Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem kevés a ram meg a monitor is kicsi hozzá. Legalább 16 giga kellene + 32-es tv.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

Ugyan ilyen letöltőgépem van, torrentezni meg zenét hallgatni teljesen jó...

Komolyabbra fordítva SSD gondolom a felsorolásból maradt ki, de a gépedből nem...?

(#3) energy4ever


energy4ever
addikt

Valami nagyon nem stimmel... Tomb Raiderben 63FPS-nek kellene lenneie atlagban! Nem!? :F

(#4) menpee válasza rachmaninoff (#2) üzenetére


menpee
aktív tag

Ha megnézed az A64 stabilitásteszt érzékelős oldalát, ott csak a HDD hőmérséklete van feltüntetve.

Viszont így hatalmas feketepont darky@, éppen a konfigod azon részét nem méretezted megfelelően, ami legjobban visszafogja az egész gép teljesítményét (és nem utolsósorban a felhasználói élményét) :(
Persze nem azt mondom, hogy nem lehet még belebillenteni egyet, de egy ekkora kiadás mellett az a 20k már eltörpült volna.
Plusz tud kajálni a kicsike :D

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#5) csiby1


csiby1
csendes tag

Nem akarlak elszomorítani, de ez már most nem nextgen!

(#6) vg


vg
addikt

Az a picike monitor valami vicc?

(#7) energy4ever válasza csiby1 (#5) üzenetére


energy4ever
addikt

Miert nem next gen!? :F
Lehet, hogy nem viszi el az osszes jatekot max beallitasok mellet FHD-ban, meg nincsen benne 4db GPU, stb, attol meg korszeru alkatreszekbol van osszevalogatva! Szerintem! Bar az SSD hianya tenyleg nem kellemes!

Szerk: + latom mar, hogy kabel management sincs. Szoval az SSD meg ez tenyleg nem a kovetkezo generacio iranyaba mutat!

[ Szerkesztve ]

(#8) Zotya84


Zotya84
őstag

Úgy látom hasonló véleményen vagyok itt másokkal az SSD kérdésében. A gép egyébként egész jó lenne pár finomítással. De ezeket úgy is ki fogják mások vesézni.

Most már kb 4,5 éve SSD használóként sosem fogom megérteni, hogy egy-egy ilyen komolynak szánt gépből miért pont az maradt ki? (Jó, a játékokon nem dob akkorát, de a gép általános használhatóságán nagyon is sokat.)
Anélkül én sem merném next-gennek hívni...

Mindenesetre köszönjük, hogy cikkeddel felhívtad mások figyelmét arra, hogy mire figyeljenek oda, ha tényleg jó gépet akarnak építeni. Mert a hsz-k között biztos kiderül. :DD :R

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#9) gyuribácsi88 válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére

Nekem 27" LG van, ez szerintem pont jó, a 32" monitornak már nagy lenne, feltéve ha nem 1 méter az asztal mélysége, és a végére rakod a monitort. Ramból igencsak jó lett volna a 16giga (csak most rohadt drága).

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#10) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Egy Ssd-t mindenképpen vágj bele. Tudod minden annyira erős amennyire a leggyengébb láncszem.
És nemmondanám hogy játékokon nem dob, az ssd-ről egy pálya mondjuk 10 sec, hdd ről ugyanaz 15-17. Akkor dob vagy sem? Az átvezető töltésekről nem is beszélve.
A HDD adattárolásra való. Nem rendszervinyónak. Ideje leáldozott oprendszerek.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#11) mickemoto


mickemoto
őstag

Szerintem ki fog szolgálni ez a gép, nem tervezek cserét egy ideig. :D Erre nem vennék mérget.

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Nekem is feltunt az ami itt kb mindenkinek.
Nextgentol azert meg messze van. 1,5 eve van 8gb ramom. Az ma mar alap jatekosoknal.
Ssd szinten jo lenne de a jatekok fpset nem igazan befolyasolja.
Ha mar nextgen akkor illene minden jatekot full AA-val tolni. Hiszen mi lesz akkor kesobb.

Mindegy, jo gep ez. 2-3 evig biztos nem lesz vele gond. Nextgen kicsit tulzas, ha most raknek ossze gamer konfigot en is hasonlot raknek (csak 16gb rammal) de azert nextgennek nem neveznem inkabb egy jobbfajta gamer konfignal ahogy az ma oly divatos.

(de azert a nextgenhez mondjuk egy csucs i7-es proci, 290x vagy 780ti illene 16gb ram tarsasagaban)

(#13) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Az SSD azért kell , hogy te ülj bele elsőnek a tankba BF4-ben :DDD
Valamiért nagyon sokat tölt még ssd-vel is.. (lehet én vagyok türelmetlen)

Szerintem jó lett a konfig , elég csúnyán elkeni az én drágaságom :D

(#14) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A 16GB RAM ugyan szépen mutatna, de meg se érződne játékok alatt, úgyhogy egyelőre fölösleges. Később bármikor vehetsz hozzá plusz 8 gigát. Az SSD hiánya tényleg vicces kicsit egy ilyen gépnél, bár ha továbbra is a játékokat nézzük és Win alatt elvagy ezzel a sebességgel, akkor akár az is kimaradhat.

Időtálló konfig meg sajnos nem létezik, de azért egy pár évig még nem kell félned a cserétől. :) A VGA még 1 év múlva is csúcs lesz, 2 év múlva is bőven felső kategória.

A procik meg manapság jól bírják, jövőre lesz 3 éves az i5 2500K-m és 1 forintot nem költenék cserére.

[ Szerkesztve ]

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Táp jó, habár én Seasonic-ra szavaztam volna, ha már időtállóság... 20 ezer egy S12II-620-as , az már táp :D
Raidernek csúszócsapágyas a ventije...

Én egyből lőttem volna a haswell-re :), AMD se rossz ,de nem lesz a szivem csücske, HTPC-ben okésak a cuccaik.

Ilyen memória árak mellett nem értem miért ajánl mindenki 16GB-ot, ennyire megtehetitek? :D ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) mike710


mike710
aktív tag

Jééé, azt hittem csak én nem dobom magam hasra az összeállítást olvasva de ezekszerint más is így van vele :)) Máskülönben minek neked 650es táp ehhez a konfighoz? Azzal a rammal is vannak fenntartásaim, de amit végkép nem értek az az,hogy mitől lesz a gép gamer? Hol vannak a perifériák?:) Vagy most is csapatod a jó kis bf4 multit a kis trust egérrel?

(#17) prolad


prolad
őstag

Jó konfig,de egy SSD kéne bele (ha költséghatékonyan kell akkor egy 64-es SSD a rendszernek és egy HDD),a monitor talán lehetne nagyobb,de ez ízlés dolga,én még az ODD hagytam volna ki belőle,de ez megint csak egyén kérdése.A többibe nem tudok belekötni,játékokal pár évig biztos nem lesz gond.

(#18) #81556480


#81556480
törölt tag

nem mindenre jó ez a gép? akkómeg? lehet nevezni betonkeverőnek, nextgennek , old gennek. de én maradiként csak le gémerépezném.
SSD annak kell aki nem ér rá. ;] majd tesz bele.

(#19) energy4ever válasza mike710 (#16) üzenetére


energy4ever
addikt

A GAMER kifejezes elege zavaros, meg mindig nincsen ra magyarazat mely konfigokra illik.
Szerver alaplap+ 2db szerver processzor odaveri barmelyik "gamer" gepet. De most ha vana gepedbe szerver alkatresz akkor ma nem is gamer, vagy mi? :DDD

(#20) Reinkz


Reinkz
senior tag

Úgy látom egyesek ocsárólása abból jön hogy teljesen ,mást gondolnak egy gamer gép hallattára, de térjünk észhez és ne gtx780ti 3way sli vizezve ugorjon már be elsőre,
persze én is hiányolom az ssd-t de azért ennyire nem kell fönt akadni mert az fps-t nem fogja megdobni,
16bg ram? minek ember 8gb tökéletesen elég,

Mert ha ezen nem lehet játszani akkor min lehet szerintetek?

(#21) #81556480 válasza Reinkz (#20) üzenetére


#81556480
törölt tag

én egy gtx 560 és x4 965BE procis gépet már belépő szintű gémernek nevezek, ugyanis minden játékot el lehet vele tolni kompromisszumokkal. ez alatt már nem nagyon. szóval ez alatt már irodai. felette (i7 és társai ) má hájg end :D de ez csak egyéni meglátás..

(#22) Zsolti23 válasza energy4ever (#19) üzenetére


Zsolti23
csendes tag

Hali
Szerintem király mennyibe fájt az egész monitor nélkül. ?

(#23) energy4ever válasza Reinkz (#20) üzenetére


energy4ever
addikt

"Mert ha ezen nem lehet játszani akkor min lehet szerintetek?"

1 pelda ;]
Lap: ASUS Z9PE-D8 WS
Proci: i7-3970X 2db
Ram: 8x8Gb
VGA: 4way SLI GTX Titan
SSD: 4x1 TB Raid 5-ben
+hangkartya+minden vizezve
Na ezen mar lehetne jatszani szerintem... :DDD

(#24) Raysen623


Raysen623
addikt

A processzor és VGA választás dícséretes. Az ASUS deszka helyett azonban Gigát vettem volna, a memóriábólis éppen elegendő a 8Gb, azonban márkásabbat vettem volna. Az SSD meg ugye manapság már alap egy gépben,legalább 128Gb-os méretben. Optikai meghajtó meg nem tudom minek bele? :F
Moncsónak meg vettem volna egy 29"-os Dell vagy LG féle valamit...

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#25) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Ez a konfig ma a VGA-ban "nextgen" semmi másban. :U

(#26) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Baró kis gép, ssd nélkül is elcserélném az enyémre, hiába van ssd-m. :)

Másrészt:

"Itt is gond volt, pár játékkal nem volt az igazi"

Erre nagyon kíváncsi vagyok, melyek voltak azok a játékok, illetve az új konfigon megszűntek-e a gondok?

energy4ever: abban ne legyél olyan biztos: LINK

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#27) #81556480 válasza Raysen623 (#24) üzenetére


#81556480
törölt tag

optikai meghajtó minek? ez komoly kérdés ?

(#28) D1Rect válasza #81556480 (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Halálfölösleges az optika, 2013 van.

(#29) mike710 válasza Reinkz (#20) üzenetére


mike710
aktív tag

Tegyük már tisztába,hogy ha van egy géped amin futnak elfogadható sebességgel a játékok attól az még nem lesz "GAMER"

Gamerek nekem azok akik játszanak multiplayer játékot amihez ha nincs rendes perifériád akkor kenheted a hajadra a 250eft-os géped :)

- Legyen rendes fejhallgatód,mikrofonnal (stereo meg 5.1 es rendszereket felejtsd el,max a single erejéig betolhatod..)

-Legyen egered lehetőleg 1ms-es válasz idővel ami már képes követni a gyors mozdulatokat is. Min 4000DPI ( e fölött teljesen felesleges játszani véleményem szerint) + egérpad

- Olyan billentyűzeted ami nem sza**ja össze magát ha lenyomsz rajta egyszerre 3 billentyűt lehetőleg ugyancsak 1ms es válaszidóvel.

-És a monitor válasz ideje se lenne utolsó szempont.

Én mondjuk szívesne olvatsan volna egy Steelseries,vagy egy Razer,Roccat,Asus Rog,Logitech etc.. márkát a gép leírásában.

Ha ezek megvannak akkor már letudsz úgy ülni a gép elé,hogy ha netalántán lenne(vagy van) valami isten adta tehetséged akkor azt meg is tudod mutatni mert a szűk keresztmetszet egy game során te leszel és a tudásod ami a hátad mögött van.

(#30) Kroni1 válasza Raysen623 (#24) üzenetére


Kroni1
veterán

2giga+1asrock lap után a tapasztalatom: ez az ASUS a legjobb AM3+ lap ami normális áron kapható, úgyhogy nagyon jó döntés szerintem! gigabyte fan voltam mindig is, de a giga 970A-UD3P lapomat 1 nap után vittem vissza, mert 8+2 fázisos mivolta ellenére annyit droppolt hogy az szégyen volt, ha bármerre elállítottam a szorzót akkor bekapcsolásnál 1mp felpörgés után kikapcsolt és csak másodikra indult el, (ez egy tuning önteszt, felesleges buta funkció, ami a HDD-knek nagyon nem tesz jót) továbbá amint bármiféle tuningot eszközöltem a biosban idle alatt nem vette vissza a CPU órajellel együtt a Vcore feszültséget. Ezt az ASUS és az ASrock lap is tudta, UEFi biosa mindegyiknek kenterbe veri a gigáét, szóval én AM3+ fronton mindent ajánlanék csak azt nem!

[ Szerkesztve ]

(#31) mike710 válasza Raysen623 (#24) üzenetére


mike710
aktív tag

Optika mondjuk azért bele, ha veszel egy BF4-et és ép nem állsz szerződésben a upc vel hogy 250MBit-el csorogjon a game akkor lehet egyszerűbb feltelepíteni 30gt-ot mint lekapni Origin-ről. Nem tudom ti hogy vagytok vele.

SSD-kell bele, de ha 30mbites neted van mint a magyar átlagnak akkor várjál rá fél napot mire lejön valami.. Logika:)

(#32) #81556480 válasza D1Rect (#28) üzenetére


#81556480
törölt tag

És akkor a dobozos játékokkal mi van? vagy már csak én veszek olyat? nekem eredeti win7-em van az is dobozos. akkó ilyenkor mi van ?

én ezt hülyeségnek tartom

(#33) Auratech


Auratech
őstag

Az AMD-s konfigok a memória sávszélet igencsak hálásan emésztik. Tehát minimum 2133-as, kis késésű ram dukálna bele, 16 giga. Ez kb 10%-ot tol a proci limitált fps értékeken.
A gép amúgy rendben van. A Mantle meg ad neki egy kis utánégetést.., hogy next-gen legyen..
Mitől next gen egy vas? Attól, hogy a 2014-es játékok is akadásmentesen futnak rajta natív képernyő felbontáson AA- mellet, erős beállításokkal. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#34) Raysen623 válasza Kroni1 (#30) üzenetére


Raysen623
addikt

Mivel Te vagy már a sokadik aki finoman szidja a gigát ezért elhiszem. Jelenleg nekem is Asus lapom van AMD procival, de több minden nem tetszik benne igazán: máig megmaradt hiba, hogy az USB2-es aljzatra rakott cuccokat időnként ledobja és újracsatolja....erre még nem tudok megoldást. USB3-al ilyen hiba nincs.
Tuningolni meg nem tuningolok:D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#35) F34R


F34R
nagyúr

Hat ebbe tenyleg csak GPU next gen, vagyis az sem csak a Mantle API kepessegeit majd ezzel lehet a legjobban kihasznalni. Maga a "Kovetkezo Generacio" egy ismeretlen lehetoseg amit kesobb ki lehet aknazni es ez csak a 290-ben van meg.

(#36) Drenadar

mar akinek nekem cirka 12 ora.

[ Szerkesztve ]

(#36) Drenadar válasza mike710 (#31) üzenetére


Drenadar
veterán

Csak azért kell az optika, hogy egy játékot gyorsan feltelepíthess lemezről? :)
Nekem van a gépemben 2 optika is, jó öreg gép már... de már a hónapra sem emlékszem mikor raktam bele lemezt utoljára... :)
Jó, néha nehéz kivárni hogy letöltse a játékot a steam vagy origin, de el szoktam tudni foglalni magam arra az időre :)

de ez a várj rá egy napot elég nagy badarság... még 30 giga is lejön másfél óra alatt :)

(#37) D1Rect válasza #81556480 (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

"És akkor a dobozos játékokkal mi van?"
Csak a baj, ha nem lehet digitálisan regisztrálni.

"nekem eredeti win7-em van az is dobozos. akkó ilyenkor mi van ?"
Letöltöd a MS-tól a képfilet és csinálsz belőle egy bootolhato pendriveot, amiről ráadásul gyorsabban települ mint lemezről.

"én ezt hülyeségnek tartom"
Én is hülyeségnek tartom, a kislemezmeghajtóval együtt.

(#38) tom 007


tom 007
tag

Gratula a cikkhez látszik hogy nem kevés munkád van benne :K
Számomra azért is érdekes a cikk mivel én is ezzel az elhatározással
vágtam bele a gépem összerakásának hogy "nextgen" legyen jelentsen
ez bármit is :P
Én az Intel i7, Z87, Nvidia GTX 780 vonalon indultam az SSD-t nem hagytam ki, ez hiba volt
részedről de ezt könnyű pótólni a 8 Gb Ram egyelőre elég ha kevés lesz majd
fejleszted a VGA választással kapcsolatban elgondolgoztató a 90 Celsius
felett dolgozó kártya amin máris változtatnod kell egy új hütővel, pofátlanság volt ezt
igy kiadni az AMD-nek.
Mivel kb pariban vagyunk összevetésként benchmark eredményeim tuningolva:

[ Szerkesztve ]

"Sosem aggódom a jövőért. Mindig túl korán eljön." Albert Einstein

(#39) #81556480 válasza D1Rect (#37) üzenetére


#81556480
törölt tag

Namármost itt 3 megás internet van. Örülök ha multizni tudok.

még 30 giga is lejön másfél óra alatt WTF :DD Nálunk az két nap.
És én mindig dobozos játékot veszek. A digitális regisztráció se a kedvencem, mivel a rockstar games játékok (gta, max payne,) sokkal rosszabb mondjuk a steames változatban.

az az 5 ezer forintos dvd nem oszt nem szoroz, nem fogyaszt, nem foglalja a helyet.. de azért még nem kéne floppyhoz hasonlítani. :F

(#40) mike710


mike710
aktív tag

Természetesen nem egyformán használjuk a gépünket :) (még szerencse)
De ha jól emlékszem itt gamer gépként lett beállítva a dolog. Akkor felteszem én naiv,hogy legális forrásból,eredeti játékokat vásárol az illető amit szerintem még mindig kényelmesebb feltelepíteni mint letölteni:) Halkan jegyzem meg, hogy 5000e Ft-os tételről van szó.

"de ez a várj rá egy napot elég nagy badarság... még 30 giga is lejön másfél óra alatt :)"

Nem tudom olvastad-e amit fentebb írtam,hogy a magyar átlagnak milyen nete van,így érdekes lesz a communikáció.

[ Szerkesztve ]

(#41) PC-rev-RM válasza energy4ever (#19) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Szóval a szerverprocesszoros témára reagáltam volna. A linkelt tesztben 2db (igaz, nem mai) Xeon volt, de egyes játékok meg sem mukkantak velük. Ami meg futott, az nem ritkán gyorsabb volt egy olcsóbb konfigon.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#42) #81556480 válasza mike710 (#40) üzenetére


#81556480
törölt tag

Na igen. nem beszélve arról hogy sok játék digitálisan nem is elérhető általában megjelenéskor.

(#43) energy4ever válasza Kroni1 (#30) üzenetére


energy4ever
addikt

AM3+ os fronton nem ajanlod a Gigabyte lapokat!? :F
AM3+ bol nekem UD3 volt, utana Crosshair V Formula, most meg UD7.... Tudsz olyan lapot mondani az UD7-en kivul ami 4 VGA-t kezel (AM3+ kategorian belul)!? Nem...

[ Szerkesztve ]

(#44) Drenadar válasza #81556480 (#42) üzenetére


Drenadar
veterán

milyen játék van manapság ami digitálisan nem elérhető? :D kíváncsi lennék rá melyik igényes játék az... :)

(#45) #81556480 válasza Drenadar (#44) üzenetére


#81556480
törölt tag

Olvasd már végig igényesen a mondatot:
megjelenéskor

(#46) mike710 válasza #81556480 (#42) üzenetére


mike710
aktív tag

Nem tudom,nekem tetszik ez hogy itt csücsül előttem a Battlefield 4 díszdobozos változata (fém).

De úgy látszik a fentebb szóló uriember megelégszik azzal is ha 2x olyan drágán megvásárolhatja Origin-ről(akciósan)

Persze vannak olyan akciók amibe érdemes beruházni (Humble Bumble)

Hát na..:) :))

[ Szerkesztve ]

(#47) Kroni1


Kroni1
veterán

Gratula amugy a cikkhez, látszik tényleg, hogy sokat dolgoztál vele! :R Azon meg h Gamer vagy sem ne akadjon már ki senki, szerintem mindenki hivhatja a gépét gamernek ha játszik rajta és az ő céljainak megfelel az adott konfig!

A 8GB RAM amugy szerintem is tökéletesen elég, (főleg a mai árak mellett) még az SSD se akkora hiány, én viszont egy ilyen géphez minimum 24-27" monitort vettem volna.. :U

(#48) #81556480 válasza mike710 (#46) üzenetére


#81556480
törölt tag

Igen én is így vagyok vele. Még ha valami drágább dolog lenne megérteném. De minek bizonygatni egy 5 ezer forintos cuccról hogy kell e vagy nem? :D

(#49) Dany007 válasza mike710 (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk ez mar a parasztvakitas resze!
En anno egy mezei 3 ezer forintos samsung(!) egerrel voltam clan elso egy nemzetkozi clanban q3-ban.
Ugyhogy nem ezeken mulik, ezek max javitjak a kepessegeket de ha valaki bena akkor a legtutibb periferiaval is bena marad!

Ami meg a gamer gepet illeti (ez most nem csak neked megy), megis mi masra hasznalnak az emberek nagy tobbsegben egy R9-290-es kartyat? Nyilvanvaloan jatekra!

Photoshophoz egy low-end vga is eleg, irodai munkara az integralt is, speci 3D-s, renderelos feladatokhoz van celhardver (pl firepro vga), koca jatekosoknak meg az apu is boven eleg.

Szoval amelyik gepbeb komolyabb consumer VGA van az nagy valoszinuseggel jatekra van hasznalva. Ezek utan mindenki dontse el minek nevezi.

A masik meg ez a multiplayeres baromsag. Szoval ha en singleben nyomom a jatekot napi 4-6 oran at akkor mar nem is vagyok "jatekos" aka gamer csak egy irodai munka? Vagy mi? Az mert nem gamer?
Pedig mar azelott is jatszottam videojatekokkal mikor meg azt se tudtak mi az a multiplayer...

[ Szerkesztve ]

(#50) Kroni1 válasza energy4ever (#43) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem, de olyan embert se sokat akinek valós igénye volna 4 VGA-s rendszer építésére.. :)

Normális árban kapható jó ár/érték arányú lapokról beszéltem, ebben az árban amennyibe ez az asus került pont a gigabyte UD3P kapható, és fentebb már leírtam amit sok más UD3, UD3P, és UD4 tulajjal együtt én is milyen hibákat tapasztaltam. Szóval az átlag user pénztárcájának megfelelő lapok közül inkább az ASUS EVO R2, vagy egy sokat szídott Asrock mint ismét egy olyan lap!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.