Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) kato78 válasza hape60 (#2400) üzenetére


kato78
tag

Képernyön valahol hosszan nyomva tartod -> Widgetek -> Névjegyzék -> Közvetlen tárcsázás így kirakja a kezdöképernyöre a kontaktot gyorshívásra vagy üzenet küldésre. Remélem erre gondoltál.

(#2402) hape60 válasza kato78 (#2401) üzenetére


hape60
aktív tag

Kösz, de nem erre. Ezt kipróbáltam, működik, de nem az összes névjegy kell nekem, csak pár, amit gyorshívással hívnék. Tkp úgy is fogalmazhatom, hogy egy kedvenc listát akarok létrehozni a névjegyekből, ahol már hívhatóak is.
A szomorú az, hogy kedvenc listát nem tudok létrehozni. Letöltöttem a teló használati utasítását, amely szerint

A telefonon nincs csillag, így a kedvenc névjegyzék üres marad. Miért nincs csillag? ,vagy csillag nélkül hogyan lehet a kedvencekhez átrakni a kiválasztott névjegyeket? :F

(#2403) hape60


hape60
aktív tag

Lehet, hogy az a probléma, hogy a telefon 6.0.1-re van már frissítve, és a leírás az 5.0-ra szól? A telekom oldalán is néztem, ott is az 5-ös verzióra jó a beállítás :((

(#2404) jupp008 válasza Gainka (#2350) üzenetére


jupp008
senior tag

Többszöri visszatérő téma az üvegfólia, de most van saját tapasztalatom is.
Full keretes fekete Ebay -ről rendelve: [link]
10 perce raktam fel, tökéletes !
- nem takar ki semmit, pontos méret
- egyetlen hátránya, hogy kiba*ot tökölős felrakni a kapacitív gombok miatt, állandóan nyomkodni kell őket felrakás közbe, hogy folyamatosan világítsanak és tökéletesen rá lehessen pozicionálni.

Azonkívül minden OK, részemről ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#2405) ruskop válasza hape60 (#2400) üzenetére


ruskop
senior tag

6-os rendszernél widgetként tudod kitenni a gyorstárcsázandó névjegyeket. Ott keresd.

(#2406) monosgeri21


monosgeri21
tag

Még mindig nagyon furcsa az üzemidő pozitív értelemben. Ha valaki Amper-baszóst játszik simán kijöhet 10+ óra.
[link] [link]

Pedig Wifi-t ki se lőttem, böngésztem fácséztam, játszottam. Bravo :))

(#2407) Hood válasza hape60 (#2402) üzenetére


Hood
kezdő

Nem a telefonon van a csillag, hanem a névjegyzékben lévő név mellett. Belépsz a névjegyzékbe, ráböksz vmelyik névre, mellette ott lesz a csillag. A "csillagos" kontaktok ezek után a telefon alkalmazáson belül , a kedvencek címszó alatt külön is megtalálhatók.
Jómagam widgetként kirakom a leggyakrabban hívott névjegyeket ( ahogyan azt már ketten is ajánlották itt előttem), nem foglal sok helyet és így csak egy mozdulat a közvetlen hívás.
(A billentyűzethez is csak nyolcat lehet társítani, annyi simán elfér itt is.)

Elfelejtettem:
a billentyűzethez itt is társíthatsz kontaktokat (ezret, első szokás szerint a hangpostáé).
Telefon - > billentyűzet ->egyebek > gyorshívás

[ Szerkesztve ]

(#2408) hape60 válasza ruskop (#2405) üzenetére


hape60
aktív tag

Kösz, megvan! :R

(#2409) hape60 válasza Hood (#2407) üzenetére


hape60
aktív tag

Erről beszéltem én is; a név mellett nekem nincs csillag... de widgetként sikerült a dolog, 6 számot közvetlenül akarok hívni. Sikerült, köszönet mindenkinek!
Az utolsó ötletedet megcsináltam, csak ott be kell lépni a telefonba ahhoz, hogy a billentyűzetet lássam, és tudjam nyomni a gombot.. a widget egyszerűbb.

(#2410) Hood válasza Hood (#2407) üzenetére


Hood
kezdő

Persze rosszul fogalmaztam, nyilván nem a billentyűkhöz lehet ezer kontaktot csatolni :)

Megnéztem a tartalék telómat (S2), ezen még Jelly Bean van, na itt van "Kedvenc névjegyek" widget ( hármas és kilences változatban), plusz közvetlen tárcsázás, közvetlen üzenet, névjegy widget , és persze a billentyűzethez is lehet rendelni kapcsolatokat.
A dolgozós telefonomon (S4 mini) KitKat van, ott már nincs "kedvenc névjegyek" widget, csak a billentyűzetes játék plusz a közvetlen tárcsázás , közvetlen üzenet, névjegy widget.

Az S4-en Lollipop volt, de ezt le kellett adnom a Samsungnak ( cserélték), tehát azt nem tudom pontosan.

hape60 : a név mellett csak akkor látod a csillagot, ha kiválasztod a listából a nevet ( mintha szerkeszteni akarnád).

[ Szerkesztve ]

(#2411) edelenyberes válasza jupp008 (#2404) üzenetére


edelenyberes
csendes tag

Nem vettél véletlenül kettőt? :)
Vevő lennék az egyikre, amíg megjönnek az enyémeim.

Nagyon köszi a tippet, közben írtam a Samsung Experience Store-nak is, kiadtam volna érte 3ezret is ha van fóliájuk, de csak a régebbi modellhez való van nekik is, az újhoz csak "utángyártott", ami még csak nem is passzol.

Mondjuk őszintén szólva nem értem miért fekete kell, miért nem teszi meg a sima átlátszó :/

(#2412) rvgy75 válasza edelenyberes (#2411) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Azért a fekete keret mert a széle nem fekszik fel a kijelzőre és az átlátszónál az csunyán látszik.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2413) jupp008 válasza edelenyberes (#2411) üzenetére


jupp008
senior tag

Most, hogy tudom jó lett, fogok még rendelni belőle +1 tartalékot.
Feleségem A3 (2016) telefonjára is fogok venni egy ugyanilyet, kár, hogy ennél az eladónál nincsen. Sőt ami azt ileti csak 1-2 helyen találtam eladót aki árul, és az is már drágább mint az A5 -höz :)

(#2414) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Nagyon szemezek egy ilyen telóval. Pár hétig használtam a a kistesóját az a3 2016-ot. Az lenne a kérdésem, ha van valakinek tapasztalata, hogy itt is van ilyen pörgős a rendszer? Csak mert a mobilarena tesztben összehasonlították a két telót és az a3-mal ellentétben erre azt írták, hogy akadozik.
Valamint hogy áll antennák terén? A3-mal az volt a tapasztalat, mintha egy fokkal gyengébb lett volna az átlagnál, főleg a gsm része.

Előre is köszi!

(#2415) kato78 válasza Simtu (#2414) üzenetére


kato78
tag

Helló, nem akadozik. Söt, talán még egy fokkal jobb is a 6.0.1 -es androiddal. GSM -vel nincs gond, ahol a leváltott S4 és S4 mini elvéreztek, ezek tökéletesen müködnek. Nekem A5, feleségemnek A3 van, 2016 -os. Mi nem bántuk meg a cserét. :)

(#2416) Simtu válasza kato78 (#2415) üzenetére


Simtu
senior tag

Köszönöm!

(#2417) HRC95


HRC95
tag

Hali mindenki!
Vettem egy A5 2016 ot és amit adtak töltő fejet azzal csak gyors töltés van, ez nem nyírja ki az akkumulátort gyorsan? Használhatom nyugodtan, vagy használjam a régi töltőfejemet amivel nem írja a "gyors töltést" ?

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#2418) kato78 válasza HRC95 (#2417) üzenetére


kato78
tag

Hogy mennyire bírja majd a gyorstöltést, kiderül mondjuk fél év múlva. Ellenben ha sietsz, akkor töltsd gyorstöltövel, ha éjszaka töltöd, akkor a régi töltölddel. Én csak a saját töltöjével töltöm. Gyakorlatilag 1 év gari van talán az akksira is, ha nem csak 6 hónap, szóval ha a gyorstöltés kinyírja a garancia alatt, kicserélik, ha nem, akkor lesz kb egy 15e számla majd belöle. Egyenlöre élvezem azt, hogy 2-3 naponta elég tölteni, és akkor is alig 1 óra alatt tele van. Szerintem majdnem mindegy melyikkel töltöd, a kérdés, akarsz -e 1 évnél tovább a telefonnal együtt élni, illetve ha gond lenne az akksival, szánsz -e majd rá pénzt ha kell akksicserére. Én mint már írtam, csak a gyorstöltövel töltöm, max ha gari után kell, cserélnek benne akksit, illetve ha meglesz a készülék is 1 év után még. :)

(#2419) johnson2


johnson2
csendes tag

Sziasztok ! Nálatok is lefagy a Youtube videót 1080p60fps-ba ? De a hang szól....

[ Szerkesztve ]

(#2420) monosgeri21 válasza johnson2 (#2419) üzenetére


monosgeri21
tag

Ja. Egy darabig megy aztán freeze. Legalábbis a Youtube appban.

(#2421) Atek1213 válasza monosgeri21 (#2420) üzenetére


Atek1213
tag

Nekem is akad

(#2422) espi38


espi38
őstag

Sziasztok, van egy A5 2016os telefonom és szeretném eladni de nem tudom mert szinte az egész kijelző karcos.Esetleg valaki tud e olyan megoldást ami nagyrészt eltüntettné ezeket a karcokat vagy esetleg olyan helyet ahol polírozással foglalkoznak? Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#2423) hape60 válasza HRC95 (#2417) üzenetére


hape60
aktív tag

Az én új A5-ösömhöz is gyorstöltő fejet adtak. Láma kérdés: a töltő kívülről zsugorfólia szerűséggel van lefóliázva. Egyik helyen feljött már, leszedhető-e, vagy szétesik a töltő? (A telót persze lehet tölteni, a csatlakozó helyén nincs fólia.)

(#2424) pit450 válasza hape60 (#2423) üzenetére


pit450
aktív tag

Persze hogy le az csak csomagolás...

(#2425) rvgy75 válasza hape60 (#2423) üzenetére


rvgy75
aktív tag

biztos ami biztos egy kötegelővel fogasd körbe :DD :DD :DD

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2426) magyar1997 válasza johnson2 (#2419) üzenetére


magyar1997
tag

Ezt már én is észrevettem, de akkor ezek szerint nem csak nálam jelentkezik a hiba... Szerintem a youtube appal lehet valami.. Kizártnak tartom, hogy a telefon gyenge lenne hozzá.

[ Szerkesztve ]

FTTB 1000/300

(#2427) tonyqa23 válasza kato78 (#2418) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Üdv!
Csrelheto az akksi ebben a teloban? Gsmarenan non-removable-t ir. Amugy altalanossagban eleg a 2gb memoria? Gondolkodom egy ilyenen a mostani melle, de mar sok telot 3-4-6 gb-al adnak ki.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#2428) kato78 válasza tonyqa23 (#2427) üzenetére


kato78
tag

Az akksi csak szervízben cserélhetö, illetve ha van hozzá tehetséged és szakértelmed. De ez már majdnem minden készüléknél így van. A 2GB hogy kevés -e? Ha megnézed, pár éve a zászlóshajók kaptak 2GB RAM -ot, most ez az átlag, és szerintem elegendö. Ha nem játszol, hanem a telefont mint okos készüléket használod, elég lesz. Én Galaxy S4-röl váltottam, ami 3 éve volt a csúcs Samsungnál, ma sem nevezném annyira rossznak, de nem érzem rossznak a váltást, azaz hogy nem S7 -re, hanem csak A5 -re váltottam.

(#2429) hape60 válasza rvgy75 (#2425) üzenetére


hape60
aktív tag

:Y :Y :Y :C :C :C

(#2430) Themes


Themes
aktív tag

:)

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#2431) Themes


Themes
aktív tag

Vízállóságról valakink tapasztalat? :)

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#2432) bul07


bul07
nagyúr

Mai napon megérkezett a kicsike , megy az ismerkedés
ipon-tól rendelve , regisztráció sikeres

Frissítésre rányomtam , az írja már telepítve vannak, ránéznétek hogy a számsor stimmel mármint hogy tényleg nincs elérhető frissítés rá

Szerintetek a Novat dobjam rá és használjam? Évek óta Novat használok meg is vettem(125Ft volt)

Megjött egy tok amit rendeltem rá de az eladó nem jót küldött :) , így írhatok neki hogy pénz vissza

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2433) rvgy75 válasza bul07 (#2432) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Függetlenre az a legujabb. Én is megvettem a novát de vhogy erre nekem nem hiányzik. Az uj Beta fázisban lévő Novát felraknám ha müködne minden ikonnál a android 7 féle "alkalmazás megnyitás"

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2434) alexman válasza rvgy75 (#2433) üzenetére


alexman
csendes tag

Nálam tegnap jelent meg egy új frissítés A510FXXU3BPK4 / A510FOXX3BPK4 / A510FXXU3BPK4 néven és 190,57 MB mérettel. Jelenleg még nekem is az A510FXXS3BPI1 verzió van, nem tettem fel az újat. Bár nem tudom, hogy az számít-e, hogy nem Magyarországon élek, külföldi hálózaton jelent meg a frissítés :F

(#2435) rvgy75 válasza alexman (#2434) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Gondolom napokon belül itt is elérhető lesz.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2436) TomPack válasza Themes (#2431) üzenetére


TomPack
őstag

Van egy pár videó a youtube-on! :D Meglepően jól bírja a vizet!

(#2437) mateus válasza TomPack (#2436) üzenetére


mateus
senior tag

Aztán majd szép lassan elkorrodálódik és meghal a teló...
Ez nem akkor jelentkezik mikor kiveszik a vízből:)

(#2438) Themes válasza mateus (#2437) üzenetére


Themes
aktív tag

Nem akarom én víz alatt tartani :) csak olyanokra gondoltam hogy pl ha elkap egy kis eső, vagy vizes kézzel kell felvennem meg ilyenek......

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#2439) bul07 válasza rvgy75 (#2433) üzenetére


bul07
nagyúr

Novában van olyan hogy
Asztal végtelen görgetés
és
Asztal zárolása(nem lehet húzogatni az asztalon semmit)

Ezt be tudom valahol állítani Nova nélkül?

Új lenyomat olvasó egyenlőre szépen dolgozik

Most hogy feltettem tölteni, gyors töltés saját töltőjével, melegszik kicsit a hátlapon a Samsung felírás magasságában
Másnál is így van?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2440) rvgy75 válasza bul07 (#2439) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Nem működik egyik sem az alap launcherben.
Nekem is melegszik ha töltőn van.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2441) jupp008


jupp008
senior tag

Van egy kihajtható átlátszó tokom (aktív érintéses és megjelenítés / clear view cover), amit 1,5 napig használtam, de nekem nem jött be.
Ha valakit érdekel írjon rám privátban. (természetesen jó áron adom).
Képek

(#2442) redface


redface
tag

(#2443) vodrosjozsi válasza redface (#2442) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Úgy látom igen. Ennek örülök. Tehát amikor kijönnek a 2017-es modellek akkor kb utána jön ezekre a 7.0.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#2444) Sofian válasza redface (#2442) üzenetére


Sofian
őstag

Ez nagyon fasza lenne, de vannak félelmeim mert ez az exynos chip nem nougat kompatibilis... még..

(#2445) vodrosjozsi válasza Sofian (#2444) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem nagyon hallottam olyanról, hogy chipset miatt nem támogatott. De ha van ilyen akkor az eu-n kívüli chippel szerelt a5-öt frissíti ezt meg nem? Szép kibaszás lenne.
:DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#2446) jupp008 válasza Sofian (#2444) üzenetére


jupp008
senior tag

Ennek hol lehet utána nézni ... esetleg van vmi cikk róla ?

(#2447) hape60


hape60
aktív tag

Ebay-on rendeltem, egy hét alatt itt van (Berlinből) szilikon hátsó tok. Nekem tetszik, a keret fényes szilikon, a hátlap matt.Elég vastag is, a kamera sem lóg ki belőle. végre nem csúszkál a teló, mindig féltem, hogy kicsúszik a kezemből. Ja, és mindez 1000Ft alatt, szállítással.. :)
Ha valakit érdekel, a link:
[link]

(#2448) Sofian válasza jupp008 (#2446) üzenetére


Sofian
őstag

Elvileg a Mali t720 driver nincs meg Nougat alá. Azt tudom hogy vulkan api nincs ehhez a GPU-hoz, de nougatnak az opengl es 3.1 is elegendő kellene legyen.

(#2449) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Android 7.0:
[link]

(#2450) vodrosjozsi válasza GEPESZ66 (#2449) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ez az h a sammobil szerint. Ez még nem bizti :D amint kint lesz a samsung közlemény a frissítés ütemezéséről és ott van az A 2016 széria akkor oké.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.