Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177) öKrös01


öKrös01
csendes tag

Szerintem, ez a "megéri-nem éri meg" dolog annyira egyén függő. Az, hogy ki honnan jön miről váltana, mik az igényei stb...

Én LG G4-ről váltottam, és majd egy hónapja nyúzom. Az elején nekem nagyon sok dolog furcsa volt, vagy épp szokatlan.... Ez az új generációs irány abszolút nem tetszett az Ip X óta minden egyes mobil ugyan azt a sémát követi, semmi egyediség semmi merészség, egy két kivételtől eltekintve, így ki is esett az, hogy bármit vegyek. De az elmúlt 1-2 hónapban égetővé vált a dual SIM kérdése, így muszáj volt, valamit venni. A - számomra - sok tucat telefon közül ez fogott meg, így április első napjaiban el is mentem Samsung Storeba megvizslattam.

Nekem a Dual-Sim a méret, a hangzás, dupla koppintás, mobilnet volt a legfontosabb. A hangzás állt az első helyen, persze féltem mert az LG féle DAC igen megmozgatta a fantáziám, arról nem is beszélve, hogy a samsungot is kerültem 1 ideje, az utolsó teló a Wave 1 volt - bár azt nagyon szerettem.
Az elején még azt gondoltam, hogy na uccu tesztelgetem aztán, ha nem jó lepasszolom faternak és veszek 1 LG G7-et, de mostanra már egészem megszerettem!

- A hangzás jó féle Sony fülessel és a dolby hangzással egész kiváló élményt nyújt, hát ha még erre 1 jó lejátszót is használsz! Hú!
- A dupla koppintás nem rossz bár én összességében kissé túlérzékenynek, néha pontatlannak érzem magát a kijelzőt. Az, hogy a kezem 1 része is mindig hozzáér és megnyom valamit - a nem létező kávának köszönhetően - ismét 1 dolog amit szokni kellett.
- A hangszóró nem a legjobb, bár leginkább az zavar, hogy a legtöbb módon ahogy fogom, mindig eltakarom :D
- A G4-hez képest gyorsabb a kezelése nem akad. A LED-re elsőre én is azt mondtam, hogy hiányzik de megszoktam, legalább nem függ az ember mindig rá, hogy van-e valami. Az AOD meg pótolható sok programmal, de nekem pl sose tetszett hát még, hogy fényt is ad ami engem az éjszaka az őrületbe kerget, egy újabb indok volt amellett, hogy ne hiányoljam.
- Nálam ez a mobilnetes probléma nem merült fel, egy Telenoros 4G megy mindig a másik giffgaffos UK kártya meg ugyan úgy működik, igaz azon nincs mobilnet.
- A kamera nálam nem oszt nem szoroz, hozza a kötelezőt, persze a G4-hez ez sehol nincs - szintén az én véleményem szerint.
- Fogásra nekem csúszós én kértem is rá a törés garanciát azonnal, főleg, hogy a bőr hátlaphoz voltam szokva így valószínűleg hamarosan ki-ki csusszanhat a kezemből, bár eddig még jó vagyok! :C
- Tok párti sem vagyok viszont a karcok már megjelentek a kék hátoldalon, szóval aki erre érzékeny vegyen rá valamit mert a mikró homokszemek is fel tudják rendesen sérteni!
- Az ujjlenyomat olvasó és az arcfeloldó működik teszi a dolgát!
- Amikor zsebben van és előveszem néha megjelenik az óra - mint egy AOD esetében - de még nem jöttem rá, hogy miért és mi okozza...
- A youtube szokott még random megállni lejátszás közben de ennek okára se jöttem még rá bár én abból mokólt verziót használok!
- Az akksi kb ugyan úgy megy mint a G4 esetén 1- 1,5 nap de én éjszaka kb mindig töltöm.

Apropó mókolás! Várom, hogy hátha lesz XDA-s fórum aminek köszönhetően lesz pár beállítási lehetőség de mivel az A50-nek már van pár hete, lehet a 40-es nem kap mert nem lesz rá akkora kereslet de a két telefon esetében van olyan hasznos tipp/program/dolog amiért érdemes az A50-es topicra ránézni!

Összességében, inkább megszerettem, mint, hogy odaadjam a kicsikét! Én egy jó vételnek tartom főleg, hogy nem vagyok hajlandó 150-250 ezret adni egy telefonért... számomra ez elképzelhetetlen...
Sok benne az újdonság a más - főleg nekem - de megszerethető megszokható! Mindenki döntse el maga de ha kacsingatsz efelé akkor szerintem ez egy jó Döntés lehet. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.