Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Aprósólyom válasza NandoXXL (#547) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mihez gratulálsz neki? Csak nem azt akarod mondani, hogy a villany nem = a villamos árammal? A magyar nyelv értelmező szótára (oszk.hu)

#550 makkmarce: írhatsz még villamos/elektromos teljesítményt, áramfelvételt, villamos/elektromos áramot, villamos energiát is.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#552) martonx válasza Albus_D (#510) üzenetére


martonx
veterán

Én ezekre már nem is reagálok, csak csendben röhögök, és az emberi butaságon sírok egyszerre.

Én kérek elnézést!

(#553) Aprósólyom válasza Albus_D (#541) üzenetére


Aprósólyom
addikt

ECO módban csak 65W és 105W lépcső létezik 7950X esetén. PC World szerint. 125W TDP limit az már egyéni beállítás.

Jevons paradox

(#554) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Techpowerup friss elemzése ..
"A 95°C az új 65°C. " :Y

techpowerup: 2022 Oct 03
AMD Ryzen 9 7950X Cooling Requirements & Thermal Throttling
fordítóval:
"A legnagyobb probléma valószínűleg pszichológiai jellegű. Évek óta azt tanítják nekünk, hogy "a 95°C rossz". Ez már nem igaz. A 95°C az új 65°C. Az a tény, hogy a CPU mindig 95°C körül fog működni, megnehezíti egy hűtő képességének számszerűsítését. Képzeld el - 200 dollárt költesz egy AIO-ra, és 95°C-ról 95°C-ra mész - csalódott lennél. Amit talán nem veszel észre azonnal, az az, hogy a Zen 4-gyel most nagyobb teljesítményt kapsz cserébe, automatikusan, anélkül, hogy bármit is tennél, ez lesz a frissítés előnye - több perf, nem alacsonyabb hőmérséklet. Ahogy ebben a cikkben láttuk, ha már van nagyon tisztességes hűtésed, akkor a vízzel való működésből származó nyereség viszonylag kicsi, és valószínűleg nem éri meg, különösen a játékoknál. Emellett a végtelenül jó hűtés nem fogja automatikusan felfelé skálázni az órajeleket és a teljesítményt. Inkább vannak olyan kemény határok, amelyek felett a CPU még kiváló hűtés mellett sem fog felpörögni."

eredeti:
"The biggest problem is probably psychological. For years we have been trained that "95°C is bad". This is no longer true. 95°C is the new 65°C. The fact that the CPU will always run at around 95°C will make it difficult to quantify a cooler's capability though. Imagine—you're spending $200 on an AIO and you're going from 95°C to 95°C—you'd be disappointed. What you might not be noticing immediately is that with Zen 4 you will now get higher performance in return, automatically, without doing anything, that will be your benefit of upgrading—more perf, not lower temps. As we've seen in this article, if you already have very decent cooling, then the gains from going water are are relatively small, and probably not worth it, especially in games. Also, infinitely good cooling will not scale clocks and performance up automatically. Rather there are some hard limits, above which the CPU will not boost, even with excellent cooling."

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#555) k_marcus válasza S_x96x_S (#544) üzenetére


k_marcus
csendes tag

Pont ezt látom én is, most két út volt:
1: out of box élen lesz a 7-es sorozat: akinek számít a hő és a fogyasztás az visszafogja = vettél egy perf/watt győztest.
2: perf/watt győzteseket kihozni: akinek kell a teljesítmény az tolja rá a kakaót = ha aláteszed a hűtést vettél egy top class-t.

húdemelegmennyitzabál vs há'deazelőzőgenisbuciraverte

Az utóbbi éveket nézve érhető az AMD, mert az első esetben tudod elkérni azt az árat amit tud a proci. Ezzel a hozzáállással maradt partiban a ryzenekkel az intel, és a kiélezett versenyben sajnos ezt vette át az AMD is.

Véleményem szerint iparági korlátokra lenne szükség fogyasztás terén, mert ez nem vezet sehova. Ha közlekedésben is meghozhatók a környezet-terhelés miatti korlátozások, itt is simán bevezethető lenne a 200-150-100-50W kategória. Természetesen nem szemfényvesztő TDP-k tekintetében, hanem max boost fogyasztásban! Ez alatti használat meg legyen a felhasználó nyeresége.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#556) Albus_D válasza S_x96x_S (#554) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Vagyis most, hogy az amd jár 95-105 fok között, hűtéstől függően, A 95°C az új 65°C.

Amíg az intel csinálta ezt, ment a fika. :DDD

(#557) dudika10 válasza Albus_D (#556) üzenetére


dudika10
veterán

Egy zarthurku homerseklet szabalyzas (a kulfodli tesztek alapjan ezt csinalja az AMD) es egy thermal throttling nem ugyanaz.

Az Intel tudomasom szerint nem csinalta az elobbit, tehat senki nem fikazhatta ezert. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#558) Albus_D válasza dudika10 (#557) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Nem a mikénten van a hangsúly, hanem az elért hőfokon. :U

(#559) zsirfecske válasza k_marcus (#555) üzenetére


zsirfecske
addikt

adom az iparági korlátozás ötletet! amúgy többek közt kaliforniában van ilyen watt limit gamer pc-kre is érvényben, lásd alienware tiltás.

ugyanígy kéne az autókra is hasonló, de az túl nagy biznisz, meg ugye büszke autósokat korlátozni nem lehet :O

(#560) dudika10 válasza Albus_D (#558) üzenetére


dudika10
veterán

De. Pontosan a mikenten van a hangsuly.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#561) Wilks válasza k_marcus (#555) üzenetére


Wilks
tag

Tessék. :D

[link]

(#562) Albus_D válasza dudika10 (#560) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Számodra, mondjuk úgy. Mindegy hogy jutok Pestre, autóval vagy vonattal, ha odaérek.

(#563) CPT.Pirk válasza Albus_D (#562) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem csak számára.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#564) Albus_D válasza CPT.Pirk (#563) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Remek, akkor meg tudjátok egymással beszélni. :) Kimaradt a tesztből, hogy immár nemcsak a csúcsprocik fogyasztása nem számít, hanem az hogy 95 fokon jár is természetes. ;) Na majd a következőben. Addig is ezért az intel meg volt feszítve, most meg bólogatnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#565) dudika10 válasza Albus_D (#562) üzenetére


dudika10
veterán

"Mindegy hogy jutok Pestre, autóval vagy vonattal, ha odaérek."

Hat hogy a fenebene lenne mar mindegy?! :Y
Minden pelda santit, de nem tudom elkepzelni hogyan gondoltad azt, hogy ez a mondat segit majd alatamasztani a nezopontod.


#564 Albus_D : szamodra nincs valami nem szakmai AMD kopkodos topik ahol folytathatod a barmifele szakmaisagot melyen mellozo hozzaszolas generalast? :U

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#566) koko52


koko52
veterán

AMD mentségére szóljon, hogy az 5nm-t nem tudja hűteni, míg az intel a 7/10nm-t sem. Mi lesz ha lejjebb kell mennie, hogy tartsa versenyt?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#567) Albus_D válasza dudika10 (#565) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Sokat leírták már neked ugyanezt ugye?

Na, nekifutok újra, hátha. Tehát a célom, hogy Pestre érjek. Az eszköz innentől irreleváns, ha elérem a célom. Eddig megvan?

Akkor folytatom. Eddig az intel a 90-95 fok környéki hőmérsékletekkel volt fikázva. Most hogy az amd is itt jár, jönnek az ilyen kijelentések, miszerint a 95 fok az új 65 fok. Erről van szó. Nem érdekel a miért, meg a hogy. A lényeg hogy az eredmény ugyan az.

Tudom jó ilyen semmitmondó válaszok és személyeskedés mögé bújni, amikor már ég a ház, de ugyan ezzel a lendülettel csendben is maradhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#568) Apollyon válasza Albus_D (#556) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amíg az intel csinálta ezt, ment a fika.

Csak épp akkor az AMD-nél ugyanaz a teljesítmény 65˚C-on elvolt. :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#569) Albus_D válasza Apollyon (#568) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Ahan. [link]

(#570) Wilks válasza koko52 (#566) üzenetére


Wilks
tag

Lehet,h nem megy lejjebb,mert látja,h "értelmetlen".
Max jön egy újabb foglalat. :)

(#571) koko52 válasza Albus_D (#569) üzenetére


koko52
veterán

Én bányásztam is az 5900X-el. Minden mag/szál 100%-on és bőven 70C alatt volt egy Gelid Phantom 9k Ft-os hűtővel.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#572) dudika10 válasza Albus_D (#567) üzenetére


dudika10
veterán

Neked celod a 65 fokos CPU a szamitogepedben?
Az en celjaim kozott nem szerepel konkret homerseklet.
Legyen halk, fogyasszon keveset, legyen eleg a szamitasi teljesitmeny, legyen hosszu elettartama, nagyobb terheles hatasara se essen a teljesitmeny, legyen olcso, stb.

Egeszen idaig, pontosan a technikai megvalositasok miatt, ezen celok kozul par korrelalt a homerseklettel.
Ez a korrelacio ez esetben nincs, ennek pedig egyetlen oka a "hogyan".

Ha neked valoban celod egy bizonyos homerseklet, akkor a ZEN4 pont neked valo, hiszen kis BIOS allitgatassal ki tudod valasztani azt a homersekletet, amit szeretnel tartani es a CPU arra fog szabalyozni (ez az ertek valoban 95 fok by default, de ha Te jobban tudod, mint az AMD mernokei, akkor adtak neked lehetoseget a BIOS-ban ennek felulbiralasara). ;]

Mellekesen jegyzem meg, hogy nem nagyon talalkoztam azzal, hogy az intelt szidtak volna homerseklet miatt. Pont hogy bizonyos AMD processzoroknal szoktak megjegyezni, hogy meleg lesz, mert kicsi a hutendo felulet. Az Intelt a borzasztoan magas fogyasztas miatt szokas szidni, ami miatt nagyon meleg es nehezen hutheto. De ismetelten, itt nem a homerseklet a gond hanem az, amit a homerseklet indikal (=fogyasztas) illetve amit eredmenyez (=thermal throttling).

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#573) koko52 válasza Wilks (#570) üzenetére


koko52
veterán

És mekkora lesz? Mint egy teniszütő? Ha a méret növelés a jövő akkor az alaplapokat, hűtőket is lehet módosítani. Fogyasztás tovább megy felefelé, egyre távolodik minden egymástól ami stb... Háát...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#574) Albus_D válasza koko52 (#571) üzenetére


Albus_D
aktív tag

12900K: 27.324 pont
5900X: 20.492 pont

(#575) koko52 válasza Albus_D (#574) üzenetére


koko52
veterán

16 mag vs 12. Dupla fogyasztásért. De arra meg ott az 5950X 105W-al.
De ha CB23 pontra izgulok, akkor 65W-ból többet hoz AMD mint a 12900k [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#576) Albus_D válasza koko52 (#575) üzenetére


Albus_D
aktív tag

"16 mag vs 12. "

Akkor miért raktad be összehasonlítani a fogyasztásukat? Miért csak akkor jutott eszedbe a magszám, mikor beírtam a teljesítményt? :U Egyébként 8 olyan mag, mint ami a ryzenben van, és 8 "kis" mag.

Érdemes lenne kimérni az a 65W-ot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#577) Egzee


Egzee
őstag

Nagyon gagyi teszt, mintha egy logout cikket olvastam volna... most kicsit elkezdtem aggódni a Prohardver jövőjéért.

(#578) koko52 válasza Albus_D (#576) üzenetére


koko52
veterán

A tesztelők mérik a wattokat, fogyasztásokat. Nyugodj meg az annyi, különben valamelyik fizetett intel teszter már ütné az asztalt. A 251w meg 251w. De nem fogok itt végtelen kommentekbe menni. Az teljesen egyértelmű, hogy perf/watt-ban AMD verhetetlen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#579) Apollyon válasza Albus_D (#569) üzenetére


Apollyon
Korrektor

És ennek a hsz-nek mi köze van ahhoz, amit írtam, semmi? ;] Az állítást nem cáfoltad meg, viszlát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#580) Albus_D válasza Apollyon (#579) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Na, ezt én is megkérdezhettem volna tőled, mikor először elkezdtél 65 fokozni. Viszlát.
És hogy miben cáfolja meg a te 65 fokod egy ryzen tulaj, aki beírja hogy van az 70-80 is? Mindenben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#581) Albus_D válasza koko52 (#578) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Az anadtech nem mérte ki, hogy a 65W-os beállításon ténylegesen mennyit fogyasztott.

(#582) Apollyon válasza Albus_D (#580) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az elég komoly, hogy ennyire aranyhal memóriád van. De gyengeséged kedvéért segítek, erre válaszoltam: [link]
Utána pedig belinkeltél egy teljesen irreleváns hszt. Remek teljesítmény (nem), szóval most már hagyd abba ezt az erőltetett trollkodást.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#583) Albus_D válasza Apollyon (#582) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Csak ezt: "A 95°C az új 65°C." nem én mondtam, hanem idéztem. Ennek felismerése is gondot okoz láthatóan.

Egyébként te ezt mondtad:
"Csak épp akkor az AMD-nél ugyanaz a teljesítmény 65˚C-on elvolt."

Akkor, ugye? Amikor az intel már 90 fok körül volt. Nem most. De legalább megpróbáltad megmagyarázni.

"Utána pedig belinkeltél egy teljesen irreleváns hszt"
Nem irreleváns, mert egy ryzen tulaj mondta el a tapasztalatait. És így hogy buktad a vitát, előkerült a troll kártya is. Remek teljesítmény (nem).

[ Szerkesztve ]

(#584) Apollyon válasza Albus_D (#583) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az állítás az volt, hogy az amd ugyanannyi felvett áramból jobb teljesítményt tud kihozni mint az intel. Te meg ezt próbálod kiforgatni mindenféle csúsztatással, meg cherry pickinggel. Meddig fogod még égetni magad?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#585) Albus_D válasza Apollyon (#584) üzenetére


Albus_D
aktív tag

"Az állítás az volt, hogy az amd ugyanannyi felvett áramból jobb teljesítményt tud kihozni mint az intel. "

Nem, te erre válaszoltál:

"Vagyis most, hogy az amd jár 95-105 fok között, hűtéstől függően, A 95°C az új 65°C.
Amíg az intel csinálta ezt, ment a fika. :DDD"

Elég aranyhal memóriád van. Mert ez nagyon messze van attól, hogy szerinted mi volt az állítás. Aki csúsztat, az te vagy, mert rád égett a téma. Jól láthatóan már azt sem "tudod" mi volt az állítás, akkor ki is csúsztat?

"Meddig fogod még égetni magad?"
Ezt én kérdezhetném tőled. Na futi töröltetni, mert már elég ciki ez neked.

[ Szerkesztve ]

(#586) Apollyon válasza Albus_D (#585) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Teljesen jól írtam, a keletkezett hulladékhő ugyan több lett az új gennel, de még mindig kevesebb, mint amennyit az intel pumpál ki magából, amit te próbálsz meghazudtolni. Továbbá, a keletkezett hulladékhő még mindig kisebb az előző genben, mint amennyit az intel tudott ugyanazzal a teljesítménnyel, ugyanabban a genben. Remélem így már érthető, ennél egyszerűbben neked sem lehet már ezt elmagyarázni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#587) MuFFo válasza Albus_D (#585) üzenetére


MuFFo
tag

Komolyan, általában read-only vagyok, de rettenetesen idegesítő, hogy minden AMD-s cikknél ott vagy és trollkodsz. Ha kibasznának egy pillanatig nem csodálkoznék.

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#588) Albus_D válasza Apollyon (#586) üzenetére


Albus_D
aktív tag

A fenti öt sor helyett ennyit mondtál: [link] "Csak épp akkor az AMD-nél ugyanaz a teljesítmény 65˚C-on elvolt. :U"

Elég nyilvánvaló a különbség.

"Teljesen jól írtam, a keletkezett hulladékhő ugyan több lett az új gennel, de még mindig kevesebb, mint amennyit az intel pumpál ki magából, amit te próbálsz meghazudtolni."

Először is semmi ilyesmit nem írtál, de ezt már unásig kitárgyaltuk. Másodszor nem mondtam ilyet, hiába próbálkozol. Annyit mondtam, amire válaszoltál is, hogy most hogy az amd is 95 fokot produkál, nem a fikázás megy mint amit anno az intel kapott, hanem egyszerűen ez így jó, és a 95 fok igazából az új 65 fok.

Mint ahogy most már a csúcs procik fogyasztása sem számít. (a cikkből idézve)

[ Szerkesztve ]

(#589) Apollyon válasza Albus_D (#588) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Elég nyilvánvaló, hogy a kettő ugyanazt jelenti, csak a második már számodra is jobban érthető. Anno pár éve meg azért fikázták az intelt, mert kazán volt amd-hez képest. Most az amd is kazán lett, de egyelőre még mindig jobb a teljesítménye.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#590) Albus_D válasza Apollyon (#589) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Rendben, köszönöm. :)

(#591) koko52 válasza Apollyon (#589) üzenetére


koko52
veterán

Az energia válságra való tekintettel meghúznék egy fogyasztási limitet. Mondjuk 100W/16mag bőven elég kellene hogy legyen mindenre is. Ebbe kellene beleférni minden gyártónak. Máris lenne fejlesztés.Mert amit most ezek ketten művelnek az egy szégyen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#592) zsirfecske válasza koko52 (#591) üzenetére


zsirfecske
addikt

szívemből szóltál :R

annyi kegészítéssel hogy nem csak az energiaválságra, hanem a józan észre/a bolygó jövőjére/a fenntartható fejlődésre való tekintettel!

[ Szerkesztve ]

(#593) koko52 válasza zsirfecske (#592) üzenetére


koko52
veterán

És ezt kivetném a VGA-ra is, mert ami ott megy az még undorítóbb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#594) tusi_ válasza MuFFo (#587) üzenetére


tusi_
addikt

törölve

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#595) Apollyon válasza koko52 (#593) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Úgy kompletten nem volt akkora csíkszélesség csökkentés, hogy marginális különbség legyen, mint korábban volt a generációk között, valószínűleg ezért mentek inkább a több szufla = több power irányba inkább, mert anélkül még az se lenne, ami most van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#596) zsirfecske válasza koko52 (#593) üzenetére


zsirfecske
addikt

igen, ezt már külön írtam fentebb, kabaré :O

600w-os 16 pin-es kábelek, kötelező kitámasztó állványzatok a 4-5 kilós 4 slotos karikhoz. én meg már annak örültem tavaly, hogy 6600 xt-ből volt 2 slot-os (itx-be is passzoló), 25 cm hossz alatti aib vga, mert 6700 xt-nél csak a ref fért be. most vajon milyen lesz a "belépő" szint és milyen áron? remélem legalább ebben felmutat majd az amd rx 7000 sorozat alja valamit, vagy az nvidia kidob valamit 50/60-as vonalon ami 3060ti szint de normál fizikai paraméterekkel.

és ha már amd ryzen a topic: a 35w-os GE apu széria nyomán igenis lehetne valami zen4 alternatíva (akár nem apu is!), amiben alapból alacsony fogyasztásra van hangolva/bin-elve a szilikon. tudom, renoir pro vonalon is van 35w/45w cTDP opció ami bios-ból állítható, de egész más mikor alapból 35w-ra van szelektálva az egész széria. és nem, nem csak a fogyasztás meg a hő miatt mondom, bizony egy apu-nál nagyon kellene az architekturális fejlődés, önmagában a ddr5 miatt szárnyakat kaphatna az igpu és megérné platformot cserélni, hát még az rdna3. szóval csalódnék ha ez most ellentétes előjelű trendet jelentene a jövőbeli, olcsóbb prociknál is és emiatt kéne lemondani az sff játékgépekről az új generációval.

(#597) k_marcus válasza Albus_D (#556) üzenetére


k_marcus
csendes tag

Szerintem rosszul értelmezed. Nem azért a "95 az új 65" mert az AMD csinálja, hanem azért mert mindkét gyártó processzora ~eddig a hőmérsékletig bírja egészségesen.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#598) S_x96x_S válasza Albus_D (#556) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>> "A 95°C az új 65°C. " :Y techpowerup: 2022 Oct 03
>> AMD Ryzen 9 7950X Cooling Requirements & Thermal Throttling
> Amíg az intel csinálta ezt, ment a fika.

Az idézett cikk következő bekezdésben ott a válasz a felvetésedre,
de igazából a teljes cikket is érdemes lenne elolvasni. :R

neked fordítóval:
"A 95 °C igen magas hőmérséklet, különösen egy 5 nm-es - az x86-os processzoroknál valaha alkalmazott legfejlettebb - processzor esetében. Az Intel és az AMD egymást túlszárnyalva mindketten kidobták az ablakon a "magas" hőfokról és a fogyasztásról alkotott hagyományos elképzeléseket. Az Intel zászlóshajó Core i9 "K" processzorai 125 W-os alapteljesítményt jelölnek a dobozon, de a tényleges teljesítményhatárokat a 12. generációs Alder Lake esetében 241 W-ra, a Raptor Lake esetében pedig várhatóan 253 W-ra emelik. Az AMD ezzel szemben a Ryzen 9 7000-es széria TDP-jét (alapteljesítmény) 170 W-ra emelte a dobozon, de 230 W-os teljesítményhatárral. Az AMD ragaszkodik a TDP klasszikus definíciójához, és ennek megfelelően állították be a hűtési ajánlásokat is - a Ryzen 9 7000-es sorozathoz legalább egy 240 mm-es AIO folyadékhűtő ajánlott. De mi van akkor, ha ezen ajánlás alatti hűtést adunk ezeknek a processzoroknak? Rossz dolgok fognak történni? Mi a helyzet a léghűtéssel?"

> Amíg az intel csinálta ezt, ment a fika.

Légy nagyvonalú és lépj túl bizonyos dolgokon.
És a versenynek hála - az Intel se annyira rossz vétel .. Szerencsére most van választék.
Szóval nyugodtan cseréld le a mostani konfigodat egy Intelre és mutasd meg, hogy tényleg komolyan gondolod, hogy az Intel a jobb. ( "skin in the game" )
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#599) NandoXXL válasza Aprósólyom (#551) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ha már oktattok valakit szakmai fórumban, akkor legyen szakmai kifejezés, ne irodalmi :D

(#600) NandoXXL válasza koko52 (#591) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Jogos, emlékszel még az AMD Ryzen 1700-as 65W-jára? Maga volt a csoda, és mai napig nem rossz az a teljesítmény friss bios, és normális ram mellett. 1800X meg 95W és a top proci, félre ment ez az egész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.