Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) SOAD19 válasza zsoltix (#450) üzenetére


SOAD19
addikt

Most jutott eszembe pár. Új értesítésekről valamilyen formában értesíti az embert? Ha jól látom nem tud always on displayt, és értesítő led sincs benne. Vagy rosszul tudom? Gesztusvezérlés gondolom, ezekben a mai okostelefonokban is van, ugye (telefon a fülhöz emelésre fogadja a hívást, telefon átfordítás hatására némítja a csengést, stb.? A mostani telefonomban szeretem még, hogy a kijelzőn két erősebb kopogás hatására képernyőkép készül. Valami hasonlót tudnak a mostani kütyük is?

(#452) KonzolKartel válasza SOAD19 (#451) üzenetére

Szokásos formákban értesít. Egyedül LED nincs elől, viszont annál több hátúl :). AOD van.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#453) zsoltix válasza SOAD19 (#451) üzenetére


zsoltix
tag

Aod van, gesztus vezérlés is van, emeléssel nem fogad hívást, lefelé fordítva viszont némít.

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#454) Janesz2323 válasza gyalu 1 (#438) üzenetére


Janesz2323
csendes tag

Szóval úgy értem a kép a képben opciót, hogy bármilyen alkalmazást tudok kicsinyítve megtekinteni, legyen az chrome, viber, facebook..bármi, nem kimondottan a youtube-ra lehet ezt csak alkalmazni. A 4 éves huawei mate 20-am is tudta (gesztusvezérlésnél ha hosszabb ideig tartottad a visszanyilat felugrott a lehetőség,hogy milyen alkalmazást szeretnél kis ablakban megnyitni). Egy realme gt 2 pro-t próbáltam (visszavittem mert proci hibája volt) azon is android 12 volt és az is tudta az alkalmazások kis ablakos megnyitását.
Remélem így már érthető mire irányult a kérdésem.

(#455) Janesz2323 válasza gyalu 1 (#438) üzenetére


Janesz2323
csendes tag

Közben megtaláltam. Mikor alulról húzod fel az alkalmazást, de nem bezárod ("kilövöd"), hanem egy kicsi ablak megjelenik, oda kell betenni.

(#456) huntermati


huntermati
tag

Sziasztok,

Nemrégen én is tulajdonos lettem. Egy 2022.07. gyártású készülék jutott el hozzám.
De a kijelzőn zöldülést tapasztalok. A teszt képpel ami itt mrThomi linkkelt.

Illetve borzasztó OLED smearinget is. A Mi 9T-m en nem volt ilyen rossz.
Erről készítettem videót: https://www.youtube.com/shorts/tdep5WRl334

Ilyenkor lehet mit tenni? Garis probléma? :(

(#457) mrThomi válasza huntermati (#456) üzenetére


mrThomi
addikt

Hello. Igen, sajnos a júliusiak között sok a hibás, de ezt nem lehet előre tudni milyen gyártásút kapsz. Volt egy augusztusi fehér készülékem is, és az hibátlan volt. Én ezt küldeném vissza ahonnan jött, nekem ez nem is lenne kérdés, nem tudom van e még elállási lehetőséged, vagy használtan vetted ?

Nothing Phone (2a)

(#458) natë válasza huntermati (#456) üzenetére


natë
nagyúr

Szinte mind ilyen, ha tudsz, állj el.

(#459) huntermati válasza mrThomi (#457) üzenetére


huntermati
tag

A készülék új, mai Emag vásárlású. Személyesen vettem át, ilyenkor is élhetek az elállás jogával?

(#460) natë válasza huntermati (#459) üzenetére


natë
nagyúr

Sajnos nem.

(#461) huntermati válasza natë (#460) üzenetére


huntermati
tag

És ilyenkor mit lehet tenni? Emagon van termék-visszaküldési űrlap.
Mert sötétben így a telefon használhatatlan.

(#462) gretzky77 válasza huntermati (#459) üzenetére


gretzky77
veterán

Személyesen vetted át, de online rendelted meg vagy bementél és megvetted? Ha online rendelted személyes átvétellel akkor sztem elállhatsz!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#463) huntermati válasza gretzky77 (#462) üzenetére


huntermati
tag

Személyesen mentem be ahol online rendelték meg nekem, mert nem volt az ajándék töltő készleten.

Illetve itt is ki tudom választani:

(#464) mrThomi válasza huntermati (#461) üzenetére


mrThomi
addikt

Ezt nem tudom pontosan, mert nem otthon élek, és személyes átvétel után sem vittem még vissza emagba soha semmit, de ha bemész az emaghoz, ott biztos megmondják. Szerintem cserét minimum kérhetsz, ha mai vásárlás ez szerintem nem lehet probléma, ha bizonyítani tudod a hibát. Próbálj ki még egyet ha annyira Nothingot akarsz, aztán ha a kövi se jó akkor kérd a pénzt vissza és nézz valami más után.

Nothing Phone (2a)

(#465) huntermati válasza mrThomi (#464) üzenetére


huntermati
tag

Kérvényeztem a visszavételt, elállást. Úgy néz ki működhet így a dolog.
Rettentő borzasztó, hogy 204 ezer forintért nincs benne egy normális kijelző. :(((

(#466) Csápájev válasza huntermati (#465) üzenetére


Csápájev
őstag

A vásárlás a lényeg, tökmindegy hogy személyesen vetted át. Ha neten vásároltad,elállhatsz.

(#467) mrThomi válasza huntermati (#465) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen, bocs ezt már szerk. lejárta után olvastam. Mindenképp küld vissza, mert ez így nem okés, aztán, hogy adsz e neki még egy esélyt azt már neked kell tudni. Nekem egy 2022.08. fehér 256gb hibátlan volt. Nem feltételn a kijelző a hibás, hanem a gyártási hiba is lehet ("Now there is something called a colour mask which is used to deposit the coloured layers on the LEDs. When it gets disturbed, there will be non-uniform colour output in the display. This is known as Green Tint") vagy gyatra minőség ellenőrzés.

Nothing Phone (2a)

(#468) SOAD19 válasza huntermati (#456) üzenetére


SOAD19
addikt

És milyennek kell lennie, ha rendben van a panel, kijelző?
Nekem ilyen: [kép] [kép] [kép] [kép]

(#469) Csápájev válasza SOAD19 (#468) üzenetére


Csápájev
őstag

A szelfi kamera mellett nincs hasonló hiba? Ezt lesd meg: link

(#470) SOAD19 válasza Csápájev (#469) üzenetére


SOAD19
addikt

Az úgy tűnik rendben van.

A jobboldali sáv, a kis emberke el az mi lenne? A hangerőt állítva a baloldali sáv mozog: [kép]
Amúgy vegyesek az érzelmeim a telefonnal két napi, pár órás nyomogatás után. A dizájn, összeszerelési minőség pazar. Viszont a rendszer kicsit fapados, sokkal kevésbé testre szabható, kevesebb funkcióval bír mint pl. a régi telefonom (Huawei P9) vagy egy Xiaomi 12X.
Pl. nem sok alternatíva van olyan widgetre ami mutatja az időt/dátumot megérte pedig az időjárást, egy szimbólum segítségével. Csak külön óra + időjárás widgettel lehet megoldani. Az se tetszik, hogy a képernyő alján lévő Google widget mérete és helye nem változtatható meg.

[ Szerkesztve ]

(#471) gretzky77 válasza SOAD19 (#470) üzenetére


gretzky77
veterán

Hát ez abból fakad, hogy a Nothing közel, nagyon közel stock droid! A másik 2 említett készülék teljesen átszabott kezelőfelülettel rendelkezik!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#472) huntermati válasza SOAD19 (#468) üzenetére


huntermati
tag

Ez ugyanaz a szürke kép egy iPhone 12 minin.

[ Szerkesztve ]

(#473) natë válasza SOAD19 (#468) üzenetére


natë
nagyúr

Ez nem túl jó... :(

(#474) SOAD19 válasza gretzky77 (#471) üzenetére


SOAD19
addikt

Azt hittem, hogy a stock droid annyit jelent, hogy nincs előre telepítve egy csomó gyári appal, amiket le se lehet törölni. Ez így annyira nem tetszik, hogy jóval kevésbé lehet testreszabni, ezáltal kicsit kisebb tudású.

huntermati és natë
Köszi, akkor gyakorlatilag egy tök sötét szobában, majdhogynem feketének kellene lennie a kijelzőnek, azaz nem is kellene látnom a kijelzőt sötétben?
Akkor most már eldőlt, hogy maradok a 12X-nél. Amúgy, ez a hiba befolyásol valamit, használat közben észre lehet venni? Színtévesztő vagyok, úgyhogy nekem lehet nem sokat oszt vagy szoroz. :D

(#475) natë válasza SOAD19 (#474) üzenetére


natë
nagyúr

Nem, homogénnek kellene lennie, de ritka a teljesen hibátlan panel (pláne, hogy a Nothing egy olcsóbb fajtát használ). Semmit nem befolyásol, csak sötétben zavaró.

(#476) SOAD19 válasza natë (#475) üzenetére


SOAD19
addikt

Aha, így már értem. Amúgy még egy olyat vettem észre, hogy mintha a telefon aljában lévő hangszóró hangosabb lenne. Pl. ennél a videónál is: [link]
A zenénél még sztereonak tűnik, inkább csak a beszédnél végén észre, hogy mintha, csak a usb aljzat felőli oldalról jönne hang. Persze, jön a másik oldalról is csak halkabban. Viszont, lehet javult a helyzet miután engedélyeztem a telefonnak, hogy frissítse a rendszert.

(#477) spawn21 válasza SOAD19 (#476) üzenetére


spawn21
veterán

Szinte az összes "sztereó" telefon ilyen. A fenti hangszóró sokkal kisebb.

iPhone 13p

(#478) SOAD19 válasza spawn21 (#477) üzenetére


SOAD19
addikt

A 12X-nél szinte tökéletes volt a sztereó hatás, vagy legalábbis sokkal jobb, mint a NP-nál. Annál, mármint a 12X-nél meg, mintha kicsit a felső hangszóró lenne erősebb.

(#479) DrDoktor válasza huntermati (#465) üzenetére


DrDoktor
tag

Rettentő borzasztó, hogy 450 ezer forintért a samu utrában sincs soknál.
Pixeleknél is mennyi lila zöld kijelző volt 300.000 % felett. Cseréltesd gariztasd vagy állj el.
Bármelyik gyártóval járhasz sajnos így.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#480) natë válasza DrDoktor (#479) üzenetére


natë
nagyúr

Oled lottery a jelenség neve a neten.

(#481) mrThomi válasza DrDoktor (#479) üzenetére


mrThomi
addikt

Itt az arányok az ami nem mindegy. Nem mindegy, hogy míg a Nothing esetében a startkor Indiába minden harmadik eszköz érintett volt és felrobban a reddit emiatt, vagy pár tízezernél becsúszik 1 hibás. Igaz a samu többet is gyárt, de a gyártók tanulhatnának már a hibákból. Nem hiszem hogy Carl Pei nem számított ezzel, amikor a OP 8/8 Pro hasonló hibáktól szenvedett.

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#482) Alfred88 válasza natë (#480) üzenetére


Alfred88
tag

Úgy emlékszem ez volt probléma a p20 pro szeriánàl is

(#483) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Üdv! Van valakinek tapasztalata ezzel a fóliával? Nincs kameralyuk rajta, nem tudom mennyire probléma ez? Néztem a gyári üveg fóliát, fénykép szerint azon sincs kivágás.

(#484) Lasy válasza gyalu 1 (#483) üzenetére


Lasy
veterán

Az egységben sincsen luk, mégis minden jó rajta.

+36702778032

(#485) mistar válasza gyalu 1 (#483) üzenetére


mistar
tag

Én ilyet használtam. Tükörsima.
Hibátlan képek készültek rajta keresztül.

(#486) gyalu 1 válasza mistar (#485) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek:R

(#487) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Nemrég lettem egy ilyen telefon tulajdonosa :)
Mindent rendben be is állítottam, mindent megtaláltam, viszont egyvalamire nem jöttem rá, de talán azért mert nem is lehet állítani.
Ha lefordítom kijelzővel lefelé a telefont és/vagy rezgő módban van, akkor ha bejövő hívás van nem minden glyph fény villog csak jobb felső kis csík. Ellenben ha normál hívás jön hanggal, nincs lefordítva a telefon, akkor minden fény villog.
Lehet valahol állítani, hogy ne csak azaz 1 kis pálcika villogjon ilyen esetben?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#488) SsPL711


SsPL711
őstag

Csatlakoztam én is egy fekete 8/128-as 2022/08 havi példánnyal.
Egyelőre még nagyon friss, egy Redmi Note 10 pro-t váltott.
Vegyesek az érzéseim, de nem vagyok csalódott.
Nagyon gyorsan át tudtam költözni a régi telóról.
És azonnal felajánlotta az 1.1.7-es FW-t ami fel is került rá.

Nem teszteltem a kijelző hibáit, nekem így is megfelel, tudatlanul is ;)
Dead pixelek nincsenek, nekem ennyi elég.

Amúgy nekem nagyon fluid-nak tűnik a pure Android.
Kicsit a rohamos akku merülés ami feltűnt elsőre, meglátjuk pár töltési ciklus után...

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#489) mrThomi válasza SsPL711 (#488) üzenetére


mrThomi
addikt

Az akksi nagyon jó, be fog az állni. A kijelző hibát meg ha a annyira vészes, úgy is észre fogod venni ha sötétmódnban használod és csak simán belépsz a menübe vagy ha keresel valamit a playstoreban.

Nothing Phone (2a)

(#490) SsPL711 válasza mrThomi (#489) üzenetére


SsPL711
őstag

Jobb ha nem nézegetem.
Valamelyik régebbi telóm esetén elkezdtem itt fórumozni és kipróbálgatni amiket mások írtak hibákat.
Sorra megtaláltam én is, azóta próbálom kímélni magam az ilyesmiktől :D

De azért majd megnézem :K

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#491) SsPL711


SsPL711
őstag

Azért egy dolgot rögtön kipróbáltam, írta itt valaki, hogy csak egy BT eszközhöz tud egy időben csatlakozni a telefon.
Azért ez engem is zavart volna ha így lenne. :U
Ezért kipróbáltam és eloszlatnám ezt a fake news-t. Okos óra és BT fejhallgató együttesen kapcsolódva köszöni szépen, de működik és a zene aptx HD-ben tud menni így is. :C

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#492) mrThomi válasza SsPL711 (#490) üzenetére


mrThomi
addikt

Nem is azt írtam, hogy keresd a hibát, hanem azt, hogy ha olyan vészes akkor azt úgy is kiszúrod, ha keresed ha nem. En sem nagyítóval nézegettem, hanem egyszercsak megláttam annyira feltűnő volt. (bár nálam brutális volt, az első hsz-ek között van kép) :U

Nothing Phone (2a)

(#493) SsPL711 válasza mrThomi (#492) üzenetére


SsPL711
őstag

Láttam, végig olvastam a topic-ot.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#494) chris-v válasza SsPL711 (#488) üzenetére


chris-v
senior tag

Nekem is hamar merült az aksi az első 1-2 napban, most úgy tűnik kezd beállni, bár így is kicsit többet vártam.

Ami viszont némileg csalódás az a kamera. Mi mix 2S-t váltottam erre, de a régi mix 2S még mindig jobb képeket lő. És gcam-al sem sokkal jobb a helyzet. Az érdekes az, hogy papíron a kamera jobb, de valahogy mégsem.
Ami legjobban zavar, hogy ha pl egy másik telefon kijelzőt, vagy tv-t fotózok, akkor a fotó közepén éles a kép, de a kép szélei felé egyre homályosabb. Normál fotónál ezt nem tűnik fel, sőt talán nem is csinálja. Szóval valószínűleg nem optikai probléma, hanem szoftveres. De valami hiba van. Még nem volt időm többet fotózni vele, de majd megnézem több teszt képpel.

Ezen kívül elégedett vagyok, tetszik a dizájn is, talán egy kicsit lehetne vékonyabb a telefon.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#495) mrThomi válasza chris-v (#494) üzenetére


mrThomi
addikt

Nekem az akksival semmi bajom nem volt. Hozzta az elvárhatót, óránkénti max 10% merülés aktív használat mellett, így az én szokásaim mellett reggel 6-tól este 8-ra még volt benne bő 40% ami még sok mindenre elég volt, 6.5 órás sotokkal.
A kamera szerintem érdekes kérdés. Többen mondják, hogy a régi xiaomiknak jobb a kamerája, ezt se megerősíteni se cáfolni nem tudom, de szerintem jobban van megírva a szoftver

Nothing Phone (2a)

(#496) huntermati


huntermati
tag

Sziasztok,

#465 A visszaküldés sikeresen lezajlott. :))

De nekem tetszik a készülék, így megpróbálnám mégegyszer.
Hol, vagy hogy érdemes rendelni, hogy minél nagyobb eséllyel probléma mentes készülék jusson el hozzám?
Esetleg fehér színben a 8/256? Vagy a Nothing hivatalos weboldaláról?


(#497) soko70 válasza huntermati (#496) üzenetére


soko70
aktív tag

Én az Alzát merem ajánlani. Most kaptak újabb készletet. Szerintem ez lehet már jobb. Most rendeltem tőlük. De ha bármi van, tényleg gyorsan megy a visszáru.

(#498) SsPL711


SsPL711
őstag

Próbálta már valaki feltenni a 13as Android beta-t?
XDA-ról le lehet tölteni és local update-el fel lehet upgradelni a 1.1.7-est 1.5-re. Ami már Android 13 verzió.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#499) Lasy válasza SsPL711 (#498) üzenetére


Lasy
veterán

Érdekes, de nem kell hozzá bootloadert nyitni?

+36702778032

(#500) SsPL711 válasza Lasy (#499) üzenetére


SsPL711
őstag

Nem kell, van egy kód amit a tárcsázóba beírva a Local Update "menüt" nyitja meg.
Onnan meg be lehet tallózni a letöltött 1.5-ös FW-t és megy az Update. Vannak YT videók róla, igaz indiai a többsége, de azért érthető.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.