Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Knife.McL


Knife.McL
tag

Enyém is megérkezett.
Első tapasztalataim:
Kézbe véve impozáns és biztosan jó lesz, hiszen "...a súly, a megbízhatóság jele..." (nem Blöff).
Az ujjlenyomat olvasó nekem kicsit lent van. Jobb szerettem a hátlapon, de ezt is megszokom majd.
Kijelző nekem nem hibás, és a kamera is éleset fotóz. Itt csalódtam egy picit, mert bár jobb a képek dinamikája, és sötétben láthatóan jobb, de az 5éves mi8am, nincs tőle olyan messze. És ebben még infra sincs :D
De a felhasználói élmény kiváló. Nagyon kényelmesen használható. Szépek az animációk, nem túlzóak, nem is túl kevés.
1.1.8ig frissült, kicsit hiányoznak még beállítási lehetőségek, de egy jó launcher majd pótolja, ha nem elég.
Első pár órám ennyi volt. Még sok alkalmazást kell újra beállítanom.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#702) fuzaco


fuzaco
csendes tag

Kamerától én sem ájultam el eddig, nem rossz, de nem is kiemelkedő. Többen is mondják hogy Gcammal szebb képeket csinál, úgyhogy lehet érdemes azt használni. Meg persze ez azt jelenti hogy szoftveres a dolog, úgyhogy update-ekben még fejlődhet a hivatalos app is (és ahogy olvastam launch óta fejlődött is elég sokat).

(#703) Kincsesss válasza fuzaco (#702) üzenetére


Kincsesss
tag

Nem vagy elájulva??? Az baj...kijelző mennyire magával ragadó, fényes, élénk? A szenzor egy Sony IMX 766. Más telók kiváló kápeket lőnek vele. Lásd pl. Asus Zenfone 9 Pro..
.

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#704) Kincsesss válasza Knife.McL (#701) üzenetére


Kincsesss
tag

Kijelző mennyire pazar?

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#705) CyberSoma válasza Kincsesss (#704) üzenetére


CyberSoma
tag

Én is most lettem Nothing Phone tulaj, Alzától rendeltem egy feketét. Huawei P30 Pro -t cserélek le rá. Első benyomások: A kijelző nagyon szép, jók a színek, én semmi hibát nem vettem észre. A 120Hz -et én annyira nem látom a P30Pro val össze hasonlítva. De talán tényleg simább a görgetés. Az egész rendszer, menü brutál gyors. A rendszert szokni kell, el voltam vele, mire beállítgattam. A megszokott alkalmazásaim hiányoznak, küzdöttem a galériával (nekem nem jön be a google verziója), POP3 e-mail kezelővel, időjárás widget-el. Még túl sok fotót nem lőttem vele, de eddig nem vagyok csalódott. A P30pro nagyon jó képeket csinált, de szerintem ezzel sem lesz gond. A külső, anyag használat, nekem nagyon bejön, szeretem, hogy nem lekerekített a kijelző.Az aksi a pár nap alatt kicsit gyengébb, mint a P30pro -nál, de talán ez beáll majd.

(#706) Knife.McL válasza Kincsesss (#704) üzenetére


Knife.McL
tag

Hát a pazar szó nem jut róla eszembe, de jó ránézni.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#707) laaceee98 válasza Kincsesss (#703) üzenetére


laaceee98
tag

Ismét no offense, de ha ennyire látványosan igyekszel magad lebeszélni róla, akkor szerintem ne erőlködj. Én nem vagyok NP használó (még), de ha mindenből csúcsot akarsz akkor ne 180 ezerért nézelődj, hanem alsóhangon dupla annyiért. A Zenfone 9-ből nincs olyan, hogy "Pro". Vanilla ZF9 van, az cirka 150-160 ezer forinttal kerül többe, mint a NP1, kompaktabb méretben, IP68 vízállósággal.

Dicsőség és kondi

(#708) gretzky77 válasza Kincsesss (#703) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia téged ismerve ez nem a te készüléked, sztem engedd el!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#709) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Sziasztok! Nekem is holnap lesz meg a készülék, még éppen sikerült rendelnem az Alzából ajándék fülessel! 8+256gb fekete. Sok éve szinte csak iPhone-t használok, kiváncsi leszek hogy bírom a Nothingot :D

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#710) Napfénysüti válasza laaceee98 (#707) üzenetére

Bár én csak külső szemlélő vagyok itt de egyetértek, a fórumtárson látszik hogy nem a NP1 lesz az ő készüléke...
Nálam is a végéig versenyben volt tavaly de aztán mást választottam.

Més que un club!

(#711) Lasy válasza Napfénysüti (#710) üzenetére


Lasy
veterán

Neki az sem fog tetszeni. :)
:C

+36702778032

(#712) fuzaco


fuzaco
csendes tag

Hát ja, ez olyan telefon amit igazából akkor érdemes megvenni ha nagyon tetszik, mert amúgy ebben az árkategóriában lehet azért találni jobbat teljesítményben is meg kamerában is.

(#713) Lasy válasza fuzaco (#712) üzenetére


Lasy
veterán

Teljesítményben azért nem nagyon. A kamera még biztos, hogy szoftveresen nem jó

+36702778032

(#714) SsPL711 válasza fuzaco (#712) üzenetére


SsPL711
őstag

Te mit néztél ami ebben az árkategóriában vetekszik a NP1-el, vagy jobb nála?
Csak érdekelne, hogy mik voltak nálad a versenyzők. :R

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#715) fuzaco válasza Lasy (#713) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Hát már egy Xiaomi 12-t is megkapsz 180k-ért és azért az mégiscsak flagship, AnTuTu score-ja is kb. 2x annyi mint az NP1-nek. Gondolom a kamerája is jobb. Vagy ott van a Realme GT Neo 3T ami 155k és szintén jobb hardverrel rendelkezik.

Igazából ezt a 3-at néztem, azért döntöttem az NP1 mellett, mert ez tetszett a legjobban, hiába nem a legerősebb.

[ Szerkesztve ]

(#716) Lasy válasza fuzaco (#715) üzenetére


Lasy
veterán

Végülis minden telefonnak van versenytársa.
Hiszen ha mindenkinek ugyan az tetszene semmi értelme nem volna.
Nekem az egyedi kinézet volt a választás. Mert nem jön nagyon velem szembe. Igaz most már egyre többen választják.

+36702778032

(#717) fuzaco válasza Lasy (#716) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Ja, nekem is kinézet miatt jött be nagyon, meg mivel nem játszok mobilon nagyon semmi megterhelő játékkal, nem nagyon érdekelt a teljesítmény, főleg hogy mindenhol írták/mondták, hogy így is nagyon gyors. Igazából nagy fotós se vagyok, mindig új telónál fényképezgetek egy hétig, aztán kb. soha többet. :D Úgyhogy nekem teljesen jó ez, de ha valakinek azok a dolgok fontosabbak, azért lehet találni jobbat.

(#718) Kincsesss válasza gretzky77 (#708) üzenetére


Kincsesss
tag

Google 7 Pro bejött? :R

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#719) gretzky77 válasza Kincsesss (#718) üzenetére


gretzky77
veterán

Igen nekem nagyon! De a Nothing sztem egy nagyon jó, szerethető készülék, nekem semmi bajom nem volt vele, pedig elsők közt használtam!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#720) Kincsesss válasza gretzky77 (#719) üzenetére


Kincsesss
tag

És mi volt a gondod vele, ha eladtad??

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#721) laaceee98 válasza fuzaco (#715) üzenetére


laaceee98
tag

X12 gyengébb üzemidőben, még az IP53 sem fért bele (ezt hasonló árkategóriában a P30 már megadta 4 éve is), és melegszik. Cserébe kezesebb méretű, a kamerája jobb, és mostanra egy árszinten vannak, de azért az 300k fölött indított. A Neo 3T gyorsan tölt, gyors, vagány, viszont még a Nothing-nál is nagyobb és az ultraszélese csak fixfókuszos, a front kamera is gyengébb, illetve IP védelem itt sincs (egyáltalán). Ugyanakkor mindkettő megadja nem csak a megfelelő töltőadaptert, hanem még a szilikon tokot is a csomagban, amelyeknek a kispórolása álszent környezetvédelmi mesével leplezve nekem nem szimpatikus. Legyen szó Apple-től a Samsungon át akár a Nothingról, mindegy. A végén a döntést mindenki felhasználói preferenciák alapján fogja úgyis meghozni. Nekem nem szempont a hiperszuper teljesítmény, mert nem játszok a mobilomon, a görgetésre, navigációra, chatelésre, meg egyéb mindennapi feladatokra meg már mindegyik mobil tökéletes sebességet nyújt ezen az árszinten (sőt, kevesebbért is). Szempont viszont egy jó minőségű, AF ultraszéles kamera, mert sokat fotózok makró témákat, és itt most hagyjuk a marketingcélú 2 MP-es dedikált makrókamerákat, mert azoknál használhatóbb, ha ceruzával lapra skiccelem, amit látok. Ez csak egy példa, hogy nekem mennyire fontos, amivel más egyáltalán nem törődik és vica verza.

Dicsőség és kondi

(#722) gretzky77 válasza Kincsesss (#720) üzenetére


gretzky77
veterán

Semmi gondom nem volt vele, egyszerűen elég sűrűn cserélek telefont! Pixelt régóta szerettem volna kipróbálni, csak ugye ott sokáig nem volt Volte, ami nekem fontos! De mivel már megoldott ez a probléma, így arra váltottam!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#723) SsPL711 válasza laaceee98 (#721) üzenetére


SsPL711
őstag

És a Realme- ben nincs a főkamerán OIS.
Fotózásnál elég fontos, korábbi tapasztalatok alapján.
Vezeték nélküli töltést is csak a flagship X12 ad.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#724) fuzaco


fuzaco
csendes tag

Na kint van elvileg mindenkinek az Android 13-as update, nekem most adta be OTA.

(#725) laaceee98


laaceee98
tag

Egyébként a márkának van bármiféle felhő szolgáltatása? A neten nem találok róla infót, szóval felteszem nincs. Nem létkérdés, de a Huawei-nek adott a Huawei Cloud, ami egész használható. Akkor itt felteszem marad a Google Drive és hasonlók (?).
Másik kérdés, hogy komplett "költözős" megoldásra mit lehet használni? Értelemszerűen más márkájú készülékből Nothing-ra, létezik olyan applikáció, mint a "Mi átköltözés", a Xiaominál, vagy a Phone Clone (Huawei), Samsung Smart Switch stb., ami a névjegyektől a zenéken, képeken át minden adatot át tud vinni az új készülékre?

Dicsőség és kondi

(#726) Lasy válasza laaceee98 (#725) üzenetére


Lasy
veterán

Azért mert az alma csak arra ment minden kell az ide?
A Google nem elég?
A hülye iCloud -ből még MacBook-on sem tudok törölni képet.

Költözni simán usb C kábel.
Usb C - usb C
Kb fél óra, és minden adat, háttérkép ott lesz

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#727) laaceee98 válasza Lasy (#726) üzenetére


laaceee98
tag

"In the setup wizard, there will be an option to copy data from an existing device, either via a Google account backup or by connecting the two devices with a cable."
Köszi a választ. Bár ezt előbb is megtalálhattam volna... :D

Dicsőség és kondi

(#728) Lasy válasza laaceee98 (#727) üzenetére


Lasy
veterán

Semmi gond.

+36702778032

(#729) Lasy válasza Lasy (#728) üzenetére


Lasy
veterán

Színek megjelenítéséhez is vannak beállítások. Igaz nem annyi mint a Samsung-nál

Menü
Megjelenés
Színek

:C

+36702778032

(#730) Kincsesss válasza Lasy (#729) üzenetére


Kincsesss
tag

Csinlálnál képernyőfotót? Előre köszi.

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#731) Lasy válasza Kincsesss (#730) üzenetére


Lasy
veterán

Tényleg ennyire hitetlen vagy?
Igaz csak véletlenül találtam rá, mert az oldalsó sávos menüt kerestem, de azt persze nem találom.

+36702778032

(#732) Kincsesss válasza Lasy (#731) üzenetére


Kincsesss
tag

Köszi! Elég szegényes. Ennyi van az összes Samun....kevés....

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#733) Linkin1994 válasza Kincsesss (#732) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Hova többet?

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#734) Kincsesss válasza Linkin1994 (#733) üzenetére


Kincsesss
tag

Hova? Ide...

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#735) Lasy válasza Kincsesss (#734) üzenetére


Lasy
veterán

Van egy másik helyen is, de még mindig nem tudom miért kell ennyire túlszaturált szín

+36702778032

(#736) Kincsesss válasza Lasy (#735) üzenetére


Kincsesss
tag

Mert ezt szeretem. Ízlések és pofonok. Van teló tehát, ahol beállítható....

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#737) gretzky77 válasza Kincsesss (#736) üzenetére


gretzky77
veterán

Itt ennyi van, én kb soha nem állítgatom egyik telón se! Ezért is mondtam sztem lépj tovább, ez nem a te telefonod!
Azt vedd figyelembe, ez majdnem egy stock droid, Pixelen is ennyi van!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#738) Kincsesss válasza gretzky77 (#737) üzenetére


Kincsesss
tag

Amit ábrán mutattam, szintén stock android.... De köszi a tanácsot. Valszeg igazad van :R

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#739) Lasy válasza Kincsesss (#738) üzenetére


Lasy
veterán

Nem a Samsung nem gyári. Eredeti, de nem gyári.
Pont ez a lényeg az Androidban, hogy teljesen testre szabható
De te maradj nyugodtan a Samsung-nál.
Nem fogsz tudni váltani. Semmi gond. Vannak ilyen emberek is mondom ezt úgy, hogy Sony fanatikus voltam. Igaz még most is az lennék ha nem egy kaptafára készülne .

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#740) Kincsesss válasza Lasy (#739) üzenetére


Kincsesss
tag

Asue Zenfone 7 Pro telót láttál, amit mellékeltem a fotón....

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#741) gretzky77 válasza Kincsesss (#738) üzenetére


gretzky77
veterán

Milyen teló?
Közben láttam! Hát az nem stock droid!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#742) kutga válasza gretzky77 (#741) üzenetére


kutga
nagyúr

Asuson ZenUI fut. Egyébként a Pixeleken sem stock android fut, hanem Pixel Launcher.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#743) Kincsesss válasza gretzky77 (#741) üzenetére


Kincsesss
tag

Közelinek mondhatjuk szerintem....

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#744) SuperMario


SuperMario
tag

Megnéztem a Youtube videót az 1.5.2-ről, megnyitottam a blog posztot, 'early 2023'. Gondoltam eh, de azért ráfrissítek, egyből be is adta a lehetőséget. Nem voltam béta-teszter, így az egész 1.25GB volt, elég hamar lement az egész folyamat.

Nekem a mobilnetnél a gyors kártyaváltás az nagyon hiányzott, az már egy nagy plusz pont, a Weather app jó, de két másikat (is) használok felváltva, a 11 új Glyph csengőhang pedig üde frissítés, ezekből jöhetne negyedévente egy-egy csomag a későbbiekben.
A többit nehéz értékelnem, mert én a MS launchert használom kb. mióta kijött, itt is kb. 15 percig bírtam a funkciói nélkül amikor ráköltöztem a telefonra, de biztos a többi újítás is tök jó. :)
Ha jól emlékszem Carl mondta a twitteren, hogy sokkal jobb lett az üzemidő, erre kíváncsi leszek, panaszom eddig sem volt rá, de mindig jó, ha jobb. :)

(#745) Lasy válasza SuperMario (#744) üzenetére


Lasy
veterán

nem igen használom ezt a funkciót, de akkor lenne a legjobb, ha mi saját magunk tudnánk állítani magunknak.
vagy bármelyikre, akár saját hangra is menne. :)

+36702778032

(#746) SsPL711 válasza kutga (#742) üzenetére


SsPL711
őstag

A Pixel Launcher az nem azt jelenti, hogy nem stock android. Az csak a felhasználói felület kezelő, attól még stock.
Ha felteszek egy stock androidra egy másik nem gyári launchert attól az még stock android. :R

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#747) Kincsesss válasza SsPL711 (#746) üzenetére


Kincsesss
tag

+1 :R

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#748) gretzky77 válasza SsPL711 (#746) üzenetére


gretzky77
veterán

:R erre gondoltam én is! A launcherben vannak beállítások valóban, de a fent hivatkozott képernyő kalibrálás, beállítás például nem fog előjönni egy 3rd party launcher esetén!!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#749) SsPL711 válasza gretzky77 (#748) üzenetére


SsPL711
őstag

Igen, a Splendid kifejezetten ASUS specifikus hardverre van, nem tudod feltelepíteni másik gyártó készülékére.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#750) Kincsesss válasza SsPL711 (#749) üzenetére


Kincsesss
tag

Bár lehetne....Nothing semmivé vált így....

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.