Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zooliii


zooliii
tag

Hú, ez gyors volt, köszi. :R

(#2) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Nagyon jó lenne a 7600X ,csak számomra platform szinten drága. Egyelőre kimarad, de rajta tartom a szemem. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

OMG, már itt is a teszt? Hú, ez gyors volt! :R

#tarcsad

(#5) zhit86


zhit86
csendes tag

A "Versenyzőink" grid környékén valami zavar van az erőben, mert a 7900X is nyolcmagosnak van írva (illetve az L1 és L2 cache is hibásnak tűnik).

Valóban gyorsan megjelent a cikk, szóval nem szemrehányás :R

(#6) Yutani válasza Yutani (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

TPU 7600X review

Alkalmazás tesztben ugyanazok az arányok jöttek ki, mint itt, ellenben játék tesztben RTX 3080-nal továbbra is az Intel jobb a TPU tesztjében.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#7) .mf válasza Televan74 (#3) üzenetére


.mf
veterán

Dettó. Sőt, igazából a 7600X helyett is jobban örülnék egy Zen4-es 7500-nak, ami 6 magos, SMT nélkül, alacsonyabb órajellel, cserébe $200 körüli árral; de alaplappal, RAMmal még így is sokba lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) 3L1T3


3L1T3
addikt

Nem folyik le a paszta a tetejéről? :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#9) Yutani válasza .mf (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Arra ott a Ryzen 5 5600, ha nem kell a leggyorsabb. Az 70-75k, még $200 sincs, van hozzá olcsó alaplap és memória. :K

#tarcsad

(#10) ughhh válasza Yutani (#9) üzenetére


ughhh
senior tag

Egy ár - teljesítmény táblázat elférne egy ilyen teszt végére, i5 -10400 lenne a nyertes.

(#11) Atom_Anti válasza Yutani (#6) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Elég kiábrándító, vagyis mondjuk úgy hogy versenyben van a stock Alder Lake-kkel, de egy tuningos i5-12400 megveri fél áron, plusz olcsóbb lapban. Aztán talán ma jelentik be a Raptort?

(#12) anulu


anulu
félisten

amekkora dirr-durr volt körülötte, meg mindent mindenhol szétaláz, őszintén szólva többre számítottam.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) sucre


sucre
csendes tag

Hazai boltokban kapható lesz vajon holnaptól?

(#14) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

táblázatban utasitáskészlet rész nincs elszurva ? a Zen4 -nél nincs felsorolva az AVX-512, az Aldernél meg igen. Vagy időközben változott, mégsem támogatja ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15) tasiadam


tasiadam
veterán

Azt hittem, hogy kb hasonló ugrást csinál az AMD ezzel a gennel, mint az zen3mal a zen2-ről, de max annyit értek el, hogyv an 1 új gen, ami játékban alig jobb, mint az 5ezres, cserébe drágább a paltformcsere miatt, és így az lader/raptornak kedvez a DDR4 miatt. Munkára meg megerősítették a pozit, amire majd a raptort megnézzük, hogy reagál.

Szerintem ez nem lesz egy túlságosan népszerű platform.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#16) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Ez gyors volt! Köszi a tesztet!

(#17) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Raptor Lake bejelentés előtt ez nem lett egy nagy durranás sajnos. Legalább egyértelmű lett, hogy ha kcisit mérséklődik az ára (nagyon nem fog, mert drága gyártani) az 5800X3D-nek, akkor a 3600-ról az lesz számomra az ideális upgrade, hiszen még hűtőt sem kell cserélnem. Arról nem is beszélve, hogy az 5800X3D lényegesen kevesebbet eszik maximális terhelés alatt, mint a 7600X, ami számomra nagyon meglepő volt (és nem a jó értelemben).

(#18) koko52


koko52
veterán

Na ezt a generációt átugrom. Nekem csalódás így első blikkre. Főleg a fogyastás nagyon szar, már már inteles.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#19) Albus_D válasza Yutani (#6) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Ár/értékben az aldert sem, de még a ryzen 5000-et sem ugorja meg.....

Bár az ár/érték már kezd feledésbe merülni, az a ryzen 1000-3000 között volt sláger. Most azt hiszem a fogyasztás megy.... jaj, már az sem. ;]

(#20) ollie válasza ughhh (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van ilyen táblázat a cikkben.

***

(#21) tomcat78


tomcat78
őstag

Vártam a tesztet..... De nem győzött meg. Pedig már váltanám a 1151-et.... :DDD De asszem így am4 lesz belőle mégis.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#22) jack982 válasza sucre (#13) üzenetére


jack982
aktív tag

persze, aldiban a tejek mellett :DD

(#23) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

No, tesztek kijöttek, UK-ban azonnal megszűnt szinte az összes aktuális kedvezmény az AM4-es procikra, van, amelyik már MSRP felett tanyázik. 5800X3D három helyen van "akcióban", 5600 160 fontról 200-210 fontra ment vissza pillanatok alatt. Persze, gyengül a font, mint az állat, de azért na...

[ Szerkesztve ]

(#24) echterion


echterion
nagyúr

Hát, ő....izé...ez nem túl szép. Jó, jó, de nagyon sokat eszik, emellé bepakolva egy 4090-es kártyát azt fogja hinni a nav, hogy bányafarmot üzemeltet az ember. :(

**********

(#25) Tatis


Tatis
csendes tag

Köszi a gyors tesztet! A fogyasztást leszámítva tetszenek ezek az új Ryzen-ek. Ezek után nagyon kíváncsi vagyok, hogyan fog teljesíteni az Intel a Raptor Lake-el. Cserélnem kéne már az öreg I7 procimat. :)

(#26) .mf válasza Yutani (#9) üzenetére


.mf
veterán

Azzal viszont nincs jövőbeli fejleszthetőség. Mivel hosszú távra szoktam venni egy-egy platformot, ezért jó lenne, ha pár generációval később még kaphatna újabb procit, még több RAMot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) Alogonomus válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


Alogonomus
őstag

A hírek arról szólnak, hogy a Raptor Lake árak egyáltalán nem lesznek kedvezőek, mert az Intel pénzügyi eredményei nem teszik lehetővé a további nyomott áron történő árusítást. Az Intel az Alder Lake sorozatot nagyon alacsony - némely modellt akár önköltség alatti - áron kínálta, hogy megtörje a Zen 3 lendületét. Ez viszont utólag meglehetősen kiverte a biztosítékot a gyenge üzleti eredményekkel szembesülő Intel részvényeseknél, ezért a Raptor Lake már racionális marzs mellett kerül a boltokba. Inkább kevesebbet nyer az Intel a kevesebb eladott processzoron, minthogy a több eladott processzoron vesztesége keletkezzen. Szóval a Raptor Lake perf/$ mutatóját erősen lerontja majd az árképzési metódus racionalizálása.

(#28) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát rendes szakmai teszt lett ez.

Köszönjük a színvonalas munkát.

3600-am van most, még abban a platformban tervezek egy proci-upgrade-t, de lehet átugrok az újra, mert a B450-es lappal sajnos nem tudom kihasználni a gen4-es SSD-m tempóját.

De nem nagyon bírom ezt a procit sem megfogni az én felhasználásommal.

7600X-re viszont szívesen váltanék, ha új platformra teszem a voksot.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) ollie válasza Tatis (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A mostanira is bőven megéri cserélni, még az i5-ök is legalább dupláznak számtási teljesítményben a 7700-hoz képest.

[link]

***

(#30) Graphics válasza ollie (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De onnan van lehetőség még fejlődni, ha jól sejtem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Albus_D válasza Alogonomus (#27) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Ügyesen kisarkítod a cpu-ra, de ugye aki mondjuk alder-ről vált annak nem kell sem lapot, sem ramot venni, míg a zen4--hez mindkettőt kell.

"Az Intel az Alder Lake sorozatot nagyon alacsony - némely modellt akár önköltség alatti - áron kínálta, hogy megtörje a Zen 3 lendületét. Ez viszont utólag meglehetősen kiverte a biztosítékot a gyenge üzleti eredményekkel szembesülő Intel részvényeseknél"

Ez több részben is sántít. Először is az alder lake 2021 novemberben jelent meg, és láthatóan csak 2022 Q2-ben csökkent jelentősen a marzs -- vagyis nem az alder alacsony árai miatt, hanem a beszakadt pc eladások miatt. Vagyis az önköltség alatti értékesítés nagy hülyeség, de érdekelne a forrásod, meglepne ha lenne.

[link]
June 30, 2022 36.47%
March 31, 2022 50.37%
December 31, 2021 53.63%
September 30, 2021 55.99%

A második részben a gyenge üzleti eredmények pedig megint csak nem igazak, mert a 2022 Q2 lett a gyenge, a fenti okok miatt. 2022 Q1-ben még nem volt probléma.

"Szóval a Raptor Lake perf/$ mutatóját erősen lerontja majd az árképzési metódus racionalizálása."

Ez pedig csak találgatás részedről, amíg nincsenek hivatalos árak, célod egyértelmű. Főleg ha azokból a téves és adatoknak ellentmondó következtetésekből indulsz ki, amit itt összehordtál.

[ Szerkesztve ]

(#33) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Hhmm, maga a 7600X 300$, a DDR5 megint 300$, ahogy a lap is 300$ a zusában..., akkor ez a 425-el: 382.500,- HUF-ra jön ki.
Itthon mindehhez hozzájő még a szegények adója és így 485.775,- lenne a vége.., ha mindez igaz lenne.
Lehet, ebből i3 12100/i5 12400 lesz inkább, "kicsit" olcsóbban.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#34) Alogonomus válasza Albus_D (#31) üzenetére


Alogonomus
őstag

És szerinted hányan fognak váltani Alder Lake sorozatról?

(#35) opr


opr
veterán

Nem rossz, de ezek az idle desktop fogyasztasi adatok brutalisak. 85W ugy, hogy nem csinal semmit, csak uresjaratban csucsul, az elfogadhatatlan, legalabbis szamomra. Ertem, hogy ez nem feltetlen a proci hibaja (bar ez majd kiderul az inteles DDR5+PciE5 platform tesztjekor), de akkor is. A teljesitmeny, az arazas, a sebessegbeni ugras az elozo generaciohoz kepest csodas, ilyen szempontbol le a kalappal, tenyleg. De nem lennek hajlando olyan konfigot osszerakni, ami ennyit eszik idle-ben.
Tovabbra is ugy erzem, hogy 1-2 generacio (ev) mulva lesz jo otlet DDR5-os platformba fektetni, addigra valoszinuleg javitjak ezeket a hibakat. Addig meg early adpoter jatek lesz.

ui.: Ilyen szintu fogyasztasnovekedes mellett nem josolok sok jot ennek a generacionak a mobil verziojanal sem. Botranyosan szar idle akkuidokre szamitok ez alapjan, plane a kozvetlen elodhoz kepest.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) Goose-T válasza Albus_D (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Nincsenek még hivatalos árak, de vannak jelek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37) Albus_D válasza Alogonomus (#34) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Nem tudom, mond meg te. Ketten? ;] Egyébként a raptorhoz vannak használt lapok, jó hozzá a ddr4, stb - stb, csomó olyan érv, ami mind mind felmerült anno, amikor a zen3-volt szó. ;]

#36Goose-T: voltak ilyen leak-ek a zen4-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#38) S_x96x_S válasza opr (#35) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem rossz, de ezek az idle desktop fogyasztasi adatok brutalisak.
> 85W ugy, hogy nem csinal semmit, ...

Van ECO mód .. ; persze ekkor leesik a teljesítmény..
de ekkor 65W körül van.
Szerintem vagy driver vagy beállítási probléma ...

AMD's Ryzen 7000 ECO Modes are as follows:
- 170W TDP Base = 105W with ECO Mode enabled
- 105W TDP Base = 65W with ECO Mode enabled
"
Restricting our Ryzen 9 7950X processor to just 65 W in comparison to leaving power settings untouched, the CineBench R23's multi-threaded test performance is impressive, a score of just over 31K. For comparison, the Intel Core i9-12900K only managed just under 27K at default settings, which shows that even when restricting the power proportionally down to 65 W, there's still plenty of performance available in multi-threaded situations. For reference, restricting the Ryzen 9 7950X to 65W only loses around 18-19% in CB23 MT performance; very impressive.
In the single-threaded test with CineBench R23, we only saw a drop of around 0.3%, which is negligable depending on the workload. Dropping down the overall TDP isn't as harsh on single-threaded workloads as it will be for multi-threaded workloads. ST performance remains intact mainly despite restricting overall power consumption."
( Anandtech )

Mottó: "A verseny jó!"

(#39) Wombath válasza zhit86 (#5) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

korrigálva :). és a közben keletkezett hiba is korrigálva :D
:R

(#40) Cassi


Cassi
senior tag

Elég gyenge lett sajnos, miközben az upgrade sokba kerül. Talán az i5 13400 lesz a nyerő, majd meglátjuk, nincs értelme sietni a cserével.

(#41) opr válasza S_x96x_S (#38) üzenetére


opr
veterán

65W is rengeteg.
Az nagyon jol hangzik, hogy egy ilyen korlat mellett is ennyire jol teljesit, ha terhelve van, ez alapjan ha vennek, nalam igy menne, plane hogy single core load mellett gyakorlatilag nincs a teljesitmenyre hatassal a korlatozas. Viszont az uresjarati fogyasztas igy is brutalis. Es megmondom oszinten, az nalam pont ugyan annyira szamit, mint a terheles alatti fogyasztas.

Ha tudna olyat, hogy 65W-os korlat mellett a fenti szamokat hozva uresjaratban nagyon maximum 35W korul eszik, az elfogadhato lenne. 25W mar konkretan jo lenne. E folott viszont egyszeruen sok es -plane nyaron- kenyelmetlen lesz hasznalni ezt a szeriat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) Z_A_P


Z_A_P
addikt

IGPU teszt milyen felbontás / beállítások mellett ment?

OK

(#43) UMbikes


UMbikes
csendes tag

85w idle. AMD menj haza, részeg vagy. Következésképp a 6 magos is onnan indul, hogy minimum 360-as AIO kell hozzá, hogy ha filmet néznél ne susogó ventiket hallgass. Vagy delid mint derbauernél ahol kijött egy közel mínusz 20 fokos különbség. Mert az IHS olyan vastag mint egy tank páncéllemeze.

Az emberi hülyeség határtalan... De ha megfigyelő vagy egész szórakoztató.

(#44) Low Noise válasza echterion (#24) üzenetére


Low Noise
senior tag

4090 ben úgy hallottam nincs értelme gondolkodni, csak ha valami speciális feladatra kell, 3D modellezés, AAA játék fejlesztés, farok méregetésre streamereknek :-) Játékokra max a 80 as végű kártyák.

(#45) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

kíváncsi vagyok itthon mennyi lesz az ára

(#46) paprobert


paprobert
senior tag

Éppen, de megveri egy szálon az Alder-t, multi-core szokásosan hatékony, gaming-ben erős, van AVX-512, idáig nagyon jó.

A CPU ára önmagában nem gond, de a teljes platform költsége már vészesen az "indokolatlanul drága" kategóriába sorolja a terméket.

Az üresjárati fogyasztás pedig nagy visszalépés.
(Ez miért ennyire rossz? A 6nm-es IO die-tól én nem ezt vártam volna. Azt mindig is tudtuk, hogy a chipletezésnek a magas idle fogyasztás az ára, na de ennyi? :F)

Szerk.: vagy esetleg az EXPO RAM okozza, hogy úgy fogyaszt a rendszer, mint egy FX CPU?

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#47) opr válasza paprobert (#46) üzenetére


opr
veterán

Amugy ezt a reszet En se ertem.
Siman a DDR5 nem indokolja, akkor sem, ha ubertuning profillal van hajtva.
Siman a magas orajel potencial nem indokolja, mert lefele is tud skalazodni szepen, illetve meg is teszi.
Siman a PciE5 szinten nem indokolja elvileg.
IO lapka csikszelesseggel konkretan csokkennie kene a fogyasztasnak.

Szoval, nem latok semmi, de semmi okot ra, hogy ez miert van. Remelem majd valaki nalam okosabb kiderivalja, meg azt is, hogy ez amugy hardveres, vagy szoftveres korlat, mert utobbi esetben no para, biztos lesz valami patch, csak tipikus uj ram generacios cumi bingo, de ha hardveres, akkor viszont erdekelne, hogy mi es miert, es hogy platformfuggo, vagy az intelt is erinteni fogja.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) Mayweather


Mayweather
tag

Ez várható volt. Jól sikerült procik. "Kiskirály" a 7600X. Jó lenne egy de alaplappal és memóriákkal együtt itthon jó sokba fog kerülni. Maradok a B550+5600x és 3600Mhz ddr4-nél még egy jó darabig.

(#49) pRoject22


pRoject22
őstag

Ez eddig a 7600x-en kívül nem egy nagy dobás, főleg ha belevesszük ,hogy lapot is cserélni kell szvsz

¯\_(ツ)_/¯

(#50) S_x96x_S válasza opr (#41) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ha tudna olyat, ... 35W korul eszik

ebből skálázódik le a jövő évi
"Dragon Range" ( pl. Ryzen 9 7980HX 55W+)
vagyis szerintem csak driver és BIOS tunningoláskérdése...
Az "AMD Phoenix" már egy másik felépítés 25W-45W között.

Mottó: "A verseny jó!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.