Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) zsirfecske válasza hagymasbab (#500) üzenetére


zsirfecske
addikt

5800X3D + 6800XT-nél több szerintem se nagyon kell RT nélkül, sőt! én 5600X + 6600XT tulajként azt mondom, hogy egy 5700X + 6700XT-nél van az ár érték sweet spot (210k + 365k vs 125k + 220k, azaz pont +66% árért cserébe nem hinném hogy hoz annyit az 5800X3D-s konfig). de javítsatok ki

(#502) Apollyon válasza zsirfecske (#501) üzenetére


Apollyon
Korrektor

5800X3D + 6800XT-nél több szerintem se nagyon kell RT nélkül, sőt

De kell, VR-hoz, oda az összes erőforrás sem elég, és még be se kapcsoltuk az RT-t.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#503) zsirfecske válasza Apollyon (#502) üzenetére


zsirfecske
addikt

az még létezik? :DD

(#504) zsirfecske


zsirfecske
addikt

persze most hogy vizes 6900xt van újonnan 422k-ért, ami jelen dollárral ugye kb. 30%-kal a referencia msrp alatti ár (700k+ volt még nemrég), érdemes lehet használtan csípni valami ütősebb vga-t is az 5800X3D mellé, ha valaki minmaxol.

(#505) wolfpapa72 válasza Sbig_x (#435) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

Végre vki ! :R
Nem hiszek az itteni tesztben! Mindenhol csak azt olvasni, hogy hűthetetlen a 7900 ill. a 7950. A vásárlását jól át kell gondolni! Nem igazán ajánlott! Itt a tesztben szó sincs róla! Püff neki a diagramoknak, majd az ajánlott plecsni!!! :Y :F Ezzel azért be lehet zavarni egy-két emberkét!
Először mint szokott lenni az Igor'sLab hívta fel a figyelmet.:
"Nein, es ist alles andere als unkühlbar. Nur sonderlich schön ist das nicht und man wird wohl als Kunde auch etwas umdenken müssen. Angsthasen-Modus und so… " [link]
- majd der8auer -nek sikerült 70°C-ra lehűteni egy 7900-at folyékony fémmel. : [link]
- és lehetne sorolni szinte az összes nagy oldalt, neveket akik ezzel foglalkoztak.
Itt viszont " Ajanlott! " ... :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#506) PuMbA válasza wolfpapa72 (#505) üzenetére


PuMbA
titán

Nem hűthetetlen. Az AMD direkt csinálta így a procit, hogy mindenképp elérje a 90 fok körüli egyébként a CPU szempontjából normál hőmérsékletet, hogy a lehető legtöbb teljesítményt kiszedjék belőle. Tehetsz a procira egy olcsó léghűtőt is és azzal is ugyanolyan hőfokokat fogsz kapni, mint egy csúcs vízhűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#507) arabus válasza wolfpapa72 (#505) üzenetére


arabus
addikt

Ezen az oldalon ez teljesen természetes.
Nem érted?Direkt igy csinálják ez igy jó.95 fok az üzemi hőfok az alatt nem müködik jól.
Te nagyon rosszul látod a dolgokat.
Amúgy is kapcsold be az eco módot és akkor hüvösebb lesz.
Ha esetleg ez is garis lesz mint rengeteg az 5000-es szériából az tulajdonképp jó mert mindig új procid lesz.
Sok sikert!

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#508) wolfpapa72 válasza PuMbA (#506) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

Ja,... mert csak így tudták megközelíteni a 12-ik genes Inteleket!? - Vicc! Akkor az új 40-es NVIDIA kártyákkal már csak egy [ilyen] házra lesz szükség 5 radiátorral! Meg van oldva a villanyszámla meg a fűtés egy kis játék élményért!!! :) :))

(#509) PuMbA válasza wolfpapa72 (#508) üzenetére


PuMbA
titán

Ha az Eco módot bekapcsolod, akkor van lehetőség a hőfok és fogyasztás csökkentésére, szóval mindenki eldöntheti, hogy mire van szüksége: maximális teljesítmény az architektúra végletekig kicsavarásával vagy racionális működés.

[ Szerkesztve ]

(#510) Albus_D válasza tusi_ (#490) üzenetére


Albus_D
aktív tag

"Azt nem fogod fel, hogy en azt allitom a ZEN 4 ellenfele LETT VOLNA az Alder!"

Ehhez képest kétszer is leírtad:

" A 7950X-et nem az alder ellen kell nézni." [link]
Pedig de. Az AMD kihagyta a 2021es ZEN4 releaset, 2020 ota nem jott ki uj gennel, csak egy 3D-s 5800-al. Az intel kapaszkodott, hogy vhogy visszatudjon kuszni es hozott egy Gen11-et - rohadt nagy bukas volt - majd a 12-st. Ergo az Alder ellefele a ZEN4."

Majd másodszor: [link]
"Azt irtad, hogy a ZEN 4 et nem az alderrel kell osszehasonlitani, mire irtam, hogy de, mert kb ez es az alder volt a ket ceg kovetkezo fejlesztesi terve."

És ebből eljutottunk oda hogy már csak az ellenfele lett volna. :P

Azt sem vágod amit te magad irtal? Szövegértelmezés jól látom nem az erősséged.

[ Szerkesztve ]

(#511) Albus_D válasza wolfpapa72 (#505) üzenetére


Albus_D
aktív tag

[link]
"AMD Ryzen 7000 Heatspreader és hűtés elemzése – hőmérsékletek, forró pontok és problémák"

Olvastam igen.

(#512) wolfpapa72 válasza PuMbA (#509) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

"arabus" ;: Nem hiszem, hogy rosszul látok...
Részemről ez a széria sztornó..-nem is írtam, hogy nekem ez a cél.

- de ha Ti ilyen jól látjátok egy Cinebench teszttel, (ami kb 2 percig sem nyúzza a procit),
akkor magyarázzatok meg légyszíves egy olyan laikusnak mint pl én,
hogy hogyan lesz ez használható egy átlagos felhasználó számára aki 12 órán keresztül nyúzza a gépét játékra vagy akár munkára.
- Vagy majd oda szólsz a titkárnőnek, hogy kapcsolja már ECO módba a gépét, mert baromi meleg van már az irodában!
Vagy a gyermekszobában télen is légkondit használsz? ( Mivel egy AIO is belepusztul majd ebbe a hőbe ! ) A laikusnak meg kijön a villanyszámla és hőbörög a vásárlási helyen, mert azt sem tudta mit eszik a gyerek új gépe.
Ezekről a hétköznapi esetekről nyilatkozz ne pedig arról amit én is olvastam és "meg" is értem.
Mindenhol azt olvasni, hogy ebbe miért kellet az AMD-nek belefognia. -de Ti mindjárt elégséggel fogadjátok az egészet.
Ja, nem vagyok sem Intel sem AMD fan. Mindig a legoptimálisabban próbálok dönteni.
Sajnos ez "ma" egyre nehezebb. Tekintve ezeket az új proci családokat mind a két részről.
:R

[ Szerkesztve ]

(#513) PuMbA válasza wolfpapa72 (#512) üzenetére


PuMbA
titán

Én se vagyok se Intel, se AMD fan, de az AMD-nél nem hülyék ülnek és biztosan végig gondoltak minden eshetőséget, tehát azt is, hogy egy hozzá nem értő veszi a procit :) A proci nem fogja magát megsütni a beépített védelem miatt, a fogyasztás pedig rá van írva a dobozára, tehát a vásárlók nem hivatkozhatnak arra, hogy nem tudták, hogy milyen fogyasztású cuccot vesznek. Továbbra is lehet választani az előző és e generáció között, sokáig a boltokban lesz még az AM4, mert az embereknek nincs halom pénze.

[ Szerkesztve ]

(#514) CPT.Pirk válasza wolfpapa72 (#512) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Neked most tulajdonképpen a PBO működésével van bajod? :F Azzal, hogy engedi addig felmenni az órajeleket a magokon, amíg a 80 fok tartható? Az 5xxx-es széria meg 90 fokot tart PBO-val.

Mert egyébként a villanyszámlát emlegetni a processzornál az kicsit túldramatizálása a helyzetnek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#515) wolfpapa72 válasza PuMbA (#513) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

akkor Te nem láttál még laikus vásárlót! :)
Az AMD részéről meg kapálódzás az egész! Teljesen igaza van Albus_D -nek.

(#516) Albus_D válasza CPT.Pirk (#514) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Hát azért én láttam sok embert, aki eddig az intel fogyasztással volt elfoglalva blender alatt. De látod, most már a ph tesztben is az szerepel, hogy a csúcs procik fogyasztása nem számít. De csak mióta az zen4 kijött a 170/230W-al. Előtte egy tesztben sem írtak ilyet.

(#517) wolfpapa72 válasza CPT.Pirk (#514) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

Jól van már..egy kicsit elég legyen, hogy a sorokat nem olvassátok... Összességében nézek egy egész gépet.. Le lehet szállni már rólam...

[ Szerkesztve ]

(#518) CPT.Pirk válasza Albus_D (#516) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen látom, és nem örülök ennek a tendenciának. Kíváncsi leszek a 13 gen mit fog alkotni ezen a téren de csodát ott sem várok. Most valahogy mindenhol a fogyasztás növekedés korát éljük. Vagy lehet, hogy az új, sokat zabáló vga szériák mellett már nem fog számítani a proci. ;]

wolfpapa72: azért kérdeztem, mert nem egyértelmű amit írsz. De mindegy, rád hagyom. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#519) makkmarce válasza PuMbA (#499) üzenetére


makkmarce
őstag

a legújabb devkitek nincsennek meg, így most ezt nem tudom, de pont emiatt én a 8 magot javaslom. A win-t is vinni kell, a 6 magos hiába gyorsabb, 1 darab magja még mindig nem 2x gyorsabb.
A legalább annyi mag azért jó, mert a feladatok így biztos nem kerülnek olyan magra, ami visszafogná a játékot. Mondjuk képzeld el, hogy a konzolnál 1 thread a fizika, és 1 a AI navigáció, és ezek csúcsra járatják a régi zen2-t. Ha 6 magod van, és mind a 8 kellene, hiába gyorsabb a 6, mert nem 2x gyorsabb. A kritikusabb számítások mellé még simán bekerülhet egy másik olyan szál, ami erőforrás igényes, így már jelentős lassulást okozhat. Persze most ilyen játékról én se tudok, de ha tényleg kihasználják majd a konzolok erejét, akkor ezzel is érdemes számolni, hogy nagyon gyorsan elvárás lehet a 8 mag, mert nem minden fog szépen skálázódni.

okoskodom, tehát vagyok

(#520) S_x96x_S válasza wolfpapa72 (#512) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> de ha Ti ilyen jól látjátok egy Cinebench teszttel, (ami kb 2 percig sem nyúzza a procit),
> hogyan lesz ez használható ...
> ... 12 órán keresztül nyúzza a gépét játékra vagy akár munkára.

A PugetSystems tesztelte 1 és 10 percre a CB R23 mT -t..
náluk nem volt jelentős eltérés.
viszont az AlderLake-nék jól látható visszaesést mértek a Throttling miatt.
( egységesen Noctua NH-U12A hütővel tesztelték )
Kiváncsi leszek a RaptorLake-re.

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/AMD-Ryzen-7000-Series-Processors-Content-Creation-Review-2356/#Cinema4D

Mottó: "A verseny jó!"

(#521) wolfpapa72 válasza CPT.Pirk (#518) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

Na arról beszelek amit Te is írtál az előbb, csak próbáltam le vetíteni ezt a hétköznapi emberekre, akik azt sem tudják és nem is érdeklik , hogy mi az a PBO.- csak az a lényeg, hogy FPS legyen..
Imádom a gépeket a sajátomat és azt is amit szerelek, de tudom mi az igény az átlag embereknél és sajnos nem ez a vonal ami felé elment az egész.
Sokan azt mondjak, hogy inkább váltanak konzolra vagy ilyen árak mellett marad a Cloud gaming. Mivel ma nagyon is számít a pénz. Egy átlag családnál nem a PC lesz az elsődleges.
Lassan luxus cikké válik egy jónak mondható gép.-(Vagy ez a cél??) :)

(#522) PuMbA válasza makkmarce (#519) üzenetére


PuMbA
titán

Erre van egy jó teszt a Hardware Unboxed YouTube csatornán, ahol 6 és 8 magos CPU-t hasonlítanak össze úgy, hogy a háttérben fut Chrome YouTube 4K videó lejátszással és Discord képernyő megosztással. A különbség minimális :) Eltúlzod a Windows futtatásához szükséges erőforrást. Nekem a Windows 0,5% CPU használattal fut, ha nem csinálok semmit. Erről beszélni is felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#523) wolfpapa72


wolfpapa72
csendes tag

Azért ezt a képet a végére berakom az átlag felhasználok számára, mert az amit irt #506PuMbA azt sehol nem látom az AMD oldalan....Vagy az AMD-nek pont azt kellene oda írni amit mondott. :DD :) :R

Szóval lesz itt dolguk a szervizeseknek. Külön hotline lesz a magyarázásra, hogy mindenki nyugodjon meg! Az, hogy 97°C-os az teljesen normális! Nincs gond a procival! Nem lesz baja az alaplapnak, a fosli AIO hűtőjének, de talán még a ram-nak sem....-ha meg nem igy lesz akkor megy majd az ujjal mutogatás egymásra a gyártók közt. ;] :)) :)

[ Szerkesztve ]

(#524) PuMbA válasza wolfpapa72 (#523) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudjuk, hogy a mostani szoftverek melyik CPU hőmérséklet értéket olvassák ki a sok közül. A processzor vezérlő szoftverjét se ismerjük, hogy a processzor mely részénél figyeli a 95 fokot. Egyébként az Intel i9-12900K-ja meg 99 fokos több tesztben....szóval az se másabb. Nem értem, hogy mi itt a nagy meglepődés oka :)

[ Szerkesztve ]

(#525) Sundesz válasza wolfpapa72 (#523) üzenetére


Sundesz
őstag

Mondjuk szerintem az az átlag felhasználó, aki mondjuk egy Eco módot sem tud aktiválni, pont nem fogja a hőfokokat nézni és soha az életben nem fogja megtudni mennyire forró a CPU-ja. Aki ennél tovább lát, az meg tudni fogja mit vesz.

Hörcsög Powa'

(#526) wolfpapa72 válasza PuMbA (#524) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

- Ja...egy -kettő teszt..-de ha jól emlékszem a gyári értek 100°C.
- Az a baj, hogy hűthetetlen! - ellenben a 12900K-val.

#525Sundesz
Az alaplapok többsége mutatja(LED) ill. vannak AIO hűtök amik kijelzik, na meg az extra kijelzők vagy szoftverek amiket az átlag is ma már használ attól függetlenül, hogy a BIOS-ba nem mernek belépni. Sok streamert is ismerek akik fullHü..-ék az egész géphez , de a hőfokokra kíváncsiak.. Az átlaggal együtt. Nekem ez a tapasztalatom...

[ Szerkesztve ]

(#527) tusi_ válasza Albus_D (#510) üzenetére


tusi_
addikt

Igen, az lett volna mar 2021ben, ha kijon es azzal kell osszehasonlitani ma.

"Azt sem vágod amit te magad irtal? Szövegértelmezés jól látom nem az erősséged."
Most visszapufogod, amit en irtam rad? Nem ovoadas modszer ez? :D

eat, sleep, play, replay

(#528) S_x96x_S válasza wolfpapa72 (#526) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> - Az a baj, hogy hűthetetlen! - ellenben a 12900K-val.

Ha nagyon zavar és nem tudod lejjebb vinni a "TDP profiles"-t (170, 105, 65 W)
akkor a 12900K proci a neked ajánlott.

Habár a 7950X - 65W-on is leveri a 12900K-t.

Mottó: "A verseny jó!"

(#529) S_x96x_S válasza wolfpapa72 (#526) üzenetére


S_x96x_S
őstag

II.
> Az a baj, hogy hűthetetlen! - ellenben a 12900K-val.

Kitguru: "There’s nothing inherently wrong with these chips running at 95C, because that’s what Precision Boost 2 is allowing in order to squeeze out more frequency. Just like there’s nothing inherently wrong with the Core i9-12900K being close to 99C."

forditóval:"Alapvetően semmi baj nincs azzal, hogy ezek a chipek 95C-on futnak, mert a Precision Boost 2 ezt teszi lehetővé a nagyobb frekvencia kiszorítása érdekében. Ahogyan azzal sincs semmi baj, hogy a Core i9-12900K közel 99C-os."

> Az a baj, hogy hűthetetlen! - ellenben a 12900K-val.

10 perc Cinebench R23 nT
... és a Core i9-12900K már 98 fokon van ( 360 AIO-val )
... a zen4 PB2 pedig mindegyik procinál kitolja 95 fokra.

Te mivel hütöd a 12900K-t ?


( kitguru )

Mottó: "A verseny jó!"

(#530) Albus_D válasza S_x96x_S (#529) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Pontosan tudod, hogy egész más a hőátadó felület, a zen4-nél kisebb. Egyébként még pár napja azt mondtad, hogy a 95 fok korai bios-okkal volt, míg nem mutattak neked ellenpéldát. Elég nehéz így neked bármit is elhinni....

"Habár a 7950X - 65W-on is leveri a 12900K-t."
Melyik mennyibe kerül? Pedig erről is volt már szó, de ugye másik fórum, új remények, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#531) S_x96x_S válasza Albus_D (#530) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>> Habár a 7950X - 65W-on is leveri a 12900K-t."
> Elég nehéz így neked bármit is elhinni....

Félreértésben vagy ... :K
nem nekem kell hinni hanem az Anandtech-nek ... ők csinálták a tesztet.

de rövidre zárva .. ha szerinted a 12900K jobb, akkor az legyen a te géped .. :R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#532) wolfpapa72 válasza S_x96x_S (#529) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

Tessen nézni a Watt különbséget is a viszonyításhoz.. Itt van a vakítás... Maradok [ Igor'sLab ] véleményénél. Több dolog fűződik az ö nevéhez..(Ja a fordító nem segít! Először esetleg angolra majd magyarra..)

"Te mivel hütöd a 12900K-t ?" -elég sok lehetőség van rá....-de nekem elég az 5900X is ebben a formában:

A hűtésre megyek es nem zárom a levegőt distro elemekkel HDC-vel..

[ Szerkesztve ]

(#533) koko52 válasza wolfpapa72 (#532) üzenetére


koko52
veterán

Én meg egy 9000 ft-os Gelid phantommal hűtőm az 5900X-et. :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#534) makkmarce válasza PuMbA (#522) üzenetére


makkmarce
őstag

sajnos nem erről beszéltem, és nem is a windows futtatásáról, olvasd el megint kérlek. Arról volt szó, hogy a JÁTÉK kihasználja a 8 magot, ami most általában ritka.

okoskodom, tehát vagyok

(#535) bozont válasza koko52 (#533) üzenetére


bozont
veterán

Ezt az új szériát sem kell túlparázni, egy normális levegő hűtővel nem lesz probléma: [link]
Mondjuk az igaz, hogy enné la szériánál nagyon ajánlott az uv.

(#536) wolfpapa72


wolfpapa72
csendes tag

Az volt 3080 Ti-val. egy 60-as és 40-es radiátorral.
Ez a mostani állapot (3090 Ti) és elég az 5900X-nek a 40-es is.
Uez 12900K-nak is elég egy EK vagy Bitspower fejjel.

[ Szerkesztve ]

(#537) koko52 válasza bozont (#535) üzenetére


koko52
veterán

Én kihagyom. Nem veszek ilyen zabagépet egyik gyártótól sem. Majd ha hozzák ezt a teljesítményt fele ennyi energiával/hővel akkor jöhet. Remélem sokan gondolkodnak így és észbe kap a két gyártó, mert ezek nem fejlesztések.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#538) wolfpapa72 válasza koko52 (#537) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

Nálad a pont! :R :R :R
Ez ma csak a versengésről szol meg a pénzről es mindenki benne van az utolsó hűtő gyártóig ebben a maffiában...

[ Szerkesztve ]

(#539) S_x96x_S válasza wolfpapa72 (#532) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Itt van a vakítás... Maradok [ Igor'sLab ] véleményénél. Több dolog fűződik az ö nevéhez..
> (Ja a fordító nem segít! Először esetleg angolra majd magyarra..)

Igor alapos .. nincs vele semmi bajom..
És jó kiindulási alap az eszmecserére.

És a 2 nappal későbbi frisittett cikk már angolul van ..
ebben már szerepel az elején egy olyan mondat is
.. ~ "A helyzetet azonban nagyon könnyen orvosolhatjuk" :R
https://www.igorslab.de/en/amd-ryzen-9-7950x-in-fast-and-efficient-gaming-and-workstation/

forditóval:
"Aki új AMD Ryzen 7000-et vásárol, legyen szó bármilyen modellről, biztosan átkozza a magas hőmérsékletet, és így bosszankodik a teljes terhelés alatt általában magas fogyasztás miatt is. A helyzetet azonban nagyon könnyen orvosolhatjuk, ha tudjuk, hogyan, és néhány alapszabályt is betartunk, hogy a rendszer valóban stabil maradjon. Azért csak ma jelenik meg a cikk, mert ezt a rendszert a fejlett beállításokkal egy egész 24 órán át stresszeltem az Inventor 2021 Pro-ban egy hurokkal, amiben minden benne van."

eredeti:
"Anyone who buys a new AMD Ryzen 7000, no matter which model, will certainly curse the high temperatures and thus also get annoyed about the usually high power consumption under full load. However, it is very easy to remedy the situation if you know how and also observe a few basics so that the system really remains stable. The reason that the article is only appearing today is because I stressed this system with the advanced settings for a whole 24 hours with a loop in Inventor 2021 Pro with everything in it."

-------------------

És PBO 125W Curve - beállítással szépen 48-62 fok között tudja tartani.

Ráadásul a teljesítmény is csak picivel esik le .. ( 11.6% )


Hogy a ZEN4 -es változások és az alapbeállítás jó vagy nem jó
.. azt mindenkinek magának kell eldöntenie ..

És valószínüleg az AMD-nek jobban kellett volna kommunikálnia ..
Mert most mindenkinek szoknia kell..

Mottó: "A verseny jó!"

(#540) wolfpapa72 válasza S_x96x_S (#539) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

Olvastam ezt is, de egy átlag felhasználó akikről beszéltem nem fogjak a PBO-t állítgatni. A fiamat sem érdekli csak az FPS.(de arra van esze, hogy ha egy napot nem vagyok itthon kicserélje a kártyámat 3090-re, amit most vettem észre!!! Ahogy felraktam a képet!!! :Y :) ) -ha olvastad a hsz-eim én erről beszéltem.- csak azt fogjak látni, hogy baromi magas hőfokon van. Ezt meg elmagyarázni...
Te befogod állítani ahogyan én is, de a többség???
A tolvaj gépében a Ti !!! Ez is 5900X-es nyomi MSI aio-val. Ami néha nagyon küzd!!! Egy ilyen mit fog kezdeni gyári beállításon egy laikus felhasználó kezében. Mielőtt megveszi tartsak neki kurzust az ZEN4 PBO beállításáról???
Van egy hasonló de fordított helyzet a Renault 120TCe 132 Lóerős változattal. Az a motor túl kihegyezettre sikerült a váltó nyomatékokkal egyetemben. Váltó csere, motor törés stb. hibákat produkált. Azt javasolta a Renault, hogy ne használják az ECO módot, mert sajnos ezekhez a hibákhoz vezet. Hanem inkább húzassák ki a motort a lehető legtöbbször. Akkor minek volt benne az ECO??? remélem érted...
-na itt a tolvaj gépe:

[ Szerkesztve ]

(#541) Albus_D válasza S_x96x_S (#539) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Akkor vagy eco vagy PBO 125W Curve? Vagy megy együtt? Mert akkor kb 30% teljesítmény bukta, vagyis 376e ft a proci ára, megkapom 30%-al olcsóbban? :DDD

(#542) wolfpapa72 válasza S_x96x_S (#539) üzenetére


wolfpapa72
csendes tag

Még vmi a teszthez: a játékok csak 720P-ben voltak tesztelve. Munkára viszont elszalad a ló. Vagy használja mindenki PBO 125W. Akkor minek a lóerő? -és azt is írja, hogy ebbe kár volt bele másznia az AMD-nek. Teljesen felesleges energia pazarlás.
Ezt a cikk egy általános felhasználót nem érdekel. Megveszi játékra, mert új! Viszont csak azt fogja tapasztalni, hogy 97 fokon van a proci. Megnézi az AMD oldalát: max 95°C !!!
Viszi is vissza a boltba! - mert ez lesz...

(#543) makkmarce válasza Albus_D (#541) üzenetére


makkmarce
őstag

a felvett villany és a számítási teljesítmény nem egyenesen arányos, de ez ne zavarjon össze.

okoskodom, tehát vagyok

(#544) S_x96x_S válasza wolfpapa72 (#540) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Olvastam ezt is, de egy átlag felhasználó akikről beszéltem nem fogjak a PBO-t állítgatni.

Sajnos ez a verseny nemkívánatos mellékhatása.
Az Intel és most az AMD is belekényszerült ..

avagy Goodhart törvénye szerint:
"When a measure becomes a target, it ceases to be a good measure"
Vagyis ha a tesztek nagy részében ( >90% )
csak a teljesítmény (FPS) számít és más nem.
Akkor a teljesítmény - minden más kárára fog nőni ..
( pl. "unlimited power” feature )

vagy másképpen megfogalmazva: a túlhajtás a múlté ..
"Yesterday CPU trend: overclock and overvolt.
Today CPU trend: downclock and downvolt."
https://twitter.com/BitsAndChipsEng/status/1575764073563979779

> csak azt fogjak látni, hogy baromi magas hőfokon van. Ezt meg elmagyarázni...

időbe telik ..
vagy megszokjuk ..
vagy az AMD viszakozik és ad rá egy BIOS frissítést.

Majd az idő eldönti, hogy jó ötlet volt-e ez az AMD-től.
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#545) wsanyi válasza wolfpapa72 (#532) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A 125W TDP az alap órajelre vonatkozik...

Szóval úgy lenne fer, ha intelt is lockolnánk 125 W TDP-n, és akkor megnézzük, mit tud. Nem értem, miért kell ennyire!!! elfogultnak lenni. Igen, aki kék beidegződésű, sajnos annak hiába mondanak, vagy mutatnak bármit, a kék akkor is jobb, mert az kék. És a kék szín hidegebb, mint a zöld, vagy a piros. Tehát a kék ezért hidegebb.

Mondhatni, aki nem tud úszni, az ne másszon fára, mert elüti a villamos. :)
Szép estét Mindenkinek! ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#546) zsirfecske válasza S_x96x_S (#544) üzenetére


zsirfecske
addikt

Majd az idő eldönti, hogy jó ötlet volt-e ez az AMD-től.

én is lenézem ezért, de valljuk be nem nagyon tehetett mást. adja drágábban a lassabb, de kisebb fogyasztású procikat mint az intel, mikor manapság minden az uccsó kifacsart fps-ről vagy benchmark pontszámról szól?

érzésre amúgy zen4-el még mindig jobb a szitu mint az intel 13. generáció esetén lesz, az rdna3-mal pedig tutibiztos hogy számottevően jobb mint az nvidia 4000 esetén. vga fronton néz ki igazán abszurdnak felállás, ott a zöldeknél nem tudom eldönteni hogy szánalmas/nevetséges vagy csak szomorú-e a 4 slotos 600w csúcskategória :O

[ Szerkesztve ]

(#547) NandoXXL válasza makkmarce (#543) üzenetére


NandoXXL
senior tag

'a felvett villany' ehhez gratulálok :C :C :C :C :C :C :C

(#548) wsanyi válasza koko52 (#537) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Mivel túl vagyunk az optimális csíkszélen a hőtermelés tekintetében véve (már túl sűrűn vannak a tranzisztorok), így a hőtermelés nem nagyon fog csökkenni, még akkor sem, ha kevesebb lesz a fogyasztás.

Amúgy pedig 7700X fölött már elvileg nem játékra vannak a processzorok, hanem munkára. Intel oldalon a 12600K, talán esetleg 12700K játékra, a többi túlzás. De a big little design nem segít ezen, mert kell az a 8 performance core... A fölött már okés a kisebb mag, de az is csak játéknál, a munkaára való használatnál sok a panasz, hogy megzavarodnak a programok (érthető módon). Nincs az a feladatütemező, ami ezt rendesen lemenedzseli. A többszálúsítás eleve problémás, nem könnyű feladat, de ha még azt is kell figyelni, hogy melyik mag milyen teljesítményű (itt nem a legjobb és 2. legjobb magra gondolok, az még talán egyszerű), de hogy hogyan lehet normálisan szétosztani a feladatokat P core-ok, és E core-ok között? Na, ez már több, mint művészet...

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#549) Albus_D válasza NandoXXL (#547) üzenetére


Albus_D
aktív tag

én már nem is reagálok rá...

[ Szerkesztve ]

(#550) makkmarce válasza NandoXXL (#547) üzenetére


makkmarce
őstag

gondolom így megérti... ha teljesítményt írok, összekeveri a számítási teljesítménnyel az elektronyost, de látom nem ment át neki így sem.

okoskodom, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.