Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) ludsimon


ludsimon
veterán

Újabb felfedezések:

Az energiatakarékos üzemmód nagyon brutál. Nekem nagyon tetszik, ilyen nem volt az N82-ben. És bátran jelenthetem ki, hogy az N79 szoftvere, sokkal, de sokkal (2x) gyorsabban dolgozik, mint az N82-é. Hipergyorsan kapcsol ki, és viszonylag gyorsan kapcsol be, de még mindig gyorsabban mint az N82. :R

Összességében el kell, hogy mondjam, újabb technológia az N79, és bizony ezt érezni is. :K :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#952) ludsimon válasza picur220 (#947) üzenetére


ludsimon
veterán

Én nem használtam soha ki a 3d gyorsítót. Nekem fölösleges volt a telóban.

Vaku nélkül ez a digit gép nagyon szar képeket csinál, de ez nem ide tartozik...

undefined

(#953) ludsimon


ludsimon
veterán

Különben ennél a képnél látszik bal oldalt, lent, hogy a billentyűzet illesztésénél valamit elrontottak az összeszerelésnél.

Ha beviszem a szervizbe, megcsinálják azonnal a problémát?

undefined

(#954) Stunts666 válasza ludsimon (#951) üzenetére


Stunts666
őstag

...és még mindig, gyorsabb a procija és még mindig más a szoftver az N79en mint az N82-ön. :K

(#955) ludsimon válasza Stunts666 (#954) üzenetére


ludsimon
veterán

Ok. :)

undefined

(#956) Stunts666 válasza ludsimon (#955) üzenetére


Stunts666
őstag

Egyébként az tetszene ha rákerülne egy következő frissítéssel az N82re az N79 szoftja. :D Valahogy így menűanimációk nélkül túl fapadosnak tűnik. :D

(#957) picur220 válasza ludsimon (#953) üzenetére


picur220
veterán

Nekem is hasonló volt a probléma, a menü gombnál volt szar az illesztés, de raktak rá új előlapot meg gombsort gariban:DDD :R
Stunts666: sosem lesz FP2 az N82-n, legalábbis ilyenre még nem volt példa. A Nokiának semmi üzlet sincs ebben, mert ha ráteszik, nem veszed meg az N79-üket.

[ Szerkesztve ]

(#958) ludsimon


ludsimon
veterán

Újabb tapasztalat:

Ülök a hintaágyban...
Nyomkodom a telefont.
Egyszer csak gondoltam, hogy ki kellene valamikor próbálni a WLAN-t is benne.
De gondoltam lehetetlen, mert a hintaágyból az N82 nem is látta a kapcsolatomat, de még a laptop beépített WLAN kártyája se vette a jelet, csak a 30 cm-es antennával ellátott külső USB-s Wifi adapter.

Na gondoltam kipróbálom ugyanott az N79-et, poénból, úgyse fogja látni - gondoltam.
Bekapcsolom, keresés, 2 másodpercen belül megtalálja a hálózatomat. :Y
Ez még hagyján, 5 mp alatt csatlakozok, és vígan meg tudtam nézni rajta az időjárást, és az e-mailjeimet. :Y :R Ja, igen, és egyszer se dobott le, pedig a 3 csíkból 1 csík jelerősséget észlelt. Az N82 még nem is látta. :Y Általában az 1 csíkos jeleket pedig percenként ledobálta, és állandóan újra kellett csatlakozni. :Y

Hát ezt sohase gondoltam volna, úgy álltam hozzá, hogy ááá, az N82-t istenítik, biztos az is a legjobb. Hát nagyon jó, hogy váltottam, mert sok mindent tanultam. :R

Negatívumot annyit tudok róla mondani, hogy iszonyat gagyi műanyagból dobták össze az N79-et, azért az N82-nek jobb volt a háza. Remélem a szervizessel meg tudunk egyezni, és örömmel fogok onnan eljönni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#959) ludsimon válasza picur220 (#957) üzenetére


ludsimon
veterán

Nálam a krómozott dísz műanyag k.rvára idegesít, annyira hihetetlen szar anyagból van, hogy nem igaz. Néhol ha jól megnézi az ember, látszik, hogy az élei nincsenek rendesen bekrómozva. :W Ilyen szar anyagot nem sűrűn fogtam még telefon néven.

De a belsőség kárpótol mindenért. :R

Szerinted ezt a krómozott dísz akármit, és az előlapot gombsorral kicserélik ha szépen megkérem garanciálisan (ingyen) ?

Lehet akkor megkérem, hogy feketére cseréljük le az egészet, mert azon nincsen króm szar.
Csak sajnos nekem nem tetszik tök feketébe a telefon. :O

[ Szerkesztve ]

undefined

(#960) ludsimon


ludsimon
veterán

Még valami jutott az eszembe.

Még csak 1 napja vettem, és ha megkérem őket, hogy az egész telefont cseréljék nekem ki black-re meg fogják tenni? Elvileg 3 napon belül cseregarancia kell, hogy legyen, főleg a szarul összerakott ház miatt.

Vissza kell majd mennem a boltba ahol vettem, vagy ott, a Nokia bolt&szervizbe kicserélik?
Szerintetek fognak velem baszakodni, vagy szó nélkül kicserélik?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#961) ludsimon


ludsimon
veterán

Nah, nem bírtam tovább. :DD

Visszavittem, leadtam mindennel együtt, holnap kell visszamennem a fekete N79-ért, addig meg malmozhatok. :Y :C :R

Köszönöm a segítséget, manokaki nevű felhasználónak!!!!! :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#962) littlebrandy válasza ludsimon (#961) üzenetére


littlebrandy
tag

Majd csinálj már pár képet a fekete n79-ről! Kíváncsi vagyok hogy néz ki élőben ;] :R Mármint hogy képről :DDD

[ Szerkesztve ]

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

(#963) ludsimon válasza littlebrandy (#962) üzenetére


ludsimon
veterán

Most írt, mégis szürke lesz, nincs neki most fekete. :DD :DD Remélem jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#964) ludsimon válasza littlebrandy (#962) üzenetére


ludsimon
veterán

Amúgy is, nekem a teljesen fekete nem jön be.
A szürke tetszik, azért is választottam, csak már sajnos előre félek tőle, hogy milyen lesz az összerakási minőség. :O

undefined

(#965) littlebrandy válasza ludsimon (#963) üzenetére


littlebrandy
tag

Értem. De azért ugye nem bántad meg az n82 lecserélését erre? :))

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

(#966) ludsimon válasza littlebrandy (#965) üzenetére


ludsimon
veterán

Magát a házat sajnálom, hogy ennyire trágya, hogy egy ilyen felső kategóriás okostelefonnak nem lehet legalább 100Ft-al drágábban előállítani, mert állítom, ezek a házak jó ha 30Ft/darab áron készültek. Abban bizakodok, hogy nem Made in Hungary-t fogok kapni.
Tényleg, meg is kérdezem!

undefined

(#967) ludsimon


ludsimon
veterán

Ezt olvastátok?

Azonos minőségű az összes. Nincs különbség mint anno pár éve az N82-knél.

Szóval tökmindegy, hogy Made in Hungary vagy Made by Nokia van ráírva vagy Made in Finnland ugyan az az összes.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#968) picur220 válasza ludsimon (#967) üzenetére


picur220
veterán

Te írtad a kérdező hsz-t??

Kár, hogy nincs fekete, mert megkapod, aszondod nem teccik, és én rábeszéltelek volna, hogy cseréld el velem a feketét az én szürkémre:DDD
"nem lehet legalább 100Ft-al drágábban előállítani, mert állítom, ezek a házak jó ha 30Ft/darab áron készültek."
És miért cserélni le neked a Nokia bármikor 10-15k FTért feketére? Akkor cserélhetné egy ezresért is, nem?

A króm rész nálam tökéj (tökély?), semmi bajom sincs vele, mindenhol krómszínű, nem kopik, teljesen jó. Valszeg csak a tied ilyen szar...

[ Szerkesztve ]

(#969) ludsimon válasza picur220 (#968) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem. A google-vel találtam meg.

Dehogy cserélem. Használtra soha. :DDD

Keresek megfelelő sebességű memóriakártyát bele, nem sok sikerrel. :(

Arra már rájöttem, hogy minnél több a Class, (pl: Class 6) annál gyorsabb a memókártya. :DDD

Olyan sokért? :W :W De akkor csak nem ugyan azt a szart teszik fel, ugye?
Akkor már csak valami minőségit. Nekem ha ennyit kellene fizetnem, komolyan, hozzávágnám a telefont az eladóhoz. :DDD Baja nem lehet ennek a szar műanyagnak, legfeljebb ripityára hullik. :DD :DDD Na nem, azért nem viszem túlzásba. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#970) picur220 válasza ludsimon (#969) üzenetére


picur220
veterán

Az eredeti Nokia kártya asszem class 2-es (vagy 4-es?), azt kell venni, mert ha beszarik a kártya miatt a telo, ugrik a gari. Volt már ilyenre példa. Bement a tag a Nokiához, kivette a kingston karit és elküldték a francba.

Am a telom olyan, mintha új lenne:DDD

Nekem volt illesztési probléma, és azt mondták, hogy szürkére ingyér csere, fehérre meg 10000, szóval gariban nem cserélnek más színűre.

[ Szerkesztve ]

(#971) ludsimon válasza picur220 (#970) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi van? :DDD

Ilyen hülyeséget nem hallottam még, hogy egy memóriakártyától tönkremegy a telefon. Mi történhet vele, felrobban, vagy mi? :DD

undefined

(#972) nokia párti válasza ludsimon (#961) üzenetére


nokia párti
őstag

Csak kíváncsíságból.
Mi lesz, ha ráteszik az új házat,de ugyanolyan rossz lesz?

(#973) ludsimon válasza nokia párti (#972) üzenetére


ludsimon
veterán

Mondom csere lesz. Komplett csere, azért írtam is oda, hogy bevittem mindent.

Szerk.:

Közben megtaláltam a leggyorsabb microSDHC memóriakártyát:
SanDisk Mobile Ultra MicroSD 8GB card Class 6 High Speed
És a compatibility list-be benne van a Nokia N79. :C

Különben vigyázni fogok, figyelem mennyire melegszik, stb...
Másolok rá először egy kisebb 700Mb-os filmet, megnézem mennyire melegszik, majd egy DVD-nyit is és utána is ellenőrzöm.
Nem akarom hazavágni a telefont.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#974) picur220 válasza ludsimon (#971) üzenetére


picur220
veterán

Csak szoftveresen szarik be, nem robban. Nem Nokiánál, de volt már rá példa, mondom. A Kingston kártyákra meg alapból kéne egy különösen nem ajánlott plecsni:DDD Sandsik jó!
Ez a kártya mennyibe fáj?:)

[ Szerkesztve ]

(#975) ludsimon válasza picur220 (#974) üzenetére


ludsimon
veterán

Kingston egy rakás sz.r. Memóriakártyába én biztos nem vennék. Csak a baj van vele.
Apám digitális fényképezőjébe, egy 4GB-os Kingston SD kártya van és rohadt tetű.

Képzeld el, hogy egy 1,5Mb-os képet a memóriakártyán, az XP képnézegetője 1 percig forgatja a képet mire át tudja írni a fájlt. :DD

Külföldről, 5500-6000Ft. Most nem tudom pontosan, hogy a Paypal mennyiről vált át, mindig máshogy számol mint az OTP. Régen rendeltem (2 hete :DDD ). Különben most nézem ismerős a csávó, megbízható, már ez lesz a 3. rendelésem Tőle. Eddig még nem volt gagyi minőségű amit Ő küldött.

Szerintem megrendelem. :K Még megnézem van e neki Class 8-as Sandiskje.

Különben azt nem tudod, hogy az N82-ben mennyi az írási sebesség és ebbe mennyi?

Én nem teszteltem le, és tesztet se találtam róla. :B

[ Szerkesztve ]

undefined

(#976) ludsimon válasza picur220 (#974) üzenetére


ludsimon
veterán

Ugyan ez Magyarországon: 10.000 Magyar Forint :DDD

Ezeket úgy szeretem...

Ne jöjjön senki a garanciával. (befogom a fülem) Nem érdekel. :DDD Eddig még soha semmi nem romlott el, pedig már több mint 35 dolgot rendeltem. És nem kis értékben, volt közöttük 15eFt-os érték is, és semmi baja, tökéletesen működik. Nyílván egy telefont nem kintről rendelnék. Most nagy szopacs lenne, mehetne vissza és az baromi sokba kerülne. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#977) Stunts666 válasza ludsimon (#976) üzenetére


Stunts666
őstag

Ha nem fogod kártyaolvasóban használni a kártyát akkor felesleges a class 6.

(#978) ludsimon válasza Stunts666 (#977) üzenetére


ludsimon
veterán

Megrendeltem. :) Neked milyen van a telódban?

Tényleg neked melyik telód van?

undefined

(#979) Stunts666 válasza ludsimon (#978) üzenetére


Stunts666
őstag

N82 Titanium. Class 4es 8Gb-os Sandisk. :D

szerk.: N79et akartam először de a vaku miatt az N82 lett. :))

[ Szerkesztve ]

(#980) ludsimon válasza Stunts666 (#979) üzenetére


ludsimon
veterán

:)

Én tudom a legjobban. Én azért örülök neki, hogy volt N82-esem is, legalább jól kiismertem, és van viszonyítási alapom.

Jó kis telefon az, semmi bajom nem is volt vele, mindaddig amíg meg nem ismerkedtem az N79-el. Remek telefon mindkettő, de ha választani kellene, még így is az N79-et választanám.

Abban reménykedem, hogy most amit kapok szürke N79-est, olyan illető szerelte össze, aki nem bal lábbal kelt fel, vagy éppen nem most tudta meg, hogy holnap már nem dolgozik a válság miatt.

Gyorsabb a Class 4-es Sandisk-el a másolás, mint a 2 gigás eredeti Nokia microSD-vel?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#981) legiaap válasza ludsimon (#980) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amúgy szerintem te rossz N82-est fogtál ki.
Az enyém Hong Kong-i volt de kamerában nagyon jó volt.
Pedig még fekete is volt és pont azt írták le itt a fórumon.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#982) nokia párti válasza legiaap (#981) üzenetére


nokia párti
őstag

:W :W Én is ezt magyarázom neki, de hiába.

(#983) legiaap válasza nokia párti (#982) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amúgy az N82-nél elég nagy a szórás kamera téren.
Nekem 2 volt, de a kettő közt volt azért különbség.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#984) nokia párti válasza legiaap (#983) üzenetére


nokia párti
őstag

Igen ez így van sajnos.
Vagy az N95-nél a slide.
Például: Nekem is 2 N82-m volt, a mostani made by nokia a másik made in Finnland a Finnland-nak annyi baj volt...
A made by Nokiásnak meg semmi. Úgy,hogy ez érdekes.

Bocs az offért.
Lehet törlik...

[ Szerkesztve ]

(#985) ludsimon válasza legiaap (#981) üzenetére


ludsimon
veterán

Lehet.

De most leszámítva a kamerát, WLAN, GPS, webböngészési sebesség, szoftvergyorsaság, ezekben mind jobb az N79.

Ja, tegnap kipróbáltam a GPS-t.
Legelőször elég lassan találta meg, na már akkor féltem mi lesz, de emlékeztem, hogy az N82 is először ilyen volt.
Rendben, megtalálta.

Kikapcsoltam, majd a telefont is és vissza be.

Indítom a Térképet és nem hazudok, 5 mp kellett neki, hogy megtalálja a jelet. Ugyanez a mutatvány az N82-n 15-20 mp-be is beletelt. :Y :R A hely ugyan ott volt mind a két telónál, a hintaágyban.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#986) Stunts666 válasza ludsimon (#980) üzenetére


Stunts666
őstag

Igen gyorsabb mert az eredeti Nokia tudtommal csak class 2. Viszont nekem egyik percről a másikra a Nokia kártya megadta magát zenehallgatás közben. Fél éves se volt. :))

Tuti csuklott pár órát az aki gyártotta azt a kártyát. :DD

(#987) hajbel


hajbel
addikt

Nekem is Hong Kong-i fekete N82-esem van. Telejesen megyegyezik a képek minősége az 5 mpx-es tesztben használt made in finnland képminőségével. Látva az N79 képeit: Tájképben tényleg jobb az N79. Beltéri, makró, éjszakai, vakuval készült fotók terén viszont jobb az N82.Megver egy 7.1 megapixeles fényképezőt éjszaka és Nappal sem marad el sokkal tőle Lehet, hogy így lett beállítva az optikája... Ki tudja. Viszont ő tájképeket szeret csinálni, ezért neki az a jobb.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#988) ludsimon válasza Stunts666 (#986) üzenetére


ludsimon
veterán

Az szép. Jó, hogy az N82 csak 2 hónapig volt. :DD Abban még a gyári 2GB-os Nokia kari volt.
Erre a Class 6-os, N79-es párosra nagyon kíváncsi leszek.

Mivel teszteljem le majd az írási/olvasási sebességet?
Everest megteszi? Vagy más progit használjak inkább?

undefined

(#989) picur220 válasza ludsimon (#975) üzenetére


picur220
veterán

Az N79 tudja kezelni egyáltalán ezt a kártyát?
Nekem is van 1 Kingstonom, fényképezőben, microSD-SD átalakítóval, de nem szarakszik nagyon, csak elsőre a gép nem látta...:DDD

(#990) picur220 válasza hajbel (#987) üzenetére


picur220
veterán

Azért egyáltalán nem verte le. A fényképezőnek jóval erősebb volt a vakuja, ez látszik az első képen, a második vakusban meg a fényképező nyer, sokkal alacsonyabb a zajszint. Nappal meg ne hasonlítgassuk szvsz. A színei sokkal jobbak a fényképezőnek, ez tény. És(sel nem kezdünk mondatot) az N79 még mindig jobb nappal, mint az N82. Ezt nem csak én mondom, hanem sokan mások is.

(#991) ludsimon válasza picur220 (#990) üzenetére


ludsimon
veterán

:K

undefined

(#992) Stunts666 válasza picur220 (#989) üzenetére


Stunts666
őstag

16 Gb-ost is tudnia kell kezelni.

(#993) picur220 válasza Stunts666 (#992) üzenetére


picur220
veterán

Nem is a GB, hanem a class miatt.
Az eredeti, amit hozzá adnak, az 4 GB és class4.

Most frissítettem szoftot, és kicsit beszartam. Letöti a szoftvert, frissíti, aszongya az updater, hogy megszakadt a kapcsolat, húzzam le a kábelről, szedjem ki az akksit, töltőt, majd először dugjam vissza a kábelt, aztán tegyem vissza az akkut, közbe a telón fehér kép. Megcsináltam, végül aztán sikerült neki, de minden adat megmaradt. Kontaktok üzik, mondjuk azoknak a nagy része a karin volt.
Semmi különbség nincs a 20as és 30as közt, talán a 30-as egy nagyon picivel gyorsabb néhány helyen, de amúgy semmi kül.

(#994) littlebrandy válasza picur220 (#993) üzenetére


littlebrandy
tag

Akkor nem frissítek :DD :DDD megvárom a következőt hátha lesz vmi nagyobb horderejű dolog benne :U

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

(#995) picur220 válasza littlebrandy (#994) üzenetére


picur220
veterán

Tökfölösleges, én csak takarítás céljából csináltam, de mint mondtam, minden megmaradt.

(#996) ludsimon


ludsimon
veterán

Egyenlőre még semmi hír a telefonomról.

Beadtam tegnap délután minden tartozékkal, azt mondták nekem, hogy még meg kell nézniük, utána tudják kicserélni, majd hívnak.
A boltba vittem vissza, PartNeroGSM-be vettem a telefont.

Azóta nem hívtak.
Jó lenne ha péntekig megkapnám a telefont, mert szükségem lenne már rá.
Különben nagyon jó bolt, a Samsung G600, és az N82 is onnan származott.
Meg is említettem nekik, hogy péntekig nekem kell a telefon.
Remélem nem kell bennük csalódnom.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#997) littlebrandy válasza ludsimon (#996) üzenetére


littlebrandy
tag

Ugyan nem ez a bolt, de nekem tönkrement a kameravédőm(nem indult el a kamera ha lehúztam) és azt mondták hogy 1 hét erre 3 hét múlva kaptam vissza úgy hogy vagy 3x voltam bent és mondtam hogy szükségem lenne rá. De legalább tökéletesen megcsinálták :DDD Amúgy egyelőre nem egyeNlőre :P

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

(#999) ludsimon válasza littlebrandy (#997) üzenetére


ludsimon
veterán

De nekem nem javítják a telefont, hanem azt mondták kicserélik!!!!!!!

undefined

(#1000) littlebrandy válasza ludsimon (#999) üzenetére


littlebrandy
tag

Ez is igaz. Remélem holnapra meglesz ;) :))

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.