Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3905) Macika66


Macika66
addikt

Legyen már valami esemény az OP3T fronton, mert s.ggbe billentenek bennünket a rengeteg OFF-ért...

---------

Mindjárt jutott is eszembe valami, amire kíváncsi lennék.

A legújabb, Beta7-nél a Magisk v12.0-val rootolva időről-időre elmegy a root. A rootot igénylő alkalmazások rázzák a lábukat miatta.
Aztán TWRP alól telepítem a Magiskv12.0.zip-et és megint minden megy rendben egy ideig.
Majd megint...

Másnál is?

(#3919) kano


kano
nagyúr

Na, akkor legyen kedves mindenki az OFF topicba fáradni a telefonlopás taglalásával kapcsolatban!
Az értékes infókat a cerberus appról próbáltam meghagyni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3920) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok,

banális kérdés lehet, de jár a telóhoz alapban töltő és USB-C kábel? A Dash-t látom, hogy külön kell venni de ezt nem feltétlenül kérném.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3921) dptrsk válasza enterlaci (#3920) üzenetére


dptrsk
addikt

alapból jár egy DASH töltő, amin USB port van és egy DASH USB-USB type C kábel

(#3922) enterlaci válasza dptrsk (#3921) üzenetére


enterlaci
senior tag

A dash power bundle 33EUR és külön tételként kell rendelni.
A hsz-ekből nekem az derült ki, hogy a dash töltő végül is egy gyors töltő ami vélhetően jobban nyírja az akksit, na most nem egy évre tervezem a telefon vásárlást, szóval cserébe lemondanék a gyors töltésről. A 33eur nem érdekel, csak nehogy feleslegesen vegyem meg..

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3923) kemcso válasza enterlaci (#3922) üzenetére


kemcso
Ármester

Alapból jár egy DASH töltő + kábel a telóhoz, mint előttem írták.

(#3924) enterlaci válasza kemcso (#3923) üzenetére


enterlaci
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3925) Cifu


Cifu
nagyúr

Az OTA 4.1.4 kijött, kizárólag Indiát érinti és képernyő artifactok (hibák) javítására szolgál, így mi sose kapjuk meg.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3926) Phülöp válasza enterlaci (#3922) üzenetére


Phülöp
addikt

Nam a gyorstöltés nyírja ki az akksit, hanem a gyorstöltés közben az akksiban keletkező hő.
A DASH gyors, de nem melegszik tőle az akksi.
[link]

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3927) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Valaki találkozott már olyan esettel, hogy a telefon újraindítás után a beállítások felét visszaállította a gyárira? Tapasztalt droidos vagyok de ilyet még nem láttam, feltettem egy olyan programot ami lecsapja a képernyő sarkát mint az új LG G6-nak és az eszközkezelőbe engedélyt kellett neki adni. Franc se nézte telepítéskor milyen engedélyeket kért még de biztos ami biztos letöröltem. Van esély rá, hogy az lehetett?

[ Szerkesztve ]

(#3928) Macika66 válasza enterlaci (#3922) üzenetére


Macika66
addikt

Úgy gondolod, hogy töltő nélkül adnak egy készüléket?
Szerintem erre nincs példa a piacon...
Az OnePlus nem gyárt NEM DASH töltőt Onaplus 3(T)-hez.

Ugyanazt az oldalt nézzük amúgy?

(#3929) Macika66 válasza ricsi0307 (#3927) üzenetére


Macika66
addikt

Ha utána megszűnt a probléma, akkor feltételezhető...

(Én csak azért sem csinálnék ilyet, mert a lesötétített sarkokon a pixelek nem fáradnak úgy, mint a többiek, így ha pár hónap használat után majd egyszer visszatérsz a teljes képernyős módra, akkor meg fog látszani.)

(#3930) Belba válasza Macika66 (#3928) üzenetére


Belba
őstag

Megvédeném enterlacit, mert mikor az első OnePlus 3T mobilomat rendeltem, akkor nekem is az jött le, hogy a Dash gyorstöltő egyfajta PLUSZ, amit külön kell megvenni... És a dobozban alapból egy sima kutyaközönséges töltő van...

Aztán utána kerestem, mi van a dobozban és a YouTube-on több "kicsomagolós" videó győzőtt meg, hogy a dobozban Dash töltőt adnak!...

A oneplus weboldalán elég eldugva lehet megtalálni a "doboz tartalma" leírást...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#3931) ricsi0307 válasza Belba (#3930) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Szerintem felesleges rugózni azon, hogy mennyire amortizálja az aksit a töltő, csak akkor kell használni ha tényleg szarban vagy és gyorsan kell a nafta. Fél óra alatt 10-ről 60%-ra nyomja azzal már kihúzod egy ideig utána meg ha nem kell kapkodni elég egy kissebb teljesítményű töltőre rakni.

Szerk: enterlacinak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#3932) macii97 válasza Belba (#3930) üzenetére


macii97
senior tag


Ennél jobban kiemelni ezt nem lehet szvsz :DD

(#3933) Belba


Belba
őstag

Azért abban lehet valami, hogy a gyorstöltő (illetve hálózati töltő) jobban nyírja az akkut, mint pl. az USB-s töltés a szgépről...

A fiam pl csak nagyon ritkán, végszükségben tölti a Samsung mobilját hálózatról, szinte mindig inkább USB-vel tölt...
Mert a számítógépes és mobillal foglalkozó haverjai ezt javasolták neki!
Állítólag azzal lehet hosszú életű az akku, ha nem hagyjuk totál lemerülni, 20-30%-nál felrakjuk töltőre, és 85-90%-ig töltjük (nem 100%-ig)!...

Mi a véleményetek, tényleg így van, vagy ez csak hülyeség?...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#3934) MrPetya19 válasza Belba (#3933) üzenetére


MrPetya19
addikt

Lehet benne valami, mert nekem az immár három éves nexus 5-öm meglepően jól bírja, pedig híresen rossz élettartamú az akksija. Általában vezeték nélkül töltöm, vagy gépről. Ezek mind elég lassúak, csak szükség esetén töltöm gyorsan. (2A-rel)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3935) zhata válasza ricsi0307 (#3931) üzenetére


zhata
senior tag

Már megbocsáss, de ennek így mi az értelme??? :Y

(#3936) zhata válasza Belba (#3933) üzenetére


zhata
senior tag

Azért abban lehet valami, hogy a gyorstöltő (illetve hálózati töltő) jobban nyírja az akkut, mint pl. az USB-s töltés a szgépről...

Ha a gyorstöltés (pl. Dash) során nem melegszik az aksi, akkor nem.

Állítólag azzal lehet hosszú életű az akku, ha nem hagyjuk totál lemerülni, 20-30%-nál felrakjuk töltőre, és 85-90%-ig töltjük (nem 100%-ig)!...

Igen.

(#3937) Belba válasza macii97 (#3932) üzenetére


Belba
őstag

Igen, kedves Macii97, MOSTMÁR én is megtaláltam ezt az oldalt, de tavaly decemberben nem találtam meg...
Annyi elágazása van annak az oldalnak, hogy valahol elsikkadt ez az oldal... De ezek szerint nem csak én kerültem el ügyetlenül ezt a leírást, hanem lám mások is....

És azt gondolom, hogy ha itt ebben a témában fórumozunk, akkor segítenünk kell egymást az információkkal, nem pedig kigúnyolni azt, aki kérdez!... :(((

Egyikünk sem a Bölcsek Kövével a zsebében született, könnyű úgy okoskodni, amikor valaki már 1-2-8 mobilrendelésen van túl...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#3938) macii97 válasza Belba (#3933) üzenetére


macii97
senior tag

Akkor kb negyedszer: amit a telefonon látsz 100% valójában közel sem 100 az akkunak, a 0 pedig közel sem nulla. Kb 10-90% közt van az akku, az elektronika nem hagyja sem túltölteni, sem csutkára meríteni.
Ami árt az akkunak az a hő, illetve hosszútávon az egész éjszakás (több, mint 8 órás) töltés. Ezt mindkettőt kiküszöböli a dash.
+ Attól, hogy gyorstöltő, még nem állat módjára tölti, hanem mindig olyan erősséggel, amilyet az akku éppen biztonsággal fel tud venni. 60%ig a leggyorsabb a töltés, utána lassul valamennyit, az utolsó pár százalékot már egész lassan tölti bele.
Ha nekem szántad, én nem gúnyoltalak ki, csak megmutattam, hogy nincs az úgy eldugva.

[ Szerkesztve ]

(#3939) Belba válasza MrPetya19 (#3934) üzenetére


Belba
őstag

Gyanítom, hogy az én előző mobilom (Umi Rome) akkuja is azért halt meg 8 hónap után, mert állandóan kikapcsolásig merítettem és 100%-ig töltöttem, mindig hálózatról... Sajnos én nem vagyok képes ezzel vacakolni, hogy nézegessem, mennyire töltődött fel, vagy merült le az akku....

De ezután inkább szgép USB-ről fogom tölteni a 3T-met!...
(Már csak azért is, mert ehhez a OnePlus 3T mobilhoz szerintem itt mo-on nem fogunk akkut kapni.)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#3940) Rick4 válasza Belba (#3939) üzenetére


Rick4
félisten

Az elmúlt 20 év során volt épp elég mobilom, az összes kb 2-3%-nál lett feltéve, és másnap reggel lett lehúzva. Volt persze olyan is, hogy tudtam, mennem kellett valahova, és előbb rádugtam, vagy olyan, hogy még 30% volt, de tudtam, hogy másnapra kevés lesz. Ennek ellenére soha nem vettem egyetlen telefonomhoz sem akksit. Pedig volt még az elején úgy 1996 körül Ericsson GH198-as, aztán végig felfelé ericssonok, nokiák, sonyk, samsungok, most már a második oneplus. Volt még régebben, mikor nem újonnan, hanem 1-2 évesen is vettem, azokkal se volt soha baj. Sőt, sok készülékemet 2 évesen úgy adtam el, hogy újként, az újszerű dobozban eladható lett volna. Nem érzem, hogy bármit is tennem kellene az aksikkal azon túl, hogy ha lemerült, rádugjam.

Persze valamiért az ismeretségi és családi körben se cserélget senki se akksit, mindössze egy ismerősöm van, akinek már több éves az S4-ese, és ma már csak alig 3/4 napod bír, mert rengeteget beszél. Különös, nem?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3941) MrPetya19 válasza Belba (#3939) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szerintem abban is olyan silány akksi volt, mint az én Nexusomban van.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3942) boros44 válasza macii97 (#3938) üzenetére


boros44
tag

Amint feltöltődött az akku, átvált csepptöltésre. Akkor mégis mit ártana neki az egész éjszakás töltés?

(#3943) Belba válasza Rick4 (#3940) üzenetére


Belba
őstag

Olyan sok akkut azért én sem vettem eddig, pedig elég sok mobilom volt már a eltelt évek alatt....
Ez az Umi Rome volt eddig a legextrémebb eset : 8 hónap alatt teljesen meghalt az akkuja!... Most van benne a második akku...

Ezen kívül van egy Sony Ericsson S700 mobilom, amit kb már 10-12 éve használok, ebben a 3. akku van... Ezt használtan vettem, de ma is használom... :K

De szerintem a hagyományos mobilokat nem lehet összehasonlítani az okostelefonokkal, legalábbis én azt tapasztalom, hogy ezeket szinte egész nap folyamatosan használjuk, mivel univerzálisak...
Emailek kezelése, fotózás, zenehallgatás, rádiózás, közösségi oldalak, chatelés, GPS, millióféle alkalmazás, képek szerkesztése, stb., stb., stb...
A régi telefonokat soha nem használtam ennyit, mint az okostelefonjaimat...

Mondjuk azért is igaz, hogy a legtöbb telefont max 2-3 év után lecseréltem egy újabbra, nem volt idejük kinyúlni, legfeljebb sűrűbben kellett tölteni őket...

[ Szerkesztve ]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#3944) ricsi0307 válasza zhata (#3935) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Ha modjuk sietek valahova, és merül a telefon akkor felrakom a DASH-re és gyorsan nyomok bele annyi szuflát, hogy elég legyen, az esetek fennmaradó 98%-ban pedig töltöm lassabb töltővel hosszabb ideig. De ha azt mondjátok, hogy ez így rendben van akkor nem fogok finomkodni.

[ Szerkesztve ]

(#3945) macii97 válasza boros44 (#3942) üzenetére


macii97
senior tag

Hiába csepptöltés, akkor is tölti. Ugye az utolsó százalékokat "veszi fel legnehezebben" az akku, na most ha folyamatosan rátölt a töltő éjszakákon át, akkor pont a legsérülékenyebb pontján tartja az akkut hosszú időn keresztül. Nem egészséges.
Egyébként több telefonnak, így a 3t-nek a kis papírján is ami a dobozban van rajta van, hogy ne töltsük 8 óránál tovább. :)

(#3946) g0dl válasza macii97 (#3938) üzenetére


g0dl
addikt

"Ami árt az akkunak az a hő, illetve hosszútávon az egész éjszakás (több, mint 8 órás) töltés."

Pont az az okosság maradt volna ki az elektronikából, hogy kezelje hosszú töltésből adódó veszélyeket?
Én korábbi telefonjaimat 2-3 évig töltöttem minden este ( 8 órás alvás azért ritkán jön össze sajnos), és ennyi idő alatt egyik sem ment tönkre.

(#3947) macii97 válasza g0dl (#3946) üzenetére


macii97
senior tag

Szerintem mindenki úgy tölti, ahogyan csak akarja! ;)
Pont az az okosság lényege, hogy a garanciaidőt kibírja, utána rövid időn belül halálozzon el, hogy a kedves vásárló vegyen másikat. Ez a tervezett elavulás lényege.

(#3948) csipuka válasza g0dl (#3946) üzenetére


csipuka
senior tag

En anno az N5-on csereltem akksit 2 ev utan, es nem lett jobb. Asszonynak az N5-jet most vettem elo 4 honap utan, mert azota van 3T-je, es 47%-on volt az akksi. Hasznalat kozben pariban volt az en uj akksimmal.
En is ejszakara felteszem tolteni, majd reggel leveszem. Mondjuk altalaban a N5 toltojevel toltom.
Asszonyt mar ravettem, hogy nem kell naponta tolteni a telot, ugyis leginkabb otthon van, es ha alacsony az akksi (szerinte) akkor rakja fel mielott elmegy a DASH-ra.
Eddig az osszes telot ejszaka toltottem es reggel levettem. Nem panaszkodom.

(#3949) enterlaci válasza Macika66 (#3928) üzenetére


enterlaci
senior tag

"What's in the box". Homlokra csapós smile, mert ezt az oldalt nem láttam eddig, mondjuk leírhatták volna a specifikációknál is mi van a dobozban, mindegy..

..viszont igen, sokszor futottam bele magyar webshopok hirdetésébe, hogy "ahhoz nincs töltő, meg ez sincs az sincs, de kicsit drágábban van!" Ez komoly, nem kamu, viszont borzasztó.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3950) enterlaci válasza macii97 (#3932) üzenetére


enterlaci
senior tag

Nagyon kösz neked is, láttuk már! ;)

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.