Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) Exian


Exian
őstag

Na kibújt VÉGRE az első magocskám:


(Jamaican Red Hot)

Mivel a szobában, ahol eddig voltak a poharak, masszívan csak 20 C fok körüli hőmérséklet van, ezért ma kiraktam a konyhába, ott mindig melegebb van, egyrészt nyugati oldal (többet éri a nap), másrészt sokat főzünk, ott 25 C fok felett van mindig a hőmérséklet. Abban bízom, hogy ott jobban beindul majd már a többi is... csak azt nem tudom, miért nem rögtön oda raktam őket, miért a lakás leghidegebb pontjára... :)

A képen látszik, hogy ugyanabban a pohárban kibújt valami pirosas-bordós szárú valami kis növényke. Ez sok pohárban megjelent, van, amelyikben zöld szárral, de sok helyen bújnak ilyenek... Most már biztos vagyok benne, hogy a palántaföldben voltak valami apró magocskák, amik bújkálnak kifele. Nagy gond nincs velük, remélem nem csinálnak semmi gondod a "föld alatt".

[ Szerkesztve ]

(#3452) Exian válasza mirci18 (#3450) üzenetére


Exian
őstag

"A tiédet már tegnap elkezdtem a többieké merre van?"

Az enyém ITT.

(#3453) CPT.Pirk válasza mirci18 (#3450) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még lehet, mert elég gyorsan nőnek a csilik, már 10-15cm magas palánták is neki szoktak állni virágozni. 50-70 napot szoktam látni az ebayes mag leírásokra mint terméshozási idő.

De ha biztosra szeretnél menni, tudsz rendelni pl. az m-gardentől magot, az megjön pár nap alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3454) mirci18 válasza Exian (#3452) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Elolvasom.
Bár nem én eszem ezeket majd meg mert én csak az enyhén csípőset szeretem.
De mindíg érdekelt ezeknek a termesztése.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3455) mirci18 válasza CPT.Pirk (#3453) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm szépen a választ.
Nekem most ilyen a palántás ládám.
Van benne több féle paprika és egy fajta virág mag is próbából:

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3456) Exian válasza mirci18 (#3454) üzenetére


Exian
őstag

"én csak az enyhén csípőset szeretem."

Akkor termessz valami nagyon brutális erőset, meg édes főszerpaprikát és a kettőből lehet nagyon szuper őrleményt csinálni, olyan erősségűt, amilyet szeretsz.

Virágmagot nálunk a gyerekek ültettek, az bezzeg kibújt szépen gyorsan :D

(#3457) sisu2 válasza mirci18 (#3448) üzenetére


sisu2
tag

Üdv .

Kíváncsi leszek a kínai magokra ,hogy kelnek ismerős nekem próbálkoztam velük én is de nem volt az igazi mondjuk occó.

(#3458) CPT.Pirk válasza mirci18 (#3455) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyon sok ott a nedvesség, nem fog begombásodni a föld?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3459) mirci18 válasza Exian (#3456) üzenetére


mirci18
addikt

Valószínűleg így lessz.
Ügyesek a kicsik ahogy látom.

(#3457) sisu2

Kiváncsi vagyok én is rá kint sok csodamagot találtam még kék dinnyét is.

Egyébként ki honnan szokta rendelni a magot?

(#3458) CPT.Pirk

Miből gondolod?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3460) Exian válasza CPT.Pirk (#3458) üzenetére


Exian
őstag

Milyen érdekes, hogy mennyiféleképpen látjuk, én épp azt akartam írni, hogy túl száraznak tűnik a föld :D

(#3461) CPT.Pirk válasza mirci18 (#3459) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Onnan, hogy pang a víz a nejlon tetején. Ha ez a környezet kap némi meleget is, akkor a palánták mellett a gombák táptalaja is lesz. Szerintem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3462) mirci18 válasza CPT.Pirk (#3461) üzenetére


mirci18
addikt

Értem.
Ez egyébként azért van mert tegnap ültettük el a magokat és jól belocsoltuk.
Egyenlőre nincs meleg úgyhogy nem aggódom miatta.

A mostani magokhoz sima földet használtam de ha megjönnek a chili magok majd ahhoz veszek virágföldet.
Meg szerintem használni fogom a zöld teás módszert.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3463) Exian válasza mirci18 (#3462) üzenetére


Exian
őstag

" majd ahhoz veszek virágföldet"

Inkább kimondott palántaföldet vegyél. Ugyanannyiba kerül, de talán jobb erre a célra, mint a sima virágföld. Jobban csíráznak benne állítólag, mint a sima földben... tudja fene.

Nem a linken lévő jó csak, én se olyat vettem, csak példaként linkeltem. Amit én vettem, az olcsóbb volt, 600 Ft/50L.

[ Szerkesztve ]

(#3464) mirci18 válasza Exian (#3463) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ. A magokat ki hol veszi?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3465) Exian válasza mirci18 (#3464) üzenetére


Exian
őstag

Én csak egyfélét vettem hivatalos forrásból (ebay), a Habanero Oranget. Ez 100db mag volt. Ezen kívül vettem pécsi termelőtől friss terméseket, azokat szárítottam, azokat is vetettem.

A többi az saját termesztés volt és azok magjai, illetve sok fajtát kaptam innen a fórumról is, azokból is szórtam el.

[ Szerkesztve ]

(#3466) mirci18 válasza Exian (#3465) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Majd ha megjöttek a magok beszámolok róla s később a fejleményekről is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3467) sisu2 válasza mirci18 (#3464) üzenetére


sisu2
tag

Én [itt] vettem párat nem paprika. hasonló csomagolásban mint amit linkeltél a chili magokat meg magánszemélyektől de elég jók voltak nem volt drága még mindig van belőle de szeretnék innen rendelni legközelebb [link]

[ Szerkesztve ]

(#3468) rekid válasza mirci18 (#3464) üzenetére


rekid
addikt

semillas, fatalii.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#3469) bzoley


bzoley
veterán

Sikeresen átvészeltük az első hónapot, lassan el lehet kezdeni lecsipegetni az első virágokat, elég sok bimbó alakul. Egyik ládában csak jalapeno van, a másik vegyes, a nagyfiú pedig az áttelelt őszi habi palánta toppolva. Januárban még akkora volt, mint most a többiek közül a nagyobbak.

(#3470) tmogyorosy válasza bzoley (#3469) üzenetére


tmogyorosy
újonc

Elismerésem, nagyon szépek! :)

(#3471) bzoley válasza tmogyorosy (#3470) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi:)
Igaz, hogy nagyjából időben vagyok, de nagyon úgy néz ki, hogy kiültetésig kevés lesz nekik a jelenlegi hely, bővíteni pedig nem terveztem. Ráadásul a kelleténél melegebb is van, a 3db 58W-os cső igencsak melegít, hiába mozog a levegő.

(#3472) Balákka


Balákka
tag

Megosztom én is hogy jelenleg hogy állok, nem tudom némelyik levél miért konyul lefele. Túltápozás?
Vizet alulról kapnak újabban, annyit szívnak amennyi kell nekik. Ez így jó megoldás? 12 órát napoznak.

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#3473) tmogyorosy


tmogyorosy
újonc

Helyzetkép nálam:

(#3474) tmogyorosy


tmogyorosy
újonc

Ezek kicsit nyúlánkabbak:

(#3475) mirci18 válasza sisu2 (#3467) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm mindkettőtök válaszát.
A banggodban godolkozom majd jövőre mert ott nincs posta viszont van értékelési rendszer.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3476) Exian


Exian
őstag

Nagyon szépek a növényeitek, nekem még csak most indul be az élet :)

(#3477) somasz válasza Exian (#3476) üzenetére


somasz
addikt

Szerintem nálad nagyon sok lett az öntözés. :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#3478) Exian válasza somasz (#3477) üzenetére


Exian
őstag

Mindig így szoktam, sose volt baj belőle. Nem mellesleg a kép csalóka, sokkal nedvesebbnek tűnik a becsillogás miatt, mint valójában.

(#3479) rekid válasza Balákka (#3472) üzenetére


rekid
addikt

Semmi bajuk nincs... tápozással is ráértél volna még.
Ahogy látom elég sokan tolják már a tápot az elején ha kell ha nem. Az első normális levelek megjelenésétől számítva az első hónapban nincs szükség tápra ha normális földed van.
Egyébként jó az alulról öntözés de vigyázz, hogy ne álljanak vízben huzamosabb ideig.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#3480) bzoley válasza tmogyorosy (#3474) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy látom, ők sem nagyon panaszkodnak. Szépek:)

(#3481) Met


Met
nagyúr

A régi motoros termelőktől kérdezem.
Szokott maradni a termésből eladásra is? :U
Por érdekelne (vagy csak a szárított paprika) és savanyítva ( úgy gondoltam hogy 1-2 karikát teszek pár napra valami gyári savanyúságba hogy átvegye a tüzét).

Elbohóckodok ezzel a 2 tővel de nem hiszem hogy maradna télire belőle.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3482) Thrawn válasza Met (#3481) üzenetére


Thrawn
félisten

:K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3483) tmogyorosy válasza Met (#3481) üzenetére


tmogyorosy
újonc

Gabkónak mindkettő van. A savanyúja is elég brutál, porban meg van kaszás is. Akár kulcstartó formában is. :C

(#3484) TeeJay


TeeJay
félisten

Én 3 hete ültettem el a Morugát de még semmi. Kb. Hány hét alatt indult be nektek?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3485) tmogyorosy válasza TeeJay (#3484) üzenetére


tmogyorosy
újonc

7-14 nap 26-30 °C-on. De ez semmit nem jelent, a Moruga lusta fajta. Az FB-n van egy poszt, ott a kidobott pohárban öt hét után kelt ki az illetőnek.

(#3486) Exian válasza TeeJay (#3484) üzenetére


Exian
őstag

Nekem sem bújtak még ki a morugák, 5-én vetettem el a magokat.

Viszont "jelentem", hogy beindult rendesen az élet, de nagyon hirtelen. Este későn néztem, 21.30 körül, még semmi nem volt, most reggelre meg megjelentek a kb. 5mm-es hajtások ezekből: habanero red, habanero magnum orange, jalapeno purple, jamaican red hot, serrano del sol. A többi kb. húszféle még pihen :) 22 C fok van a talajban, ennek tudom be a lassú beindulást, bár szerintem ez nem baj.

(#3487) escape válasza Exian (#3486) üzenetére


escape
aktív tag

A magnumra érdemes odafigyelni, valszeg az fog a leggyorsabban nöni, legalábbis nekem kétszer akkorák mint a vele egyszerre kelö többi fajta. Durván igénytelen és iszonyat szépen fejlödik.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#3488) Exian válasza escape (#3487) üzenetére


Exian
őstag

Akkor biztos úgy lesz, az (is) tőled van :D köszi az infót.

(#3489) Thrawn válasza TeeJay (#3484) üzenetére


Thrawn
félisten

7-8 nap után kezdtek bújni, a Reaper 4-5 nap után már kihajtott.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3490) Exian


Exian
őstag

Tudtok ajánlani olcsó, de jó fényforrást? Sajnos muszáj lesz mesterségesen táplálnom a palántákat, nagyon gyér ebben a lakásban a fény :( 2 éve költöztünk ide, de csak idén palántázok itt először, rettenetes fényhiány van. Az előző lakásban nem volt gond, 11-től egész estig teljesen besütött nap, olyannyira, hogy ott nem hogy fénypótlásról kellett gondoskodnom, hanem a napfényből kellett "visszavennem", sokszor már kora délután leengedtem a redőnyt az erkélyen, hogy ne tűzze a növényeket nap, mert sokszor már megégtek, kiszáradtak. Itt viszont 11-től már semmi napsütés nincs.

Szóval, milyen fényforrást ajánlotok? Én valamilyen csöves megoldást szeretnék, tehát valamiféle neoncsövet, csak nem tudom, melyik a megfelelő, milyen színű (színhőmérsékletű) legyen?!

Lehetőleg természetesen ne fogyasszon sokat.

(Persze idén is készítettem ilyeneket, de ez kevés lesz, csak a kezdeti stádiumban elegendő, utána kevés lesz)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3491) tmogyorosy válasza Exian (#3490) üzenetére


tmogyorosy
újonc

A mai postával jön 3 db 18W-os 6400K-s T8-as fénycsöves lámpatestem, 3x1300 lumen.
Szállítással együtt 6500Ft.
Holnapra megmondom, milyen. :)

Ami már van, az ennél jóval drágább volt, 3 db T5-ös 21W-os lámpatest, 8000K-s fénycsővel, 3x1700 lumen.
Nos, az biztos hogy bevállt, de annak az ára is 15 ezer volt...

(#3492) Exian válasza tmogyorosy (#3491) üzenetére


Exian
őstag

"Holnapra megmondom, milyen. :)"

Oké, köszi, érdekelne, mert valamit kell majd vennem, az már szinte biztos. Most még van időm, még csak 5-6 pohárban indult meg az élet, de ha elkezdenek növekedni és már lesz levélzet, biztos kell egy kis tuningolás nekik fényből. Csak akkor már olyat akarok, ami tutira megfelelő és olyan fényt bocsátanak ki, amit a lehető legjobban tudnak hasznosítani a növények. Csak úgy díszkivilágítást nem akarok nekik adni... :)

Most jut eszembe, hogy apám régi műhelyében van egy jó hosszú neon lámpatest (2 vagy 3 cső megy bele), lehet, hogy elég lenne abba vennem megfelelő csöveket. Na, beugrok majd a helyi legnagyobb lámpás boltba, biztos van náluk megfelelő.

Legalább már az értékeket tudom, hogy milyet nézzek.

[ Szerkesztve ]

(#3493) escape válasza Exian (#3490) üzenetére


escape
aktív tag

Én ebből használok kettőt(1-1), és nemsokára Ebayes kék-vörös ledeket teszek be 2-2 darabot. (Két ládám van.)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#3494) tmogyorosy válasza Exian (#3492) üzenetére


tmogyorosy
újonc

Ha régebbi armatúra, szinte biztosan T8-as. Fénycső hossza 600, 1200, 1500 mm lehet.
Tájékozódásként az árakról, lehetőségekről:
[link]
Én a 8000K-s fénycsöveket tőlük rendeltem, mert az nem egy túlzottan járatos darab T5-ös 850mm-esben.
A régi T8-as azért talán még mindíg az elterjedtebb, abból lehet hogy könnyebb megfelelő színhőmérsékletű fénycsövet venni.

(#3495) tmogyorosy válasza escape (#3493) üzenetére


tmogyorosy
újonc

Ha én ezt korábban látom...köszi a linket.

(#3496) Exian válasza tmogyorosy (#3494) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, beszéltem apámmal, lesz 1500 mm-es armatúra, 2db cső mehet bele.

(#3497) tmogyorosy válasza Exian (#3496) üzenetére


tmogyorosy
újonc

Az elég ütős lesz, 2x5000 lumen körül...én min. 6500K-s csövet tennék bele a helyedben. A két csövet megúszod 2-3000 pénzből simán.

[ Szerkesztve ]

(#3498) bzoley válasza tmogyorosy (#3497) üzenetére


bzoley
veterán

Azért az ugye tiszta, hogy az nem egyenlő 10000-rel? :)
Amúgy nálam is három ilyen van üzemben. Igaz csak 840-es, de megteszi. A palánták jól érzik magukat.

(#3499) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Te jó ég micsoda diszkóó fényt kapnak a ti paprikáitok. én is szivesen csinálnám de sajna nálam ez hely hiány miatt nem megoldható.
nálam sajna annyi fényt (napot) fognak kapni amit a délutáni órákban kap majd sajnos, minden ablak egy oldalra néz.
De nyáron még így is 5-6 óra napsütést fognak kapni.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#3500) CPT.Pirk válasza tmogyorosy (#3485) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A trinidad scorpion moruga magjaim pénteken lettek vetve, ma már csíráznak! Mindössze 7 nap. :)

Per pillanat nedves pzs-s módszerben vannak a radiátor tetején, mert még kell egy balkon ládát meg némi földet vennem a végleges palánta nevelő helyükhöz.

csucsu21: egy álló lámpa se fér el valahol? Bele egy 9..11W ledes lámpát beraksz, nagyon sokat számítana.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.