Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Aprósólyom válasza VirsLee (#691) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Attól függ ki hogyan képzeli el a kocajátékot. Nagyon sok élvezhető gém elfut Intel UHD-n, ha máshogy nem csökkentett felbontáson vagy csökkentett res. scalen. Egy kocajátékosnak simán beleférhet ez is. LoL, Dota, old-school címek, vagy CS GO, Valorant, GTA V is játszható és lehetne sorolni egy csomó low spec casual címet. Intel UHD 730 in 30 GAMES i3-12300
Jogosan van lesajnálva az intel iGPU, de évről-évre mindig erősített egy ici-picit rajta és simán használható, ha tisztában vagyunk a korlátaival és nem az egyre jobban gépzaló címeket akarjuk játszani, mint pl. a warzone.... ;] Márpedig egy koca játékos miért akarna olyan címet játszani, ahol 9-ből 8 játékos full try hardban tolja.. :K
Pláne, hogy egyébként onnan indult ki a diskurzus, hogy általános feladatokra keresett egy srác hosszú távú 8 éves megoldást. Szó sem volt egyébként játékról, úgyhogy senkit nem érdekel, hogy az AMD APU mondjuk 2x nagyobb 3D teljesítményt tol.
Úgyhogy ilyen feladatokra és ilyen hosszú időre most talán egy 12100 a legjobb megoldás, mert erős CPU rész, az IGPU-ban van elég feature: támogatja hardverből az AV1 dekódolást. Az AMD AV1-t egyelőre csak a ryzen 7000 proci mellé integrált GPU-ban kínál desktop vonalon. 5600G, 4350G, 3000G nem tudja, márpedig pár éven belül jöhet youtube-ra az AV1 platfrom szinten, miközben már most is elérhető 1-1 AV1 videó.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#702) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#701) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem találom az új funkciók tesztelésénél az AV1-t.... hm... le vagyok maradva...?! Elbizonytalanodtam az av1 jövőjével kapcsolatban... :B

Jevons paradox

(#703) Fücsök007 válasza paprobert (#700) üzenetére


Fücsök007
őstag

Mivel sokat késik az eredeti ütemtervhez képest (most kellett volna a Raptor Lake helyett kijönnie eredetileg!) és már chipletes felépítésű ezért van rá esély. Az IGPU rész ha kész van, akkor mindig a legfejlettebb kerül az adott termékbe, ezért pl. az Arrow Lake minimum Celestial IGPU-t fog kapni 2 év múlva. Ennyi "előny" van legalább a csúszásból, de egyelőre csak azt tudni biztosan, hogy ha ARC is lesz majd a Meteor Lake-ben végül, az már mindeképpen módosított/javított ütemezővel kerül bele.

(#704) dokanin


dokanin
aktív tag

Tök mindegy, hogy intel vagy amd. Szerencsére az elmúlt pár évben minden proci brutál jó akármit is választ az ember. A jópár éves Ryzen 2700-em is kiváló proci még ma is. Semmi értelmét nem látom még cserélni, de ha egyszer odajutok legalább óriási különbség lesz.

[ Szerkesztve ]

(#705) X2


X2
csendes tag

Ryzen 3900t használok de pont most gondoltam hogy upgrédelek 5950-re. Főleg 3D re és renderelésre használom a gépet. Vajon érdemes 7600 ra vagy 7900 ra váltani ár/teljesítményt is figyelembe véve? Sajnos a tesztben a komolyabb 5ezres szériából nem volt berakva.

[ Szerkesztve ]

(#706) Yutani válasza X2 (#705) üzenetére


Yutani
nagyúr

A TPU tesztje alapján renderingben 30-45%-kal gyorsabb az 5950X-nél.

#tarcsad

(#707) gbors válasza X2 (#705) üzenetére


gbors
nagyúr

A kérdésre a válasz attól függ, hogy munka a 3D / render, vagy hobbi.
Ha munka, akkor biztosan megéri a combosabbat venni, még az alaplap- és DDR5-felárral együtt is.
Hobbi esetében nehezebb a kérdés, mert attól függ, mennyire értékes az időd.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#708) Chaser válasza X2 (#705) üzenetére


Chaser
titán

nem lesz annyival jobb amennyivel drágább, sajnos platformszinten nagyon drága a 7xxx - drága lapok+ddr5 -
tehát ár/értékbetm nézve semmiképp nem érdemes váltani, ha dolgozol és kihasználod a cpu-t akkor simán, úgyis visszatermeli a felárat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#709) NandoXXL válasza Chaser (#197) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Jól mondod te vagy a béna :R Komoly problémák voltak, réges régen, amit az AGESA kódok kigyomláltak.

A többieknek: Értelme van róla beszélni, érdemes biost frissíteni ha gond van, és a tuningot meghagyni másoknak. (értsd: a gyári oc se jó mindig)

(#710) NandoXXL válasza X2 (#705) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ha munka, várd meg van e gondja az új gen-nek, prioritás lesz a javítás úgy is, és utána vedd meg.

(#711) Robitrix válasza X2 (#705) üzenetére


Robitrix
senior tag

ha 3900-at akarnál leváltani, akkor 7600x nem megoldás lévén a 12/24-es proci helyett lenne egy 6/12-es. Igaz van egy jelentős teljesítmény növekedés a magok sebességében, de többet vesztenél a fele annyi végrehajtó szál miatt. Már pedig a renderelés és hasonló dolgok igyekeznek jól kihasználni a rendelkezésre álló magokat és szálakat.

(#712) Albus_D válasza Alogonomus (#252) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Akkor ez eldőlt:

13900K: 327e
7950x: 370e

(#713) Sundesz válasza Albus_D (#712) üzenetére


Sundesz
őstag

Ha ennyi csak a különbség, akkor egyértelmű a döntés.

Hörcsög Powa'

(#714) Chaser válasza NandoXXL (#709) üzenetére


Chaser
titán

sokan szeretnének ilyen bénák lenni szerintem :P
hozzátartozik, nekem 2xxx-től voltak zenek és b450-től, de gond nélkül

X2
csak a 7900x-et láttam, 7600x azokban nem lesz gyorsabb
7900x-re az előző él

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#715) Yutani válasza Sundesz (#713) üzenetére


Yutani
nagyúr

MSRP alapján:

Intel 13900K = $659 -> 354k
AMD 7950X = $699 -> 375k

423 HUF/USD árfolyammal számoltam, ÁFÁ-t rátettem. 21k ($40) a különbség. Ezen a szinten ez semmi, de persze van, akinek ez vérrel írt igazolás.

#tarcsad

(#716) Y72


Y72
aktív tag

Mikor jön Intel 13Gen?
Külföldön már volt róla teszt, de itthon még nem nagyon kapni.
Hozzá való kiforrott, nem bugos Z790-es lapok mikor lesznek?

(#717) fatal` válasza Y72 (#716) üzenetére


fatal`
titán

Nagykerben már kapni őket. Lapból ASUS és ASRock lapok vannak egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#718) hahakocka


hahakocka
senior tag

Az új AMD-k most kevésbé érik meg egyedül abban bízhatnak vásárlóik, hogy 3 CPU genig majd még használhatóak lesznek az alaplapok megint. Nagyon drágák az alaplapok az AMD procik és a DDR5 is most még ! Plusz esetleg árcsökkenés lesz. Mondom ezt 2600x tulajként én megvárom jövőre a 3D cacheseket mert az 5800x 3Dx is nagyon ott van fél év múltán. Az Intel most picivel gyorsabb s bizony most először talán? olcsóbb is! Annyi hogy 100-150W közt eltér CPU kategenként, de többet eszik sajnos s jobban melegszik 95-100 fokok vannak. Mondjuk az AMD-n is 88-95 fok van a 7000 esekkel... AMD most a vga-k terén üthet nagyot ha igaz a fele is csak a pletykáknak s leakeknek

[ Szerkesztve ]

(#719) hokuszpk válasza hahakocka (#718) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a ddr5 ara Intelhez is ugyanannyi ; bar ott valoban valaszthato a ddr4 opcio is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#720) Chaser válasza hahakocka (#718) üzenetére


Chaser
titán

árcsökkentésre ne nagyon várj, usd árak nem rosszak - az megint más téma, ft-ban ez hogy jelentkezik -
b650 lapok majd jönnek, de itthon semmiképp nem lesz ez olcsó platform

Yutani
én mindig azt mondom, a cpu önmagában nem működik
nem árt hozzá lap és memória sem
amdnél nem opció a ddr4, értelmes ddr5 meg drága, jelenlegi lapok extra drágák
b650 lapoknál kiderül mennyi az annyi - olcsó biztos nem lesz -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#721) VirsLee válasza Y72 (#716) üzenetére


VirsLee
őstag

Tele van vele az Alza. Mindegyik modell van készleten a prociból.

(#722) hahakocka válasza Chaser (#720) üzenetére


hahakocka
senior tag

Az 5800x3D lehetne a köztes megoldás csak ha ott veszel egy lapot ami olcsóbb arra már nem raksz majd 8000 es AMD-t csak a 650-670 esekre lehet majd megint 2-3 gent. A legjobb megoldás így a 7000 es 3D cache-es AMD k lennének év elején de baromi drágák lesznek tuti. Az 5800x3D alapján + 15-20% gaming FPS ben s mivel a teszteken kb egálak e téren akkor ez 15% előnyé válnak Intellel szemben kb

(#723) Fücsök007 válasza hahakocka (#722) üzenetére


Fücsök007
őstag

Attól is függ milyen felbontáshoz kell, meg ott van a megfelelő hűtés szükségessége az új prociknál. Összeségében szerintem még mindig 5800X3D a legjobb, mert lehet hozzá venni használt lapot és ramot olcsóbban, FPS-ben pedig ha nem RTX4090-et rakunk mellé, akkor hozza azt amit az új procik FPS-ben. Pár évig nem lesz érezhetően lassabb játékokban, addig semmikép amíg nem lesz PS6, addigra AMD-nél is jóval több mag lesz Ryzen 5/7 procikban.

(#724) VirsLee válasza Fücsök007 (#723) üzenetére


VirsLee
őstag

Miért gondolod, hogy több mag lesz bennük? Pont arra mutat rá a 7600X teljesítménye, hogy játékra bőven elég a 6 mag is jelenleg. Amúgy pedig 16 magig van náluk a kínálatban. Intel is cache és órajel növeléssel hozott plusz teljesítményt, egyik játékot se érdekli, hogy belepakoltak 8-16 e magot.

(#725) Fücsök007 válasza VirsLee (#724) üzenetére


Fücsök007
őstag

Mert pontosan lehet tudni a tesztelés/fejlesztés alatt álló példányokból hogy erre tart mindkét cég, és ez befolyásolja majd a játékipart is természetesen. Zen 5 8+16 mag lesz a plafon, Arrow Lake pedig 8+24! Intelnél ha a jövőben is tartják a mostani arányt, akkor a 24 E-core teljesítménye nagyjából 12 P-core lesz 100% terhelésnél, ami bőven időtállóvá teszi! Elég sok játékmotor van, aminál a frekvencia növeléssel nem lehet több FPS-t kicsikarni (jellemzően 5-5,2Ghz a határ), így többszálasítással lehet megoldani a fejlesztést, ráadásul a sugárkövetéshez is jól jön a sok mag. ;) Az más kérdés, hogy ma még 6-8 erős mag elég, már sok helyen ki lett tárgyalva, de ez az állítás 3-4 év múlva már nem lesz igaz, mivel az új játékoknak fog kelleni a sok mag. :))

[ Szerkesztve ]

(#726) VirsLee válasza Fücsök007 (#725) üzenetére


VirsLee
őstag

De ez szimplán egy feltételezés :) Semmi nem támasztja alá a dolgot. Oda nem jutottunk el az első mainstream 8 magos proci lassan 6 évvel ezelőtti megjelenésétől, hogy a 8 mag egyértelműen jobb legyen, mint 6 mag játékra. Számomra elég scifi, hogy ha 8 magig nem képesek jelenleg skálázódni, akkor majd hirtelen 24 vagy 32 magig tudnak majd :)
Nem a koncepció ellen vagyok, hanem az ellen, hogy mire használjuk.
Van jó hibrid processzor? - Igen, Apple M1/M2
Az intel nem azért rakott E magokat a prociba, mert energiahatékony rendszert akart, hanem azért, mert azon a gyártástechnológián képtelen lett volna több P magot beletenni.
Sajnos az Intel és AMD is a mostani generációra eljutott oda, hogy 250-350W-os kazánokat dobtak piacra. Teljesen értelmetlen irányba haladnak. Ha átváltod eco módba a zen4-et, akkor ott már értelmesebb számok jönnek ki.

(#727) gbors válasza Fücsök007 (#725) üzenetére


gbors
nagyúr

Elég sok játékmotor van, aminál a frekvencia növeléssel nem lehet több FPS-t kicsikarni (jellemzően 5-5,2Ghz a határ)

Erre tudsz konkrét példát / tesztet mondani?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#728) Fücsök007 válasza VirsLee (#726) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ma már nem feltételezés, mivel együttműködik AMD is a nagyobb játékszoftver fejlesztőkkel, és ami konzolra megjelenik, az később jönni fog PC-re is. Előtte kisebb mértékben Intel is segítette a párhuzamosítást, így jópár év tapasztalat van a nagyobb fejlesztők mögött ami miatt gyorsabban fog elmozdulni az ipar mint a 4 magos korszakban. Egyébként az új technológiákhoz fog kelleni több mag (direkt store, legújabb sugárkövetés stb.) pláne ha több háttérfolyamat/frissítés is megy a háttérben, csak ezt nem sokan szokták mérni. Intelnél nem a gyártástechnológia volt a fő indok, mivel 4 E-mag amúgy is jóval kevesebb fogyasztással megoldja amit 1 P-mag, és ugyanez később is igaz lesz, ahogy csökkentik a csíkszélességet, továbbá erről az útról nem fognak letérni Pat alatt sem! Egyébként következő félévben érezik továbbra is ugyanezen a gyártástechnológiával Fishhawk Falls ami csak P-magokat tartalmaz és monolitikus, az utódja Emerald Rapids pedig Intel 3 gyártástechnológiával jön a jövő év év vége felé. Továbbá mindkét gyártó terméke tud hatékony lenni, ha nem engedjük el a fogyasztást, ez beállítás kérdése. :))

[ Szerkesztve ]

(#729) VirsLee válasza Fücsök007 (#728) üzenetére


VirsLee
őstag

Directstorage-ról én úgy tudom, hogy pont leveszi a terhet a CPU-ról és pakolja át a GPU-ra, hogy gyorsítsa a dolgokat. Szóval nem több mag fog kelleni hozzá :)
Az, hogy az AMD kivel működik együtt, annak szerintem jelenleg sok jelentősége nincs. Sok projectet lehúztak már a WC-n az AMD-nél, Intelnél, NVIDIA-nál, mindenhol :) Vagy bejön, vagy nem.

(#730) Sontir Fel válasza Fücsök007 (#723) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ezt a 4090-es dolgot a linus teszt alapjan feltetelezed?

Itt pl nem ugy tunik, mint akinek gondja lenne a kartyaval. Az eredemeny hasonlo magasabb felbontas mellett is.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#731) Fücsök007 válasza VirsLee (#729) üzenetére


Fücsök007
őstag

Amit írsz az a Plasystation féle változat, ami jobb mint ami most PC-n implementálva van.
Sontir fel: több mérés is van, én Gamers nexus és Hardware unboxed féle tesztekhez viszonyítok elősorban, mivel ők mindig elég alaposak. Az új procik ott már egyértelműen gyorsabbak, de nincs vészesen lemaradva az X3D-s proci sem. :))

(#732) Sontir Fel válasza Fücsök007 (#731) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Arra en is felkaptam a fejem, hogy ott valami komoly visszaeses volt, ellenben mashol meg talalkoztam. Mondjuk nem fenyeget a 4090 veszelye... egy 7900xt esetleg lehet a dologbol :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#733) VirsLee válasza Fücsök007 (#731) üzenetére


VirsLee
őstag

Amit írok az szigorúan PC-s változat. Ami alapján ennek használatával kevesebb CPU erőforrásra lesz szükség, mint eddig. Szóval ezt az érvet szerintem nyugodtan kihúzhatjuk a listáról, ami miatt sok magos CPU-kra lenne szükség játékhoz.

Microsoft prezentáció:

(#734) fatal` válasza VirsLee (#733) üzenetére


fatal`
titán

Ennek egyébként milyen követelményei lesznek? PCIe 4.0 SSD? És a rendszernek vagy annak az SSD-nek, amiről a játékok futnak?

(#735) VirsLee válasza fatal` (#734) üzenetére


VirsLee
őstag

Elvileg nem kell PCIe 4.0 hozzá.
Minél gyorsabb NVME-s SSD, de SATA-n is fut, csak sokkal lassabban.
RTX 2000/3000/4000 vagy AMD RDNA 2 esetleg újabb (bár az még nem jött ki).
Windows 11 vagy Window 10 patch 1909 vagy magasabb.

(#736) fatal` válasza VirsLee (#735) üzenetére


fatal`
titán

Köszi.

(#737) zazenke


zazenke
őstag

az intel fórum sokkal jobban pereg . vajon miért ?

(#738) Sontir Fel válasza zazenke (#737) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Mert sokkalta jobb, mint az AMD.

Vagy mert az Alder miatt sokaknak csak CPU-t kell cserélni, viszont az AM4 tulaj még vakargatja a fejét, hogy kell-e nekik mindent is cserélni, vagy elég bepattintani egy x3D-t és gémelni tovább ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#739) hahakocka válasza Sontir Fel (#738) üzenetére


hahakocka
senior tag

Az AM5 lap ugyan jó drága de jó lesz hozzá megint 3-4 gen proci

(#740) -KP- válasza hahakocka (#739) üzenetére


-KP-
addikt

Engem még egyszer nem etetnek meg ezzel.

(#741) fatal` válasza hahakocka (#739) üzenetére


fatal`
titán

Vagy nem. Most se sok 5900x-et látsz X370-nel.

(#742) VirsLee válasza -KP- (#740) üzenetére


VirsLee
őstag

Hja, hogy kibasztak veled is. Most 2022-ben azon gondolkozhatsz, hogy 5600x-et vagy 5900x-et tegyél az 5 éves lapodba.
Biztos jobb lett volna neked, hogy 2017 elején inkább egy 1151v1-et veszel az Inteltől, amit cserélhetsz 1151v2-re, majd 1200-ra :D

(#743) Yutani válasza -KP- (#740) üzenetére


Yutani
nagyúr

Asus A320M-K Prime: CPU support from Ryzen 1xxx series to Ryzen 5xxx series

Ki és hol lett megetetve?

#tarcsad

(#744) -KP- válasza VirsLee (#742) üzenetére


-KP-
addikt

Nézz utána a dátumoknak is, és mikor mi hogyan történt.

(#745) VirsLee válasza -KP- (#744) üzenetére


VirsLee
őstag

Gyerünk, írd le mire gondolsz, nem vagyunk mi itt látók és médiumok.

(#746) hokuszpk válasza Yutani (#743) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valoszinuleg arragondol, hogy a B350 -be már a 3xxx -et is csak a közfelháborodás miatt hozták össze ; ugye eloszor aszontak a pcie gen4 meg a mittomenmire nem lettek ratervezve ezert nem is birjak a lapok, etc. osztan megiscsak sikerült.
az 5xxx supportot is akkor kapta meg, amikor az Intel visszajött a versenybe az Alderrel ; eleinte arra is az volt a mondas, hogy kizart, mert a curve meg a mittomenmi miatt nem megy.

mondjuk filozok rajta, hogy ha már ígytörtént, a haziszerverembol kidobom a phenomos lapot, a B350 Prime plusba betolom az 5700G -t , ( sajna a pc-maten csak 4 sata csati van, a primen 6 ) azaz sporolok némi energiát na.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#747) VirsLee válasza hokuszpk (#746) üzenetére


VirsLee
őstag

Igen, de azért nem véletlenül volt így. Én is B350 Prime Plus lapot használtam sokáig. Az a lap most 109 db processzorral kompatibilis. Nem szeretik az alaplap gyártók full ingyen reszelgetni a BIOS-t minden egyes alkalommal amikor kijön egy új proci. Az ASUS-nak 72 db AM4-es lapja van. Szerintem nem kis meló ezeket napra készen tartani.

(#748) Sundesz


Sundesz
őstag

Nekem is belement a B350 Mortar lapomba a 3600, de amikor az az alaplap készült, akkor még a gyártók sem gondolták, hogy a Zen ekkora siker lesz. Ezért volt gyatra VRM például és a kis BIOS memória miatt a 3600 támogatással fapados lett az UEFI kezelőfelülete is. MSI-nél ezért jött a Max széria. Szóval akárhogy reszeljük a fingot az AM4 egy jó platform lett, ez idő alatt Intelnél 2x minimum alaplapcsere kellett volna.

Most a Zen 4-nél már értelemes lapokat gyártanak, nem aggódom a támogatottság miatt. Sajnos rohadt drágák is.

Jó lett a 13th gen Core proci, főleg productivityben erős (meg fogyasztásban). Ha játék a cél akkor fej-fej mellett mennek.

Platform szinten rosszabb az AMD helyzete árban, de az LGA 1700-nak ez a hattyúdala, nincs hova tovább.

Ami az energiahatékonyságot illeti, azt mindkét gyártó túltolta. De az RTX 4090 is. Pár % teljesítményért cserébe sokkal kevesebbett fogyasztanak, nem értem ezt miért nem szabályozzák.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#749) -KP- válasza VirsLee (#747) üzenetére


-KP-
addikt

Nem akartam részletesen belemenni, de öcsém ilyen kommentet... :U

Zen3 megjelenése ugye 2020 áprilisa körül volt. Hónapokkal a megjelenés előtt még arról volt szó, hogy mindegyik lapban működni fog. Ahogy a Zen1 kezdetén meg volt ígérve. Aztán a Zen3 launch előtt általános megrökönyödésre kijött a hír, hogy csak az X570/B550 fogja támogatni a Zen3-at, mert ezzel az AMD minden korább ígéretét megszegte. Sokan pedig emiatt vettek AMD-s rendszert, és valljuk be sem a Zen1, sem a Zen+ nem volt azért annyira acélos.

https://community.amd.com/t5/gaming/the-exciting-future-of-amd-socket-am4/ba-p/414125

Szépen "megközvéleménykutatták" a piacot. Majd miután a vártnál nagyobb volt a felháborodás, végül részben visszatáncoltak. Méghozzá igen rövid idő alatt, és a B450/X470 megkapta a Zen3 támogatást, de ők is csak hónapokkal megkésve. A B350/X370 tulajokkal viszont jól kitoltak. Egészen kb. 2022 áprilisáig meg voltak a mondvacsinált okok,hogy a B350/X370 miért inkompatibilis a Zen3-al. Az egyik ilyen mondvacsinált ok a flash mérete volt, de már sokan akkor megmondták, hogy ez bs, mert ugyanakkora a flash mérete a B550/X570 lapoknak is. Illetve ugyanez lett volna az ok a B450/X470 esetén is a fentebb linkelt cikk szerint, aztán mégse lett probléma :D

Az hogy most bele lehet a Zen3-at pakolni a B350-be az eredeti AMD ígéreteknek megfelelően, azt meg lehet köszönni az Intelnek. Az Alder Lake elég jól sikerült, és ugye már előtte a 10400/10700/11400 sokkal jobb ár/érték arányú cucc volt, mint az árazásban elszállt Zen3. 2 év és Alder Lake kellett ahhoz is, hogy legyen sima nem X-es 5600 és 5700 is.

Most pedig ugyanez a duma kezdődik előlről. ""We built the platform around next generation technologies so that you can build today and upgrade as your needs grow over time," explains AMD's David McAfee at today's event. "And, just like AM4, we're making a commitment to support the AM5 platform with new technologies and next generation architectures through at least 2025. We're really excited about the next era of rising desktops with AM5."

AM5-ről beszél,platformról beszél, nem alaplapi chipsetről. Persze, a socket marad ugyanaz, de semmi garancia arra, hogy két év múlva nem játszák el ugyanazt, amit 2020-ban akartak, illetve meg is csináltak részben. Illetve egy garancia van, ha az elkövetkező Lunar Lake és Meteor Lake jól fog sikerülni, akkor kénytelenek lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#750) []xygen válasza -KP- (#749) üzenetére


[]xygen
csendes tag

Mikor megjelent a Ryzen én is nagy reményekkel vágtam bele, vettem hozzá B350-es lapot. Teltek az évek, gondoltam tavaly december környékén, hogy bővítem a meglévő platformomat, ezért az Ryzen 5 1600-ról 5600x-re szerettem volna váltani, de csak 3xxx szériát támogatta a lapom. Platformot cseréltem január végén, mert irreálisan drágán találtam az 5600x-et és a hozzá kompatibiles lapot (150-60k), vettem helyette B660-t és 12400F-t (125k). Felnéztem pár hónap múlva és láss csodát, már támogatja az összes 4xx , 5xx szériát a lap beta bios-sal.

Kizárt dolog, mert nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.