Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KrAt


KrAt
veterán

Íme az első rész. Következő tesztalany egy Nokia 2010-es lesz :) Már rajta vagyok az ügyön :)

(#2) wassermann válasza KrAt (#1) üzenetére


wassermann
addikt

A 2. mobilom ilyen volt, nagyon szerettem és jó sokáig használtam ... : )
... ha jól számolom most valahol a 7.nél tartok

(#3) cizoe válasza KrAt (#1) üzenetére


cizoe
őstag

Jó kis írás, jó volt olvasni.

Nekem is van még valahol egy itthon, sőt még kettő is volt, nem tudom a másik hová tűnt. Mindkettő fateré volt annó, első mobiljaként ~97-98 körül. Viszont ami megmaradt, az nem tudom miért szerintem vmi hamisítvány lehet, mivel az akku alatt a Nokia logo helyett egy birodalmi sas szerü logo van, legalábbis így emlékszem. Na de ha otthon leszek, megkeresem, és megnézem. :)

cizoe

(#4) Tomaaasz válasza KrAt (#1) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Grat. Nekem nagyon tetszik, várom a folytatásokat! :R

Oda mentem, ahol vagyok!

(#5) eastsider


eastsider
nagyúr

komoly teszt, komoly teló :C
régen volt ilyenünk, nagyon komoly, antenna helyett mindig valami csavar volt, mert az antenna elveszett:S:D
robogórol 50 körül kiesett a tulaj zsebéből, de a (jó)pár karctól eltekintve semmi baja nem lett :DD bezzeg. ha egy mai telóval történik ez...... namind1 :))

(#6) KrAt válasza cizoe (#3) üzenetére


KrAt
veterán

:R Voltak asszem úgymond "utángyártott" Nokia 2110-ek, de nem mernék megesküdni rá :)

Wasserman: jó kis teló volt ez, így közlebbről megismerve :)

Kiegészítettem egy videóval, hamarosan felkerül :)

Köszi mindenkinek :) Ha tényleg tetszik, akkor folytatom majd, van még itthon pár aranyosság :)

[ Szerkesztve ]

(#7) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Volt ilyenem egyszer cseretelefonként 2 hétig... nem sírom vissza :D

gottagofast

(#8) cizoe


cizoe
őstag

Fatert fel is hítvtam, azt mondja megvan tuti, ráadásul még egy PCMCIA adat/fax kártya is hozzá.:)

(#9) KrAt válasza cizoe (#8) üzenetére


KrAt
veterán

Az igen :)

Geri: nemnem, te visszasírod azt a telót. Mondom visszasírod :D

(#10) eziskamu


eziskamu
addikt

A kihúzható antennának volt értelme (900 MHZ-en) a parasztvakításon kívűl? Lehetett akkor is beszélni ha nem volt kihúzva? Egyáltalán ha fogadni tudja a hívásokat bedugott antennával, akkor minek kihúzni?

(#11) KrAt válasza eziskamu (#10) üzenetére


KrAt
veterán

Én bedugott antennával beszéltem vele, úgyis ment :) Gondolom akkor volt értelme, amikor nehéz volt térerőt találni :)

(#12) G@ben


G@ben
addikt

Jó írás, régi emlékeket hozott felszínre. Az első telefonom ilyen volt, Apámtól kaptam meg '99-ben, miután nyúzta jó ideig. Csak két baj volt vele: az akksija még eredeti volt és kb 12 órát bírt ki úgy, hogy max 4-5 percet beszéltem. A másik, hogy a zsebemben hordtam és ha leültem, akkor bizony fájt, ahogy bökött az antennája! :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#13) msgt.fubar válasza KrAt (#9) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Én meg aszondom hogy nem :P N70 roxor :DDD

gottagofast

(#14) KrAt válasza G@ben (#12) üzenetére


KrAt
veterán

Ennek az akksija sajna nem vagyon szereti a bekapcsolást, teszt megírása óta nem tudtam bekapcsolni :(

Geri: nem, ez jobb :P

Felkerült a videó, összegzés felett megtalálható :) Kicsit bizonytalan voltam közben :D

(#15) cizoe válasza KrAt (#1) üzenetére


cizoe
őstag

tudjuk a pinkódodat. :DDD

upd.: 1993-as Nokia reklám: itt hee
:))

upd2.: Hivatalos 2110 Kézikönyv: pdf

[ Szerkesztve ]

(#16) KrAt válasza cizoe (#15) üzenetére


KrAt
veterán

Gondolom nem nehéz egy OPEL-ostól kitalálni :DD

(#17) G@ben válasza KrAt (#14) üzenetére


G@ben
addikt

Az enyém nem volt soha kikapcsolva azt hiszem. Reggel amikor elindultam otthonról, akkor levettem a töltőről, ha hazaértem, egyből rádugtam. Aztán vettem egy majdnem dupla olyan vastag akksit bele, mintha azzal 2 teljes napot bírt volna minimális beszélgetéssel. Persze akkor már a közbiztonságra különösen veszélyes tárgynak számított. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#18) msgt.fubar válasza KrAt (#16) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

6735?? :DDD

gottagofast

(#19) Fortissimus válasza KrAt (#1) üzenetére


Fortissimus
őstag

Nekem az elso egy 2010-es volt, amit en szurke balnanak hivtam, es milyen szomoru voltam, h nem a legycsapoantennas ericssont kaptam... persze utolag mar booldog voltam.
hogy mit kibirt az a telo...pl lepcsohazban tobb emeletnyi zuhanas, kocsi tetejerol 60km/h-nal repules... csak visszaraktad a simet es mar mukodott is... istenem azok a boldog bekeidok :)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#20) KrAt válasza msgt.fubar (#18) üzenetére


KrAt
veterán

Lépj be az sms írásba, kapcsold be a T9-et, és írd be a 6735-öt :D

(#21) KrAt válasza Fortissimus (#19) üzenetére


KrAt
veterán

Fortissimus & gaben: hát igen, azok még anyagból voltak :D Hozzávágtad úgy erőből valakihez, és 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett :D

(#22) Alukard


Alukard
senior tag

1910es lesz? :DDD

[ Szerkesztve ]

https://blackfyre.ninja

(#23) Lars


Lars
őstag

Nálam van egy nagy sim-es nokia 1610 vagy 1611 nemtom :D
Sajna nem üzemel. Akksija szerintem halott. Amúgy teljesen jó állapotban van, szerintem életének nagy részét dobozban töltötte :)
Ja meg van egy ericsson a1018-asom. Az volt az első telefonom még anno anno :)
Na az még működik, csak konnektorhoz kötött :)
Olyan 10-15 percet kibir konnektor nélkül, utánna enni kér :)

(#24) KrAt válasza Lars (#23) üzenetére


KrAt
veterán

1610 itt nyugszik mellettem, se antennája, se töltője, így nem tudom kipróbálni :(

A 2010 viszont jól működik, szóval arról is lesz teszt :D

(#25) DeltaPower


DeltaPower
őstag

érdekel egy igazi különlegesség? van egy ericsson r380-asom, csak néha kicsit nehéz rávenni, hogy töltsön, plusz nem rezeg és nincs gyári stylus, viszont a touchscreen full jó benne.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#26) KrAt válasza DeltaPower (#25) üzenetére


KrAt
veterán

Érdekelhet, ha vmi normális árat ki tudunk alkudni :B

(#27) DeltaPower válasza KrAt (#26) üzenetére


DeltaPower
őstag

privi megy

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#28) Solten


Solten
addikt

Anyám extelefonja, száz évvel ezelőttről. Akkora hogy gyilkolni lehet vele :D

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#29) Stimpy válasza KrAt (#6) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Wazzz, ha mondtad volna, hogy lesz teszt, akkor odaadom kölcsön a karcmentes, gyári állapotú 2110-emet :) Grat hozzá, ha kell "alapanyag" (mástnem kölcsön) szólj bátran, bár jómagam is szívesen írnék ilyet...

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#30) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, első mobiltelónk is ez volt. Aztán évekkel később mikor már semmit sem ért, szakközépben prédikációt tartottak az órán való mobilozás miatt, erre valaki ledobott legfelső emeletről egy ilyen téglát, hát ripityomratört... :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) peterszky


peterszky
őstag

Nagyon jó cikk :C
Nekem nem lenne erőm ilyenről írni, de ha érdekel, egy teszt erejéig szívesen kölcsönadok két kuriózumot:
Nokia 8110 és Nokia 9110i (dobozos kiszerelés :) ).

What else you gonna do on a Saturday?

(#32) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

hátigen a (H)őskor.

Első mobilom, anno használtan vettem, 3évig ütöttem, vágtam és tavaly amikor leadtam még pöpecül müködött, ha vki rakott volna bele még egy aksit azthiszem 2020ig elhasználhtta volna probléma nélkül. :)
Aztán utána ott volt az 5610 vagymim az is egy legyilkolhattalan teló volt, anno még a balatonba is beleesett de egy desztvizes átmosás átmosás után tökéletesen müködött. Ja és aksija lazán birta 1hétig.

Nem véletlen alakult ki sok emberben a mobiltelefon az Nokia dolog. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34) virkir


virkir
veterán

Egy apró kiigazítás.
Amit te bemutattál az a 2110i ami az első képen látható az a sima 2110.
Első telefonom nekem is ez volt, tán 60k volt mikor megvettem.
Mostanában visszasírom az 1 hétnél hosszabb készenléti idejét amióta egy E50-et használok.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#35) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

"Készítettem egy videót a kezelőfellületről" - kezelőfelület... :B

köszi, jó volt.. Hál'istennek sose volt ilyenem... :U
Bár szobatársam annó (amikor én javában a Sony J6-osomat koptattam) vett magának egy 2010-et. vagy inkább 1610 volt... gy.k.: 2001ben..

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#36) stop válasza KrAt (#6) üzenetére


stop
aktív tag

szia
mennyit ér meg neked egy régi nokia?
asszem 8110-es (talán 'banán'-nak csúfólták)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#37) jerry311


jerry311
nagyúr

Kis kiegészítés: 2110 (vagy 2110i???) rendelkezik rezgő funkcióval. Ehhez egyetlen dolog szükséges, egy rezgős akku. Bizony ám, itten kérem szépen az akkumulátorba építették a rezgőmotort. Ha nincs rezgős akku, nem is látszik a menüben az erre vonatkozó opció.

(#38) Dany007


Dany007
veterán

Frankó lett a cikk teccett! Köszönjük : )
Akkoriban ugyan még nem volt mobilom, de emlékszek nagy plakátos hirdetésekre a pannontól. Asszem olyan 30 ezer Ft.- belépési díj volt. És olyan 150-200körül mozgott ez a készülék akkoriban! Még arra is emlékszek, hogy elgondoltam, vajon lesz-e nekem valaha ilyesmim.... :)) És hát ilyen nem lett, de lett sokkal jobb :)
Jó volt olvasni! Várom a következőt!

(#39) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ez nagyon nagy teló volt annó nekem egy Ericsson GH198 retrotellem van! :D

(#40) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Jöhetnek még retrotesztek!
A nem kihúzható antenna utángyártott volt, a gyáriak mind kihúzósak voltak, kicsit különböző kialakítással a 2110-en és a 2110i-n.
Volt értelme a kihúzósnak, mert akkoriban sok helyen (főként vidéken) még csak kiépülőben volt a GSM hálózat, így nem volt ritka, hogy csak kihúzott antennával és szabadban volt elég térerő.
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#41) kovy79 válasza eastsider (#5) üzenetére


kovy79
őstag

:D
Nekem haverommal történt hasonló. Mentünk vhova, egyik kezében almacsutka, másikban a N2110 és természetesen a rossz kezét "dobta" ki. :)
Persze semmi baja nem lett a telónak.
Másik sztori a N2110-zel: haveroméknak anno volt mobilszervízük (még a hősidőkben) + autóelektronika szervíz. Egy ügyfél bement a Skoda 120L-lel valamiért. Csinálták a kocsiját, ő meg kereste a mobilját. Kiderült, hogy a kerék alatt volt. Legurult róla. A teló kicsit "átdeformálódott", betört a kijelzője, de működött! :Y

KrenAtesz, jöhetnek még tesztek! Tőled azért is hitelesebb, mert nem "éltél benne". :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#42) kovy79 válasza jerry311 (#37) üzenetére


kovy79
őstag

Hú, mekkora sztár volt, mikor az 5110-emre vettem rezgős akkut, ami ráadásul 6110-é volt, azaz laposabb és már Lithium-Ion. :DD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#43) rootkiller


rootkiller
őstag

Nálunk is van a családba pár hasonló telefon, anyának is meg apának is Ericsson GH198-a volt, fateré beleesett a Fertő tóba, és utána is működött. Azok már nem működnek, de fogtam a kezembe működőt is. A kedvencem egy Nokia 6150. Nagyon kiváló a menü, megbízható, stapabíró. Rengetegen használtuk, most épp öreganyámnál van. A másik kedvencem a Nokia 6310. Ha nem lennék web'n'walk és mobil email függő, tuti szereznék 1et, és azt használnám.

Artengo TR 990 Pro

(#44) kovy79 válasza rootkiller (#43) üzenetére


kovy79
őstag

:)
A már említett haverom faterja pecázás közben hallotta, h csörög a telefonja (N6110). Nem tudta, h hol van, mert halkan, tompán szólt. Kiderült, h az etetővödör alján volt a víz alatt. Mindezek után is tökéletesen üzemelt. Kíváncsi vagyok, szegény mai telók közül melyik bírná ki ezeket a megpróbáltatásokat!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#45) Biokill


Biokill
csendes tag

:D Nagyon komoly :D nekem is van egy elfekvőben. Meg egy 1610es... Az még 0660-as volt szal nem sim kártyával működött :)
Aminek nagyon örülnék: egy régi "táska" motorola bemutatása :))

(#46) Stargun!


Stargun!
tag

Méghogy a 2110-es a tégla... :)

Az én első telefonom az egyik első olyan 900 MHz-es készülék volt, amit az országba nagy tömegben megfizethető áron behozott az akkori egyetlen 900 MHz-es szolgáltató, a Westel. A készülék mind a mai napig megvan: egy Ericsson GH-198-as.

Na AZ tényleg tégla, komolyan lehet vele verekedni. Ráadásul még SMS-t sem lehetett vele küldeni, csak fogadni. A régi szép idők... :D

Az adatait itt lehet megnézi, ha valakinek nem volt szerencséje hozzá anno élőben. (külön kiemelendő a 330g-os tömeg :) )

(#47) Tomcat válasza Stargun! (#46) üzenetére


Tomcat
őstag

Na ja! Nekem van belőle kettő is csak sajna az egyik működőképes. Van hozzá rengeteg akksim is. Ez volt az első telefonom 1995-ben. Emlékszem hogy néztek az emberek amikor elővettem az utcán vagy a kocsiban telefonáltam. Ugye akkoriban ezt még büntetlenül meg lehettett tenni. Mekkora luxuscikknek számított ez akkoriban.
A nagy kihajtható antennája miatt ott is volt rajta térerő ahol a többin telefonon nem.
Régi szép idők!

Tomcat

(#48) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

éppen a múltkor csináltam meg 1 ilyen telefont 1 donor telefon alkatrészeiből és miután beletettem az akkut persze utángyártott meglepő módon kifogástalanul működött és működik is a mai napig
most éppen egy 3210-es nyüstölök :DDD

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#49) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Grat a cikkhez !
:C :C :C
Így igazi féltégla a 2110.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50) syryus


syryus
tag

egyszer 2 évig nem kértem karácsonyi, szülinapi és egyáltalán semilyen ajándékot, hogy kaphassak egy mobilt. Bejött és megkaptam. Ezt a gyönyörűséget!
Persze akkor még iszonyat drága volt (110e forint), de ez normális, akkoriban csak a motorola flippes modeljét és valami bumszli ericssont lehetett kapni.
Ez volt maga a csoda. És ugye atájt jött be az sms...ami ingyenes(!!!) volt a kezdeti időkben. szóval ez volt (asszem) az első sms képes telefon)
3 évig használtam, saját akksijával.
A mai napig megvan valami doboz alján, meg is nézem majd , hátha be tudom izzítani:)
:R N 2110

Technology will rise when humanity falls

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.