Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2603) svarc86 válasza twollah1976 (#2602) üzenetére


svarc86
csendes tag

Ooh...bocsi...
Kerdeztem az eladot...fuggo e, dualsimes lettere.
Persze... o2 fuggo.
Erre most mondom csak kiprobalom mar. Es nem. Kezeli az otthon T-s kartyat.
Akkor gyarilag lenne ...getlen?

(#2604) Frederic


Frederic
tag

Sziasztok!

Múlt hét pénteken kaptam meg a telefont és kezdem belakni felmerült néhány kérdésem is a hétvégén:

1. Az utcán maximális hangerőn is elég halk a telefon hangszórója telefonálás közben, ez másnak is ilyen?

2. Az "Ok Google" hangparancsot nem tudom rögzíteni, hiába mondom ki amikor a telefon kéri nem érzékeli a telefon. Járt már más is így?

3. A GPS Test program szerint csak az amerikai Navstar és az orosz GLONASS rendszer műholdjai látszanak, a telefon leírása szerint a kínai Beidou rendszert is ismeri próbáltam utánanézni a Google segítségével és úgy tűnik a Beidou lefedettsége nem teljes még ezért nem üzemel Magyarországon. Ez helyes következtetés?

4. A gyári sms appban nem találtam opciót az ékezetes karakterek küldés előtti automatikus átalakítására, tudtok ajánlani olyan sms appot ami erre képes? Próbáltam a Google félét, de nálam eléggé fagy.

5. Mindkét eddigi telefonszámom esetén szeretném használni a Vibert, ezért feltettem a "Paralell Space" appot. Egész jól teszi a dolgát, de az automatikusan beépülő lock screen-je nem tetszik. Van esetleg más app ami segítségével a viber futtatható mindkét telefonszámon?

Köszönöm a segítséget.

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#2605) adamfriday válasza Frederic (#2604) üzenetére


adamfriday
senior tag

Szia!

1. Én "süketdiszkós" vagyok, de nekem elég hangos utcán is. Nyilván a partnertől is függ.
2. Csak angolul működik, úgy próbáltad? Nálam Nova Launcherrel teszi a dolgát, ahogy kell.
4. A Google Android messengere tudja ezt, fagyás enyémen nem fordult még elő.

(#2606) Frederic válasza adamfriday (#2605) üzenetére


Frederic
tag

Szia!

Köszi a válaszokat.

1. Nahh akkor tesztelem még de megnyugtató a dolog.

2. Igen angolra van állítva, konkrétan az "Ok Google" megtanítása nem sikeres nálam.

4. Hmm ez fura nekem fagy rendesen nem igazán tudok visszalépni egy elolvasott üzenetből. Kérdés neked van beállítva alapértelmezett sim az sms-nél?

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#2607) Cifu válasza Frederic (#2604) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Nekem kellően hangos utcán is.
3.: Nekem ez az app per pillanat 4 BaiDou műholdat lát. Ez alapján úgy vélem csak az általad használt tesztprogram nem jó.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2608) Frederic válasza Cifu (#2607) üzenetére


Frederic
tag

Szia!

1. Akkor megnyugszom és tesztelem még.

3. Pont ezt az appot tettem fel én is,de akkor még nézegetem hátha csak az épületek árnyékolnak.

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#2609) kano válasza svarc86 (#2603) üzenetére


kano
nagyúr

Dual simes telókat nem nagyon szoktak függővé tenni. Lehetne, de nincs sok értelme...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2610) Avicularia válasza svarc86 (#2603) üzenetére


Avicularia
veterán

Otthon még függőek a telefonok? Itt svédben már évek óta törvény van rá, hogy nem lehet függő egy telefon se amit a szolgáltatók árulnak.

(#2611) kano válasza Avicularia (#2610) üzenetére


kano
nagyúr

Óóóóó, szerinted mikor érünk mi oda ahol Svédország most tart? :W
De egyébként nyugaton sem mindenhol függetlenek (de hallottam, hogy több helyen azok).

Szerk.:
Nem is feltétlen nyugat-keletre gondoltam. Inkább a hozzáállásra a törvényhozók, szolgáltatók részéről.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2612) Avicularia válasza kano (#2611) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem ez nem nyugat-kelet függő, mert ha jól tudom a szlovákoknál már nagyon régen függetlenül árulhatnak csak telefont.

(#2613) adamfriday válasza Frederic (#2606) üzenetére


adamfriday
senior tag

Igen, 1-es SIM hívások + sms, 2-es adatforgalom.

(#2614) KRSoos válasza magyarl (#2586) üzenetére


KRSoos
csendes tag

Én is eljutottam idáig, szóval most az energiatakarékos mód van bekapcsolva a helymeghatározáshoz (tehát csak WiFit és mobilnetet használ). A pontossággal eddig nem volt gond, a GPS lelövésével meg lehet nyerni egy kis kraftot.

BTW, most sikerült elérnem egy olyan SOT-ot amivel elégedett vagyok (7.1.1 alatt).

Gyanítom, hogy a 9 óra is meg lett volna, de nem húztam addig. Egyébként ment minden ha jól emlékszem, Chrome, YouTube, Spotify, Viber, Facebook, Twitter, Messenger, stb.

''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

(#2615) neo_xperia válasza KRSoos (#2614) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

De az akkustat görbén az látszik hogy közben rátöltöttél, nem?

(#2616) KRSoos válasza neo_xperia (#2615) üzenetére


KRSoos
csendes tag

Basszus, tényleg úgy tűnik! Érdekes, mert hogy nem töltöttem rá ha jól emlékszem, ráadásul akkor a grafikon eleve onnan indulna (a legutóbbi töltéstől, tehát kb a 70-60%-tól), nem?

''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

(#2617) adamfriday válasza KRSoos (#2616) üzenetére


adamfriday
senior tag

Telejes feltöltés után indul újra az akkustat, rátöltésekkel akár 20 óra SOT is lehet.

(#2618) KRSoos válasza neo_xperia (#2615) üzenetére


KRSoos
csendes tag

Közben teszteltem, igazad van, bár nem emlékszem és abszolút önellentmondásosan viselkedtem (mindig hagyom 15-20%-ig lemerülni a készüléket), de valószínűleg rá tölthettem (sőt, szinte biztos, nyilván nem az eszköz a hülye). A grafikont nem is figyeltem, plusz mindig úgy kezeltem, hogy a legutóbbi töltéstől számol (és nem a teljes feltöltöttségtől). Így viszont abszolút csalóka a mérés :-/.

''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

(#2619) PistiSan válasza KRSoos (#2618) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem akkor volt ilyen grafikonom, amikor USB-n rákötöttem a gépre másoláshoz, ha nem is gyorsan, de tölt.

(#2620) twollah1976


twollah1976
őstag

Megjött az AliExpress-ről rendelt védőüvegem.

Ez se fedi normálisan a kijelzőt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2621) g0dl válasza twollah1976 (#2620) üzenetére


g0dl
addikt

Én is jártam így fóliával, azóta megkérdezem az eladót a pontos méretről.

(#2622) Avicularia válasza twollah1976 (#2620) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez nevetséges, mintha teljesen más telefonra gyártották volna :U

[ Szerkesztve ]

(#2623) kano válasza Avicularia (#2622) üzenetére


kano
nagyúr

Nem, csak egyszerűen az edge szélek nincsenek.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2624) Avicularia válasza kano (#2623) üzenetére


Avicularia
veterán

A gyárilag rajta lévő fólia akkor ívelt? Mert az jóval kijjebb megy.

(#2625) kemcso válasza Avicularia (#2624) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, de az nem üvegfólia, így hajlik valamennyit.

(#2626) kano válasza Avicularia (#2624) üzenetére


kano
nagyúr

Van olyan gyári TG is ami állítólag majdnem a széléig ér, de az meg színes és kitakar valamennyit a látható kijelzőből.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2627) SzlobiG válasza twollah1976 (#2620) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ugyanez jött nekem is múltkor, ment a kukába. Nem is lesz olyan üvegből ami az egészét fedi a 2.5D miatt. Nekem a nilkin fóliája viszont bevallt amit fentebb linkeltem.

(#2628) twollah1976


twollah1976
őstag

Ha jol lattam akkor a HD Camera Pro 7 azaz het napig ingyenes a Google Play-en.
(nem tudok linkelni tabletrol irok)

U.i.: kiprobaltam, nem egy nagy kaland.
Ingye vo't, ingye meg a szar is izlik!

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2629) viger válasza SzlobiG (#2627) üzenetére


viger
tag

Nekem pénteken jött meg az Ultimate shield fólia! 3 nap alatt nálam volt.
Hát azért nem olyan egyszerű felrakni. Viszont nagyon szépen rásimul a kijelzőre.
Így pár napi használat után sokkal jobb mint az Orzly-s üveg.
Olyan mintha rajta sem lenne, nagyon jó a tapintása, gyűjti az ujjlenyomatot, de nem vészesen, nem lesz más színe a kijelzőnek (legalábbis nem észrevehetően). Végre fekete a feketém! :)
Az üveg alatt, mivel nem tapadt rendesen teli volt kosszal a kijelző (kamera, hangszóró és a környéke)

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#2630) boros44 válasza twollah1976 (#2620) üzenetére


boros44
tag

Nagyon minimális a lekerekítés a kijelző szélein és az egyáltalán nem indokolja ezt a védőfólia méretet. Én speciel örülök, hogy a kijelző picit le van kerekítve, így nincs érdes érzése kézben tartva.
A védőfólia csupán spórolás miatt nem elég nagy. Megoldás annyira egyszerű, hogy nem a legolcsóbb pár száz forintos szart kell megvenni, hanem legalább áldozzatok rá 1500 forintot.

Én mostanában rendeltem ebay-ről egy üvegfóliát, amit múlthéten kaptam meg és tökéletesen illeszkedik a kijelzőre, nem túl rövid.
Ezt rendeltem én: [link]

(#2631) macii97 válasza boros44 (#2630) üzenetére


macii97
senior tag

Ez valszeg ugyanaz a 4 oldalán tapadós verzió, mint ami nekem is volt. 1 hét alatt bemegy alá a kosz, szivárványosodik a közepe, sőt, nekem szó szerint leesett a telefonról. Kivettem a zsebemből, és egy darabban lejött. 2 nap után már töredezett volt a széle (soha nem ejtettem le). Gyorsan rendeltem az xprotectortól egy simát, és ez nem csak kisebb, de ez sem tapad fel, mind a 4 oldalon levegős a széle! És emiatt már le is törött. Erről sincs fogalmam se hogy mi történt vele. Felháborító, kb. 4 ezer forintért. Komolyan, ennyi fóliát stb venni rá lassan meg se éri, ha 98 ajrójé' cserélik a panelt...
200 ft-ért rendeltem most 3 db fóliát(nem üveg), ha ideér megírom mekkora csoda :D

(#2632) rollerk


rollerk
tag

Szvsz a Nillkin a legjobb választás. Akit még zavar a két széle, az tud venni teljes üveget szintén a Nillkin kínálatából. Azért jó ez márka, mert pl nem zsírosodik.

(#2633) qnadam


qnadam
veterán

még mindig nem raktam fel az ultimate shieldet :D de megváltás volt, amikor leszedtem a gyári fóliát. az szomorú, ha az us gyűjti az ujjlenyomatot, mert a kijelző magában nem, és a tapintása is nagyon jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2634) boros44 válasza macii97 (#2631) üzenetére


boros44
tag

Szivárványosodást én is észrevettem rajta. Azt hittem, hogy csak én kaptam hibásat. Elvileg az eladó küld nekem másikat. De akkor az is megy majd a kukába?
Jobban jártam volna, ha visszakérem a pénzem. :U

Egyébként van itt valakinek tapasztalata a CaseBase üvegfóliákkal kapcsolatban?
Én ilyet használtam még a OnePlus 2-nél és szerintem egész jó minőségűek.
Remélem OnePlus 3T esetén is tartják ezt a jó szokásukat. :D

Nillkin üvegfóliát csak ezt találtam: [link]
Viszont ez sem elég nagy méretű.

[ Szerkesztve ]

(#2635) macii97 válasza boros44 (#2634) üzenetére


macii97
senior tag

Ez van, mindegy mennyit fizetsz érte, nem fogsz 100%-os üveget kapni, ahogy ezt itt már negyvenszer megbeszéltük. :(
Azzal kapcsolatban amit írtál, első ránézésre az is ugyanez az oldalt ragadós :(

[ Szerkesztve ]

(#2636) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Ha már szóba került, akkor:
Vettem egy Xprotector-os TG-t, ami nagyon kicsi volt. Ezután vettem két Orzly TG-t, amiből felraktam az egyiket, de nagyon szivárványosodott. Írtam nekik, hogy ez oké-e, erre kértek képet róla és azt mondták küldenek még kettőt nekem. Kb. 2 hétre rá meg is kaptam őket, de addigra az elsőn az üveg a szélén megtört, úgyhogy ráraktam a 2. Orzly-s üveget is, ami szintén szivárványosodott és kb. 2 hét után a széle megint betört. Most még van kettőm ebből, de még nem tudom mit fogok csinálni, de engem zavar, hogy nem tudok rá jó üveget venni :(.

Korábban volt problémám, hogy a tracker programokat a telefon lelőtte, ha lezáródott a képernyő. No, most úgy nézem, hogy a 7.1.1-gyel, mintha ez gyógyult volna.ennek nagyon örülök.

Nexus 5-ön, nagyon tetszett, hogy híváskor a partner képét mutatta teljes képernyőben. Erre van valakinek valami megoldási javaslata?

[ Szerkesztve ]

(#2637) boros44 válasza rollerk (#2632) üzenetére


boros44
tag

@rollerk:
Nillkin fóliái közül műanyag vagy üveg fóliát használsz? Mennyire fedi le az előlapot? Legalább a kijelző nem lóg ki szélen?
Hirdetésekben látható képeknek már nem tudok hinni.

@Tarokk79:
OnePlus 3T esetén szerintem érdemes akkor visszatérni a hagyományos műanyag fóliára. Én is ezen gondolkodom most.
A műanyag fóliával csak az a baj, hogy nem biztos, hogy sikerül jól feltenni elsőre. Ha meg elrontod, nem szerencsés leszedni és újra rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#2638) KRSoos


KRSoos
csendes tag

Srácok! A normális (9H keménységű, 0.33 mm-es) üvegfólia nem véletlen nem ér végig, és nem a gyártó cégek smucigsága miatt. Egyszerűen annyira vastag a 0.33 mm, hogy azt nem tudják meghajlítani, pedig a készülék széle íves kicsit. És igen, ennyire kicsit se tudják meghajlítani. Vannak olyan üvegfóliák, amik valóban végigérnek a lekerekített szélekig, de ezek már vékonyabbak, ebből kifolyólag kevésbé is védenek. Mindenkinek meg kell kötni a kompromisszumot: vagy vastagabb üvegfóliát tesz a kijelzőre feláldozva az esztétikai szépségét, vagy vékonyabbat, ami teljesen kiér a szélekig, viszont ezesetben kevésbé lesz védett a kijelző.

Btw, én a hivatalos oldalról rendeltem tokot üvegfóliával és teljesen megvagyok elégedve. Tudom, messze drága volt egy aliexpresses vagy ebayes fóliához képest, de nem bántam meg, volt rá párezer forintom.

[ Szerkesztve ]

''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

(#2639) boros44 válasza KRSoos (#2638) üzenetére


boros44
tag

Amit én rendeltem az 0.30mm-es és az teljesen végigér.

(#2640) PistiSan válasza KRSoos (#2638) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem még rajta van a gyári műanyag fólia, kihajtható tokban hordom, egyelőre a műanyagon sincs semmi karc, pedig már 4 hónapos a készülék, nem gondolkodok üveg vásárlásán.
Flip Tokból is baromi nehéz volt olyat találni, ami nem oldalra nyílik ki, hanem fentről le.
Ezzel a képernyő nyitás/zárás is megoldott, mert a mágneses érzékelő miatt nyitja, zárja a készüléket, kevésbé van terhelve a bekapcsoló gomb.

(#2641) g0dl válasza PistiSan (#2640) üzenetére


g0dl
addikt

" kevésbé van terhelve a bekapcsoló gomb."

Én az ujjlenyomat olvasó dupla érintését használom kikapcsolásra, bevált. Persze ha van mágneses, akkor fedlap, akkor felesleges.
Egyébként hol van az érzékelője a készüléknek? Én keresgélem, de nem találtam.

(#2642) PistiSan válasza g0dl (#2641) üzenetére


PistiSan
addikt

A jobb felső sarokban, ahol az akku és a térerő is megjelenik, picit fentebb. :)
Nem olyan tokot kaptam ami ezt tudná, de vettem ebay-ről hozzá 1mm vastag, 8mm széles mágnest, és ráragasztottam a tokra. :)

(#2643) rollerk válasza boros44 (#2637) üzenetére


rollerk
tag

Üvegfóliát. 9H+ pro. Éppen a kijelző két széléig ér ki.

(#2644) boros44 válasza rollerk (#2643) üzenetére


boros44
tag

Nillkin üvegfólián nincsen szivárványosodás?

(#2645) KRSoos válasza boros44 (#2639) üzenetére


KRSoos
csendes tag

Érdekes. Akkor három opció lehetséges:
a) vagy az a 0.03 század mm számít, hogy hajlítható legyen,
b) vagy nem üveg (hanem valami hasonlónak tűnő anyag),
c) vagy valójában nem 0.3 mm vastag. Gondolom nincs felesleges fóliád és nóniusz skálás tolómércéd, hogy lecsekkold? 😄

''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

(#2646) magyarl


magyarl
tag

Csakhogy legyen a másik táborból is vélemény:
1 hónap után meguntam hogy a szélein elálló gyári fólia gyűjti a koszt és levettem.
Azóta így használom a telefont, natúran, minden extra sallang nélkül, élvezem a gyönyörű kidolgozását, ahogy azt a tervezők megálmodták :U
Anno sokat szenvedtem G2-n is fóliákkal, végül ott is védelem nélkül hagytam a Gorilla glass-t, és egy félév után sem látszott még egy apró karc sem. (Nem úgy mint a hátlapján, ott az olcsó kínai műanyag tok alá szorult kosz és por össze-vissza karcolta.)
Remélem a OP3 Gorilla glass üvege is lesz legalább ilyen ellenálló, ha már ennyit fejlesztették ezt a fícsört :)

SONY KDL-43W755C

(#2647) macii97 válasza boros44 (#2639) üzenetére


macii97
senior tag

Még mindig azért tud végig érni, mert a 4 széle van csak felragasztva, a kijelzőre nem tapad fel. Ez egy elbaltázott megoldás. Full gagyi kategória, sajnos mindegyik szivárványosodik is.
Keretes "full cover" fóliából egyedül a gyári az, ami mindenhol tapadó valódi üveg, de annak a színezett széle is kitakar a kijelzőből. A "széletlen" üvegek nagy része pedig csak az egyenes részére tapad a kijelzőnek, a lehajló szélekre nem, vagy nem pontosan.

(#2649) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Olvasgattam, hogy beszélitek feljebb az üvegfólia kérdést. Találtam egy ilyet ebayen:
Átlátszó full üvegfólia
Ezzel volt már vkinek tapasztalata? Mert ez nekem full fedőnek tűnik és átlátszó is. Vajon jó lehet?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#2650) SzlobiG válasza LiteCross91 (#2649) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak annak tűnik, amit én rendeltem arra is azt írták és nem így volt. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.