Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13901) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na erről volt szó! BYOD kockázat

Blackberry! :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13902) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hölgyek, Urak, Igen Tisztelt BlackBerry-s társaság!

Nézzétek meg még egyszer! Z3 Jakarta, nyitás
Bevallom, nagyon szeretném én még látni, hogy így állnak sorba a mobilért itthon.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13903) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy szakmai kérdésem. Utoljára a 9000-es Boldom volt, de azóta átpártoltam az androidos világba, mert a cégem nem fizette tovább a BIS-t, a Bold pedig nem tudott mit kezdeni a mobilnetes csomagommal.
Tudom, hogy az új OS már megy sima mobilnettel is, nem kell a BIS, de egy ilyen készülékre most nincs pénzem.
Egy Torch 9800-at néztem ki amit jó áron meg tudnék venni, de kérdés, hogy ezzel ki tudom-e használni a csomagomat. Ami fontos, hogy jó minőségű billentyűzete legyen és napközben megkapjam a leveleimet, esetleg a Facebook üzeneteket.
Szerintetek?

(#13904) eventus válasza Bobby G. (#13903) üzenetére


eventus
veterán

Facebookhoz megint kell a bis.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13905) Bobby G. válasza eventus (#13904) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Megint? Tehát már a 10-es OS-el sem megy nélküle? Szomorú! :( A Vodafone pedig nem nagyon akarja normális áron adni a BIS-t...:(

(#13906) XSiGma válasza Bobby G. (#13905) üzenetére


XSiGma
aktív tag

OS6 van a 9800-án,ez az oka.

(#13907) Bobby G. válasza XSiGma (#13906) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Vagy úgy! Tehát 10-es alatt nem működik...:( A másik választásom a 9900-as Bold lett volna, de ott is csak 7-es az OS. Tehát spórolnom kell a Q10-re. :(

(#13908) Polarstar válasza Bobby G. (#13907) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A helyzet ez lenne. Nem hiába ment át pár ismerősöm is a Telekomhoz. Van jó sok csomag, amihez már ingyen van a BIS.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13909) eventus válasza Bobby G. (#13905) üzenetére


eventus
veterán

Megint? BB10hez nem kell bis, csak a Telekomnál a BBMhez, minden más működik sima mobil nettel is. Na most Te 9800ra valtanal, ami BBOS rendszerű és szervesen kötődik a BIS/BES megletehez, ezért kell.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13910) lugosi válasza Bobby G. (#13903) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha mégis régi os mellett döntesz akkor ne 9800 legyen szerintem hanem 9810, a némileg jobb hw miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13911) daenerys válasza lugosi (#13910) üzenetére


daenerys
tag

Nekem mindkettő volt, a 9800 elég jó volt, jobban bejött nekem, mint a 9810. Persze Viber hívás 9810-en működik, 9800-n nem, viszont Gmail app BIS nélküli kényelmes mailezéshez meg a 9800-hoz van.

BIS nélkül szerintem jobb választás a 9800. De ez magánvélemény.

(#13912) Praetorianus válasza daenerys (#13911) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

BIS nélkül szerintem jobb választás egy Nokia E72. De ez magánvélemény;)

(#13913) Bobby G. válasza Praetorianus (#13912) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Tehát visszakanyarodtunk az eredeti verzióhóz, miszerint BB BIS nélkül "csak" félkarú óriás, de mivel a vörös szolgáltató úgy gondolja, akinek ilyen van annak van pénze, így nem igazán akarja csökkenteni az árat. :( Tényleg elgondolkodom egy Symbian-os telón, vagy visszatérek az androidhoz, pedig nagyon nem szeretnék. Esetleg egy szifon.... :Y

(#13914) Cheesy


Cheesy
őstag

Tegnap ráraktam töltőre, világít. Fél óra múlva ránézek, világít. Megnyomom a lezáró gombot, elsötétül, 2mp, újra világít. Leveszem töltőről, lezáróm, nem világít. Visszadugom, lezárom, 2mp és megint világít.
Akku ki-be, minden rendben.

Ma már nem gyártanak olyan telefont, ami nem akad ki/fagy le/állítódik el magától/hibásodik meg szoftveresen...

www.vakbelmutet.hu

(#13915) eventus válasza Cheesy (#13914) üzenetére


eventus
veterán

Mi újság a roaminggal?:)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13916) Phülöp válasza Praetorianus (#13912) üzenetére


Phülöp
addikt

Pont igy gondoltam anno en is, amikor kulfoldre koltoztem. Nem bantam meg azota sem, az 5napos akksiido elkenyelmesiti az embert. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13917) KisDre


KisDre
senior tag

Van egy fura hibája a BB 9320-mnak. Mégpedig hogy zenelejátszáshoz ha bedugom a jackdugót, vagy szól a füles, vagy nem, vagy pedig előhozza a hangtárcsázást számomra érthetetlen okból (a bedugás mértékétől függ hogy épp melyiket, ha teljesen=normálisan akkor hozza be a hangtárcsázást, de a lényeg hogy sajna nem "stabil").
Valamint folyamatosan ad egy alap-halk kattogó hangot.
Nektek van ötletetek erre hogy mi lehet vagy mi lenne a javítása? Csak mert magából a jackdugó egyszerűségéből kiindulva nehéz elképzelni abba bármi hibát.

KisDre.artstation.com

(#13918) Polarstar válasza KisDre (#13917) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem lehet, hogy a hangfelismerés indító gombját nyomod meg véletlenül? Engem spec az örületbe kerget, ha teszem a táskába, és megnyomom, majd szokás szerinte elkezd szövegelni... :((

A hangerő fel-le gombok között van.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13919) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Az első védvonal: Az ember..

Lássunk valami klassz példát a hekkerektől: A leggyengébb láncszem

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13920) Cheesy válasza eventus (#13915) üzenetére


Cheesy
őstag

Hát, nem látok rajta különösebb furcsaságot...

számla

www.vakbelmutet.hu

(#13921) eventus válasza Cheesy (#13920) üzenetére


eventus
veterán

Akkor működött a beállítás. :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13922) lugosi válasza Cheesy (#13920) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ez jó hír. Engem is érdekelt, észben is tartottam hogy mi lehet a Lost Vikings-es csávónak a roamingjával :DDD De akkor oké.

(#13923) Cheesy válasza lugosi (#13922) üzenetére


Cheesy
őstag

Hehe, aranyosak vagytok, hogy gondoltatok rám :B :DDD

Viszont ebből levontam a tanulságot, hogy ha "Figyelmeztetés"-en hagyom, a bleki nem mindig szól ám! Méghozzá az alapból rajta lévő böngésző (földgömb ikon) és az Opera között az a különbség, hogy míg előbbi kiírja, hogy sehova, hanem vegyek a tmobilnál roamingos díjcsomagot (nade azt az oldalti is roamingos adatforgalmazással hozza be...), az Opera nem zargat ilyen kérdésekkel, hogy akkor akarok-e elb*ni párezer forintot nagyon gyorsan?

www.vakbelmutet.hu

(#13924) lugosi válasza Cheesy (#13923) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hm, opera, lehet hogy akkor ő volt a hunyó.
Én azért a helyedben írnék a supportjuknak egy "köszönőlevelet'.

(#13925) eventus válasza Cheesy (#13923) üzenetére


eventus
veterán

BlackBerry banda már csak ilyen, összetartunk :K Sokáig használtam én is az operát, de a gyári jobb szerintem.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13926) KisDre válasza Polarstar (#13918) üzenetére


KisDre
senior tag

Nekem azok az oldalsó gombok, az-az a hangerő fel-le közt Pause/Play funkciójú van.

KisDre.artstation.com

(#13927) lezerpiramis válasza eventus (#13925) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az Operarol annyit, hogy idonkent a joisten se tudja, hogy melyik APN-t hasznalja... Mintha random valtozna a beallitasa ebbol a szempontbol, pedig hozza sem nyul az ember.

Ezt leszamitva jo bongeszo :)

(#13928) Tamy válasza lugosi (#13924) üzenetére


Tamy
senior tag

Tény, hogy elfogult vagyok az Operával szemben, régóta használom minden platformon nagy megelégedéssel, a 9780-om gyári böngészőjénél szerintem klasszisokkal jobb. Mindezek mellett úgy gondolom, hogy a kolléga roaming problémája inkább a Bleki sara, mégha ebben a topicban nem is illik ilyent írni :) Oké, hogy a gyári figyelmeztet, az Opera meg nem, de az adatforgalomhoz mégiscsak kell a telefon is, no meg persze az oprendszere. Azért azt csak érzékelnie kellene (neki is), ha egy program adatforgalmat generál. Hiszen, ha pl. kikapcsolja a roaming adatforgalmazást, akkor nem is forgalmaz az Opera sem. Tehát nem arról van szó, hogy hekker módjára megkerüli a telefon beállításait, egyszerűen a telefon nem veszi észre, hogy adatokat forgalmaz.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#13929) Cheesy válasza Tamy (#13928) üzenetére


Cheesy
őstag

Lehet-e ennek köze az Opera adattömörítési eljárásához, azaz az Opera szervereken keresztül történik az adatforgalmazás?
Furcsa, de: telefon -> opera browser -> blackberry szerver -> opera szerver -> internet
És ide még be kéne szúrni a szolgáltatót is valahova nem?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#13930) lezerpiramis válasza Cheesy (#13929) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ez attól függ, hogy melyik APN-t használja a telefon. Ha a BB APN-t, akkor a szolgáltató tulajdonképpen csak "közvetít", ha a szolgáltató netes/wapos APN-jét használja az Opera, akkor ott már más a helyzet.

(#13931) Tamy válasza Cheesy (#13929) üzenetére


Tamy
senior tag

A lényegi rész itt az, hogy a telefon tudja, hogy Te most roamingolsz. Ezt ugyebár ki is írja. Innentől kezdve szerintem édes mindegy ki hová és miért akar csatlakozni, ha egyszer a telefon beállításai szerint ilyen esetben nem lehetne adatforgalom. Illetve csak a Te engedélyeddel. Na most, ha Te nem okéztad le, hogy mehet (mivel állításod szerint nem is kérdezte), akkor a telefonnak nem szabadna engednie. Másképp fogalmazva egész addig tiltva kéne legyen az adatforgalom, míg kézzel nem engeded. Az átjáró(k) a telefonban vannak beállítva, nem az Operában, neki kéne kontrollálnia is. Szerintem a programoknak semmi közük hozzá, hogy Te most épp roamingolsz, ha a telefon engedi neki a kommunikációt, akkor kommunikál.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#13932) Cheesy válasza Tamy (#13931) üzenetére


Cheesy
őstag

Jogos, én is így gondolom, hogy ha rendszerszintű engedélyt kell adni (adatkapcsolat igen/nem), akkor az felülbírál mindent. Ennek ellenére csak a "normál" böngésző figyelmeztetett.
Érdekes amőgy az is, hogy ha wifis hálózathoz csatlakozok, akkor úgy tűnik, mintha a "normál" böngésző továbbra is a mobilnetet használná, az Opera viszont a wifit. Ezt ugyan le lehetne úgy tesztelni, hogy egy IP check honlapot felkeresek, de ez csak most jutott eszembe :) Egyébként ezt meg onnan gondolom, hogy amikor pl. otthon wifin van a telefon (de máshol is igaz ez), más és más sebességet és reszponzivitást kapok a két böngészőtől, ugyanazon oldal felkeresése esetén. Ha pl. nincs lehetőség 3G-re, hanem csak GPRS/EDGE van + wifi, akkor a "normál" böngésző csigalassú, vagy nem is hoz be egyáltalán semmit, míg az Opera sebességével nincs gond.

www.vakbelmutet.hu

(#13933) eventus válasza Cheesy (#13932) üzenetére


eventus
veterán

Vannak az operának előnyei, de a gyári böngésző nagyobb előnyei miatt leszoktam róla, ahogy fejlődött os5/ 6 alatt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13934) KisDre


KisDre
senior tag

Ha már feljött az Opera téma, nekem Opera csak mobilnettel hajlandó működni, Wifi-vel nem. Ez másnál is így van?

KisDre.artstation.com

(#13935) Tamy válasza KisDre (#13934) üzenetére


Tamy
senior tag

Nálam (OS6 alatt) gyönyörűen megy mindkét esetben. Milyen OS? Gondolom minden más megy wifi-n keresztül is.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#13936) KisDre válasza Tamy (#13935) üzenetére


KisDre
senior tag

Igen, Operán kívül minden működik rendesen wifin. BB 9320 OS 7.1

KisDre.artstation.com

(#13937) Tamy válasza KisDre (#13936) üzenetére


Tamy
senior tag

És ha Operában a Beállítások-Haladó-Hálózati teszt alatt megnézed, az is azt mondja, hogy nincs kapcsolat? Az Operát a wifire kapcsolódás előtt, vagy utána indítod el?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#13938) KisDre válasza Tamy (#13937) üzenetére


KisDre
senior tag

"Sikertelen kapcsolat
Nem sikerült kapcsolódni. Kérjük, hogy ellenőrizze a hálózati beállításokat."

Wifire kapcsolódás után. Itthon lévén hogy töltőn tartom a telót, nem is szoktam kikapcsolni a wifit.

KisDre.artstation.com

(#13939) Tamy válasza KisDre (#13938) üzenetére


Tamy
senior tag

OS7 alatt nem tudom hol van, de nálam az Opciók-Készülék-Alkalmazások kezelése-Opera Mini alatt ha belemegyek az engedélyek szerkesztésébe, és kinyitom a Kapcsolatok részt, ott van olyan, hogy Wifi. Azon belül lehet választani: Engedélyezés/Figyelmeztetés/Tiltás. Ott engedélyezve van nálad?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#13940) California1 válasza Bobby G. (#13913) üzenetére


California1
őstag

Vodanal 990Ft/hó a BIS
Telekomnál 690FT/hó

Különbözet 210ft/hó

(#13941) KisDre válasza Tamy (#13939) üzenetére


KisDre
senior tag

Engedélyezve van.

KisDre.artstation.com

(#13942) Tamy válasza KisDre (#13941) üzenetére


Tamy
senior tag

Nekem sajnos nemigazán van több ötletem. Esetleg egy Opera újratelepítés, de sok reményt nem fűznék hozzá.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#13943) littledon


littledon
tag

A BlackBerrynek nincs olyan hagyományos/eredeti egyéni csengőhangja mint pl a Nokiánál a Nokia Tune vagy az iPhonenál a Marimba stb ?? Régóta érdekel már de mindig elmaradt. :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#13944) daenerys válasza Praetorianus (#13912) üzenetére


daenerys
tag

SzederBlog Laci szerintem nem értene egyet Veled, sosem fizetett élő BIS-re, mégis minden BlackBerrys percet imádott mindig. Van élet a BIS-en kívül is! :) (9800, 9900, Q10, Z30...)

(#13945) lezerpiramis válasza daenerys (#13944) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Van, csak a dolog lényegétől esik el az ember :) Majd én is kipróbálok egy Eric Clapton Signature Stratocastert egy 15 wattos tranzisztoros vackon :D

(#13946) Polarstar válasza littledon (#13943) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már hogyne van! Ott vannak a mobilban! :D

De ha fülelsz, akkor megtudod kinél van olyan telefon a közeledben.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13947) littledon válasza Polarstar (#13946) üzenetére


littledon
tag

Igen igen csak valahogy számomra egyik sem volt annyira jellegzetes. BB10-en meg hihetetlenül kicsi a választék, nem is találkoztam még ilyennel. Nem mintha számítana valamit de azért meglepő. :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#13948) eventus válasza Polarstar (#13946) üzenetére


eventus
veterán

Én is mindig felkapom a fejemet mikot bb hangot hallok. Nekem is direkt gyári (os5) hangok vannak.

(#13947) littledon : inkább csak az üzenet hangok a jellegzetesebbek bbnél. bb10ben alig van választék. Én rámásoltam az os5 hangkészletét. 2009 óta ugyanaz az email hangom, ragaszkodom hozzá :K Itt találod őket: [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13949) littledon válasza eventus (#13948) üzenetére


littledon
tag

Köszönöm, pont erre akadtam rá én is. Így legalább tudom, hogy biztosan jó. ;)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#13950) eventus válasza littledon (#13949) üzenetére


eventus
veterán

Ez lehet még jó csengőhang: [link]
WOOOHOOOO :) [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.