Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) rene0619 válasza Grande_Mer (#149) üzenetére


rene0619
aktív tag

igen, azt már észrevettem hogy van benne ilyen stabilizátor, de még nem csináltam videó, és még nem töltöttem át képeket, de hamarosan

(#152) fero614


fero614
csendes tag

Hello,

szerintetek E66 vagy N79 ?

E66 pro: fém ház, komoly design, normális nyomógombok
kontra:gyengébb akksi, gyenge fényképezőgép

N79 pro: jó akksi,komolyabb fényképezőgép, 3.5 Jack aljzat
kontra: talán a billentyűzet ?

valaki segítsen!
Köszi!

(#153) jackkkk válasza fero614 (#152) üzenetére


jackkkk
tag

helloka
én is e kettő között gondolkodtam illetve most inkább a nokia n79 és a samsung i7110 között.
e66: gyönyörű design, fém, az inkább úzleti telefon, gyenge kamera,

én sztem az n79 -et foogm meg venni, indokok:
- elfogadható kamera
- 4 gb kártya
-3.5 jack
- fm transzmitter

ez egy fiataloknak szánt készülék minden benne van ami kelhet sztem.

az e66 egyértelmű üzleti telefon,

neked kell eldöntened h neked mi a fontos, nekem egyértelmű n79.

remélem tudtam segíteni

nem tudjátok karácsony felé nem fog esni az n79 ára?

(#154) Grande_Mer válasza fero614 (#152) üzenetére


Grande_Mer
csendes tag

Hello!

Tegnap sikerült élőben kipróbálnom az N79-et. A gombokkal semmi probléma, egyedül a navigációs gomb felfelé iránya egy kicsit furcsa, ahogy korábban már említve lett, a többit kb 3-4 perc alatt megszoktam.

Annyit még, hogy szinte eltörpül az N82 mellett. Sokkal! Pedig a tényleges méretei alapján nem, kivéve a vastagság, mert tényleg sokkal vékonyabb annál. Szóval az N82 olyan bumfordi mellette, holott a képernyő ugyan akkora. Ez eléggé megfogott. Mindemellett sokkal könnyebb is. Érdemes megnézni élőben. Hogy ne legyek teljesen elfogult, az N82 viszont kinézetre sokkal komolyabb telefonnak tűnik, de ugye csak kinézetre, mert ugyan azok.

Az E66-ot és N79-et nem lehet összehasonlítani szerintem. Az E66 "üzleti telefon", nagyon erősek az ilyen funkciói, az N79 inkább a szórakozáshoz jó (zene, fénykép, video, ngage).

Még a kamerához annyit, hogy az E66 nemhogy a fényképben rosszabb, hanem videót is csak 320x240 ben tud felvenni 15 fps sebességgel, ez a tesztből ha jól emlékszem kimaradt.

Szóval az alapján dönts, hogy mire kell, mert nagyon különböznek.

"I am a PC, and I sell fish"

(#155) Grande_Mer válasza jackkkk (#153) üzenetére


Grande_Mer
csendes tag

De azonos véleményen voltunk :-)

Szerintem csak karácsony után fog csökkenni az ára, hülyék lennének most levinni.

Esetleg valahol megjelenik a szolgáltatóknál, de hát... T-Mobile-os vagyok, több mint fél éve várok egy normális telefonra a kinálatukban, de most már látom nem nagyon érdekük. Ha beraknak valamit azt is annyiért, amennyiért függetlenül megkapod bárhol. Múltkor (talán a nov. 10-i akciójukban) azon röhögtem, hogy úgy hirdették az újonnan bekerült gagyi telefonjukat, hogy "színes kijelzős". Kész röhej. Nagy fizetésekért arra sem tudnak rájönni, hogy egy jó telefonért, jó áron több ezren hagyják ott a szolgáltatójukat, ha lejárt a hűség.

"I am a PC, and I sell fish"

(#156) jackkkk válasza Grande_Mer (#154) üzenetére


jackkkk
tag

hol próbáltad ki?
mennyire tettszet a telefon? 10 es skálán?
mert ahogy olvastam ezt az új kijelzőt nagyon el vannak tőle ájulva pl ami n85 -ben is van.

nekem még olyan kérdésem lenne h egy ekkora kijelzőn mennyire lehet netezni?
mert ez lesz az első ilyen okos telom és még nem tudtam kipróbálni

(#157) Grande_Mer válasza jackkkk (#156) üzenetére


Grande_Mer
csendes tag

A Nokia mintaboltban. Mázlim volt és az eladó elővett egy igazit, mert hiányzott a kiállított darab.

10-es skálán? Hááát... Azon a Samsung Innov8 mondjuk 9-es, akkor ez kb. 5-6. :)) De hát ugye a pénzről szól a dolog (40.000 forint a különbség). Ha csak a Nokiákat nézzük akkor mondjuk 7.

Ebben nem olyan kijelző van mint az N85-ben.

Én régen az SE W810-en is neteztem az Operával, úgyhogy megszokás kérdése. :)

"I am a PC, and I sell fish"

(#158) rene0619


rene0619
aktív tag

ízlések és pofonok. régebben én nem vettem volna mást mint W szériás ericcsont, symbianos szóba sem jöhetett. most meg csak a szimbát preferálom. egyébként a specifikáció szerint az 79 kb 2 mm-er vékonyabb mint a 82, viszont azt nem veszik ilyenkor figyelembe, hogy az n79 kamera része kiemelkedik, úgyhogy az majdnem fél centi "vékonyodás" a 82hőz képest. Még mindig azt mondom hogy tuti választás. Eddig egyik nokiámnak sem volt olyan szép hangja telefonálás közben, mint az n79nek.

(#159) rene0619


rene0619
aktív tag

N79cel készített fotók(amik jobban sikerültek) ez a makró kevés fénynél

(#160) Grande_Mer válasza rene0619 (#159) üzenetére


Grande_Mer
csendes tag

Fotók rene0619?

Hol, hol???? :))

"I am a PC, and I sell fish"

(#161) rene0619


rene0619
aktív tag

Na mégegyszer. :)) Ez egy sima felhős napon

[ Szerkesztve ]

(#162) rene0619


rene0619
aktív tag

Ez is:)

(#163) rene0619


rene0619
aktív tag

Ez egy full sötét szobában, "vakuval"

(#164) rene0619


rene0619
aktív tag

makró

(#165) rene0619


rene0619
aktív tag

Szintén makró!

(#166) rene0619


rene0619
aktív tag

A képek full felbontásban készülte, ide 800x600-ban tettem fel.

(#167) Grande_Mer válasza rene0619 (#166) üzenetére


Grande_Mer
csendes tag

Kicsit jobbakra számítottam :(( Bár az látszik rajtuk, hogy elég borult volt az idő a kültéri képeknél.

A "vakus" kép az egész jó, ahhoz képest, hogy sötét volt, meg a makrók is.

Napsütéses kép? Bocsi ha kicsit idegesítő kérés így a tél közeledtével, de legalább nem azt kérem, hogy fotózz le egy barackot a fán :DD

"I am a PC, and I sell fish"

(#168) rene0619 válasza Grande_Mer (#167) üzenetére


rene0619
aktív tag

sajna napos képet az utóbbi időben nem tudtam csinálni:) Az időjárásbefolyásoló képességem még nem elég fejlett :DD

(#169) fero614 válasza Grande_Mer (#154) üzenetére


fero614
csendes tag

Hello,

köszi a választ.

Ha kicsit kifejtenéd, hogy mi a különbség az "üzleti" és a "multimédiás" funkció között, azt megköszönném. OK, hogy a z N79-nek jobb a kamerája, meg a zenelejátszó része mint az E66-é, de a Symbian-ból kifolyólag nem ugyanazok az alkalmazások vannak rajta ? (naptár, PIM, Quick Office stb...) ?

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a PDA világból kiindulva, a 40e Ft-os Yamadán és a 160e Ft-os SonyEriccson X1-en ugyanolyan op.rsz. fut, tehát a gyárilag mellékelt szoftverek ugyanazok, esetleg az X1-en valami plusz kezelő felület van.

köszi előre is,
F.

(#170) jackkkk válasza fero614 (#169) üzenetére


jackkkk
tag

helloka

nem akarok bele szólni de itt a mobilarena-n van egy iszonyat jó teszt a nokia e66 ról minden benne van: üzenet kezelés, server elérhetőségek, email funkciók , naptár funkciók és mind elég részletes. http://mobilarena.hu/teszt/nokia_e66_megszokni_es_megszeretni/iroda.html

n79 multimédiás:
- 29 óra zenelejátszás, egy üzleti embernek nincs szükség nagyon zenelejátszásra főleg nem ennyi idejűre.
-sztereo hangszorók vannak benne,
- n-gage játékok, amire megint nincs szüksége egy üzletmebernek általába:)
- fm transzmitter megint nincs szüksége rá.

meg ha megjelenik egy öltönyös faszor egy n79 el piros hátlappal én tuti kiröhögném, de ha elő vesz egy e66-ot vagy egy e71-et akkor már meg van róla + an a véleményem

(#171) Grande_Mer válasza fero614 (#169) üzenetére


Grande_Mer
csendes tag

Mire hozzáfogtam jackkkk megválaszolta. :)

Ha elolvasod a tesztet rájössz, hogy kicsit másról szól, mint egy átlagos symbianos Nokiánál. Még annyi, hogy a dedikált gombok is az üzleti felhasználást segítik elő (bár átprogramozhatók).

Egyébként szerintem még fordítva is igaz, amit jackkkk mondott, egy ált. iskolás, gimis gyerek kezében meg az E66 festhet érdekesen a táska mellett.

"I am a PC, and I sell fish"

(#172) jackkkk válasza Grande_Mer (#171) üzenetére


jackkkk
tag

igyekszem:)
egyébként teljesen egyetértek veled

(#173) attisx válasza rene0619 (#166) üzenetére


attisx
addikt

Ezeket a képet egyetlen hozzászólásban is lehetett volna linkelni (szöveges linkek még jobbak lettek volna) ahelyett, hogy három perc alatt 6 hsz-t írsz... :U

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#174) jackkkk válasza attisx (#173) üzenetére


jackkkk
tag

én azért megköszönöm h vette a fáradságot és egyáltalán rakott fel képeket!!!!
de egyébként igazad van egybe is lehetett volna

(#175) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Ezt nézzétek már!

http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/mobiltelefonok/nokia_n79/

Ez mi a rák??? :DD :Y

Mer' rohadtul nem tűnik Nokia N79-nek...

(#176) Negative


Negative
tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ezen a készüléken kijátszható-e a szignózás?
Ha igen hogyan? Olvastam több variációt, de elég bonyolultnak tünnek. :F Ezenkívül N79-el kapcsolatban senki nem említette még, hogy megoldható lenne. Ez számomra igen fontos, mert ha ezt nem lehet kijátszani akkor felesleges megvennem ezt a telót.. plíz help.

(#177) revolver válasza supertrezi (#175) üzenetére


revolver
aktív tag

Hali!

Igen én néztem már.Nem tudom milyen teló van a képen , de jobban hasonlit inkább az N77-re. :)

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#178) benz válasza revolver (#177) üzenetére


benz
csendes tag

ez csak 1 szimpla illusztráció

(#179) revolver


revolver
aktív tag

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék egy ilyen telefont,csak még nem tudom hol.
Márkaboltot kérdeztem ,ott 98.000ft.Érdemes ott megvennem ,vagy inkább egy gsm bolt???

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#180) revolver


revolver
aktív tag

Azért kérdeztem,mert gsm boltban tízezerrel lenne olcsóbb..
Akkor már inkább a márkabolt,nem?

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#181) Jadro válasza revolver (#180) üzenetére


Jadro
veterán

Attól függ. Ha ugyanaz a gari akkor nyerhetsz 10 ropit.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#182) supertrezi válasza revolver (#179) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Szeva!
Arra figyelj, hogy 2 éves magyar Nokia garanciát adjanak a tellához! Akkor viheted bármelyik Nokia szervizbe javíttatni ingyér'.
Én 2 éve a mamutgsm-nél vettem így N73-ast, s nem volt gond a javítással.
De mondom: ez alap kell legyen! Másképp pórul járhatsz.

Én ezt az ajánlatot méregetem pár napja:

http://www.amobilfutar.hu/telefon.php?menu=telefon&telefonssz=328

Ígéretesnek tűnik számomra. Itt úgy néz ki, fehérben is megkaphatom.

További jókat!

- Capitano Del Piero - :C

(#183) revolver válasza supertrezi (#182) üzenetére


revolver
aktív tag

Ok!

Én eddig mindig szolgáltatótól vettem a telefonokat (westel; t-mobile).Semmi tapasztalatom nem volt még gsm üzletekkel.Először is azt nem értem hogy miért kell regisztrálnom az aktuális gsm kereskedőnél,persze nyilván azért ,hogy megtudjam rendelni online a telefont.De még akkor is meg kell rendelnem - szintén online -ha személyesen akarom átvenni a telefont.
Nem értem! Besétálok egy gsm boltba elmondom nekik mi kell,kicsengetem a lóvét azt kész...minek ehez online megrendelni? Most azáltalad említett oldalt nem futottam át tüzetesen,de a legtöbb gsm boltnál ez van.

Egy kérdés még : a 2 év HU garancia az egyenlő a 2 év márkabolti garanciával?

[ Szerkesztve ]

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#184) supertrezi válasza revolver (#183) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Mi vaaan? :Y
Ha bemész a boltba, mér' kéne regisztrálnod? Biztos félreértettél valamit.
Olyat én is olvastam, hogy pl. telón nem lehet rendelni, csak a neten, na de eeez?
Nem hiszem, hogy van ilyen.

Amúgy a 2 év HU garancia az én olvasatomban a magyar Nokia garit jelenti. Dehát van szájacskád, ha valamit nem értesz.

Lehet, jövő héten én is veszek egyet. :DD

Mondjuk, nem lenne baj, ha metál is volna benne, de pl. az N73 joystickjától is tartottam a megvétel előtt, de amellett, hogy jól kezelhető, 2 év után sincs semmi baja.

(#185) jackkkk


jackkkk
tag

sziasztok
én tegnap vettem egyet, minden kép fehérbe akartam, és egyetle egy boltba se adtak fehéret 2 év garral, mert h azt máshol gyártják és h egy nagy szar, nem ebből mennyi igaz, de végül maardtam a szürkénél.
nem rossz telo de még ismerkedem vele

(#186) Negative válasza Negative (#176) üzenetére


Negative
tag

Szignózásra tud mondani valaki valamit?

Amúgy én is a hét végén tervezem megvenni. Nekem speciel a szürke jobban bejön szóval ennyiből előrébb vagyok.

(#187) revolver válasza supertrezi (#184) üzenetére


revolver
aktív tag

Lehet nekem szájacskám nincs ,de hogy neked eszecskéd nincs!...

Felhivtam 1 gsm boltot mondtam neki ,hogy ez és ez kellene,de ő azt mondta hogy mindenképp neten kell megrendelnem...

pusszantás a kis buksidra

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#188) jackkkk válasza revolver (#187) üzenetére


jackkkk
tag

lehet h nálad igy volt de elmondom a tegnap szorimat
felhívtam csomó gsm boltot h van e készleten xxl-nél volt bementem megnéztem megvettem, és nem kelett regisztrálnom, ettől függetlenül lehet h máshol kell

(#189) jackkkk


jackkkk
tag

segítségre lenne szükségem
HASZNÁL ITT VALAKI N79-RE GARMIN NAVIGÁCIÓT?

(#190) revolver válasza jackkkk (#188) üzenetére


revolver
aktív tag

Kicsit feljebb ezért kérdeztem meg , hogy kinek mi a tapasztalata a gsm boltokkal kapcsolatban.Igen valami ilyesmi válaszra vártam ,aki tapasztalatból válaszol erre,illetve tanácsot tud adni nekem,nem pedig olyanra aki megpróbál itt engem kioktatni.(ezzel nem rád célzok!) :)

Még annyit ,hogy mennyiért vetted ,illetve milyen garanciát adtak hozzá?

[ Szerkesztve ]

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#191) ByB válasza revolver (#190) üzenetére


ByB
addikt

Nagyon röviden, nagyon tömören. A mai kisebb gsm boltok nagy része online kereskedelemre épül, azaz semmi sincs raktáron, mindent rendelnek ők is. Azért kell regisztrálnod, hogy hiteles, visszakereshető vásárlóvá válj. Többségük abszolút megbízható, de ügyelj a garanciára, légy tisztában a bolti, a HU és az EU garancia fogalmával. (A gyártói HU garancia az, amivel márka mintaboltjában és szakszervizében kopogtathatsz, ha problémád van.) Az alábbi üzletek tapasztalatból megbízhatóak: gsmdepo.hu, ujmobilok.hu, de nagyon sok jó lehetőség van még...

(#192) jackkkk válasza revolver (#190) üzenetére


jackkkk
tag

87 ért vettem
2 év nokia garancia

(#193) Pajoz válasza Negative (#186) üzenetére


Pajoz
őstag

Sajnos még nem lehet hackelni!
Smartnews

(#194) Negative válasza Pajoz (#193) üzenetére


Negative
tag

Hülye kérdés, de várható, hogy megoldják? Nem vagyok benne a témában..
Van így olyan progi amit fel tudok tenni rá szignózatlanul? Pl. resco viewer, vmi office cucc, ilyesmi. Az utolsó s60 telóm egy 6630 volt jópár éve. Azért térnék vissza, mert újra hiányoznak azok a funkciók.. de ha jelen esetben nem tudom felnyomni a telcsire a szükséges progikat akkor értelmét veszti ez az egész okostelós mizéria.. kezd ez az egész az iphonera hasonlítani.. Így még egy témát sem tudok feltolni rá ha minden igaz..
Ötlet???

(#195) Negative


Negative
tag

Egyetlen dolog érdekelne még. Elviszi szerintetek a 16gb-os kártyát lassulás nélkül? Szinte csak zene lenne rajta. Egy 32gb-os ipodot készülök kiváltani vele.. Ígyis nehéz lesz megszokni, hogy "csak" 16gb lenne benne.. de ha még ezt is csak nyögvenyelősen akkor nemtudom milyen alternatíva marad új telefon ügyileg.. :F

(#196) jackkkk válasza Negative (#195) üzenetére


jackkkk
tag

hello
án úgy tudom h csak 8gb kezel.
de legegyszerűbb ha be telefonálsz egy nokia mintaboltba ott meg mondják 100%osan.

(#197) attisx válasza jackkkk (#196) üzenetére


attisx
addikt

Ha a korábbi FP1-eske (N82, N95, E51, stb...) kezelik, akkor ennek is vinnie kell a 16 gigásat... Arról nem is beszélve, hogy elvileg minden SDHC kompatibilis eszköz 32 gigáig bővíthető... ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#198) supertrezi válasza revolver (#187) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Jaj, jól van már! Az ember segíteni akar, erre ezt kapja vissza...
Csak megjegyeztem, hogy én még ilyenről nem hallottam, s rögtön IQ-light lettem a szemedben.

Kösz szépen...

További jókat neked, professzorkám.

(#199) Grande_Mer válasza jackkkk (#189) üzenetére


Grande_Mer
csendes tag

próbáld meg az N85-ös fórumban is megkérdezni jackkkk. Szerintem ugyanaz a két telefon "symbianilag" :D úgyhogy lehetséges ott lesz válasz. N79 még kevés embernek van.

Talán segítettem....

"I am a PC, and I sell fish"

(#200) attisx válasza Grande_Mer (#199) üzenetére


attisx
addikt

Az N85 topik tán' még ennél is kihaltabb... ;] Én inkáb a "Nagy Symbian Topik"-ot javasolnám. ;) (Egyébként, ahogy láttam az N82 topikban is rákérdezett már)

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.