Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Manimaci válasza ktomcat (#700) üzenetére


Manimaci
tag

Szia! Köszi, azóta csináltam egy totál nullázást, mert sehogy se tudtam bekapcsolni. Bevallom most lett elegem a xiaomi és miui párosból, szóval be se lakom rendesen már ezt a telót. :(((

(#702) ktomcat válasza Manimaci (#701) üzenetére


ktomcat
senior tag

Xiaomiból miui nélkül lehet kihozni a legtöbbet :K de most akkor működik rendesen?

Redmi Note 11 Pro eladó

(#703) Manimaci válasza ktomcat (#702) üzenetére


Manimaci
tag

Rendesen sosem működött. Most is van hogy random befeketedik a kijelző 1-2mp-re. Lassú, akadozva nyit meg mindent. Az ujjlenyomatolvasó meg egy katasztrófa. Naponta 10szer legalább eljátsza, hogy egyik ujjamat se érzékeli. Aztán mikor berajzolom a mintát, mert ugye "letilt", akkor utána azonnal érzékel minden rendesen egy ideig. :W

(#704) ktomcat válasza Manimaci (#703) üzenetére


ktomcat
senior tag

Sajnos ez nagyrészt a miui-nak köszönhető.. Meg ha jól emlékszem xiaomi.eu-n vagy, és a google nem rég "háborút hirdetett" a nyitott bootloaderek valamint custom romok ellen, napi szinten ugrik a safetynet és tiltják le a kártyás fizetést, de a megfelelő modullal (custom romok esetében playintegrity fix), helyrehozható, néha itt is kell kis idő amíg a developer leköveti a változásokat. Miui esetében valami app kell, a note 9 topicban crok mester követi az ahhoz szükséges dolgokat

Redmi Note 11 Pro eladó

(#706) BitRider


BitRider
aktív tag

Van olyan mail-ellenőrző szolgáltatás, ami biztosan jelez max 10 percen belül email érkeztekor? Hiába próbálom kikapcsolni az altató funkciókat, csak-csak rendszeresen előfordul, hogy akkor kapom meg a gmail-emet a hivatalos alkalmazásban, amikor elkezdem pakolászni a telefonomat vagy feloldom a képernyőt – vagy akkor sem...

Olyan app létezik vajon, ami kifejezetten jelez is, ha nem sikerült nethez jutnia? Vagy szolgáltatás, ami SMS-t küld... Ez így nonszensz, hogy az idegszálaim árán spórol a telefon a kibaszott árammal, amit senki se kért tőle. Kifejezetten sok melóról lemaradtam már emiatt...

Manimaci: Egyébként egy trükk, ami más telefonokhoz is jó: 3 fontos ujjad vedd csak fel a lenyomat-olvasáshoz, de azt viszont többször is, mindenféle dőlésszögben. Azt hiszem, 10 profilt tudsz rögzíteni, így ujjanként legalább 3 profilt létrehozhatsz. Így jobb eséllyel old fel minden telefon.

[ Szerkesztve ]

(#707) Carline


Carline
őstag

Anyumnak a telója megrekedt MIUI 14.0.1.0.TKCEUXM romon.
Váltogattam régiókat a beállításban, hátha akkor észhez tér, de hiába.
Letöltöttem elsőnek a 14.0.1.0-ról OTA 14.0.2.0-ra való recovery-t, hogy majd a kis update után szedegeti azt ami kell neki. De nem ment fel. (hiba: Other reason)
Utána a 14.0.7.0 recovery romot adtam oda neki, az sem ment fel.
Kínomban felraktam a MiFlasht-t letöltöttem a 14.0.7.0 fastboot romot persze az meg a zárt BL miatt nem ment fel. Egyébként úgy voltam vele hátha régióazonos romot felrak frissebbet.
Mi a jót lehet ezzel kezdeni?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#708) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Több ismerősöm is sokat panazskodik erre a típusra. Gondolom nagy részt szoftveres okok lesznek de hirtele nfelsorolni sem tudnám annyi nyűgét hallottam. Esetleg lehet tudni melyik szoftvereket érdemes kerülni vele? Vagy melyiket érdemes felrakni?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#709) BitRider válasza Bossp (#708) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nekem szimpla Yettel-es van, frissül és minden oké vele azt leszámítva, hogy a kamerái fosok. Pár dolgot említenék a Xiaomi kapcsán, amire érdemes odafigyelni:

• Százezer számra indítja a különböző kéréseket kína irányába... mindent le kell tiltani, ami Xiaomi, erre külön trükkök is vannak, hogy hogyan lehet levakarni appok legalább egy részét. A Blokada tűzfal és rendszerszintű reklámblokkoló ingyenes, 5-ös verziójával, ha van bármennyi affinitásod, hogy foglalkozz vele, be tudod lőni nagyjából, hogy mi legyen engedélyezve és blokkolva (nem kell hozzá root).

• Cseréld le a launcher-t! A Nova Launcher amúgy is kötelező darab, egyszer érdemes megvenni a fizetős részét is (Prime). Ez a tökéletes launcher, egyik MIUI meg egyéb szarság se jobb nála.

• Arra nem emlékszem, hogy itt saját phone és sms kezelő volt-e, de én cserélni szoktam a Google-ösökre: Contacts, Phone, Messages.

• És végül: soha ne vegyél Xiaomi-t, ha kapható valami stock telefon – vagy bármi más – helyette. Én biztosan nem teszem, és baromira sajnálom, hogy a Nokia újabb szériái nem kaphatók itthon. Nem mennék át még egyszer ezen a letiltogatós procedúrán.

[ Szerkesztve ]

(#710) ktomcat válasza Bossp (#708) üzenetére


ktomcat
senior tag

Az amoled jó, dual hangszórok jók, 5g van benne.. De a proci gyenge, kamera meg parasztvakítás. Élességet én alig tudok kihozni belőle, mindegyik mosódik, amint elkezdek a képbe zoomolni. Mulititasking nem az erőssége, ha nem heavy user vagy nincs gond vele. Bár én heavy userként is el vagyok vele, igaz, nem miuival használom, és olykor azért vissza költözöm a note 9-be :B

Redmi Note 11 Pro eladó

(#711) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Napokban került a kezem alá egy ilyen vas . . Soha nem volt még MIUI m . Ez is kizárólag tartalékos telcsi . A belakás nagyjából megtörtént , de egy pár finomítást szeretnék rajta elvégezni .
Egy képen a két kérdésem mutatom .
Valahol találkoztam a beállítások között olyan opcióval , ahol ezt a " gyönyörű " színt ( számomra meghatározhatatlan barna , vagy valami f@s :DDD ) át lehet talán állítani . Azóta sem találom .
A másik idegesítő dolog a sok közül ( regeteg sebből vérzik ez a rendszer ) , hogy a kezdőképernyőn megjelenő tisztítási infó nagyon sokáig látható . Ennek az idejét lehet valahol lehet rövidíteni ?
Köszi a válaszokat !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#712) BitRider válasza gjoco1 (#711) üzenetére


BitRider
aktív tag

A hátteren múlik a meghatározott accent color. Ha azt lecseléled, akkor cserélődik ez a szín is. Én sem tudom, hol megkerülhető ez. A cleaner szarokat meg le kell tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#713) gjoco1 válasza BitRider (#712) üzenetére


gjoco1
addikt

Értem . . . Köszönöm !
Persze a reklámok blokkolását már megcsináltam .
A cleaner cuccokat is célszerű ? Azt még nem bogarásztam .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#714) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Sziasztok!

A többszörözött névjegyeket, hogy lehet egyesíteni?
Már belegebedek, de nem találok semmi módot rá.
Egyszerre csak a gyári névjegyekből lett vagy 50-50 db a telefonban. (google fiókban nincsenek többszörözve) (Tudakozó, Ügyfélszolgálat, Segélyhívás, stb.) Egyenként törölni elég macerás lenne.

(#715) gjoco1 válasza ufonauta (#714) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#716) ufonauta válasza gjoco1 (#715) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!
Sajnos ezen már túl vagyok, de nem jártam sikerrel. Azért most újból megpróbáltam. De még csak fel sem tölti a névjegyeket a cloudba.

(#717) gjoco1 válasza ufonauta (#716) üzenetére


gjoco1
addikt

Akkor ezt én passzolom . Nem ismerem a MIUI t , nekem amim van , kizárólag tartalák telcsinek van és a névjeyzékem a google fiókban tárolom . Ezen még nem volt ilyen gondom . Igaz , mint montam is nincs is hasunálatban . :DDD
Samsung fanatik vagyok és azon teljesen más . De biztos ismered
Ott kapásból megvanna az egyesítésre a helyi lehetőségek .
De hátha jön régi motoros xiaomis válasz . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#718) robi64 válasza ufonauta (#716) üzenetére


robi64
aktív tag

Próbáld:
Google Névjegyek

Xiaomi.eu ROM
MIUI Névjegyek

(#719) ufonauta válasza robi64 (#718) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

A google névjegyekben összevonja őket, de a gyári névjegy alkalmazásban nekem nincs ez a menű, amit betettél. Mindegy annyira nem vészes, csak bosszantó.

(#720) ufonauta válasza ufonauta (#714) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Megoldódott. :)

(#721) gjoco1 válasza ufonauta (#720) üzenetére


gjoco1
addikt

Elmondod mi volt a gond ?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#722) ufonauta válasza gjoco1 (#721) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Azt, hogy mitől többszöröződöt, azt nem tudom. De a google névjegyek alkalmazásban végül ki tudtam választani, hogy az összes névjegyet jelenítse meg, így már ott is láthatóak lettek a többszörözött névjegyek, így ki tudtam őket törölni. Ezután már a gyári alkalmazásban sincsenek többszörözve. Remélem így is marad! :)

(#723) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Valahol jött velem szemben egy vidó , ahol a HyperOS t felpattintották erre a vasra . .
Valaki próbálta már ?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#724) artid válasza gjoco1 (#723) üzenetére


artid
aktív tag

Úgy tudom, hogy egyelőre a 4G változatra jött ki... 🤔

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#725) gjoco1 válasza artid (#724) üzenetére


gjoco1
addikt

Oké . . .
Nem kapaszkodom a Hyperért . . Note12 4 G re ráengedtem , de vannak még hibák benne . . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#726) artid válasza gjoco1 (#725) üzenetére


artid
aktív tag

👍

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#727) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Volt már hasonló észrevélel , hogy a wifi random lecsatlakozik ?
Volt egy gyári visszaállításom és a belakás közben egyszer sem akadt le . Viszont az elkövetkező órákba , amíg reszelgettem ezt tapasztaltaltam , hogy alig , vagy sehogy nem találta a wifit .
Többi eszközöm jó . Tehát nem a router az biztos .
Lehet hardveres gond is akár ?
Köszi !

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#728) dajani


dajani
tag

Sziasztok!
Nektek sem enged a YouTube 1080p -nél nagyobb felbontást kiválasztani?
Ugyan azt a videót YouTube -on a Redmi Note 7 2160p-ben is le tud játszani a Note 11 Pro 5G -m csak 1080p-ben hoz fel, valaki találkozott már ilyennel?

(#729) Stirbi


Stirbi
addikt

Üdv Mindenki,

Az lehetséges, hogy egy vadi új 13T pro úgy merül, mint az előző immáron 2 éves 11T pro? :((

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#730) gjoco1 válasza dajani (#728) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia !
Megnéztem neked Redmi Note 11 4G .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#731) zsolttt01


zsolttt01
csendes tag

Sziasztok, redmi note 11 pro 5g telom gyenge a térerő néha el is megy. Mi lehet a probléma ? mennyiért javitható , esetleg mennyit ér így ? 1 éves elmult

(#732) gjoco1 válasza zsolttt01 (#731) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia !
Biztos , hogy a telefon hbája ? Mindenhol és minden időszakban tapasztalod a térerő hiányát ?
( az árról itt a Hardveraprón tudsz viszonyítani )

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#733) BitRider


BitRider
aktív tag

Kapott a telefon egy nagy update-et (Xiaomi HyperOS :W ), de annyira tudtam, hogy valamit el kell kúrni. Tök szép és rendezett volt ezelőtt a gyorsgomb rész (csak az volt, ami kell és többminden elfért), oda muszáj volt belerakniuk egy okosotthon és egy lejátszó részt... :( Van esély rá, hogy ezeket kiiktassam?

Upd.: Uninstallálni kellett az MI Home-ot és a Catima-t cagy mit, így legalább az a sáv eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#734) gjoco1 válasza BitRider (#733) üzenetére


gjoco1
addikt

Már osztják a Hypert erre is ? Azta . . Jó hamar jött az előzetes bejelentésekhez képest . .
Én megtanuktam a Note12 után , hogy erre nem engedem fel .
Könnyebb is az életem azóta . :DDD
Sok dologban jobb a Hyper , de nem nélkülözhetetlen , így mivel azt megszívtam , erre nem fog felmenni az tuti . :DDD
Amúgy látom sikerrel jártál . Persze , el lehet tüntetni . .

Ha lesz még kérdésed [HyperOS topik] , innen hamarabb jön válasz .

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#735) BitRider válasza gjoco1 (#734) üzenetére


BitRider
aktív tag

A playert is jó lenne eltüntetni, sose használnám, de gondolom, az az integrált része. Most azzal szívok, hogy az Internet Speed Meter Lite-nak nem engedi kiírni az aktuális netsebességet, csak egy pöttyöt rak oda, ha nem az az egyedüli ikon bal felül.

Miben jobb a Hyper? Nekem egy stock rendszer lenne jó nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#736) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Témákban járatost kérdezném. Régebbi telóimon volt olyan téma, ami a státuszsorban kiírta a dátumot is, nem csak az időt Még a nap neve is ott volt rövidítve magyarul. Most nem találok olyat, ami működne is ezen. Tud valaki ilyet ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.