Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sto1911


sto1911
veterán

En ugyan a kerdeshez nem ertek, de hol lehet ilyet kapni 1 EUR-ert? Valami bundleben kapta?

(#2) Kisszabó válasza sto1911 (#1) üzenetére


Kisszabó
tag

Szia Rover!

most estem haza külhonból, holnap válaszolok - amire tudok.

Üdv,

Muci

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#3) Robert07


Robert07
aktív tag

Szerintem nem érdemes vele foglalkozni. :(
Kicserélhetnéd benne a kondenzátorokat, de attól nem lesz jobb.
A hangja a műanyagdoboz miatt van, és az AB-class amplifier miatt van, ami még nem is lenne olyan rossz, de mindkettőből az olcsóbbat kapta.
Attól, hogy egy p3-as gépbe veszel egy moduláris tápot, nem lesz jobb/gyorsabb.
Amúgy nem is rossz, 200/266mhz-es processzor van benne. :DDD

Ami segítene, az egy külső erősítő, vagy egy új ház valami értelmes anyagból.

(#4) rover45 válasza sto1911 (#1) üzenetére


rover45
senior tag

Raklapos tételben vett outlet cuccokat Németországban egységesen 0,99ért és köztük volt.

(#5) rover45 válasza Robert07 (#3) üzenetére


rover45
senior tag

Például ha belülről bitumenlapozom? Annak lenne értelme?

(#6) Robert07 válasza rover45 (#5) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nem tudom, ilyet még nem próbáltam :(

(#7) Kisszabó


Kisszabó
tag

Nah, mondanám...
Szóval első és legnagyobb gond: műanyag doboz, lóf*sz merevséggel, és közel vannak egymáshoz a hangszórók, és ráadásul "hátulról" be tudják egymást zavarni.
Levezetném: Szóval a hangszóró mint tudjuk "rezegve" kelt hangot. Éppen ezért, ha a környezete is rezeg, azt nagyon nem jól viseli! Azok kis vékony műanyagok ,amik tartják a hangszórókat, azok nem éppen merevek... Meg a műanyag amúgy sem. Mindegyik valamire való hangfal éppen ezért fából van.
Következő, hogy nincs benne csillapítás! (valami ami elnyeli azt a rezgést amit a "doboznak" adna át.
Pl: vatta, szivacs, rongy, stb.
Következő, hogy nincsenek elszeparálva egymástól! ezért ha egyik hangszóró mozdul, akkor a dobozban ad a egy levegő-lökést, és kénytelen a másik is mozdulni... ha akar, ha nem. Lehet, hogy a másik csak fél 1/10-ed másodperccel később mozdulna ki, de addigra már kint is van.
Szóval ezektől van a doboz-hang.

Ha már alacsony hangerőn torízt is, akkor az erősítője is vacak, meg talán a hangszórók is...

Ha nagyon ragaszkodsz a technikához, akkor én a helyedben az egészet átépíteném egy fa dobozba!
Komolyan, valahogy át kéne ültetni, még ha a felső műanyag körlapot meg is hagyod így.
A hangszórók köré válaszfal, vattával kibélelve a dobozkájuk, és nagyobb "dobozt" hagyni nekik belül, nem csak egy kis lyukat.

Ha úgy érzed ér ennyit, és rászánod magad, segítek szívesen! Okt 23. után otthon vagyunk...

Amúgy egy jobb kondi kb annyiba lenne mint 20db ilyen rádió...
és még sokminden kellene... de ahhoz legalább 3 utas hangfal is kell, (a 3 út nem feltétlen jelent 3 hangszórót, de kettőt mindenképp) az meg már elindulás a lejtőn...

Remélem segítettem?! :))

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#8) bhonti


bhonti
tag

Bocsánat, hogy belebeszélek anélkül, hogy elolvastam volna. Van nekem 1 Dell Optiplex GX260 SFF PC ami pl. a házából adja a hangot. És tetszik. A működése meg kellemes halk amúgy mellé. Szóval a dolog nem lehetetlen, nekem úgy tűnik!)

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#9) rover45 válasza Kisszabó (#7) üzenetére


rover45
senior tag

A gyári kezelők-kijelző megtartásával tetszik ez a fadobozos dolog :)
Például eltudnék képzelni egy nagy(magas) álló, többutas hangfalat aminek a tetejébe beépíteném a kezelőket, kijelzőt, elektronikát... :)

(#10) Kisszabó válasza rover45 (#9) üzenetére


Kisszabó
tag

Nem tudom, hogy ez az erősítő elbírna-e több hangszórót... meg akkor hangváltó is kell... az sem egyszerű dolog.
Inkább 1 pár szélessávú hangszóró kellene!

Amúgy ér ez ennyit? ;-)

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#11) Kisszabó


Kisszabó
tag

http://www.sonido.hu/index2.php?lang=hu

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#12) rover45 válasza Kisszabó (#11) üzenetére


rover45
senior tag

Azt tudjuk, hogy ez 1,8m magas? :D

(#13) djculture


djculture
félisten

Ez az ic nem igazán fog sose normálisan szólni, autórádióba való 2 ohmos terhelésre nagy torzitással.

Megkellene mérni mekkora tápot kap és venni ebayen egy normális teljesitmény hang ic-t. Lehet kompletten épitve is pár ezerért kapni ilyenekt.

[ Szerkesztve ]

(#14) rover45 válasza djculture (#13) üzenetére


rover45
senior tag

Szia, nagyon köszönöm! Ilyenekre gondoltam :)
Melyik lábán mérjek tápot? :)

(#15) djculture válasza rover45 (#14) üzenetére


djculture
félisten

19 láb a tápfesze a gnd a 11. Különben még ez az ic is használható lenne ha nem ilyen sporolós kötésben lenne. Egy normális verzióban ez igy nézne ki:

[ Szerkesztve ]

(#16) djculture válasza djculture (#15) üzenetére


djculture
félisten

Persze igy két ic kellene eleve igy inkább lespróolták a felét a végtranyókat mindent:) Kiváncsi leszek mennyi tápot adtak neki.

[ Szerkesztve ]

(#17) rover45 válasza djculture (#16) üzenetére


rover45
senior tag

Úgy csinálsz, mint aki ért hozzá :DD :C :R

(#18) djculture válasza rover45 (#17) üzenetére


djculture
félisten

601-es elektroműszerész lennék vagy mi a franckarika ;] De erösitők épitése berhelése az külön kedvencem

[ Szerkesztve ]

(#19) Kisszabó


Kisszabó
tag

Nah, megvan az emberünk! ;-)

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#20) rover45 válasza djculture (#15) üzenetére


rover45
senior tag

Szia.
7,45 az érték :)

(#21) djculture válasza rover45 (#20) üzenetére


djculture
félisten

Akkor azért nem szólt normálisan, ilyen 10 volt körül kellene lennie minimum.

(#22) rover45 válasza djculture (#21) üzenetére


rover45
senior tag

Akkor is, ha a tápegység hozzá csak 7,5 voltos?

(#23) djculture válasza rover45 (#22) üzenetére


djculture
félisten

Tervezési hiba ilyen kis feszültségen ez a hangrész nem nagyon tud értékelhető teljesitményt produkálni.

(#24) rover45 válasza djculture (#23) üzenetére


rover45
senior tag

A kondenzátorokon 16V illetve 25V szerepel. Meg szabad próbálnom egy 12V-os adapterrel vagy nehogy? :)

(#25) djculture válasza rover45 (#24) üzenetére


djculture
félisten

Ha egyszer 7.5-re van belőve az egész kapcsolás akkor nem biztos hogy kibirná...

(#26) rover45 válasza djculture (#25) üzenetére


rover45
senior tag

Egyértelmű, köszönöm :)

(#27) Kisszabó válasza rover45 (#26) üzenetére


Kisszabó
tag

Ha ennyire benne vagy:

http://www.ebay.com/itm/The-Livio-Radio-Pandora-Internet-Radio-/291263201664?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item43d0a3c180

http://www.ebay.com/itm/Logitech-UE-Smart-Radio-930-000136-Internet-Wifi-Audio-System-Boombox-BLACK-/251454209276?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item3a8bd6bcfc

http://www.ebay.com/itm/Big-discount-Internet-WIFI-Radio-HFI220-DAB-RADIO-INTERNET-WIFI-RADIO-earphone-/121455614790?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item1c47519b46

:))

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#28) rover45 válasza Kisszabó (#27) üzenetére


rover45
senior tag

Köszi, de rádióm már van :p :)

(#29) Kisszabó


Kisszabó
tag

Ja, az van, mi? ;-)

Figyi, eszembe jutott még valami:
Ha van otthon valami mini-hifi hangfal, ami szerinted elfogadhatón szól, akkor kösd rá egy próba erejéig. (reméljük elbírja)
Ha jobb lesz, akkor érdemes bedobozolni...
Ha azokkal sem jó, akkor jobb kezeddel a bal vállad felett...

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#30) rover45 válasza Kisszabó (#29) üzenetére


rover45
senior tag

Azt mondták ma nekem, hogy ennek a TDA7260-as IC-nek, 16V az üzemi feszültsége. Vagyis ha tényleg 7,5V van rajta, akkor ahogy korábban djculture is mondta, ez lehet az oka a hangjának.
Azt nem tudom, ezzel lehet-e kezdeni valamit? :)

(#31) Robert07 válasza rover45 (#30) üzenetére


Robert07
aktív tag

Annak lehet, de a tiéd az TDA7266D, nem 7260.
Itt vannak az adatai.
min. 3.5v / typ. 9.5v / max. 12v
A teljesítménye 9.5v-nál 2*5w.

Szerintem is próbáld ki két másik hangszóróval, a spec. szerin 8ohm-os jó lesz, ha úgy tetszik a hangja, érdemes átépíteni.

Magasabb feszültséget pedig külső táppal adhatsz neki a Vcc lábakra úgy, hogy előbb leforrasztod őket a nyákról, bár ezt már nem ajánlom.

(#32) rover45 válasza Robert07 (#31) üzenetére


rover45
senior tag

Nagyon köszönöm! Mindenképp megpróbálom azt az rca kimenetet ami van rajta hátul.

Azon gondolkozom közben, hogy ugye ahogy ezen a képen is van, a függőleges rész a számítógép.

Ennek a függőleges résznek elvileg kell, hogy legyen egy hangkimenete, amiről átmegy a hang az alsó, vízszintes részre. Ha erre rákötnék egy ilyen utólag vett kicsi, ebayes erősítőt, akkor gyakorlatilag meg is szabadulnék a saját hangrendszerétől, nem?

(#33) Robert07 válasza rover45 (#32) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, a függőleges rész a számítőgép, de az alján van a tápellátás is, nem csak az erősítő, ezért ki kellene mérned minden feszültséget, csinálnod egy ugyanolyan tápot, megkeresni, hogy melyik a hangkimenete a dac-nak (amit még nem találtam meg a nyáklapon) és még az usb-t is kivezetni.

Amúgy nem is olyan rossz ez az erősítő, szerintem nem ezért van dobozhangja, nem is D, hanem AB kategóriás, ami egy ilyenbe bőven elég.

Ha kipróbálnád mással, akkor az RCA-n csak az erősítés nélküli jel megy át, tehát az más, mint az erősített.
Passzív hangszóróval kellene kipróbálni, direkt a hangszóró tüskéire kötve.

Ha mégis másik erősítőt tennél bele, akkor két variáció van:

1. Az RCA csatiról "lopsz" jelet, és ezt rákötöd egy erősítőre, aminek tudsz tápfeszt adni a nyáklapról, a mostani erősítő lábairól, annak pedig a "stand-by" lábát összekötöd a földdel, és ezzel ki van kapcsolva, vagy leforrasztod a Vcc lábait. a nyákról.

2. Hasonló, csak itt megkeresed az opampot, és az elől, direkten a DAC-tól kapod a hangot, ami így balanced, tehát még egy opamp-ot is beépítesz az erősítő elé, vagy olyat veszel, amin van. Ennek a verziónak kicsit talán jobb hangja lesz, de bonyolultabb, mert a kábeleket SMD forrasztással kell bekötni, az opamp helyére. Az erősítővel megcsinálod ugyanazt, mint az előbb, és igy nem fog fogyasztani.

Viszont mindkét esetben elveszted a központi hangerőállítás lehetőségét, és nem fogod tudni mute-olni sem.

Én igazából az egyiket sem ajánlom, szerintem csak az óccó műanyag miatt van dobozhangja.

(#34) rover45 válasza Robert07 (#33) üzenetére


rover45
senior tag

Szia. Tegnap kipróbáltam egy pár RCA hangfallal. Van otthon egy ilyen szettem és ennek a két szatelit hangszórója RCA-val csatlakozik. Ezeket rádugva a rádióra, a rádió nem halkult el, ugyanúgy szólt tovább. Az RCAra dugott hangszórókon volt hang, de csak halkan, folyamatosan recsegve és a hagerőszabályzó csak a rádiót vezérelte, a rádugott hangszórókat nem :)

szerk: Az elmondottak alapján én sem szeretnék erősítőt cserélni benne, szerintem magamtól meg sem tudnám oldani :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Kisszabó válasza rover45 (#34) üzenetére


Kisszabó
tag

Az RCA-kon csak alacsony szintű jel megy ki, azokat nem vezérli a hangerőszabályzó.
Azokra a kimenetekre lehetne kötni pl egy másik erősítőt... ha érdemes...

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#36) rover45 válasza Kisszabó (#35) üzenetére


rover45
senior tag

A finoman hallható recsegés is emiatt lehet rajtuk?

(#37) Kisszabó válasza rover45 (#36) üzenetére


Kisszabó
tag

nah az jó kérdés, hogy mitől van...
Mondanám, hogy kontakthiba, de nem hiszem, hogy fennáll a veszélye.

Sex & Girls & Rock 'n Roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.