Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daudi Baldr


Daudi Baldr
tag

Úgy tudom netes rendelésnél nem 3, hanem 8nap a kicserélés ideje..Lehet nem ártana körbenézned a garancia topikban, mert ha vki tudatlan azt úgy szopatják ahogy tudják.

mod: munkanap

[ Szerkesztve ]

(#2) Wyll


Wyll
őstag

Azt mondod, van tapasztalatod, és ezért nem mentél bele a fogyasztóvédelmis hercehurcába. - Miért, mekkora költséggel jár levezényelni egy ilyen manővert, ha feltételezzük, hogy igazam van és lesz is? (Nem az a fogyasztóvédelem lényege, hogy megoldájk, hogy megkapjam a pénzemért ami jár?)

Bnőm kapott egy 99.990 ft-os "hülyeazértnemvagyok" laptopot egy éve ballagására, a dobozon (meg talán a laptopon is) rajta volt a LAN és a WLAN MAC cím is, erre kiderült, hogy nincs benne semmilyen(!) wlan eszköz. Írtunk pár levelet a forgalmazónak, az elsőre megírták szimpatikusan, hogy most kedvezményesen vehetünk bele wlant 3000-ért (anyád), de mikor látták, hogy "hülyeazértnemvagyok" (második levéltől kezdve), már inkább nem írtak vissza.
Akkor fontolgattuk a fogyasztóvédelmet, ha másért nem, hogy legyen benne tapasztalatunk, de aztán mégsem úgy alakult.

Ezekután már kíváncsi vagyok, hogy mi lett volna.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#3) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

A 3 napot nem attól kell számolniuk, hogy mikor adták oda a futárnak, hanem attol a naptól mikor te átvetted a futártól.

(#4) Thunderzolee

Én nem hagytam volna annyiban már az első kártyát sem.
Nekem is van tapasztalatom, és ha lehúzást érzek akkor átváltok kötekedő típusú ügyféllé/reklamálóvá. Szeretem ráborítani az asztalt arra aki megérdemli. (Képletesen szólva. :D ) Már megszoktam, h másképp h×lyének néznek. Ez a dolguk, ezzel nincs is baj, de velem eddig mindenki rosszul járt.
Valahol ott kezdődött, h már általános iskolában is szerettem kötekedni a tanáraimmal, ha nem volt igazuk; volt pár fegyelmim is, aminek folyományaként több perben több tanár kapott megrovást/felfüggesztettet.

De azért bizakodjunk, h az év további fele már nyugisabb lesz, hmm? ;)
Jön a nyár, ilyenkor minden olyan szép és jó!! :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) biker válasza Darth_Revan (#3) üzenetére


biker
nagyúr

továbbá 3 munkanap

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) hcl válasza biker (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pont ezt akartam írni.
Másrészt általában a fogyvéddel való fenyegetőzésre is megjuhászodnak.
De ha nem akkor nyomd fel őket az apehnek :D Azt nem köszönik meg.

Egyébként tudom ajánlani a Tékozló Homárt, előfordult már hogy valaki megírta oda az esetét, és hirtelen elkezdett normálisan viselkedni a cég...

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) feel good


feel good
aktív tag

Ezek problémák?
Akkor sírj, ha meghal valaki. Ezek csak tárgyak.

(#8) nLali


nLali
senior tag

"Gyenge kezdés után erős visszaesés " :DDD
Szerintem örülj, hogy a tápod nem vitt magával semmit !

(#9) Rossi


Rossi
addikt

Én is CoD 4-et tolom a kéthetes konfigommal, akkor most kezdjek el félni, hogy tüzelek a Javelinnel és esetleg összedől a szomszéd ház? :))

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#10) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Rossi : Háát..lehet... :D

nLali : Örülök is neki, csak nem látszik!! :D

Olyan költségek vetődnek fel, hogy pl az előző ilyen ,,akció"nál csak az hogy bejárkáltam kb. 5x az illetékes szervekhez már alkalmanként majdnem 2.000Ftot vitt el tőlem, továbbá nem számolva azt a több 5-10 perces telefonbeszélgetéseket amiket intéztem a pesti bolttal.
Röpködtek az 1.000-ek.

Meg persze én is feljelentettem volna, de most durván 1-1,5 hónap mire vmi is kialakul mi lesz.
Kapásból elküldték volna beméretni a fogyaaztóvédelem központjába ahol ha ugye neked van igazad nem kell fizetned semmit, de ha nincs keményen csöngetheted a felmerült költségeket.
És nekem ez nem hiányzott, mert én mint kis lakos, egy pesti céggel szemben tuti szarul jártam volna, mert szerez olyan papírt vagy vmi amivel neki lesz igaza.

Másérszt ez így összeszámolva mire ,,esetleg"!!! kapnék pénzt vagy vmit jó fél év ha nwem több.
Hát fél év után simán megtudom venni a 9800GTX-et is.... akkor ott kellett volna vmi.

De köszönöm mindenkinek a tanácsát, észrevételét.
Hát ez van :) ... Saját kárán tanul az ember, mit hol nem szabad.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#11) Vamp


Vamp
senior tag

Remélem ezt az írást nem gondolod komolyan. Költői kérdés, milyen agyi szinten kell lenni, hogy valaki ilyen dolgok miatt sírdogáljon?

(#12) Kobe válasza Vamp (#11) üzenetére


Kobe
veterán

én is hardver és multimédia buzi vagyok - szeretem jól érezni magam a szobámban, hallgatni a zenét, nagytvn nézni a filmeket stb, és beza ha a hosszasan összespórolt pénzem bánná amiket ezekre költöttem, akkor én is rínék utána veszettül....tudod, általában az ember, amiért pénzt adott ki, nehezen éli meg ha gallyra megy...a többség még egy 120 ftos fagylatot is sirat ha a betonra ejti, nemhogy 30 ezres vgat mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#13) Vamp válasza Kobe (#12) üzenetére


Vamp
senior tag

Csak ne felejtsd el, hogy ezek tárgyak, nem pedig az életed. Majd keresel rá még pénzt, és úgyis megveszed, ha annyira kell. Kívánom hogy ne legyen nagyobb problémád az életben, de, mivel lesz, meglátod majd, hogy egy VGA talán nem a legfontosabb dolog, amit becsülsz.

A többség azért jajong a 120 Ft-os fagylaltért, mert egy forinttal többet sem tud kiadni rá. Más meg napokig nem eszik, és éhezik mint a disznó. Ne sirdogáljunk már ilyen hülyeségek miatt, pláne ha magasról tojtunk a vásárlási feltételekre, és nem nézünk utána a csere lehetőségének.

(#14) Kobe válasza Vamp (#13) üzenetére


Kobe
veterán

msot ezt mondod, de 1000% ig biztos vagyok benne, ha neked okozna egy tárgy több gondot mint amennyi elvárható, nem mennél el bosszankodás nélkül a dolog mellett

(#15) gerii


gerii
addikt

nem azért hogy fikázzalak de 21 évesen több közöd is lehetne az "élet dolgaihoz", pl ügyintézések, anyázások a boltokkal szemben, garanciás dolgok, stb.
én is csak 19 vagyok de volt már pár érdekes ügyintézős esetem, pl fél év után! fogyvédelemmel visszaszereztem a hibás cipőm árát ( pedig nem volt drága cipő, csak utálom ha ülnek a pénzemen) , párszor "beszélgettem" a bolti eladókkal, fogyvédelemnek olyan ajánlást írtam hogy még a cég "szakértő bevizsgálóját" is elmarasztalták mert kiderült hogy nem is szakértő...
szóval ajánlom a fogyvédelem honlapját, olvasgatni jó, és hát perelni is, főleg ha igazad van :DD

[ Szerkesztve ]

(#16) Vamp válasza Kobe (#14) üzenetére


Vamp
senior tag

De abban is 1000%-ig biztos lehetsz, hogy nem siránkoznék itt a fórumon :B

(#17) Kobe válasza Vamp (#16) üzenetére


Kobe
veterán

mindenki másképp éli meg, és másképp reagál....lehet, hogy neked egyszer lesz egy olyan napod, hogy egy leejtett fagyi miatt fogsz itt síránkozni

(#18) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Nekem a vodkafonnal volt hasonló esetem...Sony J70-nek 2 garancialapja telt be(mondjuk utsó pár javításnál már rásegítettem 1 kicsit a telóproblémára) de ettől még a békéltetőtestület tárgyalása után kaptam helyette szőrértszőr egy T610-es SE-t. Jó dolog ha tisztában vagy azzal milyen jogaid vannak, én leverném a cégen a dolgot.
üdv

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#19) Brian_GT válasza Kobe (#17) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszönöm Libria a szavaidat, nem hittem létezik ember aki eképp gondolkodik még ezért feléd köszönöm.

Vamp neked annyit mondanék, hogy tudod az ember ha nagy nehezen, kemény munkával megszerez egy kis pénzt és abból mindegy én mit veszek, 5kg kenyeret vagy egy vga-t de biztos nem azért veszem, hogy ha tönkremegy elmennyek és vegyek egy másikat.
Nem tudom te, hogy vagy az ilyenekkel de az átlag ember nem teheti meg azt, hogy ha elromlik valami fogom és holnap veszek egy másikat.
Akkor nem kéne dolgoznom sem, pont azért melózok, hogy amit szeretnék egyszer megtudjam venni, kedzve egy vgatól egy lakásig vagy egy kocsiig akár.
Jah, és nem tudom miért baj az, ha leírom ezt, azért van...aki nem akarja elolvasni nem fogja....de szerintem az összes fórum-topicok a világban azért vannak, hogy beszélgessünk-segítsünk egymásnak, most ha téged ez nem érdekel akkor....

Aki írta, hogy 21 évesen miért ragadok le ilyeneknél ( bocs, nem jut eszembe a neved) ott annyi vissza, hogy nem csak ezekkel a dolgokkal foglalkozok és nem veszek semmi ilyet félválról csak nem olyan egyszerűek ezek a dolgok és sajnos mindenhez pénz kell és nem volt éppen kidobni való 10.000im, hogy rohangáljak egy másik városba ahol lehet eredménye sem lesz a dolognak közben megint elbuktam kb 30.000Ftot.
Hidd el, ha lett volna energiám-időm és pénzem arra, hogy hónapokon át rohangáljak megtettem volna, de sajnos ez mellett ezer és 1 millió gondom van.

Kössszz

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#20) Wyll


Wyll
őstag

Ennyire nehéz volna meglátni a másik álláspontját?

Ameddig megtehetjük, nyilván sírunk (bosszankodunk, sajnálkozunk stb.) mindenért, amit szeretünk de elveszítettük. És mindegy hogy miért szerettük, mert a munkánk volt benne, vagy csak dejó volt, vagy bármi.. És ez minden szinten így van, az ősemberén is, meg a jóvilágban is.
Csak a szintekről vitatkoztok. Igen, kicsit fura hogy tárgyakba vagyunk manapság szerelmesek (média...), de ez csak annyit jelent, hogy fene jó dolgunk van. Nyilván egy tárgy (vagy a bele fektetett munka) de bármi más értéke is egy pillanat alatt lecsökkenne és nem számítana semmit, ha az alapvető igényeink nem lennének kielégítve (kaja, szeretet, egészség...). Amíg ki van, megtehetjük, hogy bosszankodunk egy kicsit, csak ne túl sokat, mert még elfelejtünk élni :B
Mindkét álláspont érthető, nyilván rossz elveszteni bármit, de vigasztaljuk magunkat azzal, hogy lehetne sokkal rosszabb is.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#21) DarkByte válasza Brian_GT (#19) üzenetére


DarkByte
addikt

Nincs egyedül. Mellesleg tegnap írom a kötelező programomat, zenét hallgatok, egyszercsak gép megdermed, zene megáll, vinyó érdekes ismétlődő fejmozgatási hangot ad ki magából.. pár mp után visszatér minden de a Winamp ugyanúgy áll. Na mondom biztos hibás az audio fájl, volt már ilyen hogy valószínűleg akitől kaptam torrentről szedte és nincs meg minden darabja, nézzünk bele nézőkével hol van egy rakás zéró byte. És amikor durván 10% hoz tekertem a fájlnak, ugyanez a jelenség.. ha másolnám a fájlt akkor is "Olvasási hiba". Az ütő majd megállt bennem, ezen a vinyómon van minden fontos adatom, nameg 2 éve vettem, hűtve van, mostmár normális táp alatt üzemel, na nehogy már a másik vinyómra két hétre ez is behaljon nekem gyári hibásan. Aztán végül egy chkdsk e: /F /V /R /X /B kiderítette hogy nincs hiba a köteten (hibás szektor sincs), viszont ezután a fájlbeli hiba is eltűnt. :Y Azért ha egy olyan NTFS fájlrendszerbeli hiba volt a dologban ami tíz évente egyszer jön elő, azt azért igazán kiírhatta volna a progi, mégha az MS ezt nem is szeretné elismerni. Csak mert azt kizártnak tartom hogy én előtte kb. tízszer próbáltam átmásolni a fájlt máshová, erre a chkdsk hiba nélkül végig tudta olvasni, és utánna meg varázsütésre megjavul.

Mivel a gép a legfőbb szórakozásom (mellesleg lassan a pénzkereső eszközöm is), ezért minden vele kapcsolatos dologra úgy vigyázok mint a szemem fénye, de sajnos néha elkerülhetetlenek a dolgok. (például az emberi hülyeséget sem lehet többnyire kivédeni :B)

[ Szerkesztve ]

(#22) Brian_GT válasza Wyll (#20) üzenetére


Brian_GT
őstag

korrekt...ez így helyes!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#23) Kobe


Kobe
veterán

8 évvel ezelőtt, vagy már 10 is voltam, kaptam egy adidas melegítőt....az első mosásnál emgfogta a fehér anyagot a mosószer....mai napig siratom...mert olyan klassz cuccom azóta sem volt....pár évre rá, vettem egy 6210 es telót amikor kijött és még előfizuval is 50 volt....pár hét után betört a képernyője, azóta is siratom - annál szebb/jobb telóm a mai napig nem volt....vettem egy jordan széldzsekit, kiesett belőle egy patent, cserélni nem tudták, egyetlen darab volt az egész országban, pénzt vissza kaptam a 3 említett esetből 2ben, mégis mai napig sokszor gonolok ezekre a holmikra....felületes volnék ? nem hiszem....
van egy szgépem, amit 140 ért vettem, mára jó, ha 40 et ér, allezusammen, megsiratnám ha elszállna, főleg h nem tervezem uj vásárlását....szintén csak sajnálnám.....mint ahogy sajnáltam azt is, h elírás volt egy samsung dvd lejátszon, és nem tudtam rákötni 5.1 emre, és sajnáltam azt is, amit utána kaptam és 1 hét után megadta magát....bár itt már inkább az idő jelent meg költségtényeőként faxom se akart kétnaponta cserélni rohangálni....de ezektől eltekintve nem tartom magams sem felületesnek, sem gyerekesnek...ha belegondol az ember, ha több ilyen kis dolog megy tönkre vagy szív vele, az már az élete signifikáns részét is kiteheti

én be merem vallani, hogy a magam kis szelid körülményei között szinte burzsoá panelproli vagyok, de inkább azért sírok ha oylat vesztek el amim van, mint oylanért ríni állandoan ami nincs....

[ Szerkesztve ]

(#24) ddekany


ddekany
veterán

Ennek a cégnek a nevét akitől neten rendeltél legyél szíves tedd bele a cikkbe, szép nagy betűkkel. Ez a legkevesebb amivel tartozol nekik! A hiba-esetén-cserés 3 nap az átvétel napját követő(!) teljes nyitvatartási nap. Ha nyitva voltak hétvégén, a vasárnap (és munka szünetes ünnepnap) akkor sem számít. Másrészt ha futár hozta a cuccot 8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól, feltéve hogy saját postaköltségen visszaküldöd minden tartozékával a cuccot (sértetlenül természetesen). Ezek a törvények minden hazai cégre vonatkoznak, ennél csak többet vállalni van joguk, kevesebbet nem. Talán keményebbnek kellett volna velük lenni, van hogy használ.

(#25) #64791808


#64791808
törölt tag

Kedves Cikkíró,

fejet előre, mert mikor már nyakig ülsz a pechben, gondolj arra: ennél már csak rosszabb lesz! :D

Ez van, szar periódus, majd lesz jobb.

(#26) Brian_GT válasza #64791808 (#25) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi...megnyugtató írásod nagy hatással volt rám :D :D :D :D

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#27) Belba


Belba
őstag

Kedves Brian !

A Kereskedelmi Törvény szerint 8 napon belül vissza kell vennie a terméket a webshopnak, még akkor is, ha hibátlan, akkor meg mindenképpen cseregarancia jár, ha 8 napon belül meghibásodik a cucc...

Ezt a 8 napot az átvételtől kell számítani (amikor aláírtad a futár szállítólevelét ill. a postásnál az átvételi elismervényt).

Ez a 8 nap 8 MUNKANAPOT jelent, vagyis a bolt nyitvatartása szerint (ha a bolt hétvégén is nyitva, akkor az is beleszámít). Amikor nincsenek nyitva, akkor sem reklamálni nem tudsz, sem cserélni!!!!

Tisztázni kellene,hogy erre a termékre mennyi jótállási időt ad a bolt, mert min.1évig jogosult vagy a javítására is!!!

Én a helyedben nem hagynám ennyiben a dolgot : a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnél panaszt tehetsz az ügyben. EZ INGYENES!!! A Fogyasztóvédelmi Hatóság weboldalán megtalálod a tudnivalókat.

Az írásos panaszleveled nyomán a Hatóság megkeresi a boltot és számonkéri tőlük, ha nem a rendeleteknek megfelelően intézik a Vevők panaszügyeit.
(Számíthatsz rá, hogy a bolt inkább szuperszónikus sebességgel kicseréli a vga-kártyádat, mintsem a Fogyasztóvédelmiseket magára haragítsa.)

Sajnállak a pech-szériád miatt, azt már én is tapasztaltam, hogy "a baj csőstűl jön"... :O
Velem már többször megesett, hogy egy szép napon felmondta a szolgálatot a mosógépem, utána a hűtő, 1 hét múlva beázott a plafon, pár nap múlva a számítógépem csődölt be...
Mintha egy gonosz kis Rontó Törpe végigjárná a lakást, egymás után jöttek a bajok! :W

De vigasztaljon a tudat, hogy minden hullámvölgy után egy hullámhegy következik (csak ki kell várni) és akkor minden újra rendbe jön!

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#28) Belba válasza feel good (#7) üzenetére


Belba
őstag

"...Ezek problémák?
Akkor sírj, ha meghal valaki. Ezek csak tárgyak..."

Majd akkor is sírni fog.

De az ÉLET is sokszor lehet bosszantó.

Aki ingyen kapja a cuccait, annak persze tökmindegy, ha valami 2 nap múlva tönkremegy, úgyis kap majd másikat.

De aki megdolgozik a pénzért, annak nagyon nem mindegy, ha többtízezrekkel megvágják!

Brian írásában világosan látszik, hogy ezek miatt a bosszantó dolgok miatt nem fogja felakasztani magát, mégcsak sírva sem fakadt, pusztán leírta, hogy milyen peches az utóbbi időben. ENNYI!

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.