Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Sanya válasza Cifu (#450) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az ő fejükben meg az járt: nézd, ember nővel, de jó neki!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#452) patoga válasza #45553408 (#446) üzenetére


patoga
tag

A merettel mi volt a baj? En note 4 rol jovok, majd januarban ha megjon. Sokkal kissebb?

(#454) ( V )


( V )
veterán

erősen gondolkodom egy ilyen ketyerén, de mi a garancia hogy jövő áprilisban nem lesz avítt ha kijön a 4? :U

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#455) metal01 válasza ( V ) (#454) üzenetére


metal01
őstag

Durva lenne, ha elavulna fél év alatt :) Nem fog tuti. Szvsz nyugodtan megveheted. Ez a vas még 3 év múlva is jó lesz :)

(#456) gyalu 1 válasza ( V ) (#454) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Üdv. N5-ről jöttem én is. Nem bántam meg. Nagyon jó kis telefon + akkuidőben is nagyon jó. Most volt 6:30 sot időm 16℅-nál :)

(#457) no more


no more
addikt

Nagyon bejövős telefon.

De könyörgöm: "vánplusz"??? Ne már! :(

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#458) tybsen


tybsen
addikt

Sracok, van lehetőség a telefonon dual appok működtetésére, úgymint whatsapp, satöbbi?

(#459) Sanya válasza gyalu 1 (#456) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én 4 óra bekapcsolt kijelzőidőt produkáltam, és még volt hátra 40% az aksiból.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#460) kurucz7


kurucz7
csendes tag

Sziasztok!

Valaki aki már rootolta a telefont, legyen olyan jó, hogy leírja magyarul a lépéseket, mert a google fordítóval nem merek nekiállni, azt még nulla angol tudással is kihámozom a fordításból, hogy el lehet rontani!

ezeken az oldalakon találtam megbízható leírást:

https://forums.oneplus.net/threads/guide-oneplus-3t-how-to-unlock-bootloader-flash-twrp-root-nandroid-efs-backup-and-more.475142/

http://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/development/recovery-twrp-oneplus-3t-t3507308

Előre is köszönöm szépen!

(#462) Cifu válasza ( V ) (#454) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez már megbocsáss, de szubjektív kérdés. Mitől "avítt" egy telefon. Nálam egy Nexus 4-est váltott a Oneplus 3T. Ha őszinte akarok lenni, mindennapos használatra az N4 is tökéletes volt. Oké, az iszonyatosan zavart, hogy nem bővíthető a tárhelye, és a 8GB belső tárhely bizony irgalmatlanul kevés, meg hát a kamerája se volt egy csúcs, és persze 1280x720 pixel se sok egy közel 5"-os képernyőre, de kérem, egy 4 éves telefonról beszélünk. Naponta Viber-eztem, fórumoztam, Facebook-oztam, neteztem, 9Gag-eztem rajta, meg persze Waze-val navigáltam és telefonáltam / SMS-eztem rajta. Tökéletesen elvoltam vele.

A felhasználói élmény elavulása terén egy 2-3 éves felső kategóriás telefon nem avulhat (normális esetben) el. Egy LG G3, Oneplus One, stb. még ma is megállja a helyét, bármilyen feladattal bízod meg. Na most a 3T konkrétan a jelenleg legerősebb Qualcomm SOC-ot és 6GB RAM-ot tud magáénak, plusz 64/128GB belső tárhelyet. Ez még évek múlva is meg ki kell tudjon szolgálni mindent.

Ami már más lapra tartozik, az az erkölcsi avulás, vagyis talán máshogy megfogalmazva: érzelmi élmény terén meddig nyújtja egy telefon azt, hogy élvezet a birtoklása. Ha valaki úgy véli, hogy a tavalyi modell neki már derogál, és csak a legújabb készülék az, amivel meg lehet jelenni, amit kézbe lehet venni, akkor annak tök mindegy, hogy felhasználói szinten valóban szüksége van-e az újabb telefonra, avagy a "régi" is megfelelne neki amúgy - mert nem racionális alapon fog dönteni, hanem érzelmi alapon.

Az előbbi esetében biztos, hogy a 3T nem fog elavulni, ahogy kijön a Oneplus 5 (mivel állítólag a 4-est átugorják). Utóbbi esetében természetesen fintorogni fogsz, ha a 3T-t egy 5-ös mellé teszed le az asztalra.

A kérdésedre így mi nem tudjuk a választ - csak te magad válaszolhatod meg.

A félreértések elkerülése végett: nem kívánok senki felett pálcát törni, csak a felhasználók közötti különbségre akartam rávilágítani...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#463) kurucz7 válasza #45553408 (#461) üzenetére


kurucz7
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Az angol leírásokban azt ajánlják (ha jól értem a fordítós szöveget), hogy root előtt frissítsük a rendszert 3.5.3-ra, valamint valamilyen titkosítási eljárás miatt a SuperSu telepítése előtt fel kell tenni egy "dm-verity and forced encryption disabler zip"-et, mert különben nem indul a rendszer.

Ezek miatt bizonytalanodtam el, és kértem segítséget, de a linkelt leírásban ezek nem szerepelnek!

(#465) kurucz7 válasza #45553408 (#464) üzenetére


kurucz7
csendes tag

Pont ezeket a plusz dolgokat kértem volna magyarul...

(#467) snyper990 válasza no more (#457) üzenetére


snyper990
őstag

csak és kizárólag rigó utcai akcentussal...

[ Szerkesztve ]

(#468) ollie válasza #45553408 (#442) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem pont ellenkező a tapasztalatom, az edge mindenben jobb az OP3-nál.

***

(#469) ToMmY_hun válasza ollie (#468) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Írnál pár konkrétumot? :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#471) ollie válasza #45553408 (#470) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, és nem is fogok vitatkozni. Az OP mindenképpen a legjobb ár/érték arányú készülék, és mindenki jól jár vele.

***

(#472) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Jövőhéten rendelném meg ezt a kézséget. Egész nap fóliák után kutattam és a 2 kiszemelt: IQ Shield és az Ultimate Shield. Nem találtam még összehasonlítást egyik topicban sem. Van itt olyan akinek volt már dolga mindkettővel? Esetleg ha csak az IQ shieldről tudnátok pár szót mondani. A self healing csak parasztvakítás vagy tényleg működik? Illetve honnan lehetne rendelni? Ahol idáig megtaláltam sajna nem postáznak Magyarországra. Illetve ha jól tudom a külső maradt teljesen a régi így jók rá a sima OP3 fóliák igaz?

(#473) ollie válasza ToMmY_hun (#469) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek némelyike valamennyire szubjektív, nem vitának szánom. Elfogadom, hogy van akinek ez OP3 jön be jobban.

Nekem ezek miatt jobb az S7 edge:

+ SoT, persze most javított az OP3 a nagyobb akkuval, de óriási előny az edge-nél, hogy játékokkal sem merül jobban, ha használom a game launchert. Én elég sokat játszom, szóval sokat számít. Így akármennyire nyúzom, akármilyen hw igényes játékkal játszok, akkor is megvan a napi 6-7 óra SoT. Ha meg csak netezek, levelezek, ennél több.
+ kijelző, nekem számít a QHD, és nem akarok vitázni arról, hogy de úgysem látszik. Elfogadom, hogy sok embernek elég az fHD.
+ hangminőség, ez határozottan jobb fülessel. Mivel én rengeteg zenét hallgatok mobilon, ezért nekem sokat számít (ez amúgy csak az Exynos-os S7-re vonatkozik, de amúgy is az kapható Európában).
+ kamera, na ez határozottan jobb. Nappal még nem nagy a különbség, de rosszabb fényviszonyok között verhetetlen az edge.

Akinek ezek a fenti szempontok nem számítanak, annak jobb választás az OP3, mert kb feleannyiba kerül, mint a Sasmung. Egyébként az OP3-mon smoothabb volt a droid, de ez az előnye el fog tűnni a 7-es androiddal, mert ott sokat javított a samsung (nem mintha most laggolna, de egy kicsit érezhető a különbség az OP3 javára).

***

(#474) kano válasza ollie (#473) üzenetére


kano
nagyúr

Igazad lehet, de egy óriási hátránya van a Samsungnak: TW (illetve a knox). Itt már el is hasal nálam sajnos, pedig nekem kevés az OP3 kamerája sajnos. :( Pont amit Te is említettél a gyatra fényviszonyok mellett az OP3 képei számomra vállalhatatlanok.
Mate 9 milyen ebböl a szempontból mások TG kolléga? :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#475) kurucz7 válasza #45553408 (#466) üzenetére


kurucz7
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#476) ollie válasza kano (#474) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A TW már nem probléma, a Knox viszont igen, ha valakinek fontos a root. Én azért vállaltam be, mert már az OP3-mon sem volt szükségem rootra.

***

(#477) dreko válasza Cifu (#462) üzenetére


dreko
aktív tag

oneplus 1-et használva tökéletes ma is, specifikációi alapján nincsen gond, számomra nem avult el
egy dologgal nem tudtam számolni a vásárláskor, ez pedig az, hogy az akku elhasználódik, emiatt kell lecserélni és félek, hogy ezen a dash gyorstöltése sem segít a 3t-n sokat...

(#478) kano válasza dreko (#477) üzenetére


kano
nagyúr

Na igen, One-t használva az új akku beszerezhetetlensége a legnagyobb probléma. Sajnos OP nem ad ki gyári akkut. :(

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#479) ToMmY_hun válasza ollie (#473) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Köszi a tapasztalatok megosztását. A felsoroltakat máshol is alátámasztották, a QHD kijelzőn valóban olyanok a képek, mintha le akarnának mászni a megjelenítőről. :) A kamera is jobb, sötétben gyakorlatilag össze sem lehet hasonlítani őket. Viszont az audió minőség a 3T-ben sokkalta jobb lett, mint amilyen a 3-ban volt. Jelenleg ebben veri a Samsungot, a többiben viszont az eddigi nyomozásaimat figyelembe véve teljesen igazad van. Köszönöm még egyszer. :R

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#480) ollie válasza ToMmY_hun (#479) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az audio jobb lett? Na erre kíváncsi vagyok.

***

(#481) PistiSan válasza ToMmY_hun (#479) üzenetére


PistiSan
addikt

Van a topicban olyan, aki 3-ról váltott OP3-ra, eddig még nem írta, hogy tapasztalt volna a 2 telefont között audióban valami csodálatos előrelépést.
Úgy tudom a soc, előlapi kamera, és az akku változott főleg, más összetevőről nem írtak.

(#482) ToMmY_hun válasza ollie (#480) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Itt hallottam róla. Nem tudom mennyire megbízható az oldal, de ha valóban hiteles mérések, akkor jelentős az előrelépés.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#483) ollie válasza PistiSan (#481) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ettől még változhat az audió, mert az a Snapdragon chipset része.

***

(#484) mrdavid válasza ToMmY_hun (#482) üzenetére


mrdavid
aktív tag

Eléggé megbízható oldal a pocketnow

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#485) DamianB válasza ollie (#483) üzenetére


DamianB
őstag

Koszi az össze hasonlítást ollie egy kicsit elgondolkotatott lemeritem a teleofnt úgy kora délutánra a sok használattal és ezért nem a telefon a hibás . A game launcher miben segít hogy ne fogyjon ugy az aksi .

cifu :átlagos felhasználás alatt eső vízbe bele ejtes és gyorsan ki kapás ertem . Ha neked fontos lett volna hogy ott fényképez akkor vittem volna a helyedben .
Bocs a fogalmazás ért be vagyok kicsit baszva.
Egy jó kis 3000 mAh órás battery case kellene hozzá és nem sírnak.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#486) csipuka válasza kurucz7 (#463) üzenetére


csipuka
senior tag

En az XDA alapjan telepitettem a TWRP-t es a root-ot.
A dm-verity-t csak akkor lehet problemas, ha nem telepited a root, csak a TWRP-t. Mivel root-olni akarsz, menjel csak tovabb.

At this point, you will reach the screen asking you if you want to allow system modifications.
By swiping right, you will trigger dm-verity, and if you don't follow the next step you will be unable to boot!
If you are going to root your device and follow the rest of these steps, then it is safe to swipe right and enable modifications.

(#487) Cifu


Cifu
nagyúr

Yihá, a Google alkalmazások ébren tartják a telefont...
Anno a Nexussal is küzdöttem ilyen problémával, az újraindítás és custom ROM-ok mellett nem (sűrűn) találkoztam vele... Lehet megint vadászni, mi a francért nem tud aludni a nagy G kis csomagja... :(

(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#488) ( V ) válasza metal01 (#455) üzenetére


( V )
veterán

Hát amilyen kis huncut volt a T megjelenése, ki tudja ;)

ellenben, vannak jó főzött romok a gépre? esetleg egy jó kis PureNexus (anno az opo-ra aka bacon-re készült :D)? vagy a gyári flyme jól optimalizált?

(#462) Cifu
persze főleg irónia volt, de azért picit mindig úgy vagyok vele hogy mivel kb félévente jönnek ki az újabbnál újabb készülékek, lehet megérné várni az újabb generációt hátha rá tud aludni a mostani ár/érték csodára ;)

PS ha google alkalmazások nem alszanak, érdemes megpróbálni a force doze apport, ha van root.

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#489) Cifu válasza ( V ) (#488) üzenetére


Cifu
nagyúr

Még nincs root. Eddig az volt a tervem, hogy megvárom a Nougat-os OOS-t, és megnézem azzal mit alkot a telefon. Nem vetettem el a főzött ROM-okat sem, de bíztam benne, hogy nem lesz gond. Eddig nem is volt komolyabb probléma (ami volt, az nem a telefon, hanem a windows sara volt), sőt, határozottan elégedett voltam. Ma reggel meg 77%-on fogadott a telefon, úgy, hogy este vettem le a töltőről... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#490) ( V ) válasza Cifu (#489) üzenetére


( V )
veterán

akkor a szokásos memory leak by google. újraindítás ideiglenesen megoldja.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#491) metal01 válasza ( V ) (#488) üzenetére


metal01
őstag

Fura, de én teljesen meg vagyok elégedve a stock-al jelenleg. Nem is akarom rootolni, stb. egy darabig a telefont. Vannak a jelen OOS-nek bugjai, de remélem a Nougat majd hozza a javításokat. Jó ez így ahogy van :)

(#492) kano válasza Cifu (#489) üzenetére


kano
nagyúr

Sima OP3-nál volt, hogy töltés után kellett neki egy reboot.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#493) Cifu válasza kano (#492) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a reakciókat, azért egy flagship telónál ilyesmit nem várnék... :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#494) Helltak válasza Cifu (#489) üzenetére


Helltak
őstag

Hátha ez segít: [link]
Nekem segített (S7 Edge 7.0)

Xiaomi 14 Ultra

(#495) ( V ) válasza Cifu (#493) üzenetére


( V )
veterán

ez nem a teló hibája hanem a google-é , egyszerűen képtelenek orvosolni a memória elfolyást, a wifi eldobást, BT wakelock-ot, stb. stb. a saját referencia flagship telefonjaikon sem.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#496) Looserke válasza Cifu (#493) üzenetére


Looserke
őstag

én az LG G2-met minden egyes töltés előtt rebootolom, mielőtt lehúzom a töltőröl, egyrészt ilyenkor a google play leszedi minden programhoz a frissítéseket, másrészt azért csak egy számítógép lapul a telefonban szerintem jót tesz neki, és eddig soha nem is volt semmi memory leak, battery drain stb bajom az LG G2-vel... :)

[ Szerkesztve ]

(#497) Madwe válasza Looserke (#496) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a taskerben pl lehet rebootoltatni, akkor ha megadja az ember h ha otthoni wifin van, hajnali 2 van és 100% a battery akkor tegye meg akkor végülis együtt lehet ezekkel is élni, csak nem tudom rebootoltatni tud e az app :D

(#498) ollie válasza Cifu (#487) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez eddig minden androidos telefonomnál előfordult időnként. Általában csak 1 napig tartott, aztán vagy 2 hónapig nyugi volt.

***

(#499) Phülöp válasza kano (#492) üzenetére


Phülöp
addikt

A BB Passport 24 hetes uptime-ja után ezt szoknom kell majd...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#500) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönöm mindenkinek még egyszer a javaslatokat és kommenteket, egy újraindítás után most úgy tűnik minden rendben, és igen, tisztában vagyok vele, hogy ez a Google bűne... :(((

De ha még 1x megjátsza ezt, először jön Helltak által említett app., aztán a custom ROM... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.