Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) manokaki válasza picur220 (#698) üzenetére


manokaki
őstag

lehet igazad van de azt látom , hogy rengeteg helyen csak a szürkét adják 2 év nokia garival pedig árulják a fehéret is meg a feketét is..mellette , de azokat csak bolti garival árulják , hiába akartam fehéret 2 év nokia garival venni nem adták sehol csak a szürkét...

mindegy ! ;)

Attiola

(#702) vtomias


vtomias
csendes tag

Sziasztok!
A kiegészített gps-ről (a-gps) szeretnék kérdezni. Ha jól tudom ez mobilhálózaton keresztül egy adatszerverről tölti le az adatokat. A kérdés ez mennyire ingyenes? Eddig nem lett kevesebb a számlámon a pénz, pedog már elég sokat navigáltam vele(garmin). Azt vettem észre ha be van nyomva pár másodperc alatt talál műholdat, amúgy pedig fél és egy perc között talál. Ti mit gondoltok erről és mit vettetek észre?

(#703) --Nozbert-- válasza manokaki (#701) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Az N79 Sport Edition biztos,hogy kapható (lesz) itthon,ami gyárilag fekete,szerintem kezdj el kutakodni azután is. :K

/\/0zb3/27

(#704) manokaki válasza --Nozbert-- (#703) üzenetére


manokaki
őstag

ez igaz , de nekem a szürke felel meg és az is van..
Igazábol szürke hátlapot kellene valahonnan szerezni vagy venni ! :K :K

Ha tudtok cimet megköszönném ! :R

Attila

(#705) Stunts666 válasza --Nozbert-- (#703) üzenetére


Stunts666
őstag

A sport edition megegyezik az ECO-val??? Mert tudtommal az ECO is fekete és ahhoz csak leírásokat adnak a telefon mellé. Töltőt pl nem.

(#706) --Nozbert-- válasza Stunts666 (#705) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Nem egyezik meg,a Sport Editionre gyárilag fel van telepítve a Nokia Sports Tracker,és tartozékként mindenféle pánt meg csipesz van hozzá,amivel ide-oda tudod rögzíteni.
Az ECO-edition - úgy ahogy Te is írtad - csak leírásokat tartalmaz. (A töltőben nem vagyok biztos...)

[ Szerkesztve ]

/\/0zb3/27

(#707) lexus88 válasza picur220 (#699) üzenetére


lexus88
tag

Már ne is haragudj, de hogy mersz állatnak nevezni, mikor nem is tudod a telefonom beszerzésének előzményeit! Használtan vettem, soha nem is akartam T-mobilosan használni, csak és kizárólag pannonosan. Azért te is faszarendes fórumtárs vagy!

(#708) picur220 válasza lexus88 (#707) üzenetére


picur220
veterán

Akkor bocs, nem tudtam, hogy használtan vetted. :R :U Legalább olcsóbb volt, mint egy független használt???

[ Szerkesztve ]

(#709) picur220 válasza --Nozbert-- (#706) üzenetére


picur220
veterán

Az ECO csak töltőt nem tartalmaz, a többi cucc sztem benne van.

(#710) lexus88 válasza picur220 (#708) üzenetére


lexus88
tag

Nagyon jó áron jutottam hozzá. 1 hetes, és 54 volt. Sajnos csak t-mobilosakat láttam eladón... :(

(#711) manokaki válasza lexus88 (#710) üzenetére


manokaki
őstag

az tényleg nem rossz ár érte ( 2 év garis ?? ) , kár hogy kártya függő , ha nem lenne az 60 felett lett volna az ára.

Attila

(#712) lexus88 válasza manokaki (#711) üzenetére


lexus88
tag

Igen, 2 év garis. Ezért is szerettem volna inkább Turbo-SIMmel használni. De mindegy, inkább feloldom a hálózatkorlátozást, aztán ha valami baja lesz, akkor meg vissza. De az is lehet, hogyha rögtön a Nokiába viszem akkor, meg sem nézik, hogy független vagy sem.

(#713) fecs


fecs
senior tag

Én is feketét akartam venni még februárban, de csak az angoloknál (ECO) volt akkor (most már ott sincs). 80e-ért vettem a szürkét itthon, míg a fekete 120-130e Ft lett volna. Annyit nem ér a színe. Azóta rendeltem fekete házat ebay-ről, de még nem került rá a mobilra.
Most van az ebay-en nehany fekete N79, de 110-120e Ft-os áron. :(((

Active verzió meg csak reklám szintjén leledzik.

Néhány készített képet nem jelenít meg a teló képnézegetője. Filekezelőből viszont meg tudom nyitni, csak az macerásabb. Vki tapasztalt már ilyet?

Tegnap este csináltam ezt a képet (pl ezt sem mutatja).

Esti giccs

Pixel 6a

(#714) manokaki válasza fecs (#713) üzenetére


manokaki
őstag

nekem is fordult elő hasonlo még a korábbi N79-emen a mostanin semmi ilyet nem tapasztaltam , ott ujra inditottam és utána jó volt !

Az e-bay mennyire megbizható , N79 -hez hátlapot is lehet rendelni mert nekem szürke kellene , ami a fekete előlaposhoz jár ...??

Attila

(#715) lexus88 válasza picur220 (#677) üzenetére


lexus88
tag

http://s60web.extra.hu/rompatcher.php
Ezt próbáltad már?
Hogyan lehet azokat a témákat törölni, amelyeket én telepítettem fel, de már nincs rá szükségem?
És még valami: nincs meg valakinek ezen az oldalon látható barna téma: n82 téma

[ Szerkesztve ]

(#716) --Nozbert-- válasza lexus88 (#715) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Alkalmazások -> Alk.kezelő -> Telepít. alk.-ok -> Eltávolít vagy C gomb.

Az N82-es téma engem is érdekelne,de ez is:

[ Módosította: 7 ]

/\/0zb3/27

(#718) lexus88 válasza --Nozbert-- (#716) üzenetére


lexus88
tag

Köszönöm szépen!
Ez a téma nekem nagyon tetszik! :D
Szerintem ez valamelyik samsungé lehet. :)

(#719) fecs válasza manokaki (#714) üzenetére


fecs
senior tag

Vannak pernahajder felhasználok, de jóval kisebb számban, mint mi magyarok gondolnánk. Én már rengeteg dolgot vettem, eddig nem csalódtam.
Csak olyan felhasználótól vásárolok, aki:

- sok eladást produkált (akár több ezer)
- 99% felett van a pozitív megítélése
- lehet Paypal-lal (bankkártyás fizetés biztonságos formája)
- válaszol olyan kérdésre, hogy elküldi-e kis hazánkba és mennyiért.

Az a dark grey ritka, mint a fehér holló.

Pixel 6a

(#720) manokaki válasza fecs (#719) üzenetére


manokaki
őstag

Na ez az ritka mint a fehér hollo , sajnos !
azt nem tudod véletlenül a nálunk kapható Fekete N79-hez milyen szinü hátlapokat adnak a dobozban ???

A.

(#721) fecs válasza manokaki (#720) üzenetére


fecs
senior tag

Nem tudom. Ha az ebay-en sem fellelhető, akkor....

Pixel 6a

(#722) picur220 válasza manokaki (#720) üzenetére


picur220
veterán

Ha íbéjen sem fellelhető, akkor megyünk a speedshop.hu-ra, és megnézzük, mert én ott láttam egy párat, nem tuom, van-e dark grey, de van sok szín. (Legalábbis volt...)
Nozbert: a témának a linkjét légyszi!!! :R :)
Szerk: nincs ott sem dark grey... meg kell egyezni egy olyan emberrel, akinek fekete van, hogy cserélje el.

[ Szerkesztve ]

(#723) picur220 válasza lexus88 (#715) üzenetére


picur220
veterán

Asszed felmegy?! Sajnos nem...:(

(#724) lexus88 válasza picur220 (#723) üzenetére


lexus88
tag

Remek... :DDD És akkor mit lehet tenni? Semmit?!
Szignózni sem lehet, a Turbo-SIM sem működött vele, most elvittem kikódoltatni, azt mondta a srác, akinek odaadtam: "Jah, lehet, ezt meg sem tudom csinálni..." :O Nem ezért vettem S60-at!!! :W

(#725) manokaki válasza picur220 (#722) üzenetére


manokaki
őstag

Azon probálkozok , hogy aki fekete előlapost vett annak a csomagjában kell lennie Steel grey-nek és dark grey-nek is , csak még nem igazán találtam olyan embert pedig tőle is megvenném !!

Az e-bay-n találtam csa nem igazán bizok egy hong-kongi eladóban meg hogy az ide is ér , illetve szerintem drágább a csomag küldés mint maga a hátlap !

Probálkozok tovább!

U.I.: a Speedshopban kéket lehet kapni már lecsekkoltam , ha más nincs akkor marad a kék szin.....

Attila

(#726) picur220 válasza manokaki (#725) üzenetére


picur220
veterán

rendelj innen!!!
Király vagyok??:DD

(#727) picur220 válasza lexus88 (#724) üzenetére


picur220
veterán

Ki lehet függetleníttetni, csak keresni kell egy megfelelő sufnit, vagy ha nem találsz, akkor a Tré megcsinálja neked 20000ért kb.
Szignózni lehet, csak kellenek hozzá OPDA-s .cer és .key fájlok. Hackre van HelloOX módszer, de nekem nem ment 11-es szofton, 20ason még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#728) manokaki válasza picur220 (#726) üzenetére


manokaki
őstag

köszönöm , de ismerem a gigatel-t szombaton meg is rendeltem online a sötét szürkét, de kb. 2 hét mire hozzák ha hozzák....

nem tudom kibirom e addig :W

Attila

(#729) picur220 válasza manokaki (#728) üzenetére


picur220
veterán

Kibírod, mert muszáj lesz...:D

(#730) --Nozbert-- válasza picur220 (#722) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Félreértetted ez a téma nekem sincs meg. :D Azért linkeltem be,hátha valakinek megvan... Az INNOV8 topicban mutatta egyébként valaki.

[ Szerkesztve ]

/\/0zb3/27

(#731) Stunts666 válasza lexus88 (#715) üzenetére


Stunts666
őstag

Összes N82 gyári theme.
http://www.megaupload.com/?d=8QIUJ54A

(#732) lexus88 válasza Stunts666 (#731) üzenetére


lexus88
tag

:Y MEKKORA :R !!! Köszi! :)

(#733) lexus88 válasza --Nozbert-- (#730) üzenetére


lexus88
tag

Tőlük esetleg nem lehetne megszerezni? Mindjárt utána guglizok!

(#734) vtomias


vtomias
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a kiegészített gps (a-gps), ami egy szerverhez kapcsolódik, ingyenes? Mert, ha be van kapcsolva akkor egyértelműen sokkal gyorsabban talál műholdat. Eddig nem vett le pénzt. (vagy van valami időkorlát ingyenesség terén?)
Ti mit tudtok erről?

[ Szerkesztve ]

(#735) manokaki válasza vtomias (#734) üzenetére


manokaki
őstag

nem ingyenes attol függ melyik telefon álozaotd van 10/kb akár 10 Ft-t is elérheti !
Vigyázni kell vele , az online kapcsolat nélkül is meg kell találnia a müholdat kb. 20mp alaltt nyitott heléyen vagy kocsiban !

Attila

(#736) picur220 válasza vtomias (#734) üzenetére


picur220
veterán

Alapjáraton ingyenes lenne, de a szolgáltatók az adatátvitelért számítanak fel némi díjat 10 KB-onként.
manokaki: Nekem sehol nem talál satot 20 sec alatt, kell neki nyílt terepen 50-60 sec is. Már A-GPS nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#737) Stunts666 válasza vtomias (#734) üzenetére


Stunts666
őstag

A kiegészített gps adatforgalmat generál. Tehát fizetni kell érte. Viszont csak pár KB adatot szed le úgyhogy pár forintból megúszod.

(#738) NGyuri válasza vtomias (#734) üzenetére


NGyuri
aktív tag

Szia! Erről a szerverről adatkapcsolat segítségével szed le néhány kB gps infót. Nem ingyenes, mert a szolgáltatódnak fizetsz érte (gprs vagy hsdpa) a mennyiségtől függően. Ez úgy emlékszem a Pannonnál 12Ft/10kB. Ami szerintem nem vészes.

Feltettem a maps3-at unsigned-es verzióját szignózással és gyönyörűen ment a gépen.

hm, volt már minden Nokia S40, S60, iPhone, WinMo, na meg android és cégesként BB...

(#739) manokaki válasza picur220 (#736) üzenetére


manokaki
őstag

nem tudom én most 20 perce használtam, autoban bekapcsoltam a Garmint beirtam a cimet kb. 30 mp alatt 10mp alatt elkészitette az utitervet és indultam is ....

Nagyon gyors , online nélkül !

Attila

(#740) picur220 válasza manokaki (#739) üzenetére


picur220
veterán

Lehet, hogy én qrok el vmit...
garminban mi van kiválasztva, beép. GPS vagy kiegészített GPS? Egyáltalán lehet választani? Én mindenhol szarakodok a műholdtalálással, pláne hegyen, ott néha kell 2-3 perc is néha...

(#741) manokaki válasza --Nozbert-- (#716) üzenetére


manokaki
őstag

a keresett téma ,talán itt : http://axthemes.extra.hu/

de talán van teljes is valahol ingyéé!

A.

(#742) manokaki


manokaki
őstag

vagy inkább itt: http://gallery.mobile9.com/f/753659/?view=download

(#743) manokaki válasza picur220 (#740) üzenetére


manokaki
őstag

természetesen beépitett GPS , persze ha van beépeitett GPS a telodban :B

Attila

(#744) picur220 válasza manokaki (#743) üzenetére


picur220
veterán

DE van beépített GPS meg kiegészített GPS. És lehet, hogy nem mind1...
Megnéztem és tökmind1, mert úgyis a kiegészített lesz ott...

[ Szerkesztve ]

(#745) manokaki válasza picur220 (#744) üzenetére


manokaki
őstag

a beépitett GPS-t kell használnia természetesen.
Mi nem stimmel még ?

Attila

(#746) vtomias


vtomias
csendes tag

Sziasztok!
Ma délelőtt tesztelgettem a gps-t szabadban. A helymeghatározási módoknál ugyebár négy lehetőség van. Elsőnek azt próbáltam, hogy ha csak a beépített gps van bekapcsolva. Ekkor nekem 2-3 perc várokozás után sem talált műholdat(többet nem vártam). Utána visszakapcsoltam a kiegészített gps-t és helymeghatározási szervert is automatikusra állítottam. Ezek után durván 5 másodpercen belül talált műholdat. Ez után kikapcsoltam a kiegészített gps-t, úgy már a beépített gps is simán talált műholdat. Ez valószínüleg azért van, mert már a kiegészített gps betájolt már és valószínüleg könnyebb dolga van a beépített gps-nek. (Fizikailag nem teljesen értem ezt..éredekes). Ja és a lényeg nem lett kevesebb a pénzem sem. Összegzés: ha egy picit is használjuk a kiegészített gps-t utána már a beépített is simán elvisz bárhova.
Lenne pár lérdésem:
-A nokiában hol lehet megnézni az adatforgalmat, mármint, hogy mennyi adat jött be??
-Most ez akkor pénzbe kerül vagy sem?
-A helymeghatározási módoknál a hálózatalapú az mire jó?
-A helymeghatározási szervert a kiegészített gps vagy a hálózatalapú használja vagy mindkettő?
köszi

(#747) manokaki válasza vtomias (#746) üzenetére


manokaki
őstag

- az Eszközökön belül,- a Naplon belül tudod megnézni az adatforgalmat ( ez csak háozat adatforg. számolja a Wifit nem )

- minden hálozatnál fizetni kell érte kb 10Kb/10 forint +/- 1-2 forint

-a Hálozat alapu az arra jó , hogy gyorsabb a helymeghatározás , de ugye akkor fizetni kell az adatforgalom után 2. válaszban benne van

- mindkettő használhatja , ha engeded ( de ezt ne vedd kész ténynek )

Attila

[ Szerkesztve ]

(#748) picur220 válasza manokaki (#747) üzenetére


picur220
veterán

A hálózatalapú az cellainformációk alapján mér be, semmi köze az A-GPS-hez, mivel az a kiegészített, és magában foglalja a beépítettet és a GPRS-adatokat. A hálóalapú önmagában semmit sem ér, mivel csak a cellák kódját adja meg, amiben vagy, és ezzel Te, mint user, semmit sem tudsz kezdeni. A hálózatalapú cellainfókat kéri le az A-GPS, azt feldolgozza és küldi neked, így a műholdakkal való kommunikáció könnyebb.

(#749) lexus88 válasza Stunts666 (#731) üzenetére


lexus88
tag

Nekem tanusítványhibát jelez, ha fel akarom telepíteni a témát. Mit tegyek?

(#750) manokaki válasza lexus88 (#749) üzenetére


manokaki
őstag

NEkem is azt irt ki mikor fel akartam rakni. igy inább hagytam.

szerintem hackelt telora megy fel csak !

A.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.