Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) kano válasza kemcso (#3800) üzenetére


kano
nagyúr

Pláne, ha nem gondolja az ember, hogy vásárolni megy mikor elindul otthonról...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3802) Sanya válasza Cifu (#3792) üzenetére


Sanya
nagyúr

emellett sajnos a bankfüggetlen dolog nem is biztos, hogy túl olcsó lenne. A paypal is itt-ott simán le húz, ahol tud. szóval a kényelemért súlyosan kell fizetni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3803) Rick4 válasza kemcso (#3800) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem meg egyik zsebben a pénz- papírjaim, mellette a bankkártyák, másikban a telefon, furcsa lenne, ha bármelyiket is otthon hagynám. Olyan meg még sose történt volna, hogy megláttam valamit, és annyi pénz ne lett volna nálam, hogy meg tudjam venni. :D
Nekem valahogy ugyanannyi mozdulatra jön ki, hogy kihúzom a zsebemből az irattartót, és mivel a szélén van a kártya, ki se kell nyitni, csukva odatartom. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3804) Macika66


Macika66
addikt

Aki felrakta az új 7-es Bétát, annak megy a Whatsapp?

(#3805) qnadam válasza Rick4 (#3803) üzenetére


qnadam
veterán

nálam meg sokszor nincs pénztárca, telefon szinte mindig.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3806) Cifu válasza Rick4 (#3803) üzenetére


Cifu
nagyúr

Már megbocsáss, de miből gondolod, hogy mindenki úgy él, mint te?

Nekem sem hiányzik most például az NFC-s fizetés, de futottam egy ideig, és igazából teljesen életszerű számomra, hogy az ember nem fog a zsebében tárcával futni, viszont a telefon úgy is nála van (futás metrika és zenehallgatás céljából), és akkor már ha esetleg meg akarsz állni inni egyet, akkor egyszerűen előkapod a telefonod, és kifizeted vele a fél literes vizet / üdítőt, megiszod, aztán futsz tovább.

Szóval especiel szóvá tenni, hogy nekem nem kell az NFC-s fizetés, kb. olyan, mint megemlíteni, hogy nekem nem kell kerekesszék, mert van két jó lábam...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3807) Macika66 válasza Cifu (#3806) üzenetére


Macika66
addikt

Pontosan így vagyok én is, benne voltam a 2000 fős tesztcsapatban, és imádtam használni.
Azóta nem megy, többször hiányzik, de nem rontja fájóan az életminőségemet.
Ha a bankok feneketlen pénzéhességének nem felel meg, nem hoz elég nyereséget ez a dolog, akkor nem csinálják.
Márpedig ha a Telekom és a Vodafone is kivezeti az NFC-alapú fizetést, akkor valószínűleg nem volt elég a nyereség a bankoknak.
Mert visszaélésről (ami sürgősen szükségessé tenné a megszüntetést) azt hiszem, senki sem hallott...

Nem mellesleg Kínában nem az NFC hódít, a fiatalok körében szinte 100%-os népszerűségnek örvend a mindenkinek a saját mobiljának kijelzőjén megjelenő QR kód, amit a pénztáros QR-olvasóval olvas le, és ezáltal terhelődik a bankszámlára a vásárlás.
Az egész fizetési procedúra 1-2 mp.

[ Szerkesztve ]

(#3808) -Gerzson- válasza qnadam (#3796) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Valóban spec SIM kell a telenornál, de működik kikapcsolt telefonnal is csak akkor jóval kisebb a hatósugara mintha a telefon NFC-je ráerősít.

(#3809) kemcso válasza Macika66 (#3807) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem a T és társai nem azért dobták az NFC-s dolgot, mert visszaélések voltak hanem mert korlátozott volt a használatuk. Emlékeim szerint OTP-s számla kellett hozzá, csak bizonyos telefonokkal működött. Ehhez képest a GránitPay nagyságrendekkel szabadabb: bármilyen NFC-képes telefonnal megy, és nem kell hozzá XY szolgáltató is.
Én is tudnék nélküle élni, de határozottan jó, hogy van, bizonyos esetekben megkönnyíti a fizetést.

Kína amúgy más tészta, nem a Visa/Master kártyatársaságok felségterülete, így azzal sztem nem igazán lehet hasonlítani a fizetési megoldásokat, de erről az ott élők tudnának mesélni.

(#3810) -Gerzson- válasza Macika66 (#3807) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Nem fognak eltűnni az NFC fizetések. Nálunk is folyik új NFC termék fejlesztése.

(#3811) Kocsó válasza Kocsó (#3788) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Sziasztok!

Erre még mindig senkinek semmi ötlete? (#3788) Kocsó :B

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2)+OnePlus Watch 2 ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#3812) Macika66 válasza -Gerzson- (#3810) üzenetére


Macika66
addikt

Nem tudom, mi az a nálunk, de örömmel hallom!

(#3813) kano


kano
nagyúr

Ez biztatóan hangzik: [link] :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3814) Macika66 válasza kemcso (#3809) üzenetére


Macika66
addikt

Összességében az OTP-nek több ügyfele van, mint az összes többi banknak együttvéve.
Én nem láttam kivetni valót abban, ha ezzel a – legnagyobb – bankkal kapcsolódtak össze NFC-s fizetés témában.

De úgy tűnik, erősen más szemszögből nézed a dolgot. Én néztem a GránitPay-t, OTP-sként nekem számlát kellene nyitnom a Gránitnál. Ami nekem ugye plusz költséget és bonyolítást jelent.
Ha Te Gránitbankos vagy, akkor Neked a GránitPay a kézenfekvő, az OTP jelentene plusz nyűgöt és költséget.
De ez nem jelenti azt(!), hogy a GránitPay lenne a jobb megoldás másnak is... ;)

(#3815) Macika66 válasza kano (#3813) üzenetére


Macika66
addikt

Kezdem érezni, hogy el fogok veszni...
Pedig mondtam, hogy nem kell QHD kijelző, de annyi minden meglepit csomiznak mellé, hogy lehet, mégis megváltoztatom a véleményemet.

Pedig most a fekete 3T-m is kiváló és imádom!

(#3816) Cifu válasza Kocsó (#3811) üzenetére


Cifu
nagyúr

Eleve a kérdést sem értem, gondolom más is így járt, így nem csoda, hogy senki sem reagált rá.

Mi az, hogy "...miért ilyen a töltési görbém"?

Az első kép lenne root nélkül, a másik kettő root-al? Vagy hogy kell értelmezni?
Mit kellene látni rajta, ami nem stimmel? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3817) kano válasza Macika66 (#3815) üzenetére


kano
nagyúr

Én továbbra is azt mondom, hogy nem kell a QHD kijelző, csak zabálja az amúgy nem nagy akkut. Mondjuk, ha az OP5 legalább 4100-as akkuval jönne, akkor más lenne a helyzet.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3818) kemcso válasza Macika66 (#3814) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez igaz, de pont az innovatív, fiatalos réteg menekül az OTP-től, nehézkes, drága. Viszont nem az OTP-vel van baj, hanem azzal, hogy az NFC-s fizetés két szolgáltató összekötéséből jön létre: nem elég T ügyfélnek lenned hanem még OTP-snek is kell lenned (és még a listán szereplő telefonodnak is kell lennie)

Ehhez képest a Gránitnál ha ügyfél vagy már csak egy NFC-s telefon kell, semmi egyéb. Nem a Gránit megoldása jobb, hanem az, hogy nem kell még egy szolgáltató a működéséhez és kvázi bármilyen telefonnal megy.

szerk:
(#3817) kano tökéletesen egyetértek, a QHD igazán csak a VR cuccokhoz kell amúgyis, bár a Google ebbe az irányban halad az O-val,.,,

[ Szerkesztve ]

(#3819) kazanka válasza Macika66 (#3815) üzenetére


kazanka
őstag

Én is arra vár/ok/tam,de pont ma olvastam hogy 650$ lesz az ára, ami az előre beharangozott 440$ árnál kicsit több,ha tényleg annyi lesz átértékelem a dolgokat marad a Passport SE.

[ Szerkesztve ]

(#3820) kano válasza kazanka (#3819) üzenetére


kano
nagyúr

Mondjuk előre is 500$-t írtak... ami 500EUR ugye. Ami a mai hírek szerint helytálló.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3821) twollah1976


twollah1976
őstag

Kötelező szétOFFolni a topikot?
Nem lehet az OFF témát máshol megbeszélni?

Hogy tudom rávenni a telefont, hogy a mobilnetet USB kábelen keresztül megossza a számítógépemmel?

Más.

Pro tipp:
Ha a számítógépen USB kábelen töltitek a telefont úgy ne indítsátok újra a gépet, hogy a telefon az USB kábel végén lóg, mert Windows 10 (Windows 10 Home jogtiszta egy felhasználós licensz) teljesen letérdel tőle (érdekes összeomlásszerűséget produkál, utána valami hiba keresés, memória kiírás jön be a bootoláskor és nem áll fel a rendszer).
Rendesen levert a víz, mert ilyet még nem láttam a lassan egy éves Windows 10 használatom óta.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3822) kemcso válasza twollah1976 (#3821) üzenetére


kemcso
Ármester

Tethering & portable hotspot

Még mindig érdekesebbek ezek az off témák, mint a: milyen fóliát/tokot vegyek, lesz még fekete/128-as, mennyivel lesz olcsóbb ha megjelenik az 5 ;)

[ Szerkesztve ]

(#3823) vasii válasza twollah1976 (#3821) üzenetére


vasii
senior tag

Ugyanott ahol a wifi hotspot beallitas van, van USB megosztas is.

(#3824) Macika66 válasza kazanka (#3819) üzenetére


Macika66
addikt

Hol írnak ilyen árat? Én mindenütt ~500 €-t olvastam...

Az meg nekem épp belefér...

(#3825) Macika66 válasza kemcso (#3818) üzenetére


Macika66
addikt

Addig, míg mobilszolgáltató nem folytathat banki szolgáltatást és ameddig bank nem szolgáltathat mobiltelefonálást, addig ez sajnos így marad... :)

A Gránitnál ez az egyik fő érv mellettük, mert amúgy nem sok van. Legalábbis nekem, árban nem tudtak versenyezni az OTP számlámmal. Pedig – épp a Pay miatt – telefonáltam hozzájuk. És meg is mondtam, hogy ha ugyanazt ki tudják hozni ugyanannyiból, mint amennyiért most vagyok az OTP-nél, akkor megyek hozzájuk. Hiszen van egy frankó NFC-s készülékem, az OP3T. :)

Nem mentem...

(#3826) kemcso válasza Macika66 (#3825) üzenetére


kemcso
Ármester

Jelen esetben semmi köze a mobilszolgáltatónak az NFC-hez, az a bankkártyához kapcsolódik.

Ízlések és pofonok, nekem az OTP nem tud olyan nyújtani, amit a Gránit :)

Én is 500€ olvastam.

(#3827) qnadam válasza Macika66 (#3825) üzenetére


qnadam
veterán

felhasználástól függ. nekem két számlám van, mindkettő nyitása előtt körbenéztem, az otp volt a legdrágább.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3829) kazanka válasza Macika66 (#3824) üzenetére


kazanka
őstag

Az nekem is beleférne.[link]

(#3831) Macika66 válasza kazanka (#3828) üzenetére


Macika66
addikt

Az már 200e Ft felett van. Olybá tűnik, mintha az OnePlus próbálgatná, meddig mehet el.
Szerintem az már úgy, hogy leköltségelhető EU-s számlát sem tud adni a cég, úgy már csücskös, kicsit sok.

És ez még valószínűleg nem a 128/8-as konfig. Márpedig ha már, akkor azt választanám mindenképpen...

Lehet, hogy csak a vágyaim mondják, de nem szeretném elhinni ezt a 30%-kal magasabb árat...

(#3832) g0dl


g0dl
addikt

A sim kártya cseréje ( második sim berakásához is ki kell venni a bent lévőt) igényli a telefoin kikapcsolását, vagy ez teljesen "szabályos" művelet bekapcsolt telefonnál is? Az az első két simes készülékem, és a korábbiaknál ráadásul az akksi alatt volt a sim helye.

(#3833) Macika66 válasza g0dl (#3832) üzenetére


Macika66
addikt

Nem lesz baja sem a telefonnak, sem a SIM-nek, ha bekapcsolva teszed be, veszed ki.
Legfeljebb nem fogja látni és muszáj lesz újraindítani.

(#3835) kazanka válasza Macika66 (#3831) üzenetére


kazanka
őstag

Nemsoká kiderül,ha 500 alatt lesz veszek egyet, ha több leteszek róla.

(#3836) qnadam válasza Macika66 (#3833) üzenetére


qnadam
veterán

szokta látni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3837) -Gerzson- válasza Macika66 (#3812) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

A nálunk az egy Bank ahol egy új, SIM független NFC-s, termék fejlesztése folyik.

(#3840) Kanthara


Kanthara
csendes tag

Szevasztok,
van valakinek tapasztalata bármilyen bluetooth billentyűzet és a telefon kompaktibilitását illetően?
[link]
Ilyesmire gondoltam.
Köszi!

(#3841) Macika66 válasza Kanthara (#3840) üzenetére


Macika66
addikt

Az LG feltekerős billentyűzetével 100%-osan megy, persze, ékezetproblémák vannak, mert a BT-s billentyűzetek nagyon kicsi része magyar kiosztású...

(#3842) adika4444 válasza Macika66 (#3841) üzenetére


adika4444
addikt

Van Genius Luxepad 9100, az Androiddal jól megy csak hát az a gond hogy nem kapható. De ha tízujjasan gépelsz, akkor ha európai latin a kiosztása (asszem ez a pontos neve), akkor minden ékezetes karakter helye megvan.
szerk:
Tévedtem, még is kapható

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#3843) Macika66 válasza adika4444 (#3842) üzenetére


Macika66
addikt

A véleményírót érdemes azért elolvasni:

„Előnyök
Magyar kiosztású, a leírástól eltérően, segédprogram segítségével Androiddal is működik a magyar kiosztás. (External Keyboard Helper)

Hátrányok
Nem automatikusan áll át a magyar kiosztásra, minden használat előtt át kell állítani a Beállításokban.”

[ Szerkesztve ]

(#3844) adika4444 válasza Macika66 (#3843) üzenetére


adika4444
addikt

Régi droidnál így volt, valóban. Azonban Nexus7-en 4.2.2 óta nincs ezzel gond, ahogy összekapcsolódik első alkalomnál be kell lőni magyarra és utána öröm a köbön, nem áll el...
És sztem 7-es droidnál már más eszközön sincs ezzel probléma...

üdv, adika4444

(#3845) Macika66 válasza adika4444 (#3844) üzenetére


Macika66
addikt

Ez itt tényleg erősen off, de én úgy látom, ezen a billentyűzeten nincs annyi billentyű, ahány a magyarhoz kellene.

(#3846) adika4444 válasza Macika66 (#3845) üzenetére


adika4444
addikt

Pedig van. A kép csalóka, amikor vettem nekem is ez volt a probléma, de ott volt a 14 nap ha nem lenne jó, de szerencsére az volt. Csak a page up-down end és home gombcsoport hiányzik, az FN+kurzorgombokkal nem tudom előcsalogatni...

üdv, adika4444

(#3847) kazanka válasza Macika66 (#3831) üzenetére


kazanka
őstag

(#3848) Macika66 válasza adika4444 (#3846) üzenetére


Macika66
addikt

Meg a 0.

(#3849) Belba


Belba
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!!!...

Decemberben vásároltam (oneplus.net oldalról) a 3T készülékemet... 128 GB-os verzió... Eddig remekül szuperált, villámgyors volt, soha nem akadozott...
Nálam kb. 1 hónapja frissített a rendszer (android és OS), utána is hiba nélkül működött a telefon...

De most éjszaka egyik pillanatról a másikra elsötétedett a képernyő és azóta halott... :W
Rátettem a töltőre, semmi.... Nyomkodom a bekapcsoló gombot, semmi....

Valaki találkozott már ezzel a hibával?... :F

Imádkozom, hogy ne kelljen visszapostázni a gyártónak (eladónak?), még soha nem csináltam ilyet és nagyon hiányozna a telefon.

Úgy örültem ennek a telefonnak, olyan szuper volt, azért most elég csalódott vagyok, hogy 5 hónap használat után betojt.... :O :O :O

Tud valaki segíteni?!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#3850) Cifu válasza Belba (#3849) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az offtopicban már leírtam a javaslatom:

Írj a supportnak a hivatalos oldalon.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.