Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) G-Young válasza lezerpiramis (#3900) üzenetére


G-Young
csendes tag

Értem és köszi a segítséget

(#3902) G-Young válasza lezerpiramis (#3900) üzenetére


G-Young
csendes tag

És miért írja azt ki hogy offline állapotba vagyok ?

(#3903) lezerpiramis válasza G-Young (#3902) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Azért, mert nem látja rendesen az adathálózaton a telefonodat. Ha a szolgáltató hálózatán mész fel, akkor kellene a BIS, ha pedig Wi-Fi-n, akkor talán nem, hiszen akkor egész máshonnan kapod a netet, más szolgáltatótól, más tartományból stb. Igazából a Wi-Fi-s megoldás is egy "kiskapu", néhány BIS-t igénylő alkalmazást egedélyezett Wi-Fi-n a RIM BIS nélkül is (Facebook app).

Esetleg meg lehet próbálni a TCP/IP menüpontnál beírni a szolgáltatói netes APN-t, de szerintem így se fog menni.

(#3904) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#3903) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha nincs BB APN-ed + nem jön meg a regisztrációs üzenet, akkor a RIM szerverei szempontjából gyakorlatilag offline a telefonod (már ami az adatszolgáltatást illeti ugye).

(#3905) G-Young válasza lezerpiramis (#3904) üzenetére


G-Young
csendes tag

Értem . és nagyon köszönöm a segítséged

(#3906) zedii válasza G-Young (#3897) üzenetére


zedii
aktív tag

:DD sokat nem sikerült vissza olvasnod a témában..

(#3907) kissdanca


kissdanca
tag

Gyors kérdés. Valahogy eddig nem tűnt föl, hogy két féle böngésző van Web'n walk és wap. Valaki elmondaná hogy mi a különbség a kettő között?

(#3908) kutga válasza kissdanca (#3907) üzenetére


kutga
nagyúr

A web'n walk a 3G hálózat, a wap a sima 2G ha jól tudom.

Let the Zone take me if I am.

(#3909) kissdanca


kissdanca
tag

Köszönöm! Akkor jól csináltam mert mindig web'n walk-ot használtam :D

(#3910) kutga válasza kissdanca (#3909) üzenetére


kutga
nagyúr

Az enyémben nincs 3G de anélkül is jól elboldogul.

Let the Zone take me if I am.

(#3911) kissdanca


kissdanca
tag

Néha megnéztem Wap-pal milyen lehet böngészni de nagy különbség nem volt. Csak azért jó tudni mi micsoda.

(#3912) hermanyi válasza kissdanca (#3907) üzenetére


hermanyi
őstag

Az enyémben van Internet Browser ,web'n'walk , Hotszpot-böngésző , legalábbis ezeket lehet beállítani az Alapértelmezett böngésző konfigurációban

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3913) kissdanca


kissdanca
tag

Igen ezek nálam is megvannak de a Hotszpot az magától értetődő. :)
Szerk: Az internet browser pedig gyűjtő fogalom lehet ahol választ 2 vagy 3g-ből.

[ Szerkesztve ]

(#3914) lezerpiramis válasza kissdanca (#3907) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Sztem nem az a kulonbseg, hogy 2G vagy 3G, nem a bongeszokonfiguracio donti ezt el. Szerintem ez a ket szolgaltatoi profil a T-s netes/wapos APN-hez. OS 5-nel a Vodanal is van ilyen, van Services profil es VF Live is, de mindketto ugyanugy a wap.vodafone.net APN-t hasznalja.

(#3915) lezerpiramis válasza kissdanca (#3913) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az Internet Browser a BIS-hez tartozo bongeszo. Holnap irok egy osszefoglalot ezekrol :)

(#3916) Nabu


Nabu
aktív tag

Sziasztok mi ez a PH-s csoport bbm-en? Lehet csatlakozni? Üdv!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#3917) icezozo válasza Nabu (#3916) üzenetére


icezozo
addikt

Szia
Lehet persze.
Küld el privátba a készülékek PIN-jét.
És felveszlek.

http://qwankido.hu/

(#3918) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#3915) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Tehát:

A bögnészőprofilok ugye OS 5-ig érintik a BB-ket (és azok tulajdonosait), OS 6, 7 és 7.1 esetén már nincsenek profilok, a telefon böngészője aszerint kezeli az egyes kapcsolatokat, hogy azok milyen prioritásúak: a Wi-Fi a legerősebb, ha az nincs, akkor a "blackberry.net" APN, tehát a BIS/BES, ha az sincs, akkor pedig a szolgáltatói APN (netes és/vagy wapos csomag). Utóbbival nyílnak meg fixen bizonyos oldalak, ilyen például a Vodánál a Live! oldal.

OS 5-nél és régebbi OS-nél ezek a profilok vannak:
Hotszpot böngésző: erre kell állítani a böngészőt akkor, ha Wi-Fi-t használnánk. Minden Wi-Fi-képes BB-nél megjelenik, ha megvan hozzá a két service book.
Internet Browser: ez a BIS-hez tartozó böngésző, a "blackberry.net" APN-en működik, értelemszerűen minden BIS-tulajnál megvan.
BlackBerry Browser: ez a BES-hez tartozó böngésző, szintén a "blackberry.net" APN-en működik. Csak aktív BES-fiók esetén jelenik meg, jellemzően intranetes oldalak elérésére szolgál.
A szolgáltató APN-jét használó böngészők: ebből egy szolgáltatónál is több lehet. Ezek a profilok: Services, VF Live, MyWeb, WAP stb. Ezeket használva a telefon kikerüli a RIM szervereit, tehát a szolgáltató APN-jén keresztül történik a forgalom. A profilok egy része akkor jelenik meg, ha van BIS is a kártyán, de inkább az a jellemző, hogy a SIM-et belerakva a készülékbe megjelenik az adott profil.

(#3919) kissdanca


kissdanca
tag

Köszönjük a részletes leírást :R

(#3920) icezozo


icezozo
addikt

Összejövünk egy páran BB-sek most pénteken Százhalombattán!

Viszek egy Alphat ;)

aki el akar jönni az PÜ-ben jelezze!

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#3921) icezozo


icezozo
addikt

http://qwankido.hu/

(#3922) lezerpiramis válasza icezozo (#3921) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Óóó, csábító, de sajna nem fog összejönni :(

Nevada nincs még? :D

(#3923) icezozo válasza lezerpiramis (#3922) üzenetére


icezozo
addikt

persze :D

http://qwankido.hu/

(#3924) icezozo


icezozo
addikt

Megy minden az Alphan!!!

http://qwankido.hu/

(#3925) kissdanca


kissdanca
tag

Az angry birds a legfontosabb :DD

(#3926) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Leakarom cserélni a Nokia E72-esemet egy BB 9900, 9790, 9780 -ra. Egyenlőre még nem tudom, hogy pontosan melyikre, még csak ismerkedem velük :) külsőleg a 9900 tetszik talán a legjobban, azt látom a legextrémebbnek :) Kérdésem az lenne, h érdemesnek tartjátok e lecserélni az E72-őt ilyen telefonra, valamint, h ezen telók magyar menüsek, illetve van e magyar billentyű kiosztású belőle?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#3927) kissdanca


kissdanca
tag

Van rajtuk magyar menü és a magyar billentyű kiosztás az olyan mint a rendes billentyűzeten csak ékezetes karakterek nélkül. Azokat is előlehet hívni pl az á-t azt úgy hogy lenyomod az a betűt és addig kell oldalra nyomni a trackpadot amíg ki nem adja a kívánt karaktert.

(#3928) Newyorker válasza kissdanca (#3927) üzenetére


Newyorker
addikt

és melyik típust ajánlod?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#3929) lezerpiramis válasza Newyorker (#3928) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha hozzászólhatok: méretben a 9780-as és a 9790-es passzolna, ha megszoktad az E72-t, de mindent összevetve szerintem a 9900-as a No. 1 BB jelenleg. Az üzemidő viszont a 9780-as javára billenti a mérleg nyelvét, sajnos a 9790-es és a 9900-as üzemideje nem túl acélos...

(#3930) kutga válasza Newyorker (#3928) üzenetére


kutga
nagyúr

E72 jó kis telefon, csak akkor cserélném le ha ki akarod használnod a BIS szolgáltatást.

Nekem a 9780 tetszik a legjobban, bár az a legrégebbi modell, viszont ez már egy jól kiforrott rendszer. Szoftveresen és hardveresen a 9900 nyújtja a legtöbbet, de az akkuideje egyszerűen röhej, használtam pár napig de minden este már töltésért nyafogott (a 9790-essel ugyanez a problémám).

Szoftveresen mindegyik rendben van, mindent tudnak amit egy mai okostelefonnak tudnia kell, szvsz a BB kezelhetősége és funkciói nagyon rendben vannak, munkára ideális.

Valamint mint Nokiásnak azt is tudnod kell, hogy bár mindegyikben van GPS, Ovi Maps szintű offline navi nincs BB-re.

Let the Zone take me if I am.

(#3931) Newyorker válasza kutga (#3930) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen, a navival tisztába vagyok, hogy itt csak online navi van, az igazán nem is érintene :) viszont! Az akkuidő elkeserítő, az E71esemet heti 1 alkalommal töltöm, akkor ezek szerint ez durván merül? Mármint a 9900!

Külsőre valahogy a 9900 olyan csábító, nagyon tetszik :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#3932) kutga válasza Newyorker (#3931) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajnos gyárilag kicsit raktak bele. De talán az új FW-rel javult valamit a helyzet.

Let the Zone take me if I am.

(#3933) Newyorker válasza kutga (#3932) üzenetére


Newyorker
addikt

Értem, az gáz :( az a baj, h az tetszik a legjobban

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#3934) lezerpiramis válasza Newyorker (#3933) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az E71-E72-es időket már csak visszasírhatja az ember... Anno a BB-k is jól bírták, a 8800-as még az E71-et is szégyenbe tudta hagyni szerintem :) A 9900 akkuideje tényleg gáz, de azért egy napot elmegy a cucc valamelyik 7.1-es OS-sel. Tényleg ez a legjobb a három BB közül (csak a kamerája gagyibb), de ha fontos az üzemidő, akkor a 9780-ast ajánlom, nagyon jó kis telefon.

(#3935) Newyorker válasza lezerpiramis (#3934) üzenetére


Newyorker
addikt

megpróbálok úgy megcsípni egy 9900-at, h az e72esem beszámításával :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#3936) sampe


sampe
aktív tag

sziasztok!

Adott egy x10 mini pro, a telószámokat egy vcard fájlba lementettem, eddig nem is volt semmi gond.
Adott egy Blackberry 9700 as teló, azokra szeretném átmenteni a telószámokat vcardon, hogyan tudom ezt megtenni?

Köszönöm! :)
üdv

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3937) madmike válasza sampe (#3936) üzenetére


madmike
őstag

Szia!
Töltsd fel gmail névjegynek a vcardot, onnan meg le tudod szinkronizálni a telóra.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#3938) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Apró pici kérdés:

Idén meg fogja mutatni a RIM, hogy milyen érdekességek várhatóak, vagy csak januártól kezd demózni?

Ha esetleg egy PlayBook-ot veszek jövőre, azzal is fog menni a BES/BIS?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3939) kutga válasza Polarstar (#3938) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt szerintem meg ok sem tudjak. :)

Let the Zone take me if I am.

(#3940) bigsee


bigsee
addikt

Érdemes a crackberryn megjelenő új oprendszereket felrakni? Például ezt? Vagy érdemes várni a szolgáltatóira?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#3941) kutga válasza bigsee (#3940) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha jól emlékszem én is innen frissítettem OS5-re, problémamentesen.

Let the Zone take me if I am.

(#3942) kissdanca


kissdanca
tag

Ha innen frissítenék az nem vezetne garancia vesztéshez?

(#3943) kutga válasza kissdanca (#3942) üzenetére


kutga
nagyúr

Miért vezetne?

Előtte mondjuk csinálj egy teljes backupot hogy ha valami félresikerül vissza tudd rakni a mostani rendszert.

Let the Zone take me if I am.

(#3944) kissdanca


kissdanca
tag

Rendben akkor ma megpróbálom.

(#3945) bigsee válasza kissdanca (#3944) üzenetére


bigsee
addikt

Én nem merem... :B Nem elég egyértelmű nekem ez a nem hivatalos frissítés. Van erre vmi magyar nyelvű útmutatás?

(Persze előző telóimat se mertem először, aztán belejöttem, de ez nem klafa egyenlőre nekem)

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#3946) kutga válasza bigsee (#3945) üzenetére


kutga
nagyúr

Csinál előtte teljes backupot, ha valami nem megy, onnan visszateheted.

Let the Zone take me if I am.

(#3947) botarobi válasza bigsee (#3945) üzenetére


botarobi
tag

[link]
Ne nekem, fgth a szerző...

(#3948) bigsee


bigsee
addikt

Köszi, nekiugrok!!!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#3949) bigsee


bigsee
addikt

Egyre jobban tetszik ez a rendszer :) Szépen felment az FW, utána sikeresen visszaállítottam a szükséges dolgokat, és megy minden mint az ágybasz@rás :D Szinte ugyanonnan folytatom, ahol előtte abbahagytam.

Az appokat külön kell/ett volna lementeni, azzal nem foglalkozik a Desktop Manager, ugye?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#3950) kutga válasza bigsee (#3949) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem le lehet szedni az appokat is, de nem biztos hogy az új FW-re is felmennek.

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.