Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) SoulReaver válasza pcnet (#4850) üzenetére


SoulReaver
veterán

D, miért nem garis? Akkor hazudnak a boltok?

(#4852) #80439296 válasza SoulReaver (#4849) üzenetére


#80439296
törölt tag

Garis, csak nem gyári garis.
El is kell NEKED küldened gari időn belül (ez lehet magyar sufniGSM is - OK, vannak normálisak is, de az oda- néha a visszaszállítás is a TE költséged).
Ha a gyári, oneplus.com oldalról rendeled, eleve teljes 2 év garid van + ez idő alatt hozzák-viszik HOZZÁD a telefont.
Ez azért kuvva nagy kedvezőség, lévén Lengyelország (bizony... :) ) akkor is 10 rugó, ha csak oda szállítás.
Ezt ne feledd!
Ha meg echte csájníz oldalról rendelted, és nem Spanyolországba (bizony... :) ) kell gariztatnod...
Érted... :)

(#4853) pcnet válasza SoulReaver (#4851) üzenetére


pcnet
addikt

Csak és kizárólag a oneplus.net-ről származó készülékekre van hivatalos garancia. (Meg ahol lehet kapni szolgáltatónál.) Amiket az árukeresőben látsz, azokra max bolti garancia van. És a dolog "szépsége", hogy a OnePlus nem ad ki alkatrészeket. Így ha valami tönkremegy, a bolt nem fogja tudni javíttatni. Csak OnePlusszal fogod tudni javíttatni, pénzért.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#4854) SoulReaver válasza pcnet (#4853) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez elég kiábrándító....

(#4852) djkakukk

Le a lóról....

[ Szerkesztve ]

(#4855) #80439296 válasza pcnet (#4850) üzenetére


#80439296
törölt tag

Viszont óva intenék mindenkit attól, hogy a ~180 ezres telefont, akár vadiújnak hirdető, oneplus.com -ról rendelt, bontatlant valaki 120-ért megvegye.
Ott stikli van, nem akar senki 'poénra' 60 rugót bukni úgy, hogy nincs pl. ÁFA tartalma a cuccnak...
Legalábbis adózás szempontjából.

(#4856) #80439296 válasza pcnet (#4853) üzenetére


#80439296
törölt tag

Lehet tarhálni alkatrészt Kínából is, de kell aki úgy szereli meg, hogyha van valami bibi, lépni tudjon.
Ez saját maga fabrikálásban nem könnyű. Lehet apró bukta, de ott állsz, és nézel...

(#4857) #80439296 válasza SoulReaver (#4854) üzenetére


#80439296
törölt tag

Ló: nem értem...

(#4858) SoulReaver válasza #80439296 (#4857) üzenetére


SoulReaver
veterán

Semmi baj :)

(#4859) #80439296 válasza SoulReaver (#4858) üzenetére


#80439296
törölt tag

Ha a 'magas lóra' akartál asszociálni, akkor OK:

Te + a pénztárcád = magas ló. :F

(#4860) SoulReaver válasza #80439296 (#4859) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem talált, de nem baj. Többet megtudtam rólad. Mind1 amúgy, hagyd el ;-)

(#4861) hedgehog


hedgehog
senior tag

kijött a Beta9, ez a changelogja:

System
Updated Android security patch to 2018.12
Added toast message when parallel apps are unavailable due to data corruption
Phone
Added call history for incoming calls from unknown numbers
Optimized UI for Spam messages and calls
OnePlus Switch
Now supports migrating data from iPhone

sajna a hívásközbeni képernyő képlevágását továbbra se javították

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#4862) tibcsi0407 válasza hedgehog (#4861) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Zsír! Pattintom is fel :)

sajna a hívásközbeni képernyő képlevágását továbbra se javították

Ez alatt a pocket mode issue-ra gondolsz?

https://utdetailing.hu/

(#4863) Divinity válasza hedgehog (#4861) üzenetére


Divinity
őstag

Ah, Beta 6 óta nem mentem fentebb. Nem érnek annyit, hogy újra rakjam a kernelt meg a magisk moduljaim. :DDD
Csinálhatnának valami izgalmasat is. :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4864) tibcsi0407 válasza Divinity (#4863) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért kellene újrarakni a Magisk moduljaid?
Feltolod a ROM-ot TWRP-ből, majd a TWRP-t. Újraindítasz egyből TWRP-be és mehet fel a kernel, majd a Magisk.
Elindítod a rendszert, minden modulod és beállításod a helyén marad. :)

https://utdetailing.hu/

(#4865) Divinity válasza tibcsi0407 (#4864) üzenetére


Divinity
őstag

Akkor még egy TWRP-t kéne telepíteni mert csak bootolni szoktam oda. :))

Egyébként ugrott már valaki nagyobbat Beta-n? 6-ról vajon szépen felmenne egyből 9-re data loss nélkül?

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4866) tibcsi0407 válasza Divinity (#4865) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem minden további nélkül át tudsz menni.
Bootold be a TWRP-t, majd a TWRP-ben telepítsd a TWRP-t. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#4867) hedgehog válasza tibcsi0407 (#4862) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez alatt a pocket mode issue-ra gondolsz?

nem, azt szerintem megjavították.

Amivel nekem gondom van az az, hogy a kontaktfotóim fejébe belevág a notch (vagy levágja a tetejüket ha elrejtem a notchot).
Itt van róla a bugreport, bár ez 6T, de ugyanígy néz ki nálunk is: link

-- aka p3d3str1an

(#4868) tibcsi0407 válasza hedgehog (#4867) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aham. Azt nem is vettem észre. Bár nálam annyira nem létkérdés.
Google dialer-rel is?

https://utdetailing.hu/

(#4869) hedgehog válasza tibcsi0407 (#4868) üzenetére


hedgehog
senior tag

Google dialer nem jó nekem, mert túl kicsik a profilképek, én pedig hozzászoktam már, hogy egyből látom ki hív.
Azt tudom, hogy másoknak ez kevésbé gond, legfőképpen mert általában senki nem veszi a fáradtságot, hogy a kontaktjaihoz pakoljon fel képeket, de nálam gyakorlatilag mindegyiknél van... és most mindegyiknek le van vágva a feje :)

-- aka p3d3str1an

(#4870) tibcsi0407 válasza hedgehog (#4869) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Régen a Windows Phone-om a Facebook-kal szinkronizálta a képeket, amit imádtam, így egy csomó kép most is van a névjegyeimhez rendelve.
Volt 1-2 app a Store-ban, ami hasonlót csinált, de sok nevet összekevert, így rossz képet társított hozzá.
Talán az lenne a megoldás, hogy a képeket átalakítod, hogy felül már ne legyen kitakarható tartalom. Sajnos a Oneplus jó eséllyel nem fogja ezt a problémát sem megoldani.

https://utdetailing.hu/

(#4871) Timer válasza tibcsi0407 (#4870) üzenetére


Timer
veterán

"Régen a Windows Phone-om a Facebook-kal szinkronizálta a képeket,"

Ííííííííííjjjjj, ez de mocskos jó ötlet volt, imádtam.

(#4872) tibcsi0407 válasza Timer (#4871) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nagyon jól működött. Egyik legjobb funkciója volt a WP-nek. :K

https://utdetailing.hu/

(#4873) hedgehog válasza tibcsi0407 (#4870) üzenetére


hedgehog
senior tag

ez ment korábban androidon is, bár én kikapcsolva tartottam, mert jobban szerettem a kontaktjaimról én eldönteni, hogy a gyereküket akarom-e látni vagy őket :D

és igen, a kézzel újravágás lesz, ha sokáig nem változtatnak ezen, az asszonyt már módosítottam is, de a többiekre még lusta voltam :)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#4874) Divinity válasza tibcsi0407 (#4872) üzenetére


Divinity
őstag

Vagy az egyetlen jó funkció. :D
A Sync.me app az ami még tűrhetően működik. Annyi a baj vele, hogy új fiókként működik és csak össze linkeli a kontaktokat nem pedig direktbe frissíti a képeket. :(

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4875) rankesz válasza tibcsi0407 (#4864) üzenetére


rankesz
veterán

Én általában azzal szívok hogy kurva nehéz full rom zip-et vadászni, vagy rosszak a linkek, vagy nagyon lassan jön le

(#4876) tibcsi0407 válasza rankesz (#4875) üzenetére


tibcsi0407
félisten

XDA-n mindig linkelve van röviddel a kiadás után a gyári direktlink.

(#4874) Divinity

Talán én is azt próbáltam, de nem túl jól ismerte fel az egyezéseket.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#4877) nutfile válasza hedgehog (#4843) üzenetére


nutfile
aktív tag

nemtom, h mi buherálta el a rendszert, de - próbálkozva régi EFS partíciót is visszatenni - odáig jutottam, hogy soft brick...
persze a frissebb mentéseim (amik még a storage partíción voltak) is mentek a levesbe, csak kb. másfél hónappal ezelőttiek voltak a gépemen :W
szerencsére a fotók és videók automatikusan mentődnek a NAS-ra amint hazaérek.

gondoltam, mindegy legalább tiszta rendszerrel indulok neki az OB9-nek, ami igaz is, de olyat tapasztaltam, amit korábban sose.
a bootloader nyitás után ugye minden bootoláskor van az a sárga felkiáltójeles figyelmeztetés, hogy milyen veszélyes az adataimra nézve.
na most nekem ez piros, és nem is megy tovább a bootolási folyamat, csak ha 2x megnyomom a power gombot.
találkozott már valaki ilyennel? melyik partíció babrálása okozhatta?
együtt tudok élni vele, de azért jobb lenne, ha külső beavatkozás nélkül is újra tudna indulni.
a qualcomm-os msmtool megoldja vajon?

[ Szerkesztve ]

(#4878) tibcsi0407 válasza nutfile (#4877) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jobb, ha MSM tool-lal újrahúzod a rendszert. XDA-n van hozzá minden, ami kell.

https://utdetailing.hu/

(#4879) rankesz válasza nutfile (#4877) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem kb szeptember óta ez van, mióta bétázás közben valamit megkavart, nem nagyon foglalkozok vele

(#4880) nutfile válasza rankesz (#4879) üzenetére


nutfile
aktív tag

thx, akkor nem aggódok.
most, hogy kezdem belakni az ob9-et, már nincs kedvem előröl kezdeni.
kb. félévente úgyis úgy alakul, hogy vmiért újra kell húznom nulláról a rendszert, majd legközelebb.

(#4881) Rick4 válasza Divinity (#4835) üzenetére


Rick4
félisten

Nem csak hogy felfogom, hanem egyrészt én tapasztalatból írok, másrészt én magam magyarázom ugyanezt egy ideje.
Amint csinálunk egy mini közvéleménykutatást, rögtön kiderülhet számodra is, milyen arányban lesz garis javítás, és milyenben a garanciát nem érintő leejtésből, vízbe esésből következő szervizelések, hiszen hiába van onpleus-tól vett készüléked, a garancia utóbbi esetén nem él a tiedre sem.
Miután tudod az eredményeket, magad is látni fogod, hány készülékből mennyi volt bent garis szervizelésen, és itt a díjmentes javításon van a hangsúly, amit a gyártótól vásárolva megsprórolsz, vagyis nem, mert kifizetted megvételkor.

Csak a közvetlen környezetemben van legalább 15 op3-op3t-op5-op6, soha senkinek nem volt baja egyikkel sem, ez az egy volt szervizben, ez is fizetős, mivel ugye leesett. Ha gyári garija lett volna, akkor is pont ugyanennyibe került volna.

Amit gariban csinálnak, az pár spéci esettől eltekintve max egy 8 ezrest érő akksicsere, esetleg egy 6 ezrest érő hangszórócsere. Ennyi kockázat nekem belefér, ha a készülék a kezemben volt 112 ezresért. Főleg úgy, hogy a leejtésből adódó problémákat ugyanolyan feltételekkel, és ugyanott tudom javíttatni.

Ahogy a haverom nem garis, nem oneplus-tól vett 3-asán kicserélték 5 nap alatt a kijelzőt 32 ezerért, úgy ugyanennél is meg fogják csinálni, ahogy a nem a saját accountommal, valamikor valaki által valahol vett telefont javítását megrendeltem, úgy ennek is meg tudom. Kiment a lengyelekhez és szó nincs semmiféle 10 ezer forintos szállításról, nem kell rá szállítást fizetni, itt a szervizes levele, erre fizettem májusban 28769Ft-ot. Elvitték, visszahozták, azóta is tökéletes.

Persze meg is szívhatom, nyilván meghalhat az alaplap, de az első évben még mindig ott van az eredeti gari, amit ehhez kaptam, utána meg úgyis lecserélem.

Mindenki levonhatja a tényekből a végkövetkeztetést, a vélemények a tényeken meg úgysem változtatnak.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#4882) CHIPman válasza Rick4 (#4881) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Gearbest garira én nem alapoznék, de ja, ez valóban jó levezetés. Viszont csakis azért érheti meg, mert olcsó a szervizelés, egyébként nagyon nem érné meg.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#4883) nutfile


nutfile
aktív tag

a következőre keresek megoldást.

alapbeállítások:
sim1 korlátlan adatforgalom, ezért erre ezt használom
sim2 céges, ezért hívásra ezt használom

probléma:
amennyiben megy a navigáció (sim1-es adatforgalommal) és bejön/kimegy egy hívás (sim2-ről),
akkor megszakad a mobilinternet

amit keresek:
amennyiben megy a navigáció, akkor ha bejön/kimegy egy hívás, akkor kapcsoljon át, hogy a mobilnet sim2-ről menjen, majd a hívás után vissza sim1-re

próbálkozok taskerrel, de még nem jött össze :F
légyszi segítsetek!

[ Szerkesztve ]

(#4884) Divinity válasza Rick4 (#4881) üzenetére


Divinity
őstag

"Nem csak hogy felfogom, hanem egyrészt én tapasztalatból írok, másrészt én magam magyarázom ugyanezt egy ideje. "

Szerintem azt se fogtad fel én mit írtam. :U Arra mutattam rá, hogy elbeszéltek egymás mellett.

Persze elég király az OP szervizelési lehetősgei önköltséges módon, énekem is szükségem lesz majd egy hátlap cserére a 6-omon. Természetesen saját zsebből. Ellenben nem érdemes így a garanciát semmibe venni. Kijelző hiba, alaplap hiba bármikor előfordulhat és akkor 2x annyit fizettél érte mert nem volt garid. GB-n persze kapsz garit, de saját költségből küldöd vissza kínába majd sajátból juttatják vissza és a megoldás is kitudja milyen.
Kockáztatni lehet de én inkább megveszem hivatalosan, hogy ha önhibán kívüli dolog történik akkor ne az én zsebem bánja. Ha meg béna voltam és leejtettem akkor meg tanuló pénz. Persze nekem az előbbi is tanulópénz útján van meg. Jártam úgy, hogy anno, hogy kínából rendelve megmakkant aztán tehettem a semmit (igaz nem OP készülék volt).

tl;dr
Nem kell kockáztatásra bíztatni mindenkit, pro-contra mind a két oldalon van.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4885) nutfile válasza nutfile (#4883) üzenetére


nutfile
aktív tag

az is jó lenne, ha már a navigáció elindításakor átváltana a másikra

(#4886) Rick4 válasza Divinity (#4884) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom a hozzászólásom melyik szakaszában biztattam bárkit is, ezt kiolvasni, belemagyarázni is badarság lenne, az a tény viszont, hogy egyesek állításával ellentétben sokadszor derül ki, hogy a valóság egész más, sokkal többet nyom a latban, még talán leegyszerűsítve ki is merem írni, hogy megint én mondtam/ írtam igazat.

Ez a megoldás mint lehetőség adott mindenki számára, csakúgy, mint információ birtokában valós infókat írni, mindenki eldönti mindkét esetben, az ő személyiségéhez melyik dolog áll közelebb. Nem biztattam senkit, de ne menjünk el amellett, hogy jelen pillanatban a 6T nem tűnik egy feltétlen jó választásnak, aki mégis új de korrekt telefont keres, az 6-ost a gyártótól nem tud venni. Így jártam én is, én így oldottam meg.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#4887) #80439296


#80439296
törölt tag

- Mindenki hülye!
- Értettem, Napoleon elvtárs!

(#4888) Divinity válasza Rick4 (#4886) üzenetére


Divinity
őstag

Értem. Tehát mindenki hülye csak te helikopter. Elengedtem, peace.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4889) ztoldy válasza nutfile (#4883) üzenetére


ztoldy
senior tag

Tasker-rel szerintem lehet rá feladatokat létrehozni és akkor automatizálhatod a dolgot.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4890) nutfile válasza ztoldy (#4889) üzenetére


nutfile
aktív tag

kösz :))
ha nem tűnt fel pont ebben kértem segítséget :U

(#4891) tibcsi0407 válasza nutfile (#4890) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Próbáld meg a Tasker-es topikban. Oda inkább tartozik a kérdés.

https://utdetailing.hu/

(#4892) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

OP6T DXO.
Több pontot kapott, mint a miénk, ez gondolom a szoftveres fejlődésnek köszönhető.
Érdekes ez a rész:
The OnePlus 6T’s photo score is 101. It captures detail well in both light and dark areas and DxOMark says its capturing of background details is on the same level as that of the iPhone XS and better than that of the Samsung Galaxy Note9. It also captures better images in extreme low-light (1 lux) than both phones.

https://utdetailing.hu/

(#4893) Timer válasza tibcsi0407 (#4892) üzenetére


Timer
veterán

Valami fejlődés azért van a kamerában az elődmodellekhez képest, ez tény. Nekem személy szerint ez már éppen elég jó arra, amire egy telefon kameráját használni akarom. Persze, az sohase baj, ha gyúrnak rá, mert még mindig ordenáré módon mos a szoftver magas ISO mellett, két eltérő színű tárgynál olyan cakkosak a körvonalak, hogy sírni tudnék, ha belenagyítok.

(#4894) tibcsi0407 válasza Timer (#4893) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tedd fel ezt a Gcam-et és felejtsd el a mosott képeket: [link]

Jó a gyári, de ha arra 101 pontot adtak, akkor a Gcam-mel 110 járna. :)

https://utdetailing.hu/

(#4895) Timer válasza tibcsi0407 (#4894) üzenetére


Timer
veterán

Tettem vele egy próbát néhány hete, pár perc nyomkodás után szétfagyott, és még a gyári kamera appot is vitte magával. Ez így el is vette a kedvem a próbálkozásoktól.

[ Szerkesztve ]

(#4896) tibcsi0407 válasza Timer (#4895) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pár hét alatt az IT-ben nagyot fordul a világ. :)

Gcam

OOS cam.

Nézd a feketéket, nézd a részleteket, a dinamikát, a zajok kezelését. Mindkettő képnél a fókusz a Marshall feliratra volt állítva. Ég és föld.
Szerintem nincs miről beszélni. OOS cam számomra már csak a slo-mo, néha a portrékészítéséhez van elővéve. Minden másra ott a Mastercard, akarom mondani a Gcam. :))

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#4897) Rick4 válasza Divinity (#4888) üzenetére


Rick4
félisten

Ha jól emlékszem, betettem ide a képet, amin látható a gearbestnél vett 6-osomra megrendelt kijelzőcsere a oneplus accountomnál, ha nem, szívesen beteszem, csak hogy lásd, amiről eddig beszéltek többen, az nem igaz, amit én írok, az igaz. Ezeket a tényeket nem különösebben érdekli, hogy ki kit becéz helikopternek. :D
Tehát a végkövetkeztetés a rendelkezésre álló valós információk szerint: annyiba kerül a nem garis javítás nekem is, mint bárki másnak, azt az egy akksicserét meg majd kiköhögöm valahogy.
Amennyiben a levezetésból következő számok neked nem egyértelműek, és még csak egy fél sort sem akarsz róla írni, akkor nyugodtan rugaszkodj el ismét a valóságtól, és beismerés helyett még mindig beszélj másról, engem nem zavar. :D Az se, hogy ezzel nem vagy egyedül. :D Nem lep meg amúgy, hogy ez történik ritkán sikerül szakmai topicot építeni itt, de azért igyekszem kimazsolázni a lényeget.. :D

Kár, hogy elengedted, ez olyan értvtelenül, muszájból beismerés-félének tűnik, ennyi karakterből azt is le lehetett volna írni, hogy nincs igazam mert...

Na lapozzuk, köszönöm a figyelmet, részemről a kérdés tisztázódott.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#4898) shanya83


shanya83
tag

Annyi féle-fajta GCAM van, melyiket érdemes használni? XDA-n is van egy portalt Pixel, az előbb is volt egy link...

(#4899) tibcsi0407 válasza shanya83 (#4898) üzenetére


tibcsi0407
félisten

4894-ben linkeltem.

https://utdetailing.hu/

(#4900) shanya83 válasza tibcsi0407 (#4899) üzenetére


shanya83
tag

jaja, arra gondoltam, mint előző linket. Amúgy, tényleg jó. A panoráma, sokkal jobb (MŰKÖDIK). Kicsit szokatlan, hogy a kép, nem tölti ki teljesen a kijelzőt. Valami okosságot tud valaki ehhez a GCAM beállításokhoz, amit állítani célszerű?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.