Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) sparc válasza Phülöp (#4599) üzenetére


sparc
tag

De miért?

Bis szolgáltatás nélkül működnie kellene mindkettőnek.

(#4602) ps2k válasza lezerpiramis (#4596) üzenetére


ps2k
tag

Csak a funkció meglétét lehet tesztelni, az aktív szolgáltatást nem, mivel a gyártás folyamán se aktív valós hálózati kapcsolat se aktív szolgáltatás nincs. Csak annyit tudnak tenni, hogy a funkció meglétét vizsgálják. de működés közbeni teszt nincs rá.
Azt hogy milyen teszteket kell elvégezni rajta a gyárban, szintén a vevő határozza meg.
mobileemail:

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4603) lezerpiramis válasza sparc (#4601) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Gyanítom, hogy nincs szolgáltatói internetes APN-ed/csomagod, olyan APN, amelyen az online médiatartalmakat kezeli/streamingeli a telefon a médialejátszóval (pl. YouTube-videók kezelése). Az ilyen jellegű streaming mindig a szolgáltatói internetes APN-en megy, nem pedig a "blackberry.net" APN-en.

Wi-Fi-n értelemszerűen működik a dolog, az Opera Mini pedig végig a BB APN-t használja, hiszen nem nyitja meg a médialejátszót.

(#4604) lezerpiramis válasza ps2k (#4602) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Na, akkor egy kicsit bővebben (már meglévő hozzászólás alapján):

1. Ha van BIS egy előfizetésen, akkor jön egy regisztrációs üzenet BlackBerry feladóval (“A készülék regisztrálva van a vezeték nélküli hálózaton.” / “Your handheld has been registered with the wireless network.”), ha a SIM-et behelyezik egy BB készülékbe (amely vagy az adott szolgáltatótól van, vagy független), és az eszköz megfelelően feljelentkezik a BB vezeték nélküli hálózatra (3G négy pöttyel, nagy GPRS vagy EDGE). Ekkor jönnek meg a megfelelő szolgáltatáskönyvek (böngésző, email-varázsló, BB Maps stb.).

A fenti regisztrációs üzenetet a HRT-szerkesztőben / Gazda útválasztó táblázatban történő újraregisztrációval lehet ismét lekérni.

Ha nem érkezik meg a fenti üzenet, akkor ezek valamelyikére lehet következtetni:
• Nincs bekapcsolva az adatszolgáltatás (vagy az egész mobilhálózat) a telefonon --> ez nyilván már ki lett próbálva
• A telefon valamilyen módon tiltott (kamionról leesett, gyárból kilopták stb.) --> ez nyilván nem játszhat.,
• A SIM hibás --> nem tudom, hogy ez végül ki lett-e zárva
• A telefon hibás --> ezt még nem zártuk ki, ez a legvalószínűbb

Biztonsági adattörlés is volt, tehát ezt a megoldást is kizárhatjuk.

2. Ha az 1. pont megvan, akkor lehet megpróbálni regisztrálni a készüléket. Ez a regisztráció a gyári email-kliens BIS-en keresztüli működéséhez (tehát a levelezés, esetleg a kontakt- és naptárszinkronizáció beállításához) kell, semmi máshoz, hiszen minden mást (böngészés, BB Messenger, BB Maps stb.) biztosítanak az 1. pontban megérkezett BIS-es szolgáltatáskönyvek. Ezt a regisztrációt meg lehet tenni a mobileemail-es/instantemail-es oldalon (szolgáltatótól függően), vagy pedig a készülék email varázslójával is. Utóbbinak az a hátránya, hogy amennyiben ott regisztrálsz, nem lesz felh.neved és jelszavad a webes felülethez.

(Az 1. pontban leírt regisztrációs üzenet egyébként akkor is megjön, ha a telefonhoz már van account, ergo más szolgáltatónál (vagy ugyanannál) a mobileemail-es/instantemail-es oldalon be van regisztrálva.)

Jelen pillanatban viszont nálad az 1. pont sem teljesül, így bárki bármit is csinál, bármit is aktivál még pluszban a BIS mellé (akár te, akár a szolgáltató), nem fog működni a dolog – gyaníthatóan telefonhiba miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4605) sparc válasza lezerpiramis (#4603) üzenetére


sparc
tag

Igen, csak eddig működött és én úgy emlékszem, hogy nem változtattam meg semmilyen beállítást.

(#4606) lezerpiramis válasza sparc (#4605) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem beállításra gondoltam. A szolgáltatód részéről, tehát a SIM-kártyádon, az előfizetéseden aktív bármilyen internetes opció a BlackBerry-n kívül?

(#4607) sparc válasza lezerpiramis (#4606) üzenetére


sparc
tag

Igen, mátrix díjcsomagban vagyok és van hozzá mobilnet.

Egy fél évig gond nélkül működött minden, és egyszer csak ilyen hibát észleltem.
Lehet hogy meg kell látogatnom a t mobile-t.

(#4608) lezerpiramis válasza sparc (#4607) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Akkor passz piros :) Akksi ki-be volt, ugye? Böngészőelőzmények törlése stb. TCP/IP-nél van valami beállítva? A streaminges service book megvan ("WAP2 Transport - direct" néven fut nálam)?

Milyen OS van rajta pontosan?

(#4609) sparc válasza lezerpiramis (#4608) üzenetére


sparc
tag

A legújabb 7.1

Szerintem a szolgáltató lehet a ludas :)

Próbálkoztam az apn beállítással is de semmi.

(#4610) lezerpiramis válasza sparc (#4609) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Elvileg nem kell beállítani, mert van service book hozzá. Nálam működik a dolog két vodás BB-vel is (9900, 8520), kipróbáltam mindkettőn.

(#4611) ps2k válasza lezerpiramis (#4604) üzenetére


ps2k
tag

Szolgáltatáskönyvben szereplő tételek:
Blackberry Identity
Facebook
WAP Browser Config
WAP2 Transport
MMS Client
MMS Transport
WAP2 Transport
WAP Push Config
Wi-FI TCP/IP Browser
Wi-Fi TCP/IP Transport

És ennyi.. Ez most így átnyálazva kevésnek tűnik
Mintha a szolgáltató sem küldte volna le a megfelelő szolgáltatáskönyvek listáját.. Olyan hiányérzetem van a listát böngészve..

Adatszolgátas bekapcsolva
Nem tiltott, Vodafone-nál vásárolt
SIM csere volt
Telefon hibás - most már ettől félek én is.
Adattörlés volt

HRT szerkesztő:
Nincs bejegyzés semmit nem tudok csak a Regisztrálás most üzenetet küldeni

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4612) ps2k válasza ps2k (#4611) üzenetére


ps2k
tag

A szolgáltatáskönyvben szereplő tételek hiányát csakis a szolgáltató által lehet pótolni vagy máshogy is megoldható?

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4613) lezerpiramis válasza ps2k (#4611) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ajjaj... Egy BB APN-es szolgáltatáskönyv sincs, tehát ezek pl.:
BlackBerry Maps
IPPP for BIBS
TCP for BIBS
IPPP for 5 Click
BlackBerry Internet Browsing Service

Ha ezek nem jönnek meg, üres a HRT szerkesztő is, pedig a BIS aktív a kártyán, a SIM-kártya sem hibás, és adattörléssel/wipe-olással is próbálkoztál, akkor ott bizony nagy esély van a telóhibára.

Ide a bökőt, hogy másik BB-ben rendben megjönnének a fentiek, ott figyelne a négy kis pötty a 3G-ikon mellett (ez most vélhetően hiányzik), és menne minden.

(#4614) lezerpiramis válasza ps2k (#4612) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hegesztéssel megoldható, de mivel nem látják a RIM szerverei a telódat, így hiába lennének meg, ha egyszer nem tud kommunikálni a telefon a használni kívánt csatornán/APN-en...

(#4615) ps2k válasza lezerpiramis (#4614) üzenetére


ps2k
tag

Akkor azt hiszem esélyes egy hétfői meeting bennt a vodafone szaküzletben a korzóban :)

Csak összejön egy cserebere :D

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4616) lezerpiramis válasza ps2k (#4615) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szerintem próbáljátok meg ott egy másik BB-ben a kártyádat. Ha nem lehet, akkor meg kell kérni az eladót, hogy segítsen regisztrálni a szolgáltatás ellenőrzése után. Ha nem megy, akkor pedig nyilván lehet majd kérni a cserét - véleményem szerint jogosan.

(#4617) kekkola


kekkola
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! most vettem egy 9700ast. A menüben nincs meg a BB App World ikonja...hm. Van valakinek valami ötlete, hogy miért nincs (a rejtett cuccokat is bekapcsoltam, nincs köztük)? Hogyan tudnám ezt újra elővarázsolni? OS6 van a gépen.
Előre is köszi

O+8T

(#4618) lezerpiramis válasza kekkola (#4617) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A telepitett alkalmazasok kozott szerepel? Ha igen, akkor onnan is torolni kene, aztan bongeszobol ujratelepiteni. Ha nem szerepel, akkor szinten ujratelepiteni :)

[ Szerkesztve ]

(#4619) ps2k válasza lezerpiramis (#4616) üzenetére


ps2k
tag

Ezt tervezem, remélem lesznek ennyire rugalmasak...
A regisztrálást a múltkor kipróbálták, nekik sem adta.

Most már kezdek nagyon nyűgös lenni, ügyfélszolgálat hívása: 3*40-60 perc :W :O :W és még csak nem is kapcsolnak senkihez.
A zene unalmas most már
a türelmem valamiért elfogyott
a tudatlanságuk és naivitásuk bosszant..
és amúgy meg kivan már a f@szom velük... :(((

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4620) Newyorker


Newyorker
addikt

Skacok erre a telre van vmi jó offline maps? Egyáltalán van offline maps? :F

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4621) fgth válasza Newyorker (#4620) üzenetére


fgth
tag

sajnos hasznalhato offline navigacio nincs BlackBerryre!

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#4622) fgth válasza ps2k (#4619) üzenetére


fgth
tag

kuld el a a keszulek PIN-jet( Privatba) es megnezem a regisztraciodat

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#4623) Newyorker válasza fgth (#4621) üzenetére


Newyorker
addikt

Thx :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4624) kekkola válasza lezerpiramis (#4618) üzenetére


kekkola
senior tag

Köszi! Ott van a telepített szolgáltatások között, most radíroztam le... majd kiderül mi lesz :) :R

O+8T

(#4625) lezerpiramis válasza ps2k (#4619) üzenetére


lezerpiramis
őstag

De mire varsz az ugyfelszolgalaton? :) Ha meg nem sikerult, akkor milyen okbol nem csereltek?

[ Szerkesztve ]

(#4626) lezerpiramis válasza fgth (#4621) üzenetére


lezerpiramis
őstag

De majd a BB 10... :D

(#4627) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hát, a vodát én is kirúgtam, mint macskát szarni.... Pardon! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4628) kutga válasza Newyorker (#4623) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajna nincs offline navi ami használható lenne. A BB továbbra sem navira való, bár személy szerint nagyon sajnálom hogy nincs egy épkézláb program se erre.

Let the Zone take me if I am.

(#4629) Newyorker válasza kutga (#4628) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen, én is, most vettem ugye a készüléket, de az APP Centere olyan Nokiás feeling :) nincs normális progi rá :) és mielőtt vki írná, h ez üzletembereknek van, akkor is :) legalább egy normális offline navi lehetne benne :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4630) kutga válasza Newyorker (#4629) üzenetére


kutga
nagyúr

Igazándiból a Nokia Térkép alkalmazást kivéve a többi platformra sincs ingyenes offline navi, mind fizetős. BB-n még volt szó Garminról korábban, de egy idő óta nagy a hallgatás.

Ha offline akartam navigálni én a nogago outdoor gps nevű progit szedtem le, igaz ez nem ingyenes, de lehetett hozzá pl. Budapest térképet tölteni, és a városban szépen mutatta merre járok. De használhatóságában azért elmaradt mondjuk a google mapshez képest, ami igaz online, de tervezni is tud, gyalogos és autós útvonalakat is ismer, és még tömegközlekedés is van benne. Városon belül szvsz több nem kell, amennyit használod, sok adatforgalmat nem generál. Hosszabb távra meg inkább kölcsönkérek egy PNA-t. :P

Most egyébként egy androidos gépet nyúzok, azon meg alap a google maps.

Let the Zone take me if I am.

(#4631) Newyorker válasza kutga (#4630) üzenetére


Newyorker
addikt

és fizetős offline maps van?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4632) kutga válasza Newyorker (#4631) üzenetére


kutga
nagyúr

A Garminról hallottam pletykákat, de hogy hol lehet megvenni, mennyi az ára, van-e BB verziója ténylegesen, meg nem mondom.

Úgyhogy szerintem nincs.

Let the Zone take me if I am.

(#4633) Newyorker válasza kutga (#4632) üzenetére


Newyorker
addikt

frankó :) köszönöm

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4634) kutga válasza Newyorker (#4633) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez van sajnos. :N

Let the Zone take me if I am.

(#4635) dzudzu válasza kutga (#4634) üzenetére


dzudzu
tag

Sziasztok

nagyon szívesen váltanék BB-re, viszont az eltaszít a dologtól, hogy ha nem fizetek havi 2k-t a BES-ért, akkor sok esetben a telefon alap funkcióit sem tudom kihasználni.

értem én, hogy jó dolog a titkosítás, meg hogy azonnal megjön a mail, de könyörgöm ha nekem nincsen rá szükségem, csak egy jó minőségű qwertys telefont szeretnék stabil rendszerrel, és ezért ki is adnék egy komolyabb összeget, ugyan ne legyek már rákényszerítve hogy még plusz pénzt fizessek (a mobilneten felül) azért, ha mondjuk a buszon szeretnék facebookozni, vagy megnézném az emailjeim...

szerintem ezzel, hogy kötelező teszi a RIM a szolgáltatás meglétét ilyen alap funkciók használatához, saját magát rugja tökön a mai mobil platformok közötti versenyben.

félreértés ne essék, azt belátom, hogy ez egy nagyon jó, és jól működő dolog. akinek szüksége van rá. de akinek nincsen az ne legyen már rákényszerítve csak mert szeretné használni a telefonját...

További szép napot! :)

(#4636) kutga válasza dzudzu (#4635) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha nem kell a BIS, és jó minőségű, jól használható telefon kell, ott vannak az E-s Nokiák.

A BIS egyébként nem csak az instant emailt jelenti, de naptárat, kontaktokat, levelezést, bármit tud szinkronizálni és kb. két kattintással beállítható. Tény hogy vannak értelmetlen megkötések, de ezt vásárlás előtt neked kell eldöntened, és főleg tisztázni hogy később ne legyen meglepetés.

BES mellett meg aztán a készülék olyan szinten testre szabható hogy azt más platform nem nagyon tudja.

Szvsz jók a BB telók és a szolgáltatás, csak egy példa, a vállalati levelezésem BB-n két kattintással szinkronizált is a telefonnal, ugyanez Androidon már csak külön alkalmazás telepítésével valósult meg. Abban mondjuk igazad van, hogy nem alkalmankénti FB-ra való, hanem inkább munkaeszköz, minden másra ott vannak az olcsó Androidos cuccok.

Let the Zone take me if I am.

(#4637) lezerpiramis válasza kutga (#4630) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Tört Sygic simán jó Androidra, iOS-re pedig ott a Vodafone iGO :)

(#4638) kutga válasza lezerpiramis (#4637) üzenetére


kutga
nagyúr

Törött szoftvereket nem szeretem se PC-n, se mobilon. :P

Let the Zone take me if I am.

(#4639) Newyorker


Newyorker
addikt

tényleg BB-re létezik törés?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4640) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok sikeresen befürödtem egy itt ph-n vásárolt Blackberry 9700-ával. ismerősöm hozta le nem próbálta ki a srác meg sietést szinlelve nem akart vele tökölni.
Bekapcsolom és fehér képenrnyő fogad. Betölt bebootól megyminden csak fehér az egész kijelző. Ez ugytudom típus hiba ezeknél próbáltam utána olvasni külföldi oldalalkon de van aki azt írja h alaplap gond van aki azt h kijelző van aki szalagkábelre esküszik. Na de azaz érdekes még egyébként hogy néha néha csinál olyat h középen megjelenik egy áthúzott aksi mint ha nem lennebenne és a töltőn van közbe. Ebből gondolom h a kijelző része működik. Valakinek nincs ezzel kapcsolatba valami infója h mi lehet h a gond? :/

(#4641) kutga válasza Newyorker (#4639) üzenetére


kutga
nagyúr

Törés? Hogy érted?

MOD
Sakab
Először is jelentsd az illetőt.

Amit próbálhatsz: akksi kiszed, fél órát vársz, visszateszed. Akksi kiszed, memóriakártya kiszed, akksi vissza, hard reboot (ALT+jobb SHIFT+DEL).

Van még itt egy leírás angolul:

[link]

Ha pedig egyik sem segít, őket ajánlanám:

[link]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4642) Newyorker válasza kutga (#4641) üzenetére


Newyorker
addikt

Valahogy kikerülni, h a programokat meg kelljen venni :) mint pl az iphonénál a jailbreak, a Nokiánál a szignózás, stb stb :)

Sakab: mennyiért vetted?

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4643) kutga válasza Newyorker (#4642) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem tudok ilyenről, de szinte minden feladatra van ingyenes app.

Let the Zone take me if I am.

(#4644) Newyorker válasza kutga (#4643) üzenetére


Newyorker
addikt

melyik a legjobb magyar BB fórum, oldal?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4645) Sakab válasza kutga (#4641) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszi a tippet... bill kombó nem segített most olvasom amit küldtél cikket és kértem árajánlatot a szervíztől.

15k ba vettem dozobozosan...(csak egy másik telefonnak a doboza de ezze már fent se akadok)

Cutler41
[link]

Mellékesen remélem olvassa a kis buzi h mit irok..JObban jársz ha jelentkezel és visszaadod a pénzem én meg a szarod vagy holnap megyek és feljelentést teszek szerencsére jóbarátom tud ebbe segíteni bentről és ha véletlen megtalállak nagyon rosszúl jársz!

Felhívtam a szervízt telefonba annyit mondtak h kijelző csere 16k...csak ha tényleg ennyi baja van "csak" akkro hogy jelenítette meg 2xer az aksit áthúzva?

[ Szerkesztve ]

(#4646) kutga válasza Newyorker (#4644) üzenetére


kutga
nagyúr

Mondjuk ez itt. :P De ha gyors infó kell szerintem jelentkezz a PH! BBM csoportba.

MOD
Sakab
Szerviz mit mond rá?

Jó tanács, privátot ne tegyél közzé mert szólnak a modik, van erre külön topik:

Jelentsd a csalókat és a rossz üzletfeleket

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4647) Newyorker válasza kutga (#4646) üzenetére


Newyorker
addikt

Hogy tudok csatlakozni? Kicsit több infót írj :) BBM nickem már van :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4648) kutga válasza Newyorker (#4647) üzenetére


kutga
nagyúr

icezozo kollégánál kérd a felvételt.

Let the Zone take me if I am.

(#4649) Newyorker válasza kutga (#4648) üzenetére


Newyorker
addikt

INNEN beolvastam a barkódot, írja, h várakozás a megerősítésre :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4650) Newyorker


Newyorker
addikt

Egyenlőre nincs BIS/BES-em. Valahogy be lehet állítani, h a mobilnetet ne használja? (úgy, h a wifi maradjon)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.