Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) sethi


sethi
senior tag

sziasztok
Hívásszűrést hol tudok beállítani 7.1 sw-nél? Esetleg tudtok olyan appot ahol fekete listát lehet létrehozni? (az sem baj ha ingyenes)
köszönöm

(#4752) kutga válasza sethi (#4751) üzenetére


kutga
nagyúr

Állíts be hívócsoportokat.

Blacklist amúgy:

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#4753) Иван válasza kutga (#4750) üzenetére


Иван
őstag

:R

ÉS pl facebook appok (pl játékok) mennyire mennek egy BB-n? Semennyire? :F

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4754) kutga válasza Иван (#4753) üzenetére


kutga
nagyúr

FB-ról nem tudok nyilatkozni mert nem használom, játszani meg nem játszom BB-n, de ami volt (Tetris, Sudoku) azokkal nem volt gond. Komolyabbra ne nagyon számíts mivel nincs 3D gyorsító a telóban, meg nem is erre való.

Let the Zone take me if I am.

(#4755) Иван válasza kutga (#4754) üzenetére


Иван
őstag

Nem is számítók többre, de azért körbekérdezgetek.

Máskülönben a 9320 szimpibb, mint a 9360-as (főleg a nagyobb akku miatt), de azért sajnálom, hogy a felbontás és/vagy a kamerát ennyire megnyirbálták benne.

Ja és VPN-t be lehet állítani rajta? Mert az egyetemen a wifi csak úgy működik pl, ha előtte az egyetemi vpn-be belépek. Ez nekem fontos lenne azért.

SZERK
JA és pesten nem tudtok egy helyet, ahova lennének kiállítva esetleg kipróbálásra BB-k (főleg amiket én nézegetek)? Mert Szombathelyen a MM-ban van kirakva egy 9320-as, de nem hogy a BIS, még a wifi is le van tiltva róla, így meg azért nem teljes a kép. (Mondjuk nem értem annak úgy mi értelme volt kiállítani akármelyik okostelót... :U )

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4756) ps2k válasza Иван (#4755) üzenetére


ps2k
tag

9320-on is megy VPN egész jól viszi.
Az akksi annyi amenyit ráírtak, a "vaku" egész tűrhető. sötétben erősen zajos.
A felbontás tényleg kevésnek tűnik.. De csak tűnik.
A gyári fb pedig nagyon jól használható. Egész sok opciós lehetőség van. pl. adott időközönként figyeli hogy kapsz e üzenetet, vagy bármilyen értesítést, hozzászólást. Ezt be tudod állítani. Külön csevegőprogramot is tudsz leszedni hozzá az appworldről ingyenesen valamint a gyári is egész jól használható csevegőfunkcióval rendelkezik szerintem.
Wifije egész korrekt, sokáig bírja vele. Mivel nekem még mindig nem tudta aktiválni a BIS-t a szolgáltató, amikor itthon vagyok, folyamatosan megy. így bőven kibír egy napot. Pedig aktív használatban van :)

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4757) Иван válasza ps2k (#4756) üzenetére


Иван
őstag

:R

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4758) kekkola válasza Иван (#4757) üzenetére


kekkola
senior tag

Újbuda központ (fehérvári út), Allé, a vodkafonnál van egy 9320 és egy 9300 asszem (ha jól emlékszem 9300 volt, én a 9320ast nézegettem) kirakva nyomkodásra wifiistől mindenestől.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4759) kekkola válasza Иван (#4757) üzenetére


kekkola
senior tag

A 9320 kijelzője borzalmasan gyenge... amint megláttam elment a kedvem tőle, pedig jó formájú, eyecandy kis cucc lenne, elég jó vékony is. Mondjuk a másik meg a fényes hátlap, ami kicsit necces.

O+8T

(#4760) Иван válasza kekkola (#4759) üzenetére


Иван
őstag

Én is láttam, de nekem nem tűnt annyira vészesnek, mint leírások alapján vártam.

Az is tény, hogy ez lenne az első okostelóm, nagy elvárásaim nincsenek.

Mondjuk az azért jó lenne, ha egy-egy youtube videó még nem lenne zavaró, meg egy-egy lap, pl bbc megnézése.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4761) ps2k válasza kekkola (#4759) üzenetére


ps2k
tag

Bár mindenki fikázza paraméterek alapján. Ebben a méretben ez a felbontás egészen jó minőséget ad vissza.
Én pl. rendszeresen a showder klubot nézem rajta, arra pont tökéletes. a normális 3-400 megás változat akadás nélkül megy rajta.
Tény, hogy ettől sokkal többet is bele lehetett volna varázsolni, de nem utolsósorban ennek is szerepe van abban hogy nem egy 9900 szintjét tudja üzemidőben hanem többett.

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4762) lombika válasza kutga (#4750) üzenetére


lombika
csendes tag

blackberry 8100 ez a típusa lehet amit írtam az a bis azt hittem így hívják röviden.:) sajnos nem tudok se rácsatlakozni PC-vel és sem internetre hogy bármit leszedjek és ha be van kapcsolva a Bluetooth akkor sem tudok csatlakozni.

(#4763) Иван válasza ps2k (#4761) üzenetére


Иван
őstag

Azt olvastam, hogy a 9320-as 1450mAh-val sokkal kellemesebb, mint a hardverben egál 9360 1000mAh-val, és akér másfél-két napot is bírja, ha okosan használják. Ami egyébként mai okostelók mellett nagyon jó, mert sok ismerősöm magával hordja a töltőjét, és este hat után már keresi honnan lehetne kakaót szerezni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4764) ps2k válasza Иван (#4763) üzenetére


ps2k
tag

Annyira azért nem egál.. Vannak eltérések, bár a paraméterlista hellyel közel megeggyezik. Elég sok befolyásoló tényező pl. a GSM rendszer kiépítése ( külön PA-k, külön szűrők, vagy minde alle cuzamme egyben egy pa meg egy szűrőbank..) Azért a 9360ban a kamera 5mp, ami attól függetlenül majdhogynem ugyanaz az ISP-t használja.. A felbontásban megint a 9360 nyert ( LCD 360x240 kontra 480x360 ) Bár teljesítményben ugyanakkora a proci, mégsem egyforma. Nagyobb memóriakártya jár hozzá..

Szóval kisebb nagyobb aprsóságok vannak azért közte.
De nálam mindenesetben a készenléti, használhatósági idő miatt a 9320 nyert. Kamerám van, ha nagyon kell ez a kicsi is megteszi ami ebben van. De már nagyon untam én is, amikor minden este azt kellett lesnem, hogy én is melyik malacorrot stoppoljam le az androidos akkuzabálónak...

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4765) Иван válasza ps2k (#4764) üzenetére


Иван
őstag

A hardvert arra értettem, hogy fő fogyasztók (RAM, CPU, Kijelző, Wifi, antenna). Azok egálok (a több pixel nem hiszem, hogy lényegével többet zabálna).

Persze, jobb a 9360, de azért áldozatokat is kell hozni. Igazából nem lenne kérdés, ha a 9360-ba is raktak volna egy másfélszer ekkora akkut.

De így mintha a kettő rakna ki egy jó telefont. Amúgy hihetetlen a RIM ilyenekes spórol, hogy 320x240-est rak bele, meg 3 megapixeles kamerát. Komoylan, amennyit elkérnek érte, azt a plusz 5 dollárt még lenyelhették volna, és akkor egy sokkal komolyabb telefon lenne. Értem, hogy belépő termék, ne a boldnak ne legyen konkurenciája, csak ha megnézem az androidos készülékeket, nem látok ilyen szembetűnő spórolást.

Szóval 2012-ben ekkora bakit én szerintem nem szabadna megengedni.

Ettől függetlenül tetszenek és még mindig tartom, hogy az első okostelóm BB lesz. Csak ugye a curve, akinek potenciálisan kb én lehetek a vevőrétege, ezt szúrja ki elsőnek.

Ahogy valamelyik angolszász tech oldal fogalmazott: a RIM az új curve-öknél azt érzi, hogy 90%-ban ott egy jó telefon, de a tervezésnél 4-kor eldobták a mérnökök a tollat, és kiadták gyorsan. És tényleg... 90%-ban ott a jó mobil, és akkor 2-3 ilyen apró-cseprő, bosszantó spóroláson elcsúszik. :(

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4766) ps2k válasza Иван (#4765) üzenetére


ps2k
tag

Hát tényleg, egy kicsit vannak azért benne ééérdekes dolgok, de ha jobban belegondolsz... Az a kamera ami benne van, tényleg nem egy csúcsszuper kategória, de úgy vannak vele gondolom, hogy ha tellik egy "presztizs" telefonra ( ami azért sok országban még mint név, annak számít) akkor tellik egy digitális fényképezőre is.. Legalábbis én erre a csavart gondolatmenetre tudok csak gondolni. Valamint a levelekhez ez a felbontás bőven elég, és őszintén megvallva a RIM még mindig erre gyúr.. Bár nyitnak kifele, de úgy gondolom hogy ez a széria még ezt az irányvonalat képviseli. Majd az újjak, a BB10-el valószínűleg tényleg nagyotbbat fognak durranni. Viszont az megint elgondolkodtató, hogy a benne lévő képfeldolgozó proci valamint a teljes vas sokkal nagyobb (akár 8MP-es kamera kezelésére is képes lenne zokszó nélkül...) Szóval egy kisebb anyagi befeketetés magába az kamerába, meg egy szoftveres csiribá és bőven nagyobb lenne a vonzerő..

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4767) Иван válasza ps2k (#4766) üzenetére


Иван
őstag

Értem én, hogy ezzel nem fogok profi fotókat csinálni, csak érted, menyibe került volna egy 5 megás kamerát belerakni, meg egy 480x320-as panelt. Gyak. emennyibe. Vagy a 9360-asba egy nagyobb akkut? Az is filléres megoldás. Nem ezen múlt volna az ára, de kevésbé húzná a száját sok ember, és gyakrabban felkerülne a lehetséges vásárlások közé a BB, ami mostanában elég ritka.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4768) kekkola válasza ps2k (#4761) üzenetére


kekkola
senior tag

Ez nem fikázás volt, egyszerű ténymegállapítás, a 40k-s HTC WS-emnek jobb kijelzője van és lassan az már másfél éves... Számomra az a felbontás a minimum.

O+8T

(#4769) IX0S


IX0S
csendes tag

Sziasztok!
Anno a WM-es Xperiamon tudtam olyat csinálni, hogy csak bizonyos ékezetes betük jelenjenek meg egy adott betün belül. (valami system file-be kellett belemókolni)
Tud valaki valami hasonló megoldást BB-knél?

(#4770) ps2k válasza kekkola (#4768) üzenetére


ps2k
tag

Javíts ki ha tévednék, de a HTC WS 3,2 col, amíg a BB9320 2,44 col.. Szóval ugyanolyan felbontás esetén azért nagy szívás lenne a HTC esetében..

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4771) hermanyi válasza ps2k (#4770) üzenetére


hermanyi
őstag

HTC WS :320 x 480 pixels, 3.2 inches (~180 ppi pixel)
BB 9320 :320 x 240 pixels, 2.44 inches (~164 ppi pixel )
Amennyivel nagyobb annyival nagyobb a pixel is szóval képminőségre nem fogsz észrevenni különbséget.

Bocs nem neked szántam hanem kekkola-nak

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#4772) Blindbandi


Blindbandi
csendes tag

Üdv!
Szereztem egy céges, leselejtezett Blackberry 8520-at és az a problémám vele, hogy tulajdonképp nincs rajta semmi. Frissítettem OS5-re, wipe-oltam is, de a helyzet változatlan. Nincs rajta appworld, se semmi más, amit egy okostelefonnak tudni kéne. Hogy lehet kiiktatni ezt a korlátozást vagy mi a fene ez egyáltalán? Előre is köszi a segítséget!

(#4773) ps2k válasza Blindbandi (#4772) üzenetére


ps2k
tag

Segítek, de itt van a topicban a válasz egy másik hasonló kérdésre:
BIS/BES by lezerpiramis

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4774) Blindbandi


Blindbandi
csendes tag

Köszönöm!

(#4775) Blindbandi


Blindbandi
csendes tag

Nos elolvastam, de kártyás vagyok. Sajnos nincs pénzem ilyen BIS/BES-re. Van lehetőség máshonnan megszerezni ezeket szervizkönyveket?

(#4776) ps2k válasza Blindbandi (#4775) üzenetére


ps2k
tag

A szervízkönyv önmagában nem elég..

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4777) kutga válasza Blindbandi (#4775) üzenetére


kutga
nagyúr

Feltöltőkártyával elég cinkes a dolog, de a mobilnetnek és a wifinek mennie kellene.

Appworldöt le tudod szedni a RIM oldaláról.

Let the Zone take me if I am.

(#4778) kekkola válasza ps2k (#4770) üzenetére


kekkola
senior tag

Igen, bocsánat, nem felbontásra hanem pixelsűrűségre gondoltam.

O+8T

(#4779) kekkola válasza hermanyi (#4771) üzenetére


kekkola
senior tag

Márpedig markáns a különbség ha egymás mellé rakod... hidd el :)

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4780) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

A BB-n ha menüböl wipe-olok, az minden felhasználói adatot letöröl? Elsősorban az érdekelne hogy a Jegyzeteket és az Email és SMS üzenetek eltűnnek-e?

Let the Zone take me if I am.

(#4781) lezerpiramis válasza Blindbandi (#4775) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hiában van service book-od, ha nincs meg hozzá az APN-ed...

(#4782) func93


func93
senior tag

Sziasztok! Ma lettem BB Bold 9000 tulaj :) Viszont lenne egy olyan problémám hogy bekapcsolom a wifit, belépek a böngészőbe és azt irja nincs internet kapcsolat. Mitől lehet ez?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#4783) Gerzson6875 válasza func93 (#4782) üzenetére


Gerzson6875
tag

wifi beállításoknál állítsd át, hogy a te wifidre csatlakozzon, nekem anno ez volt a gond :)

(#4784) func93 válasza Gerzson6875 (#4783) üzenetére


func93
senior tag

Az már megvolt sajnos és így sem jó... pedig itt van nálam egy nokia e72 az simán nyomatja a wifim.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#4785) Newyorker válasza func93 (#4784) üzenetére


Newyorker
addikt

Skacok hol lehet azt beállítani, h töltés közbe ne mutassa az analóg órát, azt akarnám, h semmit ne mutasson :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4786) kutga válasza Newyorker (#4785) üzenetére


kutga
nagyúr

Belépsz az órába, menü gomb, beállítások, ott meg lehet adni hogy mi történjen töltés közben (meg még sok mást).

Let the Zone take me if I am.

(#4787) Newyorker válasza kutga (#4786) üzenetére


Newyorker
addikt

THX

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4788) RZozo válasza Иван (#4767) üzenetére


RZozo
aktív tag

Attól, hogy a beépített kamera 3Mpixel-es helyett 5Mpixeles, nem fog szebb képet készíteni, sőt...

(#4789) kutga válasza RZozo (#4788) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem bizony, sosem értettem ezt a megapixel mániát. :P

Let the Zone take me if I am.

(#4790) romierna


romierna
csendes tag

Sziasztok BB-ek!
Valaki tud nekem abban segíteni,hogy:hogyan kell lemondani a blackberry app world szolgáltatást?Nincs rá most szükségem!
Előre is köszönöm a segítséget!

(#4791) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

lehet hulye a kerdes, de nem vagyok benne biztos. adott egy Blackberry telefon egy prepaid-es kartyaval. Rendeltem hozza egy BIS-t (itt jelenleg standard servicenek hivjak) amiben benne foglaltatik 500MB.
A kerdesem csupan az lenne, h ebben csak a levelezesnek van 500MB vagy benne foglaltatik az iz ha keresgelek v.mit a neten... Nem szeretnek koppanni.

Elore is koszonom

(#4792) lezerpiramis válasza romierna (#4790) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ez nem teljesen tiszta, pontosan mit szeretnél lemondani? Lemondani az App World-öt olyan lenne, mint lemondani PC-n a Windows Media Player-t vagy Mac-en a Store-t...

(#4793) kutga válasza romierna (#4790) üzenetére


kutga
nagyúr

Lemondani nem kell, torold a klienst.

Let the Zone take me if I am.

(#4794) kutga válasza No.01 (#4791) üzenetére


kutga
nagyúr

Az 500 megaban minden BB adatforgalom benne van.

Let the Zone take me if I am.

(#4795) Иван válasza RZozo (#4788) üzenetére


Иван
őstag

Az lehet, de legalább jobban hangzik.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4796) ps2k válasza Иван (#4795) üzenetére


ps2k
tag

Ebben sajnos teljes mértékben igazad van... És mivel a mai magyar fogyasztói társadalom - köszönhetően a "parasztvakító" reklámoknak és az egyre jobban eluralkodó amerikai stílusú Szociálpolitikai agymosásnak - a jaj de szép jaj csillivilli jaj de kell mert mindenkinek ilyen van beállítottság szerint él - tisztelet a kivételnek-, megveszi a 86 csilliómiliós megahiperpixel kamerás mobilt. Ezek után mivel a szomszédnakisvannekemiskell digitális fényképezővel is rendelkezik, azt fogja használni, Kivéve a pózoljtükörbenmertkellafaszbúkra képek esetében. Ott viszont jól mutat a telón egy alma vagy bármely híresneves cég terméke, mert énvagyokakeménydivatmajom kategóriába is kell ám a kép...

Viszont aki kicsit is ad arra amit vesz és utánnanéz, rájön arra a icipiri de nem elhanyagolható tényre, hogy akkor lesz igazán fáintos kamerás mobil, amikor rájönnek hogy miképpen lehet belevarázsolni mondjuk egy pentaprizmás (vagy esetleg egy pentatükrös) DLSR gép belsejét egy lassan már pár mm-es mobilba :)... Igaz egy kattintás a hiperszuper Xenon vakuval és a 2000mAh akksi meg is adja magát :P mert ugye kell majd hozzá a 86 colos kihajtogatható kijelző meg a 8000000 ppi felbontás mert az is divatmajmozásra első rangú :D

[ Szerkesztve ]

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4797) ps2k válasza ps2k (#4796) üzenetére


ps2k
tag

Ja és a régi régi szép bajomra a vodafonnal visszatérve...
2 hét és a Fogalmam sincs mert faszomsetudja így nem tudjuk megoldni de várj mert 30 napunk van rá sztori jelenlegi állása..

Igen, a hibát rögzítettük, igen csináljuk, igen nem megy választ kaptam még ma is ( Igaz lassan már 2 hete csinálják)...

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#4798) Иван válasza ps2k (#4796) üzenetére


Иван
őstag

Ámen :K

MA megnéztem mammut t-nobilban 9780/9900-t (ezeket érdekességből), meg a 9360-at (ez volt a legközelebb a 9320-hoz), és tetszett, megerősített, hogy meg lennék vele elégedve.

Amúgy a windowsos teló is tetszett (nokia 710 volt talán).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4799) hermanyi válasza Иван (#4798) üzenetére


hermanyi
őstag

9780 rol mi a véleményed ?
Már csak azért kérdezem mert szük másfél hét és nyomogatom :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#4800) Иван válasza hermanyi (#4799) üzenetére


Иван
őstag

Kellemes kis masina, de nem vennék. 2 éves modellért nem igazán akarok pénzt kiadni, DE!

Sokkal szebb, mint a curve-ök, amiket nézegettem, és szerintem jól jártál vele (bár nekem az OS7 széria trackpadjei jobban bejöttek).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.