Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) dptrsk válasza BOANerges (#2698) üzenetére


dptrsk
addikt

Azt próbáltad, hogy rádugod a gépre, s utána feloldod a képernyőt?

(#2702) zhata válasza BOANerges (#2690) üzenetére


zhata
senior tag

Amennyiben a telefon belső fájlstruktúrájában szeretnél tallózni a számítógépre telepített TC-vel, használt az FTPserver(Pro) appot, ezzel FTP kapcsolatot hozhatsz létra a TC-vel, az egyik ablakban a telefont látod, a másikban a gépet. Dugdosni se kell, WiFi-t igényel. Konfigurálni pofon egyszerű.

(#2703) lezuvius válasza BornToBePuli (#2696) üzenetére


lezuvius
őstag

Raneztem az APN beallitasokra es csak Witamax Live! volt beallitva, hozzaadtam egy Voda netet es azota jo.

Koszonom a segitseget mindenkinek! :R :R :R

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#2704) vitezlejszlo válasza rollerk (#2699) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Nekem ilyen lett anillkin h+ pro uveg:

Megjegyzem az elozo ugyanilyen uveg alul-felul tokeletes, csak oldalt lebeg, ahol kihajlik az kijelzo alola. De eznem tudom miert lett ilyen rongy

[ Szerkesztve ]

(#2705) Starz561


Starz561
tag

Szaisztok, az lenne a kérdésem hogy nektek is a kelleténél jobban lötyög / mozog a helyén a hangerő gomb? (Működik meg minden, csak még ha meg fogom akkor is így lötyög stb.) Esetleg érdemes ezzel írnom a supportnak? (Picit zavar mióta észre vettem.)

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#2706) Cifu válasza BOANerges (#2698) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudom nem vigasztal, de nálam is csak az Oneplus CD meghajtót látja a TC, magát a telefont és annak belső tárhelyét nem. Fogalmam sincs miért... :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2707) gya82 válasza Starz561 (#2685) üzenetére


gya82
csendes tag

A gyári rendszerben alapból nincs más betűtípus. Én innen szoktam letöltögetni. TWRP-vel telepíthetőek. Sajnos nem mindegyik jó mert találtam olyat amiben nincs magyar ékezetes betű.

[ Szerkesztve ]

(#2708) zhata válasza Cifu (#2706) üzenetére


zhata
senior tag

Neked is javaslom ha van wifid az FtpserverPro-t.

(#2709) Cifu válasza zhata (#2708) üzenetére


Cifu
nagyúr

A sima windows fájlkezelő simán működik, én elvagyok azzal, de majd megnézem az ajánlott programot. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2710) macii97 válasza lezuvius (#2703) üzenetére


macii97
senior tag

Nekem is ez volt a probléma, de elég simán törölni azt az egy darab APN-t ami ott van, és "visszajön" a jó magától.

(#2711) viger válasza Cifu (#2706) üzenetére


viger
tag

(#2698) BOANerges:

Nem a leg elegánsabb megoldás de működik!

Amúgy ha Total Commanderrel tömöríted ki felismeri és telepíti is egyből a Plug In-t. Legalábbis nálam így volt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#2712) SzlobiG válasza vitezlejszlo (#2704) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez eléggé gáz. :(

Azt hiszem, akkor kijelenthető, hogy nincs normális üveg fólia ami normálisan illeszkedik. :(

(#2713) boros44 válasza SzlobiG (#2712) üzenetére


boros44
tag

Én azon gondolkodom, hogy inkább nem is fogok használni fóliát. Ez a sok szar fólia csak elvesz a telefon szépségéből. Egyébként is nagyon vigyázok rá és remélhetőleg nem lesz karcos a kijelző.

(#2714) LiteCross91 válasza Cifu (#2706) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nekem is PC-men csak a CD Drive jön be. Telepítem a drivert és semmi nem történik. A laptopomba bedugtam és rögtön tökéletes. A gépen win10 ultimate a laposon home van, de a cégnél is ultimate van és ott is jó rögtön. Nem tudom mitől függ ez.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2715) LiteCross91 válasza LiteCross91 (#2714) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Ha másnak a gépe sem látná egyáltalán a telefon tartalmát, akkor találtam rá megoldást oneplus fórumon.
Yes. Go to device manager, right click the unknown device, choose manually, choose from list, portable devices and choose usb mtp.
Let me know if it works for you

Magyarul: Eszközkezelő---> Ismeretlen eszközre jobb klikk-->Illesztőprogram frissítése--->Kézit kell választani (legalsó)-->A listából a hordozható eszközt kiválasztani--->MTP USB eszköz és kész, nekem már látja is.
A Total Commander meg régen sem kezelt MTP eszközöket.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2716) viger válasza LiteCross91 (#2715) üzenetére


viger
tag

Ha nem olvastad volna!

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#2717) SzlobiG válasza boros44 (#2713) üzenetére


SzlobiG
félisten

Karcos lesz hidd el, akárhogyan is vigyázol rá, nekem az S6-on nem volt és tele lett karcokkal. :(

De amúgy igen én is utálom, nem csak a szépség, hanem az érintés se olyan sima és még a kijelző minőségét is rontja.

Apropó wowfixit nanoshine

Ezek érnek valamit, vagy átverés az egész?

[ Szerkesztve ]

(#2718) BOANerges


BOANerges
tag

Hálás köszönetem mindenkinek a válaszért! :R
Ma egész nap úton voltam/vagyok (most már MO -on és vonaton), így majd csak holnap tudom kipróbálni a kapott javaslatokat. :DD
Szép estét kívánok mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2719) BOANerges válasza boros44 (#2683) üzenetére


BOANerges
tag

Könnyű telepíteni a Freedom OS -t Oxygen 4.1.0 -re TWRP alól? Kell, vagy érdemes factory resetet alkalmazni? Kérhetnék 1 linket a letöltéséhez egy stabil változatnak, aminek testre szabható a telepítése (mik legyenek benne). Esetleges negatív tapasztalataid, vagy ismert hibái vannak a rendszernek?
Köszönöm válaszaid/-okat, akár privátban is! :R

[ Szerkesztve ]

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2720) boros44 válasza BOANerges (#2719) üzenetére


boros44
tag

Ez egy teljes ROM, nem valami kiegészítő OxygenOS-hez. Azonban az OxygenOS adja az alapját. Gyakorlatilag vették a gyári OxygenOS forráskódját és hozzátették azokat a dolgokat, amit tud a FreedomOS pluszba. TWRP-ben lehet telepíteni ugyanúgy, mint bármilyen más ROM-ot. Formázod a dalvik cache-t, cache-t, system-et és a data-t. Utána TWRP-ből telepíted a FreedomOS-t. A telepítő nem csak magától végigfut, ahogyan azt megszoktuk, ugyanis ez egy Aroma telepítő. Ha még nem hallottál róla, akkor lényegében annyi, hogy amikor elindítod a telepítőt TWRP-ből, akkor bejön egy másik ablak, ahol sok mindent be tudsz állítani és utána azok felhasználásával telepíti a rendszert (például így tudod kiválasztani azt is, hogy melyik root appot tegye fel). Egyébként nem kell hozzá Gapps sem, mert azt is tartalmazza a telepítő.
Én nem tapasztaltam semmilyen hibát, ugyanolyan stabil, mint az OxygenOS 4.1.0.
Itt a link a fórumhoz: [link]
Itt pedig a link a letöltéshez (fórumról vettem): [link]

(#2721) boros44 válasza SzlobiG (#2717) üzenetére


boros44
tag

Erről a folyadékos "fóliáról" még nem hallottam. Hogy ez mennyire működő dolog, csak úgy lehetne kideríteni, ha megpróbálnánk megkarcolni egy legalább 6-os keménységű (a skála 1 és 10 között van, a 10-es gyémántot jelent) anyaggal előtte és utána. A hagyományos Gorilla Glass 4, amit használnak minden telefonon, 5-ös szinten még nem karcolódik, de 6-osnál már igen. A reklám szerint ez a folyadék zafír keménységűvé teszi, ami pedig 8 vagy 9 szinten karcolódik.
A reklámvideó egyáltalán nem meggyőző számomra. Fog egy kést és azzal próbálja karcolni. Ebből egyáltalán nem derül ki, hogy milyen keménységet bír ki. Másrészt a kést többnyire még a Gorilla Glass is túléli karcolás nélkül.
Azonban felvetődik a kérdés, hogy ha ez tényleg ilyen fasza cucc, akkor miért nem népszerű?
Miért nem hallott róla még mindenki?
Miért nem kenik be alapból ilyennel a kijelzőt gyártáskor?
Én biztosan csak akkor próbálnám ki, ha látnék meggyőző bizonyítékot, hogy ez tényleg kibír keményebb anyagot, mint amit a Gorilla Glass kibír.

(#2722) kazanka válasza boros44 (#2721) üzenetére


kazanka
őstag

A YouTuben találsz:https://www.youtube.com/watch?v=dxlqGwV5TK4

(#2723) twollah1976 válasza boros44 (#2721) üzenetére


twollah1976
őstag

Olvasd el a TÜV papírt amit belinkeltek.

Megmérték a kijelző keménységét (8-9H), majd kenegetés után is amikor 9H-t mértek.
Hibahatáron belül megmérték a kijelző gyári keménységét.

Majd ha homokkal dörzsölik a genyőcézett kijelzőt és úgy sem karcolódik meg akkor le a kalappal előttük, megkövetem őket és ortodox hívője leszek a terméküknek.

Merek azzal a gyanúval élni, hogy szimpla illatosított ablakmosós, antibakteriális törlökendőt sóznak rá a hiszékeny emberekre.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2724) lazajnd válasza twollah1976 (#2723) üzenetére


lazajnd
tag

Mint tudjuk, beleivódik a kijelzőbe. Nem tudom van-e kérdés.
A kijelzőt nagy, ismétlem NAGY ( :Y ) késsel gyilkolják. És bírja!!!

(#2725) kano válasza lazajnd (#2724) üzenetére


kano
nagyúr

Az csak fém. Gyilkolják homokkal és ha akkor sem karcolódik, hiszünk nekik. Egyébként még az OP3 topicban írta valaki, hogy semmit sem ér. Nekem nincs tapasztalatom vele.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2726) boros44


boros44
tag

Tud bárki olyan üvegfóliát, ami rendesen rátapad a kijelzőre a széleken is és a kijelzőt legalább lefedi teljesen? :F

Egyébként kíváncsi lennék, hogy ha ez ilyen macerát okoz, akkor miért nem csinálták teljesen laposra a kijelzőt... :(((
Ezt a kijelzőhajlítás dolgot használják más gyártók is vagy csak a OnePlus baszta el? (Samsung Edge-től eltekintve)

[ Szerkesztve ]

(#2727) BOANerges válasza boros44 (#2720) üzenetére


BOANerges
tag

Hálás köszönetem, délelőtt kipróbálom! :R

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2728) Starz561 válasza Starz561 (#2705) üzenetére


Starz561
tag

Megoldottam.. A gombnál össze nyomkodtam a kijelzőt a hátlappal (nem latszott semmi külsőleg) ilyen"vissza pattan a helyére" hang és már nem is lötyög..

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#2729) lazajnd válasza kano (#2725) üzenetére


lazajnd
tag

Csak vicceltem :D

(#2730) BOANerges válasza boros44 (#2720) üzenetére


BOANerges
tag

Kettőt szeretnék még kérdezni: :N
- a CE változat miben más ?
- mivel 2-4 hetente kijön 1-1 újabb változat, elegendő -e akkor majd csak dirty flash -elni, hogy ne kelljen újrarakni és -lakni a telót? Főszám váltáskor (3.x) sem kell majd clean flash?
(Gondolom az utóbbira a ChangeLog lesz a válasz... :B :))

Köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2731) Cifu válasza SzlobiG (#2717) üzenetére


Cifu
nagyúr

Majd ha olyan videót raknak fel, ahol nem fémmel, hanem 7H vagy 8H keménységű anyaggal karistolják a kijelzőt előtte/utánna, akkor érni fog valamit. Mivel nincs ilyen videó, ez egy marketingmaszlag...

A múltkor láttam a Wowfixit-es hosteseket a Camponában, kedvem lett volna odamenni, és megkérni őket, hogy ne kalapáccsal meg késsel, hanem mondjuk kvarccal (7H) vagy topázzal (8H) essenek már neki, hiszen azt is bírnia kellene, ha nem hazudnak... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2732) gorkmc válasza BOANerges (#2730) üzenetére


gorkmc
tag

A CE változat a beta verzió. A Stable-t rakd fel. Tényleg stabil. :-)
Igen, elég a dirty flash. Annyiban más a FreedomOS mint az Oxygen, hogy itt szabadon kiválaszthatod, hogy milyen gyári appok menjenek fel. Egészen üres OS-ed is lehet így. (A fórumot olvasva egy google chrome mindenképpen kell majd a telefonra)

(#2733) BOANerges válasza gorkmc (#2732) üzenetére


BOANerges
tag

Köszönöm! :R

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2734) boros44 válasza gorkmc (#2732) üzenetére


boros44
tag

Valóban elég a dirty flash, de én annak vagyok híve, hogy minden frissítésnél tisztán telepítek. Úgy gondolom, hogy így jobban elkerülhetők a bugok.
Az emberek többsége nem nagyon ért hozzá és a OnePlus is támogatja a dirty flasht, szóval úgy frissítenek. Mégis a OnePlus-os fórum tömve van olyan bejegyzésekkel, hogy valakinek ez nem működik jól, valakinek az. Érdekes módon az ott felsorolt hibák közül én egyiket sem tapasztalom. Szóval szerintem van benne valami.

(#2735) LiteCross91 válasza boros44 (#2734) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Csak 2017-ben ez a tiszta telepites egy frissítés miatt eleg elmaradott dolog. Jol neznenk ki, ha windowst is ujra raknank ha kijon egy frissites. Persze az legtisztabb megoldas, de azert na :D en csak azt akarom mondani, hogy jo lenne eljutni arra a szintre, hogy batran lehessen frissiteni anelkul, hogy aggodni kene...

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2736) BOANerges


BOANerges
tag

Nahh, felmászott a (FreedomOS) rencer, csinálok alapmentést, majd elkezdem belakni.
Viszont 1 dolog nagyon idegesítő számomra: a telefon újraindítása -az eddigi cirka 20mp helyett- kerek másfél perc alatt jut el a PIN kéréséig... :( :W

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2737) PistiSan válasza BOANerges (#2736) üzenetére


PistiSan
addikt

Te is 2 óránként indítod újra a telefonod?
Számomra ez az érték nem releváns.

(#2738) BOANerges válasza PistiSan (#2737) üzenetére


BOANerges
tag

Csak újratelepítéskor, de akkor gyakrabban... ;)

[ Szerkesztve ]

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2739) kantortomi válasza BOANerges (#2738) üzenetére


kantortomi
csendes tag

első indtásnál mindig sokáig tart a rendszer betöltése, próbáltad azóta is, hogy ennyi-e?

(#2740) BOANerges válasza kantortomi (#2739) üzenetére


BOANerges
tag

Persze, de ez a sokadik boot (FreedomOS)... :U

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2741) BOANerges


BOANerges
tag

Érdekes hiba (?) a FreedomOS -ben:
Feltelepítek egy alkalmazást, melynek widget -je is van. Ki akarom tenni a widget -et az asztalra, de nincs a listában. Újraindítom a telót és csodák-csodája (már) ott (is) van...
Hasonlóképp, ha egy telepített programban akarok beállítani egy másik program hívását (indítását), az ha nem volt fenn a legutolsó indulás óta, akkor nincs a listában. Restart után megjelenik... :U

[ Szerkesztve ]

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2742) BOANerges válasza viger (#2711) üzenetére


BOANerges
tag

Köszönöm szépen, tényleg működik, de.
Itt a Total Commanderben éppúgy csak az SDcard tartalmát látom, mint a widows intézőben.
A rendszerpartíciót, melyet a telefonon root(képes) fájlkezelővel látok, azt most egyikben sem. A Oneplus 1 -ben és 2 -ben ha root -olt volt a telefon, akkor a TC hozzáférés kérésekor 1 -szer engedélyezni kellett és szabadon kezelhető volt. Ez most megszűnt?(!) :O

Mea Culpa: az Általatok javasolt FTP Szerver -t még nem próbáltam... :B

[ Szerkesztve ]

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2743) boros44 válasza BOANerges (#2741) üzenetére


boros44
tag

Én nem tapasztaltam ilyet.

(#2744) BOANerges válasza boros44 (#2743) üzenetére


BOANerges
tag

Eddig nálam 1 régebbi (de általam kedvelt) alkalmazásban jött ez elő: Beautiful Widgets.

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2745) magyarl


magyarl
tag

Valakinek sikerült már Nougat-on Xposed-ot felrakni?

SONY KDL-43W755C

(#2746) andyTM válasza magyarl (#2745) üzenetére


andyTM
senior tag

Magisk van helyette:[Magisk Modules for OnePlus 3T ]

(#2747) PistiSan válasza andyTM (#2746) üzenetére


PistiSan
addikt

Xposed nincs még 7 es androidra, ezért is tartom veszélyesnek hogy magisk alatt ad lehetőséget telepítésre.

(#2748) gorkmc válasza BOANerges (#2738) üzenetére


gorkmc
tag

SuperSU-t vagy Magisk-et választottad a rootoláshoz? A lassabb indulás a Magisk miatt lehet. De megéri az a plusz 1 perc, szerintem.

(#2749) BOANerges válasza gorkmc (#2748) üzenetére


BOANerges
tag

Magisk -t természetesen... 😊
Nekem is fontos, hogy menjen az OTP Smartbank...
Amúgy már kezdek hozzászokni a lassabb bootoláshoz, ha be van lakva a teló, akkor úgyis ritkán indítgatom...

[ Szerkesztve ]

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#2750) wpferi


wpferi
csendes tag

Elment a vonalas netem, és az asztali gépről kellett volna valami fontosat csináljak. Erre való a hotspot funkció, amely a korábbi oneplus one-val és a 3 -mal minden esetben, ha kellett, simán ment. Hát itt minden csődöt mondott. A hotspot beállítással kiírja, hogy a csatlakoztatott készüléket 5 perc után leválasztja, ha nincs forgalom, ami elvileg jó, de semmiféle állítási lehetősége nincs. Nekem kb 1 perc után bont, ha van forgalom, ha nincs, azaz gyakorlatilag hasznalhatatlan. Próbáltam a Bluetooth internet megosztást, csatlakozás OK, sebesség nulla. Van valamilyen tapasztalata valakinek? 7.0 28_170208 van rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.