Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) DamianB válasza Looserke (#350) üzenetére


DamianB
őstag

+1 :DD

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#352) Cifu válasza nbg (#348) üzenetére


Cifu
nagyúr

Márpedig ott a com.android.systemui, vagyis maga az Android GUI az, ami rengeteg erőforrást eszik. Nyilván nem magától, hanem valamilyen meghívás miatt.

Szerintem ugyanolyan jól tudod, mint én, hogy ilyenkor mi az eljárás: végignézni, hogy melyik App az, ami a felelős a galibáért. Először is valami backup programmal teljes mentést csinálsz. Aztán két úton indulhatsz el:
1.: Nekiállsz leszedegetni az Appokat egyenként, és komplett szinten (akár telefonújraindítással) tesztelgetni, hogy melyik leszedése után áll helyre a CPU használat.
2.: Fordítva csinálod, majd teljes wipe, és minden egyes app feltelepítése után egy kicsit szórakozol vele, hogy jelentkezik-e a hibajelenség.

Ha megvan a ludas, akkor a backuppal visszarakod a dolgokat, majd csak azt távolítod el, ami a gubancot okozza.

3.: Nekiállsz túrni a telefon zsigereiben, hátha valahol ráakadsz egy logra, nyomra, szent grálra, amely megmutatja mi is az oka a problémának. Ez kétségkívül a legprofesszionálisabb megoldás, ám a ráfordított idő általában nem állja a versenyt az első két opció megoldásával...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#353) nbg válasza Looserke (#350) üzenetére


nbg
senior tag

Nem, nelkule is csinalja.
Amugy egy motorola-fele ora widget, tan command cetnter neven fut? Play-en nincs fent, valaki anno kimutotte egy motorolabol, es onnan huztam be, mert tetszett.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#354) nbg válasza Cifu (#352) üzenetére


nbg
senior tag

Tartok tole, hogy valami ilyesmi lesz a sorsom... :(((
Most raszantam magam egy resetre, meglatjuk ezutttal mi lesz.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#355) Madwe


Madwe
nagyúr

Milyen mikorofonos fülesek vannak, amik kompatibilisek a oneplus-szal? sennheiser momentum in-ear pl megy vele? nem csak a play pause, hanem a volume gombok, számléptetés, hívásfogadás, mikrofon is kellene, ilyen félig meddig működik dolgok nem...

(#356) Madwe válasza Madwe (#355) üzenetére


Madwe
nagyúr

Utánaolvasás után berendeltem egy xiaomi mi hybrid pro headsetet, ennyi pénzért csak megnézem mit tud...:)

[ Szerkesztve ]

(#357) mjani1172 válasza Looserke (#350) üzenetére


mjani1172
addikt

Cpu booster?

(#358) -Gerzson- válasza nickedez89 (#317) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

"Az Android szakmai topicban azt a választ kaptam erre a problémára, hogy: "MM security policy... ".

Sajnos volt más, hasonlóan értelmetlen húzása a Goglinak: pl. A 4.4 ben a 3rd party appoknak tiltott volt az SD kártyára írás. 5.0-ban ezt újra engedélyezték.
Sokan meg szívtak, mert pl. a Note2 beragadt a KitKat szintjén. rootolni kellett ami gari miatt gáz volt.

Remélem a Nugátban kiveszik ezt a zárolási marhaságot.

(#359) ollie válasza Madwe (#355) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem eddig minden füles (headset) ment az OP3-mal rendesen, de számléptetés nem fog menni rendszerszinten szerintem, az tuti lejátszófüggő (app) funkció lehet.

***

(#360) Cifu


Cifu
nagyúr

Megjött a Nillkin Super Frosted Shield tok a telefonhoz, így az Orzly Fusion Bumper-el gyorsan össze is vetettem....

-A Nillkin sokkal karcsúbb, kézreállóbb, a tapintása is kellemes, egyáltalán nem csúszik, az Alert slider kapcsoló jól és kényelmesen elérhető. Ráadásul úgy fogja a telefont, hogy percekbe tellett, amíg kihámoztam belőle. Viszont nem védi a telefon tetejét és alját a földetéréskor - márpedig így már törtem telefont...
-Az Orzly esetében az Alert Slider-t max. körömmel benyúlva érem el, tapintásra nem rossz (bár egy picit tapadós/ragadós, de ez nem feltétlen hátrány). A vastag és rugalmas bumperről el tudom hinni, hogy kézből elejtve bármijen pózban képes a telefont megvédeni a károsodástól, ellenben böszme nagy vele már a telefon.

Összességében sírok és nevetek. Nem rossz tok a Nillkin, igényes, jó megfogni, ám előbb meg kellett volna nézni a gyártó oldalán, hogy fedi-e a tok a telefon alját és tetejét. Miután nem védi, így számomra nem igazán megfelelő. :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#361) Looserke válasza Cifu (#360) üzenetére


Looserke
őstag

Erre nem gondoltál?

OnePlus 3 / 3T Case Rugged Armor

[ Módosította: #45553408 ]

(#362) Cifu válasza Looserke (#361) üzenetére


Cifu
nagyúr

Néztem, de drágának véltem a Nillkin-hez és az Orzly-hoz képest, plusz nem tetszik a kinézete. Annyi mondjuk kétségkívül mellette szól, hogy az Alert Slider kapcsoló és az USB Type-C csati jól hozzáférhető ennél, míg az Orzly-ról ez nem mondható el.

Egyenlőre idénre nem tervezek több tokra pénzt kiadni. Ha az Orzly elkezd mattulni / hámlani / öregedni, akkor majd újra körbenézek, addig marad az - azzal együtt, hogy nem vagyok vele maradéktalanul elégedett...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#363) nofi válasza Looserke (#361) üzenetére


nofi
őstag

Ó ez kísértetiesen hasonlít erre a tokra amit rendeltem a hétvégén párszáz Ft-ért :DDD Már tudod, honnan kölcsönözték a designt.
Egyébként ha nagyon ótvar a minősége nem fogom sajnálni a pénzt egy rendes Spigenre, most a 6S-emen is már egy éve nyúzok egyet.

Cifu
Remek, a másik egy Nillkin volt amit próba-cseresznye alapon berendelt, mert nem bízok ebben a párszáz forintos csodában :U

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#364) kano válasza nofi (#363) üzenetére


kano
nagyúr

De azért majd jelezd, hogy milyen. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#365) nickedez89 válasza -Gerzson- (#358) üzenetére


nickedez89
senior tag

Igen, nem ártana ezt rendbe tenni! Elég lenne egy külön engedély kérés a rendszer részéről, hogy ennek és ennek az appnak valóban meg akarom-e adni az engedélyt a képernyő zárolására?! Amit ezek után ugye úgy is kezelne mintha a gombbal zártam volna le.

A Honor 6-nál anno a 4.4-es, aztán az 5.1-es droidon is gyárilag volt egy "képernyőzár" nevű ikon, rábökve azonnal zárta a képernyőt, nem kellett mindig a gombot használni (csak feloldáshoz mert abban még nem volt ujjlenyomat-olvasó).
Aztán mikor megjött rá a 6-os droid, akkor eltűnt az ikon és nem lehetett elővarázsolni!

Gondolom ez is a(z) "MM security policy" miatt volt. :U

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#366) Mucsi14


Mucsi14
tag

Help!

Valami szenzor gondom van :(( Felraktam egy vízmérték appot és 5fokos eltérés van a vízszintestől,autós játékban is érezhető hogy picit dönteni kell ahhoz hogy egyenesen menjen.Melyik szenzor csinálhatja és lehet esetleg kalibrálni root nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#367) Cifu válasza Mucsi14 (#366) üzenetére


Cifu
nagyúr

A "hiba" (ami persze nem valódi hiba) nálam is jelentkezik, de több, mint 5°-os eltérés.

Elviekben ezért a giroszkóp szenzor felelős. Azonban ezt lehet kalibrálni, és ezt általában a megfelelő App-ok maguktól is tudják, a fenti kép a Bubble Level app-ból származik, itt a jobb oldali felső, leginkább célkeresztre emlékeztető gombra kattintva lehet kalibrálni (Set -> a jelenlegi állapot a vízszintes, Reset -> alaphelyzet, Cancel -> egyértelmű).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#368) Mucsi14 válasza Cifu (#367) üzenetére


Mucsi14
tag

Köszi kicsit megnyugtattál :R Lehet hogy az eddigi telefonjaim is "hibáztak" csak kisebb méretük miatt nem volt feltűnő.

(#369) Sanya


Sanya
nagyúr

amikor rendeltem a telefont, tudtam paypal nélküli opciót is választani. Miért írjátok, hogy kötelező a Paypal?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#370) whatnot


whatnot
őstag

Úgy tűnik, még időben rendeltem a 128as változatot, mert már nem lehet :)
Viszont érdekesen lecsökkent két nap alatt két héttel a 64gigás változat várható szállítási ideje.

(#371) kano válasza whatnot (#370) üzenetére


kano
nagyúr

Most semmit sem lehet venni (mármint készüléket).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#372) whatnot válasza kano (#371) üzenetére


whatnot
őstag

Tettem egy próbát és be tudtam rakni a 64gigás gunmetal-t a kosárba.

(#373) nofi válasza whatnot (#370) üzenetére


nofi
őstag

Kicsit ilyen szerencsejáték érzésem kezd lenni, én 3-án rendeltem kettőt és semmi nem változott (jan 6)

Xbox GT: nozsolt

(#374) whatnot válasza nofi (#373) üzenetére


whatnot
őstag

Két nappal később rendeltem és január 5.
De ez nem jelent semmit szerintem. Vásárláskor ad egy becslést, a valós szállítás ettől bármilyen irányba eltérhet.
Amúgy kiegészítem magamat: a kosárba ugyan be lehet rakni a 64es gunmetalt, de az oldal szerint azt készlethiány esetén is lehet.

64 GB – Gunmetal
Available on sales day. Users will have the option to place an order even when the warehouse is out of stock.

[ Szerkesztve ]

(#375) MMiklos86 válasza nofi (#373) üzenetére


MMiklos86
csendes tag

Ja, több helyen olvastam, hogy így meg úgy rövidülnek a szállítási idők, erre kétóránként nézem a rendelés állapotát, persze semmi. Messze van még a dec 30. Igaz, 128GB-t rendeltem. Sz*r az élet okostelefon nélkül, csak a céges Windows phone van, sim kártyámat beletettem, de appokat nem nagyon.

(#376) Martin1910 válasza nofi (#373) üzenetére


Martin1910
csendes tag

Haverom rendelt megjelenés napján 3T-t, akkor azt írta, hogy 1 hónap múlva érkezik várhatóan.
E hét kedden érkezett. :DD

(#377) PistiSan válasza nofi (#373) üzenetére


PistiSan
addikt

Szinte biztosra veszem, hogy lesz aki utánad rendel 2 héttel, és egyszerre fogjátok megkapnni, én is így jártam a sima op3 al pár hónapja.

(#378) csipuka


csipuka
senior tag

Nna tavolrol ujrahuztak a telot, es ugyanugy kikapcsol feher hatternel max fenyeron. Megy vissza.

(#379) kano válasza csipuka (#378) üzenetére


kano
nagyúr

Valószínű kifogtál egy hibás darabot. :(((

Ne kezdjünk itt sírni, hogy ennyi meg annyi a szállítási idő!
Mindenki tisztában volt vele amikor megrendelte. Az oldalon
látható dátum az a nap ameddig biztosan feladják a rendelést.
Szállítással és sírással kapcsolatban keressétek fel az Off topicot!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#380) csipuka válasza kano (#379) üzenetére


csipuka
senior tag

En is igy vagyok vele, eleg korrekt eddig az eljaras, az ujrahuzasra van egy tool-juk es azzal feltoltak az image-t max 10 perc alatt. A file jelszoval van vedve, de vagy 25 karakter :)

(#381) -Gerzson- válasza csipuka (#380) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

És hogyan csinálták távolról? Hogy került rá az új image?

[ Szerkesztve ]

(#382) csipuka válasza -Gerzson- (#381) üzenetére


csipuka
senior tag

Kaptam egy levelet, hogy kell feltenni egy kepernyomegoszto progit, es elotte letotettem velem 3 zip-et.
ebbol csak 2-t hasznal a csavo/csajszi (Robin). Nem igazodok ki a mai napig az amcsi neveken. Mar ha amcsi volt.
A 2 zip kozul az egyik a tool volt, a masik az image. Kicsit cseteltem az emberemmel, hogy akkor ez a full image-e, de aszonta nem tudja, ok ezt kaptak az Oneplus-tol.
A telot ki kellett kapcsolni, es a volume up-ot nyomva kellett az USB-re radugni, utana lattam, hogy a tool hogy masolta fel a dolgokat, de sokkal tobbet rakott fel mint amikor en az N5-n felhuzok egy uj imaget.
A screen sharing miatt vegig lehetett kovetni. Persze utana gondosan letorolte amit kicsomagolt.

(#383) kano válasza csipuka (#380) üzenetére


kano
nagyúr

Legközelebb egy keylogger prg. - t fel kell dobni mielőtt kezdi a dolgot. ;]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#384) Mucsi14


Mucsi14
tag

Oneplus launchernél be lehet állítani hogy a felfelé simításnál ne indítsa el google keresőt,mondjuk semmit ne indítson?

(#385) nbg válasza Mucsi14 (#384) üzenetére


nbg
senior tag

Igen. kezdokepernyon hosszan boksz -> beallitas -> egyet jobbra simit. Itt tudod ki/be kapcsolni a shelfet, a gyorskeresest (ezt keresed), es a lefele simitast.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#386) nbg válasza Cifu (#352) üzenetére


nbg
senior tag

Ujraraktam a telefont, mindent ugyanugy, mint legeloszor, es most semmi baja. A jo eg se erti... :N

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#387) Kocsó válasza Mucsi14 (#384) üzenetére


Kocsó
aktív tag

ez engem is érdekelne!
közben ezt megválaszolták, csak nem frissítettem az oldalt :U

Más: aki a megjelenés napja után rendelt mondjuk 1-2 nappal (én pl. nov.29-én), azok közül esetleg kapott már meg valaki csomagot?
És ez most itt nem sírás (kano!) hanem csak kérdés ;)
Nem nagyon aggódom, hogy mikor jön meg, mert a sima OP3-al elvagyok addig, csak érdekelne, hogy folyamatosan mennek-e a csomagok vagy az elején rendelők megkapták az addig legyártott telókat, a "lekésők" meg majd év vége felé számíthatnak a DHL-es "havercsávóra" :))

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#389) tybsen


tybsen
addikt

Urak, Nexus 6-ról váltanék, néhány alternatíva van csak, köztük a OP3T (bár kicsit iddgenkedem még, valahogy a tesztek ellenére kicsit tartok tőle, mert eddig csak a nexus hozta - viszonylag - a tolerálható sebességet).

Frissítések tekintetében mire lehet számítani, nem követtem a OP1-2 frissítéseket annyira, foglakozik a gyártó a régebbi modellekkel is?

Köszi szépen.

(#391) kano válasza tybsen (#389) üzenetére


kano
nagyúr

A sebességgel nincs baj szerintem. Ami neked gyengébb lesz az a kamera. És a fogása csúszós. Ennyi ami hátrány. Frissítések kb. 2 évig biztosan megoldottak (ha csak csődbe nem mennek közben), és utána is valószínű még a cm vonal.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#392) gyalu 1 válasza tybsen (#389) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Én N5-ről jöttem. Sebesség, gördülékenységben nagyon jó. Semmivel sem lassabb a Nexusnál. A többiről majd mások nyilatkoznak :)

(#393) DamianB válasza kano (#391) üzenetére


DamianB
őstag

Szerinted jobb kamera van a nexus 6 mint egy 3T ben ha jól néztem utána nexus 6 ban 2 éves telefon ( nem kötözködni akarok őszintén érdekel ha tényleg így gondolod akkor miért ) :F

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#394) ollie válasza DamianB (#393) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nézd meg a teszteket. Az N6 kamerája (de valójában a készített képek minőségéről beszélünk, és az nem csak a kamerától függ) még mindig a legjobbak között van, az OP kamerák meg sose voltak a legjobbak között. Nyilvánvalóan ez is egy terület, ahol próbál spórolni az OP, hogy jóval olcsóbban adja a termékeit.

***

(#395) kano válasza DamianB (#393) üzenetére


kano
nagyúr

A Nexusoknak az egyik legjobb a kamerájuk, de állítólag jobb az IPhone 7-nek, a HUAWEI P9-nek, s7-nek, de ezzel árban is drágábbak.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#396) Cifu válasza kano (#395) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Huawei P9 olcsóbb, mint a 3T (mobilcorner.hu). Kamerában hol jobb (este pl.), hol rosszabb (nincs OIS), kb. egál szerintem összességében.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#397) Sanya válasza Cifu (#396) üzenetére


Sanya
nagyúr

Oneplus 2 év garancia.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#398) Sanya


Sanya
nagyúr

Hogyan tudom beállítani, hogy bizonyos telefonszámokat csak az egyik számról hívjon?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#399) adamfriday válasza tybsen (#389) üzenetére


adamfriday
senior tag

Szintén Nexus 6-ról jöttem, gyere csak bátran. :)

(#400) tybsen válasza Cifu (#396) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi szépen srácok a reakciókat! :R

Szívem szerint mindenképpen nexus (N6P 425€ vagy N5X 285€) vonalon maradnék.. Illetve pixelek persze, de azok extrém drágák. Ha mégsem nexus, akkor a OP3T-t (439€) még meg tudom magamnak ideologizálni (majdnem stock, updatek, jó ár-érték arány, nagyon jó cucc szerintem). Vagy ha mindezt feladnám, akkor kizárólag egy állatüberfasza akksiért lennék csak hajlandó (Lenovo P2 lenne a jelölt 349€-ért, gyenge kamera ugyan, minden másban megfelel, 5100-as akksival).

Az összes LG, Samsung meg egyéb csoda egyáltalán nem izgatnak a lassú és nehézkes frissítésekkel, szerintem csúnya gyártói felületekkel. Lehet akármilyen kamera vagy bármi, valahogy nem érdekelnek.

Na itt tartok éppen :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.