Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) -KP- válasza VirsLee (#800) üzenetére


-KP-
addikt

Nézd már végig azt vrm a tesztet rendesen. Jóval relevánsabb a 12600k/12700k eredménye, mert a 13600k kb. azzal van egálba fogyasztásban. No power limit mellett 70 fokos vrm mellett viszi a 12700k-t, és 61 fokos vrm mellett a 12600k-t. Elbírja a 12900k-t is, ugyan már jóval magasabb vrm mellett, de az még a normál működési tartományba esik. Ettől független igen, én sem párosítanék egy ilyen laphoz egy 12900k-t, de működne vele. A 12700/13600 szintje viszont sima liba.

Újonnan legolcsóbban 165k-ért látok 5800X3D-t, 155k-ért meg 13600kf-et. Aki új konfigot vesz, annak kb. egál lesz a kettő, mert egy B550-es lap se 20 ezer forint. Aki már rendelkezik AM4-es lappal, annak nyilván érdemesebb lehet az 5800X3D.

[ Szerkesztve ]

(#802) VirsLee válasza -KP- (#801) üzenetére


VirsLee
őstag

Az MSI PRO B660M-A az egyetlen közülük, ami viszi a non-k 12700-at fullon. Az pedig nem 50k, nem 60k, hanem 68k ;)

(#803) wsanyi válasza VirsLee (#800) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Intelre meg amúgy sem éri meg váltani a 2 gent támogató lapjai miatt. Így inkább AM5. Lehet, hogy 100-150-200 USD-vek drágább az alaplap, de 2025+-ig lesz rájuk support. LGA1700 már EOL, de ha nem is, akkor ebből is v2 várható, mint 1151-ből, hogy csakazért se menjen benne a régebbi processzor.

Amúgy mi ez az új Pentium Gold 1 P maggal és 4 E maggal? :-O Az i3 meg marad 4/8 P core. Na igen, ha hozzácsapnak 2-4 E Core-t, már nem is vesznek i 5-öt sem kb. :-D

Szép estét mindenkinek! ;-)

Minden jót! ;-)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#804) vudus


vudus
újonc

:C

Üdvözlettel: Krisztián

(#805) -KP- válasza wsanyi (#803) üzenetére


-KP-
addikt

Szóval azért vegyek egy túlárazott lapot, meg egy túlárazott procit, mert hátha bele tudok tenni majd valamit 2-3 év múlva? Ekkora AMD fanboy azért nem vagyok. Az AM5 lapok felára ráadásul akkora, hogy pár év múlva ha kicsit hozzáteszel az összeghez majdnem megvehetsz egy új lapot kb.

(#806) hokuszpk válasza -KP- (#805) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Az AM5 lapok felára ráadásul akkora, hogy pár év múlva ha kicsit hozzáteszel az összeghez majdnem megvehetsz egy új lapot kb."

* feltéve, hogy még ma átváltod a kinezett lap forintban számolt árát eurora vagy dollárra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#807) dudika10 válasza -KP- (#805) üzenetére


dudika10
veterán

A DDR5-os lapok a kek oldalon is nagyon draganak tunnek.
Par honap es meglatjuk, hogy alakulnak a platformok arai egymashoz kepest.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#808) Albus_D


Albus_D
aktív tag

(#809) wsanyi válasza Albus_D (#808) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ez jó táblázat és összehasonlítás. Gyakorlatilag a leggyorsabb DDR4-ek drágábbak, mint akár egy közepesen jó DDR5 6000-es RAM. Akinek munkára kell, az úgyis be fog invesztálni, mert neki számít az idő. Ha még jobban számít, akkor meg HEDT-t vesz, bár a 16 mag elvileg már annak számít, csak lehozták a consumerbe.

Ahogy nézem, az alaplapok se sokkal drágábbak, mint intelhez, cserébe új a platform. Aki pedig munkára használja, az nem akar telepítgetni, fogja, és 1,5 év múlva cseréli a 7950X-et 8950X-re, vagy ami a csúcs lesz stb, mert neki az idő a lényeg. Addigra már rég kitermelte az árát a platform. És így mehet tovább egészen az utolsó processzorig, ami még elérhető lesz a lapban. PCI-E 5.0 pedig a jövőt állóság miatt lehet fontos neki. Valószínűleg majd kevesebb lane-t fognak használni az eszközök, így többet lehet majd felfázni a rendszerre. ;) Ha játékra használja valaki, annak pedig úgyis elég AMD-ből a B-s lapok valamelyike, tehát az intel Z-s lapjainál úgyis jobban jár... Ott a CPU és memória tuning is megengedett, ellentétben az intellel...

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#810) makkmarce válasza Albus_D (#808) üzenetére


makkmarce
őstag

A linkelt cikknek sincs túl sok értelme... aki csak játszani akar, annak tök mindegy, hogy 8 vagy 32 magos procit vesz, aki meg dolgozik, azt meg nem érdekli, ha 200 helyett 203 fps-el többel megy a játék.

okoskodom, tehát vagyok

(#811) makkmarce válasza -KP- (#805) üzenetére


makkmarce
őstag

bocsánat, véletlen ehhez a régi topichoz szóltam hozzá, valami miatt feldobta, nem akartam újraindítani... Jouch..

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.