Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

A grafikonok nagyon igényesek, csak a szöveget igazán írhattad volna fehérrel.

(#2) subaruwrc


subaruwrc
félisten

mégtöbb képet :DD

(#3) Davidof92


Davidof92
senior tag

Jó teszt lett, grat hozzá. Jó erős videokártyák még ezek.

Apró hiba, a fogyasztásnál az OC-nál nincs idle fogyasztás, illetve a dirt2-nél 1kártyás rendszernek nincsen max fpse.

(#4) caizzz


caizzz
aktív tag

Jó kis teszt lett, bika kártyák ezek.

Bár olcsó 1gigás 5770 CFX is megfontolandó. :K

marakujás kőbányai

(#5) dangerzone


dangerzone
addikt

Durva ,hogy ennyit számít a vga oc. Nem is hittem volna. :)

(#6) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Azt hiszem át kell fogalmaznom magamban az olcsóság fogalmát. :DDD

(#7) atti_2010 válasza caizzz (#4) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én is abban gondolkodom, ki is néztem az MSI Hawk kariját.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Üdv!
Valahol láttam egy olyan képet, hogy táblázatba voltak szedve az ATi kártyák, hogy melyiket melyikkel lehet CF-ben használni. Valaki nem tudná nekem belinkelni? Sehol nem találom. :(
Jah és még egy kérdés, egy 4870 CF-hez milyen táp ajánlott? Illetve 4870-et össze lehet kötni 4890-el? Előre is köszönöm! :) :R

Jah és még valami. Valakinek nincs ötlete, hogy ez mitől lehet?: 4870-em van, Sapphire, ref.hűtős, 512 MB-os. Eddig két játékban tapasztaltam (DiRT2 és FIFA10) hogy játszom, egyszer csak megfagy a kép, a monitor pedig kikapcsol. Valamikor le tudom tenni tálcára Alt+Tab-bal, visszalépek és utána megy tovább, mostanában viszont csak a restart segít. GPU Caps Viewerrel megnéztem a teszteket. Mindegyit hibátlanul futtatja, kivéve egyet, a HDR+DoF+Radial Blur nevűt. Ennél ugyanazt csinálja, mint amit a játékoknál tapasztaltam. Hőfokok rendben vannak. Valakinek valami ötlete? Nagyon megköszönném, mert nem ezért vettem anno 50k-ért VGA-t. :( :R

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#9) 1hijjanhusz


1hijjanhusz
senior tag

jó teszt gart!

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#10) Löncsi válasza Vasinger! (#6) üzenetére


Löncsi
őstag

Hát, kinek mi számít olcsónak...

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#11) Puma K


Puma K
veterán

Jó kis írás, gratulálok hozzá! :K

Én majd akarok venni még egy HD4850-et és CFX-be tolom majd. Tudom, hogy a P55 csak 2x8-ba használja a kártyákat de most az a 4% teljesítmény csökkenés nem nagy cucc meg tuning úgy is lesz... remélem rendes vízhűtés is meglesz addigra. A DX11 még felejtős nekem, majd ha lesz rendes átlag FPS (50-60) DX11+tesszelácó+fizika(Physx vagy Hawok) 1920x1200-ban.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12) Gál István


Gál István
senior tag

Köszönöm a tesztet! :C :R P.4.O.8.W.9.E.0.R

(#13) gabesy


gabesy
tag

Jó írás, bár most, hogy szép lassan megjelenik az új Nvidia kártya talán az 5-ös ATI széria árai is csökkeni fognak. (remélem) És lehet, hogy egy új alternatívát találunk akár 5850, akár az 5870-es oldalán. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Gabesy

(#14) yolan


yolan
őstag

Nagyon korrekt teszt. Magvas, lényegre törő. Szépen skálázódik. Köszi.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#15) D1Rect válasza ádikácska (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

[link]

Nincs értelme erősebb VGA-t visszafogni, egy gyengébbel CFX-ben.
Minőségi 500-550W már bőven elég 4870 CFX-hez.

(#16) Pantal válasza ádikácska (#8) üzenetére


Pantal
senior tag

Nekem volt ilyen problémám, hogy megfagyott, fekete kép, aztán idő mulva helyreált, nekem az ati overdrive miatt fagyott, nem bírja a húzást az én karim (bár mondjuk alapból OC-s)

(#17) aram01


aram01
nagyúr

:Y köszönjük

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Gratula :R
Asszem én 4870cf-et rakok majd logáutba :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#19) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó is teszt ;)

(#20) Sir Robin


Sir Robin
tag

Apró gépelési hiba az 1.oldalon a beállításoknál: "NB 3600GHz"- ha jól sejtem ez MHz helyesen.

''És igen, itt jön a magyar zászló!!! A felső szín piros, a középső fehér, az alsót pedig nem látom.''

(#21) Barett 50cal válasza Sir Robin (#20) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Igen én is ezt vettem észre..NB 3600GHz-n
Amugy nagyon igényes irás.:) Grat. ;)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#22) aram01


aram01
nagyúr

ha már igy benne vagytok vennék még egy 5770-et az felérne az 5870-el? :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) ricsi99


ricsi99
addikt

Nekem is 4870-cf (800/1000)em van s 100% meg vagyok vele elégedve... nem volt még olyan game ami 1800*1600 ban szaggatott volna :D

Olcsób de sokkal bomyolultabb összerakni egy ilyen rendszert....mezei usereknek inkább nem javasolt

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#24) JanR válasza - = Zk = - (#18) üzenetére


JanR
addikt

En is ezen gyotrom magam. Vagy eladom a 4870 es 5850-et veszek helyette, vagy veszek a mostani vga melle meg 1 ugyan ilyet es CF. Bar juliusig raerek meg gondolkodni :D

Meg hat kitudja, hogy az nv mit is mutat fel ;]

(#25) Corsa1 válasza aram01 (#22) üzenetére


Corsa1
tag

nekem is 5770 cf van és 5870 szintjét hozza,sőt néhol...

(#26) aram01 válasza Corsa1 (#25) üzenetére


aram01
nagyúr

nemtom mit tegyek új lap és még egy 5770,vagy 5870 és megy az 5770 :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27) Geller72


Geller72
veterán

A teszt zsír, de kissé megmosolyogtam azt az "olcsó" szót..:D Persze 1916 óta tudjuk, hogymi is az a relatív..:D.
És természetesen megnéznénk vs.-ben egy "hason szőrű" 58xx-es CF-et..DX11-ben..

[ Szerkesztve ]

(#28) Speed® válasza aram01 (#26) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

5770 menjen, 5850 jöjjön. 5870 totál felesleges/drága ha nem félsz az OCtől.

(#29) Killing


Killing
addikt

Lehet hogy az 5870 árát visszanyernéd a villanyszámlán. ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#30) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Jó teszt, köszi.
Egyébként a 32bites rendszer nem karcsú az összesen 5GB-nyi memóriához? Mit nem lát a windowsod belőle? Lehet 64bitessel jobb lenne a dolog.

(#31) Sicilian


Sicilian
addikt

Gratula, jó lett a teszt :C

nothing is true everything is permitted..

(#32) waithEard


waithEard
őstag

Köszi!

Zaj mekkora volt tuning mellett? Hallod...,? :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#33) Killing válasza Dr Smoke (#30) üzenetére


Killing
addikt

De, kevés. A 32 bites 4 GB-ot lát.
Az ilyenen csak nevetni tudok, csúcsgép, és mindig a 32 biten bukik el a dolog. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#34) romero28


romero28
senior tag

Az ATI CrossFire Extension-nek van nvidiás megfelelője ?

amúgy jó a cikk , grat :C

(#35) aram01 válasza Speed® (#28) üzenetére


aram01
nagyúr

nem félek a húzástól,majd meglátjuk hogy milyen árban lesznek a kártyák :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36) Laraxior


Laraxior
titán

hát ez minden csak nem olcsó alternatíva. Apróban is legalább 80 körül mocorog...míg egy X2-es 4870et kapsz 50 körül és kb ugyanazt hozza. :K :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37) Davidof92


Davidof92
senior tag

Vajon az x1900xt crossfire is hozna 70% felett gyorsulást mostani játékokban?

(#38) Janika!2 válasza Laraxior (#36) üzenetére


Janika!2
aktív tag

igen :K Vagy esetleg 4850x2 is lehet megoldás...Végül is csak 40-45k között mozog. Amúgy grat jó kis teszt lett. :K :R

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

(#39) boeing


boeing
senior tag

Jó kis kari még a 4890,van benne bika.Grat a teszthez jó lett. :K

(#40) pechman8


pechman8
aktív tag

A teszt véleményem szerint nagyon aktuális, és a cikkben megfogalmazott "ár/teljesítmény" helyzetről írt gondolatoddal teljesen egyetértek. Én hasonló megfontolásból egy OC-s 216 számolóegységes GTX260-at vettem ami a 4870 árában mozog...

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#41) jumbo71


jumbo71
tag

Tetszik az írás,és igazán hasznos volt.Legalábbis nekem,mint 4890-es tulajnak...
:R

(#42) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Jó teszt lett,grat hozzzá!:R

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#43) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Jó teszt lett,grat hozzzá!:R

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#44) monguz82


monguz82
tag

A teszt tényleg aktuális és jó is! :C
Én már tavaly június óta használok 4850 CFX-t, és nap mint nap látom, hogy jól döntöttem anno :DD

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#45) Geller72


Geller72
veterán

Ha kivárjuk az uborkaszezont, és nem 60k lesz egy 5850, hanem mondjuk 45, akkor az jó vétel lesz. Véleményem szerint érdemes. Ugye, okos ember nem karácsonykor, húsvétkor és egyéb ünepek alkalmával vesz komolyabb költségvetésű hardvert. ;).

(#46) bartucc


bartucc
addikt

Az olcsó mosolyt csal az arcokra. Nem sok ember engedhet meg egy ilyen gépet, szerintem akinek tellik Core i7-re, annak már mindegy. Egy Athlon X3-as rendszerhez, vagy hasonló kaliberű intelhez még esetleg. De a fogyasztás az nagyon nagy, terheletlenül 220W :Y :(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#47) Geller72 válasza bartucc (#46) üzenetére


Geller72
veterán

Sőt. Aki meg tud venni két ilyen karit (mert lássuk be, sokaknak egy 3650 is mission impossible) az meg tud venni egy nem CF-es drágább karit, ami vagy ilyen tudású, vagy jobb és nem eszik ennyit, meg nem ilyen ökör hangos, és nem kell mellette lekapcsolni a gázkazánt. ezért írtam én is, hogy relatív. :D. De a teszt akkor is jó.

(#48) ádikácska válasza D1Rect (#15) üzenetére


ádikácska
aktív tag

Köszönöm szépen a linket! :R
Vajon a mostani tápom elég lenne? Chieftec GPS-500 AB-A

Pantal: Hát az én kártyám alapórajelen megy, nem tudom egyszerűen miért fagyogat. :( :( :(

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#49) Boxi88


Boxi88
őstag

húúú... ez nagyon jó teszt lett! grat a 4890CF-hez!

(#50) r-chee


r-chee
őstag

Jó kis teszt lett ez :) .

Fogyasztás: Az én konfigom 3.8GHz-re húzott procival, 915MHz-re húzott HD4890-nel, két vinyóval, 3 ventivel, vízhűtés pumpájával együtt terheletlenül 190-200W-ot eszik (Catalyst visszaveszi GPU-t 240MHz-re terheletlenül). HD film nézés közben 220W, teljes terheléssel max. 330W-ot. Fogyasztásmérővel mért adatok.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#51) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, csak most értem haza, enyhén ittas állapotban. :DDD Majd a hibákat próbálom orvosolni.
A címmel kapcsolatban...Ki is hangsúlyoztam, hogy azoknak ajánlott, és azoknak éri meg, akik már rendelkeznek 1db HD4870 vagy HD4890 -el, és van jó CF képes lapuk, és erős tápjuk. Az áramszámlán nem tudom megspórolni az 5870 -et, a fogyasztáshoz hozzájárul az i7 -es is, meg a sok ventillátor és winyo. Szóval, aki rendelkezik egy 4890 -es VGA -val, annak +35k -ért van egy olyan rendszere, ami teljesítmény tekintetében az 5870 fölött áll. Aki most akar ilyen nemű CF -t kiépíteni, azt erősen lebeszélem erről, mert 0-ról nincs értelme. És azt még inkább kihangsúlyozom, hogy egy HD5770CF nyomába se ér ennek, főleg nem ilyen felbontásban. :) Aztán, Lara említette még a 4870X2 -őt. Nah, én azt cseréltem le előbb egy single 4890 -re, egyszerűen nem bírtam megbarátkozni vele. FPS terén azért van lemaradása, főleg ha ezt a rendszert a tesztben használt 950/1100 -on járatom, mert szépen látszik, hogy az alapon használt CF -t is szépen elverte, és az is 850MHz -s GPU -t jelent, ami egy 4870X2 esetében szép álom, 2db -ról tudok ami 24/7 tudta a 850MHz-t. Nem beszélve a melegedésről, és arról a borzalmas zajról. Nekem nem érzékeny a fülem, de ez bizony megártott, ezért is váltottam.
Egyenlőre ennyi, majd még próbálok szerezni egy HD5870 -et, úgy lenne az igazi.

Apró hiba, a fogyasztásnál az OC-nál nincs idle fogyasztás, illetve a dirt2-nél 1kártyás rendszernek nincsen max fpse.

Igen, itt hibáztam egyet a max. FPS -el kapcsolatban. Sajnos későn vettem észre, időm nem engedte a javítást. A max. FPS -t úgyis csak opcióként raktam be, a hangsúly a min. és az avg -n van. A rendszer terheletlen fogyasztását direktbe nem mértem húzott VGA -val, mivel így soha nincs idle állapotban, szabályozva van. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#52) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Még valami. OC esetén van db rendesen, de nem nagyobb mint amit a 4870X2 produkál 800/1000 -en, olyan fordulaton, hogy a VRM 100C alatt maradjon.

32bit -es rendszeren én is filóztam, megnéztem próbára 64bit -en de nem tapasztaltam az FPS terén változást. :F Így pár program miatt kényszerből maradtam 32bit -en, a tesztre pedig a 0 különbség okán nem akartam 64bit -et feltenni.
Szóval még egyszer kihangsúlyozom, nem olcsó, de ha van egy ilyen VGA -d akkor mégis jobban megéri ez a kialakítás, mert ilyen konstrukcióval olcsóbb és gyorsabb mint egy 5870. Az kérdés, hogy ez meddig marad így, én remélem, hogy lassan csökkennek az árak. Egyébként a két VGA -t 35k -s db áron vettem itt a PH -n, pedig mindegyik OC -s kivitel. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#53) frescho


frescho
addikt

A teszt tobb szempontbol is erdekes.

- Erdekes, mert utat mutat azoknak, akik eredetileg a CF tovabbfejlesztesre alapozva szereztek be egy 48x0 kartyat es CF-es alaplapot. Anno jol dontottek.
- Erdekes az ar/ertek aranyt latni az uj kartyakhoz kepest.
- Erdekes, hogy milyen viszonlagos az olcsosag. Az areses utan csereltem a 3850-et 4850-re, az UVD2 miatt. Majd ha kijon a 6-os szeria lesz 5-os kartyam.

https://frescho.hu

(#54) priti


priti
addikt

Mennyit kerestem annó a neten 4890CF tesztet, ember nem volt, aki kipróbálta volna. Legközelebb legyél bátrabb, vagy telhetetlenebb :DDD Mondjuk ahogy nézem 4870X2-ről erre váltani nem sok értelme lett volna :U

Hardverlesen

(#55) - = Zk = - válasza JanR (#24) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Áh. Nekem 5870 kell. 4mag, 4 giga. 64bit. Elfér. :R
De ezt a 4870 cf et meglesem a lapomba. Pláne hogy cfben 8x + 4x lex a hajtás. Azthiszem :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#56) cs_taz


cs_taz
csendes tag

Thx :)

(#57) forrest85


forrest85
senior tag

Very good! :C

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#58) katt777


katt777
félisten

Kár, hogy csak olyan játékokban jelezted, ahol működik, mert így páran megint beugranak majd a CF-nek. Részemről amíg Oblivionban (+1 rakás más játékban) hatástalan, egy kupac szemét marad, mert más játékban jószerivel mindent visz 1db HD4870 is, mindössze FC2 és C igényel minimális fizika butítást, tehát lényegében értelmetlen beruházás.

Annyit megjegyeznék az alternatíva "nem létezéséhez", hogy 2db HD5770-et CF-be kötve ugyanezt az eredményt megkapod (csak alapon gyengébb, de sokkal jobban tuningolható), azaz 80k-ból drasztikus CF teljesítményt és DX11-et kapsz, ráadásul HD5-ös szériára még fejlesztenek is, miközben HD4-essel egyre több a hiba, lassulás a Catalyst meghajtókkal.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#59) ricsi99 válasza katt777 (#58) üzenetére


ricsi99
addikt

80k mégis több mint 70k .azt irta annyiban volt a 2 kártya... mindig van picit többért picit jobb teljesitmény
dx11 még csak a jövö itt mostani gépfejlesztésröl van szó.

oc mindig lutri igy érdemes alap teljesitményt nézni

128bit vs 256 bit....nekem volt 4770 em s 4870 em is gyakorlati tapasztalat hogy nagyobb felbontáson nagyon kiütközött ,pont ott ahol kelle a craft .... nem hiába gyártanak 2 kártyát amd-s barátaink

én nem tapasztaltam nagy változásokat az ujjabb catalyst meghajtokkal.... igaz fraps-ot is rég vettem elö... megy minden simán... igy nincs érteleme nézegetni :DDD

"szürke" halál se jött elö még :B ehhez viszont még tényleg kell pár driver verzió hd5-höz
majd ha kiforrott stabil driver-ek lesznek akkor elgondolkozom a cserén...egyenlöre szerintem még nagyon driver függö hogy az 5770-es melyik játékban hogy teljesít

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#60) Angel1981


Angel1981
veterán

Hasznos kis teszt, köszönjük!
:R

(#61) Arni90


Arni90
tag

Grat. Jó kis teszt ;)

(#62) zolyee


zolyee
tag

jó teszt lett! :C

(#63) MPowerPH válasza katt777 (#58) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ha Téged nem zavar az állandó 30 alatti FPS, akkor neked tényleg elég. Viszont amíg majdnem 100% -os a CF hatásfoka, addig igenis megéri. Ezen írásod szerint az 5850 és 5870 -nek nincs is jogosultsága, mivel úgyis elég 1db 4870 teljesítménye?! Szvsz, ez kész... Azért néznék én egy 5770 tesztet -et CF -be rakva, Full-HD -ban, maximális minőségi beállításokkal. Az 5770 nem egy kategória a 4890 -el, ezt kellene megérteni. :U A DX11 meg még messze van, most kezd el kibontakozni. Annak aki ilyen felbontásban és részletességgel akar játszani, és közben van neki egy ilyen VGA -ja, az biztos, hogy nem fogja eladni, és venni a helyébe 2db 5770 -est. És azt ne mond, hogy tuningban jobb, mert egy 5770 is pont annyit tud, mint egy 4890, és alapon is mindkét kártya GPU -ja 850MHz -re képes. Most elég nagy butaságot mondtál... Csak a 128bit -en az irtó kevés. A játékok megválasztásánál pedig említettem, ízlésem szerint szedtem őket össze. És igenis, az új game -ek mindegyikében rendesen megy a CF. Nekem semmi problémám nem volt még, ahol meg akadt, ott a kis segédprogram kisegített. Én ezt a lassulást nem láttam, plz mutasd meg. :) Még a tuningról annyit, hogy nálam ez maximum 980MHz/1150 24/7 -re, ilyenkor már kell neki a légáram, de nincs hiba. Nah, ha ennél többet kihozol egy 5770 -ből, akkor megemelem a kalapom. Így most ebben elég durván megcáfoltalak, és még arra is rávilágítottam, hogy megint mekkora butaságot írtál. Nem értem ha egy 5770 850MHz -s GPU -val lassabb mint egy 4890 ugyan ennyivel, akkor 950MHz -n miért fordulna meg ez a sorrend?! ;] És hogy lassabb e, nézd meg magad. Asrock -os hozzászólásaidból már kitűnt, hogy azt hiszed csak Te tudod a frankót, de ott is bebizonyosodott, hogy az Asrockon túl is van élet... ;)

priti: Azért nyertem vele pár FPS -t, és csöndet, mikor alapon használom, mert az X2 -es akkor is szörnyű hangos volt. És sokat számít az a 2x800MHz vs. 2x950MHz, mert azt lehetett látni, hogy bizony megdobta az FPS -t mindenhol.
Ha a 2db 4890 áráért kapok egy 5870 -et, akkor majd megcsinálom a váltást. De semmiképpen se adnék ki érte még plusz pénzt. Most ahogy nézem 40k -ért vannak az aprón 4890 -ek, akkor ezek szerint én ügyes voltam, hogy ennyi pénzből kihoztam. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#64) MPowerPH válasza katt777 (#58) üzenetére


MPowerPH
félisten

És az egész teszt lényege, amit Te nem láttál meg, mert annyira elvakít a saját meggyőződésed. Igenis van létjogosultsága a CrossFire rendszernek, bármit mondasz. Nekem ne 4-5 éve játékokat hozzál fel példának... Az tök mind1, hogy 5770 vagy 5850 vagy 4890 CF -t építesz ki, megéri, mert nem 50% -ot, de még nem is 70% -ot fog gyorsulni a game, hanem 90-100% az majdnem garantált.
Egyedül már írtam is, hogy a Call of Juarez érthetetlen számomra, ott valami nem stimmelt, mert 100%+ -t hozott. :U

Don't Tread On Me

(#65) gbors


gbors
nagyúr

jó teszt, érdekes volt ezt a kombinációt is megnézni.

5770CF és 5870 azért ehhez képest érezhetően lassabb (10-20%) - ha a fogyasztás nem gond, akkor ez egy elég ütős kombináció.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#66) MPowerPH válasza gbors (#65) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Te véleményed mindig sokat számít. :R
Remélem az 5870 -el még megtudom ezt toldani.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#67) PH-User


PH-User
addikt

Enyhén beszerezhetetlen már a 4890.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#68) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Jó kis teszt.Gratula:)

(#69) CoDWaW07 válasza ádikácska (#48) üzenetére


CoDWaW07
őstag

sztem elég lenne

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#70) MPowerPH válasza PH-User (#67) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, és most az árak is feljebb mentek. 1 hónapja az apró tele volt 90 -esekkel, 40k alatt.

Don't Tread On Me

(#71) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Jó kis teszt lett. :C
Kis modosítással akár címlapos is lehetne.
Sokak dobáloznak a cf ilyen meg olyan hibáival, amivel én 1.5év alatt egy hd3870x2-vel nem futottam össze amit fullhd-ban használtam, érdekes. (És átlagban high/veryhigh-on játszottam, és ez nem urban legend.)

(#72) csaabz


csaabz
őstag

Hiánypótló teszt, köszi érte!

Csak minden játék probléma nélkül támogatná az Atit... :(

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#73) priti válasza MPowerPH (#63) üzenetére


priti
addikt

Na igen, szépen megy, csak hát a dx11 hiánya miatt nem nagyon lehet mire kihasználni az erőt, dx10-ben X2-vel sincs szerintem gond, ami a teljesítményt illeti. Talán ha játszol valami multival akkor lehet értelme az X2-höz képest 4890CF adta többletnek, de offline tökmindegy hogy 50 FPS vagy 250FPS, úgyse látod a különbséget, ez a vízválasztó nincs még meg, hogy valami az X2-vel már akad, de ezzel meg nem. Én inkább ezért tartanám jobbnak az 5770CF-et, mert mindenütt hozza azt a teljesítményt nálam, amit a 4870X2 tudott de számos helyen többet (valszeg driver miatt) és tudja a DX11-et mellette, igaz nem sok játék támogatja még, de szép, szebb, mint a dx10, igaz a metro-ban a dof-ot ki kell kapcsolni, különben akad very high-on dx11-ben, de tényleg marhajó a grafika. Mondjuk én 30k-ért meg tudtam venni darabját, mostanában használt nem nagyon van, újonnan meg 37k körül van és azért az nem mindegy hogy 60k a CF vagy 74k

Rengeteget számít hogy ki mennyiért tudja eladni a régi cuccot, belátom. A lényeg hogy megtaláltad benne a számításod.
Izom Dx10-es konfig lett ez :R

Hardverlesen

(#74) bartucc válasza MPowerPH (#51) üzenetére


bartucc
addikt

Félre ne értsd, amit írtam, sokat eszik, de van akinek megéri, a tesz nem hiábavaló, sőt, nem is található neten nagyon ilyen teszt. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#75) marositech


marositech
senior tag

Jó teszt!
Nagyon jaú alaplapod van hogy a fene vigyen el. :)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#76) RapUGround válasza ádikácska (#8) üzenetére


RapUGround
tag

Ilyet nekem egy X1900XT 256MB csinált. Se tuning semmi extra, csak alapórajel.
Elkezdte csinálni, utána egyre gyakrabban történt. Végül már olyan használhatatlan szinten, akkor úgy döntöttem gari, utána hibásnak is ítélték. Működött csak a 3D megfektette főleg ami jobban megizzasztotta. Ventilátor felpörög maxon fekete a kép, eleinte még nem okozott gondot, mert a gpu recover kilépett a játékból, de utána már az sem csinált semmit. Nekem tiédhez talán hasonló a tapasztalatom.

(#77) kill_bill1


kill_bill1
tag

Én a 4850-emhez vettem egy használt 4850-et 20k-ért, és vígan játszom full hd-ben. Szerintem ez is elég.

----

(#78) InVino86


InVino86
aktív tag

ÖÖÖ izé, írtad, hogy Resident Evil 5 alatt nem ment a CF, a grafikonon mégis vannak CF és OC CF FPS értékek. Gondolom akkor azok nem játszanak. :)

(#79) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Nagyon jó teszt! Ha jól működik a crossfire, akkor veri a HD5870-et is!

(#80) MPowerPH válasza InVino86 (#78) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, a tesztek után levontam a következtetést. Nem értem a dolgot, a rendszeremben lehetett valami hiba, mert simán vinnie kellett volna. Talán majd az új 10.3 -as Catalystal megnézem.

kill_bill1: Tulajdonképpen az is elég, bár a 2x1GB ram ilyen felbontáson nem jön rosszul, persze több mint elég. De a cikk vonatkozott a 4850 tulajokra is. Kinek milyen VGA van most a gépében. :)

Nagynozi: Igen, nem is kevéssel. És akkor még jön az OC. Fogyi a hátulütő, ezt meg kell vallani, de valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#81) InVino86 válasza MPowerPH (#63) üzenetére


InVino86
aktív tag

Egyik fórumtársunk szerteszét tesztelte most a 2DB HD5770ét, az egyiket tőlem vette, előtte egy single HD4890 Vapor-X-e volt amit én átvettem tőle.
Ha érdekel vkit akkor tudok mutatni HD5770 CF eredményt 3DMark06ban.
Alattuk 4GB G.Skill 1600Mhz, i5 750 @ 4Ghz van.

[ Szerkesztve ]

(#82) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Jaj, ha most nálam lenne a gépem. :U
Lehet ha hazamegyek, megkereslek. ;] az egy 4870 cf miatt lesz :C
Remélem lesz rá mégmajd érdeklödés :U

Mod
Vagy kapsz 5870et. Cf-hez. :R
Kiderül, merre mozog anglia IT ipara.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#83) bzs73


bzs73
őstag

Jó kis teszt. :C

If a second or you are the first to lose.

(#84) MPowerPH válasza bzs73 (#83) üzenetére


MPowerPH
félisten

:R

Don't Tread On Me

(#85) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Elismerésem a teszt miatt. Na jó persze hazabeszélek, mert az én fejembe is sikerült szöget verni ezzel a teszttel. Mint MSI 4890 OC tulaj komolyan elgondolkodtam még egy ilyen kari beszerzésén, mert bizony ami most még jól megy. Az új 1-1,5 év múlva várható játékokat nem biztos, hogy ilyen jól viszi majd.

Alapvetően azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata 8X-8X-as PCI-E-vel? Mert az én deszkám csak 16 csatornán osztozik, hiába van ott a második PCI-E slot.
Ilyen teljesítményű kártyánál kb. mennyi lenne az elveszített teljesítmény százalékban?

Mert hát 35-37K-t még csak kiköhint az ember, node még 37-et egy ilyen lapért:[link] azért talán mégsem, nem is beszélve az új RAM-okról...

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#86) MPowerPH válasza Tiszteletes (#85) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia, köszi szépen. :R

Először is, ha X48 -as lapot akarsz, akkor ilyenben gondolkozz!

A 8x-8x kérdés már bonyolultabb, mert soha nem próbáltam. CF topicban anno volt róla szó, hogy csak kis mértékben lassítja vissza a kártyákat ez a felállás. Hogy ez FPS -ben mit jelent, azt sajnos nem tudom. :( Szerintem keress rá a CF topicban erre, vagy kérdezd meg Laraxior fórumtársat, mert neki is asszem P45 alatt volt 4890 CF rendszere.

Don't Tread On Me

(#87) #19617792 válasza MPowerPH (#86) üzenetére


#19617792
törölt tag

Könnyen kipróbálhatod a 2x x8 rendszert, igaz szoftveresen (szerintem) nem tudod beállítani a PCI-E sávszélességet, ellenben szigszalaggal igen. Szigszalaggal letakarsz x hosszt a kártya csatlakozójából, amitől a lap x8-nak fogja érzékelni és hajtani.

(#88) Tiszteletes válasza MPowerPH (#86) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Köszönöm a választ!

Igen a nagy Crossfire topikban írta a kolléga, hogy neki a P45-ös deszka visszafogta a 4890-eit már alapórajelen is. Igen. Elég tetszetős ez a deszka, de egyelőre még csak játszom a gondolattal.

Majd meglátjuk nyár végére, őszre hogy alakulnak a hardver árak.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#89) DroiDMester válasza Tiszteletes (#88) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Badarságot beszélt akkor! :K

én is CF-et használok 2*8.X módban (HD5770) mondjuk én nem P45.ben hanem P55.ben de a lényeg ugyan az, ebben is csak 2*8.X be futnak a kártyák! szinte észrevehetetlen a 8X vs 16X!
De mutatok neked egy elég komoly tesztet P45 és HD5870 8X vs 16X ha végig olvasod a tesztet láthatod hogy 1 max 3.% al fogja vissza a HD5870.es kártyát ami valljuk be hogy közel 2X akkora teljesítményű mint egy HD4890.es kártya, tehát nálad még ennyi se lenne a visszafogás mértéke! :K

(#90) Duck001


Duck001
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék, nem is tudom hol kezdjem először is
érdemes még ebben gondolkodni van egy sapphire 4870 512-őm és szeretnék mellé még egyet azért kérdem hogy érezhetően többet fog-e tudni a vas vagy már nem éri meg ezzel foglalkozni hogy itt a nyakunkon az ati 6000-s széria (igaz 100 ezer nem kevés egy kariért)
a két kártyát hajtana egy phenomll 965 be 3.8-ra hozva! (ja a tápom chieftec 550w ez elbírná-e vagy inkább 650w)??
Válaszokat előre is köszönöm!! (hátha valakinek van tapasztalata ez ügyben!)

(#91) Duck001


Duck001
tag

Valaki pls help igy nem tudok dönteni!! 70-es hsz-re aki ért hozzá irjon :( :(

(#92) Boxi88 válasza Duck001 (#90) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem tudom, hogy aktuális e még, de:

Személy szerint én már nem ajánlom a 4870-es CF-et, sokkal inkább megérné, ha eladnád, és vennél valami HD6850-est vagy esetleg GTX460 1GB-at... persze ez függ attól, hogy mennyid van rá!

(#93) Methos81


Methos81
tag

Kíváló a cikk, el is gondolkodtam, hogy beszerzek, egy plusz HD4890-et a jelenlegi mellé,

MIndösze a táp ami szűk keresztmetszet lehet vagy nem ? Corsair 520 al elmenne a két kártya? NEM OC ?

Ha valaki tudna egy megnyugtató pü-t küldeni szerintem már bele is fognék!

(#94) KAMELOT válasza Methos81 (#93) üzenetére


KAMELOT
titán

Jobban járnál ha a HD4890-et eladnád és vennél egy HD6870x2-es kártyát!
1. 2 GPU van benne
2. DX11
3. legújabb technológia
4. nem foglal akkora helyet sem
5. gyorsaság 270GB/s körül :)
Alapon a géped sokkalta kevesebbet fogyasztana! :K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#95) korion


korion
senior tag

tömör,és lényegre törő cikk volt!
köszi! :R

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.