Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) S_x96x_S válasza Albus_D (#270) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Fogyasztás: idle 85 meg 88 wattos procik

A 12900K Idle- je 54.2W - 87.5W -a Z690 DDR5 -ös lapokban. ( via Anandtech )
a PH által mért AMD eredmény szerintem nem lóg ki annyira, hogy aggódni kellene.

Mottó: "A verseny jó!"

(#302) vrob válasza arn (#284) üzenetére


vrob
tag

Ez csak október 20 után derülhet ki.
Szerintem ez több oldalnak is feltűnt és kifejezetten rá fognak menni hogy utánajárjanak.

(#303) MasterDeeJay válasza S_x96x_S (#300) üzenetére

Intel downclock az érthető, gondolom ezért raktak kétszer annyi feldolgozót a nagyobb xeonokba (gold/platinum) ha már lassan mennek legalább legyen több, ott nyilván volt előnye.
Várom hogy kipróbálhassam valamivel az AVX512-őt windows desktopon mert pont érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#304) fanti válasza Albus_D (#259) üzenetére


fanti
addikt

"Ugye az megvan, hogy az amd elismerte és javította"

Tehát ahogy írod is, javította, azaz JAVÍTOTTA.
Amúgy a TPM nem érintett, mert akkor még nem használtunk Win11-et, az USB hibával meg soha egyik gépen sem találkoztunk...milyen érdekes...

Ellenben az intel pl. javította az elhajló foglalati hátlap problémát...?
Hát, ööööö, izé, nem javította, hanem szart rá, hogy a 3-400 ezres alaplapjain is hajlik a foglalat hátoldala és nincs csak félkontakt a hűtő és az IHS között, de oda se neki...jóvanazúgy...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#305) gV válasza vrob (#302) üzenetére


gV
őstag

anno 12900k@65W azt mondta az Intel, hogy olyan mint a 11900k@250W és valóban [link] szóval ez a mostani is igaz lehet.

(#306) zsirfecske válasza vrob (#299) üzenetére


zsirfecske
addikt

ok, ez jogos, benéztem és tény hogy az intel 12. gen sokat faragott az energiahatékonyságon. bár attól még a 12400 inkább a sima 5600 ellenfele. amúgyis megtévesztő elnevezések, 12600K kéne az 5600x ellen, 12600 az 5600 ellen, 12400 az 5500 ellen stb.

Albus_D:
direct storage-re reagálva, kicsit le vagyok maradva, azt hittem ez már fél éve elérhető és ilyen módon gen 3.0 és 4.0 ssd-kre van. de a linkeden látom, hogy én a microsoft implementációról beszélek, az amd/nvidia meg már a jövő. én viszont tavaly ősszel mikor cseréltem még azt hittem, hogy a directstorage miatt is jövőbiztosabb a b550 lapom mint a korábbi b450, mert immár pcie 4.0 vga és gen 4.0 boot ssd van benne :D

[ Szerkesztve ]

(#307) joysefke válasza martonx (#245) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem fogja:
-5.1GHz turbo vs ~5.5GHz PBO
-6P mag vs 8P mag

részemről a kis magokat a hajukra kenhetik.

(#308) zed1983 válasza arn (#78) üzenetére


zed1983
őstag

Jogos a kérdés, bár szerintem pont AMD részről elfogadhatóbb ez a lépés, az intel minden gen-nél foglalatot vált az jobb? :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#309) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Fixing Ryzen 7000 - PBO2 Tune (insanity)
Basic CO+limitek. Persze nehéz rész a stabil CO értékek megtalálása, illetve lehetne még fokozni per core finomhangolással.

(#310) komi77


komi77
senior tag

Nem rég körül néztem - csak érdeklődőként - Am5 komponensekre vadászva. Nagyon kevés helyen van alaplap, procik azért találhatók. Azt hittem csak simán drágák lesznek, de ez brutálisan drága :Y . Asszem ehhez szakmát kell váltanom. Alsó- vagy Felsőcsutakra megyek gázszerelőnek, vagy kisvasút-vágánykezelőnek. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#311) csigabig válasza Kotomicuki (#33) üzenetére


csigabig
tag

ugyan erre gondoltam én is :)

(#312) Albus_D válasza fanti (#304) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Kár hogy a TPM bug érintett windows 10-el is [link] az usb hibát meg azért javította az amd mert soha senki nem találkozott vele, milyen érdekes....

hajlik: [link]

Mivel te azzal kampányolsz, hogy nálad nem volt usb bug, ezért nincs, így leszel szíves elfogadni, hogy a kolléga tapasztalata alapján nem hajlik.

"Nem hajlik az sehová, nálam már járt a legolcsóbb Z690 től a legdrágábbik minden ASUS, GIGA, MSI, nem volt egyikkel sem gond!
jelenleg is 2.ASUS.t használok(APEX és HERO) nincs gond ezekkel sem, HERO val nem lősz mellé, ha szánsz rá annyi zsetont!"

[ Szerkesztve ]

(#313) Aprósólyom válasza Fücsök007 (#285) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pont ezt akartam írni én is. Pl. még a második legnagyobb mértékben használt deviza, az EUR is lendületben van lefelé, majdnem ugyan olyan lendülettel mint a forint.
Jah nem, mert nézőpont kérdése: valójában az USD emelkedik és mindenhez is.
Le kéne lőni végre a pénzpiaci hegemóniájukat, mert nagyon durva amit leművelnek a dollárral és közvetve a világgazdasággal.

Jevons paradox

(#314) emvy válasza Aprósólyom (#313) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ok művelik, hanem a piac.

while (!sleep) sheep++;

(#315) Fücsök007 válasza emvy (#314) üzenetére


Fücsök007
őstag

Amit erősen terelnek a svájci frank és dollár felé. :))

(#316) Aprósólyom válasza zsirfecske (#290) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Amíg hatékonyságról beszélsz, addig mégis csak egy teljesítményfelvételi grafikon közölsz...
Elvégzett munka / villamos teljesítmény. Ez a hatékonyság.

Ott egy kicsit más képet mutatna... pl. Cenebenc R23 multi alatt az 5600X-nek kb. 33% hatékonyságbeli előnye van out of the box egy i5-12600k-hoz mérten (Cinebench R23 Pont/Wattóra).
A linkelt grafikonodon ugyan kb. 83% fogyasztás előnye van az 5600X-nek, viszont a 12600K-nak a magasabb fogyasztás mellett jelentősen nagyobb a cinebench teljesítménye.

Igaz azon nem vitatkozunk, hogy a 33% is tetemes. :DDD Én nem védem egyik és másikat sem. Egyedül a korrektség végett szólok.
Viszont light load és gaming alatt jellemzően nagyon hasonló a két márka hatékonysága amennyi tesztet én néztem. Workloadban nagy tud lenni a különbség.
Nem véletlen növeli az Intel a 13. gennel a E magok számát, hogy lépést tartson hatékonyságban.

Jevons paradox

(#317) Fücsök007 válasza Aprósólyom (#316) üzenetére


Fücsök007
őstag

Továbbra is igaz, hogy a Alder/Raptor Lake procik is tudnak hatékonyak lenni kb. 120-125W-os TDP tartományban, fölötte romlik le a hatékonyság, némi teljesítményért cserébe. Hosszabb távra AMD-s oldalon már ajánlott 12 mag, Intelnél 13600K vagy 13700K szintén időtálló. Jelenleg az átlagembernek 1 középkategóriás B660 DDR4-es alaplap i5-el mindenképpen olcsóbb, és nem sokkal lassabb, a fejleszthetőség annyira nem számít, mivel 4-5 évre veszik a procit, max. videókártya kap bővítést. Zen 4 tavasztól lehet versenyképes ha minden igaz, addig nagyon drága lesz. Arrow Lake esetében már 24db E mag lehet a plafon. :C

[ Szerkesztve ]

(#318) Aprósólyom válasza emvy (#314) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Gyors két gondolat: 1. Kik a legnagyobb piaci szereplők? Mekkora kapitalizációt tesznek ki a legnagyobb amerikai világpiaci szereplők? 2. Működhetne a szabályozás is, csak hát nem érdekeltek benne.
Unalmas kicsit az elméleti BS... A Piaci szereplők mind-mind köthetőek érdekekhez. A szabad piac nem azt jelenti, hogy függetlenek érdekek mentén tevékenykednek, kereskednek... A legutóbbi példa az AI chipek korlátozása. Lemondanak a rövid távú bevételről, mert várakozásaiknak megfelelően hosszútávon többet nyernek vele. Hogy ezt biztonsági szempontokra hivatkozva teszik az már csak 1 indok. Hosszú távon pedig anyagi hasznuk is támad belőle, mert nem fogja tudni tartani a lépést a konkurencia.
De ott az ASML. Nem véletlenül már régóta le van tiltva Kína felé. Szimplán nem vehetik meg a csúcstechnológiát. Ugyan azért, hogy a piac uralmi szintet megtarthassák a megfelelő érdekkörbe tartozó piaci szereplők.
Tudnak ők szabályozni, ha akarnak, csak mind-mind érdekek mentén történik. Szabad piac... Tőke és érdek. Mindig is ez volt, ha elvonatkoztatunk az elmélettől és analizáljuk a történelmet.
De álljon itt egy egyszerűsített példa, ami csak így eszembe jutott, hogy nagyjából érzékelhető legyen miként működik a tőke és érdek dominanciája egy hétköznapi példán keresztül. A befolyásolás és érdekérvényesítés működik a tőkén keresztül, minden piacon, a szabad piacon is.

Jevons paradox

(#319) Albus_D válasza S_x96x_S (#301) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Ebben a fogyasztásban benn van egy GTX 1080 is. ;] Megint egy nem fair összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#321) Callisto


Callisto
őstag

Nos

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#325) Aprósólyom válasza S_x96x_S (#301) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Elég durva, hogy ekkora különbség van idle fogyasztásban, miközben a GPU kb csak 6-11wattot tesz ki az egészből.

Az én gépem legtöbbször be van dugva a konnektoros fogyasztásmérőbe, így azt mondom, hogy egyedül a Toma 54 Wattos idle értéke reális. Az összes többi az szerintem BIOS frissítésérért vagy jó beállításért kiált, mert light loadon túllövi a feszt. Ez BIOS-ban biztos állítható. (PL. az én lapomban 3x értékből lehet választani, light load esetén) Persze VRM különbözőségének is hatása van, de ekkora csak nincs.

De a PH! által kimért Ryzen 7000 idle fogyasztása förtelem. Valami nem kerek itt sem. Nem szabadna ilyen magas legyen. Jobbnak kellene lennie Ryzen 5000 procikhoz képest.

Jevons paradox

(#326) Sundesz válasza Callisto (#321) üzenetére


Sundesz
őstag

Elég beszédes.

Nehéz dilemma, hogy out of the box top teljesítmény legyen, vagy alacsony fogyasztás -5% teljesítményért cserébe. Azt hiszem az előbbi még mindig eladhatóbb.

Hörcsög Powa'

(#327) fanti válasza Albus_D (#312) üzenetére


fanti
addikt

hajlik:link
pluszban még a forrasztásuk is sz@r...

"Mivel te azzal kampányolsz, hogy nálad nem volt usb bug, ezért nincs, így leszel szíves elfogadni, hogy a kolléga tapasztalata alapján nem hajlik."
Már bocs, de pont kurvár@ nem leszek szíves elfogadni, és mindenféle félnótás kollégáid helyett megengednéd, hogy inkább a toms'Hardvare elemzését válasszam....hajlik az mint a fene

A TPM és USB bug, amik minket nem érintettek, szerencsére javíthatóak voltak...ellentétben a hajló foglalattal....tiszta szégyen....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#328) hokuszpk válasza MasterDeeJay (#298) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd a w11 aero...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#329) S_x96x_S válasza Aprósólyom (#325) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Elég durva, hogy ekkora különbség van idle fogyasztásban,
> miközben a GPU kb csak 6-11wattot tesz ki az egészből.

- a Gen5 és a DDR5 -nek kell az energia
- én nem lett tesztelve a PH tesztben az ECO mode.

pl. az Intelnél:
A Csúcs "MSI MEG Z690 UNIFY" - idle-ben 90W-ott eszik.
mig a "MSI Z690 EDGE W" meg csak idle-ben 64W-ot kér
mindkettő Gen5 + DDR5 és 12900K van benne.
( guru3d link )

> De a PH! által kimért Ryzen 7000 idle fogyasztása förtelem.

A Csúcs "MSI MEG Z690 UNIFY" -hoz képest nem.

Ez van ha kivételesen csúcs lapot küld tesztelésre az AMD .. ;]
amúgy talán a következő BIOS frissítések feltételezhetően korrigálják ezt ( vagy nem )

A fentiekből arra következtetek, hogy lesznek "takarékosabb" AM5 (X670E) lapok is.

Mottó: "A verseny jó!"

(#330) Sbig_x válasza Aprósólyom (#325) üzenetére


Sbig_x
junior tag

Értem ezt a fogyasztás mizériát, és tudom sok kicsi sokra megy, de megnézte valaki összegszerűen miről van szó egyáltalán? Érdemes ennyit beszélni a semmiről? Kizártnak tartom hogy ez évi szinten - átlagos felhasználás mellett - többet jelentsen 1-2 ezere forintnál.
Az egyéni igényeket meg az éjjel-nappal megy a gépem hagyjuk most. Átlag Béláról beszélek.

(#331) zazenke válasza Sbig_x (#330) üzenetére


zazenke
őstag

én a fogyasztás miatt nem a pénz miatt aggódok hanem hogy mennyire csendes a gép. Alacsony fogyasztást pl noctua túlméretezett hűtővel gyakorlatilag hangtalanul lehet használni ha nem terheli az ember a gépet vagyis egésznap bekapcsolva lehet a háttérben éjszaka is . Az én gépemnél nem igazán lehet megállapítani hogy megy-e 1 méter távolságról. Igaz ez + 80 000 ft költséget is jelenthet hogy milyen hűtőt és tápot vesz az ember csendesség szempontjából. De ez egy más téma csak gondoltam ezt is megemlítem

[ Szerkesztve ]

(#332) Sbig_x válasza fanti (#327) üzenetére


Sbig_x
junior tag

Elég érdekes értékrended van, akinek más a tapasztalata az rögtön félnótás. De persze akit te linkeltél az nem az ugye?

Az is érdekes tőled hogy ha már javítva van akkor semmi gond. Mondjuk aki 2019-óta szívott vele céges környezetben, biztos máshogy értékeli a 2022-es márciusi javítást, mert pikk pakk elszaladt az 2,5-3 év. Mert a ryzen 3000 is érintett windows 10 alatt.

A tomshardware konklúzió: "Kontextusban kell tartanunk a problémát, mivel egy extra 5C valószínűleg nem fogja annyira befolyásolni a teljesítményt, hogy a felhasználók túlnyomó többsége aggodalomra ad okot, de a rajongók, a teljesítményfüggők és az extrém túlhajtások nyilvánvalóan több mint hajlandóak szélsőséges lépésekre. hogy visszakapja azt a plusz néhány fokos hűtési képességet."

Valójában 5 fokról beszélünk, és a felhasználók túlnyomó része észre sem veszi a problémát, akiket érint az a tuningosok, minden mhz-et kifacsarók, ők pedig megoldják.

De ha szégyen az általad felfújt, és a saját linked szerint is max 5 fokos probléma, akkor hogy értékeled a javíthatatlan (nagy betűvel) SMT sebezhetőséget? Hogy maradjunk a toms'Hardware cikkeknél: [link]

[ Szerkesztve ]

(#333) Sbig_x válasza zazenke (#331) üzenetére


Sbig_x
junior tag

Jogos, de itt 10-20 wattokról van szó plusz mínusz. Tápot és hűtést eleve fölé lő az ember gyereke.

(#334) tomcat78


tomcat78
őstag

Miért van az az érzésem, hogy ez kezd egyfajta hitvitává alakulni? Már megint.... :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#335) Fred23


Fred23
nagyúr

Érdekes volt a teszt, de nagy kár azért, hogy az iGPU nem lett lemérve néhány régebbi, nagyon ismert játékkal is. Engem az ilyesmi mindig izgat, gondolom, a többséget meg nem, szóval marad nekem a netes rákeresés.

(#336) fanti válasza Sbig_x (#332) üzenetére


fanti
addikt

"De ha szégyen az általad felfújt, és a saját linked szerint is max 5 fokos probléma, akkor hogy értékeled a javíthatatlan (nagy betűvel) SMT sebezhetőséget? Hogy maradjunk a toms'Hardware cikkeknél"

Intelnek mennyi ilyen sebezhetősége van? 150db?

No komment....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#337) Jacek válasza Fred23 (#335) üzenetére


Jacek
veterán

Kepet ad ennyi kb :DDD

(#338) Kaci84


Kaci84
őstag

Vajon kinek érheti meg váltani? 7600X árban levő 5900X dolgozik egy igazán jó áru B550 Tomahawkban 6900XT társaságában. Siege-el játtszon leginkább hol 1440P 240Hz hol 1080P 360Hz monitorokon. A rendszer tudja. 360 nem mindig van meg de lusta voltam megnézni van-e proci limit. Gondolom egy 5800X is tudja ezt valszeg nem kell 12 mag. Fogalmam sincs más felbontásokon vagy játékoknál lehet-e olyan amikor ez nem elég! Elég szélsőséges felhasználási módomban se látok érvet a fejlesztés mellett.

(#339) koko52 válasza Kaci84 (#338) üzenetére


koko52
veterán

5900X-et semmire nem éri meg cserélni. Majd meglátjuk 2 év múlva, ha lesz olyan kártya ahol proci limitbe ütközhetek 1440p (vagy addigra 4k) ultra + RT mellett.
Egyszer elgondolkodtam 5800X3D cserén, de az sem éri meg. A több mag többet ér nekem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#340) Fücsök007 válasza Kaci84 (#338) üzenetére


Fücsök007
őstag

Az új csúcsprocik csak olyanoknak éri meg, akiknek 12/16 nagyon erős magra van szüksége munkához, játékra túlzás és túl drága is. Zen 3 prociról Zen 5 vagy Zen 6 platformra lesz értelme váltani, addigra kimaxolják a DDR5-ös ramokat és 1 szálon is lesz 50% fölötti IPC nyereség. :K

(#341) koko52 válasza Fücsök007 (#340) üzenetére


koko52
veterán

+1 én is erre jutottam. Vagy lesz jó intel is kis fogyasztással olcsóbban és átnyergelek oda.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#342) ladyka


ladyka
csendes tag

Végigolvasva az összes kommentet és rengeteg tesztet végignézve én úgy latom, hogy a i7 8700k(oc 5Ghz) 3440x1440 felbontáson(3080ti) még mindig tökéletes marad. Csak játszom, illetve netezek.
Pedig már szívesen cserélném, de a tesztekben én azt lattam, hogy 5-10fps lenne az előnye.
Rosszul látom?

(#343) Kaci84 válasza Fücsök007 (#340) üzenetére


Kaci84
őstag

Ez rendbe van de épp az hogy a 7600X mondom. Ki veszi meg amikor filléres lappal 5900x van az árából. Később se lesz sokkal jobb a helyzet. Talán még a 12 mag használata is meglesz játékoknál. Jólval olcsóbb procik is tudják még a 200+ FPS amit még mindig nagyon kevesn használnak.

(#344) martonx válasza Fred23 (#335) üzenetére


martonx
veterán

Nem véletlen, mert ez az iGPU éppen csak képet ad, még egy GTA V (ami hehe 9 éves játék), is csak 720p-ben, Low-ban fut rajta huszonpár FPS-el.
Szóval ha egy iGPU-tól picivel is többet vársz, mint hogy képet adjon a monitorra, akkor a 7000-es ryzenek felejtősek. Én leginkább emiatt vagyok mérges erre a generációra, bíztam benne, hogy picivel többet fog fogyasztani, cserébe erősebb lesz ÉS megválhatok a videókártyától. Erősebbnek erősebb lett, de a videókártyának maradnia kell, pedig nagyon nem vagyok nagy játékos.

Én kérek elnézést!

(#345) martonx válasza Kaci84 (#338) üzenetére


martonx
veterán

Röviden senkinek. Mivel ehhez már komplett platform váltás kell, akkor meg már Intel jobb árban van kicsivel nagyobb fogyasztásért cserébe.

Én kérek elnézést!

(#346) Kaci84 válasza martonx (#345) üzenetére


Kaci84
őstag

Azért azt túlzásnak tartom, hogy sokan rögtön Intel ezek helyett. Nem az AMD-ségével van baj, hanem gondolom a platform miatt őrült árak miatt, de még inkább amiatt, hogy a korábbi CPU-k majdnem mindenkinek majdnem mindenre elegek. Amennyire tapasztaltam a S1200 Intelek is igen jó árban vannak. Főleg használtan. 10700+B460 TUF Gaming pl. használtan 100 alatt? X370 Hero lap 3800X-el dettó. Lehet a 300fps-t nem tudják. :DDD
Itt jegyezném meg falra tudok mászni amikor valaki azzal érvel, hogy ezért meg ezért nem veszek meg egy CPU+Lap kombót amikor kiváló árban van, mert nem tud majd procit fejleszteni bele. Nem tudom miért van állandóan ez az 1 alaplap 2-3 proci fétis. Ahogy egybe meg lehet venni úgy később pontosan így el lehet adni egyben annak aki akkor abban az ár sávban keres.

[ Szerkesztve ]

(#347) Yutani válasza martonx (#344) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezek a CPU-k nem az csúcs IGP-ről szólnak, hanem hogy adjon képet - emiatt sírnak a zemberek évek óta. Most megkapták.

Amire te vágysz, az egy másik termék család.

#tarcsad

(#348) Yutani válasza martonx (#345) üzenetére


Yutani
nagyúr

Intel Asus alaplapok árai

Tényleg jobb árban vannak. :D

#tarcsad

(#349) Fred23 válasza Jacek (#337) üzenetére


Fred23
nagyúr

& martonx & Yutani:
Persze, ez most a képet ad, többet ne nagyon várjunk tőle kategória, de aki hozzám hasonlóan retrózik is, megnézné örömmel azért, hogy egy QUAKE 3 vagy CS 1.6 hogyan fut. Egy Freelancer vagy HL2 is biztosan sok fps-sel menne, de még tán egy Splinter Cell: Chaos Theory vagy Gothic 3 is.

(#350) nubreed válasza Yutani (#348) üzenetére


nubreed
veterán

Ha az a cél, hogy teljes mértékben kinyírják az épített PC-k piacát, akkor tökéletes úton haladnak ezekkel az árakkal afelé. Ez most már igaz minden gyártóra.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.