Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Starz561 válasza Rick4 (#6000) üzenetére


Starz561
tag

Nincs, csak érezhetőbben forróbb a telefon.Illetve eddig csak a telefon felső része szokott kissé melegedni, de most hogy oreón van, az egész telefon bele értve az aksi környéke is, eléggé felmelegszik. Meg AIDA64-ben nézve is igencsak 50 fok fölötti értékek szoktak jönni. :(

(Nem tudom mennyit számít, de szobahőmérséklet kb 26°c)

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#6002) Rick4 válasza Starz561 (#6001) üzenetére


Rick4
félisten

Egy ideje 5.0.2-n voltam, épp le tudtam tölteni, mielőtt visszaszívták, most 5.0.3, nem veszek észre semmi különöset. Ha töltődik, és telefonálok, nyomkodom, nyilván melegedni fog. De mivel fogyassztásban kb ugyanaz, nem terheli le semmi sem jobban a procit, mint a 7-essel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6003) Starz561 válasza Rick4 (#6002) üzenetére


Starz561
tag

Nálad milyen az üzemidő mióta használod az 5.0.3-t ? Nálam határozottan rosszabb mint nougaton. Csináltam FR-t meg minden, de eddig úgy tűnik idő pazarlás volt.

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#6004) PistiSan válasza Starz561 (#6003) üzenetére


PistiSan
addikt

Minden Android verziónál azt hallom, hogy még takarékosan lett a rendszert az akkuval, nem mindig tapasztalom ezt.

(#6005) HSM válasza PistiSan (#6004) üzenetére


HSM
félisten

Az android verzió egy dolog... Az se mindegy, mennyire optimálisan sikerült azt a kismillió paramétert belőni, amit be kell....

Én eddig akárhol utánaolvastam még az 5.0.1 OOS megjelenésekor, mindenkinek csökkent kisebb/nagyobb mértékben az akkuidejük. Sokan hitték azt, hogy hirtelen az akku elkezdett elromlani, csak ugye az OS frissítéssel ellentétben az egy lassú folyamat, jó minőségű akku ritkán romlik el hirtelen... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6006) HSM


HSM
félisten

UPDATE!

Frissült a 3T profil-beállító scriptem. Changelog: [link].
3T-hez az eredeti letöltő linkek erre: [link]. :)

Ha valaki kicsit jobb SOT-ra vágyna a gyári OOS-el különösebb sebességvesztés nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#6007) Rick4 válasza Starz561 (#6003) üzenetére


Rick4
félisten

Előtte nem voltak 7 órás SOT-ok, mióta ez van, többször is volt, bár különösebben nem méricskélem, és általában 100-ról 2-3%-ig merítem, ritkán dugom rá 50% fölött, ritkán 15% fölött.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6008) andyTM


andyTM
senior tag

5.0.3 semmi mókolás:

(#6009) crixtm válasza HSM (#6006) üzenetére


crixtm
tag

Kérdés, hogyan futtatod a scriptet?

(#6010) HSM válasza crixtm (#6009) üzenetére


HSM
félisten

Az 1+3 topikos hsz-emben leírtam, itt találod: [link]. :)

Személy szerint a telefonon futtatott terminálos módszert ajánlom, az nálam teljesen hibátlanul teszi a dolgát jóideje, az ADB-s módszer néha produkált furcsaságokat, hiába csinálja elméletileg ugyanazt.

(#6011) DamianB


DamianB
őstag

Megjött hozzám is a frissítés eddig adja face unlock is jól működik .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#6012) stegonstage


stegonstage
újonc

Az új frissítés magával hozta a kamera frissítést is, bekerült az egygombos zoom, mondjuk tele lencse hiányában nem értem minek, illetve a kamera beállítások olyan UI-t kapott ami sehol nincs a rendszerben :D Screenshot1 Screenshot2

[ Szerkesztve ]

(#6013) lazajnd válasza stegonstage (#6012) üzenetére


lazajnd
tag

Elképesztően ocsmány, nem tudom miért kell ilyen hülyeségeket fejlesztgetni.

(#6014) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Bocsánat a kérdésért, de ez a rootolás óta ez az első updatem.
Ha most fel akarom rakni az 5.0.3-at, akkor a TWRP alól mindenképpen csináljak egy wipe-ot? Akkor nem vesznek el az adataim?
A végén újra kell rootolnom a készüléket?

(#6015) PistiSan válasza Tarokk79 (#6014) üzenetére


PistiSan
addikt

A full romot fogja letölteni, és újra kell majd rootolni, szerintem wipe-ra nincs szükség.

(#6016) Tarokk79 válasza PistiSan (#6015) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Sikerült felraknom az 5.0.3-at és megy rendesen a telefon, de a root nem sikerült, installation failed lett a recoveryből és a magisk managerből is. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#6017) PistiSan válasza Tarokk79 (#6016) üzenetére


PistiSan
addikt

Fogalmam sincs, régen használtam már gyári rendszert.

(#6018) Tarokk79 válasza PistiSan (#6017) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Köszi, közben megoldottam :). Fel kellett flashelnem a twrp-t, és utána okén ment a magisk is. Így most megy a 5.0.3 wipe nélkül rootoltan a telefonomon.

(#6019) stegonstage


stegonstage
újonc

Az említett frissítés nálam nagyon lefaragta a SOT-ot. Másnál mi a helyzet?

(#6020) Sanya válasza stegonstage (#6019) üzenetére


Sanya
nagyúr

Volt, hogy 4 óra sot 48% aksi mellett.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6021) stegonstage válasza Sanya (#6020) üzenetére


stegonstage
újonc

Hát nekem ma 15% akksi 2óra 10perc SOT. Ez minden csak nem kielégítő :D Van aki egyébként váltani fog 6-ra? Én elgyengültem egy kicsit, azt rebesgetik idén nem lesz "T" váltotat így kicsit jobb supportot kapna szoftveresen, ugyan akkor jövőre meg valószínűleg már lesz notch mentes széltől szélig kijelző. Úgy érzem most a 6 olyan mint annak idején a 3T volt.

[ Szerkesztve ]

(#6022) Sanya válasza stegonstage (#6021) üzenetére


Sanya
nagyúr

Picit rátöltöttem, de max 2x 10 percet kocsiban, nem dash charge képes AA csatival. Meglepett.

Amíg szét nem esik nem veszek másikat.
Szerintem ments le mindet, és rakd újra.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6023) DamianB válasza stegonstage (#6021) üzenetére


DamianB
őstag

Én nem érzem benne azt a nagy előre lépést mint anno a 3 és 3T volt . Majd jövőre kiderül meg nézzük nálam ez az akksi kapacitás nagyon gyenge de ez egyéni problémám .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#6024) Macika66 válasza stegonstage (#6021) üzenetére


Macika66
addikt

Eddig soha nem ismerte el az OP nyár elején, hogy lesz T ősz végén.
Szerintem várjuk ki, lesz az! :)

(#6025) Macika66 válasza DamianB (#6023) üzenetére


Macika66
addikt

Ha a 3T után jött volna a 6, AKKOR nem lenne nagy előrelépés.
A zselékijelzőkínlódás, a kamera gyenge és kiforratlan szoftverezése, mind visszalépés érzetét keltette az emberekben az OP5 megjelenésekor a 3T után.
EHHEZ képest nagy előrelépés az OP6.
Szerintem.

(#6026) kemcso válasza stegonstage (#6021) üzenetére


kemcso
Ármester

3-4 óra SoT van 24 óra használat alatt, ennél többet úgy tudok kihozni, ha kikapcsolok mindent... Ennél lényegesen több nem volt sose. Az OP6 5-6 órákat tud 2-3 nap alatt, ami szerintem lényegesen jobb. Én gondolkozom a váltáson...

(#6027) g0dl


g0dl
addikt

Szerintem a 3T még jó ideig nagyon is megfelelően erős készülék lesz, csak idővel át kell menni nem gyári szoftverre, ha megszűnnek a frissítések.
Ami miatt én elcsábulnék
- vízállóság ( ez elvileg van, csak nem akarják vállalni gondolom a garancia miatt)
- notch megszüntetése ( ez most jött divatba, még maradni fog)
- lekerekített üvegről leszokás ( tehát fóliaképes)
- galileo ( ez is megvan már)
- globális frekvencia támogatás ( ez is megvan az 5-ös óta)

1 csillió hertz nem izgat, én nem érzem lassúnak a 3T-t sem. Viszont az árak felfelé kúszása is a váltás ellen hat ( én a 3T-t inkább elajándékoznám, mint eladnám)

(#6028) g0dl válasza kemcso (#6026) üzenetére


g0dl
addikt

Hogyan tudtok 3-4 óra SOT -ot összehozni egy nap alatt? Az egy fél munkanap, kinek van ennyi ideje nyomkodni?
Nekem 1-1,5 max. viszont ha ezzel 65% alá esik 24 óra alatt, akkor már felvonom a szemöldököm. ( decemberben lesz 2 éves)

(#6029) kemcso válasza g0dl (#6027) üzenetére


kemcso
Ármester

A hardver nekem tökéletesen megfelelne, kijelzőméret is. De 2-3 évesen már a saját tapasztalataim szerint mindegyik merülni kezd és érdemes ezelőtt eladni.

Szerk: (#6028) g0dl részben munkaeszköz is, emailra válaszolok rendszeresen telefonról pl. Ha nincs SoT akkor viszonylag sokat kibír nekem is (szintén decemberi)

[ Szerkesztve ]

(#6030) HSM válasza g0dl (#6027) üzenetére


HSM
félisten

Nekem pont tetszik a notch, nem a "hasznos" kijelzőrészbe égnek bele az értesítések. :)

Amiért jó akár a 835, akár a 845 snapdragon, hogy jóval takarékosabbak. Sebességre teljesen oké a 820/821, de eléggé elkéri a magáét az akkuból ehhez, főleg ha jobban meg van terhelve.

Nekem az OIS fontos, illetve ami tetszene egy picit nagyobb felbontású kijelző, vagy nem IPS FHD. Plusz egy zoomos másodkamera modult is el tudnék képzelni. A sima 5-ből és 6-ból már majdnem össsze lehetne gyúrni.

[ Szerkesztve ]

(#6031) gezatata


gezatata
aktív tag

sziasztok!

bocs az off-ért.
van itt olyan Soft Gold tulajdonos aki Bp. IV. kerületében lakik és megengedné, hogy a feleségem megnézze élőben a mobilt?
-szeretnék venni neki egyet de képekről kicsit nagynak tartja.
Én meg abban reménykedem ha meglátja, akkor szerelem lesz első látásra.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#6032) Macika66 válasza gezatata (#6031) üzenetére


Macika66
addikt

Méretre ugyanolyan, mint a többi, más színű... ;)

[ Szerkesztve ]

(#6033) Cifu válasza g0dl (#6028) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vannak, akik hivatalból folyamatosan telefont nyomkodnak. Nem viccelek, nálunk (Magneoton zenekiadó) is ez megy, ha nem gép előtt ülnek, akkor is jönnek-mennek az e-mailek, a facebook üzenetek és kommentek (a a média, zenekarok ill. zenészek egy részével ott tartják a kapcsolatot), és így tovább...

Ha ezek után megkérdezed, hogy a többségük miért ragaszkodik az iPhone-hoz, miközben ilyen használat mellett 2-3 óra SoT-nál ritkán hoznak ki többet, és ha nincs a kezükben, akkor folyton a töltőn lógnak a telefonok, azt válaszolom, hogy nem tudom...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6034) g0dl válasza Cifu (#6033) üzenetére


g0dl
addikt

Én ilyet notebook-on csinálnék. ( de inkább nem csinálnék ilyet)

(#6035) Cifu válasza g0dl (#6034) üzenetére


Cifu
nagyúr

És viszed magaddal mindenhova a notebook-ot?

Pont a két hete mondta a főnökasszonyom, hogy tök jó, hogy a telefonon már mindent el lehet intézni - szóval nem is viszi a laptopját a Music Hungary-ra...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6036) Gajho


Gajho
csendes tag

Sziasztok

Ma sikeresen leejtettem a telefonom (3T), kb semmit se esett, ráadásul papucsra, telefon működik, de a kijelző nem. sérülés nincs a telefonon leszámítva hogy nem tudom visszanyomni a sim tálcát a helyére de nem látszik deformáltnak. Mit érdemes írni a Oneplus-nak? Garanciás a telefon, jó lenne ha ingyen megcsinálnák.
Garanciázásnál a szállítási költséget gondolom nekem kell fizetni. Köszi válaszotok

[ Szerkesztve ]

(#6037) Cifu válasza Gajho (#6036) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mit érdemes írni a Oneplus-nak?

Szerintem az igazat.
Ha a tálca nem megy vissza a helyére, akkor feltehetően úgy is van valami belső elváltozás, szóval a megbontás után látni fogják, hogy nem magától torzult el ott valami, tehát esélyesen nem fogják gariban javítani.

Garanciás a telefon, jó lenne ha ingyen megcsinálnák.

Te magad is leírod, hogy leejtetted, márpedig a garancia erre nem vonatkozik...

Garanciázásnál a szállítási költséget gondolom nekem kell fizetni.

Garancia esetén neked nem kell fizetni. A garancia menetéről pl. itt írnak.

Elméletben nem kell fizetned előre, elviszi a futár, bevizsgálják, és vagy egyből csinálják / küldik vissza (ha garis), vagy adnak egy árajánlatott (ha nem garis). Előbbi esetén ha megjavították egyből jön is vissza, utóbbi esetén a pénz beérkezése után (ha jól rémlik).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6038) Gajho válasza Cifu (#6037) üzenetére


Gajho
csendes tag

Köszi a választ

Közben sikerült észre vennem hogy a kijelző kicsit feljebb van, visszanyomtam, mostmár jó a sim tálca és a bekapcs gomb is. Tehát külső hiba egyáltalán nem látszik rajta. Kép mindig nincs.

Na visszanyomtam mindenhol és most működik.... Minden frankónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#6039) stegonstage


stegonstage
újonc

A segítségetekre lenne szükségem. Custom romra adtam a fejem, minden fasza volt eddig de bootoláskor kéri a titkosítás jelszavát. Ezzel nem lenne semmi gond de nem fogadja el azt amivel eddig beléptem. Próbálkoztam régebbivel is de azt se veszi be a gyomra. Van valami ötlet, hogy ezzel mit lehet kezdeni? Mielött neki kezdtem kapott egy full wipot majd újra beléptem a google fiókommal, akkor utána nem is kért bootoláskor jelszót, most jól megszopat :W

(#6040) Starz561 válasza Gajho (#6038) üzenetére


Starz561
tag

Nálam is volt régebben hasonló eset, le ejtést követően. A hangerő gombok lötyögtek és a nyomást sem érzékelte annyira, viszont a telefon széleinél végig nyomkodva, hallva ilyen vissza kattanó hangot, újra rendbe jött minden. Valószínűleg ki pattanhatott nálad is a fémházból a kijelző váza.

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#6041) Cifu válasza stegonstage (#6039) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen titkosítási jelszót kér? A boot utáni a belépési jelszó, amit pl. képernyő feloldáskor kér?

Ha igen, akkor sok esélyed nincs - pont az a lényege, hogy ne lehessen csak úgy belépni a telefonba a jelszó ismerete nélkül.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6042) stegonstage válasza stegonstage (#6039) üzenetére


stegonstage
újonc

Na sikerült megoldani a dolgot, kapott egy full wipot recoveryből is, most már faszán be is bootol. Egy kérdésem még lenne. Indulásnál feldobja a DM-verity error-t viszont csak a sárga link van semmi piros szöveg. Ebben az esetben akkor bátran használhatom a rendszert ugye? Mehet az ujjlenyomatolvasó meg minden? Továbbá nem lehet ezt az üzenetet valahogy eltüntetni?

Cifu: Lehet összekevertem valamivel de recovery módban is kérte majd az első bootnál is és bármit írtam be nem tetszett neki annak ellenére, hogy a mókolás elött kapott egy tiszta rendszert titkosítás nélkül. Szerencsére sikerült megoldani de az biztos, hogy többet nem rakom rá :D

[ Szerkesztve ]

(#6043) Cifu válasza stegonstage (#6042) üzenetére


Cifu
nagyúr

Próbáld meg a Fastboot-ba belépve először afastboot oem disable_dm_verity, majd a fastboot oem enable_dm_verity parancsot lefuttatni ADB-ből.

Szerk.: itt egy videó róla.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6044) stegonstage válasza Cifu (#6043) üzenetére


stegonstage
újonc

Sajnos nem jött össze, valami hibát ír ki. Annyira azért nem zavaró csak újraindításnál látszik.

És akkor jöjjön egy kis beszámoló az új rendszerről amire egy év stock rom után váltottam. A legújabb Resurrection romot raktam fel, ezzel régebben is jó tapasztalataim voltak. Az első ami nagyon szembetűnő az a sebesség. A gyári se volt lassú de ez egyenesen szárnyal, minden sokkal gyorsabban tölt be folyékonyabb az egész rendszer. A sok testreszabási lehetőség ugye adott ez megint csak sokkal jobb mint a gyári, teljesen személyre tudod szabni a legapróbb dolgokat is. Eltűnt pl. az a bosszantó bug, hogy a spotify-t chromecastra kirakva előbb-utóbb kilőtte a rendszer a háttérből vagy a hangerő szabályzás nem ment 5-10 percel indulás után. Itt ez teljesen megszűnt. A kernel még a romhoz való, meglátjuk milyen SOT-ot produkál, ha nem tetszik lehet azzal is kisérletezek kicsit. Összegezve bőven megérte a pepecselést, lett egy mindentéren frissebb, szebb, gyorsabb rendszerem.

(#6045) Sanya válasza stegonstage (#6044) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem kb havonta 1x kell újraindítani a telefont.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6046) Rick4 válasza stegonstage (#6044) üzenetére


Rick4
félisten

Antutu mit mond rá?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6047) Cifu válasza Sanya (#6045) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem ma reggel kellett. Megint beragadt az a fránya Android OS, és ébren tartotta a telefont... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6048) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Van új Béta!

What's new:

System:
Updated Android security patch to 2018.6

OnePlus Switch:
General bug fixes and improved data transfer stability

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6049) snyper990 válasza AcCEsS (#6048) üzenetére


snyper990
őstag

Dicséretes, hogy a biztonsági frissítéseket megkapjuk, de a switch miért a rendszer része? Miért nem különálló appként fejlesztik?

(#6050) Heroldg18


Heroldg18
tag

Sziasztok!

Próbálnám beállítani az Android Auto prgramot, de valahogy nem indul el a program
"Úgy tűnik, hogy a Google Play-szolgáltatások most nem működik." felirattal nem indul el a program. Van erre valami mód hogy valahogy működésre bírjam a programot?
Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.