Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) dionaea válasza cherubion08 (#2099) üzenetére


dionaea
őstag

smart launcher 3 at ajánlom esetleg. Annak van olyan funkciója, hogy dupla tap és lezárja, illetve ha a teló vízszintesen van akkor is. Persze opcionális. Évek óta ezt használom, és soha baj nem volt vele. Más launcher nem tudja alapból csak külső progival ami nem az igazi. Próbát megér.

(#2102) cherubion08 válasza dionaea (#2101) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Köszi. Kipróbálom.

(#2103) Balogns1990


Balogns1990
csendes újonc

Igazándiból az lenne nekem a lényeg, hogy 2 évre terveznék a telóval és nem most volt de a Samsungba az S Advancenél csalódtam és nem szeretnék mégegyszer mellé lőni.

(#2104) C5-00


C5-00
csendes tag

Vodafone Smart Platinum 7 vagy Samsung Galaxy A5 (2016) vagy Huawei P9 Lite készüléket érdemesebb megvenni?
Vodafone előfizetésem van és a három készülék között nincs több 4 ezer forintnál. Mégis melyiket éri meg jobban megvenni? Az alkalmazásokat lehet az Sd kártyára helyezni? Mert a mostani Sony Xperia Sp nem engedi és a 8 GB kevés. Lényeg a fénykép minősége, a játékok gyorsasága. Fontos, hogy ne kelljen várni fél perceket a kezelés (alkalmazások, telefonkönyv megnyitása) közben és a böngészés közben az üzemidő sem árt, ha nagyobb, mint a mostani 3 órás kijelző ideje.
És még esetleg ott az Lg G4 is lehetőségként. Igaz az 14 ezerrel több, de ha annyival jobb, akkor kiadok érte annyit. Bár az üzemidejéről nem sok jót olvastam.

(#2105) mateus válasza C5-00 (#2104) üzenetére


mateus
senior tag

Az alkalmazásoknak elég a 16gb tárhely, a többit (képek, videók, zenék stb.) meg lehet SD kártyára pakolni.
Szerintem egyik legjobb teló ebben a kategóriában, minőségi anyaghasználat, verhetetlen akku idő, gyönyörű kijelző. A fényképezőjével is simán jó képeket lehet lőni.

(#2106) norby91


norby91
tag

Hali.
Galaxy A5-nél van egy olyan jelenség, hogy néha nem küldi el az SMS-t. Teló újraindítása után jól működik..
Más találkozott már ezzel? :D
1 hónapos készülék.

(#2107) Kicker válasza cherubion08 (#2099) üzenetére


Kicker
senior tag

sziasztok, nekem telenoros 6.01-es van, amióta frissült nem kerek a világ...
screen off and lock programot használnám, de ujjlenyomat megkergült a 6.01 frissítés után, majd most a képernyőzár is, nem zárja le ha elsötétül a képernyő, hanem a gombra beugrik amit legutóbb néztem... ez nem így szokott lenni, és akárhogy nyomkodom, nem tudom rendre utasítani... :W :W ileltve az alkalmazáskezelőben nem tudom törölni a screen off progit...

valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2108) rvgy75 válasza Kicker (#2107) üzenetére


rvgy75
aktív tag

beállitások- zárolt képernyő és ....-egyéb biztonsági...-eszközadminisztrátor ha ott kikapcsolod ugy próbáld törölni

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2109) fulton válasza rvgy75 (#2108) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok

Hogy a fenébe lehet kikapcsolni hogy ne frissítsék magukat a programok???
Hiába állítom be az "áruház" beállításainál amit csak tudok, az automatikus frissítésnél nem lehet olyat választani hogy "annak kikapcsolása" csak olyat hogy wifi nél vagy állandóan mobil nettel is...bla bla
nincs valami megoldás?
én nem szeretném hogy frissüljenek az appok.

(#2110) rvgy75 válasza fulton (#2109) üzenetére


rvgy75
aktív tag

A beállitásokban az az első opció.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2111) fulton válasza rvgy75 (#2110) üzenetére


fulton
addikt

b*sszus

Nem láttam váááá :D

Felfelé kellett görgetnem. ilyet....

Köszi

(#2112) Balogns1990 válasza C5-00 (#2104) üzenetére


Balogns1990
csendes újonc

Majd írj hogy melyik telót vetted kiváncsi vagyok a döntésedre mivel én is a két teló között vacilálok :)Na meg persze a tapasztalatodat is.

[ Szerkesztve ]

(#2113) ro3000


ro3000
tag

Megpróbáltam Odin-al visszatenni a 5.1-et. Nem sikerült. Van rá valami módszer?

(#2114) Atek1213 válasza ro3000 (#2113) üzenetére


Atek1213
tag

Egyszer én is megpróbáltam. Nem sikerült. A következő Odin használatakor nem indult el. 1,5 hét szervíz lett belőle. Alaplapot cseréltek benne, mert egyszerűbb volt mint helyreállítani.

(#2115) konyi79


konyi79
addikt

Sziasztok, el voltam tévedve egy topikot :DDD
Nálatok megy rendesen? 6.0.1

(#2116) TomPack válasza konyi79 (#2115) üzenetére


TomPack
őstag

Glance Screen? :O Hol lehet ezt bekapcsolni?

(#2117) konyi79 válasza TomPack (#2116) üzenetére


konyi79
addikt

Nem tudom, asszony használja. Neki alapértemezett lett telepítéskor (ma reggel jött T-s, 6.0.1). Meg jött hozzá duplakoppos ébresztés.
Ami nagyobb baj, alapértelmezett lett a híváskor sötéten maradó kijelző is, külön felkell oldani, fogadni lehessen a hívást. Sőt, közben még villog is. Lett ebben az update-ben bug rendesen.. :U

Ja, meg elfelejtette az összes Outlook fiókból szinkronizált névjegyet, de azok kézi frissítéssel visszajöttek.

[ Szerkesztve ]

(#2118) GEPESZ66 válasza konyi79 (#2117) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Duplakoppos ébresztés?
Hol van ez a beállítások között?

(#2119) jupp008 válasza konyi79 (#2117) üzenetére


jupp008
senior tag

Glance Screen ? duplakoppos ébresztés ?
Biztos A5 -t használ ?

(#2120) TomPack válasza konyi79 (#2117) üzenetére


TomPack
őstag

Milyen telefonja van az asszonynak?

(#2121) rvgy75 válasza TomPack (#2120) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Lg :DD

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2122) konyi79


konyi79
addikt

:R
Sorry mindenkitől, a hiba nem az Önök készülékében van :DDD

Feltelepített valamikor egy Always On AMOLED nevű appot, ami nem működött. A ma reggeli frissítésig, míg büszkén nem mutogatta, van ilyen is a telefonján. Csak a gombok világítottak folyamatosan. Persze, addig tartott rájönni azért, mert nem glance screen-t kapott, hanem mert a progi folyamatosan bekapcsolva tartotta a kijelzőt...
Szóval bocsi :R , se glance sreen, se duplakopp, vegyetek WP-t ;]

(#2123) orbit76


orbit76
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy az ikonoknál mejelenő kis számbuborékokat -notifier- hol tudom bekapcsolni? Köszönöm.

(#2124) orbit76 válasza orbit76 (#2123) üzenetére


orbit76
tag

Storno. Újraindítás megoldotta.

(#2125) kmóricka válasza ZimiT (#2091) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Szerintem teljesen jó a fényképezője..
Kicsinyített képek

(#2126) Sawyer_


Sawyer_
tag

Sziasztok! Akinek A5 dual sim telefonja van, meg tudja mondani, hogyan működik az átirányítás. Pl. beszélek egy Telenoros kártyán, közben hívnak egy Telekomoson, akkor alapból foglaltat jelezne a készülék. De ha jól tudom meg lehet oldani az átirányítást is a másik (aktív) számra. Működik ez a dolog a gyakorlatban? Okoz ez bármilyen többletköltséget?

[ Szerkesztve ]

(#2127) TomPack válasza Sawyer_ (#2126) üzenetére


TomPack
őstag

Maga az átirányítás nem, de ha felveszed akkor igen -ez szolgáltató függő!
A voda sms-ben értesít a nem fogadott hívásokról ha nem vagy elérhető, ingyen! A másik két T-nél nincs ilyen opció?

(#2128) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyen telefont. Az lenne a kérdésem, hogy tudja valaki, hogy mennyiért függetlenítenek t-mobile-ba? Nextelnél néztem a telefont elég jó áron van, de ott egy év garit adnak. Azt nem tudom, hogy az bolti-e mert mediaba meg két év van, de az gondolom gyártói. Vagy esetleg tudtok megbízható helyet ahol megtudnám venni kicsit olcsóbban 100 ezernél normális garanciával? A válaszokat előre is köszi.

(#2129) Zsoltinho24


Zsoltinho24
tag

Üdv skacok.
2hete hasznàlom nagy megelègedèssel ezt a telòt.De vannak azèrt hiànyossàgai.
1.èrtesìtèsi led hiànya.bàr ezt lehet pòtolni egy No leddel.
2.Ami nekem nagy szìvfàjdalmam az az, hogy nem lehet be àllìtani hogy rezegjenek a kapacitìv èrintő gombok.Ezt nem nagyon èrtem hogy mièrt?Szombaton be mentem az euronicsba ès csak ùgy meg lestem az előd modelt (A5 2015).Meglepően tapasztaltam,hogy ott meg van ilyen opciò.Ès ezt nem èrtem hogy mièrt kellett ki hagyni.De remèlem,hogy ez egy szoftveres baki ès egy kèsöbbi szoftver frissìtèssel megkapjuk.(Nougat)ha megkapjuk.De amùgy tènyleg klafa telò.

(#2130) TomPack válasza Zsoltinho24 (#2129) üzenetére


TomPack
őstag

Nálam nem megy a NoLED! Semmit sem mutat lezárt kijelzőnél. Van még hasonló program, amit érdemes kipróbálni?

(#2131) Zsoltinho24 válasza TomPack (#2130) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Pròbàld meg a led blinker progit.A programon belül meg ott van a kèpernyős led lehetősèg.

[ Szerkesztve ]

(#2132) Zsoltinho24 válasza TomPack (#2130) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Pròbàld meg a led blinker progit.A programon belül a beàllìtàsokban meg ott van a kèpernyős led lehetősèg amit be lehet kapcsolni.

(#2133) Bandita4141 válasza Zsoltinho24 (#2132) üzenetére


Bandita4141
tag

beállításokon belül pontosan hol találom?

Köszi hogy segítesz!!!

(#2134) Zsoltinho24 válasza Bandita4141 (#2133) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Kicsit le kell görgetni a menüt ès ott van hogy kèpernyős led bekapcsolàsa.meg kell adni az elèvülési időt is de erre figyelmeztet is.

(#2135) Bíró_Zalán83 válasza Zsoltinho24 (#2129) üzenetére


Bíró_Zalán83
csendes újonc

Üdv!

Ezek nem hiányosságok. Ez direkt ilyen. Ezért célszerű megnézni mit vásárol az ember. Igaz, minden funkcióról nem lehet meggyőződni, viszont ezeket leírták a tesztben.
Az értesítési led és a gombok rezgése már csak a felső kategóriás telefonokban érhető el a Samsungnál.

Egyébként:

Nem is értem, hogy miért erőltetik sokan ezt a led beidegződést. Szerintem sima megszokás kérdése. A másik telefonomon pl van led és már zavar is. Szinte beleordítja az arcomba: Olvass ell! Nézz már meg! Nézz meg azonnal!"
Nem. Nem akarom akkor megnézni amikor a telefon mondja. Majd megnézem, ha úgy döntök, hogy akarom nézni. Én döntök, nem a telefon. Én azért biztosan nem fogom eldobni a gyereket vagy bármit ami a kezemben van, hogy megnézzem miért villog a led és általában valamelyik ismerős unatkozik és rám ír. Ezért villog.
A gombok rezgése? Idegesít. Nem kell. A másik telefonomban rezeg gomb nyomáskor. Kikapcsoltam, mert felébreszti az asszonyt ha éjjel nyomkodom a telefont és rezeg a néma csendben. Ráadásul a vibramotor is egy plusz energiazabáló, ahogyan az értesítési led is. Ez a telefon pedig az akku teljesítményével verhetetlen.

(#2136) Zsoltinho24 válasza Bíró_Zalán83 (#2135) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Lehet.De valakinek igen is fontos.nem vagyunk egyformàk.

[ Szerkesztve ]

(#2137) Bíró_Zalán83 válasza Zsoltinho24 (#2136) üzenetére


Bíró_Zalán83
csendes újonc

Ezt elfogadom, ha rendes magyarázatot adsz arra, hogy mire kell :)

(#2138) Zsoltinho24 válasza Bíró_Zalán83 (#2137) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Èn olyan helyen dolgozom ahol nàlad lehet a telò de mègsem lehet nàlad közvetlen közel.jò ha van èrtesìtő led.mert tudod hogy volt egy nem fogadott hìvàsod vagy egy elmulasztott esemèny.lehet èlni nèlküle de egy S3 neo telòba is meg voltak ezek ès az mèg sem felső kat.

(#2139) Zsoltinho24 válasza Bíró_Zalán83 (#2137) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Ès igen is ezek hiànyossàgok.De ettől függetlenül jò kis telefon.

[ Szerkesztve ]

(#2140) Atek1213


Atek1213
tag

Nálam működik a no led. A kisegítő lehetőségben engedélyezni kell.

(#2141) Atek1213


Atek1213
tag

Háhhh!

Be akartam kapcsolni a knox-ot, rögtön recovery-be indult újra és mindig oda lyukadt ki. Nem tudtam elindítani., csak faktory resettel. Na ez szerintetek mi?

(#2142) Bíró_Zalán83 válasza Atek1213 (#2141) üzenetére


Bíró_Zalán83
csendes újonc

És gyári eredeti ROM van rajta?

(#2143) Atek1213 válasza Bíró_Zalán83 (#2142) üzenetére


Atek1213
tag

Igen, nem rég jött vissza javításból a Telenortól. Most nem merem bekapcsolni.

(#2144) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

Ha ipon-nál veszem a telefont és beregisztrálom a samsung oldalán, akkor az a plussz egy év garancia ingyenes vagy fizetni kell érte? Köszi

(#2145) ovics válasza Lazika (#2144) üzenetére


ovics
aktív tag

Ha most regisztrálja be újonnan vásárolt samsung készülékét, csak a mai napon ajándékba adunk önnek plusz egy év gyártói garanciát. Ne habozzon hát, regisztrálja be készülékét még most! (A tájékoztatás nem teljes, illetve visszavonásig érvényes)

szóval ja, ingyenes :D

(#2146) Bíró_Zalán83 válasza Atek1213 (#2143) üzenetére


Bíró_Zalán83
csendes újonc

Kapcsold be nyugodtan. Ha baja lesz, akkor javítják garanciában. Én csinálnék egy gyári resetet, egy wipe cache-t és hajrá. Ha nem indul be, akkor vissza a feladónak.

#2145 ovics:

Ez mindig jár hozzá :D. A Samsung adja, nem az árus. A Samsung oldalán kell regisztrálni és kész.

Más:

Most jelzett, hogy van egy frissítés. Szokásos duma. Stabilitás, jobb memória kezelés, biztonsági rés javítása, stb. De vajon mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

(#2147) ovics válasza Bíró_Zalán83 (#2146) üzenetére


ovics
aktív tag

ja tudom, de gondoltam gyakorlom egy kicsit a marketing szöveget :D

a frissítéssel kapcsolatban meg én is várom majd a dolgokat. az előzőről olvastam rémhíreket, de addigra már felraktam, szerencsére 1-2 alkalommal tapasztaltam csak hogy nem teljesen oké, reméljük ezt javítja

(#2148) djoei


djoei
tag

Sziasztok felraktam az új frissítést egyenlőre pattogósabb a rendszer meg talán több a ram(nem mintha ez számítana)hiba vagy leállás nem volt

(#2149) Bíró_Zalán83 válasza djoei (#2148) üzenetére


Bíró_Zalán83
csendes újonc

Igazából nekem az előző frissítés sem okozott gondot 😁.

(#2150) rvgy75 válasza Bíró_Zalán83 (#2149) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Nem okoz az senkinek aki nem telepiti tele minden szarral, ami belenyul a rendszerbe. User error a gond legtöbbször

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.