Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) kutga válasza SsPL711 (#746) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem egészen azt jelenti. A stock android alatt az AOSP rendszert értik, ami az android legtisztább, default változata, ami mentes a Google alkalmazásoktól, testreszabástól és extra funkcióktól, és ez az ami a többi android verzió alapja. Bár a Pixel UI nagyon közel áll ehhez, valójában ez sem stock, mert a Google egy csomó Pixel exkluzív funkciót és alkalmazást ad hozzá előre telepítve (főként a Google Play szolgáltatásokat). A Pixel UI tehát több, mint egy skin. A legutolsó sorozat, amin valódi stock android futott, az a Nexus sorozat volt, azóta csak olyan van, ami nagyon közel áll hozzá.

Let the Zone take me if I am.

(#752) SuperMario válasza Lasy (#745) üzenetére


SuperMario
tag

Ha ez a Glyph-re vonatkozik, kellene rajta javítani, igen. Bár egyedi csengőhangra van opció, de nem tudom mi alapján készíti el hozzá a mintát - vagy akár azt, hogy mindegyikhez ugyanazt teszi-e, csak kipróbáltam, de aztán inkább választottam a gyáriak közül, valahogy jobban illik a vibe-hoz.

Azért remélem egyszer szerkeszthető lesz egyedi minta is, de a technológia korlátait ismerve egy ilyen, akármennyire is gamified, de programozás értem, hogy sok tényezős, jobb egy megfontolt és jó megoldást kiadni, mint egy gyorsan összecsapott, állandóan foltozott alkalmazást.

(#753) SsPL711 válasza Kincsesss (#750) üzenetére


SsPL711
őstag

Nem csak neked, hanem mindenkinek.
Semmi sem hasonlít rá :D
Na jó, egy kicsit talán szifonra hasonlít a körvonala.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#754) SsPL711 válasza kutga (#751) üzenetére


SsPL711
őstag

Igazad van, elfogadom a kifejtésed.
De, számomra a google szoftverekkel felvértezett Pixel közeli, bloatware mentes Android már stocknak számit.
De, nálad a teljes igazság. :R

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#755) SsPL711 válasza SuperMario (#752) üzenetére


SsPL711
őstag

Be lehet állítani, hogy bármilyen egyedi csengőhanghoz vagy bármilyen hanghoz ritmusra villogjon a (hiero)Glyph.
De lehet, hogy csengőhanghoz nem?
Ezt nem néztem.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#756) fuzaco válasza SuperMario (#752) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Van már app amivel tudsz saját mintát csinálni, meg kb. mindent vezérelni, de root kell hozzá:
Themes / Apps / Mods - [APP] [ROOT] Glyph Control [Phone (1)] | XDA Forums (xda-developers.com)

Amúgy én az Audió vizualizációt próbáltam, ami minden zenéhez meg hanghoz nyomatja a glyphet, de nekem eléggé randomnak tűnt, csak épp hogy fel lehet ismerni a zene ritmusát.

(#757) SsPL711 válasza fuzaco (#756) üzenetére


SsPL711
őstag

Nekem tök jól ritmusra villog, külön frekvencia tartományok tartoznak külön led szigethez, szerintem egyáltalán nem random.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#758) kutga válasza SsPL711 (#753) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, az áll a legközelebb hozzá. :)

Let the Zone take me if I am.

(#759) storm3


storm3
senior tag

Sziasztok,

nem tudjátok,valahol esetleg meg lehet nyomkodni a telefont vásárlás előtt? MediaMarkt-ban nem forgalmazzák sajna.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#760) Kincsesss válasza storm3 (#759) üzenetére


Kincsesss
tag

Alzában

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#761) CyberSoma


CyberSoma
tag

Srácok, én beüzemeltem az Alzánál kapott ajándék fülest és nekem nagyon bejön :C
Nagyon tetszik külsőre is, kényelmes is és szerintem nagyon jól szól. A mobilarénás teszt alapján valami brutál szar hangzást vártam, de nekem nagyon tetszik. De jó, hogy nem adtam el :DDD

(#762) Kincsesss válasza CyberSoma (#761) üzenetére


Kincsesss
tag

Nálam elméletileg eladó lenne az ajándék füles.... A készülékről nem döntöttem még. Az Alza bemutatótermében állítólag ki van állítva..Na majd holnap.... A mobilaréna tényleg lehúzta. Mindenki más dícséri a fülest....

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#763) fuzaco


fuzaco
csendes tag

Azért érthető az itteni teszt is, 52k-ért elég húzós volt amikor sokkal több funkciójú fülest lehet kapni annyiért, de ingyen nyilván jó. :D Mondjuk én sosem szerettem a "nem bedugós" füleseket, úgyhogy nekem nem hiszem, hogy tetszene.

(#764) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Két év iPhone xr használat után elkezdtem nézelődni ismét androidos fronton. Kérdés adott miért? Mert eleve 120hz kijelzőt szeretnék végre. Ez nagyon sokba fáj apple háza táján. Nem gondolom hogy egy iPhone 13al előrébb lennék mint egy olcsóbb androidos telefonnal kivéve nem teljesítik az alábbi kritériumokat.
Viszonylag kompakt méret
Qi töltés
Stabil letisztult rendszer (stock v pixelek előnyben)
Normális termék támogatás
Gyors de nem high end hardver. (Kamera ,soc )
Illetve normális kijelző (min90hz) jó napfényben olvashatóság
Ip53. Így kb eléggé le szűkítettem a kört.
Le szeretném szögezni hogy a glyph interface nem tetszik és support oldalról is olvastam negatívumokat.
Mégis számításba vettem ezt a készüléket.
Szóval érdeklődni szeretnék hogyha fenti kritériumoknak megfelelően szeretnék egy készüléket ami outofbox ez a készülék mennyire elégítené ki az igényeim ? Vannak e esetleg olyan aspektusai a készüléknek ami miatt inkább nem ajánlott ? Vagy esetleg aki szintén iPhonerol jött megfelelő volt e a váltás? előre is köszönöm.

(#765) fuzaco válasza batai15 (#764) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Bár még csak 3 napja használom a telefont, de eddig sok negatívumot nem tudok mondani. A legnagyobb "hibája" szerintem a gyengus selfie kamera és a rossz hangzású hangszóró, de az utóbbi javítható a Wavelet appal.

Supportal szerintem nincs gond, megjelenés óta már kidobtak vagy 9 update-et ami rengeteg mindent javított és rakott be új funkciókat, meg ugye 3 éves software update-et ígértek.

Glyph rendszer teljesen kikapcsolható. A telefon amúgy nagyon gyors, egy darab lag sincs és a 120hz-es kijelző is nagyon jól néz ki, habár időjárás miatt erős napfényben nem volt még vele dolgom. Fő kamera jó, bár szoftveresen lehetne jobb is, de ha felraksz egy Google Cam-et, akkor szebb képeket csinál. Szoftver nagyon közel ál stock Androidhoz, leginkább csak a Glyph beállítások amivel eltér.

Kompaktnak nem mondanám, Mi 9 SE után óriásinak tűnik a telefon, de megszokható és viszonylag kényelmesen tudom azért egy kézzel is használni. iPhone-om nem volt, úgyhogy hasonlítani nem nagyon tudom.

(#766) batai15 válasza fuzaco (#765) üzenetére


batai15
félisten

Értem köszönöm,. Nincs esetleg Nyíregyháza környékén tulaj ? Lenne még pár kérdésem de lehet egyszerűbb lenne élőben a készüléket meg nézni.

(#767) Kincsesss válasza fuzaco (#765) üzenetére


Kincsesss
tag

"rossz hangzású hangzású hangszóró" . Bővebben ez mit takar? Érinti a telefonálási hangminőséget is? A külön app, hogyan tud javítani rajta?

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#768) fuzaco válasza Kincsesss (#767) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Telefonálást nem, csak zenehallgatás, stb. A Wavelet egy rendszerszintű hangszínszabályzó, ezekkel a beállításokkal ég és föld a különbség a gyári beállításokhoz képest:
How To Guide - Increase Soundquality of the Nothing Phone 1 Speakers tenfold. [Non-Root] | XDA Forums (xda-developers.com)

(#769) Kincsesss válasza fuzaco (#768) üzenetére


Kincsesss
tag

:R

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#770) SsPL711 válasza fuzaco (#768) üzenetére


SsPL711
őstag

A magam részéről az ilyen, nem gyári megoldásokat nem támogatom. Zenét a telefonról csak BT-al hallgatok. A hangszórója, nekem így is megfelel, beszéd kihangosításhoz.
Különféle erőforrásokat használó "tapaszok" nélkül is. Ez nem egy hifi lejátszó.
De, BT-on keresztül aptX HD-ban sugároz, egy asztali DAC-al kiegészítve Hi-Res lejátszónak is megfelel.

A hangszóró telefonáláshoz teljesen megfelel számomra, VoLTE minőség tökéletes.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#771) fuzaco válasza SsPL711 (#770) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Persze, ha nem használod nagyon a hangszórókat, akkor nincs rá szükség. De mivel én használom, nyilván beállítom, hogy jobban szóljon. Erőforrást meg olyan keveset használ, hogy meg se jelenik se a gyári akkumulátor használat menüben, se AccuBatteryben, szóval ez abszolút nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#772) The DJ válasza fuzaco (#768) üzenetére


The DJ
addikt

Ejha, hát ez tényleg rengeteget dobott az amúgy teljesen alap beépített hangszóró hangzásán. Köszi! :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#773) fuzaco válasza The DJ (#772) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Nincs mit! Ezt nem írja a post, de nekem használata közben néhány rendszerhang elkezdett "lagolni", de a buffer size minimumra vételével megszűnt a probléma, ha esetleg nálad is előjön.

(#774) SsPL711 válasza fuzaco (#773) üzenetére


SsPL711
őstag

Hát pont az ilyenek miatt sem használok ilyen megoldásokat. :(

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#775) fuzaco válasza SsPL711 (#774) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Ez természetesen a te dolgod, de én pont azért szeretem az Androidot mert lehet vele szórakozni és sokszor javítani dolgokat az alaprendszerhez képest. És itt most nem is arról van szó, hogy valami végleges változtatást csinálsz, ha nem tetszik csak letörlöd az appot és kész. Ha nem találtam volna erre a rendszerhang lagra megoldást, valószínűleg én is töröltem volna, de így semmi negatívumot nem látok az appba, csak pozitívot.

(#776) batai15 válasza SsPL711 (#774) üzenetére


batai15
félisten

Én is úgy vagyok már az évek elteltével hogy outofbox legyen jó.

(#777) Kincsesss válasza batai15 (#776) üzenetére


Kincsesss
tag

+1

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#778) Lasy


Lasy
veterán

Ez teljesen jó. Érdekes. És tetszetős.

+36702778032

(#779) batai15


batai15
félisten

Mondjuk a hátlap kifejezetten nem tetszik. Viszont minden más ( qi töltés stock droid stb ) igen.

(#780) SsPL711 válasza fuzaco (#775) üzenetére


SsPL711
őstag

Eleget szórakoztam már a telefonokkal. :)
Kinőttem már ebből a Samsung Galaxy S2 halálra Romolgatása óta. :D

Persze, mindenki azt tesz a telefonjával ami jól esik neki.

Én csak azt mondtam, hogy nem szórakozgatok már ilyenekkel, ahogy a többiek is írták, outofbox legyen közel olyan jó, amit nem kell barkácsolgatni.

Nekem a Nothing hozza azt a szintet amire számítottam. :R

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#781) SsPL711 válasza batai15 (#779) üzenetére


SsPL711
őstag

Nekem bejönnek ezek a mások által bóvli csicsának aposztrofált ledes dolgok is, ettől egyedibb.
És ki lehet kapcsolni ha nem tetszik.
Én főként hang nélkül használom az értesítéseket is, az órám jelzi, de a szemem sarkából látom ha felvillan a hátlap is értesítésekkor. Előlapi értesítési led helyett jó ha van, amondó vagyok :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#782) mclane_


mclane_
aktív tag

Mik a tapasztalatok a frissítés után? Nálam jobban merül az akksi, vezeték nélküli töltőn 5-7 perc után kiírja, hogy túlmelegszik. Nem tűnik gyorsabbnak a rendszer ettől...Frissítés előtt ezek nem voltak.

(#783) fuzaco válasza mclane_ (#782) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Akksinak szerintem kell egy kis idő, hogy megint megtanulja a dolgát, mert asszem frissítéssel nullázódott az alkalmazkodó akku. Vezeték nélküli töltést nem használok, úgyhogy azt nem tudom. Gyorsulást én se tapasztaltam általános felhasználás mellett, mivel eddig is nagyon gyors volt, de AnTuTu score-om felugrott 530k-ról 580k-ra A13 update-el.

(#784) Lasy válasza mclane_ (#782) üzenetére


Lasy
veterán

Függ milyen a vezeték nélküli töltő. Ugyanis volt nekem is egy olcsó ami melegedett, de minden készülékkel.

+36702778032

(#785) SsPL711 válasza mclane_ (#782) üzenetére


SsPL711
őstag

Nekem nem melegszik qi-val.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#786) Kepi p4 630


Kepi p4 630
tag

Qi nálam is rendben megy Ikeas töltővel.

(#787) Knife.McL


Knife.McL
tag

Első 4 napnyi tapasztalatom.
A telefon gyönyörű, tényleg minőségi a kinézete, viszont nagy és nehéz, kis kézbe nem túl kényelmes.
A kamerán van mit javítani, de elfogadható.
A kijelző fakóbb a Mi8-nál, nem olyan túlszaturált, kevésbbé kontrasztos, így aki a Samsunglike vibrálást várja csalódni fog. Én is egy picit.
Az ujjlenyomatolvasó nagyon alulra került és lassabb mint egy hátlapi.
Viszont a rendszer jó. Kellően gyors, akadásmentes, nem találkoztam bugokkal, sem érzékelők, sem ui működés terén.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#788) snakefaith


snakefaith
csendes újonc

Sziasztok
Egy hónapja vagyok Nothing tulaj eddig pozitív minden. Nincs lag kamera jó ujjlenyomat érzékelő tökéletes. Olyan kérdés hogy írtátok hogy különböző appokhoz be lehet állítani más más Glyphet. Na ezt hol találom mert például a vibernél appon belül hiába állítottam nothingos értesítést de hang van rezgés van de fényjáték nincs :( plusz az audio vizualizációt se találom bár 1.7nél nem néztem de az 1.5.2ből kivették?

(#789) SsPL711 válasza snakefaith (#788) üzenetére


SsPL711
őstag

Az audio vizualizálást elő kell csalogatni, hosszú lenne itt leírni, YT-on keress rá.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#790) snakefaith válasza SsPL711 (#789) üzenetére


snakefaith
csendes újonc

Köszi
Már próbáltam csak meglévő kontaktal, ha újat adok hozzá akkor müxik nem figyeltem eléggé. De a viber így se akar Glyphelni :(

(#791) Kincsesss


Kincsesss
tag

Na átvettem...Nem volt kiállítva az Alzában.... 2022.08. gyártás. +Ajándék füles. A kijelző enyhén zőldes árnyalatú....fakó, ahogy előttem írták is.....Már itt megbukik nálam....nem Samsung panel, az tuti.....Barátkozom vele, de valszeg hétfőn viszem vissza..... A fülest 20- ért vinnék el holnap, tehát döntenem kell. Ez ugye a 8/256- os változat.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#792) Kincsesss válasza Kincsesss (#791) üzenetére


Kincsesss
tag

[kép] ennyi cédulával elcsúfítani.....szerintem ezt újra csomagolták....a telefon nem volt befóliázva...

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#793) Linkin1994 válasza Kincsesss (#791) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Eddig is lehetett tudni hogy nem Samsung panel

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#794) Kincsesss válasza Linkin1994 (#793) üzenetére


Kincsesss
tag

Ki a gyártó? ( Én nem tudtam...)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#795) laaceee98 válasza Kincsesss (#792) üzenetére


laaceee98
tag

Kicsit lelombozó. Végül honnan rendelted meg?

Dicsőség és kondi

(#796) Kincsesss válasza laaceee98 (#795) üzenetére


Kincsesss
tag

Alza. Személyesen vettem át. Bíztam benne, h ki van állítva. Nem volt. Személyesen is viszem vissza....egy üvegfólia is volt rajta. Gyengus panel ez. Nem véletlenül tartottam tőle. A srácot sajnálom, akinek odaígértem az ajándék fülest....

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#797) fuzaco válasza Kincsesss (#794) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Nem hiszem, hogy lehet tudni, nem nagyon szokták ezt közzé tenni a gyártók. Azt nem tudom, miért gondoltad, hogy Samsung kijelző lesz benne. Amúgy a kijelző szerintem egyáltalán nem fakó, bár lehet annak tűnik, ha a túlszaturált Samsungokhoz vagy hozzászokva. Csomagolás elég gyanús, az oldala is fel volt alapból tépve? Azért azt illene közölnie az eladónak, hogy ha újracsomagolt terméket ad. Mondjuk ha nem volt befóliázva a telefon, akkor szinte biztos, hogy az.

(#798) Kincsesss válasza fuzaco (#797) üzenetére


Kincsesss
tag

100%, hogy újra lett csomagolva....A Tiédre tettek üvegfóliát? Ezen volt, de a telefon nem volt befóliázva. Sajnálom a telefont persze.... A cseh Alza variált vele, nem véletlenül.... Email- ben jeleztem az elállást. Holnap telefonálok nekik. Kp -re vettem, úgy is kérem a jóváírást.... Köszönöm a segítségeteket! Ráfaragtam a telóval. Írigylem azt, aki nem.... :R

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#799) fuzaco válasza Kincsesss (#798) üzenetére


fuzaco
csendes tag

Biztos, hogy üveg? Kemény műanyag fólia van mindegyiken gyárilag, úgyhogy ha az, akkor az normális.

(#800) SsPL711 válasza fuzaco (#799) üzenetére


SsPL711
őstag

Nem volt lefóliázva a teló, tuti valami használt cucc volt.
Kincsesss: Mennyi kértek érte?
Ha, szabad kérdezni?

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.