Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) nubreed válasza fatal` (#143) üzenetére


nubreed
veterán

Az új Radeonok jobban érdekelnek, nv nagyon mellélőtt ezekkel az új RTX-ekkel.

Ez így van. Túl drágák, túl sokat fogyasztanak, az meg, hogy 4080 -ból kettő is jön még önmagában nem lenne baj, az egyik 16 a másik 12 giga rammal, csak, hogy így hatalmas átverés az egész, hogy azt már nem tüntetik majd fel a dobozokon, hogy a 12 gigáson lévő 4080 -as chip jóval gyengébb változat ahhoz képest, ami a 4080 16 gigáson lesz kevesebb cuda core, stb. A 4080 12 gigás valójában egy 4070 szvsz, de ahhoz, hogy 4070 -nek el lehessen adni, 900 $ helyett max 500$ -ért kéne adni, de nyilván az nV hülyére akarja keresni magát megint, ezért nyilván nem fogja ennyiért adni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#152) VirsLee válasza Albus_D (#142) üzenetére


VirsLee
őstag

Mit szeretnél ezzel mondani?

(#153) fatal` válasza Frozen (#145) üzenetére


fatal`
titán

Aha, gyenge, mesélj még. :DDD

(#154) PuMbA


PuMbA
titán

Frozen-nek ne válaszoljatok. Tudjuk, hogy csak trollkodik :)

[ Szerkesztve ]

(#155) fatal` válasza nubreed (#151) üzenetére


fatal`
titán

A 12 gigás egy átcimkézett 4070, nem is érdemes foglalkozni vele.

Nekem nagyobb bajom, hogy a raszteres előrelépés előreláthatólag kb. 15-20% és szétmarketingelik a DLSS3 csodát, ami nem nagyon érdekel, mert a plusz tempó VR-hoz kéne, ott meg ezek a felskálázások használhatatlanok. RT nem nagyon érdekel. És akkor még az árat nem is említettem...

(#156) sucre válasza Ustix (#128) üzenetére


sucre
csendes tag

iPon-on már fent vannak, 7900x pl br. 303k: [link]

(#157) arn válasza fanti (#146) üzenetére


arn
félisten

35% azonos fogyasztason es magszammal mikor volt keves? A ddr5 iparagi szukseglet, minden ddr5ot hasznal mar, gyk az amd lepett legkesobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#158) arn válasza Fücsök007 (#150) üzenetére


arn
félisten

Ha van gyartastechnologiai elony nem kell folyamatosan jobb magokat gyartani - a 4-5 nanon gyartott intel versenykepes lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#159) pRoject22 válasza sucre (#156) üzenetére


pRoject22
őstag

Adják a procit de lapot nem tudnak hozzá adni :D

¯\_(ツ)_/¯

(#160) Francia91 válasza sucre (#156) üzenetére


Francia91
veterán

7600X pedig 166 ezer Ft

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#161) omfgk válasza sucre (#156) üzenetére


omfgk
addikt


7600x : áfa nélkül, dollárban 308 (299)
Szóval stimmel. :U
7700x : 411 (399)
7900x : 563 (549)
7950x : 716 (699)

Ez már a rendes MSRP + 2-3%.

Ehhez jön az alaplap ára. Ezt a gen-t sajnos csúnyán elintézte a forint.

[ Szerkesztve ]

(#162) Fücsök007 válasza arn (#158) üzenetére


Fücsök007
őstag

Feltéve ha nem drágább a fajlagos költsége mint TSMC-nek, ez a másik oldala a gyártásnak ami nagyon nem mindegy. Nvidia-nak is 16000 dollárba kerül egy módosított 5nm-es wafer amit átneveztek. :))

(#163) Francia91


Francia91
veterán

Mostmár az érdekel, hogy a következő 1-2 hónapban mennyire nyomja le a Ryzen 5xxx árakat, már ha történni fog ilyen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#164) koko52 válasza omfgk (#161) üzenetére


koko52
veterán

:Y 5900X kerül annyiba most mint a 7600X. Ez mindent eldönt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#165) nubreed válasza omfgk (#161) üzenetére


nubreed
veterán

Ebben mondjuk szerintem benne van még a szokásos "újdonság felár". Majd térjünk vissza erre jövő február környékén. Bár addig meg simán lehet, hogy még tovább erősödik a dollár... Az egész euró térség szenved a magas energia áraktól is inflációtól miközben USÁnka meg már kilábalt ebből. Nem csoda, hogy mindenhez képest erősödik a dollár.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#166) ncc1701 válasza nubreed (#165) üzenetére


ncc1701
veterán

Sajna nem lábalt ki, ott is emelik apránként a kamatokat.

(#167) arn válasza Fücsök007 (#162) üzenetére


arn
félisten

Csinaljanak jobbat sajat maguk. Evtizedekig ebbol eltek

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#168) Albus_D válasza koko52 (#164) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Még....

(#169) martonx válasza nubreed (#165) üzenetére


martonx
veterán

Nem igazán. Csak számold ki:

299 USD, azaz nálunk 299 * 410 * 1,27 = 155.000 Ft.

Szóval ha vársz még pár hónapot, lehet, hogy csökkenni fog 10 ezret az ára, bár ha közben még tovább romlik a Forint / erősödik a dollár (szinte biztos, hogy be fog következni), akkor lesz ez még ennél is drágább.

Én kérek elnézést!

(#170) fatal` válasza martonx (#169) üzenetére


fatal`
titán

299 * 410 * 1,27

*423, nem 410

(#171) martonx válasza fatal` (#170) üzenetére


martonx
veterán

Ez esetben az Ipon még olcsón is adja :) de az biztos, hogy jelen helyzetben nem ár csökkenést, hanem áremelkedést kell várni. El kell felejteni az elmúlt 10 év reflexét, hogy várjunk pár hónapot, majd megy az az ár lejjebb is.

Én kérek elnézést!

(#172) nubreed válasza martonx (#171) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk nekem ez a széria, így ebben a formában amúgy is felejtős. Remélhetőleg lesz majd ráncfelvarrott, új steping -el rendelkező széria ezekből a chipekből, amik energia hatékonyabbak lesznek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#173) Chaser válasza Francia91 (#163) üzenetére


Chaser
titán

nem fog ilyen történni, az 5xxx-ek msrp-je már rég lement
max az fog történni, hogy megdrágul az 5xxx a nagyobb igény miatt : ) - és a közben még jobban romló ft miatt -
sajnos platformszinten ez nagyon drágának számít itthon

martonx
reális az ipon ár, én 155-160e ft-ot számoltam pár hete akkori árfolyammal
azt nem értem alzán mért nincs, náluk mindig van egyből új amd

jó is lett ez meg nem is, látszik nagy a verseny, széthajtva ezek is mint a sz@r
100w-ból biztos nagyon hatékony bármelyik
ha lenne azzal kezdeném mit hoz 60-100w-ból
és hogy rájöjjek mitől ilyen rohadt magad az idle fogyasztás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#174) Robitrix válasza martonx (#123) üzenetére


Robitrix
senior tag

Egyértelműen nem éri meg az előző generációról a frissre váltani. Annyit nem fog hozni a teljesítmény növekedés amennyibe kerül. De nekem például egy ZEN 2-es procim van (Ryzen R5 3600) DDR 4 RAM, PCI 3 stb.. Agyaltam a váltásra egy 5600X-re, de végül a kb 30% teljesítmény többlet nem volt olyan plusz, amiért beruháztam volna. A 7600X viszont hoz már olyan teljesítményt a DDR5 és PCI 4 és egyebek okán is, amiért megéri cserélni. De a dolog pont így igaz az intel esetében. Úgy igazán nem éri meg kifizetni a generáció váltást. Vagyis nem feltétlenül fizeti ki az ember a mondjuk 10. generációról a 11 vagy 12. generációra váltást hasonló mag és szál számú procik esetében, mert nem hoz annyit, amibe a móka kerül. De talán már egy 9-10-ik generációs intel procit majd megéri egy hasonló szintű intel 13. generációra átváltani. Amúgy meg otthon használva még játékban se igazán használja ki az ember a procik teljesítményét.

(#175) martonx válasza Robitrix (#174) üzenetére


martonx
veterán

Én nem játszok, munkához használom, ahol ki van használva a proci teljesítmény. Egyébként igen, én is erre jutottam, hogy nekem jelen felhozatallal ezek a 7000-es ryzenek kihagyósnak tűnnek. Aztán később az alaplapok, ddr5 ram-ok, ára legalább lejjebb megy, ha a proci nem is fog kevesebbe kerülni.
De ha már platform váltás, akkor nagyon kíváncsi leszek az Intel 13-dik generációjára. Már a 12-dik is egészen jól sikerült. Ha sikerült komolyan tovább optimalizálniuk a gyártástechnológiát, big.little koncepciót, még több magot belepakolva a prociba, és mindemellé versenyképes árat kialakítva, akkor az 5800X -> 13. gen i5 vagy i7 lesz a befutó.

Én kérek elnézést!

(#176) hahakocka válasza echterion (#52) üzenetére


hahakocka
senior tag

Inkább 7900 xt -t a SAM2 (ha van 5000, 7000 es AMD proci is) miatt meg az FSR 3.0 miatt ami jön hozzá

(#177) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Később mi lesz egy más kérdés, és nem is az érdemeit akarom csorbítani, de jelen pillanatban, egy 160K-s közép kategóriás procira a különösen ajánlott pecsétet nyomni, amikor még azt sem tudni milyen jóáras lap lesz majd hozzá, ha lesz, és mellé még memóriát is cserélni kell, elég érdekes. Jelemzően a Ryzen 5-öt nem azok választották, akik ész nélkül akarták a 100 ezreket szórni. Egy csúcs procinál más a helyzet kicsit, ahol a tulaj mindenből a legjobbat akarja, és meg tudja fizetni, mert számára akár meg is térül. De jelen esetben a 7600X minden jó tulajdonsága mellett egy gazdasági totálkár.

(#179) Robitrix válasza fatal` (#170) üzenetére


Robitrix
senior tag

és nem csak az ÁFA jön rá, mert a hazai kisker forgalmazó is nyom rá valamennyi %-t. Szóval a reális 1,27 az valójában inkább 1,32-1,35

(#180) Wilks válasza martonx (#175) üzenetére


Wilks
tag

---Aztán később az alaplapok, ddr5 ram-ok, ára legalább lejjebb megy, ha a proci nem is fog kevesebbe kerülni.

Sok sikert.Talan 1,5-2 év múlva "lejjebb megy".
Nvidia főnöke is megmondta,h el lehet felejteni az "olcsó" videokártyákat.
Intel is pár hónapja bejelentette,h a procik ára"drágább " lesz.
A X670E-s lapok árát már tudjuk.Csillagaszati.
Egy értelmes -elfogadhato alaplap alsó hangon is 10-120k környékén fog kezdődni.(ez csak az én véleményem).

(#181) Robitrix válasza martonx (#171) üzenetére


Robitrix
senior tag

Azért bizonyos fokig müködik, mert ha abból indulsz ki, hogy ma mennyibe kerül mondjuk egy 5600X a folyamatos forint romlás és infláció mellett is. Most úgye a beszerzési ára a 85-93 ezer közt tipikus. Miközben simán mérték 1 éve még 110-130 ezer közti szinten és azóta romlott a forint is meg az infláció egyébként.... Hacsak nem történik valami komoly piaci anomália ismét, akkor várhatóan egy 7600X esetében is lesz úgy 20-25 ezer árcsökkenés-Persze ha közben nem lesz 500 forint a dollár... az 5600X úgy 2020 4. negyedévében jelent meg vagyis most közeledik a 2 évhez. És azért volt a világban egy jelentős elektronikai hiány, ami mára nem annyira igaz már. Azért már jelentősen mérséklődnek a dolgok az eredeti listaáruk fele tartva. Ha nem lenne a folyamatos forint elbaszodás és infláció egészen használható áraink lennének forintban is.

(#182) Robitrix válasza martonx (#175) üzenetére


Robitrix
senior tag

ok, de ezek a procik nem annyira munka procik, hanem otthoni desktop gépekbe valóak. Bár egy 7900X a maga 12 magjával és 24 szálával bőven meghaladja az átlagos ottohni igényeket. Nagyjából a büdös életben nem fogja kihasználni egy otthoni átlagos felhasználó. Akinek a teljesítménye töredékére van csak szüksége. ottohn normál felhasználó esetében a 6/12-es proci játszik legfeljebb bár azt se igazán használja ki illetve ha valamivel több az igény, akkor egy 8/16-os mondjuk 7800X fog labdába rugni. Az igazán profi felhasználáshoz nagy teljesítményű munkához ott a 7950X majd és a Threadripperek majd mondjuk 7960X-7990X-ig... Bár a szegény ember munka procija azért lehet a 7900X és a 7950X, amik azért még asztali procinak számítanak nem workstation procik igaziból. :)Hiszen nem döl össze a világ ha egy kisebb munka nem 3 óra alatt készül el, hanem kell hozzá 4 óra mondjuk(ha cserében megspórol az ember pár ezer dollárt... :)

(#184) emvy válasza Robitrix (#182) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs TR mar egy ideje igazabol, a 7950X lesz a workstation CPU, meg az Epyc-ek.

while (!sleep) sheep++;

(#185) Robitrix válasza antikomcsi (#177) üzenetére


Robitrix
senior tag

Hát egy 5600X teljesítményéhez képest azért nem hoz annyit, hogy megérje kiadni érte 85-93 ezer helyett 160-165 ezer körüli összeget. Plusz a drágább memória és alaplap.

(#186) Fücsök007 válasza emvy (#184) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ha azt nézzük, hogy kb. 10%-al gyengébb a 7950X tökéletesen párhuzamosítható programoknál mint a Zen2-es 32 magos TR proci, akkor érthető. Zen5-nél pedig 8+16 mag lesz 48 szállal, ami igen brutál. :Y :C

(#187) Frozen válasza #52931072 (#140) üzenetére


Frozen
őstag

Nos ezt rosszul gondolod. Egyértelmű ,hogy egy alacsonyabb csíkszéleségen gyártott chip teljesítménye kevesebb hőt termel és kevesebbet fogyaszt aminek hatására nagyobb teljesítményt lehet lehívni. Az amd rohant a technologiaval,hogy ezeket a szinteket gyorsan letudva és a vele járó előnyöket élvezze. Lásd itt az az új széria és nem hoz semmi újat.Kozel vagy ugyan ezt a szintet tudja egy régebbi technologiaval a rivális gyártó. Kozben megcsinaltak azt hogy vannak olyan magok amik csak akkor mennek mikor valaki nem hasznal nagyobb megterhelő munkat. Ergo hogy értsd lehet hogy amikor a kakaót kéri a gép be kajál kicsivel tobb naftat es hozza az elvart teljesitmenyt viszont hó végén ez a kulonbseg lehet hogy meg kevesebb lesz mint az amd nel. Hiszen nem 0-24 ben maxon jaratja megy egy gep vagyis ezekbol keves van. Ergo mig egyik oldalon elvesz a masik oldalon vissza adja a pluszt.
Es azert komolyan sztem nem a tesztektol es a hulye szamhaborus pontszamokkal kellene dobalozbi hanem egy normalis procit gyartani aminel nincs olyan hogy nincs ra optimalizalva valami es akad meg a win alatt is akado eger es a tobbi buta amds bug...
Az atcimkezet 12 gen rol 13 ra sztem majd elsonek varjuk meg a bemutatott errol az oldalrol is es akkor majd lehet hasonlitgatni.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#188) Robitrix válasza emvy (#184) üzenetére


Robitrix
senior tag

Azért léteznek ma is mondjuk AMD ryzen threadripper PRO 5995wx(64 mag 128 szál) néven 3,2 millió... :) listaár úgy 9000 dollár.
És létezik AMD Ryzen threadripper 5955wx PRO 1400 dollár körül 16 mag 32 szállal.
Amihez képest azért jobban megéri egy 5950X szintén 16 maggal és 32 szállal 550 dolláros listaáron, amúgy kisértetisen hasonló összteljesítményt nyújtva. Most tekintsünk el egy TR-hez szükséges alaplap nagyobb tudásától. (és árától)
:) Nyilván meg fog majd jelenni valamilyen TR-nek megfelelő ZEN 4 alapon álló proci valamilyen formában...

(#189) koko52 válasza Frozen (#187) üzenetére


koko52
veterán

Vártam az akadós egeret :C. Soha nem találkoztam vele és egyetlen ügyfelem se, de elhiszem neked! Csak neked! :R

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#190) Robitrix válasza Frozen (#187) üzenetére


Robitrix
senior tag

Azért történt ott nem csak az órajel növekedésből adódó teljesítmény növekedés. Ha egy 5600x-et vizsgálva egy 7600x-hez képest. Mondjuk egy CB r23-as teszt alapján a 5600X összteljesítménye 10629 pont egy 7600X meg 15204 pont... ekkora teljesítmény nővekedés jócskán túl mutat a 3700/4600 mhz normál és boost órajelhez képest a 4700/5300 MHz órajel emelésen. Emeltek a cache mérteken és vélhetően magán az architektúrába is belenyúltak, hogy nyerjenek teljesítmény nővekedést.

(#192) Frozen válasza pRoject22 (#191) üzenetére


Frozen
őstag

Ha mar a temahoz erdemben semmit nem tudsz hozzatenni legalabb offba tehetned.

Robitrix

Valamit csináltak nyilván viszont a rivális gyártó sem ü a babérjain és a színfalak mögött azért mennek ott is a fejlesztések.

Koko
sokszor kitargyaltuk googlezva par masodperc alatt lehet talalni forumokat ahol erről megy a szovegeles .. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#193) makkmarce válasza Robitrix (#182) üzenetére


makkmarce
őstag

"nem workstation procik igaziból."
teljesítményben mind az intel, mind ez másra felesleges nagy, munkán kívül max vagánykodni jó.
Az, hogy a CS:GO 700 fps-el vagy 670-el megy, hát nem hiszem, hogy bármely gamernek számítana. Nekik felesleges pénzkidobás. A közepes intel vagy AMD bőven elég gaming-re, inkább nagyobb videokártyát vegyen. Nincs most játék ami jól skálázódna 8 mag felett, pedig igény volna rá.

"Hiszen nem döl össze a világ ha egy kisebb munka nem 3 óra alatt készül el, hanem kell hozzá 4 óra mondjuk"
hát, ez nem így van, mert sok esetben ha mondjuk apró változtatás után a dolgozónak újra le kell renderelnie az adott jelenetet, vagy lefordítania a programot, nagyon nem mindegy, hogy a heti 10 render az 30 óra, vagy 40. Egy komplett munkanap kiesik, ami azért elég nagy luxus, ha haladna az ember, és nem óradíjban dolgozik.

okoskodom, tehát vagyok

(#194) pRoject22 válasza Frozen (#192) üzenetére


pRoject22
őstag

on: nincs egér akadás AMD processzorral.

¯\_(ツ)_/¯

(#197) Chaser válasza Wilks (#180) üzenetére


Chaser
titán

az msrp-ben már benne van a nagyker/kisker árrés
1,3-mal érdemes számolni, az betakarja az árfolyamkockázatot is
ez cpu, nincs custom felár mint vga-nál
a 7900x és 7950x bőven hedt kategória - ami pár éve leginkább kihalt -
aki melózik vele annak megéri, aki nem annak meg nem
ezek már bőven ws kategóriába is beférnek, attól hogy nem oda vannak "hivatalosan" rakva

az 5600x-nek már jelentősen levitte az amd az msrp-jét, a 7600x-nek is majd leviszi...de az nem mostanában lesz : )
valszínűleg az intel is hasonlóan áraz, teljesítmény is kb hasonló lesz, úh. nagy csodákat nem kell várni

szerk:
Frozen
volt egy rakat zenem, soha nem volt ilyen amit mondasz
közben kihagytam 8-10 év desktopot, tehát f@szláma üzemmódban toltam eleinte
akkor sem volt
legolcsóbb lap mellett sem volt
azt se vettem észre hogy bench közben behányna ha mást is csinálok
de biztos én vagyok a béna : )

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.