Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Divinity válasza petya2012 (#4300) üzenetére


Divinity
őstag

Az Open Beta ág is OnePlus aláírással van ellátva így még BL nyitás sem kell hozzá. Viszont ha egyszer felraktad akkor OTA-n csak az OB-k jönnek ellenben egyszerűen visszalehet állni Stabil ágra és akkor újra a stabil OTA-k jönnek.
Ha jól tudom nem kötelező de célszerű wipe mind a két esetben.
Szoftveres galibát nem igazán tudsz tenni amivel elvennék a garidat OnePlusék.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4302) plejik válasza petya2012 (#4300) üzenetére


plejik
addikt

Miért ugrana? Nem ugrik persze. Addig bétán maradsz ameddig vissza nem rakod rá a stabilt. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#4303) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Helló!

A nagy kérdés 6 vagy 6t? Ti melyiket vennétek, melyiket ajánlanátok?
Szoftveresen a kettő ugyanaz? Támogatás is ugyanannyi ideig van mindkettőre? A 6-ban is van dupla koppos felébresztés, felemelem és felébred a kijelző stb? Aksiban milyen a teló, hogy bírja nálatok? Milyen hibákkal találkoztatok?
Jöhet minden vélemény! Pro és kontra!

Köszönöm!

(#4304) plejik válasza bozarjoska (#4303) üzenetére


plejik
addikt

Hardveresen tök ugyanaz mind a 2. Itt inkább a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó a kérdéses. Én biztos, hogy nem venném meg, nem jön be, lassú is, nem pontos. Szoftveresen is ugyan az a kettő, semmi különbség nincs, amit esetleg előbb megkap a 6T azt a 6 is meg fogja kapni. Támogatás kb. ugyan annyi , mivel nem sok idő telt el a megjelenés között. Dupla kopp, kijelző stb. mind a kettőn megy.. Az akkut nem lehet behatárolni, felhasználói szokástól függ, van akinek 5 órát is elmegy, de van akinek csak 3-3,5 óra a SOT.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#4305) marcarc válasza plejik (#4304) üzenetére


marcarc
senior tag

Nekem személyszerint a face unlock-al csak akkor használtam az ujjlenyomat olvasót ha fizetni akartam nfc-n. A legtöbb esetben a faceunlock már rég nyitotta a telót mire oda tettem az ujjam. Ez szerintem fontos az új olvasó kapcsán megjegyezni.

(#4306) Waikiki válasza plejik (#4304) üzenetére


Waikiki
tag

Mai hír valahol, hogy a 6T 299k-t, míg a 6 csak a 291k-t hoz Antutu-ban. Lefuttatva a hatosomon a tesztet a különbség nagy része a CPU-ból jön össze: 6: 88k, 6T: 93k.

Hogy lehet egy hardverben, szoftverben ugyanazon készülék közt bő 5%-os különbség? Ez azért bőven több, mint statisztikai hibahatár.

U.i.: És nem, ebben az esetben az Antutu szintetikus tesztje tökéletesen alkalmas arra, hogy két, hardveresen azonos (kijelző kivételével) készüléket összehasonlítsunk vele.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#4307) CHIPman válasza bozarjoska (#4303) üzenetére


CHIPman
nagyúr

6:
"Fizikai" ujjlencsomatolvasó, értesítési LED, jack
6T:
Jó helyen van az ujjlenyomatolvasó, de csak bekapcsolt kijelzővel megy
Nagyobb kijelző
Kisebb notch
Nagyobb akksi

Neked kell tudni, én ha most vennék, tuti nem filóznék és a 6T-t venném.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#4308) hedgehog válasza Divinity (#4301) üzenetére


hedgehog
senior tag

hm, a betahoz nem kell a blnyitás? ez eddig elkerülte a figyelmem, úgyhogy már tettem is fel :)
a recent-app switch shortcut nagyon hiányzott, ez nagyon jó
a home animáció viszont lehetne egy picit gyorsabb, a végén túlságosan lelassul emiatt (nekem) túl hosszú ideig tart

és a hívásképernyőn a notch még mindig belevág a fotókba :(

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#4309) tibcsi0407 válasza Waikiki (#4306) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tedd a hűtőbe...

https://utdetailing.hu/

(#4310) plejik válasza hedgehog (#4308) üzenetére


plejik
addikt

Fejlesztői beállításokba állítsd át az animációk idejét. Úgy sokkal jobb.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#4311) csenor válasza bozarjoska (#4303) üzenetére


csenor
senior tag

Én is ezen gondolkodom, de igazából Gearbeast nekem necces, amazon árától nem vagyok elájulva.
Így szerintem a 6t jobban megéri hosszabb távon a gyártói oldalról. Vagy esetleg egy használt 6-os amit onnan rendeltek.
A ujjlenyomatolvasó szerintem is lassú, de legalább van. Az esetek 95%-ban már rég fel lesz oldva mire megnyomnék bármit is. Oké, hogy nem biztonságos a 3D felismeréssel szemben, de az Iphone X-re nem rápillantani kell hanem nézni, hogy felismerjen.
Szerintem most új vásárlás esetén a 6T jobban megéri, de a 6-ost nem éri meg lecserélni.

(#4312) #80439296


#80439296
törölt tag

Nem tudom már, hányszor írtuk le, de itt van, még egyszer:

Ha SAJÁT részre veszed, akkor CSAKIS a OnePlus.com oldalról vedd!

INGYEN KISZÁLLÍTÁS, 2 ÉV GARANCIA, VISZIK-HOZZÁK, VOUCHER.

Fizetni SAJÁT bankon keresztül, PayPal esetében kb. +6% rakódik az árra (rosszabbul váltja a valutát).

Van még kérdés ezzel kapcsolatban? :(((

(#4313) aPoFa válasza CHIPman (#4307) üzenetére


aPoFa
tag

Smart Boost technológia, ezt még a 6 nem kapta meg. Bocsi, nem neked szántam, hanem Waikiki-nek.

[ Szerkesztve ]

(#4314) Divinity válasza #80439296 (#4312) üzenetére


Divinity
őstag

Azt ugye látod, hogy most se ez a probléma hanem, hogy ugye a 6-ot már nem lehet onann beszerezni.:)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4315) Tailorzsolt


Tailorzsolt
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a kuponokat a oneplus.net oldalon csak kiegészítőkre lehet beváltani, vagy esetleg készülékbe is bele tudom számítani?

Van egy csomó pontom, amit kuponra szeretnék beváltani és hát annak örülnék, ha nem csak kiegészítőre lehetne költeni.

De gondolom hiú ábránd... :W

(#4316) #80439296 válasza Divinity (#4314) üzenetére


#80439296
törölt tag

Gondolom, ha OnePlus telefont (tehát a legelső, még nem számozottat!) akarod megvenni, akkor is így reagálsz...
Nem ám az újról van szó - amit nem fél évvel, a megjelenés után, kell megvenni...
Persze, megvárni a gyerekbetegségeket - de az pár hét.
És nem Bloobloo vagy milyen telefonról beszélünk...
Oksa?

(#4317) #80439296 válasza Tailorzsolt (#4315) üzenetére


#80439296
törölt tag

Csak kiegészítőre.
Kivéve, ha pl. 7000 pontod (asszem ennyi volt a 6) van, azt egyben lehetett telefonra.

(#4318) Tailorzsolt válasza #80439296 (#4317) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Köszönöm, én is így gondoltam..

Sajnos 7000 pontom nincs, de azért így is lesz belőle pár tok, és kijelzővédő... :DD

:R

(#4319) agabe


agabe
addikt

Egy napja ismerkedek a keszulekkel, es eddig egy igen zavaro solgot tapasztaltamb csak. A Chrome bongeszo allandoan kifagy ha csak egy reszet irom be annak amit keresni akarok. Ha teljes veboldalt akkor megnyitja, de ha csak ugy egy reszt vagy barmit amit
utana kidobhatna keresesi talalatban akkor kifagy. Ilyesmit meg sehol nem tapasztaltam. Van erre valami megoldas?

(#4320) kazsolt válasza Tailorzsolt (#4315) üzenetére


kazsolt
tag

engem pedig gyári tok érdekelne 6-oshoz. Hol tudok a legolcsóbban hozzá jutni? alapból bazi drága :(

(#4321) CHIPman válasza agabe (#4319) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nálam nincs ilyen.

kazsolt: Aliexpressen látszólak gyári tokokat is árulnak elég jó áron, nézz fényképes review-kat róluk.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#4322) Divinity válasza #80439296 (#4316) üzenetére


Divinity
őstag

Öhm, hogy mi?
Kicsit értelmetlen amit írtál. Nem csak azért mert nincs értelme a mondatoknak (de még csak közük se egymáshoz), hanem mondjuk azért is mert a legelső OnePlus is "számozott" volt. :) OnePlus One volt az első igaz nem értem mi köze van ennek ehhez.

Továbbra is olyan dologról volt szó, hogy 6 vagy 6T bár a 6-ot már nem lehet kapni a hivatalos oldalon erre egy köze sincs dolgot dobsz be rá reflektálva.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4323) hedgehog válasza #80439296 (#4312) üzenetére


hedgehog
senior tag

A paypal csak akkor vált rosszul, ha nem figyelsz oda, és nem mondod meg neki, hogy ne is akarjon váltani, bízza a bankodra.

-- aka p3d3str1an

(#4324) CHIPman válasza hedgehog (#4323) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Úgy értette vsz, hogy a paypalban beállítani a banki konverziót, csak rosszul írta le.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#4325) kazsolt


kazsolt
tag

van még oneplus6-ban olyan verzió, ami nem tudja a hazai szolgáltatók általi LTE-t?

(#4326) hedgehog válasza CHIPman (#4324) üzenetére


hedgehog
senior tag

jah, az lehet, nem is tudom lehet-e nem paypallal fizetni az oneplus.net-en... anno amikor az one-t vettem még nem lehetett, most a 6-os meg amazonos, szóval passz :)

-- aka p3d3str1an

(#4327) agabe válasza CHIPman (#4321) üzenetére


agabe
addikt

Jo azt vagom, hogy nincs mindenkinel, meg nem lehet gyakori, de ha valaki talalkozott hasonloval irja meg a megoldast ;)

[ Szerkesztve ]

(#4328) #80439296


#80439296
törölt tag

Az érintetteknek:

Eh, elengedtelek benneteket... :U

(#4329) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem tom valaki próbálta-e de nálam az Android 9 óta nem működik az NFC-s fizetés.
OTP Simple progit használok.
Azt írja ki a boltokba a leolvasó, hogy Elutasítva.
Android 8-nál működott minden rendesen. (ugyan abban a boltban)

Más: [link]

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4330) netcore válasza AuraSync (#4329) üzenetére


netcore
tag

Nálam megy hibátlanul, ment sima 9-en és megy betan is, több kártyával is

Üdv Laci

(#4331) CHIPman válasza AuraSync (#4329) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nálam szüntelenül működik a Simple.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#4332) Divinity válasza AuraSync (#4329) üzenetére


Divinity
őstag

Nálam is hibátlanul megy. Jelenleg OB6-on vagyok de az összes Beta-n végig mentem és nem volt gond.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4333) Macika66 válasza bozarjoska (#4303) üzenetére


Macika66
addikt

Egyelőre nem lehet korrekt választ adni a kérdésedre, a sima 6-osról már van tapasztalat 4 hónapja, de az első 6T felhasználói kézbe majd csak 8-10 nap múlva fog kerülni.

Nem nagyon korrekt a saját tapasztalatokat a tesztek és a (igen sokszor részrehajló) kritikák alapján hasonlítgatni egymással.

Majd ha már legalább egy hete használ valaki 6T (és előtte / mellette OP6-ot is), akkor írhat majd korrekt összehasonlítást róla. Szerintem.

Ami biztos (és előre tudható), hogy az értesítő LED és a 3,5 mm-es jack hiányzik.
Ez már sokunknál nem tetsző dolog.

Az ujjlenyomatolvasó számomra várakozáson felül teljesít, bár nem gyors, de mattra összekarcolt GorillaGlassal is működik tökéletesen.
Arra még senki sem tudott válaszolni, hogy mennyire megbízhatóan működik védőüveggel. Ezt is majd a személyes teszt feladata lesz kideríteni...

Szóval KORREKT választ majd bő 2 hét múlva kérj.
Addig csak erősen szubjektív, harmadik fél tollábólé származó vélemények alapján kialakult összehasonlításokat kaphatsz...

(#4334) Macika66 válasza AuraSync (#4329) üzenetére


Macika66
addikt

Észre sem vette a Simple a verzióváltást nálam, napi többször fizetek vele...

(#4335) hedgehog válasza AuraSync (#4329) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nálam is megy az nfc.
Próbáld újradigitalizálni a kártyát, az szokott javítani a Simple-problémákon

-- aka p3d3str1an

(#4336) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#4337) agabe


agabe
addikt

dupla.

[ Szerkesztve ]

(#4338) agabe


agabe
addikt

No kiprobaltam az ejszakai modot.
Kb arra hajaz amit google csinal a pixel telokban a normalesti felvetelnel (nem az uj feature ami meg nem jelent meg) csak lasabban, de termeszetesen nem egeszen ugyanaz.
A szinek a tultolt HDR miatt itt sem termeszetesek, a vonalelesseg kicsit tullot. Altalaban jobban lathatok a kepek sotet reszletei es kevesebb a zaj, az egesz keo picit tul vilagos es nem meg kicsit kevesbe valosaghu mint a normal fenykepeken, kezben tartva siman ki lehet tartani (sot probaltam egy kezzel is ...elmegy nem tul homalyos).
Ilyenkor durvan felemeli az iso erteket, es zarido is hosszabb...gondolom ilyen fotokbol csinal tobbet aztan ezt optimalizalja. A foto altalaban valoban 2masodperc, de utana a postprocess az 4-5 vagy neha akar tobb is.
Egy pelda:
Ejszaki modban keszult kep: [link]
Normal modban keszult kep: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4339) ßrainiac válasza agabe (#4338) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem semmi bajom azzal h nem elethu, az egyetlen problema sztem jelenleg az hogy telefon kijelzon nem belezoomolva nez csak ki jol. Maskulonben meg katasztrofa :/

(#4340) agabe válasza ßrainiac (#4339) üzenetére


agabe
addikt

Az minden mobiltelo kepnel igy van.
Van ami realisztikusabb osszessegeben, de attol meg katasztrofa belezoomolva.
Meg ez meg beta verzio, igy valoszinu ez fejlodik.

[ Szerkesztve ]

(#4341) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Az Oxygen updater dobott egy üzenetet, hogy kb. leáll a további működése, mert az OP változtatott a szerverek elérhetoségén, és nem férnek hozzá a fájlokhoz. Nem is tudják jelenleg, hogy mikor lesz megoldva.

(#4342) YAS-dude válasza agabe (#4338) üzenetére


YAS-dude
őstag

Sajnos még mindig nem tudnak elég jó imaging szakembereket felhajtani/megfizetni. A gcam nagyon nem ilyen. Akkor ez megint csak a szokásos valós tartalom nélküli hype a oneplus részéről :(

(#4343) Divinity


Divinity
őstag

GCam 6.1 stabil

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4344) -FreaK- válasza Divinity (#4343) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem megy a letöltő link, 410-es hiba..

(#4345) tatomi92 válasza Divinity (#4343) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Open Beta 6 alatt sajnos melegszik a telefon tole.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#4346) tibcsi0407 válasza Divinity (#4343) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még mindig jobb számomra a BSG az exposure setting miatt.

https://utdetailing.hu/

(#4347) Divinity válasza -FreaK- (#4344) üzenetére


Divinity
őstag

Akkor az összesítő oldalukról letudod szedni:) link
Csak itt figyelni kell mit töltesz le, ellenben az összes verzió felkerül ide.:)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4348) Divinity válasza tibcsi0407 (#4346) üzenetére


Divinity
őstag

Igen az nekem is bejön, a múltkor is csak a stabilitására panaszkodtam.:D Kíváncsi vagyok ez megtud e úgy hülyülni mint az tudott nálam.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4349) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

EAS-t támogató custom kernel megy OB6-on is. Ég és föld a reszponzivitás a gyári és a custom között.

https://utdetailing.hu/

(#4350) tatomi92 válasza tibcsi0407 (#4349) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Linket tudnál adni?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.