Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr X


Mr X
veterán

UP neki, hátha valakinek van válasza.

(#2) Samus válasza Mr X (#1) üzenetére


Samus
addikt

Itt nézegesd, a pihenőnap résznél gondolom találsz infót.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) r-chee


r-chee
őstag

A munkáltató sajnos sok mindent megtehet, s az idei évtől ez még inkább így van.
Hogy mire kötelezhet, mire nem, jó kérdés, de végül is tök mindegy, mire akar kötelezni (itt most nem extrémdurva, brutális dolgokra gonolok :D ), ha nem teszed meg, ürügyet bármikor talál arra, hogy végső esetben kidobjon.

Nálunk a múlt hónapban az egyik (sőt, a legjobb) hegesztőnek azt mondta a nagyfőnök, mész ki jövő héten x nap Csehországba, megnézni egy új melót, amit hamarosan mi is beveszünk a gyártásba (hegesztés, forgácsolás). Fóxer azt mondta, hogy ő biza nem megy ki. Amúgy miért is lenne dolga, ő se nem technológus, se nem gyártás előkészítő stb.
Volt is mindjárt kirúglak, mondjál fel.... Végén az lett, hogy 6 hónap prémiummegvonás, órabéremelés megvonása - amit mi megkaptunk, ellensúlyozandó a kormány hülyeségét -, s állandó délelőttös műszakba kell járnia (ez végül is nem gáz). Indok: nem működött közre xy termék gyártásba való bevezetésében, s ezzel kárt okozott a cégnek (napersze). Ennyi.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4) Mr X válasza Samus (#2) üzenetére


Mr X
veterán

Olvastam, de nem lettem okosabb. Ráadásul ez elméletileg sem nem munkavégzés, sem nem oktatás.

r-chee:

Ezért érdeklődöm, hogy mi az, amit hivatalosan megtehet.

[ Szerkesztve ]

(#5) GrandeP


GrandeP
őstag

Nem értem a problémád?!

Tehát munka után, egy szállodában, főnök fizeti a piát, a kaját , cserébe egy 0,5-1 órás fejtágítást el kell viselned... majd aztán megint munka?!

Én helyedben felmondanék, és beperelném sexuális zaklatással... mert azt szeretem.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#6) Mr X válasza GrandeP (#5) üzenetére


Mr X
veterán

Az a bajom, hogy a pihenőnapom ugrik, és 10 óra csapatépítő bohóckodáson kellene részt vennem, ráadásul egymás utáni napokon kellene átállnom éjszakai fentlétről nappalira, aztán vissza éjszakaira.

Kaja lesz valami svédasztalos, pia nuku, amúgy sem iszom. De szeretném a pihenőidőmet pihenéssel tölteni. Mi nem érthető ebben?

(#7) GrandeP válasza Mr X (#6) üzenetére


GrandeP
őstag

Sztem csak nyafogsz.... ha meg sértődsz hanem, de remélem nem?! :B :R

Most nézd meg kívülről a "problémád"! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#8) Mr X válasza GrandeP (#7) üzenetére


Mr X
veterán

Nem sértődöm meg, csak nem értem, miért nézel erre ferde szemmel? :)

Nem a munkavégzést akarom megúszni. De ennek semmi értelme, voltam már pár ilyenen.

(#9) r-chee válasza GrandeP (#5) üzenetére


r-chee
őstag

0,5-1h fejtágítás mi....ilyenekből vannak az egész napos "itt rohadok meg mindjárt" party-k :).
Én sem szívesen mennék el (ebből kifojólag elcseszett lenne az egész napom), látom a főnökömet eleget hét közben, f*sz kíváncsi rá még szombaton is. Inkább söröznék egyet helyette munkatársakkal, vagy haverokkal.

Mint írtam, nálunk vannak érdekes dolgok, de én ennek ellenére tojnék rá, és "csesszétek meg a szombatotokat, én nem érek rá" kijelentéssel szépen távol maradnék. Volt már ilyenre példa.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#10) D1Rect válasza Mr X (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Kifizetik. Fogd fel "plusz munkaként". Biztos mondanak 1-2 jó mondatot.
Ráadásul kifizetik. Oké, -1 nap "fölöslegesen".

Érezd magad továbbképezve. Ráadásul fizetnek, hogy menj.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#11) Kolondrum

Ha kifizeti nem mindegy? 1x kibírod. :R ZSÉ!

Nekünk tök felesleges lenne ez mert fekete-fehér, tűz-víz és kőkeményen.

[ Szerkesztve ]

(#12) Raucher válasza Mr X (#1) üzenetére


Raucher
tag

A csapatépítés nem csak fejtágításról szól illetve kellene, hogy szóljon.
A távolmaradás dupla öngól.
A főnökök sem nézik, jó szemmel. Pénzt áldoznak rá, megszervezik, és te a távolléteddel rontod a hatékonyságát.
Ha sikeres a csapatépítés, a helyed gyengül a csapatban.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#13) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Örülj, hogy van ilyened.
Pénzt áldoz Rátok, hogy jobb legyen a csapat, ergó jobb légkörben tudj dolgozni!
Nálunk annyi az összkomfort, hogy 9,5 óra fizikai meló mellé kapunk 2x15perc kajaidőt.
Jah és a múltkor majdnem elhánytam magam, mikor hegesztés közben beszívtam valami füstöt, mert elszívó 4 gépre egy 20 centis venti.
Szóval örülni kell az ilyesminek.

Jobban átgondolva, az az egy nap nulla kábé. Én volt, hogy minden nap 14 órát dolgoztam és másnap reggel ugyanúgy hatkor kezdődött a móka és még szombaton is folytattam.
Persze nem powerkedni akarok, csupán próbálom megmutatni Neked, hogy ettől sokkal, de rosszabbak vannak. Sőt még ettől is van lentebb. Ismerősömnek 1,5 éve nem fizetnek túlórát.

SymbianOS: Törvény szerint 8 óra megkezdett munka után fél óra, utazástámogatás pedig 8x% százalék, ami nálunk 50%.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#14) Kolondrum válasza mexicanraven (#13) üzenetére

Naja kajaidő, ez most nálunk a főőőő főőő téma. Fizetni vagy sem.

(#15) Lauda


Lauda
félisten

Pihenonapon is berendelhet a munkaltato es ha nem vagy beteg, akkor be is kell menned. Masreszt ki is fizeti, harmadreszt csapatepito trening. De ha teszem azt nem lenne jogos, akkor nem mennel el? Szerinted hany masodperc alatt rugna ki? A csapatepito trening az mindenkinek az erdeket szolgalja es rohadt sokba kerul a munkaltatonak, aki ilyenre nem akar eleve elmenni, az igencsak kerdeses, hogy valo-e arra a munkahelyre, abba a kozossegbe. :)

(#16) Huma


Huma
addikt

Nem értem mi a probléma. Egyszeri alkalom, ki lehet bírni. Ha még meg is fizetik az idődet akkor főleg nem értem mi a baj.

Nekem volt olyan, hogy reggel héttől hajnal háromig dolgoztam és utána reggel nyolcra mentem másik melóhelyre. És ez nehéz fizikai munka volt.
Inkább örülj, hogy van munkád. Manapság már az is nagy szó.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) danih


danih
addikt

Srácok, tök mindegy hogy előadások, csapatépítés, thai masszázs franciás levezetéssel - a lényeg az, hogy ha szabadnapos a kollega terv szerint, akkor milyen alapon ír elő bármit is a munkáltató, miért gondolja azt, hogy a munkavállaló szabadidejével rendelkezhet.
Lehet, a dolognak van előzménye is, nem tudhatjuk!
Persze, értem, hogy sokaknak az jut az eszébe, hogy ingyen zaba, de lehet, hogy más a szabadidejét ennél többre értékeli.

(#18) r-chee válasza Kolondrum (#14) üzenetére


r-chee
őstag

A kajaidő az jó téma. Főleg, ha hozzájön, hogy nálunk reggel 6-tól délután kettő húszig tart (a 20 min kajaidő miatt) a délelőttös műszak, de a délutános kettőtől este tíz húszig. Délelőttösnek ez már 40 perc mínusz alapból. A vezetőség abban a megrögzött tudatban van, hogy ez simmmááán ledolgozható. Mivel vezetni kell, mit csináltál 8 órában, kis gépen (CNC) szutyok kis munkákat végzők alaposan meg vannak lőve a normaidőkkel. Jobbára össze-vissza beírnak mindent, másképp nem megy.
Mennyi vita volt már ebből a (2x) 20 percből, jajajj.... :)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#19) GrandeP válasza danih (#17) üzenetére


GrandeP
őstag

Gondolom nem a szállodát kell majd kipakolni, aztán kifesteni majd visszapakolni?! Vagy igen?!

Most télleg gyerekek, ne csináljatok már úgy, mint valami hisztis ribanc, akinek fáj ha dugják!

Ez olyan mintha annó nem mentél volna osztálykirándulásra, mert "milyen már h szombaton is ezekkel a kotsogokkel vagyok?!" ráadásul kifizetik túlórában ha jól értem.

Most komoly h csak én nem értem a problémát? :F

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#20) Kolondrum válasza r-chee (#18) üzenetére

Igen jó téma, nem folynék bele nálunk mi van most és mire megy ki a játék, igazából nem lényeges mert percekről van szó, kivétel pénteken, ott viszont már nem.

(#21) danih válasza GrandeP (#19) üzenetére


danih
addikt

Remélem azt is elolvastad, hogy lehet, hogy a dolognak előzménye is van, amit mi nem tudhatunk!
A magam példájából kiindulva, nekem sok dolgom lesz a következő héten - földhivatal, ügyintézések, ez+az, ami már be van tervezve, és van, ahova időre kell menni. Ha bejönne egy ilyen, konkrétan letojnám.
Okés?

(#22) GrandeP válasza danih (#21) üzenetére


GrandeP
őstag

Én akkor is szánalmasnak érzem ezt a sírást... és lehet kérni a bannolásomat, akkor is!

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#23) Mr X


Mr X
veterán

Most, hogy kitárgyaltuk, hogy mekkora gyökér vagyok, mert nem akarom a szabadidőmet ilyesmire áldozni, visszatérhetnénk a feltett kérdéshez? :)

Jogosan rendel-e el kötelezően ilyet a munkáltató szabadidőmben?

GrandeP:

Nem "sírtam", egy egyszerű kérdést tettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#24) danih válasza GrandeP (#22) üzenetére


danih
addikt

Milyen bant?
Kicsit túlreagálod/túlértékeled magad. Vagy szimplán nem akarod megérteni, hogy lehetnek az embernek fontosabb teendői is a saját szabadnapján. Értem amit akarsz mondani természetesen.
De várjuk meg ezzel a topiknyitót, hátha megszán bennünket pár részlettel.

[ Szerkesztve ]

(#25) Huma válasza Mr X (#23) üzenetére


Huma
addikt

"Jogosan rendel-e el kötelezően ilyet a munkáltató szabadidőmben?"

Nem tök mindegy? Vagy ha nem jogos akkor szembeszállsz a vezetőséggel és nem mész el?
Nem hiszem, hogy megéri a cécót, ha ilyesmit tervezel. Csak bukhatsz rajta.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) danih


danih
addikt

Munka törvénykönyve.
A 122.§-tól kell olvasni - itt a pihenőidő, a szabadság, a rendkívüli munkavégzés, stb. Ha a munkaszerződésben ügyelet/készenlét is szerepel, az megint kicsit más.

[ Szerkesztve ]

(#27) Z86


Z86
őstag

Biztosan kellemetlen egy 12 órás műszak után másnap reggel csapatépítésre menni, de szerintem egyszeri alkalom lévén ez nem egy olyan dolog ami miatt nagyon lázadni kellene. Ráadásul - mint már említették - fizetik.
A szabályossághoz: olyan volt nálunk is, hogy egyik nap délután dolgoztunk, aztán másnap meg délelőtt, szóval szerintem a törvény az ilyesmit nagyvonalúan megengedi. Bár az csak sima 8 órás műszak volt.
Mondok még egy példát. Sokszor volt úgy, hogy pl. a délelőttös műszaknak 10 órakor bejelentették, hogy ma túlóra, és maradtak 12 órázni. Ezek szerint ezzel sem volt munkajogi szempontból gond.

(#28) Mr X


Mr X
veterán

Akkor kis kiegészítés.

Nem lustaságból nem akarok elmenni, csak nem látom értelmét, egyrészt, mivel nem csapatban dolgozunk, másrészt mert milyen csapatépítés az, ahol melegítőgatyában ugrálok a saját műszakom mellett 100 olyan emberrel, akikkel nem dolgozom együtt.

10 órás lesz ez a valami, 8-at fizetnek. De előtte nap reggel 7-kor érek haza munkából, másnap reggel 7-re kellene mennem a város másik végébe erre a rendezvényre este 6-ig, aztán fent lenn i egész éjjel, mert másnap megint éjszaka dolgozom.

Az előző két pihenőnapomat is lefelezték, mert be kellett mennem oktatásra. Bementem szó nélkül.

Mielőtt valakinek az jönne le, hogy lusta vagyok, hozzáteszem, hogy minden alkalommal emelik a béremet a teljesítményem miatt, minden túlórán ott vagyok, akkor is, amikor 2 hónapig kellett heti 7 napban 12 órázni, mert sok volt a munka.

Nem lázadok ez miatt, nem tudom, miből jött ez le. Csupán megkérdeztem, hogy ilyen célra jogosan rendel-e el a munkáltató pihenőnapra túlórát.

[ Szerkesztve ]

(#29) Kolondrum válasza Mr X (#28) üzenetére

Figyu nézd úgy, hogy kifizetik és nem egy szarrágó vállalkozóbál vagy aki se utazást se szerszámot se semmit nem fizet és kijössz kb 70-re / hó! Dolgozol és ahogy én gondolom megfizetik, nézd úgy, hogy ez jó dolog. Félig üres vagy félig teli a pohár. Egy azon dologról van szó más szemszögből.

[ Szerkesztve ]

(#30) Mr X válasza Kolondrum (#29) üzenetére


Mr X
veterán

Mást nem tudok tenni. Kirúgni nem tudnak, de mivel épp előléptetés előtt vagyok, elmegyek, ne ezen múljon. Mindössze a jogi hátterére voltam kíváncsi a dolognak.

(#31) Lauda válasza Mr X (#30) üzenetére


Lauda
félisten

A munkaltato elrendelhet rendkivuli munkavegzest, joga van hozza, olvasd el a munka torvenykonyveben a rendkivuli munkavegzes fejezetet.

(#32) Mr X válasza Lauda (#31) üzenetére


Mr X
veterán

Ez tiszta sor, csak ez nem munkavégzés.

(#33) Lauda válasza Mr X (#32) üzenetére


Lauda
félisten

Minden az, amit a munkaltatonak vegzel.

(#34) Mr X válasza Lauda (#33) üzenetére


Mr X
veterán

Ez nem így van. Kétezik a munkaköri leírás, ami pont azért van, hogy tudjam, mi a munkám. Ennyi erővel a munkáltatóm kiküldhetne a saját kertjébe is kapálni.

(#35) Lauda válasza Mr X (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Te ezt hiszed, csak a valosaghoz koze nincs. Barmikor berendelhet olyan feladatokra, ami nincs bent a munkakori leirasodban, kotelezhet olyan munkara, ami nem veszelyezteti az egeszseged, fizikailag es kepzettseg szerint alkalmas vagy ra. Tehat ha havat lapatolsz akkor azt, ha aszongya klotyot takaritasz, akkor azt.

[ Szerkesztve ]

(#36) danih


danih
addikt

Mikor lesz az anális majális?
írhatnál egy beszámolót, hogyan is építettétek a csapatot.

(#37) Mr X válasza Lauda (#35) üzenetére


Mr X
veterán

Idéznéd a MT-ből az ezt igazoló paragrafust?

danih:

Szerdán lesz, majd referálok.

[ Szerkesztve ]

(#38) Lauda válasza Mr X (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Nem. Idezd be Te ami tiltja.

(#39) Mr X válasza Lauda (#38) üzenetére


Mr X
veterán

Nem én állítottam valamit, nem nekem kellene alátámasztanom.

De csak hogy ne fáradj, megkerestem neked, gondolom erre gondoltál:

53. §
(1) A munkáltató jogosult a munkavállalót átmenetileg a
munkaszerződéstől eltérő munkakörben, munkahelyen vagy más
munkáltatónál foglalkoztatni.
(2) Az (1) bekezdés szerinti foglalkoztatás tartama naptári
évenként összesen a negyvennégy beosztás szerinti munkanapot
vagy háromszázötvenkét órát nem haladhatja meg. A
munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás várható tartamáról a
munkavállalót tájékoztatni kell.

Más munkakörbe ideiglenesen valóban áthelyezhet, de mivel az én munkahelyemen nincs pl. hólapátolói munkakör, akkor hogy rak oda?

(#40) danih válasza Mr X (#39) üzenetére


danih
addikt

Más munkahelyen, munkáltatónál viszont lehet :)

(#41) Mr X válasza danih (#40) üzenetére


Mr X
veterán

Jogos, viszont az, ahonnan a téma indult, az még mindig nem tiszta nekem. Jelesint, hogy miért lenne munkavégzés egy ilyen rendezvényen való részvétel.

Amúgy valami oknál fogva már nem kötelező a részvétel, de "nagyon megjegyzik, ki nem megy el".

(#42) Lauda válasza Mr X (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Sikerult elerned, hogy ne irjak tobbet ebbe a topikba. Nem kell sehova athelyeznie, ha a ceg mukodeset veszelyezteto helyzet all elo pl., akkor athelyezes nelkul is kotelezhet olyan munkakra, amit az elobb leirtam. Nem fogom kikeresni es alatamasztani es itt be is fejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#43) Mr X válasza Lauda (#42) üzenetére


Mr X
veterán

Ezzel a stílussal még meg is köszönöm.

(#44) Huma válasza Mr X (#43) üzenetére


Huma
addikt

Szasz!
Jöttem felváltani Lauda-t. :DDD

"Jogos, viszont az, ahonnan a téma indult, az még mindig nem tiszta nekem. Jelesint, hogy miért lenne munkavégzés egy ilyen rendezvényen való részvétel."

Azért mert különben nem kötelezhetnének arra, hogy elmenj. Ráadásul mivel még fizetik is ezért ösztönzőleg hat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45) Lauda válasza Huma (#44) üzenetére


Lauda
félisten

Engem is nem egyszer rendeltek be kollegakkal hetvegen tanfolyamokra meg istentudja mikre, kotelezo reszvetellel es kifizetve. De ha valaki ennyire ertetlen annak hiaba magyarazod.

Vagy egy munkahelyi ertekezlet, amit persze szabadnapon/hetvegen rendelnek el, hogy mindenki ott legyen.Csak orvosi papirral tudod magad kimenteni es munkavegzes.

[ Szerkesztve ]

(#46) Mr X válasza Huma (#44) üzenetére


Mr X
veterán

Vagyis azért munkavégzés, mert köteleznek rá? Ha ne köteleznének, akkor nem minősülne munkavégzésnek? Mert te most ezt írtad le.

Lauda:

Te nem érted meg, hogy attól, hogy valamire rámondják, hogy kötelező, még nem biztos, hogy jogszerűen kötelezhetnek rá.

[ Szerkesztve ]

(#47) Huma válasza Mr X (#46) üzenetére


Huma
addikt

Pont fordítva írtam.
Azért minősítik munkavégzésnek mert így kötelezhetnek a részvételre. Ezért is fizetnek érte.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48) Lauda válasza Mr X (#46) üzenetére


Lauda
félisten

Komolyan mondom nem vagy egyszeru eset. Mire nem kotelezhet a munkaltato? Munkara? Most viccelsz? Cegen belul szinte azt csinalnak amit akarnak. Beirjak, hogy egyeb munka, munkaber 10000 oszt kesz. Nalunk a soforoket is befogtak irodai munkara ha ott volt rajuk szukseg, kaptak orabert es el volt intezve. Tehat aki 20 eve vezetett, az ott vakarodott a tachografkorongokkal meg a menetlevelekkel es egyeb munkavegzes cimen kapta meg ra a penzt.

De tudom a szallodai ottlet az nem munkavegzes, meg at se helyeztek, meg hol van ez leirva.....

Nem is akarod erteni, csak bolondozol itt.

[ Szerkesztve ]

(#49) Mr X válasza Huma (#47) üzenetére


Mr X
veterán

Sehol nem szerepel, hogy munkavégzéssé lenne kihirdetve.

Lauda:

Akár hiszed, akár nem, nem kötekezhet bármire a munkáltató, amire gondolja. Egy példa. Meg van határozva, mennyit dolgizhatsz egy héten. A munkáltató viszont bejelenti, hogy az 5 napos munkahéten egy nap nyolc óra munka, a másik négy nap 12, plusz szombaton 12. A részvétel kötelezö. Na, ilyet sem rendelhet el kötelezően, mégis megtette.

Ha szerinted meg csak bolondozni vagyok itt, akkor nem muszáj részt venned benne.

[ Szerkesztve ]

(#50) Lauda válasza Mr X (#49) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is irtam sehol, hogy barmit megtehetnek.

Rendben.

(#51) Viszlát


Viszlát
addikt

Jogszerűen nem, pontosabban meg kellene oldania munkaidőben, de ilyet egyrészt a legtöbb sz*rrágó nem csinál, másrészt mivel ilyen munkarendben dolgoztok (feltételezve, hogy nem csak te dolgozol a 2 napos ritmusban), valakiket mindenképpen pihenőnapon érne az áldás.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52) Mr X válasza Viszlát (#51) üzenetére


Mr X
veterán

Nos, mint kiderült, akinek aznap nincs pihenőnapja, nem is vesz részt a rendezvényen, nekik máskor lesz, amikor nekik van pihenőjük.

Illetve a műszakvezetőnk ekszólt magát, hogy ez az egész kötelezősdi azért van, mert a részlegvezetőnknek ciki lenne, ha kevesen lennének.

Végre megkaptam a hivatalos értesítőt is, szó nincs benne kötelezőről, hanem "szeretnénk meghívni".

Ettől függetlenül elmegyek, mert "nagyon megjegyzik, ki nincs ott", és az nem jönne jól előléptetés előtt.

(#53) Viszlát válasza Mr X (#52) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, a gyakorlat többnyire nagyon messze van a jogszerűtől.

Nem véletlenül fogalmaznak így ám, pontosan tudják, hogy nem tehetik kötelezővé. De úgy van ahogy írod, ha terveid vannak a hellyel, akkor nem szabad kihagyni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#54) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nem akartam még egy bele vau vaut, de abban az országban, ahol sokan dolgozni szeretnének, képesitésük is van, de NINCS HOL és nyomorban élnek, ott Te azon agyalsz egy lehetséges előléptetés előtt, hogy most akkor egy csapatépitésre elmenj vagy ne menj? (akkor is ha ez netán félig jogtalan volna)
Háth akkor szimplán hagyd ott és nem lesznek ilyen gonjaid. (plusz talán ezáltal másnak lesz helye, amit ki is használ majd) Tényleg nem beleugatás/arcoskodás, kérezősködj más helyeken is, és hasonló lesz a válasz.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#55) Mr X válasza mexicanraven (#54) üzenetére


Mr X
veterán

Azért ennyire ne dramatizáljuk már túl, hogy megkérdeztem, jogosan akar-e kötelezni ilyesmire a munkáltatóm. :)

Soha nem volt panasz a munkámra, keményen dolgozom. Egyszerűen kíváncsi voltam rá, megtehet-e ilyet. Én ugyanis szeretem tudni. Nem szeretem ugyanis, ha hülyének néznek.

"kérezősködj más helyeken is, és hasonló lesz a válasz."

Itt sem kérdeztem ilyet, egy szimpla munkajogi kérdést tettem fel, amiben nem voltam biztos. Az, hogy a téma elmászott arra, hogy hülye vagyok, amiért nem ugrom bólogatva mindenre, valahol várható volt, de nem a bejegyzés témája.

[ Szerkesztve ]

(#56) GrandeP válasza Mr X (#55) üzenetére


GrandeP
őstag

Na de most télleg... nekem az jön le h 20 éves korban jársz, első munkahelyed, eddig nem dolgoztál igazán, most néha kell túlórázni, meg még ez "szórakozás" is bejött a szabadnapra és most fáj a fas.od!

Nyilván nem így van, de nekem nagyon ez jön le... és qrvára nem értem a sírás lényeget... de persze, ez nem jelent semmit sem.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#57) danih válasza mexicanraven (#54) üzenetére


danih
addikt

Szerintem meg ne akarjunk populisták lenni, illetve ne akarjuk megítélni a posztolót.
A jog az jog, épp azért van leírva, törvénybe foglalva, szentesítve, mondjuk úgy.
Persze vannak bizonyos hallgatólagos konszenzusok bizonyos kérdésekben, de a topik nem erről szól, nem ez a kérdés.
Egyébként is:
Most ő érezze rosszul magát, mert mondjuk képzett, van egy jó munkahelye? Lehet kapkodnak érte a munkáltatók.
Mi köze ahhoz, ki hogy él?

[ Szerkesztve ]

(#58) mexicanraven válasza Mr X (#55) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Okés semmi gond, csak akkor gondolom Te is tudod mi a helyzet. Ezt igy magadnak megjegyzed, de sokra nem mész vele.
Nekem is volt ehhez hasonló cselekvésem, de mindig az jött ki végül, hogy akkor sem nekem van igazam.

danih: Értem és tudom is, de aki már dolgozott vagy akár több helyen is, az tudhatja, hogy mi a dörgés. Annyi kiskapu van, hogy akkor sem a munkavállalónak lesz igaza. És ha netán igaza is volna, akkor ott a válasz, hogy holnaptól nem kell jönni.

Mr X: Persze, szar érzés, hidd el tudom. Csajomnak volt szalagtűzője, és hajnal 2-re értünk haza. Nah én kérlek 3:40-kor keltem, mert menni kellett! :(

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#59) Mr X válasza GrandeP (#56) üzenetére


Mr X
veterán

Ezt már írtam neked, nem sírok emiatt. Simán csak rákérdeztem a jogosságra. A munkahelyemen sem ágálok emiatt, azóta sem, mióta kibukott bent, hogy tulajdonképpen mégsem kötelező. Annak ellenére nem ágálok, hogy erre a napra be volt tervezve, hogy a névnapomat ünnepeljük asszonnyal, aki ezért szabit vett ki. Egy rossz szót nem szóltam az egész miatt, pont azért, hogy ne lázítsak senkit.

A túlórának örülök, szeretek dolgozni. Jelen helyzetben is felajánlottam, hogy a 10 órányi rendezvény helyett (amiből hozzáteszem, 8 órát fizetnek) inkább bemegyek dolgozni, de nem fogadták el.

Ja, és nem vagyok sem 20 éves (sajnos :D), sem nem ez az első munkahelyem. Így tisztában vagyok a valós helyzettel is, pláne, hogy évekig voltam az asztal túloldalán.

mexicanraven:

Persze, ez nem szól másról, mint saját magam informálásáról. Nem hőbörgés, még ha esetleg úgy is jött le.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.