Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Aprósólyom válasza arn (#87) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az se teljesen jó, mert akkor meg kieshet az ideális üzemi tartományból plusz vagy mínusz egyik-másik proci. Hogy melyik hol működik ideálisan annak számtalan paramétere van, amiket nem lehet a teljesítményfelvétel rögzítésével megszüntetni. Ezáltal az egyik procinak a teljesítmény lock előnyére válik a másiknak hátrányára.
Pont ezért az érdekes, hogy gyári értéken hogy teljesít, mit produkál elvégzett munka és felvett villamos munka hányadosa alapján.
Minden más már undervolt-underclock, tuning-overclock, platform, chip design, gyártástechnológia, szilikon lottó és hűtés változója vagy egyedi igény függvénye.
Később se fogom máshogy számolni.
Ha máshogy tenném, akkor nem csak úgy kellene ahogy mondod, hogy 1db fix teljesítmény felvételnél kellene tesztelni, hanem legalább 3 jól elkülönülő értéken (pl. 65W, 105W, 145W).
De akkor mérni lehetne órajel lockkal is, kb. egy tucattal, pl. 3Ghz-től a lehetséges maxig.
A kapott értékekből pedig csodaszép körbéket lehetne rajzolni, amiket végre össze lehetne vetni. De nincs az az ember, aki ezt elvégezné több tucat processzorral.
Úgyhogy marad a gyári értékeken való mérés. Aki meg javítani/rontani akar rajta, javít/ront egyedileg, de az tuning terület.

Jevons paradox

(#102) hokuszpk válasza Armagedown (#99) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azt majd a szerverprocik eldontik. lehet a 96/192 még mindig az Intel előtt lesz perf/w -ben vagy ahogy manapsag fogalmaznak teljesitmenysurusegben.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#103) sb válasza Aprósólyom (#101) üzenetére


sb
veterán

Ott van a CB tesztben fehéren-feketén. Elvégzett munkát mérnek, ezek alapján perf/W arányra csodák-csodájára a kisebb TDP-s procik jobbak. Akár a Zen3 akár a Zen4 modelleket nézzük, ugyanez a helyzet. Nincs semmi mágia ezen felül amiről írsz.

Amit fentebb írsz azok nüanszok adott architektúrán belül.
1. Van a fizika, az mindig egy irányba mutat: a nagyobb freki/fesz-felvett teljesítmény mindig ugyanolyan, nemlineáris módon szarul skálázódik felfelé. Ez máshogy nem lehet.
2. Van az architektúra+gyártási technológia ami meghatározza kb. a legjobb perf/W sávot.
3. Amit te írsz az meg ezen felül jön még +-5% formájában kb és ennyi.

Egyébként még az Intel big-little felépítése is majdnem szimmetrikusra sikerült, perf/W szinte egyezik a kis és nagy magok aránya, ott is rengeteget javul a hatásfok lefelé a nagy magokon. Még ott sincsenek nagy csodák, pedig tök más a kétféle mag.

(#104) sb válasza arn (#98) üzenetére


sb
veterán

Nem fogják, pedig ahogy írtad, -5-10% kb. lefelezi a fogyasztást ami azért nem a világ vége. Szerintem még a boltot se rontja ennyi. :)
És eleve csak a multicore-ról van szó, single/nem full loadon még különbség se lesz.

(#105) ughhh válasza Sontir Fel (#92) üzenetére


ughhh
senior tag

Vad cuccra vad hűtőt, sajnos a belépő, ár/teljesítmény kategória az ingerküszöböm, nem tudom mi lehet a jó számodra.
Légáramlás rendeb a házban?
Én a hűtőt 90 fokban elfordítottam, húzza le a hőt az rtx 3060-ról is és a ház tetején egy 12cm venti tolja ki amit a nocta-tól kap.

[ Szerkesztve ]

(#106) VirsLee válasza Albus_D (#31) üzenetére


VirsLee
őstag

A gyenge eredmények igazak. Elég hozzá ránéznem az értékpapír számlámra, hogy lássam, -41%. Nem a csúcsról, onnan -59% :D Az intel árfolyama 1998 szeptemberi szinten van. 24 évnyit esett vissza. A P/E mutató már 6 alatt van. Az eredmények már az 5 évvel ezelőtti szint alatt vannak. De azért mondogathatod itt egy fórumban, hogy minden fasza, de ellent mondasz az egész pénzügyi szektornak.

(#107) Memphis79 válasza Sontir Fel (#92) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Tedd fel ami nekem van D15! :DDD

Origin:Memphis79HUN

(#108) petison válasza Armagedown (#99) üzenetére


petison
tag

Advanced Marketing Devices. Hmm Találó :D

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#109) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Így AMD által szétfeszelve és húzva persze gyorsak, de zabálnak is. Ez nem tetszik.
Eco módban és/vagy alulfeszelve sokkal jobban áll a dolog.
Eco 105W esetén is brutál a 7950X többszálon. És még Eco 65W esetén is gyorsabb a 12900K-nál.
A fesz és TDp keret szvsz feleslegesen magasra van lőve out of the box.
Lehet Raptor ennyire jó lett?

Gamer for Life

(#110) Sontir Fel válasza ughhh (#105) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ezzel nem hiszem, hogy gond lenne. Thermaltake ház, amibe szemből egy 20-as venti szippantja a luftot, az aio ventiket leszámítva pedig szépen sorakoznak a Noctuak ;] (2x14 fent, 1x14 lent, 1x14 hátul).

#107Memphis79: azt szerettem volna, de a memória miatt elvileg valami mókuskodni kellett volna az első 15-ös ventivel. Ha meg 1 ventiset veszek, ugyanott vagyok, mint ezzel a Noctua értékelése szerint. Végülis az ár döntött, a 15-ös 100 euró, a 14-est felbontott csomagolásban 56 euróért tudtam behúzni :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#111) ughhh válasza Sontir Fel (#110) üzenetére


ughhh
senior tag

GRAT a pajszer szellőzésnek, upp a jó cuccnak :D ;)

(#112) b. válasza Armagedown (#59) üzenetére


b.
félisten

teljes káosz amúgy ez de nekik így tetszik ki tudja miért.

Amúgy nem értem miért ekkora a csalódás. Szerintem a 7600X nagyon jó kis CPU.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#113) Aprósólyom válasza sb (#103) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pedig annyira mégsem nüansz egyik sem. PL. a level cache méretben arhitektúrán belül is nagy különbség tud lenni.
Alkalmazás se mindegy, hogy miben mérünk. Cinebench-ben vagy Photoshopban, stb...
Az egészel válasszal csak az a célom teljesítményfelvétel fixálása csökkentése vagy növelése se vezet túl messzire, hiszen még mindig számtalan tényező és a felhasználás célja is mérvadó. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb ember Out-of the box használja, ezért úgy is van értelme nézni. És innentől kezdve nincs értelme két küllönböző procit egymáshoz fixáni bárhol is, csak azért, hogy elméletileg hasonlítsunk. A gyakorlat a lényeg. Márpedig a gyakorlat az átlag embernél out of the box.
Ennyi, nem több.

Jevons paradox

(#114) Televan74 válasza b. (#112) üzenetére


Televan74
nagyúr

7600X processzorral nincs gond, csak a platformváltás többlet költségével. Max a fogyasztás és melegedés nem tetszik sok embernek. De szerintem 65W -os ECO Mode -ban nem lenne olyan rossz. Nyilván ez teljesítmény veszteséggel jár.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#115) Aprósólyom válasza b. (#112) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én most egyelőre nem értem mi van. GN rosszabb hatékonyságot mért 7950x esetén az 5950x-hez képest. (Blender, Cromium)
Igors lab viszont jobb hatékonyságokat mért (Blender).
TPU megint rosszabbat mért. Pedig egyik forrást sem gondolnám bénának. Nem feltételezem egyikről sem, hogy elcsesztek valamit, még akkor is ha később kiderül, hogy mégis. Az majd kiderül. Tuti, hogy 1-2 napon belül jön az AMD nyilatkozat, aztán meg a teszterektől a revisit... :U Én addig ülök és várok.... :B

Jevons paradox

(#116) Televan74


Televan74
nagyúr

Gamers Nexus Jól elmagyarázza mi is a baj az Ryzen 7600X -el!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#117) Tatis válasza ollie (#29) üzenetére


Tatis
csendes tag

Igen tudom, nemrég majdnem cseréltem is egy i5 12400-ra, viszont a "raptorok" is hamarosan befutnak azokat még megvárom.

(#118) arn válasza Aprósólyom (#101) üzenetére


arn
félisten

Ezt megtette neked a computerbase :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#119) Fücsök007 válasza Tatis (#117) üzenetére


Fücsök007
őstag

i5-ös Raptor procik közül csak a 13400 felett lesz ténylegesen új a széria, az i5-13400 gyakorlatilag átcímkézett i5-12600K procinak felel meg, alatta is ugyanez lesz az i3-13100 procival. (Szerencsére Pentium és Celeron már nem lesz.) :D
Középkategóriában jelenleg i5 jobb mint a friss Zen4, és idén az is marad. Jövőre jönnek a 3D modellek, ott megint nagy gyorsulás lesz játékoknál. :))

[ Szerkesztve ]

(#120) Albus_D válasza VirsLee (#106) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Az oka egészen más ennek a lejtmenetnek, mint amit a kolléga fejtegetett, lásd amire válaszoltam hsz-t
Az intel árfolyama ugyan úgy lejtmenetben van mint az amd, nvidia és társai. Az egész tőzsde mélyen van, ennek az okai ismertek.

(#121) VirsLee válasza Albus_D (#120) üzenetére


VirsLee
őstag

Microsoft 2021 január
AMD 2020 április
Nvidia 2020 augusztus
Google 2021 március
Apple 2021 július
Dell 2019 május
Intel 1998 szeptember

Ez azt jelenti mikor érték el először azt az árfolyamot ahol most vannak. Nyilván esik minden, csak nagyon nem mindegy hogy hova. Ezen felül a fenti cégek közül egyedül az Intel az, aki a 2018-as eredményét nem tudta felülmúlni 2021-ben. Lehet, hogy ez akár régebbi is, de olyan helyen néztem, ahol 2018-as adatok vannak. Szóval erősen szopóágon van az intel, azért esik ennyit, mert szarul teljesít. Ha csak a piaccal esne, akkor nem itt tartana.

(#122) Fücsök007 válasza VirsLee (#121) üzenetére


Fücsök007
őstag

Intelnél a folyamatos csúszások miatt is ilyen gyenge az árfolyam, de 2024 Q4 előtt nem tudnak csak részben csökkenteni az előző CEO-k hibáit tehát addig mindenképpen maradnak a csúszások, Gelsinger optimista kijelentései önmagában nem fogják megemelni az árfolyamot mivel még nem jöttek ki teljesen a gödörből. Az Alder Lake eladások nem hozták a várt szintet, és a haszonkulcs is kisebb a vártnál. A jövő év még rosszabb lesz számukra, mivel Zen4 3D és RDNA3 nagyon ütős lett, amivel AMD tarolni fog, illetve dinamikusan tudja gyártattni mindkét chipet függően a recessziótól/igénytől.

(#123) martonx


martonx
veterán

Nem lett rossz, de nem lett annyira meggyőző sem, hogy emiatt érdemes legyen a jelenlegi deviza árfolyamokon, platformot cserélni. AM4 + 5800X-em akkor marad még egy ideig.
Amin leginkább kiakadtam az a jóval magasabb fogyasztás. Nehogy már a 7600X többet fogyasszon az 5800X-emnél. Cserébe egy hozza kb. ugyanazt a teljesítményt, és még költsek 400K-t az új platformra? Röhej.

Én kérek elnézést!

(#124) Frozen válasza koko52 (#18) üzenetére


Frozen
őstag

Mert letoltak par zen magott amivel mutattak valamit a vilagnak ,kozben az intel hazon belül ez ido alatt teljesen uj dolgot csinalt es csinal. Lasd energiatakarekos magok belso eros gpu es evek alatt a teljesitmenyben sem maradtak le egy sokkal regebbi technologiaval... ( A fogyasztas pedig majd azon az oldalon is megy le ahogy fejlodik a csíkszélesség. Viszont a vorosek tobabvra sem tudnak ertelmes cput csinalni. ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#125) Fücsök007 válasza martonx (#123) üzenetére


Fücsök007
őstag

Vissza lehet fogni a fogyasztést ECO móddal, egyébként laptopoknál 65W-ból elveri a 8 magos Zen4 a 6+8 magos Alder Lake H procikat 80-85W-os fogyasztással. :B Most még túlárazott az új platform, 4-5 hónap múlva várhatóan beáll az ára. :))

(#126) koko52 válasza Frozen (#124) üzenetére


koko52
veterán

Nekem nincs vörös meg kék, az csak market benyaló lúzereknek van. Jelenleg a Ryzen 5xxx a legjobb vétel. Intel 13.gen meg átcímkézett 12.gen lesz nem kell csodát várni. Nem aggódok, 5900X kiszolgál még 2-3 évig, a DDR5 meg totál hidegen hagy. Annak kell még bő 1 év hogy kiforrja magát, meg az extrém platform áraknak is.
Majd következő Ryzen gent meglesem, addigra csiszolnak a hibákon. Amit várok az egy 16 magos proci 65W csúcsfogyasztással :DDD ! Na az fejlődés lenne! Amit látok az az, hogy gémereket próbálják kiszolgálni jelentéktelen plusz FPS-ekkel cserébe mindkét gyártó fogyasztása az egekben.
2-3 év múlva lehet intelem lesz, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#127) #30604800 válasza koko52 (#126) üzenetére


#30604800
törölt tag

ilyen tömör önigazolást ritkán látni :)

(#128) Ustix


Ustix
csendes tag

Volt egy kérdés ami elveszett itt a sok okos dolog között:
Szóval hol lehet kapni itthon? Ma már lehet? :D
Én sehol nem láttam még, szóval tippelek hogy nem, de nagyon szívesen látnék egy hazai árat.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!"

(#129) Francia91 válasza Ustix (#128) üzenetére


Francia91
veterán

Még nem kapni itthon, szerintem hetek kérdése, és megjelenik hazánkban.
A hazai ár pedig tippem szerint az MSRP 1,5x-ese is simán lesz, de ne legyen igazam....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#130) Riddick77


Riddick77
tag

Sajnos nem tetszenek az új Zen 4-ek, valami gond lehetett a fejlesztêssel, nem jöttek ki a számok nekik, amit papíron akartak. :(((

Az AMD a járt utat eldobta némi teljesítményért, brutális hőfokon, magas fogyasztással, ajánlott vízhűtéssel, ami rossz vicc. :W

Így a tuningos réteget, aki belövi magának a teljesítmény szintet, meg az ECO felhasználást élvezőket is megszivatták.

Remélem, javítják majd az új verziókkal a dolgot, mert egy közép-felsőkategóriás CPU-t, mint a 7600x, egy jóval drágább platformba (új alaplap, hűtés, DDR5 RAM-ok) rakni röhejesnek érzem.

Várom az új Intel CPU teszteket, egy I7 12700K jobb választásnak tűnik nekem, még DDR4-el is. :F

[ Szerkesztve ]

KL

(#131) nubreed válasza Francia91 (#129) üzenetére


nubreed
veterán

Pedig lesz annyi. köszönhetően a brutálisan erős forintnak :)) plusz a brutális inflációnak és a brutális energia áraknak. A PC masterrace egyre inkább a gazdagok hobbija lesz idehaza.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#132) Robi_73 válasza Televan74 (#116) üzenetére


Robi_73
őstag

És lényegében lebeszéli az embereket a váltásról, amennyiben elégedettek a mostani rendszerükkel... ;)

Robi73

(#133) vrob válasza b. (#112) üzenetére


vrob
tag

Csalódás, hogy az AMD a kategóriákon belül ugyanazt adja. 7600x = szénné tuningolt 5600x
Miközben az Intel a 12600k-ból - ami 7600x teljesítmény - 13400 -et csinált.

Magyarul egy adott teljesítményt, jóval olcsóbban meg fogunk kapni az alacsonyabb kategóriába sorolt Intel procival.

A 7700x-nek kellett volna lennie az új 7600x-nek egy jelenleginél alacsonyabb TDP-vel, ami elmenne egy egyszerű, hőcsöves levegőhűtéssel is.

[ Szerkesztve ]

(#134) nubreed válasza Robi_73 (#132) üzenetére


nubreed
veterán

Valahogy bennem sem alakult ki a zsigeri inger, hogy váltsak. Sőt. a végén még újra inteles leszek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#135) tasiadam válasza koko52 (#126) üzenetére


tasiadam
veterán

Atcimkezett alder a 13.gen? Lol

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#136) Francia91 válasza nubreed (#131) üzenetére


Francia91
veterán

Szerencsére engem nem érint, építgetek egy ITX AM4 konfigot, 3700X vagy 5600X (esetleg 5700X) lesz benne a proci, majd kiderül, mikor odajutok. Alaplap (Gigabyte B450i Aorus Pro WIFI), ház, RAM (2x16 GB DDR4 3200 MHZ CL16) már megvan, de nem látom, hogy ha nem tartalomgyártó vagyok, miért ne lenne elég egy 3700X/5600X/5700X valamelyike.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#137) martonx válasza Fücsök007 (#125) üzenetére


martonx
veterán

Az, hogy elveri az előző gen Intelt, fikarcnyit sem izgat, mondhatni hozza a kötelezőt. A 13. gen Intel ellen lesz ez érdekes egy hónap múlva :D
AMD megmutatta, most mit tud. Nem hozott lázba.
De ha kiderül, hogy 13. gen Intel egy jól árazott I5-tel is többet fog tudni, mint a mostani 5800X-em, akkor zokszó nélkül Intel lesz a kövi konfigom.
Nem vagyok márkahű, mindig olyat veszik, ami éppen a jobb választás. Régen rettenetesen sokáig az Intel volt a jó választás. Aztán jó pár évig AMD volt a jó választás.
Ezzel az érzésre gyárilag szénné tuningolt, gyártástechnológiailag tovább fejlesztett Zen3-al, amit most Zen4-nek hívnak, lehet, hogy ismét Intelnek kezd majd állni a zászló?

Én kérek elnézést!

(#138) hokuszpk válasza Riddick77 (#130) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a számok kijöttek, van 20-30% közötti előrelépés, az másik kérdés, hogy ez inkább szintetikus tesztekben mérhető, ( pl. cb23 sc ~1600 -> ~2000 ) játékokban fpsre nemnagyon fordul le.
plusz a Raptort nem fogja meg; bár a 16/32 esetében ez számomra még kérdéses; meglátjuk mit villant az Intel milyen fogyasztással és milyen áron.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#139) M@cika válasza Francia91 (#129) üzenetére


M@cika
őstag

Plusz ÁFA. :-( de elég, ha 300 dollár+Áfa lesz a 7600x, már az is ~150 rugó. Ami (nekem) sok.
Intelem meg akkor lesz legközelebb, ha fele áron azonos teljesítmény, fogyasztást tud, mint a Ryzenek. .-))

Nasit a kis fehér medvének!

(#140) #52931072 válasza Frozen (#124) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ja, tényleg új dolgot csinál az intel, fejleszt. Azért az látszik, hogy ez a gyártástechnológia plafont ért. Optimalizálás és plussz fogyasztás kell a teljesítmény növeléshez . Az intel heterogén szörtyögése meg csak vakítás.
Az analógiát megfordítva, az amd már elérte a technológiai gödör alját, az intel még zuhan és közben próbál forgolódni, hogy tompítsa a becsapódást.
Ami viszont teljesen biztos, hogy a vásárló azonos áron a legolcsóbban előállítható szemetet fogja kapni vöröskékzöld csomagolásban. :DDD

(#141) Joachim21


Joachim21
senior tag

A 7600X úgy is nagyon nagyon ajánlott, hogy nincs csak 350 USD+ alaplap hozzá DDR5-tel? Ami nekem még érdekes volt más teszteken, hogy az 5800X3D sok esetben megverte az új generációt játékokban. A sok cache sokat ér ha valaki főleg játszanio szeretne, és a lapok, plus a memória is jóval olcsóbb lesz alá.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#142) Albus_D válasza VirsLee (#121) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Szeptember 11:
Piaci összegzés: Advanced Micro Devices : 137,94 milliárd USD
Piaci összegzés: Intel : 129,17 milliárd USD

Szeptember 27:
amd: Piaci ért.107,03 Mrd
intel: Piaci ért.110,74 Mrd

;]

(#143) fatal` válasza martonx (#137) üzenetére


fatal`
titán

Ha mindenigaz jövőre jönnek ezekből is a 3D cache verziók, talán a 7900-ból is lesz, bár az ára kérdéses lesz. Akkor lesz majd szerintem érdemes összehasonlítani a tempót, ár/érték arányt.

Mondjuk én tavaly váltottam 5900-ra 8700k-ról, egyelőre semmi okát nem érzem, hogy váltani kéne.

Az új Radeonok jobban érdekelnek, nv nagyon mellélőtt ezekkel az új RTX-ekkel.

(#144) arn válasza Fücsök007 (#122) üzenetére


arn
félisten

Amig nem szerzik vissza a gyartastechnologiai elonyt, addig semmi nem fog valtozni. Gyartathatnak a tmscnel, de ez csak a felszinenmaradashoz eleg.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#145) Frozen válasza koko52 (#126) üzenetére


Frozen
őstag

Nekem van egy i7 8genes mai mapig mindenre eleg. De a laptopban a 11. Generacio sem okozott csalodast. Volt kezeim alatt 5900x eleg gyenge proci en tuti nem veszek meg1x amd-t ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#146) fanti


fanti
addikt

Minden tiszteletem az AMD-é, de ez a fejlesztés most nagyon Inteles lett...azaz új CPU foglalat, új alaplap, új memória,
És eléggé kicsike előrelépés...vaskos árakkal.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#147) koko52 válasza Frozen (#145) üzenetére


koko52
veterán

Ismerjük a kálváriádat, akkor is egy troll voltál ahogy minden topikban. Hozzáértésed egy nagy nulla.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#148) ncc1701


ncc1701
veterán

Ha már lenyomja az előző gen ryzen 5 árakat, annak én már örülök. Mert fél misiért nincs "kedvem" új alaplapot, memóriát, procit venni.

(#149) Francia91 válasza Frozen (#145) üzenetére


Francia91
veterán

5900X gyenge proci, mi? Andersen és La Fontaine is meghalt már, esetleg tudsz róla?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#150) Fücsök007 válasza arn (#144) üzenetére


Fücsök007
őstag

Néhány chiplet lesz csak TSMC-nél gyártattva, de a procimagok nem tartoznak oda. A Meteor Lake ezért is lesz érdekes, mivel kiderül mennyi eltérés lesz a két gyártástechnológia között. Egyébként ma már ha lenne is gyártástechnológia előnye Intelnek az sem lenne elég önmagában, mivel a chipletek korában a tokozási eljárás is nagyon sokat számít mind fogyasztás, mind hőtermelés/hőleadás szempontjából. Ehhez hozzájön a kevésbé skálázódó részek pl. integrált memóriavezérlő és I/O vezérlő optimalizálása nem a legújabb node-on. Utóbbinál a 14nm+++ és 10nm++-os eljárások jobbak mint TSMC-nél, és gazdaságosabban tudják megoldani a tömeggyártást is. :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.