Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Duree


Duree
veterán

Úgy érzem jobb és gyorsabb mint az előző (5800X) de egyszerűen anyagilag nem éri meg cserélni.

duree54

(#52) echterion válasza Low Noise (#44) üzenetére


echterion
nagyúr

Aki megveszi ezt a csúcskonfigot, az biza 4090-et fog venni mellé.
Nekem speciel nem tetszik ez így, de csak azért, mert én vagyok a célközönség, ez nekem túl sokat eszik, idle is túl sok.

**********

(#53) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Kicsit csalódtam. Talán majd ha esik a ram-lap ára.
Addig is 5800x3d :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#54) [CS]Blade2 válasza Goose-T (#36) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Várhatóan mind gyorsabb lesz, ezért magasabb is az ára. A Raptornál +9-15% közti egyszálas előrelépést és +40% feletti többszálas előrelépést lehet várni, szóval ott egy nagyobb ugrás várható.

(#55) #30604800


#30604800
törölt tag

Tehát az előző Intelt már itt-ott beéri, menni fog ez. :D

(#56) Semplar válasza Low Noise (#44) üzenetére


Semplar
őstag

Ezeken még 2022 -ben sincs. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#57) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Én nagyon vártam az új 7000-es Ryzen-eket, de nem tetszenek. Túl sokat fogyasztanak. Így is azon vagyok, hogy a gépem fogyasztását csökkentsem, már csak az RTX 3080 12GB-ot kéne lecserélni, valami következő generációs hasonló teljesítményű kisebb fogyasztású kártyára, de ahogy nézem az Ada Lovelace-t, hát ott sem a fogyasztás, vagy az ár volt előtérben, illetve ha most a ZEN4-ből indulok ki, mi a biztosíték, hogy nem fog vadállat módjára enni az új RDNA3? Most úgy érzem letértünk egy kicsit a régi mezsgyéről...

(#58) Nagynozi válasza Sontir Fel (#53) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Én is az 5800X3D-vel szemezgetek. Egy B450 MSI Tomahawk Max lapom van, Ryzen 5 5600x-et használok, a problémám, hogy 200k körül mennek az 5800X3D-k, ha lejjebb menne az ára simán bevállalnék egyet, egyszerűen nem éri meg egy új gépet építeni, csak a Zen4 vagy a Raptor Lake miatt. Amúgy mennyire vagy elégedett a CPU-val? Egy 240 mm-es AiO elegendő, hogy lehűtse?

[ Szerkesztve ]

(#59) Armagedown


Armagedown
őstag

Az alkalmazástesztek grafikonjainál eléggé érdekesen oldottátok meg a Ryzen 5 7600X elhelyezését, nem ott van, ahol a pontok alapján lennie kellene, hanem mindig az Ryzen 9 7900X mellett van, pl ami az alábbi grafikonokon is látható.
Mások szépen sorbarendezték a pontok alapján.
Sokat emelne a cikk színvonalán.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#60) fatal`


fatal`
titán

Miért nincs az utód tesztjében 5900X? Engem (és lehet, hogy még sokakat) az érdekelt volna, hogy ahhoz képest mekkora előrelépés. És már a 12. gen. Intel CPU-k tesztjében sem szerepelt. :(

(#61) C64


C64
őstag

Kérdés, hogy a rendszer fogyasztása ennyi vagy csak magáé a CPU-é? Mert ha a rendszer eszik ennyit idle-ben, akkor nincs gond ezzel az értékkel.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#62) zsid


zsid
senior tag

"A magasabb fogyasztást persze rögtön megbocsájthatóbbá teszi, hogy közben a számítási kapacitás is emelkedett"

Dehogy teszi megbocsájthatóbbá. A GN 7959X mérésénél 250 Wattot nyalt be a proci, majd a dupláját mint az 5950X. Ami a fogyasztást illeti ez azért már Threadripper kategória.
A HUB-nál az jött ki, hogy a 7600X ~60Wattal többet kér, mint az 5600X.
Ez így nem valami fényes..

<tRucKdriFteR>

(#63) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Akkor most keresek egy olyan tesztet ahol van 5950x-szel való összehasonlítás :W

Szerk: Ja hogy 5600X sincs, bravó :C

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#64) p a s s e r


p a s s e r
őstag

a rendszer fogyasztása 85 watt... oda is van írva, az is, hogy kijelző nélkül, annak meg csak egy része a cpu... asszem...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#65) ollie válasza Z_A_P (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondolom fHD, mivel minden játékteszt fHD-ban volt futtatva előtte. Igen, ez azt jelenti, hogy tényleg használhatatlan az iGPU játékokra.

***

(#66) Steven


Steven
addikt

Kár ,hogy nincs benne a hazai tesztbe 5800X3D mert vicces , hogy játékok alatt full hozza az új gen teljesítményét mindenhol :D

Szvl aki csak játékra van rá gerjedve annak nem éri meg váltani az új genre vagy meg kéne várni a nagyobb cachel érkező példányokat .

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#67) Aprósólyom válasza zsid (#62) üzenetére


Aprósólyom
addikt

TPU Cinebench R23 multi mérése szerint: 5600X@63W és 7600X@99W Ennél a tesztnél csak 36W a többletfogyasztás.
Ami viszont igazán érdekes:
Cinebench R23 pontokban: 5600X@11299 és 7600X@15242 Ez 35% perf. boost.
Miközben 57% nagyobb a teljesítményfelvétel.... Hát, nem erről volt szó.. Nekem úgy rémlik, hogy akár 50% hatékonyságnövelésről beszéltek. Ez inkább romlás. Legalább is a C R23 mérés szerint.
Szerk.: Ezek után valami hasonlót várok Inteltől is, úgyhogy lehet a legjobb választás hatékonyság szempontjából a jelenlegi Intel 12. és AMD 5000 platformok maradnak majd?! Az szép...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#68) Jacek


Jacek
veterán

Nem rossz , de érzésem szerint bealudtak. Jött a Zen hurrá volt végre van AMD is, jól felmentek árban stb. hogy de jók vagyunk.
Most meg elfogyott a craft, sikerült hozni egy egy éves rendszer teljesítményét, komoly problémákkal.
Teljesen jó egyébként csak kéktől elvenni kevés.

(#69) pRoject22


pRoject22
őstag

Viszont ennek tudatában és Nvidia DLSS3 / Natív ferdétéssel nem biztos, hogy RDNA3 is nagy valami lesz :(

¯\_(ツ)_/¯

(#70) Sundesz válasza Aprósólyom (#67) üzenetére


Sundesz
őstag

A TPU tesztekre nem alapoznék, Zen 3-nál is nagyon furcsa eredményeik lettek.

Computerbase alapján jóval alcsonyabb fogyasztás mellett hozza az előd teljesítményét alkamazásokban.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#71) zebra_hun válasza Jacek (#68) üzenetére


zebra_hun
addikt

Még várj, itt full default minden, majd "reszelgetik" az oc mesterek.
Annó mennyi hülyeséget hordtak össze a népek pl. a Comet Lake-re. Aztán köze sincs a valósághoz.
A játékteszt eredményeket pedig hozza, sőt felül is múlja a régi rendszer.
Vmi nem stimmel a számokkal itt. Időt kell adni neki.

(#72) Sinesol válasza Sundesz (#70) üzenetére


Sinesol
veterán

Jo nagy semmi ez a teszt, egyreszt katyvasz a grafikonos resz, nem ertem miert nincs sorrendbe tève, masreszt meg miert nem lehetett mondjuk egy 5600x-et betenni, ami ugyanannyi magos, mint a 7600? A 7900-nak sincsott az 5900-as párja…
Az Intel versenyzöi is elèg foghijasak, mondjuk az pont mindegy is, mivel altalaban itt direkt AMD-re van összeszedve a tesztcsomag. Legalabb az azonos magszámu Ryzenekböl ki lehetett volna valamit olvasni, de ugy latszik jobb ha az ember inkabb felkeres egy külföldi oldalt…

Vicc mennyire leadta ez az oldal az egykori jo szinvonalat. :(

[ Szerkesztve ]

(#73) zsid válasza Aprósólyom (#67) üzenetére


zsid
senior tag

Ezt most csak kiollóztma a GN tesztjéből:

36% teljesítménytöbblet jött össze +110% áramfelvétel árán. Hát öö izééé :N

Nekem van egy olyan gyanúm, hogy annyira nem volt konkurencia a HEDT piacon 150W alatt, hogy az AMD megtehette hogy a kevésbé jól sikerült lapkákat hányja bele ezekbe a processzorokba, a jobbak meg mennek az Epycbe/Threadripperbe. Az 5950X esetében még szüksége volt arra, hogy a teljesítmény mellett a fogyasztással is villantson így mosta le a konkurenciát a HEDT piacról. Mivel az intel még mindig csak a fingot reszeli biztos úgy voltak vele, hogy akkor most kaszálunk egy kicsit :DDD
Mást nem nagyon tudok elképzelni annak a hátterében, hogy az eddigi fogyasztáscsökkenések megszakadtak és megduplázták az Ryzen 9 fogyasztását. Így is el lehet adni...

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#74) Jacek válasza zebra_hun (#71) üzenetére


Jacek
veterán

Jo de 12900k-rol nem erzek kesztetest :DDD
Ha lesznek januarban 3D-verziok az odavaghat.
Minket platform draga, minden is draga :D

(#75) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A fogyasztásos grafikonokon látható, hogy a TELJES RENDSZER fogyasztása van feltüntetve. Ott van a fejlécben.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#76) ughhh válasza ollie (#20) üzenetére


ughhh
senior tag

Megvan, 10400F nagy királyság, legalább itt az élen szerepel. Rezsivihar idején utólag is jó vételnek tűnik :)

(#77) tasiadam válasza ughhh (#76) üzenetére


tasiadam
veterán

Az egy nagyon jol eltalalt cucc, mint a 12400f.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#78) arn


arn
félisten

+5% teljesitmeny, +50% fogyasztasert… aztan ezert vegyel draga lapot, mert hogy foglalatspecifikacio. Ezt mikor tiltjak be?

Amugy jo cucc lenne a korabbi tdpvel, teljesen felesleges volt ez a 170/230w.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79) fanti


fanti
addikt

Magam részéről köszönöm a tesztet.
Elolvastam azért a Guru3D tesztjeit is, még a DDR5 AM5-ön való skálázódását firtató tesztet is.

Nos, a DDR5 számomra egy hatalmas csal(ódás).
Éppen ezért mondom azt amit mondok : Ha az AMD maradt volna AM4-en DDR4-el és PCI-E 3.0 és 4.0 szabványokkal, akkor igazi árérték bajnok lenne, és véleményem szerint sok lelkes rajongó örömmel váltott volna az igényeinek megfelelő 7XXX processzorra.

Viszont az, hogy mekkora egetrengető csoda lesz az új 7-es prociszéria a szuper DDR5-ös memóriával és az AM5-ös alaplappal, PCI-E 5.0-ás szabvánnyal...

Jó, jó, szép és jó is, és üdvözlöm a tengernyi újdonságot és a nagy sebességet, de ez számomra ebben a gazdasági helyzetben (energiaár, magas infláció, kiszámíthatatlan jövő...) kimarad.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#80) zebra_hun válasza Jacek (#74) üzenetére


zebra_hun
addikt

El is hiszem ;) x3d meg a mostani is bitang, gondolom az lesz a király. (Játékteljesítményben, mielőtt vki nekemugrik :) )

(#81) joysefke válasza fanti (#79) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

DDR5 ára meredeken esik lefele, szerintem nincsen értelme DDR4-en ragadni.

(#82) arn válasza joysefke (#81) üzenetére


arn
félisten

Lapokrol ez nem mondhato el. Az x470et 120 euroert vettem, amikor megjelent.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#83) Graphics válasza joysefke (#81) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Melyik a meredek lefelé ezek közül? :D

Valahogy nem tapasztalom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#84) omfgk


omfgk
addikt

Az alaplap és a ram ára eléggé elkaszálja a 7600x-et jelenleg.
B650-et megnézzük.

(#85) Sontir Fel válasza Nagynozi (#58) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Vicces, hogy kerdezed. Ma hozta meg a futar az uj Noctua hutot. Nem vagyok elegedett a 240es MSI eredmenyeivel, BF42 kozben 90 fokra is felugrottak az ertekek.

Mondjuk a leiras szerint sima 5800x-ig ajanlott, en meg az 5600xhez vettem, most adhatom el :D

Masik posztodhoz: 6900xtre csereld le a 3080ast. Kevesebb vagy hasonlo fogyasztas, 3090ti kraft. :C

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#86) Aprósólyom válasza Sundesz (#70) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én nem tudok komolyan venni olyan "mérést", ahol nem írnak semmit a mérési metodikáról. TPU legalább leírja, hogy másodperceként 30-szor jegyzik fel az EPS csatin keresztül felvett aktuális teljesítményt és ebből kalkulálnak átlagot.
De mit csinál a Computerbase? :U

#73 zsid: Durva. Ahogy elnézem a TPU efficiency táblázatát az is azt mutatja, az 5950X mögött végzett. Lehet az van, amit feltételezel. Nem tudom. Talán nem is érdekel. ;] Azért nem, mert azt ígérték, hogy javulás lesz, akár 50%. Nyilván tudtam, hogy valahol nem lesz ennyi. Mondjuk csak pár százalék. De hogy rosszabb legyen? Ezt semmilyen magyarázattal nem tudom elfogadni. Ha már "fejlődés", akkor alap, hogy a számítási teljesítmény/teljesítményfelvétel mutató ne legyen rosszabb... :U Különben mi a ****nak?

#77 tasiadam: 9900K is elég jó hatékonyságban, csak épp nem a kedvező áráról híres... :O De a 10. gen és a 12 gen is elég jó. Már kb. 1 hónapja a 10400F-et 35W PL2 limiten használom. PL1 65W pedig csak 8 másodpercig. Workload kb. 10-15% lassabb, viszont majdnem fele annyi áramot eszik. Most már ki fogom próbálni kikapcsolt CPU ventivel, hogy megy-e passzívon... :DD

Jevons paradox

(#87) arn válasza Aprósólyom (#86) üzenetére


arn
félisten

A hatekonysagot azonos fogyasztas mellett kell nezni, 105w tdpnel alig 5%ot esik a teljesitmeny - ezert kellett az a +50% fogyaszas. Amugy vmi 35%al gyorsabb 105 watton.

Ilyenkor van, amikor magyarazni kell a bizonyitvanyt… pedig a zen4 jo, csak ez a tulhajtott platform volt total felesleges.

Evek ota semipassiveon hasznalom a cpuhutot 105 wattnal is, teljesen leall, amig nem megy nagyobb terhelessel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#88) ughhh válasza Sontir Fel (#85) üzenetére


ughhh
senior tag

Pasztát tettél a proci és a hűtő közé? :D
Én egy szer összecseréltem egy délutánra a ház jobb és bal oldalát, örök nyom a lemezek smart adataiban 46 °C

(#89) Sontir Fel válasza ughhh (#88) üzenetére


Sontir Fel
őstag

:P
Sajnos ez ennyit tud... hidd el, nem szivesen szorakozok vele, masodszor fogom repulogepen utaztatni :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#90) ughhh válasza Sontir Fel (#89) üzenetére


ughhh
senior tag

Alza forgalmazza, nekem alacsony toronyhűtő kellett 3u ház miatt, NH-D9L - Noctua i5-10400f allcore 4,3, teljesen elégedett vagyok max 60 °C a proci.

(#91) nubreed


nubreed
veterán

Azért a 400$ -os alaplapon fenn akadt a szemem. :U

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#92) Sontir Fel válasza ughhh (#90) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Biztosan jo, de sajnos annak amit kineztem, kb a felet nyujtana.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#93) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Ez most jelenleg azt jelenti, hogy energiahatékonyság tekintetében jelenleg a 7600X a legjobb processzor?

(#94) sb válasza arn (#87) üzenetére


sb
veterán

A tesztek alapján ezt tudja is. A kevesebb magosoknál 65W-ig szintén megvan ez a +30-40%, valószínűleg alatta tudhat többet, ha nem is +75%-ot.

Szóval elég jó szerintem... de ez a gyári setupból nem látszik.

Viszont az idle fogyasztásra máshol is hasonlót mértek, az tényleg lehetne kevesebb. Kíváncsi leszek a lapok a ludasak-e benne. Package powerben nem látszik semmi különbség.

(#95) lenox


lenox
veterán

DDR5-5200, ez mar olyan 80+ GB/sec, akar nv 1050-eket is verhetne az igp. Olyan nem lesz meg, ami tenyleg tudja?

(#96) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Deliddelés után a Zen4 procik 20 fokkal hűvösebbek, állítólag nagyon vastag lett a "kupak" az AM4-es hűtőkkel való kompatibilitás megtartása miatt. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#97) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jó lett ez a CPU család.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#98) arn válasza sb (#94) üzenetére


arn
félisten

Nem tudom mennyien hasznaljak majd visszatekerve… joval dragabb platformon meg nem is tul jo bolt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99) Armagedown


Armagedown
őstag

Ekkora lebőgés után csökkenni fog az AMD bevétele, nem lesz több negyedéves rekordbevétel.
Igaza volt a Userbenchmarknak a nevüket illetően :C

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#100) BudaZ


BudaZ
csendes tag

Hát kicsit többet vártam sokat is fogyaszt cserébe munkára erős de gamingre túl drága egy 5800x3D sokkal pénztárca barátabb. Kiváncsi leszek a Raporokra az Inteltől remélem nem lesz 500w a fogyasztása... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.