Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Jöhetne már egy házigazda, hogy megmondja a frankót (azaz, hogy mit kell figyelembe venni: a PH-s tesztet vagy a CM hivatalos oldalát - mert nem mindegy!)

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#202) old gray


old gray
addikt

"(atomprecízek kedvéért: logikai VAGY-gyal értendő a kérdés)"

Először elolvastam a kérdést és nem tudtam mire vélni ezt a mondatot. Rákerestem guglival a helyes válaszra, megnéztem a fórumot s rájöttem, hogy a totál kockafejek miatt van odaírva. Most :) vagy :( ? Ilyen az amikor az ember már csak 0ból és 1ből építi fel a maga kis világát.....

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#203) Gerisz válasza Ricco_hun (#201) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem csak e kettő közt van eltérés.
Más "tesztelős honlapok" között is eltérés van
De mindegy szerencsére fel! :D
Örüljünk hogy lehetőséget teremtenek :R

(#204) D1Rect


D1Rect
félisten

Annyira jó hogy már mindent tudok a Cooler Master XCraft 250 és XCraft 360-ról de a helyes választ még mindig nem. :) Viszont hogy reklám értéke van a dolognak az tuti :D

(#205) Mosquitoo válasza tuskooo (#192) üzenetére


Mosquitoo
senior tag

Csak meg kell nézned az aláírását és rájössz. :D

Ezt a "(atomprecízek kedvéért: logikai VAGY-gyal értendő a kérdés)" először én se tudtam mire vélni... :) (mondjuk most se, de legalább már a kérdést átírták. :DDD )
Vagyis következtetés: nem vagyok atomprecíz. :D

[ Szerkesztve ]

(#206) dudo


dudo
tag

Hát most már kezdek elbizonytalanodni, még a végén módosítanom kell a szavazatomat!

Íme egy részlet egy web oldalról: There are two models of X Craft 250 external enclosure: IDE to USB 2.0 and SATA to eSATA & USB 2.0. It supports any 2.5" IDE HDD up to 160G and 7200RPM or any 2.5" SATA HDD up to 500G and 10000RPM.

Nos akkor melyik a jó vajon, a 2007-es teszt itt az oldalon ahol csak egy bizonyos interfészel rendelkező 250-est mutattak be, vagy a jelen állapot ami szerint a 250-es mindkét interfészel létezik, és forgalomban is van.
Íme: PCX

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#207) dave93


dave93
őstag

Új nyereményjáték :C Múltkor nem nyertem, most itt az ideje :K ;] :DDD

(#208) spectacularr válasza old gray (#202) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Se nem :) se nem :( hanem inkább :F vagy :W mert nem kell kockafejnek lenni ahhoz, hogy lássa az ember, hogy nem egyértelmű a kérdés.
Legyen a következő kérdés az élet, a mindenség, meg minden

(#209) John_Doe válasza spectacularr (#208) üzenetére


John_Doe
senior tag

Akkor az 42. :DDD

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#210) Zozzant


Zozzant
addikt

Tényleg nem a logikai vagy a probléma, hanem hogy a lehetséges érintett források mit írnak a 250-esre, más a válasz a két forrás szerint.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#211) RexpecT


RexpecT
addikt

Ph teszt alapján egyértelmű a válasz gugli alapján már nem.Majd kiderül :).

(#212) Atter válasza RexpecT (#211) üzenetére


Atter
csendes tag

Cooler Master Global site alapján pedig nagyon nem egyértelmű!
Mindegy, én jelöltem egy választ, ami szvsz jó, ugyanis, ha lehet ilyet is meg olyat is kapni, akkor van több féle is :P

(#213) Gergő_ válasza Atter (#212) üzenetére


Gergő_
őstag

én is hasonlóan gondolkodtam
reméljük a kérdés elbírálóinak is a cm oldala a mérvadó

(#214) Timyyy válasza Uchimata (#176) üzenetére


Timyyy
őstag

Ebben a hsz-ben van az igazság... csak túlbonyolítjátok megint, pedig már a szátokba van rágva a válasz :))

De minél többet szenvedtek minden kérdéssel, annál nagyobb az én esélyem! :DDD

(#215) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mivel a 2. kérdés nem megfelelő, nem fogok rá válaszolni. Kedves Szervezők, tessék utánajárni a dolgoknak!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#216) v.tom válasza Atter (#212) üzenetére


v.tom
őstag

Az én véleményem szerint a Cooler Master oldalon egyértelmű a válasz. A ph teszt-ben is egyértelmű a válasz. Csak a gond az, hogy a kettő nem összeegyeztethető. Akkor most mi is van? Ha a kettőt összekombinálom, az igazábol szerintem semmiképpen nem nevezhető j megoldásnak. És a lookai vagy is ezt a megérzést erősíti. Szoval a döntést meg kell hozni.

(#217) poffsoft válasza v.tom (#216) üzenetére


poffsoft
addikt

szvsz a cooler master a hunyó (itt az érdekesség...) , de a ph!-s teszt sem eléggé körültekintő....
És csöcsre is futottam.... :W

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#218) Vistaboy válasza poffsoft (#217) üzenetére


Vistaboy
veterán

Azért csak nem kellene belinkelni a megoldást. :P

Egyébként meg nem értem hogy miről folyik a vita. :F Számomra egyértelmű volt a kérdés. (Mondjuk ha utána rossz lesz a válaszom, akkor utólag elnézést fogok kérni azoktól, akik itt most nem értik.) :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#219) Atter


Atter
csendes tag

Na utánajártam a dolognak így reggel és megvilágosodtam :R
A Cooler Master oldala már egyértelmű volt számomra, de a Proharveré nem, aztán jobban megnézegetve a tesztben szereplő képeket, itt is egyértelművé vált a dolog és a két oldal ugyanarra a megoldásra enged következtetni :DD

(#220) John_Doe válasza Vistaboy (#218) üzenetére


John_Doe
senior tag

Számomra az a probléma hogy a "XCraft 250 és XCraft 360" nekem azt jelenti hogy az a helyes válasz amit mindkettő támogat. A "logikai VAGY" pedig azt hogy az amit legalább az egyik támogat, (ép ésszel továbbgondolva ebből is a bővebb halmaz).

Shal'kek nem'ron!

(#221) joe-ker


joe-ker
senior tag

Újabb kérdés,a válasz egyértelmű. :))

(#222) hakos1987


hakos1987
őstag

nah, aki a mai kérdésbe beleköt, az kössön.... fel magát! :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#223) VIBO


VIBO
őstag

na majdnem ilyen hűtőt vettem ;)

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#224) tothbe válasza John_Doe (#220) üzenetére


tothbe
addikt

A probléma nem is feltétlenül csak a kérdésben keresendö, hiszen ott tisztázva lett, hogy vagy ez vagy az támogatja, akkor igaz. De a válaszok egyikében is van és szó és mindkettöt pedig egyik sem támogatja, tehát az a lehetöség kiesik emiatt, ez esetben viszont 2-t kéne megjelölni a válaszok közül, amit meg nem lehet.
Tehát a nyelvtan itt a probléma, nem a szakmai rész(azaz a kockaság). Volt itt már pár kérdés megfogalmazás, ami sokkal jobb volt az eredetinél és egyértelmüen leirta, mit szeretnének tudni. Mondjuk a válaszban is a vesszö jobb lenne az és helyett, mert a felsorolás vagylagos is lehet.

By(e) Tothbe

(#225) Sethdobaloah válasza hakos1987 (#222) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

technikailag megoldható 300 db felszerelése is, az persze más kérdés hogy a gyártó mennyit támogat ebből ;) (meg mennyinek van értelme)

...csak én vagyok helikopter?

(#226) Lahorva


Lahorva
tag

Akkor lehet hogy engem ez a szó csapott be a 2. kérdésnél: "merevlemezeket" ? Tudom módosítani amúgy a válaszaimat?

(#227) hakos1987 válasza Lahorva (#226) üzenetére


hakos1987
őstag

a jűték végéig módosíthatod a válaszokat!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#228) Lahorva válasza hakos1987 (#227) üzenetére


Lahorva
tag

Mondjuk én úgy vagyok vele hogy mindig az első gondolat a jó, de ha tovább olvasom a fórumot teljesen összezavarodok. Úgyhogy először lökök mindig egy választ és utána benézek ide.

Amúgy köszi

[ Szerkesztve ]

(#229) tildy válasza v.tom (#190) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát fene tudja, a kérdés tényleg nem egyértelmű (az akkor lett volna ha a kérdés így van feltéve:
Mely(ek) az(ok) a merevlemez csatolók, amely(ek)et mindkét eszköz támogat?
Vagy Mely(ek) az(ok) a merevlemez csatolók , amelyek támogatva vannak vagy az egyik eszküz vagy amásik ezsköz részéről.
no mindegy.

A logikai vagy megkavart engem is, addig a kérdést a fenti kérdések közüli elsőként értelmeztem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#230) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Szerintem meg pont a "logikai vagy" a megoldás kulcsa. :K

Aztán majd később kiderül, hogy igazam volt-e? :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#231) sNORh


sNORh
addikt

ez a képek alapján meg a tesztek alapján a mai sztem egyszerű volt

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#232) hakos1987 válasza Lahorva (#228) üzenetére


hakos1987
őstag

totál így csinálom én is.... vajon miért? :F :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#233) DarkByte válasza tildy (#229) üzenetére


DarkByte
addikt

Hasonlóan gondolkodom én is. Illetve elolvasva tothbe #224 -es hozzászólását, azzal is egyetértek. Nyakatekerten van megfogalmazva a kérdés és a válaszok. De reménykedem hogy az első gondolat a helyes, eddig nem nyúltam hozzá. :) (Most pedig megnézem a hármas kérdést)

Jó lenne ha most már erre néznének a moderátorok mert így kicsit olyan ez, mintha nyitottak volna egy fórum topic -ot ahol azt csinálunk amit akarunk. :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#234) tuskooo válasza DarkByte (#233) üzenetére


tuskooo
addikt

Naja, páran már kb. a konkrét választ is beírták, mégis ott még mindig a hsz. :U

(#235) spectacularr válasza tothbe (#224) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Végre valaki, aki nem diszlexiás :)

(#236) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Az a baj, hogy hiába magyarázzák itt a nagyokosok (ők is csak próbálják kitalálni, hogy mire gondolhatott a kérdés kitalálója), hogy hogy is van a kérdés, meg magyar nyelvtan meg isten nyila. Akkor sem tudjuk meg, hogy a kérdés szerkesztői milyen választ várnak erre a többértelmű kérdésre. Az XCraft 250-ről fellelhető, egymásnak ellentmondó információk ugyancsak "segítik" helyesen megválaszolni a 2. kérdést. :W

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#237) tothbe válasza spectacularr (#235) üzenetére


tothbe
addikt

hmm, ezt most nem teljesen értem, mire írtad. :F

By(e) Tothbe

(#238) hakos1987


hakos1987
őstag

érdekes, ma hogy érthetően tették fel a kérdést, egyből pang a topik! :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#239) old gray


old gray
addikt

Egyszerű a II. kérdésre a válasz: sok helyen, ahol a 2 terméket kínálják (pl. webshopok), nincs pontosan feltüntetve az X Craft 250 ill. 360 "altípusa", ez megtévesztő. A Prohardver egyértelművé tehetné a kérdésre adandó választ, ha termékkódot is ír a fantázianév mellé....A Global Cooler Master site-ot megnézve egyértelművé válik a helyzet.

Jah, nem XCraft hanem X Craft ha már az atom-precíz kifejezéssel éltetek.... :P

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#240) BITBOYS válasza tothbe (#237) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nagy a család ;]

hakos1987: Így szokott ez lenni, minden csoda három napig tart :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#241) skylaner válasza hakos1987 (#238) üzenetére


skylaner
senior tag

Pedig így is feltehették volna:

Legfeljebb hány, de legalább mennyi ventilátor szerelhető a passzívan is üzemképes Hyper Z600 CPU-hűtőre ha ez a szám prímszám de mégis osztható 2-vel. A kérdést persze a logikai XOR és a logikai NAND implikációjával kell értelmezni, a választ pedig ekvivalencia relációval megadni.?

Sok szerencsét :)

[ Szerkesztve ]

(#242) tothbe válasza skylaner (#241) üzenetére


tothbe
addikt

ez majd a kiegészítésben lesz szigorúan kockáknak. ELTE ProgMat-osok ezzel nagy előnyt kapnak. :DDD

By(e) Tothbe

(#243) spectacularr válasza tothbe (#237) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Ez elismerés volt.
Végre valaki aki helyesen értelmezi, és értelmezhetetlennek látja a kérdést és a válaszokat is.
Vagy pont ezt a megjegyzést nem értelmezted? :C

(#244) tothbe válasza spectacularr (#243) üzenetére


tothbe
addikt

Csak kicsit becsmérlönek tünt sokakra nézve, ezért volt fura. ;)

By(e) Tothbe

(#245) Parci válasza tothbe (#224) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őszinte leszek: nem egészen normális az ilyen szintű szőrszálhasogatás. gyerekek, ez egy egyszerű játék, ne parciális differenciálegyenlettel zárjátok már ki a válaszokat, jézusom! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#246) tuskooo válasza Parci (#245) üzenetére


tuskooo
addikt

Ettől függetlenül nem egyértelműek a kérdések :U

(#247) Rossi válasza Parci (#245) üzenetére


Rossi
addikt

Én sem akarok szőrszálat hasogatni ( ;) ), de hogy hány ventilátor szerelhető erre a hűtőre, ahelyett jobb lett volna az, hogy a gyártó hány venti felszerelésére ad lehetőséget.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#248) BITBOYS válasza tuskooo (#246) üzenetére


BITBOYS
addikt

Fura, nekem semmi bajom a kérdésekkel. Úgy ki lehet guglizni a válaszokat mint a szél.

Rossi: De erre utalnak is a játék bevezetőjében: "híreink és cikkeink szövegében, az Expert Computer Kft. és a Cooler Master weblapján, Google kereséssel, stb.) megtalálhatók." Én így mindenre megtaláltam a választ.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#249) tuskooo válasza BITBOYS (#248) üzenetére


tuskooo
addikt

Ja, csak amikor a két megadott forrásnál különböző válaszok vannak, az úgy valahogy nem jó. Oké, sztem elég evidens, hogy melyiket kell választani, de azért ez így elég gáz...

(#250) BITBOYS válasza tuskooo (#249) üzenetére


BITBOYS
addikt

Bevallom én spec most találkoztam elsőre ezekkel a teremtményekkel, nem tartoznak mostanában az érdeklődési körömbe, de így is meg lehetett találni a megfelelő választ. A Cooler Master weblapját vettem alapul. Ha az ott lévő információ szerint rosszul válaszoltam az adott kérdésre, akkor valamit csúnyán benéztem. Remélem nem, kell az a ház :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.