Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

alt="" title=""

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) vtboy válasza Blamazs (#3199) üzenetére


vtboy
csendes tag

Köszi a tippet, megpróbáltam, de a boga úristenért nem hajlandó előjönni a kapcsoló. A kódbeírás után megjelenik az üzenet arról hogy be van kapcsolva, de a kártyánál nem jön elő a kapcsoló amivel kilőhetném.

(#3202) Blamazs válasza vtboy (#3201) üzenetére


Blamazs
senior tag

https://www.xiaomigeek.com/enable-volte-on-xiaomi-devices.html

(#3203) Blamazs válasza Blamazs (#3202) üzenetére


Blamazs
senior tag

nyomj rá a sim kártyára és alul ott kell lennie.

(#3204) vtboy válasza Blamazs (#3203) üzenetére


vtboy
csendes tag

No, megcsináltam még párszor, de nem hajlandó megjelenni a kapcsoló, megnéztem a linken amit küldtél, látom hol kellene lennie, de nincs ott, bakker.

(#3205) vtboy válasza vtboy (#3204) üzenetére


vtboy
csendes tag

Hát most már tényleg sírva fakadok, mindent rendben végig csinálok, csak a végeredmény marad el.

(#3206) viktorhu válasza cidalain (#3190) üzenetére


viktorhu
veterán

A digis sim kártyával működik, ahol ugyanazon az alhálózaton van natolva, mint az otthonin, ha natolva van, tehát eléri a belső ip-n. Digis sim kártyát meg nem adnak otthoni digi előfizetés nélkül.

(#3207) viktorhu válasza Bzs77 (#3188) üzenetére


viktorhu
veterán

Írd be a google keresőbe, hogy what is my ip
Amit kiír, azt hasonlítsd össze a router webes felületén található wan ip címmel.

Ha a kettő egyezik, akkor nem vagy natolva (rendes netes ip-d van), ha nem egyezik, és pl. 10.x.x.x az ip címed, akkor belső digis ip-d van, kérésre kivesznek a nat alól.

(#3208) Bzs77 válasza viktorhu (#3207) üzenetére


Bzs77
tag

Okés,majd megnézem.Amúgy most tartósan tesztelem 3g-n,és így működik.Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Xiaomi 11t. 20 deka telefonért nem adok többszázezret.

(#3209) cidalain válasza vtboy (#3197) üzenetére


cidalain
veterán

Ha én 30 mp-ig csörgetnék valakit, akkor azok azt gondolnák rólam, hogy hagyd már abba bakker, majd visszahívlak ha szabad lesz a kezem, ráérek, stb. 15-20 sec alatt leteszem, ha nem veszik fel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3210) cidalain válasza viktorhu (#3206) üzenetére


cidalain
veterán

A digis SIM kártya kizárt dolog, hogy pont azon az alhálón legyen mint az otthoni szolgáltatása adott esetben. Illetve wifin keresztül máshonnan eléri, így annak az esélye hogy az a wifis hely szintén pont Digis, és pont abban az alhálóban van... Hagyjuk, szerintem más gond lesz. De diagnosztizálni kell. Pingelgetni, hálózati forgalmat monitorozni, elemezni. Anélkül nem fog menni. A fórumosoknak pláne nem.
Eleve pl az nem tiszta, hogy megy a kamerája: ha annak van egy központi szervere, felhője, akkor eleve hülyeség Natolásról beszélni, hisz a felhőt kell elérnie - márpedig manapság ez az irány szokott játszani, mert otthon nem nagyon van fix IP, egy Átlag Bélától meg nem elvárható egy dinamikus DNS konfigurálás, hogy direkbe elérjen egy végponti kamerát

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3211) gacsoi válasza vtboy (#3200) üzenetére


gacsoi
senior tag

Milyen szolgáltatónál vagy ?

(#3212) viktorhu válasza cidalain (#3210) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez már kiderült korábban, hogy ha digis neten vagy, akkor eléred a belső digis ip címeket. Amikor válaszoltam, akkor a wifis infó még nem volt kint, csak az, hogy digiről elérhető (persze a wifi is lehetne digis). Mivel ez egy ismert és visszatérő szituáció, hogy a nat miatt csak digiről éri el valaki a saját hálózatát, ezért egy ránézést megér a dolog.

(#3213) vtboy válasza gacsoi (#3211) üzenetére


vtboy
csendes tag

Csodafone😠, hogy a bánat vinné el azokat is.

(#3214) gacsoi válasza vtboy (#3213) üzenetére


gacsoi
senior tag

Dettó így jártam.
Aztán felhívtam az ügyfélszolgálatot, és kértem, hogy kapcsolják le a volte-t.
Az nap teljesen frankó volt, másnapra ismét pár csörgés, és megszakadt a hívás.
Kiderűlt, hogy éjszakára automatikusan visszakapcsolja a rendszer, de ha szólsz, hogy teljesen kapcsolják le, úgy, hogy ne kapcsolódjon vissza, akkor jó lesz. Én már vagy 2 hónapja kapcsoltattam ki, és teljesen frankó

(#3215) Blamazs válasza vtboy (#3213) üzenetére


Blamazs
senior tag

Szóval nem sikerült kikapcsolni? Nem jelenik meg a menüpont a beállításokban?

(#3216) gacsoi válasza Blamazs (#3215) üzenetére


gacsoi
senior tag

Én itt pl. hiába kapcsoltam ki.

(#3217) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Torrent kliens egy idő után nem seedel. Mi lehet a gond szerintetek? Akkukímélőt kikapcsolat elméletileg.

(#3218) .Sziszi.


.Sziszi.
csendes tag

Sziasztok,
Cella készenlét fogyasztásával kapcsolatban érdeklődnék, meríti a telcsit
Fiam Note 8T telcsijén otthon ~25mAh óránként amit sokallok, nem messze tőle a Samsung J5, annak ~5mAh.
Mindkettőben 1 telekomos kártya, 3 és 2 évesek.
Van valami beállítási lehetőség, esetleg kártyát kell cseréltetni (3 éves)?

(#3219) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Ma kezembe került egy MI 10 Lite készülék. Meglepődve tapasztaltam, hogy a tárcsázó nem fordul el landscape módba. Ezt nagyon bántónak találom a Note8-nál, meg hogy túl érzékeny a giro szenzorja. Hogy lehet az hogy azon a készüléken nem fordul el a tácsázó ezen meg igen? Ja ott volt gyors alkalmazásváltó is persze.

(#3220) vtboy válasza gacsoi (#3214) üzenetére


vtboy
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#3221) vtboy válasza Blamazs (#3215) üzenetére


vtboy
csendes tag

Hát sajnos azóta sem jutottam előrébb, az én menümben nincs ott a kapcsoló, de azt hiszem "Gacsói" fórumtárs tapasztalata, és tanácsa alapján megpróbálom a Vodát megterrorizálni, és remélem, hogy akkor rendbe jön. Viszont lenne még egy kérdésem. Van valami értelmes app (ami működik is a 8T-n), ami helyettesíteni tudja az értesítő ledet? Láttam itt a fórumon egy "AOE" nevű appot, ki is próbáltam, mindent beállítottam több órányi cumizás árán, majd amikor beélesítettem, egy mukkot sem szólt, nem csinált semmit. A másik gond a Google tárcsázó, hát az sem egy főnyeremény a Huawei után. Lehúztam egy ACRPhone nevűt, de az sem túl jó. Jó lenne abból is valami értelmes, használható verziót találni.

(#3222) Aurig@ válasza vtboy (#3221) üzenetére


Aurig@
őstag

Próbáld ki a True Phone-t, nagyon jó, sok beállítási lehetőséggel.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3223) Joe1 válasza vtboy (#3221) üzenetére


Joe1
tag

Megerősítem az előttem szólót, töltsd le innen a True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder v2.0.15 (Pro) verziót.

(#3224) spiderpig820 válasza Joe1 (#3223) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Csak nekem jelzi azt a telepítés során, hogy trójai?

4B

(#3225) vtboy válasza Aurig@ (#3222) üzenetére


vtboy
csendes tag

Köszi a tippet, ez tényleg pazar, nem is értem miért nem egy ilyen szintű tárcsázóval adják az ilyen szintű telefonokat gyárilag.

(#3226) vtboy válasza spiderpig820 (#3224) üzenetére


vtboy
csendes tag

Elsőre nekem is azt írta, aztán második neki futásra felment hibátlanul.

(#3227) Aurig@ válasza vtboy (#3225) üzenetére


Aurig@
őstag

Szívesen, szerintem az egyik legjobb tárcsázó!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3228) dudzsi


dudzsi
tag

Sziasztok! Van egy Note 8-om amin MIUI 12 van. Miért nem müködik a névjegyek keresésénél az ami elötte 11-nél müködött, hogy ha beírok egy cégnevet akkor ö bedobja a találatott akkor is ha nincs a névjegyzékbe. GPS bekapcsolva. Viszont ha beütöm a számát "nincs a névjegyzékbe" akkor kiírja a nevét a cégnek. Köszi

(#3229) spiderpig820 válasza vtboy (#3226) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Hát, azóta még háromszor próbáltam, mindannyiszor trójait jelzett, így én kihagyom!

4B

(#3230) gagyilovag válasza Joe1 (#3223) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

,

[ Szerkesztve ]

(#3231) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

[link] True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder v2.0.15 (Pro)
Ez nem vírusos!

[ Szerkesztve ]

(#3232) Joe1 válasza spiderpig820 (#3229) üzenetére


Joe1
tag

Milyen vírusírtót használsz?

(#3233) Joe1 válasza gagyilovag (#3231) üzenetére


Joe1
tag

Köszönöm, hogy megnézted. :R

(#3234) spiderpig820 válasza Joe1 (#3232) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Semmi nincs pluszban, csak a rendszer alapbeállítása.

4B

(#3235) spiderpig820 válasza gagyilovag (#3231) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Lehet, hogy nem vírusos, de a Data még nem vizsgálta meg, így nem tölthető le.

4B

(#3236) vtboy


vtboy
csendes tag

Kedves Fórumtársak! Szeretnék megosztani egy kis okosságot amelyet kipróbáltam, és nekem bejött. Az eredeti problémám megoldására (VoLTE levágja a kimenő hívást, tárcsázást 30 mp után) kaptam egy olyan tippet, hogy állítsam át a régiót Indiára, és hát ha akkor működne. No át is állítottam, az eredeti problémát ugyan nem oldotta meg (azt majd a szolgáltatónál kell lejátszanom), viszont több más problémát egyből megoldott, pl: változó zárképernyő működése, telefon kivetítése tv-re. Eddig ezek nem igazán akartak működni, most viszont úgy ahogy a "nagy könyvben" meg van írva. Tehát ezt tudom ajánlani olyan esetekben amikor teljesen megmagyarázhatatlan, hogy miért nem akar valami működni, pedig elvileg minden stimmel. Én már azon a szinten voltam, hogy földhöz verem, és elásom a telefont, de most már azt gondolom, hogy talán még is megbarátkozunk. Azért ilyenkor rá jön az ember, hogy mi az oka az árkülönbségnek, mondjuk egy Huaweihez képest. Azt csak kivettem a dobozból és használtam, ezt pedig kivettem a dobozból és csak reménykedtem, hogy valamikor majd tudom használni, ha az összes szarságát kikalapálom.

(#3237) gagyilovag válasza vtboy (#3236) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Én kivettem a dobozból,és használtam!Semmi gondom vele,a volte se szarakodott soha!Nekem minden jól működik,kivéve az ujjlenyomat olvasó,az időnként átmegy alvó állapotba. :)

(#3238) gagyilovag válasza spiderpig820 (#3235) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

[link] True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder v2.0.15

csomagoltam! Így már sz.tem jó lesz.virustotal-on futtattam a keresést

(#3239) Littoral


Littoral
aktív tag

Az alábbi témában kérek tanácsot vagy segítséget.
Inaktív képernyő (MIUI Global 12.0.1.) mellett az értesítések (email, Messenger, stb.) nem jelennek meg. Ha egy órát van a telefon előttem az asztalon és akkor kell megnéznem valamit benne, a képernyő aktiválása után egyszerre jelenik meg 8-10-20 értesítés a különféle alkalmazásokban (ami abban a pillanatban rendkívül idegesítő egyébként), a Messengerben csak akkor, ha elindítom azt. Minden előző telefonomnál megoldott volt ez, itt az esetek 80-90%-ában nem jelennek meg az értesítések, azért van, amikor mégis, ezt az utóbbit pont nem értem.
Az erre vonatkozó beállításokat már ellenőriztem, azokon nem múlik semmi.
Most a telefon lecserélésén és a márka elfelejtésén gondolkodom, hiszen így nincs értelme az "azonnali" üzenetküldéseknek, ezt a fajta üzenetolvasást meg tudnám oldani a nap végén otthon, belépve minden ilyen alkalmazásba.
Van valami megoldás erre a problémára?

(#3240) Tökimanó válasza vtboy (#3236) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Valamit elfelejtettél leírni. Például a reklámokat és jónéhány automatikusan feltelepülő alkalmazást. Mert az indiai régióval ezek is jönnek.

(#3241) szilacus válasza Littoral (#3239) üzenetére


szilacus
tag

Nekem is ugyan ez volt a problémám, végül a '' Témák '' választásánál nem mindegy mit használsz. Addig kísérleteztem míg a jelenlegi téma ezt is tudja.
Gyári vissza állítást nem akarok, de sajnos nem tudom hogy tudnám a témákat törölni, nem egy másikat felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#3242) Blamazs válasza Littoral (#3239) üzenetére


Blamazs
senior tag

MIUI akkukímélőt is kikapcsoltad az alkalmazásoknál? Nekem az oldotta meg az értesítések elmaradását.

(#3243) Littoral válasza szilacus (#3241) üzenetére


Littoral
aktív tag

@Blamazs: Az akkukímélő ki van kapcsolva.
@szilacus: A "Témák"-nál a "Klasszikus" aktív.

(#3244) szilacus válasza Littoral (#3243) üzenetére


szilacus
tag

Ha jól emlékszem a '' Klasszikus '' téma nekem nem volt jó!
:(

(#3245) cidalain válasza szilacus (#3244) üzenetére


cidalain
veterán

Harapófogóval kell kihúzni belőled, hogy melyik a "jelenlegi téma" amelyik nálad megoldotta a problémát? Csak hogy megkönnyítsük a fórumtárs dolgát, hogy neki ne kelljen addig kísérletezni... :U

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3246) szilacus válasza cidalain (#3245) üzenetére


szilacus
tag

Bocsi, de nem biztos hogy neki tetszik is.
Jelenleg IOS 10 Slim - el használom.

(#3247) Littoral válasza cidalain (#3245) üzenetére


Littoral
aktív tag

Alapbeállításon két téma volt telepítve, a "Klasszikus" és a "Limitless", még nem babráltam őket, nem tudom, hogy mi a különbség.

(#3248) .Sziszi. válasza .Sziszi. (#3218) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Szerdán a "Cella készenlét" ette az akkut (~25mA/óra), később folyamatosan mutatott le/feltöltési értéket is (~40KB/mp) a teló a kijelző tetején, restart megoldotta őket.

Pénteken az "Android rendszer" ette az akkut (~85mA/óra), ott is a restart segített.

Kíváncsi leszek jelez-e fiam, hogy megint merít valami... :W

Nem tudom van-e hozzá köze, hogy 11.0.10. fut a telón, onnan nem frissült tovább.

(#3249) Lazika válasza .Sziszi. (#3248) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem se frissül a telefon. Mar csomo romot probaltam. Ilyen k..va telefonom se volt meg, hogy nem emgedi a frissítést feltenni. :W

(#3250) nfer válasza Littoral (#3239) üzenetére


nfer
tag

Lockolva vannak ezek az alkalmazások? Memóriában futó alkalmazások, alkalmazás felett kis lakat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.