Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Ricco_hun válasza skylaner (#150) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

De a logikai műveleteknek csak egy, azaz 1 kimenete lehet. Érted?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#152) nike_


nike_
addikt

Én már megtaláltam a helyes választ.

Úgy, hogy kicsit utánakeresel, teljesen egyértelművé válik.

(#153) DarkByte válasza nike_ (#152) üzenetére


DarkByte
addikt

Hát én nem tudom, de most hogy behozták ezeket a variálásokat én is kezdek elbizonytalanodni, pedig reggel még atom stabil voltam benne hogy jót jelöltem be. :DDD Elsőnek úgy értettem a kérdést hogy azt a merevlemez típust kell bejelölni amelyiket mind a kettő család tud fogadni, most viszont ezzel a logikai vagy -al (ami hát nem kicsit értelmetlen, mert ki mondja meg hogy az XCraft 250, vagy a SCSI interfész igaz vagy hamis értékű :D) gondolkodóba estem én is. :F

[ Szerkesztve ]

(#154) E-Maxx válasza nike_ (#152) üzenetére


E-Maxx
tag

Volt róla teszt is az oldalon, úgyhogy nagyon egyértelmű. :K

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#155) Ricco_hun válasza E-Maxx (#154) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Így van. Most már én is biztosra mentem és alaposan tanulmányoztam a PH-s tesztet róluk. Nincs abban sem leírva egyértelműen, hogy ez meg az pontosan milyet támogat, csak utalás van rá. Én abból indultam ki, hogy milyen vinyóval (a típus számukat néztem a printscreen-eken) tesztelték az egyiket, másikat. És így már meg is van a helyes válasz.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#156) BITBOYS válasza DarkByte (#153) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kizárt dolog mert nemtudom :F
De jó, hogy reggel letudtam a választ, most lennék bajban :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#157) skylaner válasza E-Maxx (#154) üzenetére


skylaner
senior tag

Igen az alapján teljesen egyértelmű.
Annyi a gondom h az egy régi teszt, azóta van új kiadású (nem is 1) 250 (nem Lite), ami más választ ad mint ami a PH-s tesztből következne.
A 250-hez kéne egy modell szám is. Úgy tényleg egyértelmű lenne h akkor melyikre is gondoltak.

(#158) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jézusom, gyerekek, miért hülyül meg mindenki, amikor nyereményjáték van? ne valami gyilkos nyakatekert logikára gondoljatok, ezek egyszerű kérdések, egyszerű válasszal. nem a riemann sejtést bizonyítjuk... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#159) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

logikai vagy más néven megengedő vaggyal értelmezendő.
Remélem jól értettem :B

...csak én vagyok helikopter?

(#160) DarkByte válasza Parci (#158) üzenetére


DarkByte
addikt

Gondolom nem láttál SZTE-s ETR fórumot kötelező program leadási határi idő előtti napokban... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#161) tothbe válasza skylaner (#157) üzenetére


tothbe
addikt

Látom, ez a játék igen macerás lesz, pedig végre igazi nagy nyeremények vannak.

Nem is feltétlen az a baj, hogy a 250-esböl van már újabb, hanem, hogy a régebbi már nincs. Azt már kivonták a forgalomból, megszünt, nem kapható hivatalosan. És akkor itt meg van löve a dolog, mert akkor minek is ez a h... megfogalmazás a kérdés után? :F

By(e) Tothbe

(#162) copin válasza DarkByte (#153) üzenetére


copin
őstag

Ha az or kapuból indulok ki, akkor ami az egyikre igaz, akkor az a helyes válasz, vagyis elég az egyiknek utána nézni (bár a tesztben mindkettő ott van).

(#163) Sethdobaloah válasza copin (#162) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

csak arra figyelj, hogy annak nézz utána, ami többet enged meg ;)

...csak én vagyok helikopter?

(#164) spectacularr válasza nike_ (#152) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Sztem a kérdés kitalálói csak az európai Cooler Master honlapot nézték, mert ott csak egyféle X Craft 250 van (RX-250), míg a nemzetközin 3 féle (RX-250-U2..., RX-250-ST..., RX-250-SD...) éshát azok bizony mind X Craft 250-ek és más-más csatolót támogatnak.

A kérdés helyesen pl. így lenne feltehető:

Első verzió:

Mi(k) az(ok) a merevlemez típus(ok), amit/amiket a Cooler Master XCraft 250 és XCraft 360 is támogat? // ez lenne a logikai és, az eredeti kérdés kb ez volt, és az egyértelmű is volt.

Másik verzió:

Mi(k) az(ok) a merevlemez típus(ok), amit/amiket a Cooler Master XCraft 250 és XCraft 360 valamelyike támogat? // ez lenne a logikai vagy, de a mostani kérdés nem jelentheti ezt- a nyelvben nem felelhet meg "és" a diszjunkciónak.

Tehát MOST már nem egyértelmű a kérdés.

(#165) DarkByte válasza spectacularr (#164) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, engem is ez zökkentett ki, az eredeti verziót én az első kérdéseddel azonosítottam, és azt egyértelműen megválaszolhatónak is látom.
#162: ez sem jó így mert ha rossz sorrendben nézed akkor jelölhetsz rosszat is.

[ Szerkesztve ]

(#166) azbest


azbest
félisten

formalizálni kéne a kérdést és akkor kiderülne mit kérdez :DDD

(#167) DarkByte válasza azbest (#166) üzenetére


DarkByte
addikt

Hozzuk konjunktív normál formára aztán rezolváljuk.. jááj :DDD

(#168) skylaner válasza DarkByte (#167) üzenetére


skylaner
senior tag

Inább teljes diszjunktív normálformára, majd realizáljuk egy Karnaugh-tábla segítségével, hozzuk egyszerűbb alakra a több változós fgv-t, és ha kell szüntessük meg a dinamikus és a funkcionális hazárdokat amik több változós fgv-ek megvalósításakor gyakran fellép. :)

[ Szerkesztve ]

(#169) Skodry


Skodry
aktív tag

Kár hogy nem írják ki azt hogy ki nyert a jáTék végén.... Az hitelt adna neki.
Persze nem gondolom ,hogy hakni az egész ,csakhát Hitetlen vagyok az ilyen sorsolásokon ,mert SOSEM NYERTEM ÉS NEM ISMEREK SENKIT AKI NYERT VOLNA ILYENEN!!!! :W :Y :F :)

De a remény hal meg utoljára

[ Szerkesztve ]

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#170) DarkByte válasza skylaner (#168) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezt most magunkra értem: Úgyse tudom máskor elsütni ezt a jó smiley -t :D
Azt hiszem hagyjunk egy kis időt a házigazdiknak hogy még jobban egyértelművé tegyék a dolgot. :D

#169: mindig ki van írva ki nyert, sőt még az is hogy ki adott helyes megoldás. ;)

[ Szerkesztve ]

(#171) nap válasza skylaner (#168) üzenetére


nap
addikt

Inkább deriváljuk, aztán retardáljuk és a végén diszkvalifikáljuk!
Vagy mi. :D

Legalább nem unalmasak a kérdések... :P

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#172) spectacularr válasza DarkByte (#167) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Üres klóz jön ki :)

(#173) Bubu79 válasza Skodry (#169) üzenetére


Bubu79
addikt

Bizonyára rengetegszer játszottál már, onnan tudod ilyen ilyen jól, hogy nem írják ki, hogy kik nyertek.

Kiírják.

Minden nyeremény gazdáját.

A kapcsolódó topikban pedig mindig ott van a köszönet nyilvánítás is az érintettek részéről...

Egy példa.

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#174) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Akkor most árulja el valaki, hogy melyik típusra gondoltak a szervezők a sok db közül (vagy a összesre?) #148

A PH-s teszt még aktuális vagy ha csak azt nézem akkor buktam? #161

Hogy is van a helyes kérdés? #164

És végül mi ez a vagyolásos izé a kérdés végén? :F #147

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#175) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Na megint elbizonytalanodtam. Két válaszlehetőség között kattingatok. Kedves HÁZIGAZDÁK! Most akkor a PH-s tesztben szereplő típusokat kell alapul venni, vagy a ma forgalomban lévőket? Így ez a kérdés elég nagy szopóka. Tudom, hogy értékes dolgokat lehet nyerni, de nem az ilyen kétértelmű kérdésekkel kéne meglőni a résztvevőket. Tehát a kérdésem a Házigazdákhoz: a PH-s teszt alapján kell megválaszolni a kérdést? Mert ha felmegyek a Coolermaster oldalára és megnézem a termékek specifikációit, akkor megint más a válasz.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#176) Uchimata válasza S.J.M. (#174) üzenetére


Uchimata
tag

A HELYES KÉRDÉS MAGYARUL (nem infobuzin - én informatikus vagyok, de ugye nem mindenki az itt):

SOROLD FEL AZOKAT AZ INTERFÉSZEKET - HA CSAK EGY VAN, AKKOR AZT -, AMELYEKET LEGALÁBB AZ EGYIK ESZKÖZ TÁMOGATJA: CoolerMaster Xcraft 250 (bármelyik típus), Xcraft 360.

Aki ezután nem érti, úgy már IQ alapján is szelektálva lesznek a játékosok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#177) tuskooo válasza Ricco_hun (#175) üzenetére


tuskooo
addikt

Igen, ez így elég gáz. Melyik alapján kell válaszolni? Bár van egy olyan érzésem, hogy a ph-s teszt alapján.

(#178) DarkByte válasza Uchimata (#176) üzenetére


DarkByte
addikt

Örülök hogy másnak ennyire egyértelmű, én azért várok egy megerősítésre és ha tényleg így értelmezendő a kérdés, már javítom is. Addig is kirakom a homokórát: :D

[ Szerkesztve ]

(#179) S.J.M. válasza Uchimata (#176) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Köszi, igen ezt a kérdést így kellett volna feltenni, de honnan tudod, hogy az összes típusra értendő? (Múltkor is volt egy kérdés ott is lehetett volna több fajtára gondolni, de csak az az egy volt jó, ami le volt írva).
"AZ EGYIK ESZKÖZ TÁMOGATJA" - vagy támogatta?

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#180) BITBOYS


BITBOYS
addikt

BENG, lehet javítani. Ez jó :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#181) spectacularr válasza Uchimata (#176) üzenetére


spectacularr
csendes tag

A #164 -ben én sem infobuzi megfogalmazású kérdéseket írtam.
Ráadásul az nyelvtanilag is helyes :) , de nem kötözködni akarok.
Viszont nem tudjuk, hogy az összes 250-es típust értették-e, valamint a logikai vagy akkor sem kompatibilis a leírt "és"-sel.

(#182) Uchimata válasza spectacularr (#181) üzenetére


Uchimata
tag

Spectacularr: Az "infobuzi" nem ellened szólt, hanem a mi hozzászólásainknak a letisztázására (köznyelvesítésére) használtam röviden ezt a kifejezést.

Én egy példát írtam arra, hogyan kéne kinéznie a mondatnak, s ha nem így értették a szervezők, akkor majd kijavítják, de ha folyamatosan általánosságban beszélünk, meg matek és info nyelven, akkor sose hangzik el a konkrét és megfelelő megfogalmazás. Én megtettem az első -- és provokatív -- lépést.

(#183) Mosquitoo


Mosquitoo
senior tag

Ha netán nyernék, akkor a notebook hűtő mellé notebookot is adnak? :))

Bár erre igen csekély esély van, hogy ha nyernék is, akkor pont azt. :D

[ Szerkesztve ]

(#184) hakos1987


hakos1987
őstag

mennyi a huza-vona ezen a kérdésen?! szerintem közelítsük meg onnan, hogyha ez egy reklám, akkor melyik a legmegfelelőbb válasz?!

egyébként jöhetne valaki, és tényleg tisztázhatná a kérdés mikéntjét!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#185) tothbe válasza Mosquitoo (#183) üzenetére


tothbe
addikt

nem, de ha megnyered, lehasalhatsz az asztalra és hüti majd a fejed. Vagy ráteheted a billentyüzeted és neked lesz a világon elöször hütött keyboard-od, ki tudja hátha felforr a gépelés sebességétöl. :DDD

By(e) Tothbe

(#186) spectacularr válasza Uchimata (#182) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Éppen ezért írtam a #164 -ben én is két konkrét kérdéslehetőséget, szóval a szándék ugyanaz.

(#187) Omega81


Omega81
senior tag

Üdv!

Szerintem a mai kérdést javítsátok, vagy legyen elfogadott több válasz is. Nem (volt) egyértelmű.

Szerk.: a kérdést kiegészítették! Korrekt. :R

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#188) localhost válasza Mosquitoo (#183) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Marhaság! "Ha netán nyernék, akkor a notebook hűtő mellé notebookot is adnak?"

A hűtőt azt nem a notebook mellé, hanem alá kell tenni . Eheh! :Y

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#189) Mosquitoo válasza tothbe (#185) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

Hehehe.. hűtött billenytyűzet...

localhost: tökmindegy, notebook híján ígyis-úgyis porfogó lenne belőle... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#190) v.tom


v.tom
őstag

Én az alapján indultam el, hogy a kérdésben említett két típus pontosan ugyan ezen a néven (egy szóközt kivéve) fellelhető. Nem néztem semmilyen Lite verziót, csak azt konkréten, amiről a kérdés szól. Így már kiszűrhető, hogy milyen interface vagy interface-ek jelzik a helyes megoldást. Remélem jól gondolkodtam.

(#191) stargazer


stargazer
senior tag

sztem pont ezzel a az atomprecízeknek szánt melléklettel lett megkeverve a kaki de rendesen. vagy csak én vagyok kevés hozzá hogy ettől még tisztábban lássam... :F :( :DDD

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#192) tuskooo válasza localhost (#188) üzenetére


tuskooo
addikt

Ezt poénnak szántad? :F

(#193) Ricco_hun válasza v.tom (#190) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Csak tudod az a gubanc, hogy ha a Cooler Master oldalán nézed meg a két terméket más a helyes válasz és más akkor is ha a PH-s tesztet elemezgeted. Azt meg csak a házigazdák tudják, hogy ők melyiket veszik jó megoldásnak. Ezért gázos ez a kérdés. Lehet, hogy amikor kitalálták ezt a kérdést még nem tudtak erről a kétértelműségről, de ebben a fórumban kiderült, hogy két jó válaszlehetőség is van. Attól függ hol nézel utánna a termékeknek. :(((

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#194) Met


Met
nagyúr

Én megnéztem a PH-s tesztet és a CM oldalát is és ugyan azt a végeredményt kaptam :Y
Vagy csak rosszul értelmeztem a kérdést :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#195) v.tom válasza Ricco_hun (#193) üzenetére


v.tom
őstag

Utánanéztem, és igazad is van. Tényleg kétféle válasz lehet a jó, attól függően, hogy honnan vesszük az információt. Mondjuk ez eléggé figyelmetlen dolog szerintem a szerkesztőktől :((( . De mindegy. Úgy néz ki hogy egy kicsit kell a szerencsére is alapozni. :)

(#196) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Na megvót a 2. is :C

Jézusom, emberek, "kiccsit" túlbonyolítjátok a dolgokat :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#197) Ricco_hun válasza Typhoon47 (#196) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Nem bonyolítunk mi semmit ember! Ha egyszer két "jó" megoldás is van, akkor mégis mi a f*szt csináljunk?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#198) tuskooo válasza Typhoon47 (#196) üzenetére


tuskooo
addikt

Inkább figyelmetlenek azok, akik felteszik a kérdéseket. Ráadásul nem az első alkalom. Jó, tudom, ne kritizáljunk, mert ez nekünk egy lehetőség :)

(#199) Met


Met
nagyúr

Rájöttem.
A szervezők segíteni akartak azzal, hogy több jó válasz is van :)
Mint a béna sms játékokban.

Hulk milyen színű lesz amikor átalakul?

A - zöld
B - nagy

:DD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#200) John_Doe


John_Doe
senior tag

Jó lenne újragondolni ezt a kérdést mert az eredeti kérdésben sehol nincs VAGY csak ÉS. Vagy inkább a magyarázatot kéne picit bővebben leírni.

Shal'kek nem'ron!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.