Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) crank.


crank.
csendes tag

Sziasztok! Valaki tapasztalt már olyan problémát, hogy az éjjeli 1-2%-os merülés átment 10-12%-ba? Ugyanúgy fut pl. a fb app, ugyanúgy megy a wifi es a mobilnet is, mint előtte. Utána olvastam a google play service adatait töröltem, cache-t is ürítettem, de semmi. Végül teljesen újra telepítettem, de az sem segitett. Van itt valaki, aki tudna tanácsolni valamit erre a jelenségre?

(#2002) adamfriday válasza crank. (#2001) üzenetére


adamfriday
senior tag

Pl. kapcsold ki éjjelre ezeket a dolgokat. Alvás közben facebookozol? :) Nálam egyébként ki van kapcsolva a wifi és az adatforgalom éjjelre, így esik 2-3%-ot a töltöttség.

(#2003) crank. válasza adamfriday (#2002) üzenetére


crank.
csendes tag

Ez nem megoldas. Eddig sem volt gond ezekkel a beallitasokkal.

(#2004) adamfriday válasza crank. (#2003) üzenetére


adamfriday
senior tag

Ha épp piszkál valamit szerver oldalon a Google, előfordulhat, hogy gyakrabban ébreszti fel a telót valamelyik szolgáltatás (pl. Google Play services). Lesd meg akkustat szerint mi a legnagyobb fogyasztó.

(#2005) twollah1976 válasza crank. (#2003) üzenetére


twollah1976
őstag

Lehet, hogy nem megoldás, de én is kikapcsolom éjszakára az összes adatforgalmat.
Ha valami nagyon fontos, akkor felhív az illető (vagy nem, mert a mobiljaim is le vannak némítva éjszakára).

Ha meg annyira fontos a facsé akkor tessék együtt élni a problémával, hogy az adatforgalom eszi az akkumulátoridőt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2006) vrs válasza crank. (#2001) üzenetére


vrs
csendes tag

Próbáld ki a Gservicefix nevű appot.

(#2007) SzlobiG


SzlobiG
félisten

A hangszóró súgását megnézné valaki, hogy nektek is súg-e? Akármilyen multimédia esetén pl játék, vagy yt kis hangerőn a fülhöz szorítva. Nekem igencsak súg eléggé idegesítően még a fülhöz sem muszáj oda raknom, lehet, hogy hibás? :(

(#2008) lowzor válasza SzlobiG (#2007) üzenetére


lowzor
veterán

Nálam is, nekem eddig ez fel sem tűnt.

(#2009) varjasz válasza SzlobiG (#2007) üzenetére


varjasz
csendes tag

Itt is írják, mint negatívum:

http://www.notebookcheck.net/OnePlus-3T-Smartphone-Review.187397.0.html

"speakers with some static"

(#2010) kano válasza SzlobiG (#2007) üzenetére


kano
nagyúr

Az a helyzet, hogy a beszéd- és a kihangosítás hangminősége sem túl jó.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2011) qnadam


qnadam
veterán

nekem teljesen rendben van, igaz kihangosítani nem próbáltam még.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2012) SzlobiG válasza lowzor (#2008) üzenetére


SzlobiG
félisten

Halk játék közben tűnt fel nekem ma, mondom mi a fene ez a súgás kifogtam egy hibás darabot, de akkor megnyugodtam, hogy nem, de ettől függetlenül nem örülök neki.

Varjasz: Ahham, akkor ezért is érzem én gyengébb minőségnek a hangzást az s6 után. :U

(#2013) snyper990 válasza SzlobiG (#2007) üzenetére


snyper990
őstag

Itt már felmerült egyszer a téma

A véleményem továbbra is fenntartom, nem befolyásolja szerintem a normál használatot. Így működnek az erősítők, ha közel zajmentes hangot akarsz, legalább annyit kell költened csak a hangcuccra, mint amennyibe ez a telefon kerül...

[ Szerkesztve ]

(#2014) SzlobiG válasza snyper990 (#2013) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hogyan költsek hang cuccra egy telefon esetén? Nem értem. Ez nem olyan hogy fogom és kicserélem a hangszórót egy jobb minőségre azt kész, csupán az nem tetszik, hogy más gyártók képesek normális minőségűvel szerelni.

(#2015) Phülöp válasza SzlobiG (#2007) üzenetére


Phülöp
addikt

kipróbáltam játékkal és youtube videóval, semelyik hangerőszintnél nem súg

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2016) sbwolf válasza Phülöp (#2015) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Úgy szintén.

(#2017) SzlobiG válasza Phülöp (#2015) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor nekünk vagy hibás, vagy nem halljátok. :D

(#2018) lowzor válasza SzlobiG (#2017) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem ez ilyen, valamin azért spórolniuk kellett. :)
Nem tartom ezt olyan vészes dolognak.

(#2019) Phülöp válasza SzlobiG (#2017) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha nem hallom, akkor nem is zavar. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2020) snyper990 válasza SzlobiG (#2014) üzenetére


snyper990
őstag

Nem hiszem, hogy ennyire egyedi eset lenne telefongyártóknál, bár nem is sok készülékhez volt szerencsém manapság, úgyhogy elhiszem neked, hogy így van.
Jól látod, tényleg nem lehet a telefonban lévő hangszórót kicserélni jobbra ésszerű keretek közt, ám azért vannak lehetőségek:
- veszel normális hangcuccot, kábellel/bluetooth-al összekötöd
- bluetooth hangszóró
- fülhallgató
Meg még biztos sok más módszer létezik, csak a kreativitás és az anyagiak szabhatnak határt.

Nálam a telefon hangszóró kb. csak akkor szól, ha csörög a telefon. Minőségi médiafogyasztásra alkalmatlan (mint szerintem minden mobil/laptop hangszórója), fizikai okokból kifolyólag. Továbbá nem szeretem, ha mások telefonnal generált zaját kell hallgatnom bármilyen környezetben, így inkább én is fülhallgatót használok. Persze ez egyéni preferenciák kérdése

(#2021) twollah1976


twollah1976
őstag

Hol kéne a suttogást hallani?

Én nem hallottam semmit, max akkor suttognak ha felhívnak.

Biztos nem hívta fel senki a suttogós fórumozót?
Esetleg lehallgatják és most buktak le a lehallgatók?

De lehetnek a gyíkemberek, a szürkék, az illuminátusok, a tuggyukkik, az apró zöld emberkék, esetleg szimplán chemtrailt kapott a fórumozó és attól hall hangokat, esetleg így próbálják az előbb felsoroltak valamelyike tudatalatt befolyásolni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2022) Starz561 válasza twollah1976 (#2021) üzenetére


Starz561
tag

10/10 :DD :DDD :C

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#2023) twollah1976 válasza Starz561 (#2022) üzenetére


twollah1976
őstag

Teljesen normális vagyok, a hangok is megmondták!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2024) SzlobiG válasza snyper990 (#2020) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem megfelel így is, külső egyéb hangszórók nem jönnek szóba, fülest meg utálom. Azért a HTC féle boom sound igencsak jól tud szólni ez ahhoz nagyon messze van főleg hogy súg is, de amit már említettem én azonnal észre vettem a kült az S6-hoz képest is hogy gyengébb, de ez van hozzászokok ez miatt nem adom el. :)

(#2025) ToMmY_hun válasza SzlobiG (#2024) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nálam is hallható a statikus zaj a hangszórón, de ezt még nem hallottam úgy megfogalmazva, hogy "súg". :D Talán a sistereg szó a megfelelő erre a jelenségre.

Bánom hogy egyetemen még nem volt meg, ott súghatott volna elég sokszor. ;]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#2026) nofi


nofi
őstag

Azt lehet tudni, hogy mi alapján kéri a telefon ujjlenyomat helyett a számkódot? Én úgy vettem észre, hogy heti 1-2x nem tudom feloldani sehogy sem ujjlenyomattal hanem mindig kéri az azonosítót. Miért van ez, valamit frissített a háttérben, vagy van egy ilyen biztonsági intervallum beállítva? :F

Xbox GT: nozsolt

(#2027) zizol válasza nofi (#2026) üzenetére


zizol
aktív tag

Újraindításkor mindig kéri a jelszót, illetve ha túl sokszor próbálkoztál (zsebben előfordul, hogy hozzáér a lábadhoz , amit próbálkozásnak minősít)

Üdv, zizol

(#2028) nofi válasza zizol (#2027) üzenetére


nofi
őstag

Inkább utóbbi, mert (lekopogom) a frissítéseket leszámítva nem kellett még újraindítanom ezt a telefont. Köszi!

Xbox GT: nozsolt

(#2029) t3tv3s


t3tv3s
tag

Van olyan program amivel vissza tudnám fogni a cpu sárkányainak erejét? 2.35ghzről kb 1.5-1.8ghz-re gondoltam. Kíváncsi lennék mennyire melegedne, ha komolyabb alkalmazás fut a telefonon.

(#2030) snyper990 válasza t3tv3s (#2029) üzenetére


snyper990
őstag

valószínűleg kb. egyáltalán nem melegedne, miközben nézhetnéd a diavetítést, ami egykoron egy komolyabb alkalmazás volt...

Kicsit kezdenek az ilyen kérdések felidegesíteni. Minek ilyen telefont vesztek, ha utána vissza akarjátok fogni? Minek sírtok, hogy sokat fogyaszt? Ha veszel egy sportosabb kocsit, és mindig tövig nyomod a gázt, az is sokat fog fogyasztani. Nem kell állandóan padlózni, ha zavar a fogyasztás. Vagy vehetsz Priust. Ha nem akarjátok, hogy sokat egyen a telótok, nemsokára megint kiadják a Nokia 3310-et, sok szerencsét hozzá, biztos jó telefon az is még mindig.
Nekem semmi bajom a telefonnal, nem melegszik, a használat függvényében merül. Legutóbb majdnem 4 napig bírta egy töltéssel kb. 5 óra SOT-al. Szerintem az elég korrekt. (teljesen gyári 4.0.3)

(#2031) Cifu válasza t3tv3s (#2029) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez ugyen Oneplus 3-hoz van, de a lényeget látod benne (ne az ott lévő kernel-eket próbáld meg felrakni!!!). Röviden, a kernel-el kell játszani. Itt találsz O+3T kerneleket.

@snyper990: Minek ilyen telefont vesztek, ha utána vissza akarjátok fogni? Minek sírtok, hogy sokat fogyaszt? Ha veszel egy sportosabb kocsit, és mindig tövig nyomod a gázt, az is sokat fog fogyasztani.

Ne idegeskedj, mert árt a szépségednek. Miért bántja a lelkedet, ha valaki mélyebben belenyúl a telefonjába? A te példáddal élve ez olyasmi, mint amikor tuningolja valaki az autóját. Van, aki nem nagyobb sebességre vágyik, hanem arra, hogy ha egész nap nyomogatja a telefonját, 7-8-9 óra SOT-ot összehozva, akkor kihúzza azt egy feltöltéssel. Mert nem tud folyamatosan töltőn lógni, a powerbank pedig nem szimpi neki (én is félmegoldásnak tartom amúgy).

Az XDA-n meg is teszik az emberek, visszakorlátozva az adott CPU állapothoz tartozó frekiket, és akár 12-14 órás SOT-t is kihoznak a sima O+3-ból. Egyszerű és nagyszerű, mert a proci még visszafogva is tökéletesen elég az átlagos felhasználáshoz. Mint mindenhol, itt is a marketing miatt a minél nagyobb freki és antutu érték-kergetés van gyári értékeken, mert sokan erre gerjednek.
Közben minden apró meghívásra teljes frekire pörög a SoC, holott 20-30%-al visszavéve is simán és gördülékenyen képes lenne ellátni az adott feladatot. A visszavet frekivel és alacsonyabb feszel pedig kevesebb áramot vesz fel, ami hosszabb aksiidőt jelent...

És nem, ez nem diavetítést jelent...

Fogadd el, hogy van ilyen és punktum...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2032) magyarl


magyarl
tag

Sziasztok!
Szerda óta én is OP 3T tulaj vagyok, eddig tetszetős :) (LG G2-ről). Pénteken rendeltem, szerda délutánra hozta a DHL.
Nekem is 3as OOS volt rajta, 1,7 GB peccsel lett 4.0.3 OTA-n keresztül. Minden pöccre ment, még azt a kevés beállítást és appot is megtartotta, amit használtam. Nem is lőttem neki gyári visszaállítás, úgy tűnik szépen megy így is.

Kérdés: a hátlapi Imei számokat tartalmazó matricát le lehet szedni és fiókba rakni garivesztés nélkül? Én szeretném ala natúr használni a telót tokok és fólia nélkül, ha már ilyen igényes a kivitelezés :) De így a G2ről is olvashatatlanra kopott a külső matrica.

SONY KDL-43W755C

(#2033) Cifu válasza magyarl (#2032) üzenetére


Cifu
nagyúr

Persze, nyugodtan le lehet szedni. De ha emlékeim nem csalnak, akkor a dobozban (vagy a kézikönyvön?) is megvan az IMEI szám.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2034) magyarl válasza Cifu (#2033) üzenetére


magyarl
tag

Igen, meg van nyomtatottan is, köszi :)

Azzal próbálkozott már vki hogy a zseblámpa direkt tompított fényerejét feltolja maxra mint mikor vakuzik?
N4 mellé téve nagyon halovány szegény.

SONY KDL-43W755C

(#2035) Cifu válasza magyarl (#2034) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én Nexus 4-esről váltottam, itt egyszerűen arról van szó, hogy nem szemkiolvasztós, aksidöglesztő és kézmelegítő funkciónak szánták a zseblámpát, hanem folyamatosan használható, biztonságos alkalmazásnak.

Anno emlékszem hogy mikor az első zseblámpa applikációk feltűntek, a telefongyártók aggódni kezdtek, mert a vakut nem folyamatos üzemre tervezték (túlmelegedés), és voltak is olyan meghibásodások, amelyekért a flashlight app-ok voltak a felelősek.

Szigorúan szvsz az O+3T zseblámpa üzemmódja arra, amire kell, tökéletesen megfelel - és tippre akkor se lesz gond, ha bekapcsolva felejted egy 100%-ra feltöltött telefonon.

BTW, letölthető applikációval nem próbáltad még? Lehet, hogy ott nem érvényesül a zseblámpa-korlátozás.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2036) snyper990 válasza Cifu (#2031) üzenetére


snyper990
őstag

Nem idegeskedek, csak nem igazán értem. Persze elfogadom, ilyen is van.
Viszont... A tuningolás többnyire pont a nagyobb teljesítmény eléréséért szokott menni, még a számítástechnika világában is.
Aki arra vágyik, hogy egész nap nyomkodhassa a telóját, vegyen arra céleszközt (vannak egész jó androidos készülékek nagy akkuval, hosszú üzemidővel), ezt nem arra találták ki. Gondolom kényelmi szempont a hosszabb üzemidő, de ha a kényelem a fontos, akkor nem kényelmesebb rögtön a célnak megfelelő készüléket venni, mint egy másikkal kísérletezgetni? Legfeljebb hobbiként tudnám ezt elképzelni, a legtöbb embernek viszont a telefon csak egy eszköz. Ez meg az én véleményem. Nem muszáj egyetérteni.

"alacsonyabb feszel pedig kevesebb áramot vesz fel, ami hosszabb aksiidőt jelent" - Ohm bácsi forog a sírjában. (Szerintem a villamos teljesítményre gondoltál inkább...)
(A freki csökkentést sem nagyon értem, mert ugyanazokat a számításokat végzi el a proci, ugyanannyi órajel-periódus alatt. Így a végeredmény ugyanaz, csak lassabban. Ennek köszönhetően pedig kevesebb ideig van üresjárásban. Egy egyébként is energia-hatékony mobil processzor esetén nem hiszem, hogy olyan nagy különbség lenne)

(#2037) magyarl válasza Cifu (#2035) üzenetére


magyarl
tag

Valóban, teljes sötétben kellemesen használható a gyári fényerő is.
Ám a lehetőség mégis érdekelne, mert olykor hozhat olyan helyzetet az élet, hogy egy rövid időre, de a lehető legtöbb fény kell azonnal.

Itt van egy topik erről, próbálgattam is külsős appokat, de nem jártam sikerrel. Arra tippelnék, hogy ez már a Nougat miatt nem megy.

SONY KDL-43W755C

(#2038) ZolkoW válasza snyper990 (#2036) üzenetére


ZolkoW
őstag

időről időre előkerül ez a duma,hogy akkor miért nem másmilyet vesz... valószínűleg te sem gondolod komolyan a kérdést, de talán azért, mert a telefonok pontosan 100%-a eleve valamilyen kompromisszum mentén születik meg, és abból a kevésből, ami legközelebb van a számára ideálishoz, erre az egyre esett a választás. talán pont azért erre,mert azt is belevette,hogy atom a proci, elmegy az üzemidő,de eléggé könnyű hekkelni, így ki fogja próbálni takarékos módban is. mármint nem tudom,ezt minek magyarázom, de már leírtam,úgyhogy hagyom..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2039) Cifu válasza snyper990 (#2036) üzenetére


Cifu
nagyúr

Viszont... A tuningolás többnyire pont a nagyobb teljesítmény eléréséért szokott menni, még a számítástechnika világában is.

Nem törvényszerű. Nem hallottál még az undervoltage-ről? Logouton is voltak ilyen bejegyzések. Például NAS / Torrent céljából 7/24-ben futó gépeknél, amíg nem terjedtek el a procikban a dinamikus frekiszabályozás dolgai.

Aki arra vágyik, hogy egész nap nyomkodhassa a telóját, vegyen arra céleszközt (vannak egész jó androidos készülékek nagy akkuval, hosszú üzemidővel)

Először is: tetszik vagy sem, van, aki így, van, aki úgy szeretné a tulajdonát használni. Autósok között is van olyan, aki csak tankolni és használni akarja, és van olyan, aki azt élvezi, hogy maga szereli bele a hifit, tuningolja a motort, cseréli le a kipufogót, és így tovább. Nem vagyunk egyformák, és ne gondold azt, hogy azért, mert valaki másképpen gondolkodik valamiről, élből ostobaságot csinál...

Másodszor, vannak ugyan nagy aksival szerelt telefonok, de ha egy O3+T minőségű / felbontású / méretű / tudású telefont nézegetsz, nem fogsz túl nagy merítést találni. Vannak a gagyi kínai márkák (THL T7, Oukitel K10000), vannak, amelyek pl. fotóképességben és tudásban maradnak el (pl. Xiaomi Redmi Note 3), illetve méregdrágán adják (pl. Samsung Galaxy A9 Pro (2016)).

Harmadszor, a Oneplus azon meglehetősen ritka gyártók közé tartozik, aki nem üldözi, hanem támogatja, hogy custom romokkal, kernelekkel foglalkozhasson a tulaj. Hajdan a Google a Nexus szériával hozta ezt, de a Pixel széria egy picit karcos árat kapott már. Ahogy olvasgatom a fórumokat, sok egykori Nexus 4 / 5 / 6P tulaj a Oneplus 3/3T felé fordult, éppen emiatt.

Gondolom kényelmi szempont a hosszabb üzemidő, de ha a kényelem a fontos, akkor nem kényelmesebb rögtön a célnak megfelelő készüléket venni, mint egy másikkal kísérletezgetni?

Lásd fent a harmadik tényező. Vannak, akik szeretnek a telefonjuk mélyebb lelkivilágába is belenyúlkálni.
Én imádtam anno a főzött romokkal való szórakoztást a Motorola Defy-jeimnél. A Zopo ZP998-asnál imádtam, hogy egy app elég volt, hogy az MTK SoC mélyebb dolgait piszkáljam (frekiket is). A Nexus 4 pedig végképpen csak custom ROM-okat és kerneleket látott.

Most a Oneplus 3T esetében nem éreztem késztetést eddig rá. Hozzá kell tennem, megnyugtat, hogy ha már majd a 3T-re sem fog frissítéseket kiadni a Oneplus, akkor elég komoly community van az XDA-n, tehát a telefon sokáig lesz támogatva a felhasználói bázisa által... Számomra például ez a fontos, mert én nem fél-egy évre veszek telefont (pláne ilyen áron...), hanem 2-3-4 évre... (a Zopo ZP998 kísérletezős kedvemből fakadt, de utólag megbántam...)

Ohm bácsi forog a sírjában. (Szerintem a villamos teljesítményre gondoltál inkább...)

Valóban póriasan fogalmaztam, ott a pont.

A freki csökkentést sem nagyon értem, mert ugyanazokat a számításokat végzi el a proci, ugyanannyi órajel-periódus alatt

Ott van a belinkelt O+3 guide, olvasd át. Magasabb freki -> magasabb fesz.

Így a végeredmény ugyanaz, csak lassabban. Ennek köszönhetően pedig kevesebb ideig van üresjárásban. Egy egyébként is energia-hatékony mobil processzor esetén nem hiszem, hogy olyan nagy különbség lenne)

Ha így lenne, akkor a visszavett SoC-al a telefon nem tudna több SOT-ot. Leírtam, hogy az O+3 esetében is 6-7-8 órás SOT-ot értek el normális használat mellett, korlátozott tényezők (alacsony fényerő, csak wifi, stb.) meg akár 14+ órás SOT-ot is.

Szóval rosszul hiszed, alacsonyabb freki -> hosszabb aksiidő.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2040) snyper990 válasza Cifu (#2039) üzenetére


snyper990
őstag

Ám legyen. :)
Azt azért leszögezném, hogy egy pillanatig sem gondoltam, hogy ostobaság lenne kísérletezgetni, csak én elégedett vásárlóként nem látom túl sok értelmét. Én is hoztam már össze közel 7 órás SOT-ot, abszolút gyári rendszerrel. Szeretnék látni egy diagramot, ami szemlélteti, hogy a freki-csökkentés mekkora spórolást jelent kisebb fényerő/csak wifi/szinkronizálás kikapcsolása/egyéb ilyen trükkökhöz képest

(#2041) Cifu válasza snyper990 (#2040) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor még egyszer, én a O+3 esetében írtam 7 órás SOT-ot, custom kernel-el / governoral.
Nem az O+3T esetében.

Miért van olyan érzésem, hogy még csak meg sem nyitottad a linket, amit már kétszer beraktam? :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2042) zhata válasza snyper990 (#2030) üzenetére


zhata
senior tag

"Legutóbb majdnem 4 napig bírta egy töltéssel kb. 5 óra SOT-al." :Y

Tudnál erről diagramot is prezentálni pls? :K

(#2043) t3tv3s válasza snyper990 (#2030) üzenetére


t3tv3s
tag

Látom az írásom félrement és teljesen mást látsz bele a helyzetbe. Senki sem sírt, hogy sokat fogyasztana a gép (nálam üzemidő pl. príma). Ezeket a démonokat magadnak gerjeszted. A telefont szeretném optimalizálni ( nem pedig "tuningolni" -_-'), hogy kevésbé melegedjen mivel vannak olyan appok amik megizzasztják és véleményem szerint teljesen feleslegesen pörgeti a gépet. Ha eltudom érni, hogy kisebb teljesítményen működjön még frankóbban akkor miért ne? WP-ről menekültem hosszú idő után és tesztelgetem a lehetőségeket/szabadságot.

Nem hinném, hogy komolyabban ecsetelnem kellene miért döntöttem a telefon mellett. Valószínű hasonló érveim lennének, mint a vásárlók többségének. Hiányosságai ellenére az egyik legjobb választás volt főleg ha ár/érték arányát is tekintetbe veszem a készüléknek.

(#2031) Cifu : köszi az infót ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#2044) twollah1976 válasza magyarl (#2037) üzenetére


twollah1976
őstag

Én a Smart Tools co. Smart Tools programjának a zseblámpáját használom.
A Smart Tools-nak van egy különálló zseblámpa programja is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2045) Starz561


Starz561
tag

Sziasztok, a fém hátlap mennyire karcólódik a mindennapok során ? Mert jelenleg úgy fest hogy a telefon előbb fog meg jönni mint a tok amit rendeltem hozzá ebayről, és tartok attól hogy ügyes kezemmel le ejtem és úgy járok mint az S5-el anno. Csak annyi különbséggel hogy ez fémházas telefon.

(Anno mikor meg lett az S5 rá két napra sikerült le ejtenem a küszöbre így hát a krómkeret kicsit benyomódott illetve karcolódott és amíg nem járt gariban a telefon addig nagyon csúnyán ott volt a nyoma. )

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#2046) ToMmY_hun válasza Starz561 (#2045) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Én nadrág zsebben hordom, sokszor tok nélkül. A fém részen egy karc sincs, viszont a kijelzőn direkt napfényben látni apró karcokat. Szerintem a kijelző sokkal hisztisebb, mint a fém hátlap.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#2047) Starz561 válasza ToMmY_hun (#2046) üzenetére


Starz561
tag

Ez meg nyugtató. :) Köszi a választ, fólia ügyben már fel szerelkeztem, van két külön eladótól való (ebay) üvegfóliám aztán remélem valamelyik jó lesz és nem nyomja majd fel a tok. A gyárit meg rajta hagyom amíg nem lesz zavaróan karcos. :R

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#2048) ZolkoW válasza snyper990 (#2040) üzenetére


ZolkoW
őstag

kicsit más világ, de talán nem olyan nagyon, szóval hátha érdekességként elfér itt a témában: mikrovezérlőknél kb. lineáris az összefüggés az órajel és a fogyasztás között. ilyen bonyolult soc-k esetén tippem szerint kevesebbet nyersz,mert több periféria van,amik lehet hogy saját órajelen ketyegnek (?), de ezt már nem tudom.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2049) snyper990 válasza Cifu (#2041) üzenetére


snyper990
őstag

Megnyitottam, beleolvasgattam. Nyilván nagyobb órajelen többet fogyaszt, viszont megnéznék egy diagramot adott számítás elvégzésére is. Merthogy nagyobb órajelen az ugye gyorsabban végrehajtódik, így az időtényező bekavar. Ha pedig normálisan van megírva egy app, akkor normálisan használja a procit is, nem pörgeti feleslegesen. Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy szerintem kevesebbet nyersz az órajelek állítgatásával, mint amit mondjuk a kijelző fényerejével tudsz spórolni.

@t3tv3s: igen, talán egy kicsit félreértettem amit írtál. De nem is személyeddel vagy kérdéseddel kapcsolatban írtam le a véleményem, hanem a majdnem teljesen alaptalan elégedetlenkedés jelenségével kapcsolatban.

@zhata: nem készítettem screenshotot, de majd legközelebb, mondjuk jövőhéten

[ Szerkesztve ]

(#2050) g0dl válasza ZolkoW (#2048) üzenetére


g0dl
addikt

Hát én meg lennék lepődve, ha valóban lineáris lenne. Szerintem inkább exponenciális.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.