Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

alt="" title=""

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) aszti75 válasza hellboy.4591 (#3550) üzenetére


aszti75
senior tag

Akkor szerinted,amit crok társunk írt,azzal a módszerrel nem fog összejönni a frissítés?

(#3552) hellboy.4591 válasza aszti75 (#3551) üzenetére


hellboy.4591
csendes tag

Próbálgasd hátha frissül, de szerintem a telefon belső frissítőjével nem fog róla frissülni. Több külföldi fórumon is rendszeresen feljön a téma, de a vége mindig a PC-s frissítés.

(#3553) aszti75 válasza hellboy.4591 (#3552) üzenetére


aszti75
senior tag

Igazad van. Nem frissít :(

(#3554) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Itt valami nagyon furcsa mert az alábbi oldal szerint

link

ez a legfrissebb.

Lehet itt van valami bibi.

Egészen pontosan 12.0.3.0 a verzió szám

[ Szerkesztve ]

(#3555) hellboy.4591 válasza aprokaroka87 (#3554) üzenetére


hellboy.4591
csendes tag

Igazad van a 12.0.3 a legfrissebb, viszont a 11.0.10-re az sem fog felmenni sajnos a teló belső frissítőjével.

(#3556) aprokaroka87 válasza hellboy.4591 (#3555) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ki ír valamit?

Az nem lehet hogy FR-t kell csinálni?

Bár elvileg nem kellene.

(#3557) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hmm

Lehet hogy ez a gond?

V11.0.1.0.PCXEUXM(Rolled back)

Ha igaz hogy visszavonták?
akkor onnan nem lehetne frissíteni?

(#3558) hellboy.4591 válasza aprokaroka87 (#3557) üzenetére


hellboy.4591
csendes tag

Pár órával a kiadása után visszavonták. Azóta csend van, mindenki várja hogy történjen valami. Bár én úgy gondolom hogy egy hónapokkal ezelőtti hibát már nem fognak javítani.

(#3559) aprokaroka87 válasza hellboy.4591 (#3558) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azt nem.

Viszont az egész nagyon furcsa.

Olyat sem enged hogy pl V11.0.2.0.PCXEUXM frissiteni?

ez a verzió egyel utánna jött ki.

(#3560) aszti75


aszti75
senior tag

Érdekes egy frissítési módszere van a Redmi-nek.
Azt tudom,hogy decemberben is pc-n frissítettem,de már nem emlékszem hogy hogyan kell. Valami progi kell hozza meg firmware kereső?
Valaki tud ebben segíteni?
Nagy eséllyel, valóban csak pc-ről fog tovább frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#3561) hellboy.4591 válasza aprokaroka87 (#3559) üzenetére


hellboy.4591
csendes tag

11.0.10.0-ról van szó, nem 11.0.1.0-ról. Visszafelé frissítést pedig megint csak PC-ről lehet csinálni.

(#3562) aprokaroka87 válasza hellboy.4591 (#3561) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

oké, mostmár kezdem érteni, ha minden igaz.

Tehát ezek szerint létezik 11.0.10.0 csak a mirom ezbox nem listázza.

Tehát akkor onnan V11.0.11.0.PCXEUXM kellene, ha azt engedi :D

Amúgy nekem RN7-et sikerült Miui12-ről visszateni a legutolsó miui 11-es rom-ra, bár az már Android 10 alapú volt, szóval lehet azért.

Itt meg a Miui 12 Android 10-el jött.

(#3563) aszti75 válasza aprokaroka87 (#3556) üzenetére


aszti75
senior tag

Ezt dobja ki,ha a frissítő csomag választásra megyek.
"Tehát akkor onnan V11.0.11.0.PCXEUXM kellene, ha azt engedi :D"<<<===Ezt a verziót sem engedi.

[ Szerkesztve ]

(#3564) .Sziszi. válasza hellboy.4591 (#3558) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Ahhoz képest, hogy megy az adatgyűjtés mer' "a mi igényeinket szolgálja és majd ettől baromi jó lesz nekünk a fejlesztgetés eredménye", ezzel a hibával nem foglalkoznak (fél éve).
Egy vidéki (akár megyeszékhelyi) ember be sem tudja vinni a telót gariba, hogy oldják meg, csakis főváros játszik.

(#3565) aszti75


aszti75
senior tag

Srácok! Valaki legyen szíves és adjon egy leírást,linket,hogy mivel és hogyan kell flash-elni a ROM-ot.Kismillió leírás van a neten,de eddig még normálisba nem futottam bele..

:R :R

(#3566) aminat válasza aszti75 (#3565) üzenetére


aminat
tag

(#3567) aszti75 válasza aminat (#3566) üzenetére


aszti75
senior tag

Kösz :R
Ez meg volt nekem is,csak közben az is kiderült,hogy a fastboot-hoz bl nyitas is kell.Egy hét múlva lesz aktív a nyitás.

(#3568) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Nyomjatok már egy speedtestet, Bt. hangfalas zenehallgatás közben. 2.4-en a szokásos 50/50 helyett alig tud 15-t kitolni. Ha nem lennék lusta megnézném a régi Note4-et mit mutatna. Nemrég jöttem rá, hogy a kijelző is bénább mint abban volt, polár szemüveg mellett ha elfordítom a telefont akkor csak sötétség van... Pfff

(#3569) cidalain válasza Gézengúz (#3568) üzenetére


cidalain
veterán

Mivel egyazon antennát használja wifire és bt-ra is, ezért ilyen. Ha a régi telód külön antennát használ, akkor az jobb lesz, ha nem akkor hasonló lesz bekapcsolt BT-vel

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3570) ktmt válasza Gézengúz (#3568) üzenetére


ktmt
aktív tag

Nálam eddig nem volt ilyen gond, de mindjárt csinálok egy tesztet. Nem lehet, hogy helyi hálózati probléma?

(#3571) Gézengúz válasza ktmt (#3570) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ránéztem 5Ghz-en is 110/110 helyett, csoffadt 10-15Mbit. Pffff.. Lecsatlakozva Bt. kikapcsolva, rendben van

[ Szerkesztve ]

(#3572) ktmt válasza Gézengúz (#3571) üzenetére


ktmt
aktív tag

Sajnos itt is hasonló a helyzet :(

(#3573) viktorhu válasza Gézengúz (#3571) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálam ez a 10-es droiddal megoldódott. Most épp 115/228-at mértem bekapcsolt bluetooth mellett. Csak akkor fogja a bluetooth, ha épp aktív. Pl. attól, hogy az órám csatlakoztatva van, nem lassul le, de ha aktívan adatot forgalmazok bluetooth-on keresztül, az nem tesz jót a wifinek.

(#3574) enduser333


enduser333
csendes tag

Sziasztok!
Iszonyat csúszás van a hangban Messengeren/Viberen/Whatsappon. Konkrétan kín használni, pedig kell a munkához.
Csak az én telóm beteg, vagy van erre valami varázslat?

Korábban is volt lag, de ekkora és ilyen állandó mértékkel nem. Eddig azt hittem, h persze, x@r a wifink, vagy vidéken vagyok, de belvárosi digi 1000+ adatforgalom mellett is laggol.

Másik problema, hogy az appok vagy megnyílnak, vagy nem. Ilyenkor 3-5 perc várakozás és/vagy újraindítás. Valami javaslatotok van erre? Szervíz meg tudja oldani? Vagy keressek másik telefont? (Memória nincs tele, és még csak 1 éves a cucc...)

(#3575) Gery1987


Gery1987
őstag

Szia!

Én első körben ha van hosszabb szabad időd gyári beállításra visszaállítanám és újra belaknám a telefont. Hogy az első problémát megoldja-e azt nem tudom, én nem szoktam így használni, a másodikat megoldhatja.

Szervízbe ez után küldeném.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#3576) szemy94 válasza enduser333 (#3574) üzenetére


szemy94
senior tag

Sógornak is valami iszonyat belassult a telefon néha, 2-3 percig meg-meg állt, újraindítani se lehetett... gyári visszaállítas sem sokáig segített. Nem tudom, hogy minden Xiaomi ilyen-e pár hónap után, de nagy csalódás volt ez a készülék. (Asszony Poco M3-ja egyenlőre jól teljesít, az még most féléves)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#3577) hellboy.4591 válasza szemy94 (#3576) üzenetére


hellboy.4591
csendes tag

Nem akarom senkinek sem megmondani, hogy hogyan használja a telefonját, de ezeknek a belassulásoknak a nagy százaléka mind user error. Nekem nem sokára 2 éves lesz a Note 8T, az asszonynak lassan szerintem a 4-et karcolja a Mi A1, de mind két telefon olyan, mint amikor kivettük a dobozból. Eddig egy gyári visszaállításom volt, az is csak akkor amikor Android 9-ről 10-re frissült a teló.
Sajnálom hogy sokaknak ennyi rossz tapasztalata van, mert ez egy bitang jó készülék még mindig. Ha nem lenne a bluetooth-wifi gubanc vele, akkor nem igazán lenne okom a cserére. Most sem tervezem és remélem még sokáig velem marad, mert amire én használom arra tökéletesen megfelel.

(#3578) szemy94 válasza hellboy.4591 (#3577) üzenetére


szemy94
senior tag

Lehet van olyan is, de amikor a kezembe vettem, és a szemem láttára csinálta 1 gyári héttel a visszaállítás után, hogy megáll 2 percre úgy, hogy nem reagál semmire konkrétan, azért furcsa volt. A hosszú bekapcsológomb nyomásra sem bírt újraindulni, természetesen a kijelzőt sem zárta le rövid nyomásra. Én ilyet még Androidos gyári ROM-os telefonnal nem láttam. Lehet, hogy hardveres a hiba, nem tudom, de akár a hálózattal is összefügghetett valami, mert mióta nem használja folyamatosan, csak a gyerek Youtube, meg játék, SIM nélkül, azóta nincs annyiszor ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#3579) Aurig@ válasza szemy94 (#3576) üzenetére


Aurig@
őstag

Nekem 2 évig, fiamnál további 1 évig volt egy Xiaomi Mi A1 és teljesen normálisan működött ennyi idő után is. Jelenleg talonban van.
Feleségemnek, lányomnak és fiamnak jelenleg Redmi Note 8 és 8 Pro van. Tökéletesen működnek karácsony óta. Nem lassulnak, nem röcögnek!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3580) hhgygy válasza hellboy.4591 (#3577) üzenetére


hhgygy
senior tag

3 éves Redmi Note 6 Pro, másfél éves Redmi Note 8T, semmi lassulás.
Jó, mi boomer módban használjuk: email, böngészés, Facebook, Whatsapp, semmi game, de még zenét sem hallgatunk rajta.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#3581) enduser333 válasza Gery1987 (#3575) üzenetére


enduser333
csendes tag

köszi, az már megvolt. Továbbra is fennáll a probléma.

(#3582) enduser333 válasza hellboy.4591 (#3577) üzenetére


enduser333
csendes tag

Mire gondolsz user error-ként? Telefonálok rajta, és a szükséges appokat használom: Gmail, Google fotók, MyVodafone, banki appok, saját Mi zenelejátszó, Tesco app, Parkall, Burger King. Játék fronton egy szókereső. Ezt azért nem érzem megterhelőnek.

De nagyon szívesen venném, ha mondanád, mit csinálhatnék jobban, mert el vagyok keseredve. Mégiscsak egy 60.000-es telóról beszélünk, és nekem ez munkaeszköz, ami cserben hagy.

(#3583) aprokaroka87 válasza enduser333 (#3582) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet valamelyik app okozza a gondot.

(#3584) enduser333 válasza aprokaroka87 (#3583) üzenetére


enduser333
csendes tag

ezt hogy lehet kideríteni? :F Minden megoldás érdekel jeligére ;)

(#3585) aprokaroka87 válasza enduser333 (#3584) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl csinálsz egy Fr-t, majd egyesével vissza telepíted az appokat, és próbálod megfigyelni hogy mi okozza a gondot.

(#3586) enduser333 válasza aprokaroka87 (#3585) üzenetére


enduser333
csendes tag

Factory reset előtt is ez volt a helyzet...
nem vágyok rá annyira, mert sose tudom, mit vesztek el közben. És ráadásul minden automatikusan visszatelepül, tehát amint bekapcsolom, már jönnek is vissza, nem tudom, hogy állítsam meg őket.
Letörölni egyesével le tudom, az is jó?

(#3587) Stylewars_kp válasza Aurig@ (#3579) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Messenger jelez nekik azonnal?

(#3588) Aurig@ válasza Stylewars_kp (#3587) üzenetére


Aurig@
őstag

Messenger nincs, viber van helyette, az tökéletes.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3589) Stylewars_kp válasza Aurig@ (#3588) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Viber nekem is jó, de sokan a Messengeren írnak. Csak nem látom, hogy írnak...

(#3590) viktorhu válasza Stylewars_kp (#3589) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem az a miui energiatakarékosság miatt lehet. Megpróbálhatod kivenni belőle.

(#3591) Stylewars_kp válasza viktorhu (#3590) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Kivettem (már fél éve), nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#3592) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
A családban van egy ilyen telefon és most másnak adnánk. Elég ha a beállításokban elindítjuk a gyári adatok visszaállítását, hogy minden törlődjön vagy esetleg kell még mást is tenni? Köszi!

(#3593) Adamis válasza nOvOp (#3592) üzenetére


Adamis
őstag

Előtte az összes fiókból lépjetek ki (google, MI, stb) :K

(#3594) crok válasza nOvOp (#3592) üzenetére


crok
nagyúr

Így van ahogy írják, de idézek innen:

Eladás előtti teendők:

Weben:
i.mi.com > egyből a Mi Cloud-ba dob mostmár > Find Device > telefont töröld ki
i.mi.com > Mi Cloud > Settings > My devices > telefont töröld ki
Ha gond van mert törlés után újra látható (pl. ha a telefon amúgy offline / kikapcsolt / nincs netje és a szerverekkel nem tud kommunikálni) akkor megoldás keke69-től: Belépsz a Mi fiókba, Contacts-ra kattintotasz, ekkor a telefonszámra küld egy kódot, az elküldött kódot beírtod így már láthatóvá téve a telefonszámokat, SMS-eket, .stb. Ekkor Settings, My devices és törlés. Így már kitörli.

Telefonon:
Settings > Security & Lock Screen > Lock screen > minden PIN-t/ujjlenyomatot/pattern-t törölj ki
Settings > Users and Accounts > Minden App mi itt be van léptetve távolítsd el az account-ját
Settings > Users and Accounts > utolsóként a Google account-ot távolítsd el hogy az FRP ne szivassa meg a következő embert..

Telefon leválasztása a Mi account-ról - pl eladáskor - mindkét helyen le kell választani:
Telefonon:
Beállítások - Xiaomi fiók - Eszközök - Egyéb eszközök -> lent nagy gomb: Eltávolítás -> fiókból kilépés..

Weben:
i.mi.com -> belépsz -> felöl írja hogy X connected (attól függ hány telefon van már kötve a fiókhoz) -> kattints rá -> aztán a kis megnyíló dologban nyisd meg a telefonod -> majd delete device

Ha Google fiók is volt hozzáadva akkor abból IS mindenképp lépj ki mert a Factory Reset Protection (FRP) csúnyán megszivathatja az új és a régi tulajt is.

Majd factory reset és/vagy data wipe..

MIUIHU leírás ebben az ügyben.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3595) nOvOp válasza crok (#3594) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi a részletes leírást!

@Adamis: köszi!

(#3597) user26


user26
aktív tag

Üdv!
Redmi Note 8T, EEA Stable V12.0.3.0.QCXEUXM rendszer fut a telefonon. Kb fél napja használom, de úgy érzékelem, hogy némi microlagg van, 1-1 művelet előtt gondolkodik több másodpercet, számomra megszokott e gyártó más modelljéhez képest.
Konkrét példa, pl:. kameraváltáskor némi kis gondolkodás kell neki, hogy az előlapi, illetve hátlapi kamera elinduljon.
Ezt (ezeket) leszámítva korrekt, remekül megy. Ez vélhetően szoftveres malör lehet, vagy alap esetben EEA EU -s Rom alol így megy ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#3598) aprokaroka87 válasza user26 (#3597) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Android esetén amúgy is előfordul.

plusz lehet majd az idén érkező Miui 12.5 megoldja.

Meg az Soc sem mai csirke.

(#3599) Gézengúz válasza user26 (#3597) üzenetére


Gézengúz
addikt

Crock-nak volt ez a bejegyzése,
[link]

Az appcontrollal sok felesleges gyári programot el tudtam távolítani, kicsit mintha pörgősebb lenne azóta a telefon.

(#3600) crok válasza Gézengúz (#3599) üzenetére


crok
nagyúr

Amelle ezt is ajanlom [link] Csomagoptimalizalas manualis kenyszeritese.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.