Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) erahurka válasza t72killer (#200) üzenetére


erahurka
félisten

Full ránagyítottam a szövegre, aztán lefotóztam egy másik telefonnal, és a kész képbe is belenagyítottam. De szabad szemmel is látszik hogy van valami "glow" alul a betűknél. Amúgy most direkt elkezdtem nézni, és ha nagyon belenagyítok akkor a laptopom kijezőjén is látszik ilyesmi dolog.

(#202) Attila57 válasza erahurka (#153) üzenetére


Attila57
tag

Szerintem az alsó kép a legjobb. (nézd a fenyő ágakat)

(#203) Donki Hóte válasza erahurka (#201) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez a jellegzetes lila/zöld elszíneződés kromatikus aberráció néven ismert a fotózásban.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#204) erahurka válasza Donki Hóte (#203) üzenetére


erahurka
félisten

De szabad szemmel is látom, nem a másik telefon álmodta oda sajnos.

(#205) erahurka


erahurka
félisten

Közben találtam működő gcamet, lehet tippelni melyik mivel készült :C

Fókuszban sajnos nem erős, de az a gyári szoftvernek sem igazán megy éjjel.

(#206) t72killer válasza erahurka (#201) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem értek hozzá, valószínű ennyit tud a technológia - a monitoros topikban megkérdezheted :R

#203: noigen, csak itt nem lencsékről van szó, hanem pixelekről. Lehet nem elég aprók és látjuk a szubpixeleket :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#207) erahurka válasza t72killer (#206) üzenetére


erahurka
félisten

Redditen Pixel 3 kapcsán találtam egy topikot, ott azt írják hogy a pen tile elrendezés okozza, és az alacsony képpontsűrűség miatt látható szabad szemmel. Ez volt az én tippem is. Bár nem gondoltam hogy 1080p kevés lenne ekkora kijelzőre, bár a pen tile miatt lehetséges. De ezek szerint ezt tudja a technológia, ez van. Majd megszokom, nem igazán zavaró, csak nyugtalanító volt úgy hogy nem tudtam az okát.

(#208) t72killer válasza erahurka (#207) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , ilyesmire gyanakodtam. Felkészítem magam rá, jelenleg 1440p/5,5"-on vagyok...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#209) Milaraspa válasza erahurka (#207) üzenetére


Milaraspa
lelkes újonc

Szerintem 6,7 hüvelykes kijelzőnek már kevés az 1080p. 400 ppi alatt nem vennék telót.

(#210) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

Üdv A72 tulajként :)

(#211) t72killer válasza Milaraspa (#209) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem túl nagy a választék, ha meg olyan paramétereket is bedobunk, hogy legyen olcsóbb 500€-nál, járjon hozzá 4év biztonság és legyen vízálló, akkor kapunk egy szép üres halmazt 1440p és afölött:(.

#210 :R:R, várjuk a tapasztalatokat. 1 vagy 2 sim-mel használod?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#212) erahurka válasza Milaraspa (#209) üzenetére


erahurka
félisten

A pen tile pixelelrendezés a nagy baj itt. Az A72 392 ppi sűrűségű, nem hiszem hogy az kevés lenne. Szerintem amúgy 300 felett már teljesen jó egy kijelző.

(#213) janeszgol válasza erahurka (#212) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehetséges. Ha jól tudom a felbontás egyharmadát kell levenni a sorokban. Mert RGB IPS esetén egy alpixelben három szín van (red, blue, green), míg Pentile Amoled esetén csak kettő (red-green vagy blue-green). Így a felbontás is csökken.
Ezáltal természetesen a pixelsűrűség is kevesebb lesz, mint ami a papíron szerepel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#214) Milaraspa válasza t72killer (#211) üzenetére


Milaraspa
lelkes újonc

Az A52 éppen 400 ppi feletti, míg az A72 az alatti kijelzővel rendelkezik. ;-)

(#215) t72killer válasza Milaraspa (#214) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R jogos, 1440p felbontást figyeltem, amivel most <6"-on tökéletesen elégedett vagyok, csak épp a teló öregedett ki alóla.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#216) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mennyi a reális teljesítménykülönbség az a72 720g-je és az a52 5g 750g-je között:F? Hogy állhatnak ezek fogyasztásban? Azon töröm a fejem, hogy megvárjam-e az erősebb SoC-cal érkező, de valszleg drágább a72 5g-t, vagy nézzek egy szolgáltatói sima a72-t. Jó lenne persze az 5g kompatibilitás, csak kérdés, milyen áron, mert a magasabb ár mínusz buds már elég jelentős különbség.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#217) Juhaszatti válasza t72killer (#216) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A tesztek és összehasonlítások alapján fogyasztásban nagyjából egál, és a teljesítményt tekintve sincs 20%-nál nagyobb különbség. Ha nem lesz sokkal drágább, én azért az A72 5G-t venném, de túl nagy ár beli difinél már nem. [link]

(#218) t72killer válasza Juhaszatti (#217) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez a fogas kérdés... Az 5g-shez már tuti nem lesz nyáron buds, ami használt árával is számolva 40font/EUR különbség, amire rájön még az 5g felár. SzVSz simán meglesz 100font/eur körül is az effektív különbség:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#219) erahurka válasza t72killer (#218) üzenetére


erahurka
félisten

A52 és A52 5G közti árkülönbséget simán számolhatod szerintem az A72 és az A72 5G közé.

Előrendelői ajándék szerintem ott is lesz. Hogy okosóra vagy buds az jó kérdés.

(#220) t72killer válasza erahurka (#219) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A buds-ot ellőtték, gondolom más 5lettel állnak elő. Noigen, egy Watch3-at el tudnék képzelni, de az elég valószínűtlen :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#221) erahurka


erahurka
félisten

Nem olyan rossz ez az üzemidő szerintem. Bár nem használtam térképet, nem voltam úton, úgyhogy egy aktívabb napon biztos jobban merülne

(#222) erahurka


erahurka
félisten

Ajándék fülessel kapcsolatban hány nap az átfutás kb.? 25-én regisztráltam érte. :R

(#223) nagycoge válasza erahurka (#222) üzenetére


nagycoge
csendes tag

Én 22.-én regisztráltam és 26.-án jött meg a Samsung jóváhagyása:
"A SAMSUNG GALAXY A52, A52 5G ÉS A72 BEVEZETÉSI PROMÓCIÓRA történő jelentkezésed ellenőrzése sikeresen megtörtént.
Az általad megadott adatok alapján jogosult vagy a ráadás termékre, egy fehér színű Samsung Galaxy Buds+ vezeték nélküli fülhallgatóra."

(#224) petya2012 válasza nagycoge (#223) üzenetére


petya2012
őstag

23.-án regisztráltam és még semmi :((

vajon ezek nem időrendben haladnak??

[ Szerkesztve ]

(#225) erahurka válasza petya2012 (#224) üzenetére


erahurka
félisten

Biztos függ attól is, hogy hol vetted. Gondolom nem naponta kérik be az igazolásokat.

(#226) petya2012 válasza erahurka (#225) üzenetére


petya2012
őstag

Samsung Experience Store-ból vettem

nah mindegy majd látjuk....

(#227) noname12


noname12
csendes tag

Én is 23.-án és még semmi.. Telenortol.

(#228) erahurka


erahurka
félisten

Akik 28-ig regisztráltak, azoknak április elsejére tippelik a visszaigazolás dátumát. [link]

(#229) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Nekem alapvetően tetszik, formavilága, tudása is, 5G nem hiányzik, nincs a környékünkön, és valószínűleg nem is lesz még jópár évig. Viszont kicsit túlárazottnak érzem, kb. 15%-al olcsóbban lenne tényleg jó vétel. Aztán nem értem: 5-6 óra képernyő üzemidő? Nem kevés az egy kicsit egy 5000 mAh-s akkus telfontól? A OnePlus 7-em, amiben 3700-as akksi van (pontosabban AccuBattery szerint mostanra már csak 3400 van meg belőle) 6-6,5 órás képernyő üzemidőt biztosít. Szóval a Samsung A72-től olyan 8-10-re számítanék... Mi történt?

(#230) secretgarden válasza mrlujoak (#45) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Pontosan ezt nem értem én sem. 5-6 képenyős használati óra simán kijön a 1.5 éves névleg 3700 (AccuBattery szerint már csak 3400) mAh-s OnePlus 7-emből is... Szóval egy ötezres Samsungtól kinéznék 8-10 óra képernyő üzemidőt... Hmmm... Kár hogy a Samsung M62 nem kapható Európa legtöbb országában, abban 7000mAh van, kíváncsi lennék arra mi jönne ki...

(#231) t72killer válasza secretgarden (#229) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A reális SOT-okhoz várjunk még pár hónapot, míg beérik a ROM. De tényleg sovány az 5-6óra úgy, hogy takarékos a SoC és a kijelző is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#232) Donki Hóte válasza secretgarden (#230) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha csak írtok a fórumba, de nem olvassátok, akkor persze hogy elégedetlenkedik mindenki a képernyőidővel. Pedig egy tulaj már írt a nagyon jó képernyőidőről, 9 óra feletti képernyőidő szerintem igenis nagyon jó egy friss telefontól és első verziós szoftvertől :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#233) tybeew


tybeew
csendes tag

Nekem is lazán kijön a 8-10 óra egy töltéssel. :)Kb óránként 10% sot,magas fényerőn,4gvel.

[ Szerkesztve ]

(#234) t72killer válasza tybeew (#233) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2SIM-es mód lenne még érdekes.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#235) erahurka válasza tybeew (#233) üzenetére


erahurka
félisten

Én úgy szoktam, hogy ha nem tetszik a fényerő, akkor benyomom automatára, az átállítja, aztán kikapcsolom az automatát :DDD

Első nap mikor videókat néztem, az automata nagyon levette a fényerőt, meg valahogy mintha ki is fakult volna a kép, minden esetre nem volt jó, úgyhogy inkább elengedtem. Nem tudom hol lehet a szenzor, biztos rosszul fogom vagy ilyesmi.

(#236) tybeew


tybeew
csendes tag

Meg is jött a buds+👍22-én regisztráltam.

[ Szerkesztve ]

(#237) kimiki


kimiki
csendes tag

Nekem is ma jött meg. Szintén 22. regisztráció.

(#238) Attila57


Attila57
tag

Sziasztok, üdv. mindenkinek. Mától én is A72 tulaj vagyok.

(#239) nagycoge


nagycoge
csendes tag

Nem találkoztatok olyan problémával, hogy a Facebook-ról betöltött oldalak görgetése nem egyenletes?
Sőt legtöbbször egyáltalán nem lehet görgetni. Megakad, a lap végre ugrik, teljesen élvezhetetlen.
60 és 90Hz-nél is előfordul.

(#240) Juhaszatti válasza nagycoge (#239) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Én igen, de nem A72-n. Sajnos vagy nem sajnos, ez nem csak ennél a telefonnál probléma. Borzalmas a Facebook beépített "böngészője".

(#241) peter6334


peter6334
csendes tag

Üdv!
gondolkodok, hogy beruházok egy A72-be és érdeklődnék, gyárilag van e rajta fólia?
ha nincs akkor milyen fólia javasolt rá, hogy azért az ujjlenyomat olvasó is működjön.

(#242) tybeew válasza peter6334 (#241) üzenetére


tybeew
csendes tag

Helló,nincs rajta fólia.Én üvegfóliát raktam rá,tökéletesen érzékeli az olvasó.

(#243) erahurka válasza peter6334 (#241) üzenetére


erahurka
félisten

Én a Telenortól vettem Cellect üvegfóliát, az olvasó működik, fedi a front kamerát de az is jónak tűnik.

De méretre rossz, picit keskenyebb mint a kijelző (mármint az effektív kijelző) és még ferdén is tettem fel...

(#244) peter6334


peter6334
csendes tag

köszönöm a segítséget!
Mondjuk ilyen szempotból a Samsung követhetné a Xiaomit ahol mostanába minden telefonra rakna gyárilag egy alap fóliát.
A samsungnál ez csak a csúcskészülékeknél igaz.

(#245) tybeew válasza peter6334 (#244) üzenetére


tybeew
csendes tag

Igen,de azok csak a karctól védenek.Az üvegfólia a töréstől is.

(#246) peter6334


peter6334
csendes tag

ez igaz, de még nem kapsz normális üvegfóliát addig tökéletes.
sajnos az új telefonoknál elég gyakori, hogy nincs fólia boltokba és így még a sima fólia is jobb mint a semmi.
na meg gesztusként se lenne rossz a felhasználók felé egy ekkora cégtől.

(#247) Badboys


Badboys
őstag

Párnap használat után kérdezném a tulajokat, hogy tapasztaltak e olyan jelenséget, hogy a GSM jel ingadozik, netán eldobja a hálózatot? A másik kérdésem az a Wifire vonatkozik azt mennyire dobálja el? Azért érdekel mert volt két A 71 em annak katasztrofális volt a Wfi kezelése, többször úgy ledobott a hálózatról, hogy csak újra indítás után kapcsolódott. Most S20 FE t használok, de a GSM jel ott is instabil. Igaz mindenképpen megvárom az 5g s verziót már, ha egyáltalán lesz. Köszönöm

(#248) tybeew válasza Badboys (#247) üzenetére


tybeew
csendes tag

Én nem tapasztaltam ilyesmit.Stabil a gsm es a wifi is.

(#249) Ignisvvt válasza erahurka (#108) üzenetére


Ignisvvt
csendes tag

"Először oda nyomtam be a SIM tűt, remélem nem tettem tönkre semmit." Max a zajszűrő mikrofont.

(#250) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Gondolkodom A72-ben, jelenleg a70-es telom van. De körbe néztem és a xaiomi M10 5g most 179 ezer lényegesen erősebb hardverrel, illetve most jön ki a poco F3 ami ugyan ilyen árban lesz és abban is ugye brutál proci lesz.
Jobban járok az A72 vel , nem lesz gyenge a 720G ? Mit tanácsoltok? A vízállóság nem fontos.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.