Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) laskr99 válasza Rick4 (#5000) üzenetére


laskr99
addikt

Már reggel vpn-eztem szóval most jó.

(#5002) Macika66 válasza Rick4 (#5000) üzenetére


Macika66
addikt

Ez valóban így van, csak hát a VPN-ezés valahogyan jobban benne van a köztudatban.

Na meg nulla angol tudás kell hozzá, sokaknál ez is előnyt jelent.

(#5003) snyper990 válasza Macika66 (#5002) üzenetére


snyper990
őstag

Egyébként én úgy veszem észre, hogy jóval gyorsabban merül 4.1.7 alatt, mint az előző verzióval. Telepített appokban/használati módban nem volt változás, cache törlést is csináltam, mikor észrevettem. Nem javult meg. Remélem, összekapja magát hamarosan. (Battery optimizations, persze...)
Valakinek tapasztalata az ügyben?

Rick4: VPN-nel biztos forrásból kapod a frissítést, egy nem hivatalos appon keresztül meg ki tudja... Én nem bízom benne. Meg aztán a VPN egyszerű, mint egy szög

[ Szerkesztve ]

(#5004) g0dl


g0dl
addikt

Nézem a OnePlus weather alkalmazást, és a többnapos előrejelzésben ezt írja
Ma, Szombat, Nap, Hétfő ..

Tehát itt megint egy "Kézikönyv" ferdítéssel van dolgunk. Van a OnePlus-nak valami oldala, ahol fordításokat lehet javítani, vagy bejelenteni?

(#5005) laskr99 válasza g0dl (#5004) üzenetére


laskr99
addikt

Oneplus bug bejelentés. A kézikönyv dolgot már jelentettem de jelentsd te is hátha javítják.

(#5006) zselijan


zselijan
csendes tag

Korábban írtam, hogy nagyon halk a hangszóró. Múlt hét pénteken vitte el a DHL és ma hozta vissza. Hangszórócsere volt.

(#5007) macii97 válasza laskr99 (#5005) üzenetére


macii97
senior tag

Állandóan jelentgetem a kézikönyv hibát, semmi nem történik...

(#5008) crixtm válasza snyper990 (#5003) üzenetére


crixtm
tag

Na megjelent az update trükközés nélkül is.

(#5009) snyper990 válasza crixtm (#5008) üzenetére


snyper990
őstag

És felrakod? Csak mert nálam csak egy picit merül jobban, mint a Titanic... Holnap sztem fr

(#5010) mathews37


mathews37
tag

Sziasztok letöltödött ez az új frissítès ès azt írja hogy indítása újra a rendszert a frissítèshez , de èn nem akarom frissíteni , ha jól értem ha újra indítani a telót frissül ,mit tegyek hogy ne tudjon frissülni? Meg van egy ikon is ami a letöltèst jelzi azt is szeretnèm eltüntetni . ( Kèrem èrthetően mert nem vagyok nagy mobil guru)

[ Szerkesztve ]

(#5011) adamfriday válasza snyper990 (#5009) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nálam semmi gond az akkuidővel, simán hozza update óta is az 5 óra SOT-ot 1.5 nap alatt.

(#5012) SzlobiG válasza adamfriday (#5011) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szintén ugyanazt hozza és mintha picit gördülékenyebb lenne, de lehet csak placebo...

(#5013) DamianB


DamianB
őstag

Tényleg kicsit le ült a fórum az elején mikor jött ki új frissítés nagyon ment a beszélgetés . Közben meg jött a telefon minden oké de viszont megint a segítségeteket kérném a zerolemon akkumulátor nem működik nem tölt fel nem veszi fel a töltést pedig volt hogy tíz órán keresztül töltöttem ha bárkinek bármi ötlete mondja el köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#5014) mathews37


mathews37
tag

Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel a frissitèssel kapcsolatban ?

(#5015) twollah1976 válasza snyper990 (#5009) üzenetére


twollah1976
őstag

Nincs semmi baj az üzemidővel (úgy merül, mint a balta nyél nélkül).

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5016) snyper990 válasza twollah1976 (#5015) üzenetére


snyper990
őstag

Tegnap lementettem minden fontos adatomat, aztán feltoltam sideloaddal a full 4.1.7-es zipet, factory reset+data wipe (elég sok szemét összegyűlt a kezdeti app-próbálgatások során), majd beállítgatás után fullra feltöltöttem. Elment vele pár óra, de határozottan jobban viselkedik. Nem melegszik, és az Android system visszament a fogyasztási lista aljára 1%-kal az 5-6 helyett. Most 80%-on áll a töltöttség, eddig 15 óra készenlét, 1 óra 10 perc sot. Nem tudom, mi lehetett vele, de úgy néz ki, megjavult (kopp kopp kopp)...

[ Szerkesztve ]

(#5017) g0dl


g0dl
addikt

Oxygen OS alatt nincs valami jó megoldás, ami a sötét témát szélesebb körben juttatja érvényre a gyárinál? Például a google drive, az üzenet küldő stb.

Olyan megoldást nem szeretnék, ami több kárt okoz.

(#5018) laskr99 válasza g0dl (#5017) üzenetére


laskr99
addikt

(#5019) Sanya válasza snyper990 (#5016) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem erről kellene egy full leírás, de maradjon meg a híváselőzmények és a teljes sms.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5020) -=Jam=- válasza Sanya (#5019) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Arról csinálj mentést az SMS Backup & Restore alkalmazással, tud híváselőzményt is.

Tud GDrive-re is menteni, és lehet beállítani időzített mentést is, nagyon jó app és régóta ezt használom.

(#5021) Macika66 válasza g0dl (#5017) üzenetére


Macika66
addikt

Vagy amit utánad írtak, vagy a substratum (a Play Store-ból).

(#5022) Avicularia


Avicularia
veterán

Új rommal másnak nincs gps problémája? Eddig 2 mp volt műholdat találnia, de most van, hogy percekig semmi. Wazze a leginkább problémás. Újraindítás után kis ideig jó, de aztán megint sz@rakodik. Romot újrahúztam, nem lett jobb.

(#5023) snyper990 válasza Avicularia (#5022) üzenetére


snyper990
őstag

Nem, nekem pár másodperc alatt fix pozíciót ad. Nem vagy túl leárnyékolt helyen?

(#5019) Sanya: mindjárt küldök privát üzit

(#5024) Frederic válasza Avicularia (#5022) üzenetére


Frederic
tag

Nálam ugyanez van, waze a legproblémásabb.

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#5025) crixtm válasza Frederic (#5024) üzenetére


crixtm
tag

Nalam az endomondo rosszalkodik. Az update elott eleg volt kiallni es amig felultem a bicajra es un-pause-oltam az oramon mar szepen trackelt.
Tegnap meg mire eszrevettem kimaradt egy teljes kilometer.

(#5026) Avicularia válasza snyper990 (#5023) üzenetére


Avicularia
veterán

Talán mégis jobb lett rom újrahúzás után, tegnap egész jól ment a wazze. Viszont a oneplus fb csoportban látom nem csak nekem van ilyen jellegű problémám.

(#5027) vitezlejszlo válasza Avicularia (#5022) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hali

Nekem ezt a Paranoid Android 7.2.3 csinálja, hogy talál jelet a Waze, navigál kb 5-10 másodpercig, amdj eldobja (GPS keresés) , 2-3 másodperc megint van jel, aztán 5-10 másodperc és megint eldobja. Erről tudnak a fejlesztők, hogy ez van, majd megreszelik... más is elmászik neked? Pl google maps? Nem lehet Waze tudomány ez a bénázás? Nekem a 4.28.0.1-es Waze van fent.

laca

(#5028) Avicularia válasza vitezlejszlo (#5027) üzenetére


Avicularia
veterán

Szia

Ha talál jelet, akkor már nem dobja el. De ha nem talál holdat ,akkor a gps status and toolbox-ban [link] sem fog jelet.
Kiültem az erkélyre, hogy tuti kilásson a gps, és nem talál holdat. De ha elindítom a google maps-ot utána egyből talál holdat a gps status

[ Szerkesztve ]

(#5029) Cifu válasza vitezlejszlo (#5027) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nálam is Waze 4.28.0.1 van fent, csak éppen én még nem frissítettem 4.1.7-re. Ma reggel betonstabilan navigáltam vele...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5030) Frederic válasza Cifu (#5029) üzenetére


Frederic
tag

Nálam a Waze a 4.17 frissítés után kezdett nehezen GPS jelet találni. Konkrétan ha elindítom percekig nem talál jelet. Ha közben kilépek és a taskbaron is jobbra húzva bezárom a Waze-t akkor újraindítás után 10-ból 7-szer megjavul.

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#5031) Avicularia válasza Frederic (#5030) üzenetére


Avicularia
veterán

Most mentem 50 km-t és 4x indítottam a wazzet és azonnal talált holdat. Remélem így is marad.

(#5032) Frederic válasza Avicularia (#5031) üzenetére


Frederic
tag

Hazafelé Bp-en egész délután szar volt :(

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#5033) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

A következőt produkálja a telefonom, ha bármilyen facebook,viber,stb értesítés jön akkor azokat nem tölti le / be csak ha wifi-re vagyok csatlakozva. Eddig ment,nem állítottam el semmit, lehet hogy az új frissítés cseszte el.
Próbáltam mindkét sim-re átállítva az adatot, egyikkel sem jelzi, pedig forgalom van rajtuk,mert netezni, youtube-ot nézni tudok.
Esetleg ötlet? Ja és a wazze nekem is rossz,de csak ha 4g-n vagyok, wifi közelben azt is megtervezi pillanatok alatt.

(#5034) Tomi13 válasza Tomi13 (#5033) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Közben meg is válaszolom a probléma megoldását, lehet másoknak is segít, a wazze is működik rendesen.
Szóval a gond az volt, hogy valószínű a frissítés miatt a vodafone beállításai visszaálltak a gyárira ami ugye nem jó. Ahogy a fenti gyik-ban is le van írva,csak törölnöm kellett a hozzáférési pontnál a wapos vodafone netet és automatikusan beállította a helyes internet.vodafone.net-re. Most már van normálisan értesítés + a wazze is tervez 4g-n is.

(#5035) MrPetya19 válasza Avicularia (#5026) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem Nexus 5 is ezt csinálja mostanában, és főleg a Strava, de multkor navigálás közben a Maps is ezt csinálta.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#5036) mathews37


mathews37
tag

Sziasztok üzemidő romlás nem tapasztalható a frissítés miatt ? (régebben volt egy két hozzászólás e miatt )

(#5037) laskr99 válasza mathews37 (#5036) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem nem,vagy egy kicsit javult. 2 napot bír szóval nekem megfelel. Folyton zenét hallgatok és netezek/játszom/videózok és 4 óra bekapcsolt kijelzővel, 35% bluetooth és wifi is be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#5038) crixtm válasza mathews37 (#5036) üzenetére


crixtm
tag

Nekem kicsit romlott az uzemido, de amugy is var egy FR, csak lusta vagyok.
Az Endomondo ma reggel hibatlan volt pedig urban canyoning szituban voltam. Ugy nez ki ha minden reggel ujrainditom a telot frankon mukodik minden. Ha nem akkor beallnak a widgetek.
A notification-ok meg mindig furan erkeznek, pl a daily standupon 10 korul jott a notification az oramra, hogy akkor fel kene kelni???!!
Ja es a helium backup nagyon furcsan viselkedett, igy legyalultam.

[ Szerkesztve ]

(#5039) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Páromnak akarok új telefont ès ez az egyik jelölt.
Mennyi üzemidőre lehet számítani ha wifi, gps, mobilnet állandóan be van kapcsolva, és a felhasználás napi fél óra navigáció, 1 óra youtube videó, fél óra telefonálás, 15 fénykép, 2-3 videofelvétel, 1 óra messenger meg 1 óra facebook?
Mennyire stabil a rendszer? Nem szokot lenni fagyás, hirtelen akku merülés, beragadó vagy be sem kapcsoló wifi/gps, meg egyéb idegesítő dolgok?
Szerintetek érdemesebb lenne már az 5-öst venni vagy inkább ezt? Az árkülönbség nem olyan nagy és úgy látom egyre csökken, lehet megérné inkább már azt venni?

[ Szerkesztve ]

(#5040) Cifu válasza pataslogeza (#5039) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: A 3T hivatalosan már nem beszerezhető (a hivatalos ugye a Oneplus.net). Egyes kínai webshopokban még lehet látni, de ugye vigyázni kell, hogy EU-s verzió (A3003) legyen.

2.: Az üzemidős kérdés nem igazán értelmezhető. 4-5 óra SOT simán kihozható a telefonból egy napnyi használat alatt.

3.: A stabilitás viszonylagos, alant pont most tárgyalják, hogy az új 4.1.7 OOS verziónak milyen nyűgjei vannak. Nekem okozott fejfájást néhányszor, hogy beragadtak az Google alkalmazások, de ez ugye android nyűg, és nem csak a Oneplus 3T-t érinti. Alapvetően eddig ezt leszámítva komolyabb problémája nincs amúgy az OOS-nek. Mondjuk azt leszámítva, hogy hivatalosan a mostani 4.1.7-es verzió után csak az 5.0-ás verzió, vagyis az Android Oreo várható, aztán szépen lassan nem lesz több.

4.: A 3.-as pont miatt ha a telefon folyamatos frissítése fontos, akkor nem biztos, hogy a legjobb választás. A Oneplus az aktuális készülékére frissít folyamatosan, a 3T frissítése várhatóan jövőre behal. Ettől persze még nem kell a kardjába dőlnie az embernek, mivel a bootloader nyitása nem okoz garivesztést és mert sok féle custom rom támogatás létezik. De például egyik custom ROM sem ér fel a gyári OS-el kamera terén, tehát ez kompromisszumos megoldás. Ezzel együtt a 3T inkább olyanoknak ajánlható, akik szeretnek mókolni a telefonjukkal.

5.: Én barátnőnek inkább javallanék egy Huawei P10-et például. Hazai szervizhálózat (igaz a Oneplus-é sem rossz, hiszen hozza-viszi a futár, de ugye ha nem garis, akkor fizetni kell, mint a katonatiszt), szélesebb választék például tokok terén (lányoknál sokszor kiemelt fontosságú, és azért a 3/3T-hez nincs annyiféle, mint egy P10-hez...), eleve vannak színes variánsok (ezüst, arany, kék, zöld, stb.), ráadásul olcsóbb is...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5041) snyper990 válasza Cifu (#5040) üzenetére


snyper990
őstag

Többnyire egyetértek, viszont a hivatalos álláspont szerint jön majd a 4.5 az Oreo előtt:
"The OxygenOS 4.5 update will be released at the scheduled time."

Arra nem tudom, van-e esély, hogy miután a gyári támogatás megszűnik, kiadják a kamera app forrását/azt ami a gyári minőséghez kellene custom romokon. Az elég korrekt lépés lenne, ha már úgysem támogatják tovább. Bár gondolom elég valószínűtlen

(#5042) Cifu válasza snyper990 (#5041) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi, ez új nekem.

Még Augusztus legelején volt egy megjegyzés, hogy már az Android O(reo) fejlesztésen dolgoznak, és nem akartak előtte új stabil verziót kihozni, de mivel a fórumban sokan panaszkodtak (a májusi biztonsági frissítésre) ezért augusztusban hoztak egy frissítést, amely első sorban az aktuális android biztonsági frissítést hozza el. Ez volt a OOS 4.1.7.

De akkor ezek szerint nem az Android Oreo-ra, hanem még csak az OOS 4.5-re állnak át.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5043) boros44 válasza Cifu (#5042) üzenetére


boros44
tag

Remélem a 4.5-be végre bekerülnek az OpenBeta-s funkciók. Én emiatt már csak OpenBeta-n élek.

(#5044) pataslogeza válasza Cifu (#5040) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Köszönöm a részletes leírást!
A folyamatos frissítés egyáltalán nem fontos, ha stabil a rendszer, nincs vele gond.
Huawei p10 nem kell mert ips kijelzős. P9 plus volt még esélyes mert az amoled, de a képernyőn lévő szoftveres gombok miatt kiesett, meg a lenovo p2 is ugyanezért.
Maradt a oneplus 3t (vagy az 5) meg az asus zenfone 3 zoom.
A oneplusról még nem olvastam rosszat, ezért lett esélyes, zenfone 2 meg nekem van, és ezen egy igen jó, stabil rendszer van, gondoltam akkor az újabbak is hasonlóan jók lehetnek.
Amúgy ami fontos a stabil, gördülékeny rendszeren kívül, az amoled kijelző, jó térerő (mobil, wifi, gps), jó kamera, és minél hosszabb akkuidő.

[ Szerkesztve ]

(#5045) Frederic válasza Tomi13 (#5034) üzenetére


Frederic
tag

Telenoros vagyok és a mobilnet nem volt gond. Sajnos a GPS és a Waze problémája nem ez amit te javasolsz.

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#5046) csipuka


csipuka
senior tag

Ugy latom mindenki nyaral es meg senki se postolta, hogy kijott az uj Google Camera port.
Felraktam, en meg nem figyeltem meg jelentos kulonbseget.

(#5047) adamfriday válasza csipuka (#5046) üzenetére


adamfriday
senior tag

Annyit tudni kell róla, hogy kikapcsolt HDR esetén nagyon lassan menti le a képet. Az előző verzióval nem volt ilyen gond.

(#5048) PistiSan válasza csipuka (#5046) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi szépen!

LineageOS alatt a kamera app valami borzalom a gyári, vagy a google camera képességeihez képest.
Ha esetleg tudsz valami RSS linket, hol mindig megjelenik ha jön ki új verzió ebből az appból, ne tartsd vissza.
A topicot követem, folyamatosan, ha ide írsz is jó.
:R

(#5049) csipuka válasza adamfriday (#5047) üzenetére


csipuka
senior tag

Ja, ezt irjak, de nem kapcsolom ki. :)
Van kozod a P5-hoz es az NME-hez?

(#5050) SzlobiG válasza csipuka (#5046) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam bevált ez a kamera app szebb képeket lő mint a gyári. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.