Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Tavaly én is csináltam a dolgot, de utólag elgondolkoztam rajta, és most már nem tudom értékelni.

Minek ölelnék meg vadidegen embereket? Olyanokat akik amúgy általában a "nem ismerem" vagy a "b. rá" kategória. És miért ölelgetnének engem olyanok, akiknek semmi közük hozzám, nem tudják ki vagyok, egyáltalán mi a nevem.
Ha valaki fontos nekem, azt megölelem magamtól is, bármikor, bárhol.

Másik dolog, hogy a mi kultúránkban az ölelés igen fontos szerepet játszik, a szeretet, az egymáshoz tartozás kifejezése közvetlen, netán intim (nem szexuális intimitásra kell gondolni) testi érintkezéssel. Meglátásom szerint ez a "mindenkit megölelek" dolog ennek a kifejező érintkezési (bocs a zavaró szóismétlésért) formának egy fajta fellazítása, lealacsonyítása, közönségessé tétele. Ez a fajta ölelkezés idegen tőlem.

Részemről fontosabbnak tartom saját értékeink megőrzését, hagyományaink ápolását, mintsem ilyen semmitmondó és sajnos néha képmutató szokásnak az magunkévá tételét.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) Wictor


Wictor
senior tag

Hát Rékám, remélem nem haragszol meg érte, hogy idepiszkítok, de én vagyok az ellentábor egyik tagja. Ugyanis rühellem ezt a napot és nem csak a maiból kiindulva. Ez csak erősített az utálaton. :U

Ui: Az alsó kép az én művem... ;]

[ Szerkesztve ]

(#3) Samus


Samus
addikt

Az alsó képen lévő leányzó Te vagy?
Az ingyen ölelés...hát, ilyen, a képen látható lánnyal biztos hatalmas siker, egyébként én sem szívesen ölelgetnék vadidegen embereket...Ölelés nekem csak holnap jut. Ma még le kell nyomnom egy éjszakai műszakot, holnap megyek páromhoz, remélhetőleg kapok egy ölelést. 17én pedig szülinapom lesz.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Holnap pedig a pofánbaszás világnapja lesz elvileg.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#5) celeron


celeron
senior tag

A mai napon az ismerőseim többsége kb. nem akart köszönni, még észrevenni sem! Belegondoltam ebbe, hogy ma van az ölelés világnapja, és kb elszomorított hogy ennyire elsatnyulnak az emberi kapcsolatok, hogy vannak emberek akik annyira nem igénylik azt hogy beszélgessenek a másikkal, hogy hihetetlen..

És -1 szavazat erre a világnapra, mert tényleg csak ezt juttatta eszembe, hogy satnyulnak a kapcsolatok

[ Szerkesztve ]

(#6) kmisi99


kmisi99
addikt

Az iskolában is az egyik hülyegyerek elkezdett ölelgetni egy csomó fiút :D Mindenki menekült!

(#7) Wictor válasza celeron (#5) üzenetére


Wictor
senior tag

+1

Ma valahogy engem sem vettek észre. Nem is akartam, hogy megöleljenek, mivel nem szeretem, de jól esett volna legalább egy pillantás, vagy egy jó szó.

[ Szerkesztve ]

(#8) művésznő4 válasza Samus (#3) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Nem valami előnyös kép :U, de igen, én vagyok :K Geri Bátyóval Pesten.
(és Wictor fényképezett)

#4: Október 21-én meg a "Pacsizás Világnapja" lesz...:DDD

Neked is Éb bácsiii! :D

[ Szerkesztve ]

(#9) ABE


ABE
őstag

Kuszilagopagosz! :DD

(#10) celeron válasza Wictor (#7) üzenetére


celeron
senior tag

Busszal járok haza, találkoztam egy volt osztály társammal akit már régen láttam megörültem neki, én kérdeztem ennyi volt ő válaszolt (igen nem kb)... És jónéhány csaj ismerősömmel, haverommal, akik arra nem méltattak hogy szia..
Nem baj a holnapi nap csak jobb lehet ennél :)

(#11) Wictor válasza celeron (#10) üzenetére


Wictor
senior tag

Holnap is lesz valami világnap. Engem már annyira nem érdekel. Ahova megyek, rosszalló tekintetek, sehol egy mosoly, egy érdeklődő tekintet (szóismétlés powaaa), vagy egy jó szó. Akkor tőlem minek várnák el? Nemde? De.

TOSZi: Ha lesz még rá alkalom...

[ Szerkesztve ]

(#12) művésznő4 válasza Wictor (#7) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Na majd velem bepótolod!...:D
Kapsz a hííííres Művésznő-féle ölelésből, amiből múltkor már adtam egy kis ízelítőt! ;] :P

szerk:

Na látjátok fiúk, ezért kell az idegeneket is megölelni! :U Lehet, hogy valakinek sok barátja van, akik napjában többször is megölelik, de mi van azokkal, akiknek senkijük sincs? :( Nagyon jól tud esni egy ilyen spontán gesztus...még ha idegentől kapod is...

[ Szerkesztve ]

(#13) celeron válasza Wictor (#11) üzenetére


celeron
senior tag

Eddig azt hittem csak a városi emberek ilyen emberek..de rájöttem hoyg hazajövök vidékre, és ugyan az van, mindenütt bizalmatlan, értetlen, semmitmondó, rosszalló tekintetek Ez van.

(#14) művésznő4 válasza Wictor (#11) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Miért ne lenne? :F
Ezer meg ezernyi alkalom lesz még rá, ne aggódj! ;) <3

(#15) Wictor válasza művésznő4 (#14) üzenetére


Wictor
senior tag

Az előző hsz-ed második felére: én igazából csak egy hozzám közel álló embert tudnék odáig engedni, hogy megöleljen és valószínűleg még akkor is húznám a szám (tapasztalhattad). Ha párom lenne, vele más lenne a szitu. Azért az, hogy valaki odajöjjön hozzám és érzelem nélkül átöleljen, az nekem kicsit furcsa. Személytelen.

(#16) Bling95


Bling95
őstag

KOOCCCC !! világnapját a népnek :D

wic: am hnap puszi lesz:D

[ Szerkesztve ]

(#17) művésznő4 válasza Bling95 (#16) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Bling, kincsem! Mondd, hogy legalább te velem ünnepelsz a mai napon...:U :F

(#18) Klemens


Klemens
őstag

Nekem ezzel a f*szom televan, de tényleg.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#19) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Ha öcsém nem mondja, nem tudom meg, hogy ma van az ölelés napja. Ezen kívül sehonnan nem értesültem róla. Még az híradóban sem mondták be.
Itthon mindenkit megöleltem. :)
Ma az Örsön járva inkább nem is gondoltam rá. Most is, mint mindig az a tipikus szürke kép fogadott. Ott inkább békén hagyok mindenkit, cserébe ők se bántanak engem. Jobb a távolságtartás. :U

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#20) művésznő4 válasza JetiRulez (#19) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Akkor most én is küldök neked egy virtuális ölelést! :D *öleéééés*

Mindig jó kedvem lesz, ha olvaslak. Üdítően hatnak rám a hsz-aid. :B Köszönöm! :R <3

(#21) JetiRulez válasza művésznő4 (#20) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ne legyek tuskó, hát viszonozom. *öleéééés* :)

Ezt jó hallani. Sokat dobott a mai napomon. :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#22) művésznő4 válasza JetiRulez (#21) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Ezt örömmel hallom. :B Szívesen, máskor is! :D

(#23) malwy


malwy
senior tag

Én igen ölelkezős típus vagyok. Pia nélkül is, ha jó a hangulat vagy buli van, általában valamilyen kedvesnek tűnő leányzó van a karjaimban. De rusnya hétköznapokban (főleg mostanában) nem adatik meg. Idegen emberekkel minek ölelkezzek, persze ha nincs egy első látástól kezdődő jóviszony, bizalom.
Viszont, mivel van világnap így lehetőségem nyílik kicsit kizökkennem, és másoknak is.

A tesós ölelés mindennapos a piálós tereken, sporteseményeken még más is van.
Egyébként kutyám a legbetegebb. Ő még a betörőt, postást is szétölelgeti, nyalogatja.

(#24) #51736960 válasza Klemens (#18) üzenetére


#51736960
törölt tag

ez tök jó, akkor nem vagyok egyedül a véleményemmel... keblemre, barátom! :D
amúgy az ölelésmániásoknak ajánlom, hogy látogassanak meg mondjuk egy zsúfolt bőrgyógyászati rendelést, vagy egy tbc-s kórtermet, na ott tessék ölelgetni :))

[ Szerkesztve ]

(#25) Zolaash válasza #51736960 (#24) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ej mennyire kibszott negatívak vagytok! Nem kell mindenkit, de aki fontos nektek, legalább azokat, legalább ilyenkor! Senki sem él örökké, és ha már nem lesz az illető, bánhatjátok hogy nem öleltétek meg, amikor lehetett... :K

Rip and tear

(#26) #04441088


#04441088
törölt tag

Engem nem ölelt meg senki sem :O

(#27) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Ezen a képen kik szerepelnek?
Klemens:+1

[ Szerkesztve ]

(#28) #04441088 válasza gamek!ller (#27) üzenetére


#04441088
törölt tag

(#29) művésznő4 válasza gamek!ller (#27) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Ugyanezt kérdezte előtted Samus :P
Itt válaszoltam is rá.

Geri Bátyó és én vagyok Pesten. :))

(#30) művésznő4 válasza #04441088 (#26) üzenetére


művésznő4
csendes tag

PÜ! :P Nézd meg gyorsan! ;)

Gamer, amúgy miért kérdezed? :F

Köszönöm minden hozzászólónak, aki támogatja az ölelkezést! :D :R

[ Szerkesztve ]

(#31) nem_tom


nem_tom
őstag

Kb 3 embert, ha megöleltem tegnap. :D

(#32) művésznő4 válasza nem_tom (#31) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Az is több, mint a semmi. :P

(#33) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Mindenkinek:

Ez nem egy verseny, hogy ki ölel meg több embert, hanem a szándék a fontos, hogy a szívedből jön-e.
Én úgy vagyok ezzel az "ünneppel", mint a karácsonnyal. Azt is a szeretet ünnepének mondjuk, de már rég nem arról szól az egész...:U Az emberek azt mondják, "Legalább ilyenkor szeressük, ne vitázzunk, hanem legyünk békességben, szeretetben" No, szerintem az Ölelés Világnapja ugyanilyen. Természetesen nemcsak akkor kell megölelni a szeretteidet, szó sincs róla, de remek alkalom, hogy kicsit kiszakad a szürke hétköznapokból és megemlékezz arról, hogy milyen fontos is az, hogy átöleld azt, aki fontos neked...vagy esetleg egy olyan embert, akivel nem felhőtlen a viszonyod, de szeretnél ezen az állapoton változtatni. ... Vagy még ez sem szükséges hozzá. Elég, ha meglátsz egy olyan embert, akiről ordít a szeretethiány és garantálom, nem marad viszonzás nélkül a kedves gesztus. :N

Én tegnap megtettem. Olyanokat is megöleltem, akihez közöm sincs, de látom nap, mint nap, hogy nagyon egyedül van, társai kiközösítik. Azóta mindig messziről köszön nekem és megölel, ha találkozunk. :B Nagyon hálás miatta...

(#34) gamek!ller válasza művésznő4 (#30) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem láttam még rólad képet.

(#35) jorden06


jorden06
senior tag

hivatalosan marcius 20. az oleles vilagnapja, okt. 15-et a slager radio (vagy danibius) talalta ki egy onallo kampanykent. ugyh kulfoldon azert ne olelgessetek senkit, de itthon hajra :>

(#36) talmida


talmida
Közösségépítő

Idegeneket én sem ölelgetnék, de a PH!-sok nem idegenek! :N Úgyhogy BIG HUG! :D

IN GOD WE TRUST!

(#37) Mr.Csizmás válasza Cthulhu Dawn (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mega lájk!!!! :D :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Efölött elsiklottam kicsit! :B

És egyáltalán nem haragszom a kép miatt! Megtisztelsz vele! :R
Holnap ismétlés!!!!!!! :DD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39) Móci


Móci
addikt

Én nem öleltem meg senkit, ölelést sem kaptam. Csókolom, még élhetek? :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#40) művésznő4 válasza Móci (#39) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Nem tudod, mi a jó...:P ;]

Gerim, holnap repetázhatsz! ;] Viszont én is kérek még soksoksoksoksoksok ilyet! :DD

(#41) Móci válasza művésznő4 (#40) üzenetére


Móci
addikt

Nem. És? :P :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#42) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem szokásom ölelgetni. Csak a 10 éves kishúgomat szoktam. Puszilkodni sem szeretek, kínos, mikor a másik fél már teszi is a fejét a puszilásra és égő volna nem viszonozni. És igazából kezet rázni sem szeretek - ki tudja, ki mihez nyúlt előtte, mondjuk a nyilvános WC kilincséhez -, nagyon sajnálom, hogy a "karfogás" nem elterjedt, pedig jobban is néz ki.

(#43) művésznő4 válasza Móci (#41) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Na, majd egyszer jóóóól megszeretgetlek és akkor már tudni fogod! :D :P

Crystalheart: Én ettől a 3-as puszitól vagyok rosszul...:U Mi a fenének? :F Pedig rengeteg barátnőm csinálja, de minek? :( Én ilyenkor mindig elhajolok és megmondom, hogy nekem csak kettőt adjon. :U

[ Szerkesztve ]

(#44) Wictor válasza művésznő4 (#43) üzenetére


Wictor
senior tag

Nem azért, de nekem Te adtál 3-at... ;] :P Számoltam.

[ Szerkesztve ]

(#45) Móci válasza művésznő4 (#43) üzenetére


Móci
addikt

Megbeszéltük! ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#46) művésznő4 válasza Wictor (#44) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Ééééééééééééééééééén???????? :Y
Hát én biztosan nem...:U Azt a 3.-at max. odaképzelted... :P

Vagy te erőszakoltad rám.. ;]

(#47) Ipse89


Ipse89
tag

Érzelmek nem az én világom rájöttem :F ( nem is nagyon írok azóta...)

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#48) Crystalheart válasza művésznő4 (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én sem értem. Valami modern hóbort. Jellemzően a nagyontrendigyerekeknél látom... :( Na mindegy. Csak nekem ne akarjanak. Mondjuk nekem eleve nem akar általában senki puszit adni, ahhoz túl zord képű vagyok.

(#49) hengerPHanda válasza művésznő4 (#40) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Nini.. csak nem Pesten vagy és elfelejtettél szólni? :P

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#50) művésznő4 válasza hengerPHanda (#49) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Miért lennék Pesten? :N A kép nem most készült, hanem még nyár végén.

Amúgy holnap tényleg a fővárosban leszek...;]
Gyere a Közkívantrába, ott majd megbeszéljük. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.