Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Vistaboy válasza _DiEGO_ (#150) üzenetére


Vistaboy
veterán

Részemről annyit tudok biztosan megerősíteni, hogy nálam a Ryzen 7 3700X tökéletesen működik nélküle is. Ha kellene, meg lennék lőve, mert nekem nincs ilyen csatlakozó a táphoz. Mondjuk én nem tuningolok, úgyhogy valószínűleg nem lesz gond a későbbiekben sem, de ha legközelebb új tápot veszek, már olyat fogok nézni, amin van ilyen plusz csati is. Hátha a következő generációs proci még ebbe belemegy és ahhoz kelleni fog. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#152) kovsol válasza Vistaboy (#151) üzenetére


kovsol
titán

Molex to 4pin cpu átalakító nem jó erre? [link]

Molexból általában bármit át lehet alakítani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#153) jokeph válasza kovsol (#152) üzenetére


jokeph
nagyúr

Simán jó. :)

(#151) Vistaboy: nálam sincs bekötve, se az Asrock Z170 OC Formula-n, se az Asus ROG Crosshair VI Extreme-n. Az i5-7600k és az R5 3600X nem igényli, bármit csinálhatok velük, nem bírnak annyit zabálni, hogy kevés legyen a 8 PIN-es csati hozzá. :D
Intel vonalon i9-9900k-nál, AMD-nél R9 3900X/3950X-nél tudom elképzelni, hogy szükséges legyen. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#154) Cingáriusz válasza jokeph (#153) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Nálam még sima 4+4táp van a lapon (Asrock AB350M Pro4), de abból is csak az egyik van bekötve, igaz csak egy 65W TDP-s Ryzen 2600-ost hajtok :)

(#155) jokeph válasza Cingáriusz (#154) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mert annak az is elég. :D 95W TDP-s régi Intel CPU-knak (s775) se volt több 4 pin-nél. Csak az elit lapokon volt 8 pin, de az is csak OC-hoz kellett. :K
(#156) kovsol: az OC az más tészta, ez esetben kell a kraft, már minimális OC-val is megborul az eredeti fogyasztás/hőtermelés.
Kemény OC-hoz nem elég a 8 pin, kell hozzá egy normális táp is. :D
Noname 400-as tápnál a sima 4 pines csatin elkezdtek melegedni a kábelek a 130W TDP-s X5482-es XEON-nál, OC nélkül is, csak odanyomtam neki egy benchet (IBT). ;] Szerintem, ha még húzni is tudtam volna rajta, valami füstölt volna.
Amúgy, AMD-re visszatérve, volt olyan AM2+-os lapom, amin 4 pin segédtáp volt, és tudta a 140W-os CPU-kat is, gond nélkül hajtani. Itt szerintem ki volt használva a 4 pines csati rendesen már. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#156) kovsol válasza jokeph (#155) üzenetére


kovsol
titán

Kezdem szarul érezni magam, hogy a 77W TDP -s procimnál rádugtam mind a nyolcat. :DDD
Mentségemre legyen ez korábban 4800Mhz-en volt tuningolva, most már csak 4500. :B

May the Force be with you!

(#157) kovsol válasza jokeph (#155) üzenetére


kovsol
titán

Most látom a szerkesztésed.

Nekem egy Corsair HX650 V2 80+Gold tápom van. Igen nem mai darab már, de én megbízom benne, és a következő gépemben is ezt fogom tovább használni.
Nem egy ismerősöm van aki ilyen no-name lélekvesztőkkel nyomul. Nem is tudom megérteni ezt. Ne a tápon spóroljon már az ember ami egy hosszú távú befektetés, és egy alap komponensnek mondható.

Egyébként most az a terv, hogy veszek egy 2700x -t, meg egy olyan lapot amibe a 3900x is tud üzemelni majd. Kijön a 4000-es széria, akkor várhatóan a 3900x ára is csökken valamelyest, és akkor az ugrik be majd a lapba. Fotó feldolgozáshoz, meg a videó vágáshoz jól fog jönni az extra amit tud nyújtani majd egy 12/24-es proci. (Tuning nélkül)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#158) Dragon3000 válasza jokeph (#155) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha jól tudom a 4 pines 140-145W-ig használható és a 8pin dupla ennyit tud átengedni. Így nálad inkább rossz érintkezés miatt lehetett melegedés. Ebből adódóan is, amíg ez alatt marad a cpu fogyasztása oc mellett is bőven elég a 8 pin, a + táp inkább a stabilabb feszültség miatt jöhet jól vagy, ha valami nagy étvágyú cpu-t szeretne nagyon tuningolni az ember pl i9 9900k és variációi, illetve amd oldalon a 39xx variációi.

(#159) Cingáriusz válasza Dragon3000 (#158) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Mondjuk az érdekes, hogy pl. vannak alaplapok, melyekre csak 4pines csatit lehet dugni, és amik a hivatalos gyártói oldalon csak 65Wattos TDP-ig támogatják a procikat. pl egy Ryzen 1600-ost támogat, de az 1600X-et már nem. Ennek ellenére simán megy benne az 1600X, látja is rendesen és beton stabil 4pines tápcsatival.

(#160) Dragon3000 válasza Cingáriusz (#159) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ott inkább a vrm rész méretezése miatt írják, hogy nem támogatott, de ettől függetlenül megy benne csak kérdés mikor mondja be az unalmast az alaplap.

(#161) jokeph válasza Dragon3000 (#158) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jól tudod. :K
Az érintkezéssel nem volt gond, a táp volt egy bóvli kacat. 400W helyett tudhatta tán a felét, ráadásul régi típus, aminél nem a 12Voltos ág a legerősebb, hanem az 5 Voltos. :D
Az X5482-es XEON (130W TDP) külső mérővel mérve behúzta alapon a 100W-ot (alaplap+ram+ssd+vga-val együtt értendő persze.) Az a táp 12V-on tudott 15A-t, hát khm. ez még papíron se túl acélos 180W névleges... ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#162) worxland válasza jokeph (#153) üzenetére


worxland
addikt

3950x-em van ugyanilyen alaplappal. Bőven elég neki a 8 pin. A 750W-os vadonatúj tápomon különben sincs +4 pin.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#163) Krihó úr


Krihó úr
csendes újonc

Hajrá hajrá!

Üdvözlettel: Krihó Kristóf

(#164) Vistaboy válasza kovsol (#157) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor a helyedben én egy X570-es lapot vennék, abban tutira működnek a kettes szériás Ryzen-ek, a hármasok pedig még jobban, illetve a négyesekkel is nagyobb esélyünk lesz, mint a korábbi Chipseteknél. Szerintem megéri a felárat, hogy nagyobb eséllyel tudsz később procit fejleszteni benne. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#165) Dragon3000 válasza Vistaboy (#164) üzenetére


Dragon3000
veterán

Itt a fórum tapasztalatok alapján semmivel se mennek jobban a 3xxx cpu-k az x570-nel, sőt volt olyan, akinek B450-nel jobban boostolt a CPU. Az X570 inkább akkor ajánlott, ha valakinek kell a pci-e 4.0, de csak akkor ha ki is használja és nem csak epenis miatt.

[ Szerkesztve ]

(#166) BiP válasza Dragon3000 (#165) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a baj, hogy a Boost előbb ütközik TDP limitbe, minthogy az alaplap kevés lenne hozzá.
Manuális tuning más kérdés, bár az említett 3900x-et nem biztos, hogy kell.
Úgyis van pár B450-es lap, amin jó VRM van.

(#167) Vistaboy válasza Dragon3000 (#165) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem aki hosszú távra tervez, annak mindig jobb az újabb chipset, mint a régebbi. Itt most nem arról van szó, hogy melyik lapban működik legnagyobb órajelen, hanem hogy milyen lapot vegyen, amibe most belerak egy 2xxx-et, majd utána egy 3xxx-et, és esetleg később még egy 4xxx-et is nagy eséllyel bele tud tenni, ha majd megjelenik.

Nekem legalábbis ez jött le, de persze lehet, hogy akkor én értettem félre. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#168) Dragon3000 válasza Vistaboy (#167) üzenetére


Dragon3000
veterán

B450-be is bele fogja tudni tenni, mert min +2 generációt támogatnak az alaplapok bios ügyileg, így a b450/x470-ben is fog menni majd a 4xxx. Az elgondolással ott nem értek egyet, hogy most is lehet venni 25-35e-ig jó b450 alaplapokat és ha 4xxx idején kellene a 4.0-s pci-e, akkor még mindig olcsóbb lesz egy akkori b550 vagy b650 (kérdés melyik chipset lesz) alaplapot venni, aminél az első m2 és pci-e x16 4.0-s lesz elvégre a cpu-hoz közvetlen csatlakoznak, mint most 70-100e-ig egy normálisabb x570-et. Ha egyáltalán szüksége lesz a 4.0-ra, ha nem, akkor nem kell lapot sem cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#169) Vistaboy válasza Dragon3000 (#168) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nyilván így a leglogikusabb. :K

De majd eldönti, hogy mit szeretne. :)

Az biztos, hogy én semmiképp nem vennék egy új-generációs proci alá régebbi generációhoz való alaplapot, pláne ha van olyan is, ami kimondottan ahoz készült. Persze az más dolog, mikor van valakinek otthon egy X470-es alaplapja, benne egy Ryzen 7 2700X, és lecseréli egy 3700X-re. De akkor már lehet, hogy jobban megérné kivárni kicsit és egyből 4xxx-et venni, hozzá való Chipsettel (B550-B650).

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#170) BiP válasza Dragon3000 (#168) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is így vagyok vele. Most vettem egy jobbfajta B450-et, ebbe még tuti belemegy a 4000-es ryzen. (32MB-os dupla méretű BIOS, 4133-ig támogatott ramok, erős VRM). Mindezt 32e Ft-ért. A PCIe 4.0 jó ideig nem fog hiányozni. A vidkártyák nem fogják kihasználni, SSD-ből pedig ami támogatja, az eddig kb. szemfényvesztés. Imádom a gyors nvme SSD-ket, de eddig egy 4.0-s sem győzött meg, hogy emiatt drágább alaplapot vegyek, inkább a 970 EVO Plus mellé tettem le a voksom. A 3.0-s SSD-k közül az egyik leggyorsabb.

(#171) Dragon3000 válasza BiP (#170) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az alaplap különbözetből lehet venni egy 500-as ssd helyett 1 terásat :D

(#169) Vistaboy
Én meg nem költenék egy olyan lapra 70-100e-ret, aminél van egy pörgő szar, ami 1-2 év alatt tuti zajos lesz esetleg meg is döglik, ez régen se volt másképp. Na meg azért se, hátha egyszer pár év múlva szükségem lenne a 4.0-ra, hát akkor 40e-ért vennék inkább egy új lapot és kész. Soha nem értettem azokat az embereket, akik a távoli jövőre gondolva többszörösét elköltik a gépre, pedig, amikor tényleg szüksége lenne rá, addigra töredék árért hozzá lehet jutni.

(#172) BiP válasza Dragon3000 (#171) üzenetére


BiP
nagyúr

Már most is az van :)

(#173) Vistaboy válasza Dragon3000 (#171) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én nem azért vettem meg most az X570-es lapot, mert azonnal ki akarom használni rajta a PCI-Express 4.0-t. Sőt, mint ahogy a cikkben is írtam, még a PCIe 3.0-s NVMe SSD-t sem fogom teljesen kihasználni. A VGA egyelőre még más kérdés, mert nem tudhatjuk, mekkora ugrás lesz a következő generáció, bár valahol már olvastam, miszerint az AMD új GPU-ja kétszer olyan gyors lesz, mint a jelenlegi... Persze ez vagy igaz, vagy nem, de ha valóban így lesz, akkor lehet, hogy kelleni fog neki a PCI-Express 4.0. De az is lehet, hogy nem. Mindegy, én csak azt tudom, hogy ha kelleni fog neki, akkor már itt lesz, nem kell alá új alaplapot vennem, hogy ki tudjam használni.

Nekem azért kellett X570 Chipset, mert én most minimum 5 évig NEM AKAROK másik alaplapot venni. Procit sem biztos, meglátjuk, nekem most az a fontos, hogy 5 évig ne kelljen újat venni, utána pedig még mindig jobban el lehet majd adni, mint egy X470-et.

Ami az árat illeti, oké, most veszel egy lapot 40K-ért, majd később, amikor kell a PCI-Express 4.0, akkor veszel még egy lapot, szintén 40K-ért, az akkor így már 80K. :) Magyarul ugyanott vagy, mint ha most megveszed a 80K-s lapot, később pedig nem kell azt lecserélned.

Abban egyetértünk, hogy jelenleg a PCI-Express 4.0 felesleges. De én nem is emiatt vettem, hanem azért, hogy 5 évig elég legyen. Az pedig, hogy én hosszú távra jobban szeretek minőségibb, fejlettebb architektúrával rendelkező lapot venni, már legyen az én bajom. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#174) Dragon3000 válasza Vistaboy (#173) üzenetére


Dragon3000
veterán

Tekintve, hogy a 3.0 x8 sáv a 2080ti-t se fogja vissza, így ettől nem félnék, hogy a következő generációnak kellene a 4.0. Konzolok, ugyanez volt az előző generációnál, aztán PC-n semmi változás nem történt, akkor még a 2.0 x8 sáv is bőven elég volt minden vga-nak, meg a 2080ti is 5-10%-ot romlik itt, pedig ez már csak 3.0 x4 sávszél.

A lap cserés elmeletednél azt ugrottad át, ha 2 év múlva kell új lap, akkor arra lesz újra 3 év garancia, a régit el tudod adni. Az x570-ed kis hűtésére leszek kíváncsi 5 év múlva, de lehet, hogy már 2 is elég lesz a zörgő csörgő hanghoz.

Amivel fejlettebb, pont az a része nem érdekel téged a leirtak alapján. Persze ettől függetlenül neked ez tetszett, így ezt vetted.

[ Szerkesztve ]

(#175) jokeph válasza Vistaboy (#173) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én maradok az X370-es CH6 Extreme-nél. A jelenlegi 3600X-et kitiporja maximálisan. Számomra érdekesebb az hogy van 2 db M2 x4 3.0-ám és mellé szimultán 8 db SATA portom. :D

(#174) Dragon3000: +1. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#176) BiP válasza Vistaboy (#173) üzenetére


BiP
nagyúr

:) Ez örök téma, hogy melyiket érdemes, 4-5 évenként nagyot frissíteni, sok pénzért csúcsgépre és majd sokáig kihúzza, vagy sűrűbben kisebb pénzből kisebb ugrásokat.
Mindkettő mellett-ellen szólnak érvek, mindegyiknek van létjogosultsága, itt már tényleg csak a mentalitás, az egyéni preferencia dönt.
Én az utóbbit jobban szeretem.

(#177) snecy20 válasza BiP (#176) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából a gyakorlat azt mutatja, legalábbis nálam, hogy pénzügyileg kíméletesebb ha pár évig nem nyúl az ember semmihez és nem fejleszt. :) Az állandó csere-beréken csak az anyagi bukta van mindig.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#178) kovsol


kovsol
titán

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topic összefoglalójában találtam egy alaplpa VRM táblázatot. [link]
Ott egész jól fel vannak sorolva, hogy melyik lap hogy boldogul egy stock 3900/3950x el.
Biztos ami biztos alapon hosszú távon gondolom nem árt ha azért eggyel fölé megy az ember, hogy azért ne határon mozogjon soha a gép. Akkor esetleg a 3900x OC oszlopból az "Is fine" és a "Minor airflow recommened" értékelést nézve választanék.

Itt már kiesik szinte az összes B450-es lap. X470 viszont marad még mindig a képben. És ha figyelmesen nézzük látszik, hogy bizony az x570 esetében sincs mindegyiken erős VRM.
Ami zavar az X570-el, hogy a chipset fogyastása kb triplájára nőtt, és jönnek vissza ezek a mini ventis hűtések. Nincsenek szép emlékeim ezzel kapcsolatban.

(#176) BiP én a ritkán nagyot ugrás híve vagyok.
A64 3000+ után jött egy Core 2 Dou, utána i5 3570k, most ez a rekorder gépem kb, mert 2012. szeptember óta nyúzom. Közben erősen elkezdtem foglalkozni fotó szerkesztéssel, és videó szerkesztéssel, és ez miatt jött el az idő a váltásra.

Nem tudom a négyes széria vajon mikor jöhet majd? Azt hallottam még idén. Lehet kivárok már addig, hátha valami hatással lesz a 3900x árakra. Viszont igazából a 2700x most annyira olcsó már, hogy arra gondoltam, hogy azzal összedobom a gépet, mert az is nagyjából 3x gyorsabb lenne, mint a mostanim amire használom. Viszont amit bukok utána a 2700x eladásával, lehet pont annyi lenne, amit nyernék egy későbbi 3900x vásárlással. :F akkor meg tökre fölösleges lenne a 2700x köztes lépcsőfoknak.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#179) BiP válasza kovsol (#178) üzenetére


BiP
nagyúr

Valamikor az év 2. felében jöhet a 4-es széria, szóval arrébb van még. Bőven meg lehet azt csinálni, hogy addig megcsinálod a platformváltást, veszel bele mindent, ami majd fog kelleni, csak épp 2700x-szel, aztán majd ha lejjebb megy a 3900x ára, akkor csak procit kell cserélned, semmi mást.
A 2700x most is ~50e Ft. Így is tök olcsó, ár-érték arányban a legjobb proci. Mégis mennyit buknál rajta szerinted? 10e ? 15e?
A 3900x sokkal többet fog esni, meg legalább addig is van egy brutálerős procid/géped a 3570k-hoz képest.

(#177) snecy20: Hát igen, az önmegtartóztatás a legolcsóbb. Ha előre elszántad magad, hogy x évig semmit sem veszel bele, könnyebb magad lebeszélni a költésről, ez tény.
Viszont utána meg tök fájó egyben kiadni félmillát egy új és erős gépre.
Így kisebb összegekben többször van meg a vásárlás öröme, nem fáj annyira a pénztárcának, és mindig up-to-date a gép.
Nyilván ha gyakran elcsábul az ember, akkor összességében drágább.
Amin igazán lehet spórolni, ha úgy vásárolsz, hogy nem nálad veszti el az értékének a nagy részét. Tehét nem mindig csúcsgépet frissítgetni, mert akkor tényleg sokat bukhatsz rajta. De ha mindig a csúcs alatt vásárolsz egy kicsit, akkor már nem fog annyit esni az ára, és cserekor sem buksz rajta olyan sokat. Máris nem drágább a módszer.

Pl. most 6700k-ról váltottam Ryzen 2700-ra, gyakorlatilag a procihűtő árába került az egész platformváltás. De ha megelégszem a gyárival, akkor 4e Ft lett volna össz-vissz.
Nyilván nincs meg az az ugrás, mintha én is 3570k-ról akarnék váltani, de drága sem volt. Cserében itt a lehetőség, hogy amint kevesellem a procit, bármikor rakhatok bele másikat, akár a leendő 4-es szériából.

(#180) jokeph válasza kovsol (#178) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szép táblázat. :D Láttam pár hasonlót, a lapom ebben is meg a többiben is az élbolyban van (Asus ROG CH6 Extreme), remélem nem megy tönkre sosem. ;]
A Gigabyte Aorus X470 Gaming 7 Wi-fi lapom sajna eltávozott az örök bitmezőkre, pedig az is flagship lap volt... 3600X-el mindegy mit csinálok, a VRM kb. hűvös.
Kíváncsian várom, vajon megkapja e a támogatást a 4xxx-hez vajon... :U

(#181) Alpi.: vannak rossznyelvek, akik szerint nem kapja meg a B450 előtti széria... mondjuk, igencsak meg lennék sértődve, mert azért van jó pár csúcs X370-es lap (kb. ugyanannyi mint X470-es), aminél csak a jelenlegi csúcs X570-es lapok "jobbak".

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#181) Alpi. válasza jokeph (#180) üzenetére


Alpi.
addikt

Miért ne kapná ? :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#182) Vistaboy válasza BiP (#176) üzenetére


Vistaboy
veterán

Eddig én általában 3-4 évente cseréltem gépet, de manapság már úgy vagyok vele, hogy innentől 5 évig nem fogok újat venni. Játékok alatt lassan már úgysem számít, hogy milyen procid van, a videokártya a lényeg. Nekem is kellene már lassan VGA-t cserélni, de mivel még mindig elég az 1080Ti a játékok nagy részének a megfelelő futtatásához, így hát kivárok még a váltással, remélhetőleg az újabb kártyáknál már lesz elég indok, hogy lecseréljük a régit.

Viszont az alaplap és proci tekintetében szerintem most jó darabig nem fogok újat venni, nagy dolognak kell ahoz történnie, hogy idő előtt váltsak valamelyik közeljövőben kijövő platformra...

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#183) Vistaboy válasza kovsol (#178) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Ami zavar az X570-el, hogy a chipset fogyastása kb triplájára nőtt, és jönnek vissza ezek a mini ventis hűtések. Nincsenek szép emlékeim ezzel kapcsolatban."

Pont ettől féltem én is, mármint, hogy hangos lesz a chipset-hűtő ventilátor a lapon. De, ahogy a cikkben később le is írtam, egyáltalán nem hangos, sőt, ha nincs PCI-Express 4.0-ás SSD-d, amivel olyan munkát végzel, hogy megterhelő legyen a Chipseten keresztül zajló adatforgalom, akkor nem is fog bekapcsolni.

Magyarán, hacsak nem kifejezetten ez a célod, hogy huzamosabb ideig csúcson járass benne egy PCI-E 4.0-ás SSD-t, akkor nem lesz gondod a ventilátorral. Maximum akkor, ha egy nagyon rosszul szellőző házban felmelegszik minden körülötte, akkor szerintem bekapcsol azon is a venti.

Nálam eddig még kizárólag csak akkor kapcsolt be pár másodpercig, mikor elindítom a gépet, utána fel sem pörög, vagy ha esetleg néha mégis forog - a VGA-tól nem látom sajnos -, akkor sincs semmi hangja.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#184) Alpi. válasza jokeph (#180) üzenetére


Alpi.
addikt

Ha tippelni kéne, én az igent ikszelném be, de nyilván tutira csak utólag fogjuk tudni megmondani. :) Fizikai akadály nincs, ami kizárhatna teljes lap-családokat, nyilván (sajnos) az elmúlt időszakból számtalan példa emléke kísért és mondatná velünk, hogy felejtős... De én nagyon bizakodó vagyok, mert eddig az Am4-nél mindig a "hogyan oldhatjuk meg ?" irány volt a jellemző, csak nem fogják a záró család piacra-dobásakor elhagyni ezt.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#185) Dragon3000 válasza Vistaboy (#183) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amúgy eleve nem értem, hogy 4.0-ás ssd mellett miért kell a ventilátor, miközben az első m2 a cpu-hoz van kötve, kikerülve a chipsetet.

(#186) ricsip válasza Dragon3000 (#185) üzenetére


ricsip
addikt

Nekem gigabyte x570 gaming x van, a PCH bekapcsolás után kb. azonnal 35 fok, és 10-15 perc idle idő alatt szépen felmegy 50 fokra, amikoris bekapcsol a ventillátor, és kb. le sem hűl utána már 50 fok alá. Egy sata3 SSD van kötve csak az alaplapra. A vga egy rtx 2070 super, tehát még csak nem is PCIE4.0 csak 3.0 mód (vagy azt kézzel nekem kéne lebutítanom 3.0-ra hogy biztos ne izguljon 4.0-n?)

[ Szerkesztve ]

-

(#187) Vistaboy válasza Dragon3000 (#185) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem kimondottan maga a PCI-E 4.0 SSD miatt kell (a VGA miatt is kellhet, de az kevésbé tud még ekkora sebességet), viszont mással egyelőre nem tudod annyira kihasználni - leterhelni - a Chipsetet, hogy a ventilátornak be kelljen kapcsolnia. De ha beraksz pár 4.0-ás SSD-t, mert mondjuk neked kell a munkádhoz a nagy sebesség, akkor valószínűleg a tartós használathoz már kelleni fog az extra hűtés.

"Compared with the previous chipsets the new X570 has the potential to use three times the power of the X470 or X370. Those were 5W designs, while the X570 is now a full 15W part. Why? Well, as the guys on the stream say, “there are a lot of speedy things inside,” most noticeably the inclusion of PCIe 4.0 support for both the GPU and M.2 slots."

De az átlagos felhasználók - játékosok - nem kell, hogy féljenek tőle, mert passzív módban fog üzemelni, azt a pár másodpercet leszámítva, mikor bekapcsolod a gépet. De ahogy tudom, a BIOS-ban van lehetőség a teljes kikapcsolására is. Passzív módban pedig szerintem nem nagyon fog tönkremenni, legalábbis 5 év alatt nem hinném, hogy komolyabb baja lesz neki... aztán majd meglátjuk. Ha elkezd zúgni és kerepelni, mielőtt eladom, akkor neked volt igazad. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#188) Dragon3000 válasza Vistaboy (#187) üzenetére


Dragon3000
veterán

A vga esetében sem értem, mivel az első pci-e x16 slot és első m2 közvetlen a cpu-hoz csatlakozik kikerülve a chipsetet. Akkor miért is melegedik fölöslegesen a chipset, ha ezekből valakinek 4.0-ás eszköze van? Ha sok sata és m2 van használatban, akkor megérteném, mert azok már a chipseten keresztül kommunikálnak, de a topikjában elég sok embernél lehetett olvasni, hogy egy 3.0-s nvme ssd és egy vga mellett is megy a ventilátor és ki se kapcsol, valaki leszabályozta a ventilátort és csak 75 foknál kapcsol be.....
Amúgy pont feletted írták, hogy 2070 super vga és sata3 ssd mellett is bekapcsol a chipset hűtője, mert felmegy 50 fok fölé és vissza se akar hűlni. Persze ettől lehetnek olyan alaplapok, amiken jobb a hűtés, de azért ilyen áron ne kelljen már az embernek ez után is kutatnia, mert elég sok típusnál van ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#189) Vistaboy válasza ricsip (#186) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem tudom akkor, hogy nálad miért kapcsol be, most direkt készítettem egy képet a System Information Viewerrel, ahol láthatod, hogy perpillanat nekem is 49°C-os a PCH, viszont a ventim nem forog. Lehet, hogy 50°C fölött kapcsol be, de nálam nem nagyon megy fel addig, vagy ha fel is megy, miközben játszok, akkor tutira nem hallanám a VGA ventijétől.

Próbáld ki, hogy kicsit javítasz a házad szellőzésén. Nekem sincs az a nagyon jól szellőző házam, de ha kap egy kis levegőt a Chipset hűtő, akkor nem melegszik fel annyira, hogy bekapcsoljon a venti.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#190) Vistaboy válasza Dragon3000 (#188) üzenetére


Vistaboy
veterán

Fogalmam sincs, de akárhol nézem, mindenhol így írják, hogy PCI-E 4.0 eszközökkel tudjuk annyira kihasználni a Chipsetet, hogy felmelegedjen és kelljen aktívan hűteni.

Én pont ezért vettem AORUS Pro-t, mert egyrészt sokkal jobb a hűtése, mint a Gaming X-é, másrészt a PCB is 6-rétegű, pont a megnövekedett PCI-E adatforgalom miatt éri meg ilyet venni. Vagy a másik eshetőség - ahogy szerintem a kollégánál is van -, hogy nem kap elég levegőt, így nem tudja passzív módban lehűteni magát, kénytelen bekapcsolni a ventilátort.

De ez csak elmélet. Nálam szerencsére nincs ilyen gond. Nem állítom, hogy soha nem kapcsolt még be az én lapomon a venti, de az tuti, hogy én még egyszer sem hallottam, hogy forogna...

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#191) ricsip válasza Vistaboy (#189) üzenetére


ricsip
addikt

A BIOS-ban "balanced" van a PCH ventillátorra. A grafikon alapján 50 fokon kapcsol be, szóval 49-nél azért nem forog neked (még).
A ház eleji ventillátorok (3 db) meg úgy ránézésre random kapcsolnak be boot idején: elindul mind a 3, majd amint tölteni kezd a win10, lekapcsol mind a 3. Aztán van hogy marad forogva mind a 3, van hogy egyik sem kapcsol vissza. Aztán menet közben ha használom akkor sem kapcsolnak be. Ha meg adok neki 1 windows restart-ot, akkor random bekapcsol valamelyik és az megy folyamatosan kikapcsolásig. Összeszerelt gépet vettem, lehet h. nem jól rakták össze?

-

(#192) Vistaboy válasza ricsip (#191) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ha az alaplap csatlakozóira vannak kötve a ventik, akkor futtass le egy kalibrációt a Smart Fan 5-tel - azaz várj, nem tudom, hogy nálad működik-e az AORUS App Center, mert bár Gigabyte a lapod, de nem AORUS. Viszont ha igen, mindenképp futtass le egy kalibrációt, majd utána tudsz választani Quiet, Standard, Performance és Full Speed között.

Ha nem megy, illetve nincs semmi ilyesmi, akkor a BIOS-ban végezz el egy kalibrációt, azt hiszem, ott is van erre lehetőség.

Nálam a ventilátorok a ház beépített vezérlőjére vannak kötve - ezért látni mindenhol 0 rpm-et a képen, amit készítettem. Az előlapon lévő potméterrel állítom a fordulatszámot, annak függvényében, hogy szükség van-e nagyobb hűtésre, vagy sem. Eddig nem sokszor kellett felvennem, alapfordulaton tökéletesen hűtenek, egyedül a ház előlapi ajtaját kell kinyitnom játék közben, így kap elég levegőt bent minden.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#193) kovsol


kovsol
titán

Végül berendeltem az új cuccot. :)
2700X lesz egyelőre, aztán kivárom a 4xxx szériát mit hoz. Utána meg pattanhat bele esetleg egy 3900x, vagy az újak közül valami.

May the Force be with you!

(#194) ricsip válasza Vistaboy (#192) üzenetére


ricsip
addikt

Megnézem, bár szerintem nem alaplapra lett kötve, különben látnom kellene a 3-at külön-külön. Csak egy system(#2 ?) fan-t látok, az szerintem a ház hátsó felében levő.

-

(#195) Vistaboy válasza ricsip (#194) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nézd meg, és ha nincsenek a lapra kötve, akkor kösd rá. Vagy ha a háznak van vezérlője, akkor arra. Akárhogy is, ez a random bekapcsolgatás semmiképp nem nevezhető normális működésnek.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#196) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Megtörtént az első, tervezett "szintentartási-fejlesztés" a géphez: Immár 32 GB RAM-ra lett bővítve, megjött az újabb két TridentZ Neo modul. Ezúttal szerencsére nem fogtam ki hibás darabot belőle. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#197) jokeph válasza Vistaboy (#196) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pöpec. :C
Kár, hogy a vizuális élményt rombolja a BQ DR. hűtő. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#198) ricsip válasza Vistaboy (#195) üzenetére


ricsip
addikt

Felraktam a legújabb AMD.com-ról letölthető chipset drivert, és úgy néz ki észhez tért a 3 venti (nem dugdosgattam át azokat sehova), bekapcsol induláskor mind3 és forognak végig amíg le nem állítom a gépet. Franc se érti mitől volt ez rá hatással. :F

-

(#199) Maxidrake


Maxidrake
csendes tag

Hali! Nekem is Ryzen 7 3700x dübörög most a gépembe egy Asus Prime x370-a alaplapon. 3 hónapja cseréltem le a Ryzen 7 1700x - et. Terhelés alatt a proci nekem is 65-75 fokon megy 4.1 - 4.2 GHz között. A max hőmérséklete 95 fok a procinak, egy Be Quiet Dark Rock 3 - as proci hűtő van rajta, 32 giga (2400 MHz-es Ram) és egy Vega 64 van mellette. Idén kap egy új videó kártyát egy Rtx 3080 - at szeretnék venni, remélem 300k - ból kijön majd, Nagyon meg vagyok elégedve vele. 4k tv-n játszok , de csak 1440p - be, majd az új videó kártyával remélem ki tudom majd hajtani.

(#200) Vistaboy válasza ricsip (#198) üzenetére


Vistaboy
veterán

Lehet, hogy a korábbi verzió nem működött tökéletesen. Mondjuk nálam nem volt gond, bár az is igaz, hogy nekem nem az alaplapra vannak kötve a ventik.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#201) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Egyébként, itt egy kis adalék, hogy mennyivel vettem drágábban ugyanazt a memória szettet most, mint négy hónappal ezelőtt:

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#202) Vistaboy válasza Maxidrake (#199) üzenetére


Vistaboy
veterán

" Idén kap egy új videó kártyát egy Rtx 3080 - at szeretnék venni, remélem 300k - ból kijön majd..."

Én is remélem, bár szerintem kevés lesz rá az esély, hogy az RTX 3080 300K környékén nyisson idén, ha kijön. Nem fogják a 2xxx széria árát egyből annyival leengedni, hogy mindenki számára elérhető legyen, mert akkor senki nem venné meg a sok GTX-et, amiből a bányászláz miatti készletfelhalmozás okán szerintem még mindenhol sok van raktáron.

A kereskedők meg főleg nem fogják őket olcsóbban adni, csak hogy elvigyék azok a játékosok, akiknek még bőven elég pl. az 1080 is játékhoz. Ehelyett inkább felemelik a csúcskártyák árát az egekbe, mert tudják, hogy a tehetősebbek, illetve a fanatikusok úgyis megveszik, a szegényebbek pedig magasról le vannak ***censored***.

Ne legyen igazam, de szerintem az RTX 3080 megjelenésekor 400K alatt nem nagyon lehet majd kapni ilyen kártyát, míg a Ti bőven lesz akár 600K felett is, csak hogy ne kelljen a 2xxx széria árát nagyon lecsökkenteni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#203) Maxidrake


Maxidrake
csendes tag

Hali! Persze ez simán benne van, meg ki tudja mit mutat nekünk addig az AMD, annyira nem sietek fejvesztve, elég még a Vega is, nem gond nekem az se ha év végéig kell várnom, max lesz benne egy Rtx 2080 super ha annyira durva marad az ára, 400k már ilyenre nem költenék.

(#204) ΞΔGLΞ válasza Vistaboy (#201) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

2X16-os kit, (ha létezik egyáltalán) nem lett volna olcsóbb?

(#205) kiskeni válasza ΞΔGLΞ (#204) üzenetére


kiskeni
aktív tag

A legnagyobb méretű modul, amiről valaha hallottam 128GB-ot tudhatott magáénak. Abból már lehet faxa kit-eket alkotni (2×128GB vagy akár 4x, lol). Ez nem mostanában volt, azóta ahogy olvastam a Samsung összehozott 256GB-os modult is már.
A lényeg, hogy nyugi, 16GB-os modul tuti létezik és azt "konzumer" piacon is megkaphatod, illetve az alaplapok is képesek kezelni, a procik is kompatibilisek velük.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#206) ΞΔGLΞ válasza kiskeni (#205) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Félreértetted amit írtam. Erről a típusról van szó.
Nem pedig arról, hogy milyen kit-ek léteznek.

(#207) kiskeni válasza ΞΔGLΞ (#206) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Jaaa, értem már.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#208) Vistaboy válasza ΞΔGLΞ (#204) üzenetére


Vistaboy
veterán

Dehogynem, akkor 80K-ból megúsztam volna a dolgot. Eredetileg így is akartam csinálni, viszont amikor elhoztam a gépet, akkor szimplán nem volt annyi pénzem, hogy egyszerre elhozzam a 32 GB-ot. Csak 16 fért bele a keretbe. Várnom kellett volna a következő fizetésig, hogy elhozhassam 32-vel, ahogy terveztem.

Ez még nem is lett volna akkora gond, ha megvan a régi gépem. Viszont ugye, akkor már elvitték az alaplapot, a procit és a memóriát, úgyhogy pár hete üresen kongott a házam belseje, így mihamarabb pótolnom kellett a hiányt. Ezért inkább elhoztam 16-tal, hadd tudjak végre gépezni, később majd kiegészítem. Ez volt az oka.

Mondjuk így abból a szempontból jobb, hogy 4 modul szebb a lapban, mint 2. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#209) kovsol válasza Vistaboy (#208) üzenetére


kovsol
titán

Ryzen memória kezelője annyira nem csipázza a 4 modult. Viszi a 3600 -t négy modullal is?

May the Force be with you!

(#210) ΞΔGLΞ válasza Vistaboy (#208) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, értem.
--------------
Erről a RAM kit párosról van vélemény valakinek?
3900X mellé menne Asus x570e deszkában.

[HyperX 32GB Kit DDR4 3200MHz CL16 XMP RGB Predator]

(#211) Vistaboy válasza kovsol (#209) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nincs semmi gond a négy modullal, ha olyan rossz lenne a helyzet, akkor valószínűleg nem lenne négy slot az alaplapon... :) Eddig nem vettem észre semmi lassulást, mióta betettem a másik kettőt. Remélhetőleg nem is lesz semmi.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#212) Alpi. válasza kovsol (#209) üzenetére


Alpi.
addikt

[megyeget] 4 modullal is. :B

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#213) kovsol válasza Alpi. (#212) üzenetére


kovsol
titán

samsung b die Gondolom :)
mennyi feszt kap a ram?

May the Force be with you!

(#214) Alpi. válasza kovsol (#213) üzenetére


Alpi.
addikt

1,8V azt hiszem. Nem saját kép, nekem elég volt 2 sticket is kiköhögni. :DDD
(Igen, bdie ic-k)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#215) vemalsar


vemalsar
csendes tag

AM4-en vagyok én is, bár még egy Ryzen 5 1600X-en de nagyon jónak tűnik az új Ryzen generáció és a lapom viszi őket, szóval érik az upgrade :)

Retro_Vem YT channel: https://www.youtube.com/channel/UCXrWwrQEMxnSiyzrU5wK2DQ

(#216) Vistaboy válasza vemalsar (#215) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ha viszi a lapod, akkor pláne. Megveszed a procit, és ráérsz akkor lapot cserélni, ha valamelyik újítását kihasználod. Nekem hosszú távra kellett, ezért vettem most X570-es lapot, hogy majd később, ha jön az új Ryzen, nekem is csak procit kelljen cserélni benne. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#217) denx1992


denx1992
tag

Mi lesz ha jön a Zen 3? Mindenki gyorsan eladja majd az öreg architektúrát :D

Nber tragédiája

(#218) Vistaboy válasza denx1992 (#217) üzenetére


Vistaboy
veterán

Részemről nem sietek a váltással, egyelőre bőven elég ez a proci is. Majd esetleg jövőre, ha lesz annyi fölös pénzem és nem kell semmi másra, talán lecserélem, de egyelőre nincs tervben a váltás.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#219) denx1992 válasza Vistaboy (#218) üzenetére


denx1992
tag

Én most teszek össze uj konfigot muszály vennem :DD

Nber tragédiája

(#220) Vistaboy válasza denx1992 (#219) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem nem muszáj, de ha úgy alakul, hogy tényleg olyan jó lesz, mint mondják, akkor jövőre én is váltok. Pláne, hogy nem kell hozzá semmi, csak a procit kell kicserélni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#221) Chaser válasza denx1992 (#217) üzenetére


Chaser
titán

azért a mindenkiben és gyorsanban nem lennék biztos, drágább lesz az 5xxx, a ft pedig történelmi mélyponton van kb, 5800x lazán lesz ithon 160e minimum

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#222) Vistaboy válasza Chaser (#221) üzenetére


Vistaboy
veterán

Jaja, én is ettől tartok, hogy ez már lényegesen drágább lesz, mint a 3700X volt. Ha 120K környékén lenne az 5800X is, amennyibe került a 3700X tavaly, akkor egy cseppet sem haboznék, amint lenne rá keret, elhoznám. De így, hogy 160K körül fog indulni, hát, egyelőre ennyit nem ér meg nekem.

Majd később talán, de egyelőre most nem fog kelleni, az tuti. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#223) Chaser válasza Vistaboy (#222) üzenetére


Chaser
titán

120k-ba épp beleférhet az 5600x ( : jövőre majd kiderül mennyit finomodik az ár, de a ft az most nagyon hitvány, nálam is jövőre marad az 5xxx project, jó lenne valami combosabb gép, de egyáltalán nem sos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#224) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Jó kis cikk lett :R A magam részéről maradok Ryzen oldalon, Intel perpill. nem tud megfogni semmivel.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#225) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Feljött az AMD végre újra, ennek örülök. Annak nem, hogy az elszállt áraknak köszönhetően se procit se VGA-t nem érdemes venni most. Sőt én egyre jobban inkább a afelé hajlok, hogy egy közepes VGA áráért inkább egy PS5 és akkor a játék része is le van tudva megint 4-5 évre legalább, míg egy most 160 ezres VGA 2 év múlva már elavult lesz és felét sem fogja érni.

Mondjuk engem a mostani i7 3770k veterán korba lépő (10 éves) konfigom is jól kiszolgál, bár a Cyberpunk már megfekszi a gyomrát, de máshol még nagyon nem volt gond. Csak pár évente VGA-kat kellett benne cserélgetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.