Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) Robert07 válasza rover45 (#32) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, a függőleges rész a számítőgép, de az alján van a tápellátás is, nem csak az erősítő, ezért ki kellene mérned minden feszültséget, csinálnod egy ugyanolyan tápot, megkeresni, hogy melyik a hangkimenete a dac-nak (amit még nem találtam meg a nyáklapon) és még az usb-t is kivezetni.

Amúgy nem is olyan rossz ez az erősítő, szerintem nem ezért van dobozhangja, nem is D, hanem AB kategóriás, ami egy ilyenbe bőven elég.

Ha kipróbálnád mással, akkor az RCA-n csak az erősítés nélküli jel megy át, tehát az más, mint az erősített.
Passzív hangszóróval kellene kipróbálni, direkt a hangszóró tüskéire kötve.

Ha mégis másik erősítőt tennél bele, akkor két variáció van:

1. Az RCA csatiról "lopsz" jelet, és ezt rákötöd egy erősítőre, aminek tudsz tápfeszt adni a nyáklapról, a mostani erősítő lábairól, annak pedig a "stand-by" lábát összekötöd a földdel, és ezzel ki van kapcsolva, vagy leforrasztod a Vcc lábait. a nyákról.

2. Hasonló, csak itt megkeresed az opampot, és az elől, direkten a DAC-tól kapod a hangot, ami így balanced, tehát még egy opamp-ot is beépítesz az erősítő elé, vagy olyat veszel, amin van. Ennek a verziónak kicsit talán jobb hangja lesz, de bonyolultabb, mert a kábeleket SMD forrasztással kell bekötni, az opamp helyére. Az erősítővel megcsinálod ugyanazt, mint az előbb, és igy nem fog fogyasztani.

Viszont mindkét esetben elveszted a központi hangerőállítás lehetőségét, és nem fogod tudni mute-olni sem.

Én igazából az egyiket sem ajánlom, szerintem csak az óccó műanyag miatt van dobozhangja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.