Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) rene0619


rene0619
aktív tag

Na mizu, mindenki eladta a telóját??? :DD Nem pörög a topic :))

(#402) fecs


fecs
senior tag

Keretet és házat cserélni a telon mekkora huncutság? Garanciális szempontok torzulnak? Feketére akarom cserélni a szürkét. Belevágjak, vagy vigyem be egy Nokia szervizbe? :F

Pixel 6a

(#403) rene0619 válasza fecs (#402) üzenetére


rene0619
aktív tag

Hát belevághatsz... :Y Csak pl az én n79esem sztem az elsők között volt, ami a szervízbe ment és ott eléggé szétbarmolták a előlapomat leszedés közben, hogy csak úgy recsegett, amikor visszakaptam, később derült ki, amikor leszedtem az előlapját, hogy egy tartópöcök el volt törve. én már szereltem jópár készüléket, és nekem simán ment a leszedés és előlapcsere, egy nem recsegősre, de értek hozzá :))

(#404) fecs


fecs
senior tag

Értem a célzást, majd jelentkezem :DDD

Pixel 6a

(#405) bope87


bope87
aktív tag

#51
Kicsit már rég volt, de szvsz nem egészen engedélyezett az FM transmitter használata, ugyanis az NHH oldalán egészen pontosan ez van kint:
"Hatály típusa: Korlátozott Nokia (UK) Ltd. 2008.05.30 Nokia (UK) Ltd. RM-348 (Brand: N79-1) FM Transmitter is a function within a hand held mobile phone 88.1-107.9 MHz -43 dBm ERP"

Mondjuk nem hiszem hogy sokan használják ezt a funkciót, de azért jó tisztán látni, mert ha nagyon akarják be tudják mérni. Persze nem valószínű hogy pont akkor pont használja valaki, de... én nem játszanék vele :)

Nagyon jó kis telefon amúgy :)

[ Szerkesztve ]

(#406) picur220 válasza fecs (#402) üzenetére


picur220
veterán

Nyugodtan vágj bele, ha a Nokiánál cserélteted, marad minden a régiben, csak a telod fog jobban kinézni...

(#407) picur220 válasza rene0619 (#401) üzenetére


picur220
veterán

Hát akkor pörgessed, vazze:DDD

(#408) picur220 válasza bope87 (#405) üzenetére


picur220
veterán

Sztem ezzel senki nem foglalkozik az országban, hogy az FM transmitter usereket büntessék, senki nem figyeli... Egyébként nem tudom, hogy miért kell ezt korlátozni, kinek ártasz a használatával???
UI: Legközelebb, ha válaszolsz vkinek, akkor nyomj rá, hogy válasz, és nem kell odairnod, hogy hányasra válaszolsz, mert a motor megteszi helyetted...

[ Szerkesztve ]

(#409) bope87 válasza picur220 (#408) üzenetére


bope87
aktív tag

Hát azt nem tudhatjuk hogy milyen sávban mi szól. Nagyrésze tuti hogy nemis publikus, akármilyen szerv használhatja, ami pl ha pont a te vonaladban ad, és be belezavarsz a telefonnal az ciki. (pl repülésirányítás is FM, és nem biztos hogy egészséges egy ilyen adást zavarni)
Ezt a minimális teljesítményű adót is be tudják mérni, és elég keményen büntetik.

Abban igazad van hogy nem méregetik, bejelentések alapján dolgoznak. Kérdés ki mikor talál el valamit :D

[ Szerkesztve ]

(#410) fecs válasza picur220 (#406) üzenetére


fecs
senior tag

Beszéltem nokiasokkal, de hozott anyaggal nem dolgoznak (én meg külföldről rendeltem a fekete házat rá). Állítólag kis különbség is okozhat meghibásodást, ezért nem vállalják. Illetve a garancia is ugrik, ha vhogy mégis lecserélem.
Meg is próbáltam, de billentyűzet nem akart lejönni. :(

Pixel 6a

(#411) picur220 válasza bope87 (#409) üzenetére


picur220
veterán

Sztem ezt 100 méterről senki sem tudja venni, akármilyen FM-vevője is van, mert nem sugároz, csak nagyon minimális teljesitménnyel. Én speciel azt csinálom ,hogy kerek mhz-re állitom, mondjuk 100.00-ra és ott általában nem sugároznak olyat, ami engem zavar.
Amúgy meg hogyan bizonyitod be, hogy én transmitterezek? Mi van, ha azt mondom, ellopták a telefonomat?? Necces ez, de nagyon...:DDD

(#412) picur220 válasza fecs (#410) üzenetére


picur220
veterán

És ők nem tudnak rendelni?? Sztem ha tudnak, és velük rendelteted, akkor megcsinálják...
Ja, és otthon ne szerelgesd a telod, mert ha nem vagy Nokiás munkatárs, akkor nem valószinű, hogy értesz hozzá, már bocs...:DDD

(#413) rene0619


rene0619
aktív tag

Nokiánál ha rendeled akkor az kb 2x drágább +szerelési költség... tehát egy jobb esetben 20as alatt meg sem úszod szerintem....

(#414) Pajoz válasza bope87 (#405) üzenetére


Pajoz
őstag

Korlátozott,mert minimális a hatótávolsága.
Nem hiszem,hogy parázni kéne a használata miatt.Ezer meg egy féle transmitter kapható kereskedelmi forgalomban.

(#415) bope87 válasza Pajoz (#414) üzenetére


bope87
aktív tag

Az hogy árulják és legális-e használni az két külön dolog :)

(#416) bope87 válasza picur220 (#411) üzenetére


bope87
aktív tag

Hát ez már nagyon off lenne, de egy rádióamatőrt aki illegálisan ad, órákon belül be lehet úgy mérni hogy a homlokod közepén egy célkereszt lesz :D

Jó direkt nem fognak méregetni hogy miújság, ez továbbra is igaz :)

Sorry, ezt 2hsz-t már nem tudom összevonni, nem figyeltem :(

[ Szerkesztve ]

(#417) picur220 válasza rene0619 (#413) üzenetére


picur220
veterán

hagyjuk már 10k a nokiánál a fehér, hogy a fekete mennyi, azt nem tom...

(#418) picur220 válasza bope87 (#416) üzenetére


picur220
veterán

Mármint egy profi rádióamatőrt, aki 100km-re sugároz...
De én 2m-re sugárzok, azt is a lakásomban vagy a kocsiban, és ez azért necces...
De ha mégis, akkor áruld már el, hogy bizonyítja rám???
Ha az NHH oldalára felnézel, ott csak bizonyos típusú ülsőleg csatolható FM transmitterek vannak tiltva, legalábbis én azok határozatait találtam meg...

[ Szerkesztve ]

(#419) bope87 válasza picur220 (#418) üzenetére


bope87
aktív tag

Jó azért mondom hogy ezt így nem lehet szabályozni...
Amúgy bizonyítás? Bemérik, figyelik a rádiójeleket folyamatosan és egyszercsak csöngetnek az ajtón. Volt már rá példa, nem kamu.
De ezzel továbbra sem fognak szerintem foglalkozni, mert a jogszabály egyértelmű. Ugyanis adásra alkalmas készülék birtoklása is!! szabálysértés. Namost így a telefonod is idetartozik, ami ugye abszurd, meg amúgyis...
Elviekben működik, gyakorlatban nem

(#420) picur220 válasza bope87 (#419) üzenetére


picur220
veterán

Azt meg pláne nem tudja bizonyitani, hogy birtoklod a készüléket, mert "ez egy rokonomé, aki ellen nem vok köteles tanúskodni...".Felejtős ez az eglsz rendelet, meg kéne annak is mondani, aki kitalálta...

(#421) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Nagyon jó kis teló, zenevel tényleg sokáig bírja...:D :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#422) picur220 válasza N-vidi-A (#421) üzenetére


picur220
veterán

Én sokat hallgatok zenét telon, de nekem vhogy 3 napnál nem nagyon bírja tovább...(mondjuk + wifi)

(#423) N-vidi-A válasza picur220 (#422) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Azert lassuk be, egy mai modern, lenyegeben szinte csucstelefontol, ami eleg vekony es kicsi, egyaltalan nem rossz a 2-3 napos uzemido zenelessel es wifivel!!! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#424) picur220 válasza N-vidi-A (#423) üzenetére


picur220
veterán

Nem is mondtam ,hgoy rossz, de nem is nevezhető hosszú üzemidőnek, ebben a topikban is beszámoltak már 1 hetes üzemidőről, bár lehet, hogy nem csinált rajta semmit...:))

(#425) Moleskin


Moleskin
tag

Szervusztok!

Vásároltam már pár hónapja egy ilyen készüéket, az ujmobilok.hu-n csak személyes átvátellel. Anno 78 rugó volt és baromira meg vagyok vele elégedve.
Viszont a minap adódott egy problémám. Elvittem Nokia szervízbe, és kértem hogy frissítsék, mert én online már felvettem a kapcsolatot a Nokiával, hogy az istenért sem akarja frissíteni magát a teló.
Próbáltam wifi--ről és PC-ről. letölti elindul a flashelés aztánr estart és kiírja hogy sikertelen.
Mindent kipróbáltam. A szervízbe mondták, hogy az a baj, hogy a telefonomat :) nem EU, hanem a Szingapúri piacra szánták és a magyar nyelvet (amúgy angolt használok) úgy tették bele maszek módon, és hogy ezért nem frissíti magát a teló.
Szóval vettem egy olyan készüléket :) ami baromi jó de nem akarja frissíteni magát, mert egy Szingapúr edition.
A szervízbe mondták, hogy szívesen frissíti nekem ettől még, de elég nagy az esélye, hogy meghal a készülék. Ezt a rizikót nem vállalva írok most a fórumba, kinek milyen a taasztalata, avgy volt-e hasonló élményben része valakinek? Esetleg nem siemrtek egy hozzáértő telefonos kollégát aki segítene?!

Előre is thx a helpet!

(#426) picur220 válasza Moleskin (#425) üzenetére


picur220
veterán

Az a baj, hogy sok embernek, köztük neked is, nem ér meg +5k-t az, hogy ha bármi baja van a készüléknek 2 éven belül, azt a Nokia magára vállalja, alias hivatalos magyar Nokia garancia. Sztem ha ők azt mondják, hogy ne, akkor ne csináltasd meg. Elvileg pedig működnie kellene a dolognak, hiába van átírva a product code... Sztem működik majd neked a telo a régi szofttal is, kompromisszumot kell kötni...

(#427) Moleskin válasza picur220 (#426) üzenetére


Moleskin
tag

Működik a teló, de bugos, és az új szoftban van pár fix amit azért szívessen igénybe vennék.
Attól, hogy EU gar van rá és nem magyar attól még kell, hogy frissítse magát, de mivel ezek Szingapúri piacra szánt mobilból Eu edition-t fagartak és ráraktak magyar nyelvet ezért nem akarja frissíteni magát. Jó lenne ha valami úton módon flashelni tudnám.

(#428) picur220 válasza Moleskin (#427) üzenetére


picur220
veterán

Ez a gyakolaten úgy néz ki, hogy átírják az előbb említett product code-ot, ami tartalmazza a területi infókat, pl nyelv. De ez nem EU gar, hanem a bolt vállal rá garit, vagy tévedek?? Egyébként miben nyilvánulnak meg ezek a bugok???

(#429) Moleskin válasza picur220 (#428) üzenetére


Moleskin
tag

például ami a legbosszantóbb, hogy leteszem a hívást és ha visszakarok valakit hívni (ugyanaszt a személyt, nem engedi, sehogysem, csak ha kikapcoslom a telót és újraindítom.
Ez a visszahívós sms-eknél is jelen votl. Rámegyek az sms-t küldő nevére, aztán hívás és semmi sem történik.
De aztán visszanyomtam midndent gyárira, a beállításokat is és a telefon memóriáját is, de ugyanúgy megtörtént a dolog.

Aztán olvastam hogy az új ROM-mal jobb a fényképező is.

igazából ennyi

(#430) picur220 válasza Moleskin (#429) üzenetére


picur220
veterán

Sztem azért még nyomathatsz egy hard resetet, de akkor ments el mindent a microSDre, mert minden elveszik... Ha nem lesz így sem jó, akkor nem tom mit tégy...
Nekem új fwvel megy és csak egyetlen problémát tapasztaltam, azt, hogy néha éresztésnél nem lehet lenyomni, nyomkodod a leállít-ot és semmi nem történik... De ez nem mindig jön elő, csak néha...
A fényképezőt nem to, sztem ettől nem lesz jobb, ugyanolyan zajszűrt az összes kép, már annyira szűrné a zajt, hogy zajos lesz:DDD Szoktam használni néha, de messze levő tárgyakat nem tud normálisan lefotózni, csak közelieket, de azokat elég jól, de én inkább a 4 mp-s Canonomat használom ilyen célra, mert az szarrá veri a telokat...:))

[ Szerkesztve ]

(#431) Moleskin válasza picur220 (#430) üzenetére


Moleskin
tag

Beszéltem az ujmobilok.hu-s emberkékkel, és mondták, ha felviszem elviszik a Nokiához és ott frissítik, mivel nem magyar hanem EU-garos. Azt a code-os dolgot ugyan nem ismerte be de azt modnta, hogy eg ynap alatt megcisnálják nekem és ingyen természetesen!

Szóval remélem ez a pár bosszantó dolog hamar megoldódik!

Azért thx a helpet!

(#432) picur220 válasza Moleskin (#431) üzenetére


picur220
veterán

Persze, hogy nem ismerte be, lehet, hogy volt vmikor garija kint, de ha szingapúrba szánták, akkor a codeot muszáj volt átírni, az átirással pedig ugrik a gari, és ez biztos... Nekem volt már dolgom ezekkel a telos csávókkal, de ezek a tisztességtől rohadtul messze vannak, nekem elhiheted.

(#433) attisx válasza picur220 (#432) üzenetére


attisx
addikt

Nem feltétlenül. Szervíz box-szal a Product Code-al való trükközés nélkül is feltudnak rakni bármilyen szoftot. Ezért van az, hogy sokaknak az otthoni frissítés után ugrik a magyar nyelv a telefonjáról. ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#434) cornfake válasza Moleskin (#425) üzenetére


cornfake
aktív tag

én p1i-t vettem ugyan ilyet,frissites után derült ki hogy csak tájcsiül tud.szivtam vele mire felment a magyar nyelv

most n79re cserélném le, honna tudom hogy szabványos eu-s?

(a p1hez is az volt írva,hogy 2év magyar gari!)

I'm what's left, I'm what's right..

(#435) picur220 válasza attisx (#433) üzenetére


picur220
veterán

Nem mondom, hogy nem lehetséges, de a garit attól még a boltok vállalják, nem a Nokia, ezért az EU gari (jelölése) átbaxás... Nos a bolti gariról pedig megvana véleményem, mert azzal a problémával, amivel a Nokia foglalkozott, a boltos elküldött vna a picsába...:DD
A boxos trükk nem tűnik fel egészen véletlenül a Nokia garanciális szoftverfrissítése során?

(#436) attisx válasza picur220 (#435) üzenetére


attisx
addikt

"A boxos trükk nem tűnik fel egészen véletlenül a Nokia garanciális szoftverfrissítése során?"

Van egy sanda gyanú, hogy nem viszik ők nokia szervízbe a telókat, hanem a saját sufniszervizükben (ahol a magyar szoftot is ráerőszakolták értékesítés előtt) maguk frissítik... :U

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#437) picur220 válasza attisx (#436) üzenetére


picur220
veterán

Én most nem erről beszéltem, hanem ha te viszed be nokia boltba hogy cseréljenek swt..

(#438) attisx válasza picur220 (#437) üzenetére


attisx
addikt

Jah, hogy úgy. Ebben az esetben - még ha naplózza is a nokia a boxos beavatkozásokat - szerintem lényegtelen a dolog, mert a bolti garis telókat a hivatalos nokia szervíz át sem veszi. Rendes garancia papír híján elhajtanak azzal, hogy vidd vissza oda ahol vetted. Már pedig a bolti garanciás telókhoz nincs eredeti gar.jegy, csak az üzlet által kinyomtatott adás-vételi, elvileg ezen szokták a garanciális feltételekeiket is feltüntetni.

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#439) picur220 válasza attisx (#438) üzenetére


picur220
veterán

És mi van akkor, ha mondjuk lejár a gari, és neked problémád adódik a teloval?? Nem küldenek el, akár van garipapír, akár nincs, csak nem ingyen csinálják meg, hanem fizetned is kell érte :C

(#440) danu23


danu23
csendes tag

Tudja esetleg valaki, hogy mikorra várható a fekete változat magyarországi megjelenése?

Mi a csapatmunka lényege? Mindig van kit hibáztatni!

(#441) picur220 válasza danu23 (#440) üzenetére


picur220
veterán

Gugliba kerestem vna, ha lenne egyált vhol, de nincs, am én is elcserélném a szürkémet komplett fekete házasra...

(#442) Leslie1019


Leslie1019
csendes tag

Sziasztok!Most lett nemrég N79-em.Ha valaki erre jár és tudna segiteni azt megköszönném.Programokat alkalmazásokat szeretnék a telefonra de nem találok sehol sem.Nokia programokon nincs és már néztem több helyen is de semmi.Köszönöm,ha esetleg segit valaki.

[ Szerkesztve ]

(#443) bigct válasza Leslie1019 (#442) üzenetére


bigct
tag

Szia.A nokiaprogramokon a letöltéseknél találsz a symbian 9.3-as dolgok,és a java játékok is jók hozzá.

Üdv. CT (06302124987)

(#444) picur220 válasza Leslie1019 (#442) üzenetére


picur220
veterán

upfone.hu-n vannak jó cuccok...

(#445) Leslie1019 válasza bigct (#443) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Szia!
Köszönöm szépen!

(#446) Leslie1019 válasza picur220 (#444) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Szia!
Neked is nagyon köszi,de tényleg.Úgy láttam hogy regisztrálni kell és csak utána lehet bármit is csinálni.Egyébként neked is ilyen telefonod van vagy csak tudod mi hol van?
:R

(#447) picur220 válasza Leslie1019 (#446) üzenetére


picur220
veterán

Nekem is N79em van, és ezért tudom, hogy mi hol van, meg hogy az upfone.hu-n lévő 4.20as garmin ami fp2re is jó, az nem jó az N79re, de az 5.00.20 simán fut...
De itt természetesen nem warezolunk, nem mondtam semmit...

(#448) Leslie1019 válasza picur220 (#447) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Köszi tényleg!Egyébként mennyi ideje használod az N79-ed?Milyenek a tapasztalataid?Nekem csak pár napja lett meg.Viszont van egy problémám.Nálam fontos szempont a zenelejátszás és használom is zenére a készüléket,de több alkalommal is hibát irt ki zenelejátszásnál általános hiba,és már nem játszott le semmit még a csengő hangokat sem.Viszont minden más működött.De volt olyan hogy lefagyott a zenelejátszó lejátszásnál és az egész telefon is percekig semmire sem reagált aztán újraindul és nagy nehezen magára talált.Te tapasztaltál már ilyen jellegű hibát a telefonodnál vagy bármilyen más rendellenes működést?Bocs a kérdésekért remélem nem okozok ezzel gondot.De kiváncsi lennék a véleményedre.Köszi!

(#449) picur220 válasza Leslie1019 (#448) üzenetére


picur220
veterán

Zenelejátzós probléma ég nem volt, de pl ha zenét nyomatsz, akkor már az UI-t sem tudja rendesen kezelni... Am meg ha nem akarsz ilyet, tedd fel az új szoftot, nekem annál csak az ébresztésnél akkad némi baj, méghozzá az, hogy nem tudom lenyomni... :))
Volt még egy olyan, hogy az előlap meg a billentyűzet illesztése nem stimmelt, de a nokiáék hozattak nekem új előlapot meg bill-t gariban és ki is cserélték... Szal jófejek a Nokia szervizesei nem olyanok, mint egyes más helyeken... :))
A telot egyébként lassan 3 hónapja használom, de eddig csak ezek voltak vele...

(#450) Leslie1019 válasza picur220 (#449) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Köszi a válaszokat!Azt irtad az új szofttal csak ébresztésnél van baj.Ez abban nyilvánul meg hogy nem tudod leállitani az ébresztést?Ha ez a baj hogy lehet leállitani illetve orvosolni?Annál ami a telefonodon van nincs újabb szoftver a telefonra?Úgy tudom ezt már egy ideje kiadták.Az enyémen októberi szoft van úgyhogy gondolom ez az első amivel kijött esetleg a második.Lényegében a zenelejátszó leterheli a telefon szoftverét?Az előlappal csak annyi a gondom hogy a jobb oldalon ahol az opció és a hivás vége gomb van recseg a műanyag/előlap.Lehet hogy érdemes lesz elvinnem szoftver frissitésre a Nokiába.Nem tudsz esetleg olyan programot amivel a kamera vakuját elemlámpaként lehetne használni?Sony Ericssonról váltottam aztán ez hiányzik.Kiváncsi leszek pár hónap múlva mi lesz a véleményem az N79ről megérte a konkurenst választanom,vagy pedig hiányozni fog a SE. :)
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.